De officieele opening der Oosterbegraafplaats te Alphen 287177 Franco op 25 K.M. van de zee LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 4 April 1938 Vierde BSad No. 23934 Vereen.v Nation.Veiligheid 79ste Jaargang Een vriendelijke en stemmige rusthof Steunt RECHTZAKEN BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Lerida gevallen LAND- EN TUINBOUW Msifeok'ÉMM Zaterdagmiddag had te Alphen aan den Rijn in tegenwoordigheid van de leden van den raad, den ontwerper den directeur van gemeentewerken ir. Waardenburg, verschillende genoodig- den als plaatselijke predikanten, de uit voerders van den bouw der Aula, de ondernemers van begrafenissen, den heer Meijer de Vries, als vertegenwoor diger van den Min. van Sociale Zaken en den Inspecteur der Werkverschaf fing de officieele opening en ingebruik_ stelling plaats van de nieuwe Ooster begraafplaats met Aula. Hierboven bet exterieur van het ontvang- gebouw op de Oosterbegraafplaats aan de Verlengde Aarlcade te Aiphen aan den Rijn. Nadat men. voorafgegaan door den tour- meester een rondwandeling over de be graafplaats had gemaakt, verzamelden de aanwezigen zich ln de ontvangzaal der Aula. waar de -burgemeester de heer P. A. Coliln. een openingsrede uitsprak, waaraan wit het volgende ontleemen: De aanleg van een begraafplaats van cezen omvang behoort voor onze gemeente tot de vri.1 belangrijke en ook kostbare verken. Br moet dan ook wel bijzondere aanleiding geweest zijn. in tijden van druk. zulk een werk te ondernemen. Die aanlei ding was er Inderdaad. Het waren zelfs tweetal overwegingen, welke tot dezen aanleg deden besluiten. Een dreigend gebrek aan grafruimte op de andere begraafplaatsen, vooral op die. welke in de kom der gemeente gelegen is, was de eene en de in sterke mate opge treden werkloosheid, de andere. Begin 1932 met het werk begonnen, heeft het tot dit voorjaar geduurd, aleer van de algenee.e voltooiing kon worden gesproken. Hierbij dient echter in aanmerking te worden ge nomen. dat met den aanleg der begraaf plaats ten nauwste verband hield de uit- voerfcis van öen ander, eveneens belang rijk wenk vers chaf f img sobj ec tn.l. de pmlej?- ein£ van de Kromme Aar. hetgeen tegelij kertijd beteakende het maken van den nieuwen weg welke toegang tot de begraaf, plaats geelt. Tallooze arbeiders hebben bij deze beide objecten geruimen tijd arbeid gevonden, zoowel bij wijze van werkver schaffing als vdlgens het systeem ..werken voor ^teun" terwijl het ontvanggebouw en de hoofdingang buiten werkverschaffing zijn aanbesteed. Of een uitvoering in sneller tempo niet mogelijk geweest zou zijn? Stel lig wel indien het gemeentebestuur niet had moeten rekenen met het zeer belang rijk bedrag der bijkomende kosten, die niet door subsidie worden gedekt en die onge veer f. 125.000 uitmaken. Hoewel in werk verschaffing uitgevoerd, bleef derhalve de aanleg voor de gemeente een zeer kostbaar werk en meende het college van B. en W. dat het met het oog op de schuldenlast der gemeente aanbeveling verdiende, het werk ln niet te snel tempo uit te voeren. Thans echter is de voltooiing daar. Een zeer be langrijk werk kwam tot stand, een werk dat nu het gereed is. steeds meer als een noodzakelijk iets zal worden erkend. B en W. zijn zeer erkentelijk voor alle hulp. welke zij bij de uitvoering ervan mochten ondervinden. Speciaal noemde spr. den ontwerper, ir. Waardenburg. die ten volle geslaagd is in het vinden van een prac- tisohe indeeling en wat het ontvanggebouw betreft, op de juiste wijze heeft weten te veTtolken, de functie welike het heeft te