Overdracht exploitatie tennispark „De Munnik" LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 4 April 1938 JJD.W.S. IV—A.S.C. V 2—3. A.S.C. Vkampioen. Op wel zeer gelukkige wijze ls A.S.C. 5 ln het bezit van het kampioenschap van haar afdee- ling gekomen. Voor de rust hadden de roodzwarten den sterken wind mee en waren daardoor sterk in de meerderheid. Doelpunten bleven aanvanke lijk echter uit. Na 35 minuten weet de rechts buiten te doelpunten. Kort hierop maakte de linksbinnen een fraai tweede doelpunt, dat o.l. ten onrechte door den scheidsrechter wegens buitenspel werd geannuleerd; keeper en links back van L.D.W.S. stonden in den doelmond. Met slechts een 1—0 voorsprong voor A.S.C. ving dus de 2de helft aan. De wind werd aan merkelijk sterker en het overwicht van L.D.W.S. werd zóó sterk, dat doelpunten niet konden uitblijven. Na 15 minuten was de achterstand van L.D.W.S. omgezet in een voorsprong van 2—1. Na hard werken wist A.SC. den gelijk maker te scoren (2—2). Zoo bleef de stand tot eenige minuten voor het einde; toen trapte de keeper van L.D.W.S. den bal zeer slecht uit. De bal belandde bij een back. die hem als het ware voor de voeten van den A.S.C.-linksbinnen speelde. Deze schoot in ende L.D.W.S.- keeper stak geen hand uit (3—2). Of hier van opzet of een abnormaal slecht spel sprake is. is moeilijk vast te stellen, doch A.S.C. werd op deze wijze wel zeer gemakkelijk kampioen en niet geheel verdiend. ZWITSERLAND—TSJECHO SLOWAKIJE 4—0 Voor 15.000 toeschouwers is te Bazel een wed strijd tusschen Zwitserland en Tsjecho Slo wakije in het kader van het tournooi om den Europa-beker gespeeld. De Zwitsers speelden een prachtige partij en wonnen tegen alle verwachtingen in met 40 van de Tsjechen. KORFBAL. Nederlandsche Korfbalbond. ONS CLUBJE III—SLEUTELS II 1—2. Het begin is voor Sleutels dat met een mooi doelpunt de leiding neemt. O.C. woet het spel ecnigszlns te verplaatsen doch zonder succes, zoodat de rust in gaat met 01. Na de rust neemt O.C. geleidelijk het spel in handen en spoedig is het gelijk. Beide doelen komen beurte lings in gevaar en het is Sleutels dat even voor het einde met een houdbaar doelpunt de leiding neemt (12). De scheidsrechter leidde correct. Uitslagen van gisteren. Kampioenschap van Nederland: W.W.MD. Blauw Wit 0—1; P.S.V.—Deetos 0—7. Promotie en Degradatie: N.-H. I: Ooster kwartier—D.E.D. 1—1. Zilveren Kerf: Gr. VI: Fluks—Ready 4—3; Gr. VII: Het ZuidenRozenburg II 100; Groep VIII: Ons Eibernest II—DJC.C. 0—4; H.K.V.Spangen 00. Overzicht. DUITSCHLAND—OOSTENRIJK 0—2. Voor 60.000 toeschouwers is gistermiddag een wedstrijd gespeeld tusschen een Oostenrijkschc ploeg en het Duitsche nationale elftal. De Oos tenrijkers wonnen met 20. dank zij doelpun ten van Sindelar en Sesta ln de tweede helft. De Oostenrijkers, die thans in den Dultschen bond zijn opgenomen, waren voortdurend in de meerderheid. DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen van de Engelsche League-wed strijden van Zaterdag waren: Eerste klasse. ArsenalCharlton Athletic 22 BlackpoolPreston N.E10 Bolton WanderersLeeds United 00 BrentfordGrimsby Town 61 Derby CountyPortsmouth 10 Everton—West Bromwich A53 Huddersfield TownLiverpool 12 Leicester CityMiddlesbrough 01 Manchester CityChelsea 10 SunderlandStoke City 11 WolverhamptonBirmingham 32 Tweede klasse. Aston Villa—Manchester Un30 Blackburn RoversBury 21 Bradford—Sheffield Un5—1 ChesterfieldLuton Town 52 Fulham—Nottingham Forest 20 Norwich CityStockport C10 Plymouth Arg.Newcastle Un21 Sheffield Wedn.Coventry C21 Southampton—Burnley 00 Swansea TownBarnsley 1—0 West Ham Un.