LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 26 Maart 1938 VERBRUIKERS Oföueele Crisispublicaties van goed verzorgd Drukwerk fóij /w/rum^MIJNHARDTJES" THIJS IJS M DE WOUDREUS LAND- EN TUINBOUW het Uitbreidingsplan dezer gemeente met vaststelling van de daarbij behoorende be bouwingsvoorschriften; 12. Mededcelingen: a. definitieve vaststelling begrooting Schoolartsendlenst voor het dienstjaar 1938; b. Brief van Gedeputeerde Staten, houdende voorwaarden rijksonderstand '38. De collecte voor de vereeniging ter verspreiding van de Heilige Schrift heeft i. 18,45 opgebracht, ongeveer de helft van de opbrengst ln het voorgaande jaar. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus Gljsbertus Franciscus Z v. G. Heemskerk en W. P. H. Stevens Aaltje D. van H. Drost en D. Hofman Overleden: H. van der Werff M. 16 J. H. Raaphorst M. 69 J. M. A. van Loon Vr. 74 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. C. van Bergen met vr.. Meer straat 42 G. van Hulzen, Van Tetsstraat 17 G. Lammens met gezin. Weerestelnstraat 89 Joh. Prins met vr.. Meerstraat 32 M M. van Til. Stationsweg 170 B. Schuit Burg Pontstraat 5 P. L. Warmerdam. Burg. Pontstr. 47 T. Vledder, Laplnenburgstraat 20. Vertrokken: G. Scheepmaker naar Haarlem, Leidschestraat 75 E. de Wit naar Heemstede. Heerenweg 78 D. van Breejen met gezin. Am- terdam <W.), HoutrUkstr. 133 S. J. Eveleens naar Haarlemmermeer. Lisserdijk 320 H. Chr. Wonders naar Haarlemmermeer, Spieringweg 300 J. Jansen naar Halarlem, Barrevoetsstr. 11 rood. Gevonden. Heerenhandschoen, bandenlichter, por- 1 emonnaie met inhoud, nummerplaat GZ 10893. Inlichtingen t>d.1 de politie tusschen 7 en 8 uur. KATWIJK AAN ZEE. Lezing van Ds. Rottenberg. Voor de C.J.M.V. trad in de conversatie zaal van het Jeugdhuis op ds. Rottenberg, die zelf Jood ls geweest en thans bekend predikant onder de Joden in ons land, met het onderwerp: ,,De Gemeente van Jezus Christus en het Joodsche volk". De voorzitter de heer A. Haasnoot, liet zingen Ps. 68 16 en 17 en ging voor ln gebed. Ds. Rottenberg las uit Romeinen 11 de verzen 11, 15 en 31. Spr. zei, dat hij op treedt om van Christus te getuigen. Spr. doet dit al 27 jaar lang ln vele landen. Het Joodsche volk is, aldus spr., de aardsche vader van de Chr. gemeente; deze ls uit Israël geboren; en de Chr. gemeente is de dochter van Israël. Toen de schei ding tusschen die twee kwam, was er •sprake van een Jodenprobleem, waarvan thans nog over de geheele wereld gespro ken wordt. Dat probleem is even oud als toen de verwerping van Christus kwam aoor zijn volk; sedert dien tijd is het ver strooid. Het Jodenprobleem ls ontstaan bij de geboorte van het Joodsche volk. De Chr. gemeente moet zich dag en nacht met dat probleem bezig houden. God heeft aan Abraham een belofte gegeven, n.l. dat Hij „Israël tot een groot volk zal maken". En steeds ging het niet tegen dat volk, maar tegen die belofte van God. Spr. ging het verloop der historie na van de Pharao's van Egypte tot aan Herodes met den kin dermoord te Bethlehem toe. Dat thans te gen dat volk zoo gestreden wordt is volgens spr. een list van Satan. De toekomst van de wereld is nauw verbonden met die van het Joodsche volk. Allerlei oplossingen van het Jodenprobleem zijn ln den loop der eeuwen geprobeerd. Men heeft het ge tracht met de vernietiging van dat volk, maar dat heeft het probleem niet opge lost, dat blijkt nu nog ln 1938. Dan heeft men getracht den ondergang van het Joodsche volk te verkrijgen door isolatie, door afzonderingen in ghetto's gedurende de middeleeuwen, ook dit heeft het pro bleem niet opgelost. In die ghetto's zijn de voorloopers der Reformatie voorbereid, wat spr. nader verklaarde. Na de Fran- rche Revolutie, het tijdperk van de z.g. „verlichting", was het met de ghetto's ge daan. De Joden