Uit Omstreken LEID5CH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 22 Maart 1938 HAZERSWOUDE. Jaarvergadering A.R. Kiesvereeniging. De AR. Kiesver ..Nederland en Oranje" heeft ln het lokaal achter de Geref. Kerk haar jaarvergadering gehouden. De voorzitter, de heer B. Offringa opende en begroette in het bijzonder burgemeester A. Warnaar. Nadat de secretaris, de heer D. Bol. de notulen had gelezen, deelde de penningmeester o.a. mede, dat de kas sluit met een batig saldo van ongeveer f 50. De beide aftr. bestuursleden, de heeren A. de Bruin en IJ. Bol werden met bijna alg. st. herkozen en namen hun benoeming aan. Tot afgevaardigden naar de Kieskring Centrale werden benoemd de heeren A Warnaar en A. de Bruin. De heer Warnaar sprak over het onder werp „Ordening". Na gedachtenwlsseling dankte de voorzitter den spreker voor ziin helder betoog, waarna de heer Warnaar voorging in dankgebed. Gratis alarmapparaat! Des nachts werd een poging tot inbraak gedaan bij den landbouwer de J. ln de Bent alhier. Dat hier geen geroutineerde dief(ve) aan het werk was'rem blijkt uit het volgende. Eerst werd een ruit uitgesne den om ln het z.g. „boenhok" verder bin nen te kunnen dringen. Dit leverde geen resultaat op. Met behulp van een „piepen den" kruiwagen werd nu getracht 'n hoog liggend „bovenlicht" weg te schuiven, teneinde bij de grendel van de staldeur te kunnen komen. Deze kruiwagen werd een heel eind over een steenen pad gereden, wat ln de doodstille omgeving midden ln den nacht een wel zeer ongewoon geluld veroorzaakte. De knecht van den landbouwer werd hierdoor uit zijn droomen opgeschrikt, en ging eens poolshoogte nemen. Daar dit met het noodige lawaai gepaard ging, had de inbreker gelegenheid het hazenpad te kie zen. Daar de kruiwagen niet gesmeerd was, had men hier dus de beschikking gehad over een gratis alarmapparaat. Kleine oorzaken, groote gevolgen! De baby van den heer B. alhier speelde rustig in de box met een teddy-beer. De familie werd plotseling opgeschrikt door een hevig geschrei uit de box. Een der „kraaloogen" van de heer was stuk gegaan en het uitstekende omgebogen ijzerdraad was in het ooglid van de baby gedrongen. Door de reflexbeweging trok de kleine aan den beer, waardoor het haakje nog dieper in het lid drong. Dc ouders waren zoo hevig geschrokken dat zij geen hulp konden bie den. Gelukkig was de heer W„ een vriend van B. ook aanwezig, die toen met een knijptang het IJzerdraad doorknipte. Dr. Zoetejjlings ontboden verleende later nog de noodige hulp. De werkzaamheden tot verbetering van de Torenstraat zijn aangevangen. De boo- men aan den Oostkant voor de woningen zijn gekapt, terwijl de Westzijde van een trottoir zal worden voorzien. Bovendien zal de voorzijde van de straat worden her- bestraat. Bij de administratie voor arbeidsbe middeling staan thans ingeschreven 106 personen. Het aantal steuntrekkenden bedraagt 60. Het aantal werkloozen is se dert onze laatste opgave met 2 en dat der steuntrekkenden met 2 en dat der steun trekkenden met 10 gedaald. LEIDERDORP. Christelijke Jongensclub „Obadja". Onder groote belangstelling vierde ge noemde jongensclub in het lokaal Kerklaan 2 het jaarfeest. Ds. G. J. Streeder sprak een kort openingswoord. Het feestprogramma was zeer afwisselend en bestond uit tooneelstukjes. voordrachten enz., afgewisseld door muziek. De jonge Henk v. d. Berg had met zijn mondorgel- afdeeling met piano en slagwerk veel suc ces. Van de tooneelstukjes noemen wij „Er ingevlogen" en .Jan z'n geheim". Deze wer den goed gespeeld en hadden dan ook aller aandacht. Tot slot werd het „Kampvuur" opgevoerd waarbij door den leider van „Obadja" den hieer v. Dalssen een korte lichting werd gegeven. Ds. Streeder sloot de bijeenkomst. Er werd een collecte gehouden voor het nieuwe vereenlgingsgebouw. De behoefte hieraan treedt op avonden als deze zeer aan het licht. TER AAR. Jaarvergadering der Chr. Oranjevereeniging In het vereenlgingsgebouw „Jonathan" vergaderde de Chr. Oranjever. onder voor zitterschap van den heer J. van Vliet Wzn. Nadat deze met gebed had geopend, vroeg hu eerst of er al dan niet reden van voort bestaan voor de veteeniging is: dit werd met alg. st. bevestigend beantwoord. Naast de feestviering op straat, zooals die thans wordt georganiseerd o.m. door het Oranje comité. achtte men het noodzakelijk dat in de richting van verdieping der feestviering der CShr. Oranjever. voortgaat met het be leggen van speciale Oranje-avonden bij voorkomende gelegenheden. Als bestuurs leden werden gekozen ds. Warner. H. Hen- drikse en K. Snijders. De jaarverslagen van den secr -penningmeester, den heer E. J. Kerkhoven, vermeldden een dalend ledental en een afnemend kassaldo. De voorzitter dankte den heer Kerkhoven voor het veie werk. dat hij ln den loop der jaren voor de vereeniging heeft verricht. Na een kleine statutenwijziging volgde sluiting, IJsclub „Ons Genoegen". De jaarvergadering dezer ijsclub had blaats in café .-Het Centrum". De voorzitter ooende. waarna de penningmeester verslag uitbracht. De ontvangsten hadden f. 83 47, de uitgaven f. 25 30 bedragen; batig saldo i. 58.17. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren Joh. de Bruyn Jzn. en Joh. de Leeuw Azn. Ledenvergadering „Bloemcnlust". In café Verhoef vergaderden de bloem- Izweekers onder leiding van den heer A. J. Nieuwenhudzen. Uitgebracht werden jaar verslagen van den secretaris, den heer Jao. Lek en van den penningmeester, den heer N. Hoogervorst. Het laatste vermeldde een vooruitgang van f.241 63. waardoor hef, gel delijk bezit der vereeniging tot f 841 32 was gestegen. Daar men een kasrererve van f.600 voldoende achtte besloot de vevvade- "hg tot gedeeltelijke terugbetaling aan de DE UITKEERINGEN AAN DE GEMEENTEM UIT HET GEMEENTEFONDS. Uit het Gemeentefonds zullen over het tijdvak 1936/1937 de navolgende ultkeerin- gen worden verstrekt: Haarlemmermeer f. 252.800; Alphen a. d. Rijn f. 99.500; Hillegom f 101 000. HAARLEMMERMEER. 35-jarig bestaan Gymnastiekvereen. Gisteravond hield de gymnast, en scherm- vereeniglng „Hoofddorp" in de Landbouw aldaar haar jaarvergadering. Ter sprake kwam o.a. het 35-jarig bestaan van deze vereeniging, die ln den loop der Jaren wel met moeilijkheden heeft te kampen gehad, doch dank zij de goede leiding en veler steun en medewerking haar bestaans recht steeds heeft weten te handhaven. Ze heeft vooral ln de laatste jaren een be langrijke uitbreiding ondergaan en ls thans onderverdeeld in vier jongens- en heeren- afdeelingen en vier meisjes- en damesaf- deelingen. met elkaar ongeveer 200 wer kende leden. Besloten werd het 7e lustrum feestelijk te herdenken en daartoe spoedig voorbereidende maatregelen te treffen. Jaarvergadering en 15-jarig bestaan In de jaarvergadering van de Oranjever. ..Badhoevedorp en omstreken" werden de aftr. bestuursleden herkozen, terwijl het bestuur met twee leden werd aanjtruld en wel de heeren H- Schreurs en J. Bie- mans. Uit de verslagen bleek, dat de ver eeniging in bloei