De toelating tot de H.B.S Willem Kloos overleden AKKERTJE LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 1 April 1938 Derde Blad No. 23932 PARLEMENTAIR OVERZICHT KRUSCHEN SALTS 79sfe Jaargang Neem de oorzaak weg. Uw rheumatische pijn verdwijnt voor goed. Veranderde eischen als Ge U grieperig voelf* LAND- EN TUINBOUW Een dichter van buiten gewone beteekenis heengegaan Eerste Kamer. DEBAT OVER HET ECONOMISCH BELEID. (Van onzen parlementairen medewerker! Het Eerste-Kamerdebat over de begroo- tir.gen van Economische Zaken en van het Landbouwcrisisfonds is gisteren tot den minister genaderd die nog een aanvang aan zijn rede heeft gemaakt en een aan tal afzonderlijke punten beantwoord. Van daag zou hij over de meer centrale kwes ties spreken. Gisteren hebben zich drie sprekers ach tereen laten hooren over de industriebe- iangen, nadat den vorigen dag de balans ten voordeele van de landbouwbelangen was doorgeslagen. In liet kort hebben wij daar al iets van gemeld. De heer Blomjous (R.K.), zelf industrieel1, een bekende Tilburgsche figuur, was de eerste van dit drietal. Zijn protectionisti sche neigingen zijn bekend en deze verloo chende hij gisteren allerminst! De Regee- rins. die zich in de laatste jaren, noodge dwongen, in een richting moest begeven, welke hem niet kon tegenstaan, gaat hem nog niet ver genoeg. Zij doet bij handels- accoorden te veel concessies naar zijn zin, terwijl zij zich er te weinig van bewust is. dat Nederland en Indië te zamen rijk aan grondstoffen zijn. De „zelfvoorziening" heeft blijkbaar veel aantrekkelijks voor- dezen afgevaardigde, te meer, daar wij slechts 1/7 gedeelte van onze totale pro ductie uitvoeren. Ter bescherming van onze binnenlandsche markt drong hij aan op piohibitieve rechten op een vaste basis, in plaats van de contingenteeringen en hij adviseerde den minister voor het gebruik van het woord „protectie" voortaan niet terug te schrikken. De heer Ter Haar fC.H.) liet een geheel ander geluid hooren. Wat de Regeering te genwoordig en in de laatste jaren doet, is hem al veel te protectionistisch. Hij had verwacht, dat de minister de in vele op zichten nadeelige en tot verstarring lei dende contingenteeringen sterk zou in krimpen. maar had, tot zijn teleurstelling, niet veel daarvan bespeurd. Hij gaf toe, dat ze minder gevaarlijk waren dan hooge invoerrechten, maar hij achtte het geheele streven der Regeering met haar industria lisatieplannen, waarvan zi. kunstmatig in het leven gehouden bedrijven het gevolg zijn, funest. Met het streven naar ordening kon hij zich evenmin vereenigen. Van een terug keer naar het gildewezen met zijn geslo ten bedrijven moest hij niets hebben; daar volgt maar vermindering van de qualiteit en stijging van den prijs der producten uit. De heer ter Haar is alleen voor die orde ning te vinden, welke uit het bedrijfsleven zelf voorkomt. Het betoog, dat de heer van de Bilt (S.D.l vlak daarop hield, bewoog zich weer naar een ander uiterste. Hij zag in ordening van het bedrijfsleven het middel om het euvel der werkloosheid ln den wortel aan te tas ten. De Regeering rekent zi. te veel met het particulier initiatief, óók ten aanzien van de industrialisatie. Als hier het par ticulier initiatief en de ondernemingslust te kort schieten, moet de Regeering het voorbeeld geven; gebrek aan geld daarvoor fc er niet, maar de Nederlanders verliezen blijkbaar liever hun geld in het buitenland. Met betrekking tot de ordening had de heer Nivard IR.K.) ook nog iets op het hart. Deze kwam op tegen het betoog, dat de heer de la Bella IS.D.) daags te voren had gehouden en waarin deze had gezegd, dat er tusschen het ordeningsstreven van scciaal-democraten en katholieken niet zooveel verschil bestond. Dat ontkende de heer Nivard beslist. Hij wees erop, dat de sociaal-democraten de ordening der ka- iholieken slechts „op afbetalingaanvaar