zeiden toen: nu zijn wij oven vrij als al de anderen en hebben wij geen Messias meer noodig; zij spraken van de emancipatie van den Jood. Toen begon het anti-semitisme den kop op te steken; assimilatie werd niet toegelaten. De Chr. gemeente en het Joodsche volk leven nog naast elkaar voort en zoolang zal het probleem blijven voortbestaan; iodat ze elkaar zullen vinden in Jezus Christus en dan is het probleem opge lost. De voorzitter dankte den spreker voor zijn uiteenzetting. Na gedachtenwisseling werd gezongen Gez. 248 6 en 7 en ein digde ds. Rottenberg met dankgebed. noteeren ons adres! Wij leve ren het vlug en billijk. 8414 Beleefd aanbev. G. C. SCHAAP. Handelsdrukkerij „De Zuid". Kamperfoeliestr. 1. Katwijk a. Zee. OOK VOOR VERLOVINGS- EN ONDERTROUWKAARTEN. LEIDSCHENDAM. Gemeenteraad. DE BEGROOTING AANGENOMEN. De raad vergaderde. Afwezig de heeren tveth. Van Wijk en Vink. De notulen wer den goedgekeurd; de ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Z.hst. werden goedgekeurd, voorstel tot het hef fen van 75 opcenten op de gemeentefonds belasting, voorstel tot het ingebruikgeven Van grond aan den Veurschestraatweg aan P. de Ruyter a 25 ct. p. j.; voorstel tot ver laging van de annuïteit verschuldigd door de R.-K. Wonlngbouwver. St. WUlibrordus if. 238.06). Voorstel tot afschaffing van de zakelijke belasting op het bedrijf. De heer Willemsen juichte de afschaffing toe, in het vertrouwen dat Ged. Staten deze afschaffing welke de vestiging van bedrij ven tegenhoudt, zullen goedkeuren. Het voorstel werd z.hst. goedgekeurd, evenals het voorstel tot het verleenen van toesla gen op de door ondersteunde werkloozen verschuldigde premies aan ziekenfondsen: voorstel tot verleenen van f. 100 subsidie aan het consultatiebureau voor zuigelin gen uitgaande van het Wit-Gele Kruis; voorstel tot het verleenen van f. 154.39 subsidie voor uitzending en verpleging van kinderen ln Gezondheids- en Vacantieko- lonies; voorstel tot het verleenen van f. 20 P- j. en per kind; subsidie aan de St. Lid- 8350 Let op den hartvorm. 12 stuks 50 et. 2 st. 10 ct. (Ingcz Med.) winaschool te Leiden, voorstel tot het ver leenen van 1 cent per hoofd bijdrage aan de commissie van toezicht en advies voor de voor- en de nazorg van krankzinnigen. Voorstel tot het niet verleenen van f. 25 subsidie aan de R.-K. Kweekschool voor vroedvrouwen te Heerlen. De heer Willem sen meende, dat er wel degelijk belang is voor de gemeente bij deze stichting. Daar echter Ged. Staten toch alle subsidies schrappen, zal spr. geen tegenvoorstel doen. waarna het afwijzend voorstel z.h.st. werd aangenomen, evenals het voorstel tot het verleenen van f. 60 subsidie aan het Geref. Marnix Gymnasium te Rotterdam. Voorstel tot niet verlaging van de Pers. Bel. op motorrijtuigen. De heer Willemsen was het eens met het adres van den K.N. AC.; de auto's zijn in werkelijkheid te zwaar belast. De autohandel zou er mede gebaat zijn als deze belasting minder ware. Voor de toekomst geeft spr. verlaging ln overweging, waarna het afwijzend voor stel werd aangenomen, evenals het voor stel tot wijziging van de gemeentebegroo- tingen 1937 van de v.m. gemeenten Stomp- wijk en Veur. Het voorstel tot het vaststellen van een regeling voor de belooning van belde schoolschoonmaaksters werd na discussie aangenomen. Voorstel om ingevolge dé wet van 31 Dec. j.l inzake de samenvoeging van Stomp- wijk en Veur een verzoek te richten tot Ged. Staten om uitkeering van een scha deloosstelling 1938 f. 1658.70, 1939 f. 1492.83, 1940 1. 1326.96, 1941 f. 1161.09, 1942 f 995.22, 1943 f. 829.35, 1944 f. 663.48, 1945 f. 497.61, 1946 f. 331.47. 