Ons Kort Verhaal LEIDSCK DAGBLAD Derde Blad Dinsdag 22 Maarf 1938 Een gevaarlijke vrouw GEMENGD NIEUWS RECHTZAKEN Instantine VRAGENRUBRIEK BOERDERIJBRAND TE SUAWOUDE. Veertien stuks vee in de vlammen omgekomen. Gisterochtend te ongeveer half tien ont stond brand ln de schuur van de boerderij, bewoond door P. van der Meulen, gelegen aan de kom van het dorp Suawoude iFr.) De vlammen grepen door de droogte van het houtwerk met groote snelheid om zich heen, zoodat de bewoners en dorpsgenoo- ten geen kans zagen, al het vee uit de stallen te redden. Een achttal koeien, vijf hokkplingen en een paard kwamen in de vlammen om. De brandweer uit Bergum wist het woon huis te behouden. Verder brandde alles tot den grond toe af. Een groote hoeveel heid hooi, dat op het erf opgeslagen was. werd evenepns een prooi der vlammen De oorzaak van den brand ls te wijten aan het feit. dat kinderen ln de schuur met lucifers hebben gespeeld. Verzekering dekt de schade. De boerderij was eigendom van den heer L. D. van der Meulen. BOSCH. EN HEIDEBRANDEN. Uit de bosschen, welke gelegen zijn aan den Neutralenweg te Schinveld, steeg te gen een uur gistermiddag een dichte rook walm op. In de afgevallen dennennaalden, welke daar rijk gezaaid over den bodem liggen, bleek een felle brand te zijn ont staan, w-elke spoedig zoodanige afmetin gen aannam, dat voorloopig aan blusschen niet viel te denken. De brandweer uit Brunssum stond dan ook voor een uiter mate zware taak. Selchts zeer geleidelijk wist zij het vuur meester te worden. Om zes uur eerst was de brand gebluscht. Negentig hectaren bosch waren toen door het woedende ele ment verteerd. De verbrande bosschen zijr eigendom van de Limpensstlchting. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. De aangerichte schade wordt door verzekering gedekt. De Veluwsche boschbrandweer is giste ren gealarmeerd aangezien te Stroe een heidebrand werd gesignaleerd door de op de torens verblijvende brandwachts. On der leiding van den burgemeester van Bar- neveld. den heer J. Westrik. tevens hoofd leider der 'Veluwsche boschbrandweer, is men erin geslaagd, de brand tot een vier de deel van een hectare te beperken. Gistermiddag omstreeks twee uur ls brand ontstaan in de heide onder het broek te Netersel. De brand breidde zich snel uit en sloeg over naar het Kwikbosch Door wind en vluchtend wild werd de brand ln verschillende richtingen verspreid langs randen hakhout, zoodat in korten tijd op tal van plaatsen brand was uitge broken. Ondanks het feit, dat tallooze personen het blusschingswerk hadden aangevat, bleek dit onbegonnen werk. De brand plantte zich over de Beerse op het gebied van Westerbeers en Casteren voort. Hon derden hectaren gemeentelijke en particu liere bosschen hakhout en jong dennen bosch zijn door het vuur verteerd. Aan gezien de brand gisteravond om zeven uur nog voortwoeade, ls de schade nog niet te overzien. Zij wordt gedeeltelijk door ver zekering gedekt. ONGELUK OP SPOORWEGEMPLACE MENT TE DEN HAAG. Tijdens het overladen van houten bad- dings is gistermorgen de 29-jarige werk man H. J. van P.. wonende aan de Laak- kade, op het goederen-emplacent van de Hollandsche spoorwegen te Den Haag on der een van de zware houten balken ge vallen. Hij kreeg de baddlng op het lichaam tengevolge waarvan