CHRONOMETERS Oxford wint van Cambridge Jaarvergadering van den Lawn-tennis Bond LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 4 April 1938 VOOR SPORT W. BROUWER - HORLOGER Jeugdwedstrijd BelgiëNederland 17. Weinig vreugdevolle stemming in de kleedkamer D. G. L.—U. V. S. 3—1. Officials: „Wij mogen tevreden zijn". SCHOOLWEDSTRIJDEN VAN A.S.C. O Spannende race op de Theems Haarlemmerstf. 23 - Tel. 2076 Reorganisatiecommissie en nieuw bestuur gekozen. pen revanche zijn genomen voor de smadelijke nederlaag van Rotterdam. Nu bleef de zoo alleszins verdiende re vanche uit. De Belgische verdediging was ditmaal zeer sterk. De opstelling van Petit, een jon gen. maar zeer stevigen knaap, bleek een geduchte versterking. Petit bleek niet voor een klein geruchtje vervaard te zijn. maar zijn spel was niet bepaald fair. Hij trapte tens Vente opzettelijk, waarvoor hij feite lijk uit het veld had moeten worden ge zonden Ook Paverick was nu belangrijk beter dan in Rotterdam, terwijl Badjou op volkomen safe wijze zijn doel heeft ver dedigd. het hechte spel der middenlinie, waarin Het veel betere spel van de Belgische ploeg is echter grootendeels te danken aan Stijnen een uitstekende spil-partij speelde. Hij trad grootendeels op als stopper-spil, maar wanneer het moment gunstig was. trok hij mee naar voren. De nieuweling van Alphen kan op een prachtig debuut op de linkshalfplaats terugzien, terwijl ook Dewinter aan den anderen kant goed op dreef was. In de voorhoede waren de vleugelspelers beter dan in Rotterdam, maar briliante dmgen deden zij toch niet Het gevaar lijkst was rechtsbuiten v. d. Wouwer. Isen- borghs was een zeer behoorlijke midvoor, maar zijn schotvae.rdigheid was niet groot. Voorhoof is nog steeds een nuttige speler, maar hij is toch lang niet de gevaarlijke speler van vroeger meer, toen hij gewoon lijk voor een paar goals goed was. Zijn schieten was evenals in Rotterdam vrij zwak. De scheidsrechter. Scheidsrechter Jewell maakte ditmaal geen sterken Indruk. Hij strafte enkele ernstige overtredingen der Belgen te licht en bovendien was zijn kijk op off side minder juist. Hij kreeg te dier opzichte echter vaak verkeerde voorlichting van den grensrechter. Uitstekende Hollandsche voorhoede. De ontmoeting tusschen de junioresploegen van België en Nederland is gisteren te Antwer- j pen een aardig voorspel geworden van de 1 groote match tusschen beide landen. Het Nederlandsch junioresteam. dat enkele j weken geleden te Rotterdam reeds zoo'n uitste- kenden indruk heeft gemaakt, heeft zich ook nu weer voortreffelijk geweerd. De verdediging was met Mosterd. Biemolt en Klok zeer zeker sterker dan die. welke te Rot terdam speelde, terwijl de middenlinie met Stam Vroomen en Bergen een uitstekende partij voet bal demonstreerde. In de voorhoede liep het soms van een leien dakje, zoodat de Belgische verdediging er niet aan te pas kwam. Vooral de Boer. van Veen en De Harder weerden zich uit stekend en het groot aantal doelpunten was in eerste instantie hun werk. Als men de verrich tingen van deze jeugdige spelers critisch gade sloeg. dan moest zelfs de meest objectieve toe schouwer toegeven, dat het er met de toekomst van het Nederlandsche voetbal nog niet zoo donker uitziet. Nederland speelde het eerst tegen den wind in maar desniettegenstaande werden verschei dene aardige aanvallen opgezet, met het resul taat, dat de Hollandsche ploeg met rust een 31 voorsprong had. Van