Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 23 Maart 1938 YISSCHERIJ BERICHTEN Officieele Crisispublicaties RECHTZAKEN UN/T IN LETTEREN IS DAT NIET VOORDEELIG!! AGENDA EEN NIEUW RECEPT VISCHPRIJZEN. IJMUIDÉN. 23 Maart. Tarbot 8360 ct. per K.G. Tong 1.10—70 ct. Idem; Heilbot 9560 ct. Idem: Griet f. 30—14 per 50 K.G.; Groote schol f. 1613 Idem; Mid del schol f. 17—15.50 idem: Zetschol t. 23—16.50 Idem; Kleinschol f. 208.50 idem; Bot f. 9 3.80 idem; Schar f. 7.603 idem; Tongschar f. 32.50—12 idem: Poontjes f. 10.50—5 idem: Groote schelvisch f. 1718 idem: Middel schel- vlsch f. 17—9 idem: Kleine schelvisch f. 10.50— 6.10 idem; Wijting f. 5.20—4.70 idem; Makreel f. 13 5012 idem; Groote heke 4745 per 125 K.G.: Middel hake f. 4341 idem; Kleinmiddel hake f. 11—9.50 per 50 K.G.; Kleine heek 6 5.50 idem: Kabeljauw f. 348.50 per 125 K.G.; Vleet f. 3.10—1.40 per stuk; Leng f 1.90—0.67 idem; KooMsch 0.650.08 idem; Rog 16.5016 per koop Aan den afslag 14 trawlers: IJM. 9 met f. G4C0 IJM. 10 met f. 2330; IJM. 48 met f. 2880; IJM. 165 met f. 1260; IJM. 58 met f. 2500: IJM. 8 met f. 2490; IJM. 85 met f. 1670; IJM. 64 met f. 1420; IJM. 21 met f. 1730; IJM. 77 met f. 1670 IJM. 116 met f. 2340; IJM. 72 met f. 1270: IJM. 432 met f. 960; KW. 103 met f. 1040; 1 Deensche kotter E. 436 met f. 980; 9 loggers met versche visch: RO. 1 met f. 530: KW. 34 met f. 840: KW. 36 met f. 450; KW. 153 met f. 570: KW. 29 met f. 400; KW. 41 met f. 650; KW. 29 met f. 510; KW. 178 met f. 40; KW. 161 met f. 45. HAARLEMMERMEER. Tot leden van het bestuur van de gymnastiek- en schermvereen. „Hoofd dorp", werden herbenoemd de heeren J. F. R. Gevers en G. W. van Driel, terwijl als zoodanig in de plaats van mevr. Van Beek, die de gemeente heeft verlaten, werd ge kozen mevr. Van Riel te Hoofddorp. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt ..Rotterdam" IJm. 112. 50 m. schelvisch; 50 m. braadschelvisch; 50 m. radio; 60 m. gul en kabeljauw; 70 m. koolvisch; 10 m. platvisch; 15 m. wolf en poon. Totaal 305 m. en 250 st. ka beljauw. ..Maria R. Ommering" IJm. 7. 65 m. schel visch; 35 m. braadschelvisch; 10 m. radio; 65 m. gul: 100 m. koolvisch: 25 m. wijting; 10 m. platvisch, 15 m. varia; Totaal 325 m. en 700 st. kabeljauw. HET INCIDENT AAN HET „BLAUWE ZAND". Het Amsterdamsch gerechtsHof zal op 13 April de strafzaak betreffende het In cident aan het „Blauwe Zand" tegen ir. A. A. Mussert, leider de N.S.B. verdacht van mishandeling, behandelen. Conform den elsch van het O.M. was ir. Mussert van rechtsvervolging ontslagen, de rechtbank achtte het beroep op nood weer juist. De officier van justitie teekende appèl aan. KATWIJK AAN ZEE. Ledenverg. Ned. Chr. Vrouwenbond. Deze vergadering werd in Casa Cara ge houden. De presidente mej. A. N. de Voogd liet zingen Ps. 121 1. ging voor in gebed en hield een korte lijdensmeditatie, naar aanleiding van Matth. 26 van vers 36 af. De secretaresse mevr. BergmanVan Tongeren las de notulen, waarna mej. De Voogd verslag deed van de gewestelijke vergadering te Rotterdam gehouden. Voorts deelde zij het een en ander mee over den a.s. landdag in Mei in den Dierentuin en over de algemeene vergadering dit jaar in Den Haag, waar minister-president dr. H. CoUin het woord zal voeren. Bij de bestuursverkiezing werd in de vacature van mej. Holtrust, die aftreden de is en niet herkiesbaar, gekozen mevr. Parlevliet-Donner. De heer J. Haasnoot hield een boeiende causerie over den schil