verrichten. Bij de rut voering werd hij bij gestaan door de beide opzichters de Haat en Korver1. Aannemers van den bouw der aula -waren de heeren W. v. Beijeren. Snel en Henrij. Een groot deel der beplanting speciaal op het voorplein en in de om geving van het ontvanggebouw werd verzorgd door de heer J. C. Lemkes. een ander deel door den heer Bleeker te Sant poort. welke vroegtijdige aanplanting er toe geleid heeft, dat reeds thans de noodige beschutting is verkregen. Het orgel in de aula werd geleverd door de fa. van Leeuwen te Leiderdorp. Uitvoerig zette spr. vervolgens uiteen, waarom alle praal en opschik op een be graafplaats verre te houden. Als wij des niettemin den levensgang van den mensch door den kunstenaar hebben laten uitbeel den en wel door den aesthetischen mede werker van de NV. Brouwer's Aardewerk, den heer M. L. Middelhoek. die voor toe passingen als de bedoelde wijlen den heer Willem C. Brouwer opvolgde, dan meenden wij zulks het best te kunnen doen door de figuur welke ter linkerzijde van den hoofd ingang aangebracht is met het onder schrift uit het laatste hoofdstuk van den Prediker; ..De mensch gaat naar zijn eeuwig huis!" Doch dit was niet de eenigc leidende gedachte bij dit werk. De Bijbel zegt echter nog méér, dan dat de mensch naar zijn eeuwig huis gaat. Zij heeft nog een ander woord, dat van alles overheer- schende beteekenis is, dat wij daarom door denzelfden kunstenaar in beeld lieten ver tolken en dat al? pendant van het eerst genoemde eveneens zijn plaats bij den hoofdingang vond. n 1. dit: „de dood is verslonden tot overwinning Dit spreekt ons van opstandingsleven, van de verwachting, dat ook over deze graven eenmaal zal schijnen het licht van den opstandingsmorgen. Valt het dan niet te verstaan, dat wij. van die gedachte uit gaande. gemeend hebben van deze begraaf plaats niet te moeten maken een trooste- 1002e zand- of grasvlakte, waar na verloop van laren de graven zich in onafgebroken reeksen aaneenrijen en waar slechts de gedachte aan den dood overheerscht. maar dat wil trachtten van haar te maken, een vriendelijken hof. waar men. tusschen groen verscholen zijn dooden ter ruste legt om tot den dag der opstanding te worden bewaard. Éénzelfde gevoel van piëteit was leidende gedachte bij den bouw dezer Aula Ook hier1 geen overdreven vertoon, maar een trachten, om zoo zuiver mogelijk te vertolken, de ernst en de rust die een be graafplaats behooren te kenmerken. fHiermede verklaarde de burgemees ter de opening tc hebben verricht, waarbij hij eenige oogenblikken stilte verzocht ter nagedachtenis van zijn voorganger dr. Lovink, oud-burgemees ter onzer gemeente, die juist dien morgen was gestorven en onder wiens leiding deze werkzaamheden destijds zijn aangevangen. Luchtverdedigingsfonds Postqiro den Haaq 8882 (Ingez. Med.ï Na deze herdenkine' verzocht hi.i den or ganist een tweetal liederen te spelen, ten eerste het bekende gezang: „Als ik van d'aarde schelde. Ach wijk dan niet van mij" en als no. 2. een opstandingslied van Bach Nadat namens den Minister van Sociale Zaken de heer Meijer de Vries het woord had gevoerd, werd thee geserveerd en bestond gelegenheid tot de verdere be zichtiging. Om half vtif bestond ook voor het publiek de gelegenheid het geheel te bezichtigen. De begraafplaats, die een groote opper vlakte beslaat, ts keurig en stemmig inge richt en aangelegd. De graven zijn voorzien van grasgazons, omheind met eenvoudige beplantingen, terwijl door het geheel zeer ruime geasphalteerde paden loopen. het geen in vergelijking met de oude begraaf plaatsen een belangrijk