der Vegt had Neder land de leiding gegeven, waarna Biemolt in eigen doel trapte. Uit een vrijen schop maakte de Boer er 2—1 van, terwijl van Veen uit een voorzet van de Harder den voorsprong tot 31 verhoogde. In de tweede helft maakte De Harder er na uitstekend individueel spel 41 van. waarna de Boer. geholpen door den wind. het vijfde voor zijn rekening nam. De KJF.C.'er scoorde ook nr 6 en het was van Veen. die den eindstand op 7—1 bracht. In de kleedkamer van het Nederlandsch elftal heerschte gisteren te Antwerpen na afloop een stemming, welke weinig vreug devol kon worden genoemd. Het was een uitermate zware wedstrijd geweest en de spelers waren te zeer vermoeid om com mentaar oo eigen prestaties of op mar kante momenten uit den strijd te kunnen geven. De officials, de heeren Herberts, de Vries en Triebei, waren allen van meening, dat men zeer zeker tevreden mocht zijn met het behaalde resultaat. Allen wezen op de moeilijke omstandigheden, waaronder deze wedstrijd gespeeld was Weber werd ge roemd. evenals van Male en Anderiessen. De sterke wind had veel afbreuk aan het spei gedaan en toen het ook nog begon te hagelen, werd het veld zoo zwaar en glad. dat goed spel haast onmogeli'k was. België was ongetwijfeld, aldi:s luidde aller oor deel. sterker dan te Rotterdam. België verdiende meer In de Belgische kleedkamer waren of ficials en spelers eveneens tevreden met het resultaat. De zware nederlaag van Rotterdam wa> gebroken en eigenlijk hoor den wij zoo tusschen de vele gesprekken door. dat men een kleine overwinning toch eigenlijk wel verdiend had. De heer Dafalle van de Keuze Commissie was voldaan over het spel van de Belgen De opstelling van Stijnen was zeer zeker geen tegenvaller geweest. En misschien hebben wij een kleine 21 overwinning wel verdiend, aldus snreker. Aanvoerder Stiinen was eveneens van meening, dat het Belgisch elftal had moe ten winnen. Als ons land oo de wereld kampioenschappen zoo speelt, mogen we bc-t tevreden rijn. Trainer Butler was verheugd, dat de e*oerimenten met van Alphen en Petit zoo uitstekend geslaagd waren. In de Belgische voorhoede lukte het niet erg met het schieten, een fout, waar mede wij wel meer overhoop hebben ge- jwen. D? HcllaTidsch* ploeg vond hij goed. maar uitblinkers waren er niet. Fn Er?'na liet zich tegenover ons ont vallen. dat hij wel zeer ontmoedigd was door i^et feit. dat van Male op zoo schit terende wijze enkele schoten van hem en van Isenborghs uit zijn doel gehouden had. De Engelsche scheidsrechter Jewell vond het een zeer goeden wedstrüd. België heeft verl beter gespeeld dan toen in de ont moeting tegen Frankrijk te Parijs, welke ook door mij geleld werd. Enkele dagen geloden heb ik nog den wedstrijd Hud- dersflclil—Portsmouth gefloten en lk kan u verzekeren dat het spel van dezen mid dag op dezelfde hoogte stond als in de Engelsche ontanoeting. De beste man? On getwijfeld was dat Weber. Matig spel aan beide zijden. W Op verzoek van D.C.L.. dat in terreinnood verkeert, is deze wedstrijd Zaterdagmiddag op het Sportterrein aan den Zoeterwoudsche Sin gel gespeeld. De belangstelling voor deze ont moeting was maar zeer matig. Langs de lijnen, i waar een koude wind ooren en neuzen deed glimmen was het alles behalve behagelijk, ter wijl het vertoonde spel ook niet in staat bleek om het gure voorjaarsweer te doen vergeten. Wel werd aan beide zijden flink aangepakt, doch tot een behoorlijke hoogte wisten noch de Rotterdammers, noch de blauw-witten het spel op te voeren. Aanvankelijk ging het spel gelijk op en ondanks den sterken tegenwind, zou U.V.S. de leiding hebben genomen, als van Leeuwen de eerste kans. toen hij keurig was doorgebroken had weten te benutten. Ook Oosterom had. nadat D.C.L. enkele minder ge vaarlijke bezoeken aan het U.V.S.