—Tottenham H13 De wedstrijden om het kampioenschap van Nederland, hebben wederom twee overwinningen voor de favoriete teams. Deetos en Blauw Wit opgeleverd. De sobere 10 zege, welke de Amsterdammers in Hemrik op W.W.M.D. hebben behaald, stelt echter hevig teleur, aangezien de alge- meene verwachting was, dat ook Blauw Wit met flinke cijfers W.W.M.D. in het zand zou doen bijlen. Weliswaar misten de gasten in deze ontmoeting hun aanvoerder A. de Cocq van Delwijnen en een hunner beste speelsters, doch dat neemt toch niet weg, dat de prestatie van deze toch ook overigens zeer homogene ploeg zeer matig te noemen valt, te meer wanneer men weet dat zij de zege slechts met zeer groo- te inspanning kon bewerkstelligen. Dit laatste houdt tevens een pluim in voor de stoere Friesche club, die zich op zulk een kranige wijze weerde. Vooral de verdedi ging der Hemrikkers was goed op dreef, terwijl na de rust hun aanval verscheiden keeren de kans heeft gehad gelijk te ma ken. Het schot faalde echter en het einde kwam derhalve met 10 voor de bezoe kers. Heel wat resoluter deed Deetos het, dat ln Eindhoven de zaken zeer kalm opvatte en P.S.V. in eigen home met 70 de baas bleef. Wat de promotie-degradatiecompetitie aangaat is alleen de wedstrijd D.E.D.- Oosterkwartier in Noord-Holland, gespeeld. Het resultaat was een 1—1 gelijk spel, waarooor beiden hun kansen op promotie behouden. Voor de competitie speelde Fluks II hier ter stede teeen H.S.V. II. Na de rust trad een hagelbui als spelbreker op. De stand was toen 30 voor de Hagenaars. Vicus Orientis maakte een vergeefsche reis naar A.L.O., teiwijl de wedstrijd tus schen Phoenix en Algemeene niet door ging. Fluks I won haar eersten wedstrijd in den strijd om den zilveren korf met slechts'43 van de tweede klasser Ready. Voorwaar geen grootsche prestatie! FLUKS—READY 4—3. Waai- Fluks in de eerste helft de zaken niet serieus opvatte, konden de Hagenaars door Le lieveld na pl.m. 20 minuten een 20 voorsprong nemen. Mej. Van der Velde doelpuntte ciaarna I weliswaar tegen (12). doch de tegenstand, die i Fluks bood bleef onvoldoende, vooral aanval lend. Vóór de rust bracht Blanken den stand op 1—3. Eerst na de rust kwam Fluks langzamerhand tot het besef, dat zij uit een ander vaatje moest tappen, wilde Rood Wit de zege behalen. De Haagsche tweede klasser werd in de tweede helft dan ook totaal overspeeld. De Leidschc aanval schiep zich ontelbare kansen, doch de sterke wind bleek afbreuk te doen aan de schotvaardigheid onzer stadgenooten. En zoo duurde het tot een kwartier voor het einde, vóórdat De Wolf den Leidschen achterstand tot 23 reduceerde en tot 6 min. voor het einde c'er hij de partijen op gelijken voet bracht. Ge lukkig voor Fluks vlotte het ln haar beglnaan- val beter en kon Van Weesel enkele minuten voor het eindsignaal Fluks de, overigens ver diende. zege bezorgen. T.O.P. I SASSENHEIM) EXCECLSIOR I 4—1 Direct bleek de meerderheid der thuisclub. Het was echter Excelsior dat op fortuinlijke wijze het eerst wist te doelen. Door een fout van de Excelsior-verdedlging maakte Top gelijk. Met dezen stand kwam de rust. Met overwinningsplannen begonnen beide clubs opnieuw. Bij den Top-aanval vlotte het