LEID5CH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 25 Maari 1938 NAGEKOMEN BERICHTEN Leerling-Degenslikker BEURSOVERZICHT EMSER-ZOUT WEERBERICHT. Uit de Omstreken AGENDA Uit de Rijnstreek MUSEA. STADSNIEUWS. HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL RAPENBURG 23. Jaarverslag over 1931. Aan het ln de ledenvergadering uitge brachte jaarverslag van de school der Ver- eeniging „Vakschool voor Meisjes voor Lelden en Omstreken", ontleenen wij het volgende: Het bestuurslid aan de beurt van af treding - mevr. C. J. J. Hoogenboom- Thomas werd herkozen. De dames H. G. van Arkel-Adrian! en L. Bakhuyzen van den Brink-Cnoop Koop- mans. traden tot het bestuur toe. In April werd het 20 larlg bestaan der vereenigtnz herdacht. Aan de school waren, behalve de directrice, 22 leerkrachten ver bonden. Eind Juli zijn 138 diploma's en getuigschriften uitgereikt aan huishoud kundigen. hulpen in de huishouding, kin derverzorgsters. costu'umnaaisters, coupeu ses, leerlingen van den 2-jarigen dagcursus en der 2-Jarlge huish. avondopleiding. Onder leiding der leerkrachten werden door de opleidingsklassen instructieve ex cursies naar fabrieken en musea gemaakt. De leerplichtige leerlingen stonden onder regelmatig toezicht van de schoolarts dr. Oath. Htovens Gtrève. Van wege het Overvoorde-fonds konden 12 leerlingen een week op de Veluwe door brengen Op Initiatief van het Comité Inzake huis houdelijke voorlichting te Lelden werden in <}e school gedurende 1937 2 naai- en 1 kook cursus gegeven, totaal aan 82 vrouwen. Medewerking is verleend aan het ver vaardigen ren 8 complete baby-uitzetten voor het Oomité „Oranje en Nederland". De school werd .van l Januari1 Septem ber bezocht door 288 dagleerlingenvan 1 September31 December door 283 dag leerlingen. Aan de verschillende dag- en avondcursussen namen 449 leerlingen deel. Aan de afdeelingsschool te Alphen a. d. Rijn waren 3 leerkrachten verbonden. De school werd bezocht door gemiddeld 46 dag leerlingen en 40 cursusleerllngen. OVERPLAATSINGEN VAN 6 R.V.A. In aansluiting op ons bericht van giste ren. betreffende de op te richten Ilde Ba taljons bij de regimenten Infanterie, kunnen wti thans nog mededeelen. dat de navol gends officieren en onderofficieren van het 6e regiment veldartillerie alhier daarbij zuilen worden gedetacheerd, t..w. 2e luite nant C. E. F. Schnabel. 2e luitenant J. S'am. 2e luitenant. F. Brouwer' en de wachtmeesters capltulant Hogen Esch, v. Leer en Gulikers. LIEVER IN HET ZIEKENHUIS DAN IN DE GEVANGENIS. In het Gemeentelijk Ziekenhuis in Den Haag wordt momenteel een Leidsche inbreker verpleegd, die teneinde bulten de muren der gevangenis te blijven, gedurig ijzeren voorwerpen, zooals vorken, lepels en sleutels inslikt. Reeds dertienmaal hebben de doctoren operatief moeten ingrijpen om de voorwerpen uit de maag van dezen adspirant-degenslikker te verwijderen, doch telkens weer weet de man dergelijke onverteer bare voorwerpen te bemachtigen en naar binnen te werken. De veertiende maal kon de operatie niet op de normale wijze geschieden en moest een opening in den rug worden ge maakt! De doctoren zijn thans dezen patiënt inoe en hebben inplaats van een verpleegster een rijksveld wachter naast zijn bed neergezet, die moet toezien, dat de patiënt behalve de drankjes ook niet tevens de flesschen inslikt!! BEGRAFENIS JHR. A. J. B. SIX. De begrafenis van jhr. A. J. B. Six, heeft hedenmiddag ln allen eenvoud op Rhljn- hof plaats gevonden. Opgemerkt werden o.a. de heeren J. H. van Waveren, oud-commandant van het Kon. Mil. Invalidenhuis, H. Harmsen, se cretaris van het Invalidenhuis en E. W. Wlchers Rollandet, oud-secretaris. Namens het Fonds van den Gewapen- den Dienst