hij ernstige kneuzin gen opliep, In zorgwekkenden toestand is hij naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. BRAND TE ZAANDAM. Arbeider in brand geraakt. Te Zaandam ls gistermiddag brand uit gebroken in de verffabriek van de firma Hcyme Vis in de Oostzijde bij de Hoqp- brug. Terwijl een der knechts,, de 18-jarige H. Jongejans van Westzaan, bezig was in de maralloods paraffine te smelten, is dit mengsel, vermoedelijk door te sterke ver hitting, in brand geraakt. Daarbij vatten de kleeren van Jongejans vlam. die alleen in de loods aanwezig was. Het vuur ver breidde zich zoo snel, dat de man een brandende fakkel gelijk werd. Hij had echter de tegenwoordigheid van geest zon der bedenken in de Zaan te springen, waardoor hij zich het leven heeft gered. Niettemin is J. met ernstige brandwonden naar het ziekenhuis overgebracht. De brand zelf kon spoedig met behulp van het personeel van de fabriek worden gebluscht. (Msb.) GEEN VERDUISTERING. De hoofddirectie van de Incassobank te Amsterdam deelt ons mede, dat in het geval van het ontslag, verleend aan de beide vroegere directeuren van het kantoor te Delft, de heeren Van E. en Van K„ van verduistering geen sprake is, hetgeen aanvankelijk in sommige bladen ls mede gedeeld. PAARD OP HOL GESLAGEN. Terwijl de 83-jarlge landbouwer J. Vis- scher uit Rouveen met paard en wagen huiswaarts keerde sloeg het paard op. hoi. V. kwam onder de wielen terecht en werd zwaar inwendig gewond opgenomen. Me dische hulp heeft hiet meer mogen baten. Aan de gevolgen van het ongeval is de oude man overleden. KANTONGERECHT TE LEIDEN. BU1TENLANDSCH GEMENGD. DOODSTRAF TEGEN PRIESTER MOORDENAAR IN POLEN. De rechtbank te Poznan, in Polen. heeft <kn communLst Nc.vak, die een Kathonek priester van het leven beroofd had, ter dood veroordeeld. (Het betreft den pastoor, die onlangs op den kansel werd doodge schoten). Mr. A. v. d. Eist herdacht. Voordat de behandeling der strafzaken gis termorgen een aanvang nam. herdacht de kan tonrechter, mr. Lichtenberg, het plotseling over lijden van mr. A. v. d. Eist. oud-ambtenaar van het O.M. by het Leidsche Kantongerecht. Met veel genoegen heb ik. aldus spr.. met mr. v. d. Eist samengewerkt en van deze plaats uit wil ik hem ook herdenken als een verdienstelijk ambtenaar van het Leidsche kantongerecht. De ambtenaar van het O.M.. mr. Bakhuizen, herdacht met diepen weemoed mr. v. d. Eist als den nestor van het O.M. Nadat de griffier en de deurwaarder, de heer v. d. Wouden nog eenlge gevoelvolle woorden aan de nagedach tenis van mr. v. d. Eist hadden gewijd, nam de zitting een aanvang. Dc wet op dc ultverkoopen. Een directeur van een kleedlngmagazijn te Amsterdam en Leiden moest terecht staan wegens overtreding van de wet op de uitver- koopen. Verdachte had o.a. in het „Leidsch Dagblad" een bijzonderen verkoop aangekondigd tegen verminderde prijzen, als „December maand - koopjesmaand" en dit ook op de ramen laten aanbrengen. De heer M. J. van Biggelaar uit Amsterdam, die als getuige k décharge ge hoord werd. erkende dat hij de advertentie ln het „Leidsche Dagblad" had laten plaatsen. De firma had tegen zeer billijke prijzen goederen van confectie-fabrieken gekocht die tegen zeer billijke prijzen verkocht konden worden. Het was geen opruiming geweest, maar een seizoen- aanbieding. zooals de firma dit ieder jaar in de maanden Nov.