toeneemt en reeds bijna 500 leden telt, terwijl een voordeellg saldo ln kas was van ruim f. 280.Er werd een commissie van 5 leden benoemd, die in verband met het 15-jarlg bestaan van deze vereeniging liet organiseeren van feeste- iljkhede: zal voorbereiden. Op Dinsdagen 29 Maart en 5 April a.s. zal te Hoofddorp en Nieuwvennep door de gemeentelijke geneeskundigen gelegenheid worden gegeven tot kostelooze inenting en herinenting. Ten Raadhuize te Hoofddorp is aan gifte gedaan dat ln deze gemeente zijn ge vonden: een paar schoenen, een zakdoek waarin eenig geld was geknoopt en een portemonnale met inhoud. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ledenvergadering „De Hanze". De R.K. Middenstandsver. „De Hanze" hield een ledenvergadering ln het Parochie huls. De voorzitter, de heer W. Caspers, opende met gebed en een welkomstwoord. De notulen, gelezen door den secretaris den heer A. J. Mulder, werden goedgekeurd. De heeren C. P. v. d. Zijde en A. Verklelj werden als nieuwe leden geïnstalleerd. Als ingekomen was een schrijven van het Rijnlandsche Borgstellingsfonds. Deze zaak is in onderzoek. Met het vermelde in de Bondscirculaire ging de vergader, accoord. Tot afgevaardigde naar de Centr. Raads vergadering werd gekozen de heer A. J. Mulder, secundus de heer W. J. v. Leeuwen. Bij een bespreking over „Santos" werd dit instituut door den voorzitter warm aanbe volen. De g. adviseur hield een bespreking over: „Getracht zal worden te komen tot oprichting van een voorschotfonds". De rondvraag leverde weinig belangrijks op. Dan sluiting met gebed. leden. Het omzetcijfer der vereeniging bleek vrij sterk te zijn gestegen. De bestuursleden A. J. Nieuwenhuizen en S. A. Hoogervorst werden bii accl. herkozen. Nog meer E.H.B.O.'ers. Het aantal E HB.O.'ers ln onize gemeente groeit nog steeds aan en is thans al boven de 100 gestegen. Thans verwierven het di ploma de heeren C. Koeleman, D. van Kints. P. Holscher, A. van der Jagt. C. Hoischer, J. Akerboom. P. Akerboom, P. Valentiin J. Hoogervorst. A. den Haan. W. van der Hoorn. C Pouw, Jac. van Kessel, J. van der Laan. H. Koeleman. K. Ouwer- kerk. J. van der Hoorn en A. Wagenaar. Het examen was afgenomen door dr. Montague te Gouda, terwijl de E.H.B.O.- cursus onder leiding van dr Post-Uiterweer had gestaan. Besloten werd bij voldoende deelneming een E H B O-vereeniging op te richten en geregeld oefeningen te houden. In de vergadering van de T.AM A. kwam de vraag aan de orde. of men al dan niet zou doorgaan met het uitgeven van zegels. De overgroote meerderheid der aan wezigen verklaarde zich voorstander hier van. Plannen werden gemaakt voor uit stapjes, o.m naar Apeldoorn, waarbij ver schillende leden er op aandrongen meer reclame te maken voor de aan de TA.M.A. actie verbonden attracties en voordeelen. WOUBRUGGE. Raadsagenda, De Raad komt morgen des voorm. half tien in openbare vergadering bijeen ter be handeling van de volgende agenda: 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken; 3. Voorstel inzake medewerking aan de tot standkoming van het Instituut van de voor- en de nazorg voor krankzinnigen; 4. Benoeming lid commissie tot wering van schoolverzuim en de landbouwcommissie; 5. Reclames schoolgeld; 6. Wijziging ver ordening Hondenbelasting; 7. Financieele voorstellen inzake wegaanleg en verbete ring alg. begraafplaats; 8. Voorstel verzoek ex art. 13 L. O.