in Nederland, waren o.a. aan wezig de heeren H. Harmsen en F. H. So- bels. Enkele bloemstukken dekten de kist. Na afloop der plechtigheid werden levende 1 bloemen in het graf gestrooid, waarna de broeder van den overledene, jhr. L. A. P. Six, uit Den Haag, dank zegde voor de be toonde belangstelling, in het bijzonder de districtscommissie van den Gewapenden Dienst ln Nederland. HET NATUURLIJK is alleen verkrijgbaar in S33 vierkante glazen flacons - Per flacon 8293 f. 1.10 (Ingez. Med.) Barometerstand. CHRISTELIJK DEMOCRATISCHE UNIE. Gistermiddag 2 uur: 768. Hedenmiddag 2 uur: 760. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste Stand 768.2 te Biarritz. Laagste Stand 728.5 te Rost. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Matige, tijdelijk krachtige, Zuidwestelijke tot Noordwestelijke wind. Aanvankelijk betrokken met nog regen, later tijdelijk opklarend. Kouder BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. De depressie trok verder naar het Oosten, een nieuwe kern ligt voor de Noorsche kust, waar Rost met 728,5 m.m. den laagsten barome terstand vertoont. Een secundaire ligt over ae Noordzee en reikt tot in de Golf van Biscaye. De depressie wordt in het Westen op den Oceaan gevolgd door een rug van hoogeluchtdruk. Het gebied van hoogeluchtdruk over het vasteland van West-Europa nam aanzienlijk in omvang af. De deprssle breidde haar Invloed over ge heel Engeland, onze omgeving en Noord- Duitschland uit, waar matige tot krachtige Wes telijke winden waaien met zwaar bewolkte of betrokken lucht met regen. Ook geheel Scandi navië ondervindt den invloed van de depressie, langs de Noorsche kust waait een storm uit het Westen. Op IJsland komt nog matige vorst voor. overigens wordt geen vorst meer gemeld. Vergadering van de afd. Leiden. Bovengenoemde vereeniging hield gister avond in het gebouw „Patrimonium" aan de Hooglandsche Kerkgracht een cursus vergadering, waar de heer J. Janze uit Den Haag het onderwerp behandelde: „De So- eiale Wetgeving in verband met de politiek van minister Romme". De vergadering werd door voorz. Noppe op de gebruikelijke wijze geopend. Een woord van welkom werd gericht aan de genoodigden, terwijl het doel van dezen avond werd uiteengezet en dank gebracht aan den heer J Janze, die vervolgens het woord verkreeg. Spr. wilde drie punten be handelen, t.w. bedrijfsordening, gezinsbe scherming en zelfstandigheid. Breedvoerig weidde spreker hierover uit, mede ten op zichte van den loonarbeid der gehuwde vrouw. De C. D. U. strijdt op grond van het Evan gelie, voor de ouden van dagen. Helaas wordt gezegd, dat er voor sociale politiek geen geld is. Spreker besprak de geld- en kapitaalmarkt en de inschrijvingen van provincie- en Staatsleendngen om aan te toonen, diat er wèl geld is. Vervolgens be sprak de spreker de werkobjecten van de koopkracht, de positie van den middenstand en het voorontwerp van wet voor de ge huwde vrouw. Spr. keurde het af, dat het huidige ka binet zich mengt in autonome kringen en in het gezinsleven en noemde dit dlctato- rale politiek. Na de pauze werd een 8-tal vragen gesteld, welke door den spreker werden beantwoord. De voorzitter sloot de vergadering op de gebruikelijke wijze. BINNENLAND. DE EERSTE GRASBOTER. De eerste grasboter la heden aan H. M. de Koningin aangeboden door den veehou der G. Dekker Jzn. te Papendrecht. BUITENLAND. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Windst, 3 gr. C.. mooi. Londen: Z.Z.W., 10 gr. C., legen. Berlijn: Z.Z.W., 8 gr. C., goed. Nice: N.N.W., 13 gr. C. goed. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 7 gr. C. (45 gr. P.). 