BUITENLAND LEIDSCH DAGBLAD - Derde Bfad Woensdag 30 Maart 1938 De strijd in Spanje De strijd in het Verre Oosten GEVRAAGD AANGEBODEN DE ALGEMEENE TOESTAND. Ontspanning en inspanning voor bewapening. Te Rome duren de besprekingen tusschen lord Perth en Ciano geregeld voort en. daarover is men het algemeen eens. met goede vooruitzichten. Nog vóór het einde der week zal, naar Reuter verneemt, formeel worden aange kondigd, dat Groot-Brittannië en de Ver- eenigde Staten besloten hebben, een beroep te doen op de „escalator clause" van het vloobverdrag van Londen. De „escalator clause" zal alleen worden toegepast op slagschepen. Over kruisers zal niet gesproken worden. Frankrijk zal geen beroep op de clausule doen. Het wil, naar men gelooft, geen groo- tere slagschepen bouwen, tenzij een andere Europeeschc mogendheid daartoe overgaat. Onmiddellijk na de uitwisseling der nota's zal er een periode van drie maanden zijn. gedurende welke de verdragspartijen elkander zullen raadplegen over de limiet van de uitbreiding der tonnage. Daar Duitschland en Rusland tweezijdige verdragen met Engeland hebben, zullen zij op de hoogte gehouden worden, doch wel licht zullen ook Italië en Japan van de be slissingen in kennis gesteld worden. De Zweedsche regeering heeft op het Amerlkaansche voorstel een comité te vor men tot Internationale hulp aan de poli tieke vluchtelingen uit Oostenrijk en Duitschland. geantwoord, bereid te zijn zich ln dit comité te doen vertegenwoordigen, indien alle landen die geraadpleegd zijn, zich er bij aansluiten. Dit laatste zal echter niet het geval zijn. De „Giornale d'Italia" verneemt, dat Ciano met dank voor de ultnoodlging ver klaard heeft, dat de Italiaansche regeering er niet op kan ingaan wegens haar be kende en vastomlijnde richtsnoeren voor de binnen- en buitenlandsche politiek. Bij zijn terugkeer in de Vereenigde Sta ten heeft oud-president Hoover, die een reis door Europa heeft gemaakt, tegenover de pers verklaard, dat volgens zijn indruk ken geen onmiddellijke oorlog dreigt. On danks de voorbereidingen, die de volken treffen, kan een oorlog nog steeds verhin derd worden. Niettemin, aldus Hoover, is het denkbeeld van handhaving van den vrede door internationale economische samenwerking zeker dood. Hoover verklaarde van meening te zijn, dat de neutraliteitswet moet wor den opgeheven met het oog op de moeilijkheden, die de toepassing zou kunnen medebrengen. Slechts de presi dent der Vereenigdc Staten moet over neutraliteit beslissen. DUITSCHLAND. Uit het vroegere Oostenrijk. Goebbels is te Weenen met gejuich in gehaald en heeft gisteravond een propa- ganda-rede gehouden in bekenden geest. Naar de leiding der nationaal-socialisti- sche bedrijfscellenorganisatie mededeelt, is men er in geslaagd, het geheele vermogen der vakvereeniglngen in beslag te nemen. Voor de afzonderlijke takken van industrie zijn vertrouwenslieden benoemd. Een com missoriale bestuurder van een bedrijf kan worden benoemd, indien de eigenaar of leider der onderneming Is gevlucht, onvind baar of in arrest is. of om een andere reden het bedriif zelf niet kan leiden Voorts, wanneer het gevaar bestaat, dat geld. artikelen of andere vermogenswaar den zullen worden weggemaakt. Ter verwezenlijking van de fusie der beide legers zuilen met ingang van 1 April in Oostenrijk twee