zeer goed. wat uitgedrukt werd in 2 punten. Ook na het vakverwisselen bleef Top in de meerder heid. maar door vermoeidheid der spelers werd het spel wat minder snel. Toen Top echter het 4de doelpunt maakte, leefde Excelsior wat op en deed een feilen aan val. doch zonder resultaat. Het einde kwam met 41. Foto's Van Vliet. Dc exploitatie van het tennispark „De Munnik" te Leiderdorp, welke het eerste jaai door de gemeente werd gevoerd, ls Zaterdagmiddag aan de vereeniglng „De Munnik" overgedragen. Er was vrij groote belangstelling. Namens het Gemeentebestuur en de Sportstichting voerde burgemeester Brug het woord. Hij merkte op, dat het voor jaar de tijd is voor nieuw leven, ook in de sport met name in de tennissport. Het was tot nu toe met de gemeentelijke ten nisbanen zoo. dat de exploitatie daarvan werd gevoerd door de gemeentelijke Sport stichting. Dit bracht mee, dat de kaarten ten gemeentehuize werden verstrekt. Waai de bemoeiingen van de gemeentebesturen do laa'ste jaren zeer omvangrijk zijn. was qcz? administratie op sportgebied minder gc- enscht. Spr. verheugde zich daarom over de op richting van de tennisclub „De Munnik", dio r.u bereid is de exploitatie dar banen over te nemen. Zich richtende lot den voorzitter der tennisclub, den heer P. Boot Jr. wenschte .spr. dezen geluk met de groote belangstelling voor de club, die o.m. gebleken is uit het gedurig stijgende le dental. Het bestuur var. „De Munnik" heeft met. zijn volharding succes gehad, spr. vertrouwt, dat onder deze leiding de tennisclub een goed seizoen tegemoet zal gaan. Een driewerf hoera voor „De Munnik" volgde op deze toespraak. De heer Boot, hierop antwoordende, dankte den burgemeester voor zijn har telijke woorden. HIJ herinnerde aan de gezellige sfeer die de vorige jaren steeds op de banen, ook bij de wedstrijden heerschte. Toch werd er iets gemist en daarom werd besloten tot oprichting van een club opdat alles beter tot zijn recht zou kunnen komen. Spr. hoopt, dat de exploitatie geen bijzondere moeilijkheden zal opleveren. Der. leden zegde hij toe, dat het bestuur voor hen steeds al het moge lijke zal doen en hij verwachtte dat daar tegenover ook de leden hun verplichtingen zullen nakomen en bovenal de sportiviteit in het oog zullen houden. Dit zal de club ten goede komen en den naam van „De Munnik" hoog houden. Hierna verzocht spr. de beide jongste leden de vlag te hijschen. Nadat de foto graaf bovenstaande foto had genomen, nam het spel op de keurig in orde ge brachte banen een aanvang. Het plaatsen van een grooter aantal banken langs de banen beteekent voor de toeschouwers een verbetering. Naar wij vernemen is het ledental van de club cie 60 reeds gepasseerd. Hiermee is bereikt, dat de exploitatie financieel mogelijk zal zijn. ROEIEN. Kampioenschap van den Amstel. Nereus wint den Poseidon jubileum-beker. Njord op de tweede plaats. De wedstrijd oin het kampioenschap van den Amstel is gistermiddag gehouden op den Amstel tusschen Ouderkerk en het clubgebouw van de Hoop. een afstand van 8 K.M. Zooals alle jarep was het aantal supporters en vooral dat der officials zeer groot. Nereus was de winnaar der eerste divisie en legde de baan af ln 35 minuten 27 seconden. Laga. de winnaar der tweede afdeeling, had er 35 minuten 40 1/5 seconden voor noodig en was daarmede 12 1/5 seconden sneller dan nummer twee der eerste divisie Etuf (Essen), de eenige deelnemende