-wet; 9. Vaststelling veror dening inning gelden besmettelijke ziek ten; 10. Uitloting obligatiën; 11. Wijziging Politieverordening: 12. Nadere vaststelling verordening op de los- en laadplaats; 13. Vaststelling schoolgeldverordening; 14. Wijziging begrooting 1937 en 1938; 15. Rondvraag. ZOETERMEER. Heden herdenkt de heer A. Viergever alhier den dag, dat hij voor 40 jaar in dienst trad bij de Maatschappij „Nutrica" te dezer plaatse, waar bij hij sindsdien zonder onderbreking werkzaam is geweest. KATWIJK AAN DEN RIJN. Arbeidsongeval. J. Z. was met een anderen werkman in Den Haag bezig boomen te rooien. De bijl van de collega van Z. gleed op zeker oogen- blik af, waardoor twee vingers van Z. zeer ernstig werden geraakt. De pezen waren zoo goed als doorgehakt Z. heeft zich direct in behandeling laten nemen in het vlakbij gelegen militair hospitaal. Daar werd hij verbonden eri vervolgens naar huis gebracht. Hij zal langen tijd gedwongen rust moeten houden. Bij den heer Nic. Fennes heeft zich bet zeer zeldzame geval voorgedaan, dat een geit 5 springlevende lammeren van normale grootte ter wereld bracht. LEIDSCHENDAM. De opcenten Gemeentefondsbelasting. De thans geldende verordening op de heffing van oncenten op de gemeentefonds- belasting van d" voorm. gem. Stompwijk en Vcur loopen 1 Mei a.s. af, waarom B. en W. voorstellen deze opnieuw vast te stel len cn het aantal opcenten in verband met de financieele positie der gemeente weder te stellen op 75. Raadsagenda. De raad van Leldschendam komt Don derdagavond om 7.15 uur in openb. zitting bijeen. Aan de orde komen: Notulen, Inge komen stukken. Voorstel tot heffen van opcenten op de gemeentefondsbelasting. Voorstel tot het in gebruik geven van grond aan P. do Ruyter. Voorstel tot verlaging van een annuïteit verschuldigd door de R.K. Woningbouwvereeniging St. Willibror- dus.. Voorstel tot afschaffing van de zake lijke belasting op het bedrijf. Voorstel tot het verleenen van toeslagen op door onder steunde werkloozen verschuldigde premies voor ziekenfondsen. Voorstel tot het ver leenen van subsidie aan het Consultatie bureau voor zuigelingen uitgaande van het Wlt-Gele Kruis. Voorstel tot het verleenen van subsidie voor uitzending en verpleging van kinderen in Gezondheids- en Vacan- tiekolonies. Voorstel tot het verleenen van subsidie aan de St. Lidwinaschool voor zwakzinnige kinderen te Lelden, voor een vijftal kinderen die deze school bezoeken. Voorstel tot het verleenen van een bijdrage aan de commissie van toezicht en advies voor de voor- en nazorg van krankzinnigen in Zuid-Holland. Voorstel tot niet verleenen van subsidie aan de kweekschool voor vroedvrouwen te Heerlen. Voorstel tot het verleenen van subsidie aan de Ver. voor Midd. Onderwijs, Handelsonderwijs, en voorbereidend hooger onderwijs op Geref. grondslag te Rotterdam. Voorstel tot nut verlaging van de lioofsom der pers. belas ting op motogrijtulgen. Wijziging begroe tingen 1937 van v.m. Stompwijk en Veür. Voorstel tot het vaststellen van een rege ling voor de belooning van schoolschoon- maaksters. Voorstel oni ingevolge art. 15 der wet van 31 Dec. j.