der Rembrandt, toegelicht met prachtige lichtbeelden, naar bekende reproducties van zijn schilderijen, waarbij het toestel welwillend was afgestaan door mevr. dr. Van Dorp. De aanwezige dames hebben genoten. Om half 11 des avonds werd deze flink bezette bijeenkomst met dankgebed gesloten. De afd. buurtschap van den L.T.B. hield zijn jaarvergadering. Goedgekeurd werden de verslagen van secretaris en penning meester. De ontvangsten bedroegen f. 266.27 de uitgaven f. 215.26, voordeelig slot f. 51.01 Herkozen werden als bestuursleden de heeren C. van Leeuwen en J. van Santen. Besloten werd met de R.K. Arbeidersorga nisatie een collectief contract af te slui ten. Georganiseerd zal worden een land- bouwcursus. Tot slot sprak ir. H. de Groot over weidebemesting, waarop een uitge breide discussie volgde. Vanaf Woensdag tot en met Zaterdag Vanille toffees, per ons 10 2de ons 5 K.W.B.'s vlug kokende havermout per pak 10 2de pak 5 Huishoud j aim, pondspot Appelstroop Ontbijtgemfcer (Statiegeld voor potten 3 ct.). 22 17 25 ROB. GERAERDS VERLAAT DE NEDERLANDSCHE TOONEELGROEP. Naar wij vernemen heeft Rob. Geraerds kortelings de leiding van de Nederland- sche Tooneelgroep neergelegd. Ook als acteur en regisseur maakt hij geen deel meer uit van dit gezelschap. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 766. Hedenmiddag 2 uur: 768. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door net Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 765.8 Riga. Laagste barometerstand 718.9 Janmayen. Verwachting tot morgenavond 7 uur; Zwakke tot matige veranderlijke wind. Neve lig tot licht bewolkt. Waarschijnlijk droog weer. Weinig verandering in temperatuur. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. De depressie, waarvan het centrum gisteren over IJsland lag, trok Noordoostwaarts, die over de Golf van Biscaye trok naar het Zuid oosten. Het gebied van hoogen luchtdruk nam weer in beteekenis toe. vooral over Zuid-Enge- land. Over Schotland waait een krachtige Zuid westelijke wind, langs de Noorsche kust een Zuidelijke tot Zuidwestelijke storm met betrokken lucht en plaatselijk regen. In het overige waarnemingsgebied is de wind zwak. met licht bewolkte lucht, doch veel regen of wind. In Frankrijk ls de temperatuur plaatse lijk iets onder normaal. Overigens is zij in het geheele waarnemingsgebied boven normaal. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: O.N.O., 4 gr. C., fraai. Londen: Windstil. 5 gr. C., mist, Berlijn: O., 11 gr. C., regenachtig. Nice, N.N.W., 11 gr. C„ mooi. LUCHTTEMPERATUUR. 0 uur voorm.: 8 gr. C. (47 gr. F.). 12 uur 's midd. 13 gr. C. (56 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Donderdag. Voorm. te 7 uur 50 min.; nam. te 20 u. 26 min. LICHT OP VOOR FIETSERS. Woensdag 6.47 n.m. tot 5.27 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 23 Maart op: I uur 23: onder 9 uur 37. 8202 LEIDSCHENDAM. Raadsstukken. In verband met de stichting van de sta- lenramenfabriek van de firma Koop te Scheveningen, aan den Broekweg alhier, deelen B. en W. den raad mede, dat deze firma bereid is f. 5000.in de gemeentekas te storten, voor bestrating en rioleering van grond, welke na gereedkomen gratis aan de gemeente wordt overgedragen, terwijl zij voor het gebruik van een deel van dezen grond jaarlijks een huur zal betalen van 25 cent. B. en W. stellen den raad voor dit aanbod te aanvaarden. Voor maximum vijf leerlingen, welke de St. Lidwinaschool