-doel had ge bracht. nog een kansje, doch zijn schot ging aan den verkeerden kant langs den paal. De gasten die vinnig op den bal zaten, wisten het aan vankelijk niet verder dan enkele corners te brengen. Gesterkt door den wind die van doel tot doel stond kwam Rotterdam ln de meer derheid en U.V.S. kwam nog slechts een enkele maal voor het groen-witte doel; eenmaal ech ter met zulk een enthousiasme, dat groote ver warring werd gesticht in de Rotterdamsche defensie en een zeer gevaarlijke schermutseling voor het doel der gasten ontstond. De rechts back wist ten slotte redding te brengen. Een verre trap kwam bij den snellen D.C.L.-links- buiten terecht en uit zijn voorzet kopte de rechtsbinnen den bal voor de eerste maal in het U.V.S.-doel (0—1). Door een fout in de U.V.S.-verdediging was het kort daarop reeds 02. met welken stand de rust aanbrak. In de tweede helft had U.V.S. den sterken wind in den rug en toen Platteel reeds na drie minuten den stand op 1—2 bracht en de blauw- witten herhaaldelijk bleven aanvallen, meenden wij dat de bordjes waren verhangen en de gasten een nederlaag tegemoet gingen. Deze dachten er echter anders over. Keurig herstel den zij zich en wisten uit de U.V.S. greep te ontkomen. Na enkele corners aan beide zijden, kreeg D.C1. een freekick. waaruit de stand op 13 werd gebracht. Dit werkte blijkbaar zeer deprimeerend op de blauwwitten, zij brach ten er althans weinig meer van terecht. Het einde kwam dan ook met dezen stand, hetgeen een verdiende zege voor D.C.L. beteekende. MOEILIJKHEDEN IN DE A.V.V. „ALPHEN". Aangezien het dagelijksch bestuur der A.V.V. .Alphen" bestaande uit de heeren Ramkema, Dijkman en Soeteman, resp. Voorzitter. Secre- i taris en penningmeester zich niet langer kon vereenigen met de gang van zaken, betreffende bestuursaangelegenheden, hebben deze heeren zich genoodzaakt gezien per 1 April j.l. als zoo danig te bedanken. Er heeft zich een voorloopig dagelijks bestuur gevormd, bestaande uit de heeren C. v. Leeuwen. J. Mulder en Th. Beere- poot. De inschrijvingen voor bovengenoemde wedstrijden, welke zullen worden gehouden op de Zaterdagen 30 April, 7 en 14 Mei, moeten, vergezeld van een bedrag van een gulden (aan postzegels) per elftal, uiterlijk Maandag 11 April eerste postbestelling in het bezit zijn van den secretaris der A.S.C.- Commissie voor Schoolvoetbal, den heer F. J. Versteegen, Witte Singel 82, alhier. Later inkomende inschrijvingen worden onherroepelijk ter zijde gelegd. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de Sportrubriek van Zaterdag j.l. 8888 (Ingez. Med.) Opstelling der elftallen: Nederland: VAN MALE WEBER CALDENHOVE PAAUWE ANDERIESSEN VAN HEEL WELS VAN SPAENDONCK VENTE SMIT MIJNDERS BUYL BRAINE ISENBORGHS VOORHOOF v. d. WOUWER DE WINTER STIJNEN VAN ALPHEN PETIT PAVERICK BADJOU België: A.R.C. I—QUICK BOYS I 7—2. De kampioenen der Zaterdagmiddag-compe titie hebben in den wedstrijd tegen de Racing- club wel een heele slechte beurt gemaakt. Wa ren vorige jaren deze wedstrijden de hoogte punten van de Zaterdagmiddagcompetitie, thans kon dit wel