ÏT ^vereeniging Stomp wijk en Veur) o.a. een verzoek te richten tot Ged. Staten om uitkeering van een schade loosstelling door de gemeente Nootdorp wegens winstderving door het lichtbedrijf. Voorstel tot a. aanvaarding om niet van grond a. d. Broekweg. b. tot ingebruik- geving van een deel van den grend van sub. a. Voorstel tot vaststelling van een veror dening op de heffing en invordering van een belasting op honden. Voorstel tot aan vaarding van grond om niet aan de Meer- laan. Voorstel tot verleenen. van subsidie aan de R.K. Middenstandsvereeniging de Hanze voor haar handelscursus. Voorstel tot afkoop van de huur van een dienst- waterlelding in de vjn. openbare school. Beroepschrift van den heer Klusman in zake een geweigerde bouwvergunning, ge- meentebegrooting 1938. belastingreclames. Verder voorkomende zaken. De Rijkspolitie heeft aangehouden en ingesloten de 27-jarige B. de R.. wonende aan den Broekweg, die in. staat van dron kenschap den huiselijken vrede verstoorde en met de huisgenooten slaags geraakte. Onder leiding van den heer G. Kerk hof hield de afd. van de S. D. A. P. een goed bezochte ledenvergadering. Behandeld werd de beschrijvingsbrief voor het te houden Paaschcongres. waarbij de houding van den afgevaardigde werd vastgesteld. Tot afgevaardigde en plaatsvervanger wer den gekozen resp. de heeren de Pree en Booman. Goedgekeurd werd het door de heer Booman uitgebrachte verslag van de vergadering Gewest Zuid-Holland evenals het door den heer Verwoerd uitgebrachte verslag van de Kaderbijeenkomst. Besloten werd het perceel Tedingerstraat 53 te hu ren als vergaderzaal. B. en W. stellen den raad voor om voor 1938 f. 100.subsidie te verleenen aan het Wit-Gele Kruis ten behoeve van haar consultatiebureau voor zuigelingen. De subsidie zal alsdan worden uitgekeerd, zoo dra de exploitatierekening door B. en W. is goedgekeurd. B. en W. stellen den raad voor aan de R.K. Handelscursus van de Hanze, wel ke opleidt voor het diploma vestigingswet f.200.subsidie p. j. te verleenen. In verband met den minder gunstl- gen financieelen toestand van de gemeen te, stellen B. en W. den raad voor afwij zend te beschikken op het adres van de K. N. A. C. tot verlaging van de Pers. Be lasting op motorrijtuigen. Door het Rijk is aanbesteed het ma ken van een duiker met bijkomende wer ken in den rijksweg Den Haag-Utrecht onder deze gemeente. Laagste inschrijver is de firma van Bokhoven te Den Haag voor f. 19800.wie het werk is gegund. De chef van het per 15 Mei a.s. op te heffen station, de heer H. W. Brummel- kamp, zal met ingang van dien datum worden overgeplaatst naar het dan weer in werking te stellen station Voorburg S.S. Door Gebr. de Vr. wonende alhier en te Voorschoten is een aanklacht ingediend tegen A. R. te Pijnacker wegens verduiste ring. Wegens het niet aangeven van rich ting veranderen is proces-verbaal opge maakt tegen M uit de Veenestraat. welke deze overtreding teging op den hoek van den Damlaan en de prinses Julianaweg. LISSE. Dalende werkloosheid. Bij den agent der Gem. Arbeidsbemid deling staan heden 365 werkzoekenden in geschreven tegen 515 in dezelfde week van 1936. Er is vooral in de bouwvakken thans ten aanmerkelijke opleving te bespeuren. Groote verbetering. Binnen korten tijd zal de leelijke schut ting tegenover het Gemeentehuis gaan verdwijnen en op het terrein aldaar een keurig plantsoen worden aangelegd. Reeds jaren lang is deze schutting in het cen trum van het dorp den ingezetenen een doorn in het oog geweest. Het dorpsbeeld zai hierdoor aanmerkelijk aan schoonheid winnen. Autobus tegen smidse. De bestuurder van een autobus raakte op het drukke punt bij de Herv. Kerk de macht over het stuur kwijt en botste tegen de smederij van den heer B. aldaar. Er werd gelukkig alleen materieele schade aangericht. Een wielrijder wist nog net aan een groot gevaar te ontsnappen. Onze plaatsgenoot, pater C. Schoorl, hoopt op 2den Paasehdag zijn eerste plech tige M. Mis op te dragen in de St