-Dec. doet. Ook ln het voor jaar hebben deze verkoopen wel eens plaats, terwijl in Januari de wettelijke uitverkoop plaats heeft van overgebleven goederen, die soms met verlies verkocht worden. Het O.M. wees er op. dat het hier om een principieele uitspraak gaat; z.i. is wel degelijk art. 3 van de wet op de ultverkoopen overtreden. Een der gelijke zaak is op 5 September voor het kan tongerecht te Amsterdam behandeld, maar het O.M. kon zich met het vrijsprekend vonnis niet vereenigen, omdat door deze bijzondere aan biedingen de middenstand schade lijdt, daar hij ook tegen lagere prijzen moet gaan verkoopen. Art. 3 is juist in het leven geroepen om hei verkoopen tegen lagere prijzen tegen te gaan. Door zulke verkoopen wordt de middenstand gedupeerd, waarom het O.M. f. 1 boete eischte of 1 dag hechtenis. De raadsman, mr. Kropman, hield een uit voerig pleidooi om aan te toonen dat van een uitverkoop geen sprake is geweest. De firma had eerst, voordat zij tot dezen bijzonderen ver koop overging, inlichtingen gevraagd en verno men dat zulke annonces en verkoop geoorloofd waren. Art. 3 spreekt van Inventaris-, balans-, seizoen- en andere uit verkoopen, die alleen in Januari geoorloofd zijn. De raadsman vroeg vrijspraak. In repliek wees het O.M. er nogmaals op, dat de bedoeling van de wet is om misbruiken tegen te gaan. daar door misleidende opschrif ten het publiek in de war gebracht wordt. Over veertien dagen zal de kantonrechter schrifte lijk vonnis wijzen. Een stadgenoot alhier moest terecht staan, omdat hij op den Haagweg bij de „Vink" een auto had bestuurd, terwyl hij zoodanig onder den invloed van alcohol verkeerde, dat hy niet in staat geacht kon worden een auto naar be- hooren te besturen. In plaats dat verdachte zich in de file auto's had geschaard, die zich voor den overweg „de Vink" had opgesteld, was hij zonder noodzaak links over het voetpad uitgeweken. De Rijksveldwachter Franke uit Voorschoten, die zulk rijden erg vreemd vond, had daarop verdachte aangehouden en gecon stateerd dat verdachte onder den invloed van sterken drank verkeerde. Franke had den ver dachte, die over Wassenaar naar Den Haag wilde ryden, gelast naar Voorschoten te rijden om hem voor te leiden voor den bur gemeester als hoofd der politie. Bij het weg- ryden was verdachte eerst tegen een huis op gereden en op weg naar Voorschoten had ver dachte nog drie verkeersovertredingen begaan. De heer Berkhout, burgemeester van Voor schoten. die als getuige gehoord werd. ver klaarde dat verdachte wel niet stomdronken was geweest, maar uit alles bleek, dat verdachte niet in staat was om een auto naar behooren te besturen. Een andere getuige verklaarde, dat verdachte wel in staat was geweest om een auto te besturen. Zelf had hy ook evenveel al cohol gebruikt en er geen hinder van gehad. Het O.M. vond het feit byzonder ernstig, daar zulk ryden op een drukken verkeersweg groot gevaar beteekent. Het O.M. wilde er rekening mede houden dat verdachte^niet dronken, maar meer onder ..invloed" was geweest en eischte f. 250 boete of een maand hechtenis en intrek king van het rijbewys voor één Jaar. De raads man betoogde, dat verdachte niet dronken was gev/eest. De Ryks veldwachter had verklaard, dat