legercorpsen wordei} ge vormd. Het zeventiende legercorps zal zün zetel hebben te Weenen en het achttiende te Salzburg. Tot nog toe kende men in Duitschland officieel slechts het bestaan van veertien legercorpsen. Thans blijkt dus. dat er nog een vijftien en zestiende legercorps be staan. waarover geen enkele nadere bijzon derheid bekend is. Het oostenrijksche legioen wordt 2 April te Weenen verwacht. FRANKRIJK. HET CONFLICT IN DE METAALINDUSTRIE. Blum's financiccle wetten. Gisteren hebben de werkgevers in de metaalindustrie van het gebied Parijs een algemeene vergadering gehouden. Ver scheidene sprekers hebben uiteengezet, dat geen beslissing door de werkgevers kon worden genomen, zoolang de fabrieken door de stakers bezet waren. Verder werd opgemerkt, dat geenszins de bedoeling was de collectieve contracten te vernietigen, welke nog steeds van kracht zijn. De bladen melden, dat 600 arbeiders van de fabriek Terrode te Saint Buen gister avond vrijwillig de werkplaatsen hebben ontruimd zonder voorwaarden te stellen. Zij zullen hedenochtend het werk hervat ten. Vermoedelijk zal de C.G.T. worden opge nomen hl het Volksfront en misschien zelfs in de regeering De voorzitter der financieele Kamercom missie heeft medegedeeld, dat de regeering haar financieele ontwerpen Vrijdag bij het bureau der Kamer denkt te deponeeren, opdat ze Zaterdag in de Kamer en Zondag in den Senaat in behandeling zouden kun nen worden genomen. Blum weigerde nog iets mede te deelen. In leder geval zal hij geen blanco-volmacht vragen. Op verzoek der regeering heeft de Kamer met algemeene stemmen een wetsontwerp goedgekeurd, waarbij voor den minister van buitenlandsche zaken een buitengewoon crediet wordt geopend van 8 millioen frs. ter bestrijding der onkosten aan het bezoek verbonden van het Engelsche vorstenpaar in Frankrijk. ENGELAND. Buitenlandsche Zaken in het Hoogerhuis. Opmerkingen in het Lagerhuis. Bij een debat over de buitenlandsche poli tiek in het Hoogerhuis zelde lord1 Snell. lei der der arbeidersfractie, dat de regeerings- verklaring over de buitenlandsche politiek, op 24 Maart uitgesproken, gieen richtsnoer aangeeft en gieen concrete voorstellen voor d'e pacificatie van Europa bevat. De regee- rting, aldus Snell, schijnt geen duurzame politiek te hebben. Wat wij noodlg hebben, is niet een tijdelijke en fragiele vrede, maar een zekere, blijvende vrede, indien die ver kregen kan worden. De politiek, uiteengezet door de regeering, is negatief. Indien de regeering een krachtige, lang durige actie zou inleiden tot wederopbouw van den Volkenbond, zoo zeide Snell verder, zou zij niet alleen den steun van de ge heele natie, maar ook dien van de wach tende wereld hebben. De aartsbisschop van Canterbury onder steunde de jongste verklaring van den mi nister-president. Vervolgens zeide lord Cecil, dat hij gaarne zou hebben gezien dat de minister-president meer energieke en dui delijke woorden had gebezigd ten aanzien van de onaantastbaarheid van Tsjecho- Slowakije. Namens de regeering antwoordde lord Halifax. Hij zeide, dat geen bewijs was ge leverd voor de herhaalde beschuldigingen, dat Italië nog onlangs Franco steun zou hetben verleend. Hij zeide, dat het opgeven van de met-inmenging zeer gevaarlijk zou zijn voor den vrede. De Britschc regeering zal alles doen. wat in haar