te Leiden bezoeken, stel len B. en W. den raad voor f. 20.per jaar en per kind subsidie te verstrekken. In verband met een adres van de afd. Leidschendam van de Stichting Kath. Kin deruitzending, stellen B. en W. den raad voor om voor 1938 beschikbaar te stellen f. 154.80, zijnde de kosten van uitzending van 18 kinderen gedurende 45 dagen a 20 cent ten laste van de gemeente. Dit bedrag komt dan ter beschikking van alle vereenl- gingen of instellingen, welke zich met uitzending belasten. De provincie draagt ook 20 cent per kind by. De heer A. Waayer dr. van Noortstraat 98 ls bereid aan de gemeente af te staan 107 M2. grond aan den Meerlaan. en in de ge meentekas te storten f. 1575 uit welk bedrag zullen worden bestreden de kosten van rioleering, slootdemplng en bestrating B. en W. stellen den raad voor dit aan bod te aanvaarden. Op 15 Sept. 1921 besloot de toenm. raad van Stompwyk tot instelling van een zakeiyke belasting op het bedrijf. Door samenvoeging van de gemeenten Stomp wyk en Veur moet daar Veur deze belasting niet had, worden beslist of tot voortzetting voor de nieuwe gemeente Leidschendam zal worden overgegaan. B. en W. stellen echter den raad voor over te gaan tot afschaffing op grond dat de bedrij ven ter plaatse ten gevolge van de economische omstandighe den moeite hebben het hoofd boven water te houden. Iedere vermeerdering van lasten beteekent vermeerdering fan werkloosheid met kosten voor de gemeente. Bovendien wordt deze belasting in de omliggende ge meenten niet geheven, zoodat vestiging van rjieuwe bedrijven alhier wordt tegen gehouden. Voor een goed bezette zaal van hotel de Wijkerbrug gaf de tooneelver. „Kame raadschap" een goed geslaagde uitvoering. Opgevoerd werd het kluchtspel „Tien da gen dressuur van Joop Spit". Het geheel werd vlot gespeeld onder goede leiding van den heer A. J. Visser. Vooral by het derde bedrijf is er duchtig gelachen. Houtsma's band verzorgde op verdienste- lyke wyze zoowel in de pauze als gedu rende het bal, het muzikale gedeelte. De afd. Buurtschap van de R.K. Mid- denstandsvereeniging de Hanze hield haar jaarvergadering. Goedgekeurd werden de jaarverslagen van secretaris en penning meester. De inkomsten bedroegen f. 395.78, de uitgaven f. 308.35, het voordeelig slot f. 87.43. Herkozen tot bestuursleden de hee ren H. Smits en J. van der Geest, terwijl als afgevaardigde naar den Centr. Raad werd gekozen de heer J. van Maren. NOORDWIJK. B. en W. hebben niet aan het Ned. Legei des Heils. gelijk abusieveiyk gemeld, doch aan het Leger des Hells, stichter Wil liam Booth, toestemming verleend hit het houden van sen collecte in deze gemeente op morgen. NOORDWIJKERHOUT. Ledenvergadering Chr. Hist. Kiesvereeniging. I11 de Gemeentewoning hield de Chr. Hlsf Kiesvereeniging haar algemeene le denvergadering. De opkomst was goed. De voorzitter, de heer M. Schroder heette allen welkom, sprak een kernachtig ope ningswoord, Iels uit Romeinen XIII en ging voor in gebed. De heer W. Scheffers las de notulen en de heer Coenraad Bouw meester, de nestor der kiesver., deed reke ning en verantwoording der kas, welke sloot met een klein nadeellg saldo. De heer D. J. Westrik las een uitgebreid jaarver slag voor, waaruit bleek hoe de Chr. Hist, party hier in groei en bloei ls toegenomen. Ir. de bestuursvacature werd voorzien door het benoemen van den heer G. van Rheenen, in plaats van den heer L. C. Bouwmeester, die wegens drukte in zaken moest