het helder weer was geweest, terwyi hei volgens de Bilt mistig en donker was geweest. Ook de intrekking van het rybewys achtte spr. een te zware straf. Ook was geen bloedproef genomen, zoodat niet bewezen was. dat ver dachte te veel alcohol had gebruikt. In repliek achtte het O.M. een bloedproef niet noodlg, daar deze alleen het percentage alcohol bepaalt, maar niet of verdachte al dan niet in staat is een auto te besturen. Over acht dagen zal de kantonrechter schriftelijk vonnis wyzen. Een Leidsche slager moest terecht staan we gens overtreding van de Crisls-Zuivelwet. De heer H. G. F, Menken, controleur by de Crisis- Zuivelcentrale had in de keuken ongeveer 7 Kg. gesmolten rundvet ln bekers van 1/4 Kg. aan getroffen zonder de vereischte banderollen. In een bed onder kussens verstopt had de ambte naar nog ongeveer 4 Kg. rundvet aangetroffen. Al lang werd verdachte verdacht, dat hy fraude pleegde. Verdachte beweerde, dat het vet voor eigen gebruik was geweest en het gesmolten vet aangebrand was. Het O.M. vond het wel vreemd dat men dan dit vet op zoo'n vreemde plaats verstopt en het voor eigen gebruik in bekers giet, Elsch f. 30 boete of 20 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van het in beslag ge nomen vet. Uitspraak f. 25 boete of tien dagen hechtenis met verbeurdverklaring Yan het in i beslag genomen vet. De directeur eener N.V. te Delft had met zijn auto naby de Marebrug op de Oude Vest geen voorrang verleend aan het rechter ver keer en den doorgang niet vrygelaten. waar door hij in botsing was gekomen met een auto van den heer G. H. Verdachte kon niet be grijpen dat hij in overtreding was geweest en achtt~ juist den heer H. schuldig. Het O.M. eischte f. 15 boete of 8 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot f. 15 boete of vijf dagen hechtenis. door DIONYS LIPPA. Het weekendvillaatje lae eenzaam tegen den heuvelachtigen oever van de rivier. Een keurig huisje met een prachtigen tuin, die zich tot het water uitstrekte. In de stilte van den nacht was alleen het een tonige zaehce ruischen van de rivier te hooren. De vensters van de villa waren in duisternis gehuld. Clement Steven werd plotseling wakker. Hii opende de oogen en strekte zijn hand uit naar het electrisch lampje op zijn nachtkastje. Opeens trok hii zijn hand te rug. Het geluld van een sluipende tred uit de kamer naastaan drong tot hem door. Voorzichtig wipte hii het bed uit en ging naar de deur. Ingespannen luisterde hij. Geen twiifel mogelijk: achter de deur was iemand, die op en neer liep. Steven loerde door het sleutelgat en zag het licht van een zaklantaarn door de kamer glijden. De Jongeman drukte lang zaam de klink naar beneden en opende gerulschloos de deur. Bii zijn schrijftafel stond een gestalte, met den rug naar hem toegekeerd, die bezig was een der laden open te trekken. Onmiddellijk knipte Ste ven het licht aan. Eerst thans had de in dringer hem bemerkt en draaide deze zich haastig om. .Schiet nletl" hoorde Steven roepen Het was een hocge stem. die vrij rustig klonk Nieuwsgierig keek Steven naar het jongemetsje. dat tegenover hem stond en dat zich zoo goed mogelijk trachtte te beheerschen. Het stamelde eenige onver staanbare woorden en klemde zich vast aan de schrijftafel. Onder andere omstandigheden zou