macht is, om de niet- inmenging te doen handhaven, zoolang de burgeroorlog zal duren en ook wan neer de burgeroorlog geëindigd zal zijn. Na te hebben veiwezen naar de woorden van den minister-president, dat het voorstel van die sovjetunie inzake een conferentie ontijdig en nutteloos was, leverde lord Ha lifax kritiek op de houding van de oppositie, welke hij een politiek van een collectief ultimatum noemde. Hij voegde hieraan toe, dat de regeering er meer prijs op stelde in dividueel de betrekkingen met de mogend heden te verbeteren. Vervolgens zelde hü, dat Engeland niet de politie-agent van Europa kan zijn. Niemand zal kunnen zeg gen, dat Engeland zijn verplichtingen licht opneemt. Zij, aan wie Engeland zijn woord heeft gegeven, zullen hierop kunnen ver trouwen. Er bestaat evenwel verschil tus schen de verplichtingen van het Volken bondshandvest en de duidelijk omschreven verplichtingen ten aanzien van Frankrijk en België in geval van een niet-uitgelokten aanval. De minister van buitenlandsche zaken verklaarde verder te veronderstellen, dat door de huidige onderhandelingen met de regeering van Italië de goede betrekkingen zullen worden hersteld, waardoor een ware dienst zal worden bewezen aan het alge meen welzijn. Voorkomen moet worden, dat Europa ill twee vijandige kampen v.-ordt verdeeld. Lord Halifax veklaarde. dat indien het land de overige mogendheden kan overtuigen van zijn moreele en mate- rieele kracht, de politiek van Engeland zal slagen. Indien het niet hierin kan slagen, dan zal geen enkele politiek heil brengen. De minister besloot zijn toespraak, onder toejuichingen van de meerderheid, met de verklaring, dat wanneer het land zal heb ben begrepen, welke groote rol het moet spelen in de toekomst van de wereld, het met alle kracht zal medewerken. In het Lagerhuis heeft Chamberlain in een mededeeling betreffende het antwoord van Franco op de Britsche nota inzake de bombardementen op Barcelona o.m. ge zegd. dat de Britsche regeering dat ant woord niet kan beschouwen als een vol doende rechtvaardiging van de bombarde menten, gezien de uitzonderlijke groote verliezen aan menschenlevens en de schade toegebracht aan de burgerbevolking dier stad. De regeering Is echter verheugd, te kun nen vaststellen, dat geen verdere bombar dementen ten uitvoer zijn gelegd, sinds de recente nota der Britsche regeering aan Franco werd gericht. Voorts hebben eenige Labour-afgevaar- digden minister Hoare inlichtingen ge vraagd over de beweerde activiteit van Gestapo-agenten te Londen, die het Duit- sehen burgers lastig maakten en niet terug zouden schrikken voor dreigementen om bepaalde politieke verlangens door te zetten. De minister antwoordde, dat hem per soonlijk geen klachten van Duitschers bekend waren maar indien er Duitschers waren, die door landgenooten werden las tig gevallen, uit welken hoofde dan ook, dan behoefden zij zich slechts tot de Lon- densche politie te wenden, die volkomen in staat was hen te beschermen. .MEXICO. Congres in buitengewone zitting bijeengeroepen. Volgens berichten uit Mexico heeft pre sident Cardenas na ontvangst van een nota der Amerlkaansche regeering. waarin tegen de onteigening van de Amerlkaansche en Britsche oliemaatschappijen wordt gepro testeerd. het congres in buitengewone zit ting bijeengeroepen Naar Havas uit Washington