12 uur 's middags: 9 gr. C. (48 gr. P.). DE STAKING IN DE FRANSCHE AUTOMOBIELFABRIEKEN. Hedenochtend bedroeg het aantal stakers in de automobielfabrieken bij Citroen 16.400, bij Terrodo te Saint Quen 600, bij de Lockheed-remmenfabriek 220 en bij de fa briek van Gnome et Rhone 6600. Incidenten hebben zich niet voorgedaan. De stakende arbeiders der Citroën- fabrieken, die de werkplaatsen bezet houden, hebben hedenochtend het kan toorpersoneel belet, de bureaux binnen te gaan. Aan den ingang der gebouwen is een groot aantal roode vlaggen ge- heschen. I HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zaterdag. Voorm. te 10.29 uur; nam. te 23.27 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS. Vrijdag van 6.50 uur n.m. tot 5.22 uur v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 25 Maart: op 2.43 uur ;onder 11.32 uur. TWEE BISSCHOPPEN ZOUDEN GEFUSILLEERD ZIJN. Voigans een door een Finach blad ge- iDubUceerd bericht uit Moskou ziln twee bisschoppen van de Grieksoh-orthodoxe kerk aldaar wegens soionna&e gefusilleerd. Voorts zijn twee Luthersche geestelijken uit het gebied van Inzrle en een Duitsch geestelijke gearresteerd. Tevens wordt uit Moskou gemeld, dat een groep godsdien stige agitators" uit den weg is geruimd. Zij waren schuldig bevonden aan he^ publi- ceeren en verspreiden van een pamflet, waarin bijdragen verzocht werden voor het houden van en uitvaartdienst voor Toechatójewski en andere „volksvijanden". AMSTERDAM, 25 Maart. De effectenmarkt bood heden nog niet veel lichtpunten. Zag het er bij opening nog naar uit, dat er voldoende weerstand was om een koersdaling te voorkomen, al spoedig bleek, dat het aanbod verre in de meerderheid was, zoodat de prijzen in het verdere verloop voor de tweede maal deze week een vrij scherpe daling moesten ondergaan. Trouwens, men vraagt zich af, hoe de markt teekenen van herstel kan geven, zoo lang Amerika niets dan deprimeeieride berichten uit het bedrijfsleven geeft. ITet voorjaar heeft tot dusver niet de gebruike'ijke opleving gebracht, en men ver heelt in Wallstreet dan ook zijn bezorgdheid niet. Daar komt bij. dat de politieke vooruit zichten ten aanzien van Centraal Europa wei nig optimistisch beoordeeld worden. Een en ander was oorzaak dat men er de voorkeur aan gaf een stukje af te geven, hetgeen er toe leidde, dat het terugloopend koersverloop in de meeste afdeellngen met iets meer bedrij vigheid gepaard ging. Alle locale waarden vertoonden na een nau welijks prijshoudende opening een min of meer scherpe inzinking. Zoo kwamen Koninklijke Olie op 322%%, dus 5% beneden gisteren om ver volgens nog tot 319% in te zakken. Behalve de strijd in Mexico drukte op de petroleummrakt de bezorgdheid over de sterke stijging der voor raden. Rubberaandeelen konden zich evenmin handhaven en leden gemiddeld koersverliezen van 510%. De Tabaksaandeelen bleven vrU on bewogen en kalm. Wat de Industrieelen betreft, Philips kwam op 272, dus 6% beneden gisteren, om de markt op 270% te verlaten. Ook Unilever en Aku waren aangeboden. P'okkers wisten zich weer te verheffen. Van Sulkeraandeelen leed H.V.A. een vrij gevoelig verlies van 7%. Opval lend was ook het koersverlies voor aandeelen Koloniale Bank, die 8% inboetten. Hierbij moot echter bedacht, dat van dit fonds eenige dagen geen noteering is geweest. Scheepvaarten waren verdeeld en kalm. Ame rikanen volgden een terugloopende tendenz. Ook elders bleef de stemming gedrukt en het slot kwam meerendeels op het laagste punt van den dag. De beleggingsmarkt was aarzelend gestl/nd en integralen konden zich ternauwernood handhaven. Fransche waar den waren zwaar aangeboden maar zondor affaire. WISSELKOERSEN. Londen 8.97 1/4 (8.97 1/8), Berlijn 72.47'/t 72.52'/»)Parijs 5.53'/f (5.55), Brussel 30.48 (30.41V«), Zwitserland 