dit meisje, met haar bleeke. ovale gezichtje en haar gloedvolle oogen. niet nagelaten hebben een prettlgen Indruk op Steven te maken Smeekend zag zit hem aan. doch de uitdrukking van haar met lange wim pers omschaduwde bruine oogen scheen op dit moment weinig indruk op Steven te maken. „Wat doet u hier?" vroeg hij barsch. „Ik.ik.stamelde de indringster. ..Ja ja. u dacht hier natuurlijk uw slag te slaan!" viel Steven haar ruw in de rede. ..en als lk niet wakker geworden wasToen viel zijn blik opnieuw op het bekoorlijke gezichtje en een gevoel van medelijden kwam over hem „Ik heet Erlka" zei de dievegge zacht. Haaf oogen stonden vol tranen. „Ik was wanhopig, wist niet meer wat lk deed Het raam stond open eigenlijk wilde lk al leen maar iets zopken om te eten Erika snikte. „Ik denk. dat. de politie daar weinig van gelooven zal. jongedame!" meende Steven koeltjes. „Eetwaren zoek je nu eenmaal niet in de lade van een schrijfbureau. U zult iets anders moetan verzinnen". Even zweeg de jongeman. Toen zei hij met na druk „Huil nu maar niet. alsjeblieft. U hadt tevoren moeten bedeken. wat er voor u op het spel stond. Het ls mijn plicht de politie op te bellen". Reeds greep Steven de telefoon, toen hii het jongemeisje zag wankelen. Snel legde hii de telefoon neer. Te laat. Geluidloos zonk de indringster in een op het tapijt. Steven was radeloos. ..Juffrouwriep hii luid en schudde haar voorzichtig heen en weer. De hulpe loosheid van het meisje had hem onzeker van zich zelf gemaakt. Vlug haalde hii een kussen en een glas water en knielde bij de bewustelooze jonge vrouw neer. Langzaam keerde het bloed naar de wangen terug. Twee verbaasde, knipperende oogen staarden Steven aan. „Ik dank u". zei het meisje zacht. Lang zaam stond zij op en gelaten vertelde zij „Ik ben geen dievegge. Nee. nog niet Laat de politie er bulten". Toen greep zij Steven's belde handen en smeekte: „Toe. zeg. dat u het niet doen zult". „Als u mij belooft, dat dit de laatste keer ls". zei Steven streng. ,.U moest zich schamen Het iongemeisje boog het hoofd. „Ik dank u". fluisterde zlf. „Ik zal uw goedheid niet verfgccen" Enkele oogenbllkken daarna was zij verdwenen Twee maanden later, in het begin van den herfst, ontving Steven een bruine en veloppe. die niets anders bevatte dan een entreebiljet voor den schouwburg. Dien avond zat hij op een der voorste rijen en wachtte met belangstelling op den aanvang der première „Een gevaarlijke vrouw". Nauwelijks was het gorditn opgegaan of op hetzelfde oogenblik herkende hit ln de diva het jongemeisje. die in dien bewusten nacht op heeterdaad door hem betrapt was. .Schiet niet!" riep zij luid. Een man met een browning in de hand stond tegen over haar. „Schiet niet!" smeekte zij opnieuw. „Ik was wanhopig, ik wist niet meer wat ik deed!" Een uur na afloop der voorstelling zat Clement Steven met een elegante jonge dame in het restaurant Colombo. „Ik snakte er naar", bekende Erlka „om mijn 1-01 tenminste eens één keer ln' wer kelijkheid te beleven. Het risico, tja, dat moest ik natuurlijk op den koop toe nemen. En ik ben büj, dat ik het gedaan heb. want daaraan schrijf ik het groote succes van hedenavond toe. En dat heb ik ook aan u te danken!" Het gesprek kwam op wat er dien zo mernacht gebeurd was. „Wist je. Erika", zei Clement langzaam, „dat het mij moeilijk viel je geen zoen te geven:, toen je daar bewusteloos op den grond lag?" „Ik wist het.,..", fluisterde Erika. Nadruk verbodkhr. Aruteursreoht Voorbehouden brengt hulp in gezinnen, waar door geboorte, onvolwaardig heid of ziekte van kinderen bij zondere nooden zijn ontstaan. Zendt Uw bijdrage op Postgiro 75000 Den Haag. 