bedanken. Tot. bestuursleden werden by accl. her kozen. de heeren: W. Scheffers en G. C. Wesseling.Hierna sluiting met dankgebed. In hotel Gouwenberg hield de beken de pater Hlllebrand een lezing over het onderwerp: „Inleiding op het volle leven". De Kath. jeugd was zeer goed vertegen woordigd. OEGSTGEEST. Jaarvergadering Chr. Hist. Unie. In de v.m. gemeenteschool is de jaarver gadering gehouden van de afd. Oegstgeest van de Chr. Hist. Unie. Gezien het leden- tal, was de opkomst niet groot. Enkeic damesleden van de Chr. Hist. Vrouwen groep te Leiden waren aanwezig, alsmede het voorloopig bestuur van de C. H. Jon gerengroep alhier. Na het lezen van Lucas 16 19 e. v. uit welke geiykenis de voorzitter enkele ge dachten toepaste op toestanden in ons Chrlstehjk, ook politiek leven, werd de agenda vlot afgewerkt. De notulen van de laatste alg. vergade ring en het jaarverslag van den secretaris werden goedgekeurd. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat er een nadeelig saldo was, dat staande de vergadering werd gedekt door de aanwezige leden zoodat de penning meester zelfs nog met een voordeelig saldo het nieuwe jaar kon beginnen. In de plaats van den heer K. van Eg- mond die zich niet herkiesbaar kon stel len, werd tot bestuurslid gekozen de heer L. van Rysdam, De aftr. bestuursleden de heeren B. J. v. d. Meene en G. Glasbergen werden herkozen. Allen namen de benoe ming aan. Na uitvoerige besprekingen over het be vorderen van lïét bezoek aan de vergade ringen volgde sluiting met dankgebed. In verband met ons verslag over het Montessori-onderwijs, waarin te lezen staat „Er bestaan plannen tot stichting eener Montessori-school in de voorm. Kleuter school aan de Spaargarenstraat, verzoekt men ons er op te willen wyzen. dat zulks moet zyn: ..1 Mei as. zal de Stichting Montessori onderwdjs voor Leiden en omge ving de Oegstgeester Kleuterschool over nemen. Er bestaan plannen deze voorbe reidende school in September a.s. uit te breiden met een Montessori lagere school. UITPOOTKAART FABRIEKS AARDAPPELEN. De Nederlandsche Aardappelmeelcentrale vestigt er nogmaals de aandacht van be langhebbenden op. dat zii de voor oogst 1938 te ontvangen uitpootkaart voor fa brieksaardappelen weder ter beschikking van de Landbouw-Crisis-Organlsa'ie. waar bij zy georganiseerd zijn. dienen te stellen, indien na het invullen van de vragenlijst het bedrijf, hetwelk zij in 1938 zullen heb ben. grooter of kleiner wordt» dan op de vrageniyst is vermeld. De voor het bedryf geldende uitpootvergunning kan dan zoo noodlg gewyzlgd worden. 8183 RIJNSBURG. Comm. tot wering van Schoolverzuim. In haar jaarlyksch verslag merkt de Commissie tot wering van Schoolverzuim op dat in het afgeloopen jaar 87 oproe- pingskaarten, betreffende ongeregeld schoolbezoek, werden ontvangen. De com missie vergaderde 10 maal, 42 personen gaven aan den oproep gehoor. In slechts 2 gevallen adviseerde de Commissie de ver zuimen als geoorloofd te beschouwen. De Ned. Herv. J.V. „Zoekt den Heere" hoopt 5 Mei a.s. haar 60-jarig bestaan te herdenken. Het ligt in de bedoeling dit feit in een feestelijke jaarvergadering te her denken. Deze vergadering zal in Flora worden gehouden. Alle oud-leden der Ver- eeniging sullen daar hartelyk welkom zyn. de niet-katholieken tot een bespreking zul len worden ultgenoodigd. Het bestuur denkt zich te wenden tot andere politieke ver- eentglngen te dezer plaatse. De heer P. v. d. Nouland vond dit