Agatha- kerk alhier. NOORDWIJK. Dc film „Grazige weiden". Ook de Kerkeraden der beide Geref. Kerken te Noordwijk-Binnen en Noordwijk aan Zee hebben een verzoek tot den Bur gemeester gericht tot het verbieden van de vertooning der film „Grazige Weiden". Intusschen vernamen wij. dat de plaat selijke commissie van toezicht op de bios coop. deze film aan de gemeentelijke na keuring heeft onderworpen en heeft goed gekeurd. B. en W. hebben aan het Ned. Leger des Heils te Amsterdam, toestemming ver leend tot het houden van een collecte in deze gemeente op Donderdag a.s. Onze plaatsgenoot de heer A. A. Jans sen, agent van politie alhier is met in gang van 1 Mei 1938 benoemd tot Ge meenteveldwachter te Cuyk a. d. Maas. Gevonden: een jongensrijwiel; een klein hondje; een blauwe ceintuur; een rozenkrans ln etui; een kinderhandschoen tje. Inlichtingen over bovenstaande voor werpen worden uitsluitend des Woensdags en des Zaterdags van 18 tot 19 uur ten Po- liticbureele te Noordwijk Binnen verstrekt. NOORDWIJKERHOUT. Raadsagenda. De raad komt Dondeidag a.s. des lun. te 2 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Ingekomen stukken; 2. Voorstel van B. en W. om aan het college de bevoegd heid te geven her opnemen van boeken en kas van de comptabele ambtenaren aan een lid van hun college of aan den secre taris op te dragen; 3r Aahbieding der reke ning. dienst 1937. van het grondbedrijf; 4 Wijziging der algemeene Politieverordening; 5. Hemieuwe vaststelling van de verorde ning op het beheer van het grondbedrijf; 6. Vaststelling van de voorschotten op de gemeentelijke vergoeding overeenkomstig artikel 103. 6e lid der L O.-wet 1920 voor het jaar 1938: 7. Voorstel van B. en W. om aan de landarbeiders G Koomen en H. de Winter overeenkomstig de landaarbeiders- wet een voorschot te verstrekken 8 Be handeling van een beroep tegen een be sluit van B. en W. waarbij vergunning voor de exploitatie van huurauto's werd ver leend; 9. Verzoeken ingevolge artikel 13 der L.O.-wet 1920 om steun uit de gemeen tekas ter tegemoetkoming in de kosten verbonden aan het bezoeken van scholen in andere gemeenten: 10. Voorstel von B. en W. om ten behoeve van de voor- en nazorgdiensten voor krankzinnigen een ge meentelijke subsidie van 1 cent per inwoner en per jaar te verleenen; 11 Wijziging der begrooting. dienst 1937: 12. Wijziging der begrooting. dienst 1938: 13. Voorstel van B en W. tot onbewoonbaarverklaring van de woning Dorpsstraat no. 43; 14. Voorstel van B. en W. tot vaststelling eener nieuwe verordening op de heffing eener belasting od vermakelijkheden: 15. Voorstel van b. en W. tot aankoop van de perceelen geest gronden aan den Heerenweg/Langevelder- weg. kadastraal bekend als sectie E nos 1634, 2202 en 2203: 16, Voorstel van B. en W. tot intrekking van het raadsbesluit dd. 28 October 1937. no. 39. waarbij het school- laantje voor het berijden met motorrijtui gen gesloten werd verklaard 17 Reclame tegen de wegenbelasting. OEGSTGEEST. Lezing over het Montessori-onderwijs. In verband met bestaande plannen om ook in onze gemeente een Montessori-school te stichten, was gisteravond in „Het Witte Huis" een bijeenkomst belegd, uitgaande van de Stichting Leiden en Omstreken. Als spreekster trad op mevr. dr. L. M. Coster-Wijsman. over: „Waarom zenden wij onze kinderen naar een Montessori school?" Na een welkomstwoord van den voorzit ter prof. Kramers verkreeg mevr. Caster het woord. Aangezien spreekster zelf in Groningen een Montessori-school heeft