den, maar dat hun oog op het verder ge legen doel: de socialisatie gericht blijft. De rede van den R.K afgevaardigde was echter grootendeels gewijd aan de on zekerheid welke de Regeering voor de Am- sterdamsche en Rotterdamsche havens laat bestaan, nu zij in 1938 de op 15 Juni 1S36 getroffen regeling, waardoor zij ver laging van de haventarieven mogelijk maakte, intrekt. (De heer ter Haar had in gelijken zin over dit punt gesproken). Hij klaagde eveneens over de weinige gegevens, welke van Regeeringswege met betrekking tot haar voornemens ten aanzien van de nadeelen, voortvloeiende uit de Belgische Rijnvaartpremies, worden verstrekt. Nog een andere katholieke afgevaaidig- 'rie trad in debat. mr. Janssen, doch deze vroeg slechts inlichtingen over de aange kondigde nieuwe Jachtwet de minister Interrumpeerde, dat die aankondiging voorbarig was geweest en over den stand van zaken met betrekking tot de voorbe reiding van een natuurbeschermingswet, welke hij zeer urgent noemde. Twee spreker der nationaal-socialistlsche fractie hebben hun bezwaren tegen het Re- goeringsbeleid geuit. De heer Maarsingh, uie in de verdwijning van het afzonderlijke departement van Landbouw een misken ning van de hooge waarde van den land bouw voor ons volksbestaan zag (z.i. de grondslag ervan) had zeer veel critick op het landbouwcrisisbcleid. Hij wees op ver schillende tegenstellingen, bijv. op het te gen „afbraakprijzen" exporteeren van bo ter, terwijl de binnenlandsche prijs voor de massa te hoog is; het importeeren van Deensch vleesch, terwijl hier een teeltbe- perking geldt; op de lage belooning van den arbeid in den landbouw, terwijl het aan bedrijven als Philips en Unilever toe gestaan wordt hooge winsten te maken. Maar daarmede was zijn critiek niet uit geput. De Regeering krimpt den teelt van allerlei gewassen in. terwijl uitbreiding noodzakelijk is; zij steunt de kleine boe ren onvoldoende, houdt de prijzen van al lerlei producten te laag, waardoor het plat teland geen koopkracht meer heeft. En dat is van de devaluatie bovenal dupe ge worden. De heer von Bönninghausen zette de cri tiek van zijn partijgenoot in meer algemee- nen zin voort, waarbij hij o.m. betoogde, dnt het parlementaire stelsel onmachtig is net werkloosheidsvraagstuk op te lossen en een crisisbeleid te voeren, dat het be drijfsleven als één, op het nationale be- ïang gericht, geheel ziet. Voor de ordening welke de Regeering en in het bijzonder de R.K. Staatspartij voorstaat, had hij geen goed woord over; een vast plan, een wel omschreven doel valt niet te bekennen, De N. S. B. weet met dergelijke kwesties wel raad en zou de werkloozen, de boeren en de jongeren, die nog een heel leven voor zich hebben, wakker maken. De politieke partijen juichten na den 26sten Mei 1937, maar de N.S.B is sterker geworden. „Zij is gereed voor den aanval", aldus besloot de heer von Bönninghausen! ANTWOORD VAN MINISTER STEENBERGHE. Op het betoog van deze beide afgevaar digden ging minister Steenberghe in zijn antwoord dadelijk in. doch slechts in zoo ver, dat hij beider redevoeringen qualifl- ceerde De heer von Bönninghausen, aldus betoogde Z. Eheeft een soort van ver kiezingsrede gehouden, waarmede hij wel licht in zijn beweging indruk maakt, doch die geen aanknoopingspunten biedt voor een zakelijke discussie. Tot het peil van de rede van den heer Maarsingh verklaar de de minister niet te kunnen opklimmen; deze afgevaardigde had een aantal wen- schen geuit, zonder aan te geven hoe ze vervuld moesten worden, zooals een kind zegt. de maan te willen hebben, maar dit is ten slotte nog zoo verstandig om te be grijpen. dat dit niet mogelijk is en het maakt van dien wensch geen argument! Opbouwende critiek. zeide de minister ten zeerste in het belang van de volksgemeen schap op prijs te stellen; daarom was hij ook een voorstander van het parlementaire stelsel. Wat