meldt, wor den de verklaringen, die de Amerlkaansche ambassadeur. Daniels, te Mexico heeft af gelegd, in welingelichte kringen te Washing ton beschouwd als een aanwijzing, dat door voortzetting der diplomatieke bespre kingen tusschen Washington en Mexico getracht zal worden, tot een minnelijke schikking te geraken en dat de verklarin gen van den ambassadeur niet als een protest dienen te worden beschouwd. In diplomatieke kringen te Washington he:ft men den indruk, dat de regeering der Veteenigde Staten besloten heeft, president Cardenas aan zijn lot over te laten. De onteigening der Amerikaansche petroleiun- maatschaippijen vormt namelijk de laatste maatregel van een lange reeks decreten, die de Mexicaansche president in strijd met de Amerikaansche belangen heeft uitgevaar digd, niettegenstaande de bijzonder vriend schappelijke houding van Washington. Het schijnt, dat het staatsdepartement voor- loopig een afwachtende houding zal aan. nemen. Sommigen zijn van meening, dat Mexico de kip met de gouden eieren heeft geslacht. Uit Tampico wordt gemeld, dat de ar beiders de plaatselijke leiders van den bond hebben afgezet, omdat zij niet de verhoogde loonen en andere sociale voor deden hebben ontvangen, welke hen door beslising van het Hooggerechtshof zijn toe. gewezen. De leiders hebben verklaard, dat deze zaak van weinig beteekenis is en uit d'e wereld zal ziln. wanneer de ware toe dracht der feiten uiteen gezet zal zijn. Zij voegden hieraan toe, dat de arbeiders door agenten van de kaptalisten waren misleid. TSJECHO-SLOWAKIJE. De actie der minderheden. In het Huis van Afgevaardigden heeft Kundt namens de Sudeten Deutsche partij een verklaring afgelegd, waarin hij o.m. zeide: De Sudetenduitschers zullen na de in lijving van den bond van landbouwers en van de Duitsche christelijke-soclale volks partij strijden voor de verzekering van de levensrechten in gesloten eenheid en met meer kracht. Deze politieke realiteit van de aaneen sluiting en van den strijdwil ter kennis te nemen en de gerechtvaardigde eischen der Sudeten-Duitschers in te willigen, aldus Kundt. Is voor de Tsjechische zijde thans een gelegenheid verstand en inzicht te be- toonen. Iedere poging der Tsjechen hun tot nu toe gevolgde politiek eventueel nog voort te zetten met de Duitsche sociaal-democra ten, was volgens Kundt zinloos en bij-voor baat tot vruchteloosheid gedoemd. De kwestie der legitimatie der Sudeten- Duitsche partij voor alle Duitschers te spreken is thans voor het geheele binnen- en buitenland voor altijd duidelijk gewor den. Ingeval de Tsjechen willen bereiken, dat de Suudeten-Duitschers vertrou wen hebben in de van Tsjechische zijde aangeduide oplossingsmogelijkheden, moeten de Tsjechen eerst hun geloof waardigheid bewijzen door de bestaan de en door hen zelf gemaakte wetten na te komen. De ten uitvoerlegging van den vol gens de wet reeds lang vervallen ver- kiezingstermijn is een der voorwaarden daarvoor. Tenslotte zeide Kundt, dat slechts een principieele en moedige oplossing van het nationale probleem van Tsjecho-Slowakije een duurzamen binnen- en buitenland- schen vrede kan waarborgen. Ook de Polen eischen rechtsgelijkheid, zij eisohen dezelfde rechten als de andere nationaliteiten, die in de republiek Tsjecho- Slowakije wonen en evenals de Slowaak- sohe, Duitsche en