geopend, was zij in staat om op levendige wijze een en ander uit haar ervaringen naar voren te brengen. Voor de pauze besprak zij het Montes sori-onderwijs uit eigen ervaringen. Van haar 4 kinderen heeft slechts de jongste het Montessori-onderwijs genoten. In den aanvang stelde spr. het gewone iager onderwijs tegenover het Montessori- onderwijs. Het eerste bevat voor zeer vele kinderen grondige bezwaren, omdat men er niet uit haalt wat er in zit. Men kan slechts goed leeren door zélf te ervaren Bovendien achtte spr.: het elkander geen hulp mo gen bieden, de concurrentiegeest en de verkeerde eerzucht, de grootste bezwaren van het gewone onderwijs. Bij het Mon tessori-onderwijs hebben de kinderen volle bewegingsvrijheid. Het Montessori-onderwijs, aldus spr.. be rust meer op psychologische feiten en vrij heid der kinderen. Voorop gesteld wordt: het kind vrij uit laten groeien, gebaseerd op het voorbeeld in de biologie. 477ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel' lste klasse, 2de lijst Trekking van Dinsdag 22 Maart 1938 Hooge Prijzen 20.000.— 1870 5.000 21411 2.000.— 5763 1.500— 7360 1.000— £603 19116 400— 4805 9211 20602 200— 4092 4370 13851 100— 5597 7538 8043 8241 8739 12570 13403 15354 15675 17970 Prijzen van 20. 1018 1113 1157 1179 1191 1206 1252 1255 1264 1282 1287 1299 1321 1385 1391 1429 1473 1506 1527 1610 1630 1641 1647 1655 1658 1675 1683 1752 1771 1785 1830 1877 1951 1978 2027 2039 2040 2049 2053 2163 2199 2257 2287 2291 2297 2310 2338 2351 2358 2370 2378 2383 2409 2466 2478 2503 2572 2606 2612 2633 2704 2792 2811 2820 2322 2828 2842 2852 2854 2861 2885 2911 2945 2951 3079 3102 3111 3136 3150 3178 3205 3270 3280 3290 3296 3319 3324 3330 3333 3418 3469 3500 3512 3513 3542 3554 3555 3569 3571 3622 3682 3724 3731 3741 3764 3797 3818 3858 3895 3896 3962 3983 3984 4063 4078 4030 4105 4108 4130 4132 4137 4147 4167 4171 4189 4225 4235 4291 4313 4319 4320 4334 4391 4407 4411 ■1425 4436 4446 4474 4486 4498 4518 4524 4533 4561 4564 4624 4650 4663 4678 4735 4757 4764 4767 4781 4789 4812 4861 4877 4956 4568 4996 5034 5039 5055 5057 5079 5087 5138 5242 5324 5380 5397 5460 5464 5538 5571 5604 5610 ■5699 5779 5803 5958 5972 5988 6014 6151 6164 6195 6277 6283 6291 6307 6337 6380 6416 6448 6461 6518 6579 6585 6610 6631 6641 6650 6666 6*83 6727 6731 6740 6752 6786 6809 3813 6865 6909 6936 6940 6993 6997 6999 7034 7067 7139 7159 7160 7186 7251 7295 7314 7316 7319 7407 7419 7449 7464 7496 7640 7654 7695 7707 7740 7745 7756 7790 7302 7807 7831 7873 7928 8022 8111 8117 8178 8180 8182 3190 8198 8315 3342 8459 8487 8488 3514 8547 8543 8563 8613 8634 8638 8640 8665 8669 8737 8792 8795 8807 8839 8844 8890 3945 8972 8984 8989 8996 9020 9067 9099 9140 9173 9193 9234 9256 9311 9316 9416 9451 9457 9511 9521 9526 9538 9552 9614 9649 9655 9697 9715 9717 9721 9722 9742 9776 9837 9867 9895 9910 9925 9931 9950 9983 10031 10093 10195 10201 10217 10222 10223 10241 10248 10339 10361 10417 10424 10427 10451 10483 10498 10569 10616 10623 10645 10677 10680 10739 10763 10782 10795 10798 10922 10942 11000 11034 11042 11044 11063 11066 11195 11306 11348 11360 11369 11392 11419 11435 11449 11475 11517 11543 11554 11568 11575 11707 11709 11766 11811 11838 11854 11866 11902 11942 11951 11963 12043 12079 12081 12082 12103 12122 12126 12205 12237 12240 12254 12326 12334 12404 12441 12457 12592 12622 12646 12737 12764 12778 12784 12828 12859 12924 12928 12943 12960 12987 12999 13026 13087 13095 13121 13148 13188 13228 13235 13325 13357 13419 13446 