nu de afzonderlijke punten betreft, welke de bewindsman vervolgens behan delde, stippen we aan, dat de verhoogde heffing van de aardappelteelt niet kan worden losgelaten, maar dat een afzonder lijke regeling voor de kleistreken in onder zoek is. Met de bestrijding van het mond en klauwzeer zijn we op den goeden weg; ook in het buitenland worden de proef nemingen van dr. Frenkel met groote be langstelling gevolgd. Wanneer het volgend jaar een nieuwe teeltregeling moet worden getroffen, zal met df gevolgen van het mond- en klauwzeer voor den veestapel worden rekening gehouden. De minister zal controle uitoefenen op de consumptie- melkprijzen; op 3 April treedt, gelijk men weet. een nieuwe regeling in werking voor het z.g. wettelijk gebied. Emigratiemoge lijkheden worden practisch slechts door Argentinië geboden; de Regeering is daar mee doende aan de hand van het rapport van de handelsmissie. De nieuwe Jachtwet is nog in studie, evenals een ontwerp voor een natuurbeschermingswet; er bestond er reeds een, maar daar stonden belangrijke instanties als de departementen van Eco nomische Zaken en van Financiën buiten, hetgeen den minister niet naar den zin was. Tenslotte behandelde de bewindsman nog de moeilijke kwestie van de margarine en de boter. Hij ziet er nog geen oplossing van. Wordt de boterprijs verlaagd, dan da len de inkomsten van het Landbouwcrisis fonds te zeer; verlaagt men den margari- neprijs dan moet er weer meer geld bij den boter. De minister blijft de zaak be- sludeeren en hoopt blijkbaar op een goe den inval; voor zoo eenen van iemand an ders zou hij, gelooven we, ook zeer erken telijk zijn! Vandaag heeft mr. Steenberghe zijn rede vervolgd. Een nieuw Koninklijk Besluit verschenen. Rheumatische pijn, spit, jicht, etc. worden veroorzaakt door onzuiver bloed. De zes minerale zouten in Kruschen Salts zuiveren Uw bloed door de verschillende afvoer- oraanen krachtig aan te sporen. Kruschen Salts zal ook U snel en afdoende helpen. STRALENDE GEZONDHEID VOOR I CENT PER DAG 8709 (Ingez. Ued Verschenen Is een nieuw Koninklijk Be sluit tot vaststelling van de eischen voor toelating tot de openbare en de gesubsi dieerde bijzondere hoogere burgerscholen met vijfjarigen cursus. In de eerste plaats is wijziging gebracht in artikel 1, dat tot dusver luidde: „Om als leerling tot de eerste klasse te worden toegelaten, moet de candidaat zich onder werpen aan een onderzoek naar zijn ken nis in de vakken Nederlandsche taal, re kenen, aardrijkskunde en geschiedenis en naar zijn vaardigheid in het schrijven". Thans is in dezen eisch het geschikt heidselement tot het volgen van middel baar onderwijs op den voorgrond gesteld, terwijl de candidaat naast kennis ook in zicht der vakken moet bezitten, zoodat het nieuwe artikel luidt: „Om als leerling tot de eerste klasse te worden toegelaten moet de candi daat zich onderwerpen aan een onder zoek naar zijn geschiktheid tot het vol gen van middelbaar onderwijs en in het bijzonder naar zijn kennis en in zicht in de vakken Nederlandsche taal, rekenen, aardrijkskunde en geschiede nis! Ook in de wijze, waarop het bovenbe doelde onderzoek wordt Ingesteld, Is eenige wijziging gebracht. Geschiedde dit volgens het tot dusver geldend besluit door een commissie uitsluitend uit de leeraren der school, thans is bepaald, dat aan deze toela tingscommissie ten hoogste vier hoof den ol onderwijzers van lagere scholen met raadgevende stem kunnen wor den toegevoegd, die daartoe jaarlijks worden uitgenoodigd, door den minis ter voor zoover het een Rijks Hoogere Burgerschool, door B. en W. voor zoo ver het een Gemeentelijke en door het schoolbestuur voor zoover het een Bij zondere Hoogere Burgerschool betreft. Verder is wijziging gebracht in de om schrijving der eischen, waaraan de can didaat bij het onderzoek voor de genoem de vakken moet voldoen. Volgens het nieuwe