'Om radeloos Tegen pijnen van te wordenInsianline a 2 tabletten Instantine brengen binnen luttele minuten al ver lichting. Onthoudt daarom stilt en voorkomt pijnen I Doosjes a 12 fabletten 70 ct., zakjes a 2 labletten 15 ct. 8101 (Ingez. Med.) VERTRAGING IN DE HELIUM- LEVERANTIE AAN DUITSCHLAND? Uit betrouwbare bron wordt vernomen, dat de Amerikaansche regeering zou tal men :net de levering van een aanzienlijke hoeveelheid helium aan Dultschland. Ickes de minister van binnenlandsche zaken en president van de heliumcommissie, zou zich :egen onmiddellijke levering verzet ten. Hij zou vreezen, dat het gas niet al leen voor de nieuwe Zeppelin, maar ook voor militaire luchtschepen gebruikt zal worden. Een bakker uit Noordwijk moest voor ce vierde maal terecht staan wegens overtreding der Arbeidswet. Om 4.35 uur had een zeven tienjarige Jongen nog in de bakkerij gewerkt, terwijl de arbeidstijd reeds om 1 uur was ge ëindigd. Dit was gekomen, zei verdachte, omdat hi) een ouderen knecht een vrijen dag had ge geven, Het O.M. wilde, omdat het de vierde herhaling was, eerst hechtenisstraf vragen, maar voor ditmaal eischte het O.M. f. 15 boete of vijf dagen hechtenis. De kantonrechter ver oordeelde verdachte tot f. 10 boete of vier da gen hechtenis, maar wees verdachte er op, dat hij een volgenden keer hechtenisstraf zou op leggen. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Het gevolg van praatjes. Terzake van mishandeling had iemand uit Leidsohendam zich te verantwoorden. „U kent me wel. anders beken ik, maar nu is het beslist niet waar", vertelde ver dachte. De getuige J. C. D. B., uit Leldschendam, gaf een uiteenzetting over dfi gebeurtenis sen, die nogal ingewikkeld waren, en neer kwamen op een ruzie naar aanleiding van praatjes, die waren rond verteld. De zuster van deze getuige was niets over verdachte te spreken, die zoo ongeveer de heele buurt schijnt te terroriseeren en kwa den Invloed uitoefent. Zoowel de vorige getuige als deze juf frouw, hadden een klap in het gezicht ont vangen van verdachte. De Dffioler zeide ln zijn requisitoir, dat verdachte weinig gunstig bekend staat en hij vond het zeer begrijpelijk dat verdachte ontkent, omdat hij een voorwaardelijke veroordeeling achter den rug heeft. Hij staat als een bruut bekend en daarom vroeg de officier twee maanden gevangenis straf. De verdediger pleitte tot vrijspraak, om dat het bewijs der mishandeling niet ge geven was. De politierechter zei het met een geld boete te willen afdoen, omdat de mishan delde partijen ook niet geheel vrij uit gin gen. Gezien de financleele omstandigheden legde de politierechter f.8 voorwaardelijk op met een proeftijd van twee jaar. KANTONGERECHT TE HAARLEM. Een dam beschadigd. Terecht stond een 28-jarlge landarbeider uit Haarlemmermeer, wlen ten laste was gelegd, dat hij in de Haarlemmermeer een dam. welke op last van den dijkgraaf was aangebracht opzettelijk heeft beschadigd. Na het hooren van den opzichter van den Haarlemmermeerpolder, den heer J. H. Boogaard en enkele andere getuigen eischte de ambtenaar een geldboete van f. 20.