Hongaarsehe groepen autonomie eischen, zuilen ook de Polen autonomie moeten verkrijgen in een ge bied, waar een dichte Poolsche bevolking woont. ROEMENIË. Weer regeerings-reorfranisatie. In politieke kringen verzekert men. dat nieuwe wijzigingen, door koning Carol aangebracht in zijn ministerie, vanavond na een onder praesidium van den koning te houden kabinetsraad, officieel zullen worden bekend gemaakt De patriarch dr. Miron Cristea blijft minister-president. Constantinesco, thans gouverneur van de nationale bank van Roemenië, wordt- minister van industrie. Verscheiden andere personaliteiten, o.w. twee vroegere afgevaardigden der nationale boerenpartij, zullen in de regeering worden opgenomen Daarentegen zullen alle voor malige minister-presidenten die thans als staatsministers deel uitmaken van het kabinet, lid worden van den geheimen kroonraad, waarvan de instelling heden te wachten is. RUSLAND. DE ECONOMISCHE ONTWIKKELING VAN DE ARCTISCHE GEBIEDEN. Een oppositie-radio-omroep. Men is van plan de sovjet-Russische arctische- en sub-arctische gebieden inten sief te gaan ontwikkelen. Naar de onder directeur van het Noordpool-instituut te Leningrad mededeelde, zullen nieuwe we tenschappelijke expedities uitgezonden wor den en zal geleidelijk een netwerk van exploltatlestatons in het Poolgebied worden opgericht. De waarnemingen van deze nieuwe expodities zullen de kennis ver- grooten. die noodig is voor de noordelijke zeeroute, welke bij zal dragen tot de indus trialisatie van de noordelijke gebieden der sovjet-unie. De grondstofbronnen in deze gebieden worden zeer groot geacht. Naai' gemeld wordt, zijn reeds ongeveer 600 milliard ton steenkool, belangrijke voorraden tin. lood. zilver, zink, arsenicum en andere ertsen gevonden. Op het schiereiland Taimyr zijn buitengewoon groote petroleumvelden ont dekt en op het schiereiland Kola belang rijke voorraden nikkel, ijzer en andere ert sen. Aldaar is men reeds met den mijn bouw begonnen en een van de grootste Franco's opmarsch. Franco's hoofdkwartier meldt: Aan het front van Aragon zijn wij verder opgerukt De vijand deed een tegenaanval, doch moest zich met achterlating van meer dan 200 dooden terugtrekken. In den sector van Caspe braken wij den tegenstand van den vijand en hakten een vijandelijke bri gade in de„pan. Franco's troepen drongen door lot Fragamaclla. 18 K.M. van Caspe. In den sector ten noorden van Fraga trok ken wij over de Rio Cinca te Santa Lecina en bezetten verscheidene stellingen op den linkeroever, o.a. de dorpen Belver, Osso en Alduhevar. In den sector van Barbastro zijn wij eveneens od verscheidene plaatsen over de Cinca getrokken. De correspondent van Reuter hoorde te Mas al Correig uit de richting van Lerida hevige ontploffingen en later op den mid dag stegen groote rookwolken op aan de horizon, zoodat men veronderstelt, dat de petroleumtanks van Lerida zijn opgeblazen. Gisteren is met goedkeuring van de re geering van Barcelona een verdedigings junta gevormd te Lerida. Deze commissie is gelijk aan die. welke in Juli 1936 samen gesteld werd tot het bieden van weerstand aan den militairen opstand. De junta staat onder voorzitterschap van den com missaris der krijgsschool Vila en omvat vertegenwoordigers der politieke partijen en vakvereenigingen, te zamen met eenige militaire autoriteiten. De