besluit Ls voor de Nederlandsche taal de omschrijving de volgende: 1. Een schriftelijk onderzoek naar aan leiding van een stuk proza; dat een geslo ten verhaal bevat. Zonder dat hem daarbij hulp wordt verleend, krijgt de candidaat gelegenheid, dit stuk gedurende een voor af bepaalden tijd door te lezen. Het eerste deel van dit onderzoek, waarbij het stuk ter beschikking van den candidaat blijft, geschiedt door middel van opdrachten, die ten doel hebben vast te stellen: a. of de candidaat uit den tekst zelf standig gegevens weet te vinden; b. of hij de daarin voorkomende gege vens met elkaar in verband weet te bren gen en daaruit juiste gevolgtrekkingen kan maken c. of hij bepaalde woorden en uitdruk kingen juist heeft opgevat. Het tweede deel van dit onderzoek om vat het zelfstandig weergeven van den hoofdinhoud van het bij het eerste deel gelezen en bewerkte stuk, hetwelk dan niet meer ter beschikking van den can didaat blijft. 2. Een schriftelijk en zoo noodig mon deling onderzoek naar: a. den woordenschat van den candidaat, waarbij afzonderlijk aandacht wordt ge schonken aan het gebruik van werkwoor den, zelfstandige naamwoorden, bijvoege- iijke naamwoorden en voorzetsels; b. zijn kennis van de zinsverbindingen, waarbij zoowel een juiste keuze der voeg woorden ter verbinding van twee eenvou dige zinnen, als het aanvullen van een samengestelden zin aan de hand van een gegeven voegwoord, wordt geëischt: de zinsdeelen: werkwoordelijk en naam woordelijk gezegde, lijdend voorwerp, mede werkend voorwerp, bijvoeglijke en bijwoor delijke bepaling (zonder nadere onder scheiding) ae woordsoorten: zelfstandige naam woorden (zonder nadere onderscheiding), bijvoeglijke naamwoorden, werkwoorden (sterke en zwakke, overgankelijke en on overgankelijke), hulpwerkwoorden (zonder nadere onderscheidlngilidwoorden, voor naamwoorden (persoonlijke, bezittelijke, aanwijzende, vragende, betrekkelijke), tel woorden, voorzetsels, voegwoorden; de spelling. Wat het vak rekenen betreft, de nieuwe omschrijving voor dit vak luidt als volgt: a, de toepassing der vier hoofdbewer kingen met geheele getallen, gewone en tiendeellge breuken; b de kennLs van wettelijke lengte-, op pervlakte-, Inhoudsmaten, munten, gewlch. ten en van de procentrekening; c. de toepassing van getalbewerkingen in niet te ingewikkelde vormen en van eenvoudige kenmerken van deelbaarheid, mede ter bepaling van het kleinste ge- meene veelvoud en den grootsten gemee- nen deeler; d. het Juist zien van de betrekkingen tusschen de gegevens in eenvoudige denk- vraagstukken, blijkende uit de toepassing der voor de oplossing vereischte bewerkin gen, waarbij het gebruik van de ln de wis kunde gangbare verkorte schrijfwijze ls toegestaan. Wanneer de uitslag van het schriftelijk onderzoek niet ln overeenstemming is met het oordeel over den candidaat van het hoofd zijner school (aan wlen te voren een vragenlijst is toegezonden i wordt de candidaat ook mondeling gehoord, waarbij dan tevens wordt onderzocht, of hij: a. nauwkeurig en natuurlijk leest, en b. een voldoende vaardigheid bezit in het rekenen uit het hoofd met niet te groote getallen. Voorts wordt in het leven geroepen een commissie van advies, waarvan de leden voor den tijd van vijf jaar benoemd wor den door den minister van onderwijs. Deze commissie stelt opgaven samen voor het schriftelijk onderzoek van welke opgaven de toelatingscommissies kunnen gebruik maken. Bepaald is verder in artikel 10, zooals zulks ook thans reeds geldt, dat een can didaat, toegelaten tot de eerste klasse eener hoogere burgerschool, waarvoor dit besluit geldt, indien voor hem toelating wordt gevraagd tot de eerste klasse eener andere hoogere burgerschool, vallende on der dit besluit, zonder nader onderzoek door den directeur mag worden toegelaten. Nieuw is daaraan toegevoegd dat be paling, dat een candidaat, afgewezen