verschil oplevert. Ook het hekwerk en inrijhekken aan het voorfront met het ruime voorplein vormen een mooi geheel. Zeer fraai en stemmig is het bouwwerk van de Aula. die vooral voor begrafenissen onder slechte weersomstan digheden een belangrijke verbetering be- teekent. De begane grondverdieping bevat niet minder dan 3 wachtruimten. De groote zaal. met een afinetin,; van 8 x 11 M. waar van de vloeren en de wanden zeer fraai iztin betegeld, is bestemd voor het houden van rouwdiensten. Deze zaal bereikt men door de vestibule, terwijl aan weerszijden een keuken is aangebracht. De drie wacht ruimten liggen aan drie zijden der ont vangzaal. De onder, of kelderverdieping is meer ingericht voor intern gebruik van de begraafplaats, terwijl het gelijkgrondsche is bestemd voor het officieele gedeelte. De kelder is te bereiken door een trap aan de buitenzijde, waar men eerst in een gang komt met aan weerszijden toiletten en W.C.'s. Vervolgens komt men door een deur in de eigenlijke dienstruimte met de noodige bergruimten. Aan het einde van deze gang is de sectiekamer ingericht, waar eventueel de gerechtelijke sectie kan wor den verricht Ook hieraan blijkt volle aan dacht te zijn besteed. Het zeer fraaie orgel bevindt zich boven de linkerwachtruimte en is voorzien van een electrische wind-- voorzienin'C De ontvangzaal met electrische kaarsenluchters is tevens voorzien van gasverwarmiing en in denzelfden stijl ge meubileerd Het fraaie geheel geeft inder daad den indruk van een ruetigen hof. OVERTREDING DER LOTERIJ-WET. Heehtenisstraffen en hooge geldboeten opgelegd. De Haagsche kantonrechter, mr. Fontein, wees Zaterdag vonnis in de strafzaken tegen den directeur van de verzekerings bank „Arona" te 's-Gravenhage, en diens zoon, directeur van de N.V. administratie kantoor voor hypotheken, die wegens over treding van de loterij-wet hebben moeten terechtstaan. Aan den vader, den heer B, B., was ten laste gelegd, dat hij de deelneming in een verboden loterij had opengesteld door als attractie bij de bij „Aroma" gesloten over lijdensverzekeringen een twintigste staats lot of lot met gelijke winstkans voor haar cliënteele beschikbaar te stellen, hetgeen in de praktijk neerkwam op premie-loten van de „Felicitasbank" te Antwerpen, een zeer dubieuze Instelling, welke praktisch or.der beheer van de belde verdachten stond. Daar de „Felicitas"-loten op de staatsloterij trokken, was tevens ten laste gelegd het in art. 19a der wet op de staatsloterij verbodene: gebruik maken van de trekkingen der staatsloterij Aan den zoon, H. J. B. was vrijwel het zelfde ten laste gelegd, alleen ontbrak hier de dekmantel van de overlijdensverzeke ring Beiden zijn onlangs reeds voor ge- bjksooitige feiten tot hooge geldboeten veroordeeld. Ter terechtzitting was geen van beide verdachten verschenen. Voor hen trad op mr. C. W. Dubbink. te Den Haag. Bij het Zaterdag schriftelijk gewezen vonnis verklaarde de kantonrechter beide verdachten aan het hun ten laste gelegde schuldig en veroordeelde voor het eerste feit de deelneming aan verboden lote rijen opensteller, voor het publiek bei den tot principale hechtenis van drie maanden. Voor het tweede feit gebruik maxen van de trekkingen der staatsloterij legde de kantonrechter ieder der ver dachten een geldboete van f3000, subs. 100 dagen hechtenis op. De ambtenaar van het O.M., mr. Ge- linck. had, behoudens de vervangende hechtenis in het tweede geval, dezelfde straffen gevorderd. GEBOREN. Johanna Theresia, dr. v. J. C. v. Rossenberg en P. Egberts Pieter Cornells, zn. v. J. J. Nieuwenburg en