rechtsche luchtmacht heeft gister ochtend Tortosa gebombardeerd, waarbij elf personen gedood en verscheidene ge wond werden en aanzienlijke materieele schade werd aangericht. Ook Castellon werd gebombardeerd, en ook hier vleien talrijke slachtoffers. In den middag werd Tarragona vanuit de lucht gebombardeerd. Een bom kwam op een school terecht, waardoor verscheidene slachtoffers vielen. De strijd in Sjantoeng. Met behulp van versche divisies heb ben de Japanners Lintsjeng en Tsining heroverd. De Chineesche troepen om singelen thans Lintsjeng echter weer. Gisteren hebben intusschen Chinee- zen een offensief ontketend te Taiert- sjwang. De bekende strateeg, generaal Pal Tsjoeng Si, leidt nu persoonlijk de opera ties op den Chineeschen linkervleugel in het westen van Sjantoeng en tracht door den Japanschen rechtervleugel heen te dringen door Tsjining aan te vallen. Tien der beste divisies van Kwang.si rukken op en bezetten stellingen in de frontlinie. In den centralen sector van het front langs den spoorweg Tientsin - Poekau ten Noorden van het Groote Kanaal zijn volgens een mededeeling van den Chineeschen opperbevelheb ber in dit gebied vier- tot vijfduizend man Japansehe troepen omsingeld. Zij kunnen elk oogenblik vernietigd wor den. Naar gemeld wordt, hebben de Japan sehe colonnes overal aan dit front tijdelijk het tegenoffensief gestaakt en rukken zij naar den centralen sector op om te pogen, de bedreigde troepen te ontzetten. mijnbouwondernemingen der sovjet-unie is hier reeds gevestigd. Naar de Daily Telegraph uit Riga ver neemt, is een geheime kortegolfzender te Moskou een campagne tegen het bewind van Stalin begonnen. Te Riga heeft men een uitzending in het Russisch opgevangen van een „Vereeniging van Bevrijders", wel ker woordvoerder verklaarde, dat de ,be- vrijdèrs" een volksregeering willen instellen een oplossing willen van het agrarische vraagstuk en vrijheid zullen schenken aan het particuliere bezit en kapitaal. De uit zendingen zullen zoo lang mogelijk worden voortgezet. Voor zekerheid van plaatsing dezer kleine advertentiën, gelieve men deze den dag van tevoren aan te bieden. OUD SPIEGELGLAS Te koop gevraagd b\1 elke partij. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 1674k. ENGELSCHE LES Dame vraagt te Oegstgeest Engelsche les. Berlitz of vluggere methode. Br. letter A. aan v. d. VEEN's Bockh., Oegstgeest. Kinderstoel en Box te koop gevraagd ook af zonderlijk. in goeden staat Br. met prijsopgaaf aan het Bureau v. d Blad onder No. 1658k DEGELPERS met trapbc weging te koop gevraagd. Brieven met op gaaf van prijs, grootte, enz. onder No 1651k Bur. van dit Blad 150 GULDEN ter leen gevraagd met m. afl van 15 a 20 gulden. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 1652k. PIANO Te koop gevraagd een goed onderhouden piano. Brieven met opgave van uitersten prijs aan het Bur v. d. Blad onder No. 1621k. NAAIMACHINE Gebruikte naaimachine ge vraagd. Brieven met prijs opgave aan het Bur v d Blad onder No. 1582k AANHANGMOTOR ter overname gevraagd, 2% PK Brieven met merk. prijs en ouderdom Bur, v. d. Blad onder No. 1459 k. 50 GULDEN te leen gevraagd tegen we- kelijksche aflossing. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 1527 k. TEELTVERGUNNING Gevraagd: groententeelt- vorgunnlng. kouden grond Aanb. met opgaaf van pr. aan C. DE KONING Straat weg 97. Lcldschendam. Te lefoon 136. KARPET Te koop gevraagd een kar pet, ongeveer 2 x 3 M ln goeden staat zijnde. Br m. prijsopgaaf Bur v. d Blad onder No. 1535 k SLOOPAUTO'S gevraagd. Motoren er. ma chines. Aangeboden allerlei auto-ondcrdeelen. motoren, enz v d. MEY's autokerk hof. Hoogc Rijndijk 212, te Zoeterwoude. NED. TAAL Wordt Iemand gevraagd om Jongeman, voor Ucnt examen bU te werken met Kcd ""re' tegen billijke vergoeding. Brieven Bur v. d. Blad onder No. 1426 k. Leert Lakschrijven Per week (twee avonden van 8 tot half 10) f. 0.75. Lakschrijven, letter teeke nen enz. Blieven Bur. v. d. Blad onder No. 1614 k. KINDERWAGEN Te koop eon in goeden staat zijnde kinderwagen, tegen een aannemelijk bod. Adres De Sltterlaan No. 6 a Lelden. WEEGSCHAAL Te koop een prachtige marmer weegschaal. s. w. MARSMAN. Haven- plein 1. BOEKHOUDEN 155 geslaagden voor de examens ..Handelskennis L. O.", „Federatie" <Mer- 1 curlus) ..Vereeniging van Leeraren". Condities f.5-, p. mnd. per wekcl. lesuur, j j. a jansen. Kamrrllngh Onneslann 15, (Kerkplein) Lelden, Tel. 2811. Iurlch- ten. bijhouden, controlee- ren, adviezen. SMOKING Particulier biedt aan een ln prima staat zijnde smo king voor persoon van c.a. 1,65 M. lengte, voor f.25 Brieven Bur v. d. Blad onder No. 1491 k. GRASZODEN vanaf f. lper 103. Bestel vroegtijdig. Het ndre-: P. SWANENBURC E..:illa- strr.at 18 a C. 3WANEIJ- BURG, Heerenstraat 60 a, Telef. 3344, Lelden. TRIPLEX 39 en 44 ct. per plaat, afmeting 125 x 100 c M. Elkentrlplex f 1.50 per M2. Enorme voorraad triplex. multiplex, alle soorten, afmetingen cri dikten. Vraagt prijsopgaaf! Goedkooper dan „De Hout- werf" bestaat niet! Nieuwe RUn 87. Telef. 1176. Engelsche Boekenkast groote maat. slechts 19.50. Moderne eetkamer 77.60. DE JONG's Meubclfabr.. Hoogewoerd 48. Eigen stof- feerderlJ SCHOENMAKERIJ Heeren zolen en hakken 90 cent. Dames zolen en hakken 75 ct. Heeren zo len 75 ct. Daes zolen 60 ct. Heeren hakken 35 ct., Dames hakken 25 ct. C. P. KOK. Kraalerstr. 9. HUURT voor uw week-end of an derszins een luxe auto bU de N.-Tax. Luxe verhuur, met en zonder chauffeur. Prijzen billijk. Aanbev.: D. NIEUWENHUIZEN. Kempenaerstr. 105, Telef. 3630, Oegstgeest. Openbaar Slachthuis 30 cent per pond. Zater dag voormiddag 11.30 ver koop van een buitenge, woon gTOote partij gesteri liseerd rundvleesch. rund- vet. reuzel en bouillon. FRANKE. (HOE BESTAAT HET) Opklapbed met eiken om bouw f. 16.50, 2-persoons Auplng matras f. 12.50, 10 J. garantie, nachtkastjes v.af f. 1.50, clubtnfels 80 r*.M. bind fG. dlvanbed- den v.af f.3. Korte Raamstecg 8, Lel den. CHEVROLET 1934 2 p. coupé te koop of rul len voor 4-p. Opel Brieven Bur v. d. Blad onder No. 1425 k. Rechtskundig Bureau A. A. OBER, Pleter de la Courtstraat 73 (Heerenstr) behandelt alle rechtszaken. Incasso's, onderzoekeu. In formaties eu belastingza ken Verstrekt adviezen. Maak op requesten en con tracten. MEUBILAIR Te koop aangeboden: ron de tafel met 4 beklede stoelen f. 10.2-persoons waschtafels cn ledikanten met staaldraadmatrassen. Moderne lampen en slaap- kamerstoelen. waschstellen. teilen en pannen. G. D. CASPARI, Gevers straat 38. Oegstgeest Te bevragen: alle avnden van half zes tot zeven uur. FANTASIEPAK te koop aangeboden, zoo goed als nieuw, fl. m. Pr. f. 10 50. Waardstr. 