1947 f. 165.87 door de gemeen te Nootdorp wegens winstderving door het LichtbedrijfDe heer Willem sen zou gaarne weten of de vergoeding van den kabel etc,, geregeld is, waarop de voorzitter antwoordde, dat dit automatisch wordt geregeld. Het voorstel werd z.hst. aangenomen, evenals o.a. dat tot aanvaar ding van grond aan den Broekweg van den heer Koop en dezen grond weder te verhu ren a 25 cent p. j., waarbij deze firma bo vendien f. 5000 zal storten voor de aan te brengen rioleering en bestrating, dat tot aanvaarding van grond van den heer Waayer aan de Meerlaan, nadat deze heer f. 1575 heelt gestort in de gemeentekas voor bestrating en rioleering. en het voor stel tot verleenen van f. 200 subsidie aan den handelscursus van de Hanze in ver band met haar cursus vestiglngseischen. Het afwijzend voorstel op een beroep schrift van den heer W. Klusman inzake geweigerde bouwvergunning werd na dis cussie z. h. st. aangenomen. Begrooting 1938. Alg. beschouwingen. De heer Willemsen zou liever deze begroo ting behandeld zien door den nieuwen raad; nu is een deel van de gemeente van zeggenschap uitgesloten; bespreking van VToeger beleid is nu ook niet mogelijk. Spr. meende op te moeten komen tegen de tegenwerking van de zijde der commissie van uitbreidingsplannen, welke het bouwen noodeloos duur maakt. Verder moet ook in het belang van den middenstand alles gedaan worden wat mo gelijk is om werk binnen de gemeente te krijgen. De heer Willemsen namens de comm. van rapport, verdedigde de vermakelijkheids belasting te verlagen van 20 pet. op 10 pet- het brengen van de presentiegelden raads leden van f. 3 op f. 4 en het vergoeden van commissiezittingen met f. 1. De heer Smits had bezwaar tegen het dure onderhoud van de ambtswoning van den burgemeester. De voorzitter zeide, dat. wat de verla ging van de vermakelijkheidsbelasting be treft. deze indertijd door Ged. Staten op 20 pet. brachten, zoodat verlaging zal worden afgewezen. Dit zal bovendien de afschaf fing van de bedrijfsbelasting in gevaar brengen; verhooging van de presentiegel den ls spr. bereid bij Ged. Staten te ver dedigen. De bouw van een nieuw ge meentehuis zal een der eerste vraagstuk ken van den nieuwen raad zijn. De heer Wlllemse rapporteur trok het voorstel tot verlaging der vermakelijk heidsbelasting in, doch handhaafde de ver hooging presentiegelden. De begrooting werd hierna z. h. st. aan genomen. Inkomsten en uitg. f. 558.990.12 voor den gewonen dienst en f. 40.320.51 In komsten en f70.062.67 uitgaven voor den kapitaalsdlenst. Het voorstel tot het beschikbaarstellen van gelden zijnde f. 7.50 per man en per week voor 5 personen ten einde uitgezon den te worden naar de regeeringswerkkam- pen nabij Zwolle werd na discussie aange nomen. Het 6-jarig dochtertje van E. wonende aan den Veursche straatweg, dat zonder acht te geven op het verkeer, dezen weg overstak, is door een auto aangereden. Dr. Reyers heeft de kleine, die een hersen schudding had bekomen, behandeld. Zondag 10 April a.s. zullen van de scheepswerf A. Brink in de buurtschap een viertal vaartuigen, bestemd voor de Haag- sche Waterscouts op feestelijke wijze te water worden gelaten, De afd. LeidschendamVoorbure van den Ned. Chr. Vrouwenbond hield onder leiding van mevr van Melsen haar jaar vergadering Goedgekeurd werden de iaar- versiagen van secretaresse en penning- meesteresse Het ledental is gestegen lot 132. In plaats van mevr. Visser werd tot secretaresse gekozen mevr, Platieel. Mevr Ooms van der Valk uit Leidschendam. die door vertrek naar Den Haag ophield deel uit te maken van de afdeeling werd den bundel van Hasper aangeboden. De bijeen komst werd opgeluisterd door het zangkoor van de afdeeling en declamatie van mej van der Wel. LISSE. Teraardebestelling van den heer A. Schaap. Onder veel belangstelling vond gister middag de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van den heer A. Schaap, in leven ouderling der Ned. Herv. Kerk, alhier. De plechtigheid