—, subs. 10 dagen hechtenis. Vonnis overeenkomstig den elsch. Te vlug naar rechts uitgeweken. Tegen een niet verschenen chauffeur uit Haarlemmermeer eischte de ambtenaar een geldboete van f. 15.subs 6 dagen hech tenis, wegens het op den Lisserdijk te vlug naar rechts uitwijken, waardoor hij een auto bestuurd door den heer B. Bleheuvel uit Haarlemmermeer aanreed Overeen komstig den eisch werd verdachte veroor deeld. Register niet bijgehouden. Een koopman uit Haarlemmermeer stond terecht omdat hij geen aanteekening heeft gehouden van een door hem gekochte bak fiets, welke, zooals later bleek, gestolen was. De ambtenaar merkte op. dat verd. binnenkort terecht zal moeten staan we gens heling, van deze bakfiets. Spreker eischte tegen verdachte een geldboete van f. 20.subs. 10 dagen hechtenis. De Kan- ionrechtet veroordeelde verd. tot een geld boete van f. 15.subs. 10 dagen hechtenis. Aanrijding. Hierna stond terecht een Leidsche wa genvoerder der N.Z.H.T.M.. wien ten laste was gelegd dat hij zijn tramtrein niet tij dig tot stilstand heeft gebracht ln de Hoofdstraat te Hillegom waardoor een vrachtauto uit Zijpe werd aangereden. Na getuigenverhoor eischte de ambtenaar een geldboete van f. 10.—. subs. 6 dagen hech tenis. De Kantonrechter achtte het ten laste gelegd niet bewezen en sprak vrij. Overtreding der Vleeschkeuringswet. Terecht stond een 28-jarlge en vle'esch- verkooper P. N. J. uit Nieuw-Vennep, wien ten laste was gelegd, dat hij bedorvën vleesch ln voorraad heeft gehad. Nog geen 5 jaar geleden was verd. wegens hetzelfde feit veroordeeld. Dc ambtenaar eischte een geldboete van f. 100.subs. 1 maand hechtenis en openbaarmaking van het vonnis. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot een geldboete van f. 60. subs. 30 dagen hechtenis en openbaarma king van het vonnis. Holland-Amerika Lijn LEERDAM, uitreis pass. 20 Maart Dover DELFTDIJK, ultr. 18 Maart van Punta Arenas. Rott. Lloyd KOTA INTEN, thuisreis, pass. 20 Maart Point de Galle TJIKEMBANO. thuisreis, 20 Maart van Port Said INDRA- POERA, uitreis, 21 Maart te Belawan SOEKABOEMI, uitreis, pass. 21 Maart Gi braltar. Holland-West Afrika H)n REGGESTROOM, uitreis, pass. 20 Maart Ouessant. AMSTKL- KERK, 21 Maart v. Amsterdam n. Hamburg. My. Oceaan PHRONTIS, Amsterdam naar Java, 20 Maart te Swansea LAOMEDON 19 Maart van Batavia n. Amsterdam. ME- LAMPUS, Java n. Amsterdam. 20 Maart te Colombo. Java-New York LUn BRASTAGI, 19 Maart van Singapore n. New York. Mg. Nederland SOEMBA. uitreis, pass. 20 Maart Gibraltar TARAKAN, 19 Maart van Batavia n. Amsterdam SINGKEP, ultr., 20 Maart te Sabang. Java-China-Japan LUn TJISADANE, 19 Maart van Hongkong n. Amoy. Silver-Java-Pacific Lijn - TJIKANDI, 18 Maar» van Kaapstad n. Port Elisabeth TOSARt, 18 Maan van Calcutta te Seattle. Kon. Ned. Stoomb. Mij, HELDER, thuisreis, 18 Maart te Callao ATLAS, 16 Maart van Curacao n, Maracaibo D1DO, 16 Maart van Curacao n. Maracaibo DOURO. 16 Maart van Curacao n. Maracaibo PLUTO. 30 Maart v. Amsterdam te Gdynia THESEUS. 