buitenlandsche ploeg. Het water was zeer woelig. Op vele plaatsen stonden schuimkoppen en daar waar het tame lijk gunstig leek, blies de wind op vaak zeer ver- radeiyke wijze. De start van Njord 2, het Spaarne en Triton was geenszins op tijd. Die van Triton, de laatst vertrekkende ploeg, had met niet minder clan 3 minuten verschil met de eerst vertrekkende Amsterdammers, Nereus. dienen te geschieden. Het verschil bedroeg echter een minuut of zeven. Hierdoor lag het veld ver uiteen, hetgeen veel afbreuk deed aan het algeheele aspect van den wedstrijd, wat zeer jammer is. Achtereenvolgens vertrokken Nereus. Etuf. dat van Nereus een boot ter beschikking had gekre gen, doch met eigen riemen róeide. Argo, de Hoop. de Amstel en' Willem 3. als ploegen der eerste divisie, en Ntford 1. Laga. Njord 2. Spaar ne en Triton als dealnemers in de tweede divi sie. In de eerste divisie kon Argo zich niet handhaven. De Wageningsche studenten moes ten geleidelijk hun plaats afstaan, achtereen volgens aan de Hoop. de Amstel en Willem 3 en zich ten slotte met de laatste plaats in hun af deeling tevreden stéllen. In de tweede divisie was Laga verreweg de sterkste. Njord was minder succesrijk. De eerste ploeg van Njord moest haar plaats afstaan aan Laga. terwijl Njord 2 den slechtaten tijd van allen maakte. De uitslag luidt: Eerste divisie: 1. Nereus, tijd'35 rain. 27 sec.; 2. Etuf (Essen) 35 min. 52 2/5 sec.; 3. de Hoop. 36 min. 15 sec.; 4. de Amstel, 36 min. 32 3/5 sec.; 5. Willem 3 37 min. 25 sec.; 6. Argo 37 min. 30 3/5 sec. Tweede divisie: 1. Laga 35 min. 40 1/5 sec.; 2. Njord I 37 min. 114/5 sec.; 3. Spaarne 37 min. 53 2/5 sec.; 4. Triton 39 min. 34 2/5 sec.; 5. Njord II 40 min. 414/5 sec. HOCKEY. EngelandNederland (dames) 80. Met rust was de stand 30. Onder zeer gunstige weersomstandigheden is Zaterdagmiddag te Folkestone (Eng.) op een prachtig terrein gespeeld de interna tionale dameshockeywedstrijd tusschen Engeland en Nederland. Nadat de Engelsche dames zich met rust van een 30 voorsprong hadden verzekerd, wisten zij den wedstrijd welverdiend te win nen met 80. Na een langdurig gelijkopgaanden strijd wer den de Nederlandsche dames op eigen helft terugggedrongen, doch de achterhoede hield goed stand. De aanval was echter machteloos tegen de sterke Engelsche verdediging, temeer daar de sterk doorgevoerde W-formatie in dezen kamp bleek te falen. De eerste twee doelpunten waren het resul taat van fraaie schoten. Het was daarom jam mer, dat het derde tot stand moest komen door een ongelukje in de Nederlandsche verdediging, nl. toen bij een straf corner mej. Rollin Couquer- que, in het doel staande, den bal miste. Na de rust toen de Engelsche dames veel ster ker waren. kon. mej. Heutink, die overigens op een goeden wedstrijd kan terugzien, niet voorko men. dat nog vfjf doelpunten, gemaakt werden. Vier van de acht doelpunten kwamen van de stick van de Engelsche rechtsbinnenspeelster mej. Dickinson. De uitslag van den wedstrijd mag weliswaar eenigszins teleurstellend zijn. doch ongetwijfeld hebben de Nederlandsche speelsters veel van deze ontmoeting kunnen leeren. Alleen de dames Rollin Couquerque en De Vletter hadden reeds eerder met het Engelsche spel kennis gemaakt, n.l. drie jaar geleden te Overveen, toen het Nederlandsch elftal met 5—0 van de Engelsche dames verloor, en deze onbekendheid heeft zich in den gespeelden wedstrijd zeer doen gevoelen. Vooral