41.46 (41.46), Kopenhagen 40.05 (40.05), Stock holm 46.25 (46.22'/i), Oslo 45.10 (45.10), New York 1.80 7/8 (1.80 7/8). Praag 6.32 (6.32), Oost-Bankpapier 24 (25l/j), Lire Bankpapier 7.45 (7.40). Prolongatie pet.; Parte, disc. 1/8, Daggeld 1/4. Reglstermarken 351/8, Crediet Sperr- marken 14, Effectensperrmarken 10, Reis marken 49V«. Bankpapier 33 3/8. Tusschen haakjes 2?1.1n de koersen van gisteren. NOORDWIJKERHOUT. GEMEENTERAAD. Wijziging Alg. Politieverordening Andere Indeelinf der functies ter Gemeentesecre tarie Alle gemeenteambtenaren zijn katholiek. De Raad vergaderde onder voorzitter schap van burgemeester van Iersel. Goedgekeurd is door Ged. St. het z. g. n. „Kweekers-ere diet". Op dezelfde voorwaar den als vorige jaren, kunnen kweekers en tuinders die daarvoor ln aanmerking ko men een voorschot verkrijgen, ten behoeve van hun bedrijf van Gemeentewege. Besloten werd. om aan het college van B. en W. de bevoegdheid te geven, tot het doen opnemen van de kas en het nazien der boeken van de comptabele ambtena ren, door een ild van hun college of door den secretaris. Aangeboden werd de reke ning van het Grondbedrijf, dienst 1937. De algemeene polltle-verordenlng werd met drie nieuwe punten gewijzigd: Ié. Aan bloemenverkoopers wordt verboden hun bloemen kunstmatig te kleuren; 2e. Binnen 200 M. afstand van den openbaren weg behoeven de Inwoners geen overlastte ondervinden van het stuiven enz. op de zanderij; 3e. Alle kampeerders behooren in het vervolg in het bezit te zijn van een kampeerkaart, afgegeven door bevoegde commissies. Aan de landarbeiders G. Koomen en H. de Winter zal een voorschot worden ver strekt, overeenkomstig de landarbelderswet. Naar aanleiding van een beroep tegen een besluit van B. en W. waarbij vergun ning werd verleend voor de exploitatie van huur-auto's tegen een waarborgsom van f. 25.voor bestaande zaken en tegen een van f. 500.voor nieuw op te richten za ken werd ten laatste besloten om het stor ten van waarborgsommen in beide gevallen in te trekken. Ten behoeve van de voor- en nazorg- diensten voor krankzinnigen, werd besloten een gemeentelijke subsidie te verleenen van 1 ct. per Inwoner en per jaar. Op 1 Jan. 1938 bedroeg dit aantal 7151. De Gemeente-ambtenaren hebben her haaldelijk gevraagd om salarjsvcrhooging, waarop enkele hunner recht hebben Ged. St. staan echter beslist afwijzend tegen elke verhooging. Ter compensatie hebben B. en W. gedacht de verschillende functies ter gemeente-secretarie anders te moeten lndeelen. Eervol ontslag als gemeente-ont vanger werd verleend aan den heer J. P. de Jong. Deze wordt echter aangesteld als hoofd-commissies ter secretarie, op een jaarwedde van f.3150.—. De vrijgekomen oetrekking van gemeente-ontvanger wordt nu opgedragen aan den heer J. Roulln. met eervol ontslag als ambtenaar ter secre tarie op een Jaarwedde van f. 1850, waar door deze bijna f.500.in salaris vooruit gaat. De klerk ter secretarie Th. Horst- huys. zal voortaan van f. 300 op f. 550.— salaris komen. Deze verdeeling der func ties is mogelijk door het uitbreiden van het zielental in de gemeente, dat de laatste 18 laren opklom van 4338 tot 7151. Het raads lid v. d. Sleet sprak zijn verwondering uit, over het feit, dat alle ambtenaren, behoo- rende tot het gemeentepersoneel, zonder uitzondering katholiek zijn. Hij achtte het gewenscht, bij een nieuwe vacature, ook eens een andersdenkende te willen benoe men. De voorzitter vond dit een ongepaste en unfaire vraag. Het zou den schijn wek ken, of hier Protestanten worden achter gesteld Het hoofd der Gemeente staat boven de partijen, maar voor volontair ter secretari- meldden zich tot heden geen Protestanten aan; de laatste was Jhr. van Kempen, die