geen politieke zaak. dus wenschte niet alleen politieke vereenigingen te vragen. Na langdurige discussie werd besloten een afscheidsavond te organiseeren. Het bestuur verkreeg machtiging tot het nemen van alle noodlge maatregelen, evenwel in samenwerking met alle moge- lyke organisatie's in deze gemeente. Hierna volgde sluiting. VOORSCHOTEN. Drinkwatervoorziening. In opdracht van het gemeentebestuur ls door de directie van het Ryksbureau voor Drinkwatervoorziening te 's-Gravenhage rapport uitgebracht omtrekt het maken van drie proefboringen ten dienste van de watervoorziening in deze gemeente. De uitvoering van de proefboringen ten behoeve van het geo-hydrologisch onder zoek ls opgedragen aan den laagsten in- schryver de fa. H. Haitjema en Zonen te Dedemsvaart. De werkzaamheden van grondonderzoek houcen verband met de plaatsbepaling van de nieuwe bronnen. Aanrydlng. De 64-J. J. H. T. kwam per rywlel van den Hofweg en sloeg linksaf naar den Leldscheweg, toen op hetzelfde oogenblik een vrachtauto naderde uit de richting Voorschoten. De wlelryder werd door de vrachtauto aangereden en kwam met zyn rywlel in een sloot terecht. Niemand was in de directe omgeving. Het is aan een bewoonster van den Hof weg te danken, die het ongeluk zag ge beuren, dat T. gered werd, daar hy zeer zeker anders was verdronken. De bestuur der van de vrachtauto had zich om het slachtoffer niet bekommerd en was door gereden. Nadat de heer T. op het droge was ge haald en in een woning aan den Hofweg was binnengebracht, hebben de doktoren Kerkhof f en v. d. Stoel de eerste hulp ver leend O.a. was de rechterschouder van het slachtoffer geheel ontwricht; daarna is hU naar zyn woning overgebracht. VOORHOUT. Vergadering R.K. Staatspartij. De afd. Voorhout van de R.K. Staats party hield onder voorzitterschap van den heer H. A. Allard een byzondere vergade ring in de groote zaal van het Parochiehuis. Het hoofddoel was het „afscheid van bur gemeester G. Bulten" te bespreken. Nadat de voorzitter had geopend en de notulen waren voorgelezen door den secretaris, den heer F. M. Angevaare zette de voorzitter uiteen, om by het heengaan van burge meestér Bulten, hem en diens echtgenoote een alleszins waardig afscheid te bereiden Het bestuur heeft gemeend niet lijdehjk te moeten toezien, dat burgemeester Bulten „zoo maar" zou heengaan. Het bestuur stelt dus voor een „hulde brengend afscheid", aan den burgemeester, te organiseeren. De heer Chr. v. d. Ploeg zou het raad zamer achten indien afgevaardigden van alle plaatseiyke vereenigingen of organi satie's by elkander zouden komen, tot vor ming van een z.g. „Afscheids-Comité". Pastoor Warmenhoven onderstreepte deze meening. De voorzitter antwoordde dat hy met het gesprokene rekening zal houden en dat ook WARMOND. Gemeenteraad. Het uitbreidingsplan aangenomen. Met 42 stemmen. Onder voorzitterschap van den burge meester vergaderde de raad O.a. was in gekomen een schrijven van het bestuur van de school met den Bijbel waarin dit college werd verzocht de door den raad vastgestelde vergoeding per leerfling ad f. 8.50 aanmerkelijk te willen verhoogen. De voorzitter deelde mede. dat te dezer zake geadresseerd moet worden aan Ged. Staten weshalve B. en W. voorstelden dit adres voor kennisgeving aan te nemen. Wanneer Ged. Staten omtrent het verzoek goed gunstig zouden adviseeren zijn B. en W. gaarne bereid den raad voor te stellen ge noemd bedrag te verhoogen. In behandeling