allerminst gezegd worden. De thuis club wist door goed spel een zoo groot overwicht op het zeer incomplete Quick Boys uit te oefe nen. dat de bezoekers zich nog gelukkig mogen achten niet met een nog grootere nederlaag huiswaarts gezonden te zijn. Hierdoor was de wedstrijd als kijkspel van weinig beteekenls. daar de thuisclub vrijwel voortdurend een groot overwicht kon uitoefenen. Als de wedstrijd eenigen tijd oud is, weet Quick Boys bij een snellen aanval de score te openen. Het is echter v. d. Laarse die voor A.R.C. gelijk maakt I—1. terwijl even later dezelfde speler zijn elftal de leiding geeft. 2—1. Keeper van Heusden beoordeelt dan een bal te gemakkelijk, waardoor deze buiten zijn be reik geraakt en een der toesnellende Quick Boys spelers kan gemakkelijk doelpunten. A.R.C. blyft ondanks dit steeds sterker en het is W. Bergshoeff die nog voor de rust den stand op 32 brengt. Na de thee is vrijwel steeds de thuisclub aan het woord geweest. Op regelmatige wijze werd de score opgevoerd. Het zijn dan ook v. Vliet, v. d. Laarse. Koopman en Jongenpel. die den stand opvoeren tot 7—2. waarmede tevens het einde komt van dezen strijd, die thans zoo on belangrijk was in tegenstelling met voorgaande jaren. STEDENWEDSTRJJDEN. Zaterdagmiddag is voor een weinig talrijk publiek de voetbalwedstrijd Brussel-Amsterdam gespeeld, een return wedstrijd van de ontmoe ting Amsterdam—Brussel, welke op 26 Febr. j.l. in het Olympisch Stadion in een 30 over winning voer de Amsterdammers was geëin digd. Brussel heeft revanche genomen en dit maal met 32 gewonnen, maar wij moeten er onmiddellijk bij vermelden, dat deze uitslag de verhouding niet geheel juist weergeeft. Een gelijk spel hebben de Amsterdammers zeker erdiend. Te Antwerpen heeft het Antwerpsche elftal op het Beerschotterrein voor een weinig talrijk publiek een verdiende 30 overwinning op Rot terdam behaald, daarmede revanche nemend voor de in dit seizoen in de Maasstad geleden nederlaag. Het Rotterdamsche elftal speelde zeer matig met uitzondering van Lagendaal. BEKERWEDSTRIJDEN AALSMEER. De uitslagen van de bekerwedstrijden waren de volgende: A.T.C. VAalsmeer II 01; AS. V.K. IIIAalsmeer IV 22; Aalsmeer V Vespucci III 4—1; Aalsmeer-jun—W.M.H.Z.- Juniores (door laatstgenoemd elftal gewonnen gegeven). Het le elftal, dat gisteren niet ge speeld heeft, wacht a.s. Zondag te Amsterdam de eerste promotie-wedstrijd voor de derde klas K.N.V.B. tegen D.J.K. Zaterdagmiddag is op het 6840 meter lange traject tusschen Putney en Mortlake op de Theems de 90ste roei- wedstrijd tusschen de achten van Ox ford en Cambridge gehouden. Oxford won met twee lengten in den tijd van 19 min. 30 sec. Oxford heeft ook het vorige jaar gewonnen na een periode van 13 nederlagen. Een enorm aantal toeschouwers heeft den 90sten wedstrijd tusschen de donker en de lichtblauwen, bijgewoond. Het is een bijzonder spannende race geworden, waar in beide ploegen de leiding hebben gehad, doch welke tenslotte is geëindigd ln een overwinning voor Oxford, die met twee lengden voorsprong door de finish te Mort lake ging. In verband met den minder gunstigen weetfoestand er stond een stevige tegenwind mag de tijd van 20 min. 32 sec., welke de donkerblauwen noo- dig hadden, zeker goed worden genoemd. Er stond in deze race iets zeer belang rijks op het spel. namelijk de roei-stijl. De Oxford-ploeg toch vertegenwoordigt de orthodoxe stijl, de stijl, zooals die zoo gaarne