weer vertrok. Vervolgens kwam aan de orde de onbe woonbaar-verklaring van de woning Dorps straat No. 43. Reeds kwam ln een verzoek van de Diaconie der Herv. Gem. aan wie het huis behoort om het bedoelde voorstel tr. te trekken I De Diaconie kan de huur noode missen. Zij liet reeds verbeteringen aanbrengen; de tegenwoordige bewoners zijn allen gezond en zeer tevreden met den Legenwoordlgen toestand. Na langdurige besprekingen werd met 7 tegen 6 st. be sloten perceel Dorpsstraat No. 43 onbe woonbaar te verklaren. Op voorstel van den heer J. v. d. Berg werd de vaststelling eener nieuwe veror dening op de heffing eener belasting op vermakelijkheden uitgesteld tot een vol gende vergadering. Besloten werd aan te koopen voor f. 36000 eenige perceelen geestgronden aan den Heiren- en Langevelderweg ter uitbreiding van de gemeente-eigendommen. In werk verschaffing zullen deze gronden worden geëgaliseerd. Het „Schoollaantje" blijft gesloten voor alle motor-verkeer, maar gaat over ln an dere instantie en komt onder de bevoegd heid der politie. Bij de rondvraag werd besloten, streng op te treden tegen de Leidsche wielrenners, die het hier op Zondag erg bont maken. Aandacht werd geschonken aan het plan van den heer v. d. Sleet die een groot sport terrein door werkloozen in orde wil doen maken, hetgeen kan geschieden. WARMOND. GEMEENTERAAD. De raad heeft alsnog besloten den heer A. P. J. Bakkers, gemeente-architect, als zoodanig voor 1938 te herbenoemen, ter wijl als herschatter der dranklocallteiten werd benoemd de heer A. O. Hooyer te Leiden. Tevens werd aan den heer W. Geraedt voor enkele maanden verhuurd een der lokalen van de v.m. O.L. School voor te verrichten schllderwerp. Op het verzoek van den heer A. L. v. d. Lely te Leiden om ln het ontworpen uitbreidings plan alsnog op te nemen en te bestem men ten dienste van het watersportbe drijf, het water en den grond gelegen aan de Zijl bij de afgesneden bochten, werd afwijzend beschikt. Besloten werd aan de Commissie van Toezicht en Advies voor de voor- en nazorg voor krankzinnigen in Z.-H. een subsidie toe te kennen van 1 cent per irjwoner terwijl aan het Bestuur der St. IAduinaschool voor zwakzinnige kinderen aan de Zoeterw. Singel te Lelden een subsidie werd verleend De heer Weyers informeerde hoe het staat met de onderhandelingen met de Lichtfabrieken te Lelden. Het resultaat, aldus spr., is tot nu toe geweest, dat in plaats van verlaging der tarieven, deze met 2 cent per K.W.U. zijn verhoogd. Spr. hoopt niet. dat de Raad het hierbij zal laten. De voorzitter zelde, dat inderdaad verhooging heeft plaats gevonden. De wet houder van Leiden, onder wien deze aan gelegenheid ressorteert, laat de kleine man het gelag betalen ten diénste van de groot-gebruikers. Het Is geenszins de be doeling deze zaak als afgedaan te be schouwen. De noodlge requesten zijn reeds Ingezonden en de ter dezer zake bevoegde personen hebben deze zaak voor verdere afwikkeling in handen. De heer van Schle verzocht toezicht op het Jagen onder kool- recht, hetgeen de voorzitter toezegde. Hierna sluiting. HEDEN. Nutsgebouw: Leidsche Bouwver. N.V. Algem verg. van Aandeelhouders, 41/2 uur nam. Schouwburg: Abonnementsvoorstelling „Kin deren op een ijsschots", 8 1/4 uur nam. Alphen a. d. Rijn (Nutsgebouw): Spr. mr IJssel de Schepper over de Bellamy-gedachte' 8 uur nam. Zaterdag. Stadszaal (foyer): Nut en Vermaak. Opvoe ring van „Vluchtelingen", 8 1/4 uur nam. ALPHEN. Rede van mr. P. J. Oud. Voor de afd. van den Ned. Protestanten bond sprak ln het Nutsgebouw mr. P. J. Oud, over: „Het Vrijzinnig Protestantisme en de problemen van dezen tijd". Geen theoloog zijnde wenschte spr. den nadruk te leggen op de maatschappelijke