21 Maart van Amsterdam te Kopenhagen DEUCALION, 21 Maart van Algiers te Lissa bon LUNA, 19 Maart van W. Indlë te New York. Rotterdam-Z. Amerika Lijn ALHENA, ultr. pass. 20 Maart Dungeness. Kon. Paketv. My. ROGGEVEEN, 19 Maart van Zanzibar n. Batavia. Holland-Afrika Lijn RANDFONTEIN, 21 Maart van Marseille n. Port Said. Holland-Australië L(jn MELISKERK, ultr,, 21 Maart te Newcastle IN.S.W.). Halcyon Lyn STAD AMSTERDAM, 20 Maart van Pepel te Sierra Leon STAD DOR DRECHT, 19 Maart van Vlaardlngen te Porto Ferrajo. Diverse Stoomvaartberichten MERULA, 18 Maart van Rouaan n. Fayal v.o. VECHT STROOM. 20 Maart van Amsterdam te Huil SCHIE, 20 Maart van Vllssingen n. Salis bury BEVERWIJK. 19 Maart van Malta te Morphoubaai KATWIJK, Rotterdam n. Bilbao, pass. 20 Maart Ouessant NAALD WIJK. Londen n. Istanboul, pass. 21 Maart Kaap Bon VECHT, Libreville n. La Fallicc, pass. 19 Maart Las Palmas BERKEL Bor deaux n. Raumo ,pass. 21 Maart Brunsbuttel MAASHAVEN. 19 Maart van Libreville te Port Gentil MIJDRECHT. 17 Maart van Abadan n. Engeland WAALHAVEN. 19 Maart van Rotterdam te Port Gentil ST. PHILIPSLAND. 20 Maart van de Tyne te Hamburg STOLWIJK. 20 Maart van Rot terdam te Bouseau IJSELHAVEN, Antwer pen n. San Juan, pass. 19 Maart Fayal ALIOTH. Rotterdam n. Key West v.o.. pass. 19 Maart Lizard WALBORG. arr. 21 Maart te Port Talbot GROENLO, Velsen n. Castro Urdlales, pass. 19 Maart Ouessant BOE- KELO, 19 Maart van Madeira n. Zighinchor HENNIE. verm. 20 Maart te Londen ST. ANNALAND, 18 Maart van Blyth te Lon den AMSTELSTROOM, 20 Maart van Am sterdam te Londen HONTESTROOM. 20 Maart van Amsterdam te Londen ZEE LAND, 20 Maart van Hamburg te Beckton MACUBA. 18 Maart van Curacao te B. Aires NEDERLAND. 18 Maart van Port Arthur te Mombassa DONAU, sleepboot. 19 Maart v. Rotterdam te St. Lucia ARTEMIS. Hull n. St. Kitts v.o., pass. 19 Maart Bevezier THEANO, Rotterdam n. Belfast, pass. 20 Mrt. Lizard RIJNSTROOM, 20 Maart v. Am sterdam te Bristol ZAANSTROOM. 20 Mrt. van Amsterdam te Liverpool. NIEUW- LAND, 20 Maart van Rotterdam te Grange mouth. H. S, te L. U biyft verplicht het verschul digde te betalen. Als U de omstandigheden uit eenzet. ls men wellicht genegen een voor U minder bezwarende afbetalingsregeling te aan vaarden. N. de J. te K. In verband met de in uw vraag meegedeelde feiten, kunnen by weigering der betaling geen stappen worden gedaan, die anders tot resultaat hadden kunnen voeren. In- tusschen is het afkeurenswaardig, dat de andere party misbruik maakt van den toestand, waarin U verkeert. Abonné Na het overUJden zal men in dc eerste plaats moeten trachten vast te stellen, wai de dochter nog toekomt van de nalaten schap van haar moeder. Aan uw dochter kan een vierde gedeelte der overblijvende goederen ten deel vallen. C. W. v. R. Waarschynlijk zal ook in dlfc geval auteursrecht verschuldigd zyn. Wend U Obrechtstraat 51, Amsterdam. B. te L. Degene, die de hulp heeft genoten, is niet strafbaar. J. V. te K. Als U door verder niet te be talen en afstaan van het toestel niet veel schaae zoudt hebben, zoudt U kunnen beginnen Mjans niet te voldoen op grond van wanprestatie. Wilt U in rechten ontbinding der overeenkomst vor deren. dan ls het gewenscht uwerzyds de ver plichtingen na te komen en u tot een advocaat te wenden. Houdt verder in het algemeen rek«» nlng met de bepalingen van de overeenkomst 2—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10