M. J. J. v. Poelgeest. ONDERTROUWD J. T. Janssen jm. en I. J. H. Stumpel jd. N. ten Bosch jm. 21 j. en G. Binnendijk jd. 19 j. F. G. Doesburg Lanooy jm. 31 j. en M. Overdek jd. 24 J. T. K. Lingsma jm. 27 j. en C. J. E. Schuilenburg jd. 22 j C. v. d. Meel jm. 25 j. en A. M. Neuteboom jd. 18 j. OVERLEDEN. L. Langeveld. wedn. 84 J. C. G. v. Zeiji; zn. 18 j. Franco's troepen hebben Zaterdag en gisteren belangrijke vorderingen ge maakt. Zaterdag is een nieuwe stoot gedaan in de richting van de kust en na de bezetting van Batea en Corbera drongen de Marokkanen door tot de belangrijke stad Gandesa, waarvan zij zich meester maakten. Daarbij werden 2500 gevangenen gemaakt, o. w. twee commandanten van den generalen staf en 10 andere officieren. Vandaar is snel doorgemarcheerd en reeds zouden Franco's troepen op 13 K.M. afstand staan van Tortosa, dus een 25 K.M. van de zee. die als het ware in zicht is. De verbinding Barcelona Valencia loopt dus wel zeer ernstig ge vaar tc worden verbroken. Verder is ook Lerida gisteravond ge vallen. Nadat de ring steeds nauwer was aange haald en eerst het kasteel en het station waren bezet, drongen de vechtwagens de riad binnen, die om 7 uur gisteravond in Franco's handen was. Achter de troepen, welke Lerida binnen rukten, volgden onmiddellijk politie en ci viele garde, die de orde en rust moeten handhaven, zoodra de stad geheel zal zijn bezet. De troepen, die langs den weg Biescas Brozo oprukken, zijn het dorp Vesero reeds voorbij. Meer naar het Zuiden hebben andere strijdkrachten verscheidene dorpen en stra tegische punten ten Z.O. van den weg naar Nacha bezet. De leginonnaires hebben den vijandelijken tegenstand gebroken en het dorp Plnell bezet, waarna zij verder op rukken naar het dorp Paros. Zij maakten meer dan 300 krijgsgevangenen en verover den tien tanks. Op den rechtervleugel brak het Galicische korps door de vijandelijke verdedigingslinie en maakte zich van verscheidene stellingen meester, terwiji twee vijandelijke brigades vernietigd werden. De afleidingsoffensieven. De afleidingsoffensieven, ingezet bij Ma drid en Teruel schijnen reeds vastgeioopen te zijn. Zelfs Barcelona meldt geen vorde ringen meer. Madrid is gisteravond hevig gebombar deerd. Naar schatting heeft de rechtsche artil lerie tweeduizend granaten op de stad doen 'ifrkomcn, waaronder projectielen van 15 5 cm. en zwaarder. Vooral rond het paleis van de Cortes, op I het Prado, in de Granvia en in de Alcala- I straat vielen de granaten neer. Een groot aantal personen werd getroffen; reeds heeft men vijftig dooden en gewon den geteld. Barcelona luchtstrijdkrachten hebben de stad Toledo gebombardeerd. Een bom kwam neer op het gebouw voor socialen bijstand, waar vier vrouwen en vijf kinderen gedood werden. De toestand in Barcelona. Volgens verhalen van reizigers, die de laatste dagen uit Barcelona zijn vertrokken, hebben zich ondanks de door de regeering gepubliceerde oproepen tot weerstand slechts 30«/o der opgeroepen lichtingen aan gemeld. De F.A.I. heeft de propaganda uit gebreid en spoort het publiek aan verraders aan te brengen en verdachten te ontmas keren. Talrijke arrestaties zijn verricht. Zelfs verluidt, dat de Fransche consul te Tarragona daarbij is. Te Barcelona vreest men, dat de recht- schen zich meester zullen maken van de electrische centrales te Tremp, die bijna 50°/. der energie voor Barcelona leveren Prieto heeft Donderdag een nota gezonden aan de vakvereenigingen, waarin hij haar vraagt de fabrieken in geval van een rechtschen aanval door de arbeiders te doen verdedigen. De vluchtelingen