werd o.a. bijgewoond door de kerkeraad en kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk, en de heeren Molenaar, bij wie de overledene in dienst ls geweest als timmerman. In de aula dankte ds. Tichelaar voor het vele werk dat de heer Schaap als ouderling der Gemeente heeft verricht. Spr. schetste den overledene als een eenvoudig doch zeer plichtsgetrouw mensch, die zijn woorden steeds ten volle overwoog en nimmer iets zou uiten, waar van hij niet de volle verantwoordelijkheid op zich kon nemen. Velen hebben broeder Schaap als ouderling in hun woningen ontvangen; velen werden getroffen door zijn eenvoudige, doch oprecht gemeende woorden. Velen zullen hem missen en dit gemis zal zich ook doen gevoelen bij de kerkeraad, waar de overledene steeds heeft betoond, iemand te zijn op wien men steeds aan kon. Het korte ziekbed dat de overledene heeft gehad was voor hem een voorbereiding tot het Euwige Leven en als zoodanig werd dit door hem ook be schouwd. Aan de groeve sprak de heer B. Schaap, oudste zoon van den overledene enkele woorden en dankte voor de belangstelling. Hierna werd de plechtigheid door ds. Tichelaar gesloten. Ds. H. Ligtenberg alhier heeft voor het beroep naar de Geref. Gemeente van Yerseke bedankt. NOORDWIJK. Naar wil vernemen. Is de watertoren als uitzichttoren verpacht voor het as sei zoen aan den heer A. P. Groenewoud. Ook door B. en W dezer gemeente is aan alle ventvergunningen voor bloemen, de voorwaarden verbonden dat geen kunst matig gekleurde bloemen mogen worden aangeboden. Het Chr. Militair Verband is toestem ming verleend tot het houden van een speldjesdag. NOORDWIJK BINNEN. Geslaagd te Amsterdam voor het examen ter verkrijging van de akte van bekwaamheid als agent van politie 'Alg. Bond van Politiepersoneel) de heer H. v. Venetien alhier. NOORD WIJKERHOUT. Ds. van Noort alhier deelt ons, naar aanleiding van het raadsverslag. waarin bij het punt „onbewoonbaarverklaring van de woning Dorpsstraat No. 43" vermeld stond, dat „de diaconie de huur noode kan mis sen" mede, dat dit op een vergissing berust. De daconie verhuurt n.l. aldus ds. v. Noort, de woning zonder winstbejag en zuiver als instelling van weldadigheid. OEGSTGEEST. Evenals vorige jaren zal ook dit jaar wederom een collectedag worden gehouden ten bate van het Nationaal Reclasseerings- werk voor alle gezindten en wel op Zaterdag 7 Mei 1938 Hiervoor is een comité van aanbeveling gevormd, waarvan on. de burgemeester deel uitmaakt. RIJNSBURG. Toestemming is verleend tot het hou den van een speldjesdag ten behoeve van de stichting „het Hcogeland". Tot penningmeester van de Ver. tot stichting en instandhouding van Scholen met den Bijbel ls in de vacature C. Heems kerk benoemd de heer H. v. d. Gugten Johz. 3. Toen Dickie, Okkle en oom Brom in het boseh gekomen waren, bleef Brom-oom even om zich heen staan staren; en toen hij al die dikke boomen en het struikgewas daar zag, zei hij: „Ja ja, ja ja, maar Ik weet niet of verstoppertje spelen hier wel mag! Je kunt zoo gemakkelijk verdwalen hier Maar hij wilde geen einde maken aan Dickie's en Okkie's plezier, want die vonden het hier fijn; en dus werd er met het spel begon nen. Oom Brem moest hem zijn; hij ging tegen een bcom aan staan, met zijn oogen dicht, en bovendien bedekte hij neg met één hand zijn gezicht. Hij moest tot twintig tellen, maar al voordat hij aangekomen was bij tien, waren Dick en Okkie nergens meer te zien; die verdwenen vlug en stil tusschen de boomen, en waren al spoedig op een fllnken afstand van oom Brom gekomen. SASSENHEIM. Gevonden. Een wijnroode dameshandschoen, een kosteloos belastingmerk. een kinderrozen krans. Nadere inlichtingen bij de politie. Op de Teijlingerlaan werd de melk- slijter L aangereden door een auto. waar van de bestuurder verblind was door