de voorhoede speelde met zeer weinig overleg, hetgeen togen de Engelsche verdediging niet ongestraft kon blijven; de aanval maakte een tamelijk rommeligen indruk. De middenlinie heeft zich over het algemeen goed geweerd. Alhoewel mej. Vreede zwak be gon. wist zij zich goed te herstellen. Ook mej. De Vletter kan op een goeden wed strijd terug zien. Vooral in het onderbreken van aanvallen was zij zeer goed. doch haar af geven aan den aanval dient nog te worden ver beterd. Mej. Offerhaus v/as wel een zeer zwak ke plek in de halflinie. ook al had zij een speelster achter zich als mej. Rollin Couquerque, die getoond heeft nog een goede kracht te zijn voor het nationale dames-elftal. Reserves spelen gelijk tegen België. Op het terrein van de Leopold Club te Brussel is Zaterdagmiddag een hockeywedstrijd gespeeld tusschen een Belgische en een Nederlandsche B. ploeg, welke in een 11 gelijk spel is ge ëindigd. Voor een behoorlijk aantal toeschouwers stelde Nederland B zich, onder leiding van de heeren Matthysen (Nederland) en de Lelienne (België) als volgt op: Doel: J. de Looper (Hilversum). Achter: van Hoogenhuyzen (H.O.C.) en Stuec- ker (B.M.H.C.). Midden: van der Graaf (H.H.Y.C.), Caviet (Gooi) en Cuperus (S.C.H.C.). Voor: Roodenburg (Amsterdam), Steinz (Baarn), Kanters (Breda), Schmeink (B.M. H.C.) en Hazewlnkel (Union). De eerste aanvallen waren voor de Neder landsche ploeg, waardoor Couteau eenige malen nog maar Juist een doelpunt kon voorkomen. Aan den anderen kant stelde Rombouts op sublieme wijze De Schepper in staat, een doel punt te maken, maar de Looper wist hem keu rig den witten kogel te ontfutselen. Het was een zeer aantrekkelijk spel. dat beide ploegen te zien gaven, aan beide zijden werd vaak uitstekend hockey gespeeld. Na 23 minu ten gaf Delaval goed door naar Rombouts. die op zijn beurt den bal voorzette naar De Schep per. die tenslotte met een krachtig schot het eerste doelpunt maakte. De reactie van onze landgenooten volgde on middellijk. Verschillende malen moest Couteau tusschenbeide komen om zijn doel voor door boring te vrijwaren. Door een fout van Couteau kreeg Schmeink de kans, den gelijkmaker te schoren, welke kans hij dankbaar benutte. Voor de rust kwam het niet meer tot doelpunten. Dadelijk na de hervatting gingen onze spelers ten aanval. Het was de Belgische doelman, die schitterend optrad. De Belgische verdediging scheen even de kluts kwijt te zijn. waarvan de Nederlandsche ploeg profiteerde door voortdu rend aan te vallen. De druk op het Belgische doel was dan ook niet gering, maar Couteau overtrof zich zelf en wist keer op keer de moei lijkste schoten met succes af te weren. Tenslotte echter herstelden de Belgen zich weer eenigszins. zij kregen een corner toege wezen en dit kleine voordeel scheen hun weer wat moed te geven. Het spel bleef nu gelijk waardig. aan beide zijden deden zich nog sco ringskansen voor. maar zij werden niet meer benut, zoodat het einde met een 1—1 gelijk spel kwam. ZUID-HOLLANDSCHE HOCKEYBOND. De uitslagen. Dames le klasse: R.B.C.