13511 13560 13845 13853 13890 13900 13908 13973 13988 13990 14012 14028 14117 14171 14184 14283 14296 14347 14367 14429 14450 14486 14495 14512 14522 14534 14540 14565 14596 14607 14630 14638 14725 14740 14816 14826 14832 14837 14923 14980 14995 15010 15029 15031 15041 15049 35055 15070 15094 15127 15148 15174 15247 15264 15274 15332 15389 15410 15418 15466 15482 15499 15503 15522 15596 15633 15714 15739 15762 15824 15842 15853 15863 15866 15869 15902 15919 15951 15959 15974 15976 16033 16045 16053 16062 16079 16109 16114 16131 16151 16175 16178 16188 16201 16246 16255 16308 16321 16323 16328 16381 16400 16403 16423 16453 16459 16469 16472 16495 16531 16560 16608 16609 16623 16627 16679 16731 16735 16750 16753 16771 16798 16823 16890 16899 16915 1692C 16927 16946 16955 16933 16984 16989 17077 17133 17174 17181 17188 17227 17255 17312 17320 17397 17400 17419 17424 17463 17514 17528 17562 17586 17662 17667 17748 17772 17782 17801 17814 17815 17837 17841 17859 17862 17865 17873 17879 .17905 17909 18016 18057 18137 18185 18232 18238 18257 18269 18297 18300 18305 18315 18324 18400 18402 13430 18445 18452 18492 18506 18510 18519 18562 18565 18576 18587 18591 18642 18681 18690 18702 18713 18754 18775 18968 19064 19107 19131 19136 19258 19306 19324 19490 19580 19603 19658 19671 19719 19749 19795 19843 19861 19863 19868 19894 19906 19928 19973 19976 19977 19988 20056 20104 20109 20155 20158 20160 20230 20236 20238 20275 20276 20323 20378 20381 20405 20411 20440 20447 20496 20588 20603 20623 20669 20674 20680 20696 20702 20780 20789 20835 20872 20900 20919 20946 20959 20987 21042 21045 21061 21068 21084 21090 21095 21101 21142 21165 21171 21191 21223 21232 21243 21263 21412 21484 21527 21529 21607 21609 21619 21640 21677 21682 21697 21708 21745 21783 21805 21879 21895 21897 21912 21958 Ook speciaal in verband met de z.g. „ge voelige leeftijd" van het kind, biedt het Montessori-onderwijs groote voordeelen, waarvan zij nadere toelichtingen gaf. Prof. Kramers deed hierop eenige med- deelingen omtrent de plannen tot stichting eener Montessori-school in de v.m. Kleu terschool aan de Spaargarenstraat, waarna mevr. Coster een interessant overzicht in vogelvlucht gaf van de werkzaamheden op de Montessori-school. Na gedachtenwisseling dankte prof. Kra mers de spreekster voor haar lnterressante lezing. RIJNSBURG. Raadsagenda. De Raad komt hedenavond te 7.30 n.m. in openbare vergadering bijeen. 1. Ingekomen stukken. 2. Aankoop vuilnisauto. 3. Verlenging termijnen onbewoonbaar verklaring woningen. 4. Gratis afstaan van strooken grond ge legen aan den Buitenweg en in de Waard. 5. Vaststelling aantal te heffen opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelas ting 1938/39. 6. Wijzigingen gemeente-begrootingen 1937 en 1938. 7. Schrijven van burgemeester en wet houders van Katwijk inzake keurloonen ingevolge de vleeschkeuringswet. 8. Vaststelling voorschotten vergoeding aan besturen van bijzondere scholen inge volge art. 101 der 1. o. wet 1920. 9. Vaststelling begrooting van het water leidingbedrijf 1938. 10. Vaststelling gemeentebegrooting 1938. 11. Adres van D. Kromhout Dz. houdende verzoek tot het koopen van een strook grond gelegen aan den Buitenweg voor het bouwen van een huls met winkel. 12. Ontheffingen schoolgeld. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: a. Heemskerk. j.m. 26 jaar en a. Peet, j.d. 19 jaar; J. W. Voogt, J.m. 28 jaar en J. v. d. Mey. Jd. 24 jaar. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7