in Frankrijk. Onder de Spaansche miliciens, die naar Luchon op Fransch gebied gevlucht zijn, is een stemming gehouden over de vraag, of zij naar het rechtsche Spanje of naar het door de regeeringstroepen beheerschte ge bied wenschten te worden gezonden. Van de 6000 miliciens, die hun stem in het refe rendum hebben uitgebracht, verklaarden slechts 220 dat zij naar het rechtsche Spanje gebracht wilden worden. In vier treinnen zijn Zaterdag meer dan 5400 miliciens naar de grens van Catalonië vervoerd. Zaterdag avond waren er nog 2000 vluchtelingen te Luchon, doch een even groot aantal werd nog verwacht. De autoriteiten van Henday hebben de rechtsche autoriteiten te Irun gevraagd, of zij de vluchtelingen en soldaten, die uit het door de regeering bezette deel zijn ge vlucht. willen ontvangen. Hierop is geant woord. dat geen bezwaar bestaat voor hen. die geen ernstige misdrijven op hun ge weten hebben. Hoe de rechtschen het land willen organiseeren. Ramon Serrano Suner. de rechtsche mi nister van binnenl. zaken en propaganda heeft in een radiotoespraak een uiteenzet ting gegeven van de sociale en politieke orde, die de rechtsche regeering wil vesti gen. Hij zeide o.m.: „wat de politieke orde betreft, zullen wij het oude geraamte van den staat afbreken en het vervangen door een autoritair staatsregime volgens natio nale denkbeelden. Op sociaal gebied zullen wij de verschillende kaders der maat schappij met elkander ln overeenstemming brengen. Op economisch gebied zullen wij de dwalingen van het kapitalisme verbete ren. De nationale syndicalistische staat zal tie Christelijke moraal toepassen met alle consequenties, welke reeds zijn vastgelegd in de burgerlijke wetgeving." Heeft de pepermuntieelt toekomst Voortzetting der proeven. Na de proefnemingen van het vorige jaar. waarbij te Ter Aar een hectare tuin grond werd beteeld met pepermuntkruid, heeft een geheimzinnig waas gehangen over de resultaten van deze, met overheids steun gesubsidieerde onderneming. Naar wij thans vernemen zal eerlang een uitvoerig rapport betreffende de uitkomsten der proefnemingen en de verwachtingen voor de toekomst, aan gevuld met vele interessante bijzon derheden ter Landsdrukkerij verschij nen. Het schijnt vast te staan, dat de teelt van pepermuntkruid niet loonend is wanneer dat geschiedt op tuinland, althans tuinland, zooals in Ter Aar ge vonden wordt, hoe geschikt deze grond overigens voor dit product moge zijn. Wèl is het de bedoeling de proeven voort te zetten, maar dan grootendeels, nj. voor drievierde gedeelte op bouw land. Zonder te willen vooruitloopen op het officieele rapport van de hand van ir. van der Helm, is reeds thans de conclusie ge wettigd, dat de tuinbouw in deze streek, die in de laatste jaren noodlijdend was, niet gebaat zal zijn met de teelt van pe permuntkruid. Doch om uiteindelijk te kunnen vaststellen welke cultuur-waarde deze plant heeft, zullen langduriger proe ver noodzakelijk zijn. Zoo moet het moge lijk zijn de hoeveelheid pepermuntoline. die ditmaal beneden verwachtingen bleef, be langrijk op te voeren door een betere se lectie van de uit te zetten planten. Voor de verder te nemen proeven zal zonder twijfel bij velen belangstelling bestaan. VOOR DINSDAG 5 APRIL. Hilversum I. 1875 en 415,5 M. KRO-uitz. 8.009.15 en 10.00 Gram. muziek 11.30 Godsd. half uur 12.00 Berichten 12.15 KRO-orkest (1.001.20 Gram. muziek) 2.00 Vrouwenuur 3.00 Modecursus 4.00 KRO-kamerorkest 4.45 Gram. muziek 5.00 KRO-melodisten en solist (5.456.05 Felicitatiebezoek6.40 Esperantoles 7.00 Berichten 7.15 KRO- orkest 7.35 