door de conservatieve Engelschen wordt verdedigd, terwijl op de Cambridge- universiteit de bakermat van den nieuwen Fairburn-stijl staat, den stijl, welke met het möoi-roeien heeft afgedaan, welke slechts de grootst mogelijke snelheid op de gemakkelijkste manier verkregen, voor staat. Dertien maal achtereen heeft Cam bridge, vanaf 1924. gezegevierd, het vorig jaar wonnen de „orthodoxen" en in de race van Zaterdagmiddag heeft wederom de Falrburnstijl het onderspit moeten delven. Kort na den start lagen beide ploegen nog gelijk, maar spoedig nam Oxford de leiding en hoewel Cambridge een iets hooger tempo sloeg (39 slagen per minuut tegen Oxford 37), vergrootte de donker blauwe acht zijn voorsprong tot l'/i lengte. Oxford roeide in ruwer water, daar Cam bridge, dat de toss had gewonnen, de Sur- rey-zijde had gekozen. Oxford trok zich hier echter weinig van aan en bleef con stant en in schitterenden stijl doorroeien. Bij de mile post bedroeg de voorsprong reeds 2'/« lengte, maar toen kwam Cam bridge opzetten. Steeds meer achterstand haaide deze ploeg in, het tempo werd op gevoerd, gelijkmatig was het roeien in ieder opzicht en op ongeveer de helft van den afstand was Oxford nog slechts een halve lengte voor. De donkerblauwen kwa men toen in nog ruwer water en daarvan maakte Cambridge gebruik, om de leiding te veroveren. Met 33 slagen per minuut te gen Oxord 29 kwam Cambridge een taf lengte voor, maaj: meer ook niet. Want spoedig kwam Oxford weer naar voren en hernam onder luide toejuichingen de lei ding. Cambridge maakte toen de fout orn met een te korten slag te gaan roeien, het tempo werd zelfs opgevoerd tot 41 sla ger. per minuut, maar het baatte niet, Ox ford nam 3/4 lengte voorsprong en ver grootte dien met lange, prachtig uitge voerde slagen tot V/t lengte. Met nog ongeveer 300 M. voor den boeg bewees Oxford zijn frischheid door in een aanmerkelijk hooger tempo naar de finish te stuiven. De menschen aan de Theems- oevers renden eveneens naar de aankomst, waar een groot gedrang ontstond. De voor sprong van Oxford bedroeg op ongeveer 150 M. afstand voor de finish 2>/i lengte. Cambridge haalde toen nog een halve lengte in, maar Oxford kwam in kalmer v/ater en de zege was nog een kwestie van enkele seconden. Met twee lengten voor sprong schoot de Oxford-acht door de fi nish en won op deze manier een van de fraaiste races uit de serie sedert 1829. VOETBAL ATHLETIEK WATERPOLO ZEILEN ROEIEN in 1/5, 1/10 en 1/100 sec. afleesbaar. 8905 (Ingez. Med.) QUICK BOYS II—L.R.C. II 4—3. Met niet minder dan negen invallers ver scheen de thuisclub tegen L.R.C. II in het veld. De gasten hadden het eerst den zeer sterken wind in den rug en waren mede hierdoor gevaar lijker. wat zij wisten uit te drukken in drie doel punten. terwijl de thuisclub het in deze periode niet verder bracht dan een schot van Van dei- Plas tegen de bovenlat. Hoewel Quick Boys na de rust direct agressief optrad, duurde het toch ruim een halfuur voordat zij er in slaagde door Bedeker tegen te scoren, 31. Maar toen was ook het hek van den dam, en voordat de wed strijd vijf minuten ouder was, was de achter stand door twee doelpunten van De Jong en één van De Mol omgezet ln een 43 voorsprong, terwijl v. d. Plas nog een buitenspel-doelpunt maakte, dat werd geannuleerd. OEFENWEDSTRIJD LEIDSCH ELFTAL. QUICK BOYS III—L.R.C. III 6—0. Het derde elftal bestond geheel uit spelers van het vierde en vijfde, die er