—A.S.V. 40; Tempo —Graaf Willem 6—0. Heeren 2e klasse: Tempo IIZuidwijck 11. Tempo is bij de dames, dank zij een 6—0 zege op Graaf Willem II kampioene geworden. De eindstand luidt: Tempo 11 10 2 0 38—8 22 R. B. C12 9 2 1 40—10 20 Graaf Willem II 12 5 2 5 23—26 12 A. S. V12 4 3 5 13—17 11 H. D. S12 3 4 5 19—28 10 Zuldwfjkck 12 2 2 8 20—28 6 Graaf Willem 12 J. 1 10 5—41 3 TEMPO II—ZUIDWIJCK 1—1. Zuidwijck heeft de competitie fraai beëin digd door tegen Tempo gelijk te spelen en daarmede H.D.S. III en den competitieleider (beslissingswedstrijd) een goeden dienst be wezen. Voor de rust was Tempo misschien iets in de meerderheid, wat gezien het stormvoordeel geen verwondering hoefde te wekken. Van der Bijl verdedigde zijn doel op de bekende manier, en ook de achterhoede, waarin Bon weer mee speelde, was goed op dreef. Een kleine aar zeling werd haar echter noodlottig (1—0). Ook Zuidwijck ondernam gevaarlijke aanvallen, die enkele strafcorners opleverden, maar het be slissende schot ontbrak. Na de rust zette Zuidwijck alles op alles om den achterstand in te loopen. De geheele ploeg verdient lof voor het onvermoeid volhouden. Het Tempo-doel ontkwam verschillende malen ternauwernood aan een doorboring. Een schot van De Roo, juist tegen den paal, had zeker een beter lot verdiend. Uit een strafcorner, on geveer 10 min. voor het einde scoorde Nater. na den bal zelf gestopt en even opgedreven te hebben, op schitterende wijze den gelijkmaker. Beide doelen kwamen nog in gevaar, maar ge doelpunt werd er niet meer. De eindstand in de tweede klasse is: H. D. S. III 12 9 0 3 37—15 18 N. O. A. D12 8 2 2 39—12 18 Tempo II 12 7 3 2 26—8 17 Zuidwijck 12 6 2 4 19—14 14 H. D. S. IV 12 3 2 7 10—41 8 P. T. T12 2 3 7 9—25 7 Aeolus II 12 1 0 11 15—40 2 WIELRENNEN. NIEUW SWIFT. Gistermorgen werd onder zeer slechte weers omstandigheden de derde competitiewedstrijd verreden. In de A. klasse ging het over een al- stand van 65 km. B. Lodewijks heeft hier een zeer moedigen wedstrijd gereden. Tot tweemaal toe wist h ij te ontsnappen, doch hij heeft zijn voorsprong niet kunnen handhaven. Trots den feilen wind werd een zeer hoog tempo gereden, daar de renners om beurten goed „kop" liepen. J. de Groot kon tenslotte dit tempo niet hou den en raakte los. Op den terugweg was het Jan Schüller, die een kleinen voorsprong wist te nemen en deze tegen het einde tot circa 400 meter opvoerde, waardoor hij dezen zwaren wedstrijd wist te winnen. Een verrassing was het rijden van R. Segaar die het tempo der kop groep goed kon volgen en met Lodewijks achter Schüller bleef. In de eindsprint won Lodewijks met een lengte van Segaar. waardoor de eerste drie plaatsen als volgt werden bezet: 1. J. Schüller. 2. B. Lodewijks, 3. M. C. Segaar. In de B. klasse gingen de renners eveneens hard van stapel, waarbij W. Geenjaar en Fr. Berg goed werk deden. Vooral laatstgenoemde kan op een zeer goeden werdstrljd terugzien en zag niet tegen het zware kopwerk op. Het resultaat was dat J. Laven het tempo niet kon houden en achter raakte. F. v. d. Berg nam een voorsprong en bij de achtervolging geraakte ook Rijsbergen achter. W. Geenjaar wist den weg- weglooper te halen en tesamen reden zij het tra ject uit, waarbij Geenjaar met ruim een lengte den eindsprint won. 1. W. Geenjaar; 2. Fr. v. d. Berg. De andere renners gaven op. In de C. klasse reed H. Noest een zeer goeden wedstrijd. Hij won met groote voorsprong, ter wijl Fr. Blom van geen opgeven wist en ln een goede tijd het traject wist uit te rijden. Bij het 2e klassement deden de Den Bras- menschen het tactischen. Ze sloten de Leide- naars volkomen in. waardoor de eerste plaat sen door hen bezet werden. Het 3e klassement was een herhaling van het eerste. N. de Romfjn plaatste zich hier weer