Sportpraatje 8.00 Berichten A.NP.. Mededeelingen 8.15 Lijdensmeditatie 9.30 KRO-symphonie-orkest, Klein Gemengd Koor en solist 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Bela Kis en zijn Hongaarsch orkest 11.0012.00 Gram. muziek. Hilversum II. 301.5 M. AVRO-uitz. 8.00 Gram. muziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Gram. muziek 10.30 Uona Palmay's ensemble 11.00 Huish. wenken 11.30 Ilona Palmay's ensemble en Gram. muziek 12.45 Omroep orkest 1.45 Gram. muziek 2.00 Omroep orkest en solist 2.45 Kniples 3.45 Zang met piano-begeleiding 4.30 Kinderkoorzang 5.00 Kinderuurtje 5.30 Gram. muziek 6 30 Ensemble Rentmeester 7.00 Voor de kinderen 7.05 Zang en pianobegeleiding 7.30 Eng. les 8.00 Berichten A.N.P.Mede deelingen 8.15 Bonte Dinsdagavondtrein 9.15 Gram. muziek 9.45 Vervolg bonte Dins dagavondtrein 10.30 Schaakles 11.00 Be richten A.N.P. Hierna tot 12..00 ..The Jumping Jacks". Droitwich. 1500 M. 11.20 Orgelspel 12.05 Gram. muziek 12.35 Actueel programma 1.05 Gram. muziek 1.50 B.B.C -Northern Ire land-orkest 2.50 Gram. muziek 3.20 A. Salisbury en zyn orkest 3.50 Gram. muziek 4.20 Causerie „A Schoolmaster looks back" 4.40 Gram. muziek 4.50 Het Arthur Dulav- kwintet en solisten 5.20 Cello-voordracht 5.40 Orgelspel 6.20 Berichten 6.45 Gilbert Stacey's Sextet 7.20 Cello en piano 8.00 Medische causerie 820 Radiobewerking van de operette „Der Vetter aus Dingsda" 9.20 Berichten 9.40 Amerikaansch nieuws 10.00 Het Londens Film-Symphonie-Orkest. de BBC- Zangers en soliste 10.40 Alfredo Campoli's"* Salonorkest 11.20 Het Grosvenor House- Dansorkest 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.), Radio-Paris 1648 M. 6.558.05 en 9.10 Gra- mofoonmuziek 11.40 Cantrelle-Orkest. (Om 12.50 Zang) 2.05 Pianovoordracht 2.20 en 3.20 Zang 3.35 Pianovoordracht 4.20 Loca- telli Orkest 7.35 Het Parijs Strijktrio en soliste 8.5010.50 Radiotooneel. Keulen 456 M. 5.30 Gramofoonmuziek 6.30 Het Rheinische Landesorkest 11.20 Om- roepkleinorkest 1.30 Gevarieerd concert 4.30 Militair Orkest 5.20 Gevarieerd concert 7.20 Gramofoonmuziek 7.5011.20 Geva rieerd concert en dansmuziek. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gra mofoonmuziek 11.50 Omroeporkest 12.50 1.20 Gramofoonmuziek 4.20 Omroepsalonor- kest en Gramofoonmuziek 5.50 en 6.20 Gra mofoonmuziek 7.20 Omroeporkest 9.30— 10.20 Gramofoonmuziek 484 M.: 11.20 Gramo foonmuziek 11.50 Omroepdansorkest. 12.50 1.20 Gramofoonmuziek 4.20 Orgelconcert 5.35 Gramofoonmuziek 6.35 Declamatie met muzikale begeleiding 7.20 Het Omroepsym- phonle-Orkest en solist 8.35 Omroepsympho- nie-Orkest en soliste 9.3010.20 Gramofoon muziek. Deulschlandsender 1571 M. 6.30 Oswald Heyden's orkest en solisten 7.20 Declamatie 7.30 Het Omroeporkest en solisten (8.208.35 Politiek Dagbladoverzicht) 9.20 Berichten 9.40 Barnabas von Geczy en zijn orkest (10.05 10.20 Berichten) 11.202.20 Nachtconcert. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Dinsdag 5 April, lste Programma: lederen dag van 824 uur: Avro, Vara enz. 2de Programma: lederen dag van 8—24 uur: Kro, Ncrv enz. 3e programma: 8.00 Keulen pl.m. 9.20 Parijs R. pl.m. 9.50 Keulen 10.20 Parijs R. 11.05 Radio PTT. Nord 11.20 Keulen 12.20 Brussel VI. 12.50 Brussel Fr. 13.20 Keulen 14.20 Parijs R. 14.35 Radio PTT. Nord 1.5.05 London Reg, 16.20 Brussel VI. pl.m. 17.50 Keulen 19.20 Brussel Fr. 19.20 Brussel Fr. 20.20 Rome. Bari of div. 4e programma: 8.00 Brussel VL 8.20 diver- :n 10.35 Droitwich 20.00 London Reg. ">.20 Droitwich 21.40 Brussel Fr. 22.00 jroltwich. Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 13