niettegenstaande dit in slaagden het met negen man spelende L.R.C. III een zware 60 nederlaag toe tc brengen, nadat de rust met blanken stand was ingegaan. Door deze overwinning is Quick Boys III met slechts l punt achterstand op de kampioenen op de tweede plaats geëindigd. Ook dit elftal kan op een mooi seizoen terug zien, want slechts tweemaal werd verloren, nl. van Noordwijk en M.S.V. Tevens was Q. B. het cenige elftal dat den kampioenen een nederlaag wist toe te brengen. Zaterdagmiddag heeft de Nederlandsche Lawn Tennisbond in een der zalen van hotel „Coomans" te Rotterdam zijn jaarlijksche alge- meene vergadering gehouden. In zijn inleidend woord heeft de voorzitter, de heer mi". C. Punt. de talrijke aanwezigen gewezen op de groote belangrijkheid van deze vergadering. ..Ik sta. aldus spr., voor de zware taak voor de laatste maal een vergadering te leiden, die in het teeken staat van een ernstige crisis in den Lawntennisbond. die van een voorzitters kwestie is uitgegroeid tot een kwestie, welke voor den geheelen bond van belang is. In deze vergadering zal men zich moeten af vragen, hoe het er nu met den bond voorstaat en welke richting men in de toekomst zal heb ben in te slaan. Hiermede in verband achtte spr. het van het grootste belang voor het wel zijn van den bond. dat de oude. sportieve geest zal terugkeeren. Na eenige discussie werden de jaarverslagen van secretaris en penningmeester, evenals het rapport van de kas-commlssie. goedgekeurd. De rekening van de bondsfinanclën sloot met een verlies van f. 381.02. Aan de orde was toen een voorstel om te komen tot het instellen van een commissie van tenminste zeven personen tor bestudeering van het vraagstuk van de reorganisatie van de alge- meene vergadering en met de opdracht, nadere voorstellen ln te dienen met inachtneming van de daarover te berde gebrachte wenschen, Er ontstond over dit punt een zeer levendige discussie. Met algemeene stemmen werd dit voorstel tenslotte in principe aangenomen. Het district Rotterdam had een interpellatie ingediend over de inschrijving en terugtrekking voor de Koning-Gustaaf-Beker-competitie. De voorzitter deelde hierop mede. dat inge schreven was onder voorbehoud, omdat de financiën eenigen twijfel toelieten. Men had zich voorgesteld, dat een ploeg, welke in Ham burg moest spelen, door zou reizen naar Stock holm. maar daar men in Zweden inmiddels een wedstrijd tegen Frankrijk had vastgesteld, heeft men, afgeschrikt door de kosten, besloten, de spelers niet naar Stockholm te zenden. De beide volgende punten raakten de kern van de bondscrisls, n.l. een verklaring van het bestuur inzake het beleid van het dagelijksch bestuur, benevens de te volgen richtlijnen voor het toekomstige dagelijksch bestuur en de ver kiezing van een voorzitter en van bestuursleden. De voorzitter las de verklaring van het be stuur, dat zelf niet bevredigd is wat betreft den gang van zaken, voor. Het nieuwe dagelijksche bestuur zal zich minder hebben te beraden en in het algemeen de loopende zaken hebben te bevorderen. De voorzitter van den bond, de heer ir. A. Brouse van Groenou. die in de zestien Jaren, welke hU voor den bond gearbeid heeft, veel goeds tot stand bracht, wenscht zich echter, ge zien de bezwaren, welke tegen zijn beleid zijn te berde gebracht niet herkiesbaar te stellen. Wat betreft de benoeming van een nieuwen voorzitter, heeft men het aftredende bestuurs lid. den heer