zijde van deze problemen. Het karakter van dezen tijd wordt bepaald door de ge weldige ontwikkeling op technisch gebied, vooruitgang der productie en de sterke tegenstellingen, die in de wereld heerschen. Spr. noemde verschillende problemen: groote wrijving tusschen de verschillende volkeren; de ontwikkeling van de democra tie; oorlog en vrede; gezag en vrijheid; het distributiesysteem. Aan de hand van een opstel van prof. Roessingh bepaalde spr. de houding van den Vrljz. Chr. mensch t. a. v. deze pro blemen. Dit zal niet mogen zijn een zich opsluiten In eigen geloof en de wereld ln het booze laten, maar een werken ln de wereld, ge steund door het geloof. Spr. lichtte deze punten nader toe, ter wijl het geheel werd afgewisseld door zang van het koor van den Protestantenbond. De reorganisatie der N.H. Kerk. In verband met het voorloopig aangeno men reorganisatie-voorstel der N.H. Kerk, had de kerkeraad der N.H. Kerk Juliana- straat in het vereenlgingsgebouw een z.g. inllchtlngsavond georganiseerd. Als spre kers traden ds. J. Stehouder en ds. Ph. G. Beheers. Eerstgenoemde gal een duidelijk overzicht van de meest in het oog loopende bezwaren van de tegenwoordige inrichting der Ned. Herv. Kerk, terwijl ds. Scheers de hoofdzaken van het nieuwe ontwerp van het reorganisatieplan belichtte. Uitvoerig werd uiteengezet de bedpellng die bij de op stellers van het ontwerp heeft voorgezeten en de beteekenls van de voorgestelde wij zigingen. Na behandeling volgde een ge animeerde gedachtenwlssellng. Uitvoering Chr. Gem. Zangvereeniging „De Lofstem". Deze zangvereeniglnz te Aarlandervecn gaf haar lie jaarlljkache uitvoering ln de Geref. Kerk alhier onder riechis matige belangstelling. Na gebed en gemeenschap pelijk gezang sprak ds. Moolhulzen een openingswoord, waarna een welvoorzien programma volgde. Het kinderkoor bracht verschillende fraaie nummer, ten gehoore, die alle goed gezongen werden. Ook het groote koor bracht, mooie koornummers, afgewisseld door enkele soli, die getuigden van een ernstige studie een en ander onder de bekwame leiding van den dirlgrnt den heer M. J. Marks te Alphén aan den Rijn. Ds. van Bsusekom dankte de verecnizing voor hetgeen zij gebracht had en wekte tot het lidmaatschap op. HU dankte de mede werkenden hartelijk. Hierop sluiting met Psalmgezang en dankgebed. Academisch Historisch Museum: 'sDlndagsen 's Vrüdags van 10—12 1/2 en 2—5 uur. Toegang kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal", Oude Sin gel. Geopend ln Januari, November en Decem ber van 10—3 uur ln Februari. Maart, April Mel en October van 104 uur en in Juni, Juli' Augustus en September van 10—5 uur; op dé Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink sterdagen. den Hemelvaartsdag en de belde Kerstdagen vanaf 1 uur. Het museum is ge sloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen bovengenoemd kosteloos, 's Maandags f. 0 25 overige dagen f.0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 38 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct.—1 Nov. 10—4 uur. 1 Nov.—16 Febr. 10—3 uur. 16 Febr.—1 April 10—4 uur. 's Zondags van 1—3,. 4 of 5 uur Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hlst., v. d. Werffpark Ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12, Ego-! 6 uur; 'sZaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos. Rijksherbarium. Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus: tijdelijk gesloten. Nedcrl. Hlst. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 10—4 uur; 's Zondags 1—4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen vtpi 1.30—4.30 uur nam. 