kwam hierna dc vaststelling van het uitbreidingsplan, zoomede de bebouwingsvoorschriftcn. Alvorens de discussies over dit punt werden geopend legde de heer Ouds hoorn een verklaring af, waarin hij zeide, reeds eenige malen te hebben vernomen, dat tegen dit agendapunt van zekere zijde stemming werd ge maakt, door hem te beschuldigen, dat dit uitbreidingsplan door hem is uit gedacht en wel geheel ten gunste zijner familie. Spr. stelde er prijs op in het openbaar op zijn woord van eer te ver. klaren dat hij noch rechtstreeks, noch zijdelings in dit plan gewerkt of zelfs medegewerkt heeft en betreurde ten zeerste, dat men dergelijke verdacht makingen de wereld inzendt. Hij ver zocht den secretaris de hier door hem afgelegde verklaring woordelijk over te nemen in de notulen. De voorzitter zeide het gesprokene door den heer Oudshoorn volkomen te beamen. Spr. zei1 is de auteur van het ontwerp in den Hofpolder en deed hierbij voorlezing van een binnengekomen rapport van de commissie van Boeyen. waarin deze com missie zich met het plan accoord ver klaarde. De heer van Schie kon zich met deze wijziging in den Hof polder niet vereenigen. Het natuurschoon gaat daar geheel te loor; het plan is veel te duur en de landelijke rust zal geheel verdwijnen. Op deze gron den zal spreker zyn stem aan dit uitbrei dingsplan niet geven De voorzitter zeide. dat tegen dit plan stemming is gemaakt, doch met a.gumen ten die duidelijk te weerleggen zijn. het geen spr. vervolgens deed. Hier is slechts rekening gehouden niet het belang van Warmond en de ontwikkeling van War mond eischt een dergelijke uitbreiding. De heer Weijers zeide de bezwaren ingeb ach' door den eigenaar van het Huys te War. mont te kunnen begrijpen, al kan hij al deze bezwaren niet deelen. Dat in het plan HËDEN. Den Burcht: Lezing van ds. K. H. Kroon. 8V< uur nam. Kagcrstraat: Jaarvergadering Chr. H.B. S, 8 uur nam. Nomateg (le Binnenvestgr. 21): Bijbellezing M. Heymans, 8 uur nam. Nutsgebouw: I.O. v. G.T., 8 uur nam. Nutsgebouw: Spiritisch Genootschap, 81/4 u. nam. Stadszaal: Filmavond t. b. v. Het Zomerhuis, 8 uur nam. Oegstgeest (W. de ZwiJgerkerk)Gem. Gods, 8 uur nam. Donderdag. Evang. Gem.: Spr. ds. Vasseur van Den Haag, 8 uur nam. H. Morschweg 12: Bijbellezing Joh. de Groot, 8 uur nam. Patrimonium: Chr. Dem. Unie. Spr. Janse, 8 uur nam. Paul Krugerstraat 37: Tentoonstelling Ned. R.K. Volksbond Avondtcekenschool, 7-9 u. n.m. Rehoboth: Spr. ds. de Wit over Luther, 81/4 uur nam. Voorschoten (Chr. Belangen): Uitvoering „De Lofstem" en Taveno", 8 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9»/«11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultaticbur. v. Alcoholisten. 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr. 22). Inenting tegen diphterie. 3»/2 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „De weg terug". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31. 8 uur nam., Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur „Tango Notturno". Zondag van 2-7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Mrs. Cheyney's verdwijning". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling 2—7 uur en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.. „Het geheim van de schorpioen". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 21/2 uur. Rex-theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2uur nam. en 8 uur nam.: „Muiterij op de Bounty". Zondag doorl. voorstelling 2-7 en 8 uur nam. De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 19 t.m. Vrijdag 25 Maart a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807 en J. Doe- dens, Wllhelmlnapark 8, Oegstgeest, tel. 274. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. tegen hoest, verkoudheid en influenza, U kunt het zelf klaar maken. Influenza, verkoudheid en catarrh rijn moei lijk te bestrijden, omdat het slijm de fijne luchtkanaaltjes verstopt en daardoor verhindert, dat de geneesmiddelen de infecteerende ziekte kiemen bereiken. Maar hier volgt een middel, dat snel verlichting zal brengen. Vraagt uw apotheker of drogist 30 gram Vervus (dubbel geconcentreerd) en vermengt het met een kwart liter heet water en een eetlepel suiker, stroop of honing. Roert het goed door, tot het geheel is opgelost Neemt vier maal daags een eetlepel. Dit brengt snel verlichting van die hinderlijke hoest; de verstopte neusgaten worden geopend, de ademhaling wordt gemakkelijker en het slijm wordt uit de keel verwijderd. Dit recept la heel gemakkelijk te bereiden, kost heel weinig en is smakelijk om Jn te nemen. Iedereen, die last heeft van catarrh of verkoudheid in welken vorm ook, moet dit middel eens probeeren. Er ls geen beterl Knipt deze paragraaf uit om u eraan te her inneren 30 gram Vervus by uw apotheker of drogist te koopen. 8168 (Ingez. Med.) in den Hofpolder een amusementegelegen heid is opgenomen, acht spr. totaal over bodig en hij zegt zijn stem te zullen bepa len naar de al of niet aanneming van twee door hem in te dienen argumenten: 1. dat deze amusementsgelegenheid uit het plan word gelicht en 2e dat een bepaling wordt opgenomen, dat in den Hof pokier geen enkel bedrijf gevestigd of uitgeoefend mag worden. Hierover ontspon zich een uitvoerige discussie waarbij de voorzitter zeide de be zwaren van den heer Weijers niet zoo zwaar te kunnen aanvoelen. B. en W. wa ren echter bereid deze argumenten over te nemen De heer Walenkamp verzocht bij eventueelen bouw in den Hofpolder reke ning te willen houden met de hoogte van eventueel te bouwen landhuizen, waarbij de voorzitter mededeelde dat de maximum hoogte is vastgesteld op 6.5 M. De heer Breedöjk zeide. gezien de bebouwing in den Hofpolder zijn stem aan het uitbreidings plan niet te kunnen geven, daar dit voor hem onoverkomelijke bezwaren medebrengt. Weth. Zwetsloot zeide. dat men dagelijks moet hooren, dat Warmond geen enkele gelegenheid biedt voor expansie en wan neer er aanvragen binnen komen om bouw vergunningen aan het water, deze steeds moeten worden afgewezen 'om de eenvou dige reden, dat hiervoor geen gelegenheid bestaat. Bij ervaring weet spr.. dat veel aanvraag tot bouw aan het water van villa's bestaat. Volgens sprekers meening gaat het plan lang niet ver genoeg. Hij zou zelfs voor dit gedeelte een eigen grond bedrijf willen stichten. De middenstand in Warmond breidt zich steeds uit en het aantal bedrijven neemt toe. maar men- schen die kunnen koopen ontbreken en die heeft de middenstand juist hard noodig. Na verdere bespreking werd het plan in stemming gebracht en in zijn geheel aangenomen met 4 tegen 2 st. Tegen stemden de heeren van Schie en Bree- dijk, terwijl wethouder Oudshoorn zich van stemming onthield. In behandeling kwam dan de vaststelling van de instructie voor den vuilnisgaarder. De heer den Dunnen informeert of B. en w. al eens nagegaan hebben of het vuil op- 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6