D. Croll, verzocht, zich voor deze functie beschikbaar te stellen. De heer Croll zal eventueel, wanneer men er op staat, voor den tfjd van één jaar deze functie willen aanvaar den. Een motie van het district Amsterdam, om voor een tijd van twee maanden ln deze functie met een vice-voorzitter te voorzien, werd toen aan de orde gesteld. Nadat de beperking van twee maanden geschrapt was, nam het bestuur deze motie over. terwijl de vergadering ermede accoord gaat. Vervolgens werd gestemd over de bezetting van met inbegrip van den vice- voorzitter zes plaatsen in het bestuur. De heeren A. Croll en J. J. B. J. Swaan stel den zich herkiesbaar. Een voorstel, om het aan tal bestuursleden uit te breiden tot zeven, werd aangenomen met 186 tegen 162 stemmen. Voor de bezetting van deze 7e plaats werden door de verschillende districten candidaten ge noemd. Na schriftelijke stemming werden in het algemeen bestuur gekozen de heeren D. Croll. J. J. J. B. Swaan. J. van der Hevde. Ir. R. van Herwijnen. P. Eenhoorn, D. Nleman en G. Leembruggen. De begrooting voor 1938 werd na eenige dis cussie goedgekeurd. Wegens periodiek aftreden van het lid der kas-commissie, mr. Th. A. Palte. werd als plaatsvervangend lid gekozen mr. C. Jonker, te Gouda. Op vlotte wijze werd hierna een vijftal reglementswijzigingen aangenomen, evenals eenige voorstellen, Ingediend door het district Amsterdam en overgenomen door het algemeen bestuur. Ter tafel kwam nog een bestuursvoorstel om terug te komen op het besluit van de algemeene ledenvergadering van 12 December 1925 waarbij werd besloten om de winnaars van de enkelspe len der nationale kampioenschappen naar Wimbledon af te vaardigen. Deze bepaling is Indertijd vastgesteld, om de belangstelling voor de nationale kampioenschappen aan te wakke ren. maar om verschillende redenen wil het hoofdbestuur op dit punt de handen vrij heb ben. Na eenige bespreking werd het voorstel aangenomen. De heer G. J. Scheurleer bracht namens de vergadering het scheidende bestuurslid, mr. C. Punt. dank voor hetgeen hij voor den bond gedaan heeft. In de Zaterdagavond gehouden bestuursver gadering werd het dagelijksch bestuur tenslotte samengesteld uit de heeren D. Croll, J. J. B. J. Swaan, P. Eenhoorn en D. Nieman. In de commissie ter bestudeering van de reorganisatie in den N.L.T.B. namen dc heeren j A. Tysseling. W. Janssen, F. van der Sluis, mr. Hoyer. mr. A. Blom, J. van der Heyde en mr. I A. Schaeffer zitting. I Gelijk spel (1—1) tegen Alphen. Het eerste elftal van Alphen speelde gisteren een oefenwedstrijd tegen het proef elf tal van den Leidschen Voetbal Bond. dat straks zal deelnemen aan de Vier Bonden wedstrijden. Jammer was het. dat het weer wel bijzonder slecht was. Hierdoor ging er van dezen wed strijd als oefening voor Alphen zoowel als be oordeeling van de L.V.B.-spelers veel verloren. Immers was het onder deze omstandigheden wel j zeer moeilijk spelen. De straffe wind en dikwijls felle hagelbuien, maakten het verre van aange naam zoowel voor spelers als publiek. Een of meerdere van dergelijke oefenwedstrijden zullen dan ook stellig nog wel volgen, wil men ten minste straks beslagen ten ijs komen voor het to urnooi. Wat het wedstrijd verloop betreft willen wij volstaan met te vermelden, dat de wedstrijd goed geleld werd door scheidsrechter Kopp«- schaar, terwijl eerst Alphen met den wind in den rug het meest in den aanval was en dan ook de leiding wist te nemen zij het op ge lukkige wijze, n.l. door Goedhart die van ver ren afstand een hard schot op het L.V.B.