voor de eerste klasse eener hoogere burgerschool, doch voor hetzelfde sohooljaar toegelaten tot een andere hoogere burgerschool, gedurende dit schooljaar slechts mag worden toege laten tot de laatstbedoelde school. Deze beide bepalingen zullen voortaan ook van toepassing zijn op leerlingen, ko mende van hoogere burgerscholen met vijfjarigen cursus in Nederlandsch-Indië. Wachl niet totdat die besmetting de overhand krijgt. Ga naar bed en neem nog 'n "Akkertje". Die griep zet dan niet door en morgen zijl ge weer „fit". Per koker van 12 stuks - 12 stuivers. Per doos van 2 stuks - 2 stuivers. 1(686 (Ingez. Med.) VEILINGEN IN ZUID-HOLLAND. De jaarvergadering. Gistermiddag hield de Provinciale Com missie voor de Veilingen in Zuid-Holland te 's-Gravenhage de Jaarvergadering. Voorzitter J. Barendse gewaagde in zijn openingswoord van de marktprijzenorae- ning in Duitschland en de daarmee ge paard gaande distributie van den invoer, welke remmend werken op de prijsvorming hier te lande. Zelfs voor primeurs van ons product is het bijna niet meer mogelijk een extraatje te halen, hoewel de bedrijven dit van tijd tot tijd hard noodig hebben Het Duitsche inkoopsysteem wordt steeds meer vervolmaakt en heeft een funesten invloed op de concurrentie aan onze veilingen. Ook de export naar Engeland biedt geen betere perspectieven, zoolang daar de huidige, conservatieve regeering aan het bewind blijft. Verheugend is bij dit alles, dat ons product ln het buitenland zeer gewild blijft; enorm hooge prijzen worden betaald voor hetgeen de tariefmuren nog kan pas- seeren. De secretaris, de heer Q. A. Nederpel van Loosduinen, bracht het jaarverslag uit, dat al evenmin optimistisch klonk. De omzet van de provincie steeg wel van ruim 27.4 mlllioen in 1936 tot 30.9 milüoen in 1937. doch hier staat een aanzienlijk geringer bedrag aan ontvangen regeeringssteun tegenover. De stijging is goeddeels te dan ken aan de verhoogde minimumprijzen. In de financieele commissie werden ge kozen de veilingen Zwijndrecht en Delft terwijl de veiling Bonster in dit lichaam herkozen werd. De exploitatie-rekening sloot met een bedrag van f. 1987.11de be grooting met f.2491. De aftredende bestuursleden, de heeren Q. A. Nederpel, H. Remme en J. Vellekoop werden allen herkozen, waarna een uitvoe rige discussie volgde over de zgn. plaatse lijke commissies ter regeling van de vaste lasten. Ir. J. J. Riemens. rijkstuinbouw- consulent te Naaldwijk hield een inleiding over „Ziekten- en Insectenbestrijding ln verband met de Landbouwuitvoerwet". De grijze dichter Willem Johan Theodoor Kloos, doctor honoris causa, is gisternamiddag te half drie in bijna 79-jarigen ouderdom te 's-Gravenhage Willem Johan Theodoor Kloos. plotseling overleden. Willem Kloos was reeds eenigen tijd lijdende, doch zijn verscheiden werd nog niet verwacht. Gistermiddag nam hij eenige rust te bed, waarvan hij niet meer is opge staan. Hij was zooal niet de nestor, dan toch wel een van de alleroudste en meest be kende der Nederlandsche letterkundigen, iemand, wiens dichtwerken tot ver over de grenzen van het Nederlandsche taalgebied werden gelezen en die ook als klassicus een groote vennaardheid genoot. Zeer velen, vooral in Den Haag. kenden hem persoon lijk en wanneer hij, in gezelschap steeds van zijn echtgenoote. de schrijfster Jeanne Reyneke van Stuwe, in de stad zijner in woning wandelde den laatsten tijd zag men hem zelden dan was het opvallend hoe vele eenvoudige burgers zijn verschij ning opmerkten. Geboren op 6 Mei 1859 te Amsterdam, genoot Willem Kloos zijn H.B.S.