een tegenligger. Zelf kwam hii er nogal goed af. doch een hoeveelheid melk ging ver loren. VALKENBURG. Geëlaagd te Amsterdam voor het examen ter verkrijging van de akte van bekwaamheid als agent van politie (Alg. Bond van Politiepersoneel) de heer C. v. d Zwart alhier. VOORHOUT. HET AANSTAANDE AFSCHEID VAN BURGEMEESTER BULTEN. Bespreking en plannen. In één der bijzalen van het Parochiehuis werd een bijeenkomst gehouden van afge vaardigden van ruim 30 plaatselijke ver- eenigingen. Op initiatief der R.K. Kiesver- eeniging, welke, gelijk gemeld, reeds een eerste vergadering hieromtrent had belegd, waren deze afgevaardigden opgeroepen, met voornoemd plan. De heer H. A. Allard als voorzitter der R.K. Kiesvereen, opende en verheugde er zich over dat alle besturen, welke een uit- noodiging hadden ontvangen aan dezen op roep gehoor hadden gegeven. Hij meende ook hieruit te concludeeren, dat dit een bewijs is, dat de geheele Voorhoutsche be volking met het plan, om aan onze schei denden burgemeester een .hulde brengend afscheid" te organlseeren, instemde. Spr. verzocht een commissie te benoemen, waar na men bespreken l:on. welke plannen deze commissie ten uitvoer zal brengen. Gekozen werden als lid der commissie de heeren H.A. Allard, voorz.; J. Colijn, penningmeester; J. P. van Nassou, C. v. d. Burg en G. Wltteman, leden. Hierna werd besproken een afscheids avond te organlseeren in het Parochiehuis, uit naam van de geheele Voorhoutsche be volking, den heengaanden burgemeester een cadeau als aangename herinnering aan te bieden. Aldus werd besloten. Tot uiterlijk 1 April zullen eventueele giften van de be volking in dank worden aanvaard door den penningmeester den heer J. Colijn, Jacoba van Beierenweg, alhier. Welwillende medewerking zal worden verzocht aan de plaatselijke Muziek- en Zangvereenigingen Hierop volgde sluiting. VOORSCHOTEN. Geslaagde muziekuitvoering. In het gebouw voor Chr. Belangen heb ben het Chr. Zangkoor „De Lofstem" en het Strijkensemble „Taveno" een gecombi neerde uitvoering gegeven, geopend door den heer P. J. H. Pieron. Het Chr. zangkoor ,De Lofstem" onder leiding van den heer Aart Smink opende met enkele a Capella nummers die zuiver van toon klonken en den indruk vestigden dat onder den nieuwen dirigent hard ge studeerd wordt. Het Strijkensemble „Taveno" onder lei ding van den heer Joh. Hazes, liet zich daarna hooren; wij vermelden in het bij zonder .Serenade" van Ch. M. Widor arr. Ij Astok Ten slótte zong „De Lofstem" nog enkele nummers met pianobegeleiding o.a. van J. Röntgen en G. F. Handel De avond werd met dankgebed gesloten door den heer P. J. H. Pieron. Bij het agentschap der arbeidsbemid deling staan deze week als werkzoekenden ingschreven 116 personen. Oesdaagd te Den Haag van het Ned. Getuigschrift vaal sportmassage van het Ned. Genootschap van Heilgymnastiek en massage, de heer J. G. A. Smoren burg alhier. Ten huize van de doktoren H. J. Keegstra. Leidscheweg 51; C. J. Kerkhof. Voorstraat 23 en M. v. d. Stoel. Veurscheweg 20 bestaat Dnsdag 29 Maart as. des namid dags 3 uur gelegenheid tot kostelooze in enting en herinenting. Van den minister van Sociale Zaken is bij het gemeentebestuur bericht ont vangen. dat er geen bezwaren bestaan, ook na 2 April a.s. de werkloozen naar het ta rief der zesde klasse te ondersteunen. Een keurmeester van vee en vleesch heeft tegen P. v, W. prooesverbaal opge maakt wegens overtreding van de vleesch- keuringswet. Het in voorraad hebben van ongekeurd vleesch. Onderscheiding Prof. v. Slogleren. De Royal Horticultural Society te Londen heeft de Peter Barr Memorial Cup toegekend aan prof. dr. E. van Slogteren, directeur van het Laborato rium voor Bloembollenonderzoek te Lisse, voor zijn werk betreffende de Narcissen. Deze Cup, welke de hoogste onder scheiding is in de Narcissenwereld werd in 1912 ingesteld. Het is de eerste maal dat deze aan een niet-Engelsch- man is toegekend. Deze Cup zal worden uitgereikt door Lord Aberconway, voorzitter van de Royal Horticultural Society aan het diner ter gelegenheid van de Narcissen- tentoonstelling op 12 April te Londen. Prof. van Slogteren is uitgenoodigd deze onderscheiding persoonlijk in ontvangst te komen nemen en een voordracht te houden over zijn werk. D EN ATURATIE VERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN OOGST 1937. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de denaturatievergoe- dlng voor erwten van oogst 1937, welke zijn gedenatureerd in het tijdvak van 21 tot en met 26 Maart 1938 f. 1.35 per 100 K.G. zal bedragen voor groene erwten, door handelaren gedenatureerd en vol doende aan hel standaardmonster van kwaliteitsklasse C. en f0.85 per 100 K.G. voor voedererwten, door telers gedenatu reerd. 8393 De steunvergoeding voor veldboonen van den oogst 1937. welke aan de daartoe ge stelde eischen voldoen en door telers of handelaren zijn gedenatureerd in genoemd tijdvak zal f. 2.40 per 100 K.G. bedragen. W. Zonderop van Hazerswoude J. Numan van Harenkarspel C. M. Stolwijk van Alphen a. d. Rijn A. Steensma van 's-Gravenhage A. M. Hesp. van Roosendaal Th. Kraan van Oegstgeest H. P. Pappe van 's-Gravenhage. Tot leden der Commissie van Toezicht op het L.O. zijn benoemd de heeren L. J. Beugelsdijk en L. van Mastrigt, terwijl zijn benoemd als leden der Commissie tot we ring van schoolverzuim de heeren prof. J. H. Niekel, G. B. de Vroomen en J. van Winkel. De Gemeentelijke eendenkooi is op nieuw voor twee jaar gepacht door den heer M. van Herk te Sassenheim. ZEVENHOVEN. In het. naburige Blokland is gevonden een bruinlederen koffer, inhoudende eenige kleedingstukken. w.o. hemd. borstrok, over hemd enz. Herkozen is tot hoofdingeland van het Hoogheemraadschap Amstelland de heer W. Winkel. De heer A. P. v. d. Weijden. tot nog toe hoofdingeland van het Hoogheemraad schap van Amstelland, is benoemd tot Hoogheemraad van die instelling; zijn tegencandidaat was jhr. Dedel. secretaris van Z K.H. Prins Bernhard. Voor de classis Woerden droeg de Geref. Kerk af de som van f. 57 50, ZOETERWOUDE. De a.s. installatie van den Burgemeester. Op Vrijdag 1 April a.s. Naar wij vernemen zal de nieuwe burge meester. de heer H. J. J. A. Smeets op Vrij dag 1 April as. des namiddags te 3 uur als zoodanig geïnstalleerd worden. Aller eerst zal de heer Smeets aan den gren3 der gemeente aan de Hoogen Rijndijk o.a. door alle raadsleden worden afgehaald, waar het oudste raadslid," de heer v. d. Krogt. hem zal toespreken. De stoet zal zich vervolgens naar het dorp begeven en wel langs de volgende route: Hooge Rijndijk, Weipoort, Nieuwe weg. Op het dorp sluiten zich dan verschillende vereenigingen aan en vervolgens gaat het dan langs Schen- kelweg. Stompwijksche weg, Dorpsstraat naar Noordbuurt en raadhuis, waar de offi- cieele installatie plaats vindt. Meerdere sprekers zullen bij deze gelegenheid het woord voeren. Voor het examen machineschrijven dipoma B (ten minste 120 regels per uur) slaagde de heer C. G. P. Schouten, alhier, leerling van de Pontschool, Steenschuur 3, Leiden. WARMOND. Loop der bevolking. Vertrokken: M. A. v. d. Horst naar Voorhout M. W. H. Machen naar Amsterdam A. M. v. d. Stap naar Schiplulden C. Versteegen— Schavemaker naar Zuilen J. P. M. E. von Fisenne naar Alkemade C. M. W. van Seg- gelen naar Poeldijk C Wilbrink naar Rijns- burg H. M. A. W. Paardenkooper naar Leiden. Gevestigd: A. Breedijk van Oegstgeest H. „Welle allemachtig! Ze hebben vannacht onze garage gestolen!" „Wat jammer, nu kunnen we vandaag niet uitgaan!" „Toch wel, de auto hebben ze helaas la ten staan 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7