's Zon dags gesloten. Kosteloos. Tot 1 Mei tentoonstelling van boekillustraties uit 16de eeuw. Werkdagen 11/2—41/2 uur kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mineralogie (Oarenmarkt 1 c)Op werkdagen van 9—12 en 11/24 uur. Kosteloos. Riiksmuscnm voor Volkenkunde (Steenstraat). Geopend alle werkdagen van 10—3 uur (1 Nov —16 Febr.) van 10i uur (16 Febr.—1 April en 1 Oct.—1 Nov.), van 10—5 uur (1 April—1 Ocl Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge sloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag. - Maandag f0.25; alle overige dagen f.0.10. DAGELIJKS. Lakenhal: Leidsche Kunstver. Tentoonstel ling grafiek en plastiek. (Tot 18 April). Vsn 10—4, Zondags 1—4. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9'/r—11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten, 8 u. nam. 'sDonderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Blnnenvestgr. 22). Inenting tegen diphterie. 3'/» uur 's middags precies. 's vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „De weg terug". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater. Breestraat 31. 8 uur nam., Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur „Het geheim van dr. Felgentreu". Zondag van 2-7 uur doorloopende voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam „Adieu Parijs". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling 2—7 uur en 8.15 uur. Oastno-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam., „De man met de wassen beelden". Zondag van 4 tot 7 en van 3 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 21/2 uur. Rex-theater, Haarl.straat: lederen werkdsg 2'/< uur nam. en 8 uur nam.: „Massa-Justltle Bounty". Zondag doorl. voorstelling 2-7 en 8 uur nam. De avond-, nacht en Zondagdlenst der apotheken wordt van Zaterdag 19 t.m. Vrl|d«g 25 Maart a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Crolx. Rapenburg 9, tel. 807 en J. Doe- dens, Wllhelmlnapark 8, Oegstgeest, tel. 274. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. In de Julianas traat werd de bejaarde mevr. v. D. aangereden door een wielrijder, waardoor zij kwam te vallen en met eenige verwondingen aan hoofd en armen moest worden binnengedragen bij den apotheker A. aldaar. Na daar heelkundig te zijn be handeld kon zij later met een auto naar haar woning worden vervoerd. ALKEMADE. Aanvaring Zwembad. Des nachts is het plankier van het dames bassin door een onbekend motorvaartuig door aanvaring op ernstige wijze bescha digd. Door den mist misleid ls de motor boot blijkbaar met flinke snelheid op het bad gevaren, daar een breede opening is ontstaan. Daar het Paviljoen des winters niet» bewoond ls, ls het te verklaren, dat niemand de aanvaring heeft bemerkt voor den dag was ingetreden. Na schriftelijk en mondeling examen, afgenomen door de heeren G. van Duyn, accountant, te 's-Gravenhage, J. Teeuwen, leeraar Boekhouden M.O., te Lelden en een der leden van de commissie van Toe zicht, de heer S. van Kins, te Rtjpwete- rhig, zijn de navolgende leerlingen van de Boekhoudcursus, alhier, welke afgeloopen winter ls gegeven door de heeren H. M. Verhuist accountant en M. W. Hoeks, cursusleeraar geslaagd: K. Borst, M. N. de Graaf, C. W. Zoete melk. J. W. v. d. Meer, J. P. Rotteveel en Jac. van Benten te Rljpweterlng. J N. Straathof, Hoogmade, J. v. d. Poel en A. v. d. Werf te Oud-Ade, P. de Wit en J. Remmerswaal te Nieuwe-Weterlng, L. J- Kerkvliet en Jac. Hoogeboom te Roelol- arendsveen. De diploma's welke behaald werden zun door den voorzitter van de Commune van eczieht, den heer P. Rotteveel Sr., uit gereikt in bijzijn van ouders en belang stellenden. Tot assistent der Directe Belastingen alhier Is m. 1. v. I April a.s. benoemd heer J. B. van Dijk te Kerkrade-Rolduc. 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6