-opleiding daar ter stede, om vervolgens aan de Uni versiteit te Amsterdam in de klassieke let teren te studeeren. Hij verliet de Uni versiteit na het candidaatsexamen in dien tak van wetenschap met succes te hebben afgelegd. In 1885 richtte Willem Kloos met van Eeden, Verwey, mr. Paap en F. van der Goes „De nieuwe gids" op. Kloos werd de centrale figuur. Geregeld verschenen ln de N. Gids zijn kronieken, waarin hij zich deed kennen als een geestig en bijna onfeilbaar criticus. Bij afwisseling publiceerde hij verzen, meest sonnetten, die door hun edelen toon en hartstochtelijke menschelijkheld ont roerden. Door zijn medestanders werd hij buiten mededinging als de grootste erkend, uiterst teergevoelig, meestal zwijgend, haast onge naakbaar voor buitenstaanders, trotsch, maar een dichter van het zuiverste water! Ik ben een God in het diepst van mijn gedachten! Dit was geen kleine ijdelheid, maar dich terlijke fierheid, reactie op vernedering, en eeuwigheidsbesef. Zijn voornaamste werken waren: „Ver zen" (1894), „Nieuwe verzen" (1895, her drukt en vermeerderd aI4 „Verzen" in drie deelen, welke ln de jaren 19021913 het licht zagen), een nieuwe uitgave in 1933. voorts „Veertien jaren literatuurgeschie denis" (1896), „Nieuwere literatuurgeschie denis en letterkundige Inzichten en verge zichten" (23 deelen, 1916'341, zoomede „Studies over onze 18e eeuwsche dichters". In 1909 verscheen „Een daad van eenvou dige rechtvaardigheid" en een afzonder lijke studie over Jacques Perk, eveneens in 1909. Vrede en geluk bracht het jaar 1900, toen Kloos in het huwelijk trad met de roman schrijfster Jeanne Reyneke van Stuwe, In 1902 werd Verzen, deel II uitgegeven. Deze bundel weerspiegelt nog een levensperiode voorafgaande aan zijn huwelijk. We vinden er in opgenomen de gedichten van Nieuwe Verzen, en verder een groot aantal andere, waarvan afzonderlijk te noemen zijn de „Infernale Impressies"; het „Maatschap pelijk Credo" en de „Adoratiecyclus". De bundel eindigt met het forsche sonnet: Ik ben de Zoeker naar het Nooit- Behaalde. Ik ben de Strever naar het ware Zijn. waaruit reeds de wijsgeerige levensverdie ping spreekt, die meer en meer de stille steun en het centrum zal worden van zijn worstelend denken. In zekeren zin brengt 1913 met de ver schijning van Verzen, deel III een omme keer, althans in de stemming van de lief despoëzie. Hier zingt de dankbare blijdschap haar helder klinkend liedeen onver mengd huwelijksgeluk vindt hier zijn uiting. Maar verder zijn het de wijsbegeerte en de religie, die zijn denken en voelen beheerschen. De thans ontslapene was Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw, offi cier In de huisorde van Oranje, comman deur in de kroonorde van België en eerelid van de Koninklijke Vlaamsche Academie te Oent. van de Kon. Academie van sehoone kunsten te Antwerpen en van de Engelsche P.E N. club. Het stoffelijk overschot te Den Haag zal Maandag a.s. te kwart over twee op Nieuw Eik en Duinen worden teraardebesteld. De rouwstoet vertrekt te half twee van het sterfhuis, Regentesselaan 176. DE PRIMA VERA TE ROTTERDAM. Uitgebreide Internationale Jury. Het hoofdbestuur van de Kon. Ned. Mij. van Tuinbouw- en Plantkunde heeft een uitgebreide Internationale Jury uitgenoo digd. zulks ln verband met de vele en groote groepen inzendingen op de Voor jaarsbloemen-Tentoonstelling „Prima Vera'' gedurende 718 April a.s. in de Nenyto- Hal te Rotterdam. In deze Jury hebben de eerste cory- pheeën op tuinbouwgebied in de verschil lende landen zitting genomen. De jury bestaat uit 72 leden, waarvan 28 juryleden uit België, Duitschland, Engeland en Frankrijk. De groote keuring van de diverse cultu res. samengebracht door alle kweekers van Nederland in de Rotterdamsche Nenyto- Hal, zal plaats hebben op den morgen van de officieele opening van de ..Prima Vera", op as. Donderdag 7 April. Door H.K.H. Prinses Juliana is als groote eere-prijs aan het bestuur der P. V. een groote zilveren medaille ter beschikking gesteld. „Ik heb misbruik van alcohol nooit kun nen uitstaan. Niet te gelooven. dat eq menschen zijn, die het voor het haar ge bruiken 1"

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 9