no. 1 en de Vink 5e. Het laatste klassement, de rit ging over 20 ronden, telde dubbel. Tot aan de laatste ronde lag de Vink met Schuling uit Den Haag een honderd meter voor, met de Vink aan kop. Schuling bleek echter nog voldoende aan reserve over te hebben, om de Vink 100 meter voor de finish te passeeren en dus het laatste klassement te winnen. N. de Romijn werd hier 4e. De punten van de 2 best geplaatsten uit iedere club zouden beslissen, welke vereeniging hier de eerste plaats bezette. Nic. de Romijn 17 pun ten. C. de Vink 12 punten. Swift 29 punten. Den Bras behaalde met Schuling 16 punten en Althulzen 16 punten, zoodat de A-klasse met 2 punten verloor. De B-klasse met Th. Holst als uitblinker, trouw bijgestaan door H. Holswilder deed het nog beter. Eerstgenoemde, die o.i. nog op een verkeerde versnelling zat voor een kliprit, wist zich 3 maal eerste te plaatsen. Schitterend is deze rit door hem gereden; geen oogenblik is hij van kop afgeweest. Holswilder. die dezen zwaren rit nog nooit gereden heeft, hield dap per vol en wist na een flinken achterstand toch weer bij het peleton te komen, waardoor hij het aantal punten voor Swift in de B-klasse tot 30 opvoerde. Den Bras behaalde hier met haar renners Wildschut, Ooykaas en Uljee, dus 3 renners 26 punten. Met de punten van de A- klasse mee dus 57 punten en Swift 59 punten. Schuling en Hoest ontvingen ieder een extra prijs. De Juniores kregen als opgaaf 2 x de klip te rijden. Jo Veltman was hier de sterkste. Met het grootste gemak „nam" hij de klip. menig B-klasser achter zich latende. Soepel en geheel niet vermoeid reed hij dezen zwaren rit en won dan ook met een straatlengte van de anderen. Vermelding verdiend nog het volhouden van C. Gros. die menig jongere een lesje gaf en van J. Heemskerk, die beide den rit uitreden. Dit in tegenstelling met het gros der Hagenaars en diverse Swift-menschen. die maar al te spoedig opgeven. GYMNASTIEK. Keurturners nemen afscheid van den heer Metz. Gistermiddag had in de gymnastiekzaal aan de Pieterskerkgracht het afscheid plaats van den heer Ant. Metz als leider van het Keurcorps, welke functie hij vervulde vanaf 1926 tot op heden. Namens het Kon. Ned. Gymn. Verbond voerde de heer Sommer het woord. Hij bracht dank voor al hetgeen de heer Metz voor het K. N. G. V. heeft gedaan, roemde de wijze, waarop hij het Keurcorps had geleid, niet alleen als leider maar ook als vriend, zoodat er een prettige geest ontstond, welke het geheel ten goede kwam. Namens het Verbond bood de heer Sommer een bloemstuk aan. Tot den nieuwen leider, den heer Kurt Meyer, richtte de heer Sommer zich thans en zeide, dat het niet mee zal vallen den heer Metz te even aren, maar het Verbond heeft hem met het vol ste vertrouwen gekozen en spreker is ervan over tuigd. dat dit vertrouwen niet beschaamd zal worden. Daarna sprak namens het Keurkorps E. Melk man. Hij dankte niet alleen den heer maar ook mevr. Mets voor de goede zorgen hun steeds bewezen. De heer Kok bood namens allen een schilderij aan. De heer Metz dankte geroerd en zeide. dat dit geen afscheid beteekent van het K.N.G.V. Hij gaf de ploeg over aan den heer Meyer, hoopte dat deze dezelfde medewerking en vriendschap van hen mag ondervinden en vertrouwde, dat in de toekomst het Keurcorps met dezelfde ener gie zal blijven werken tot glorie van het K.N.G.V. Daarna nam de heer Metz van ieder persoonlijk afscheid. De