18 (Zijlsingel) GRASZODEN zwarte grond, oude tuin steen enz. bestelt men bij G. v. d. ZWAAN. Prinsen- 1 straat 14. Het goedkoopste en vertrouwd* adres Prima waar. Concurreeren- de prijzen. INVALIDEWAGEN te koop. met handbewe ging; zeer billeken prUs. Adres: JOSEMANS. N Beestenmarkt 32 COLBERT COSTUUM ter overname aangeboden link* maat (maatwerk). Weinig gedragen. Adres: Kloksteeg 10. BOEKENKAST Te koop boekenkast 1 x 1.20; Bureau 70 x 1 20; luidspreker voor radiodis tributie. Geen opkoopers. Morschweg 20. AUTO'S TE KOOP Vracht- en Luxe wagen 7-, 4- en 2-pers. wagens, aller lei merken Autohandel Valkenburgschcweg No. 16. Hoagsche Schouw, gem. Voorschoten, Telef. Lelden 2302. HEERENKLEEDING Door mij aangekocht een groote partij costuums v.af f. 5.99: streeppantalons f 0.98; regenjassen f. 4.95; jongenspakken, plus four of lange broek f. 4.50. Kin derpakjes f,3.75 Komt en ziet! Kiecdlngmagazljn „De Concurrent". Hoogl. Kerk steeg 1012. OP ONZE KWEEKERIJ R||n- en Schlekade 123 b. vindt u honderden soorten rots- en vaste planten, heesters, enz., in prima kwaliteit, 's Zaterdags op dc markt. Tuinaanleg en. onderhoud. Fa. KNOTTER PERMANENT f. 1.50 compleet, geen kroes, geen warmte meer op 't hoofd. Het nieuwste systeem Wel- la 1933 branden uitgeslo ten. (Speciale ollebehande- öellngi. Wsacea, watergol ven 85 ct Kapsalon GÈ NEDERLOF. Statlonsw. 6c Telef. 2704, t.o. Luxor. VOGELKOOIEN! De grootste sorteering ver chroomde en vertinde vo gelkooien van geheel Lei den ln Aquariumhuis, Le vendaal 82. voorh. Heeren straat 20. Onze vogelkooien ziln geen bosje IJzerdraad, maar prima kwaliteit, schlt terende uitvoering, goed koop. MOTORRIJWIEL Aangeboden: D.K.W. R.T. motorrijwiel, ln zeer goe de conditie, beneden 60 Kg. JAC. DE LANGE. Molen straat. Noordw^k Biunen. U GAAT DOOD- gewoon met uw kapotte schoenen naar H. J. KRA MERS Korevaarstraat 17. en u krijgt prima en sterk gerepareerd thuisbezorgd. Genaaid, gelijmd, gepend of gespijkerd. Wij zijn goed koop! LAND- EN TUIN- gercedschap. Spade 85 cent. hark m steel 35 ct schof fel 49 ct.. gegalv. gieters 89 ct. Waterslang p. m. 20 ct Kippen- en horrengaas. Snoelschaar 25 ct. Horren- latten. Grasscharen en ma chines. M BLITZ. Haar lemmerstraat 163 A. INVENTARIS Te kcop: een banketbak kersinventaris. Brieven Bur v. d. Blad onder No. 1637k VAARTUIGEN Te koop: een motorjacht met kajuit; een vletschouw groote en kleine werkbooten en Ijzeren sloep Jes; 2 zandloslleren; een Amerlk. grenen mast, lang 10 M dik 60 c.M. GEBR. TIJSSEN. UtT. Jaagpad 68. Lelden. JONGENSRIJWIEL te koop ln prima staat met remnaaf, gcsl. kast en beste banden voor 10 tot 13 J., pr|]s f 14.Te zien bij: JAC ERADES. 1ste kl. rlj- wielh. en reparatie inrich ting. de Genestetstraat 2, a. d. Haagweg. BELG IEHOLLAND Nieuwe 7-pers. Ford V 8 gaat Zaterdagavond naar Belgié voor den voetbal wedstrijd. Nog gelegenheid voor drie personen om mee te rOden. Prijs f. 3.50. Aan melden: N. Rijn 23 a. RIJWIEL Prima heerenflets (laag model) door omst. aangeb. met torpedonaaf. ketting- kast. electr lamp met ach terlicht. bagagedrager, goe de nette fiets Prijs slechts f. 12.Roodborststr. 20. 2 ZITSTOELEN Te koop: 2 massief eiken, zitstoelen met loeren rug en zitting, teger. lagen prijs Te bevragen: Bronkhorst- straat 25. na 7 uur. 3—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 11