-doel loste. Keeper Bosboom hield het schot wel doch door den harden wind waaide de bal met ef fect over hem heen ln het doel 10. Ondanks lelie schoten van Bezemer en Mulder bleef de stand tot de rust ongewijzigd. Na de hervat ting was het L.V.B.-elftal het meest In den aanval. Hesseling c.s. verdedigden hun doel evenwel op rustige wijze zoodat het voor do Leidsche voorhoede met A. Windhorst aan het hoofd uiterst moeilijk werd Britsemmer te be lagen. Toch slaagde Houps er tenslotte in met een keurig schot Britsemmer te passeeren 1—1. Met dezen stand kondigde de scheidsrechter daarna vrij spoedig het einde aan terwijl de spelers in een felle hagelbui de kleedkamera weer opzochten. NOORDWIJK I—KATWIJK I 1—2. Voor de derde maal in dit seizoen moest Noordwijk I tegen Katwijk I een nederlaag lijden. Met gelijken stand ging de rust in (1—1) en daarna wist Katwijk nog eenmaal het net te vinden door een fout van de achterhoede der gastheeren. De partijen wogen vrijwel tegen elkaar op, doch door de iets vlotter spelende \oorhoede won Katwijk verdiend. De adsp. (a) speelden vooraf en wonnen met 4—0 van Katwijk adsp. Hier hadden de gasten niet veel ln te brengen en slechts zelden ver keerde het Noordwijk-doel in gevaar. In het Sportpark speelde Noordwijk II tegen Weteringsche Boys I. Daar bij beide elftallen de verdediging domineerde, kwam het niet tot doelpunten en werden de punten gedeeld. Hier werd als voorwedstrijd gespeeld Noord wijk (b) adsp. tegen Ter Leede II en volbrach ten de b's het kunststuk om de sterke Sassen- heimers met een nederlaag hulstoe te sturen. Enthousiast en technisch beter spel bracht den kleintjes een 21 zege. Ook de keeper weerde zich keurig. HILLINEN II—D.S.K. 7—0. Hillinen kampioen. Hillinen II is kampioen geworden van haar afdeeling in den Haarlemschen Voetbalbond door met 7—0 te winnen van D.S.K. Binnen 10 minuten had Hillinen een 4—0 voorsprong, die na de rust werd opgevoerd tot 70, waarmee het kampioenschap een feit was geworden. De mogelijkheid bestaat, dat Hillinen II het vol gend jaar in de 1ste klasse H.V.B. speelt. FABRIEKSARBEIDERS WINNEN ZILVEREN SCHILD. Gisteren speelden de Fabrieksarbeiders op het Vlos-terrein ln Den Haag tegen V.V.N. De Fabrieksarbeiders trapten met den harden wind in den rug al en geven zulx een verra send spel te zien dat de gasten er niet aan tc pas komen. Het V.V.N.-doel wordt- voortdurend onder vuur genomen maar door ondoordacht schieten blijven doelpunten uit. Als aanvoerder T. Veithuizen den bal afgemeten voorgeeft schiet Boeff ln eens in (10>. Even later lost A. K. van Leeuwen een hard schot en het is 20. Als v. Leeuwen den bal op Zwart wil terug spelen mist deze half en voor de Fabrieksar beiders-doelman kan ingrijpen ligt de bal in het doel (2—1). Na de thee spelen de Fabrieksarb. tegen den storm ln. Zij houden den bal echter goed laag. Als Veithuizen handig doorbreekt geeft hij hard en laag voor en Seller jaagt het derde doelpunt in de touwen (3—1). Fel komen de Hagenaars nu opzetten. Als er eenige ver warring ontstaat in de Fabrieksarb.-achter- hoede redt Veithuizen op de doellijn, doch even later heeft V.V.N. geluk en maakt 2—3. Door deze overwinning heeft Fabr.arb. beslag gelegd op een zilveren schild, beschikbaar ge steld door den heer de Beer. 2—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10