nieuwe leider, daarna het woord voerende, zeide. dat hij weet. dat hem een zware taak wacht, maar samen met de jongens wil hij trachten de voetsporen van den heer Metz is drukken en zal hij zijn uiterste best doen zich het vertrouwen, dat het Verbond in hem stelt, waardig te maken. Aanwezig waren nog de heer Hop. 2e voor zitter van het K.N.G.V. en mevr. Dieben. Een telegram kwam binnen van het Dames-Keur corps. Na afloop van deze plechtigheid werd een dronk gewijd aan den heer en mevr. Metz en dwongen de turners bewondering af voor de geestige wijze waarop zij de gymnastiek de monstreerden. SCHERMEN. Swaan sabelkampioen van Leiden. In schermzaal „Gijsbertiaan de Langebrug werd Zaterdag het sabelkampioenschap van Leiden verschermd. Hoewel de deelname grooter had kunnen zijn. stond deze wedstrijd toch op een behoorlijk peil. Het was jammer dat de kampioen van verleden jaar, E. C. de Jager, niet uitkwam. De deelnemers werden in één poule ingedeeld en de heeren D. Gijsberti Hodenpijl en E. C. de Jager traden beurtelings op als hoofdsecondant. Kop maakte het Swaan niet makkelijk. Op het kantje af wist laatstgenoemde met 54 te win nen. Westpalmv. Hoorn, een nog jong scher mer. toonde vorderingen gemaakt te hebben. Naast een goede techniek heeft hij een uitsteken den stijl. De 2e plaats kwam hem ongetwijfeld toe. De einduitslag luidt: 1. J. J. Swaan Jr. 5 gew. part. 12 ontv. 25 geg. treffers. 2. N. Westpalm—v. Hoorn 4 gew. part. 14ontv. 23 geg. tr. 3. N. Kop 3 gew. part. 16 ontv. en 22 geg. tr. 4. L. Segaar 2 gew. part. 19 ontv. 14 geg. tr. 5. P. de Koek 1 gew. part. 20 ontv. en 17 geg. tr. 6. P. CohenStuart 0 gew. part. 25 ontv. 5 gegeven treffers. Met een toepasselijk woord reikte dr. P. Th. Oosterhoff de prijzen uit. SWIFT. De kliprit tegen „Den Bras". Den Bras is met een groot aantal renners aan den start verschenen. Een aantal, waar Swift slechts de helft tegenover kon plaatsen. En waar de Leidsche ploeg nog renners miste, zag het er voor onze stadgenooten niet erg roos kleurig uit. Bij het opmaken van de balans viel het ech ter erg mee. C. Gros ging er het eerst tusschen uit. C. Pasts moest hem in deze poging bijstaan. Hij verleende echter te weinig steun, zoodat de op zet: „het veld uiteen te rukken" slechts ten deele gelukte. In de derde ronde hadden zich 5 renners in de kopgroep geplaatst, n.l. 3 Hage naars en N. de Romijn en C. de Vink van Swift. Deze 2 reden zeer tactisch, met als resultaat, dat N. de Romijn het le klassement won. C. de Vink werd hier 5e. MOSMAN WINT DEN AERTS-BEKER. De vierde personeele sabelwedstrijd om het bezit van den Aerts-beker. gisteren te Amster dam gehouden, bracht een fraaie zege voor F. A. Mosman, ondanks een verrassendq nederlaag van hem tegen Mater «Utrecht'. Het eindresultaat werd: 1. F. A. Mosman met 6 gew. partijen. 13 ontvangen en 34 gegeven treffers: 3. F. A. v. Wieringen met resp. 518 32; G. Munnik met 5—26—28; 4 Ph. A Mater met 4—27—27 na loting met 5 W v. d. Burg met 4—27—27; 6. L. Nix met 2—32—23: 7. J. v. d. Voodt met 1—32—21; en 8. J. Swaan met 1—32—15. Door dit resultaat hebben de nrs. 4 en 5 het recht verkregen deel te nemen aan den eind strijd om het nationaal sabelkampioenschap. WATERPOLO. POELMEER—DE ZIJL. Hedenavond te 9.45 uur zal Poelmeer I in da Overdekte den laatsten winter-competitiewed- strijd spelen tegen de Zyl I. 3—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 11