LEIDSCH DAGBLAD - Tweede BEarï Zate; dag 19 Maart 1938 Officieele Crisispublicaties De woningbouwver. „Buitenlust te Oegstgeest Uit de Rijnstreek Het derde bouwplan tot stand gekomen Uit de Omstreken DICKIE DONS EN DE TOOVERVISCII ALPHEN. Mooie Voordrachtavond. Gisteravond werd voor de ouders van de Muloschool met den Bijbel afd. L.O. in de gymnastieklokaal der School een voor drachtavond gehouden, waarvoor zeer groote belangstelling bestond, zoodat de op keurige wijze met vlaggendoek versierde zaal een keurig aspect bood. De avond werd geopend met het gemeenschappelijk zuigen van ps. 89 1. Het hoofd der school de heer P. Stouthamer ging in gebed voor, waarna hij de ouders welkom heette en het doel van den avond uiteenzette. Hier bij wees hij er op, dat deze avond vrijwel parallel gaat, een z.g. Ouderavond om den band tusschen school en huisgezbin te ver stevigen, doch anderzijds ls het de be doeling dat de kinderen hun „kunnen" aan de ouders toonen en lnstede met de gewone sleur een dergelijke voordracht avond zoowel voor leerling als personeel een hoogst nuttige afwisseling is voor hun lezen, zang en optreden. Achtereenvolgens traden verschillende leerlingen in groepen op, waarbij talrijke keurige zangnummers en aardige voordrachtjes worden uitge voerd. Voor de pauze traden hoofdzakelijk de lagere klassen op en daarna de leerlingen der hoogere klassen. Het geheel had een zeer geslaagd verloop en het optreden der kleuters 'met hun leuke spelen en zang dwong bewondering af. Na afloop hield het hoofd der school een korte toespraak en werden mededeellngen gedaan omtrent het werk der leerlingen enz. Na de sluiting door een bestuurslid, bestond gelegenheid het werk en lokalen der leerlingen te bezichtigen en zich met het personeel te onderhouden, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Het was een mooie avond waarop be stuur, personeel en ouders zeker met ge noegen zullen terugzien, zij zijn zeker op nieuw overtuigd dat het onderwijs aan aeze school in goede handen is. 6-jarig bestaan van „Mirjam". De meisjesver, „Mirjam" hield haar 6e Jaarvergadering. De presidente liet zingen ps. 118 1—8, waarna zij een schriftgedeelte las en in ge bed voor ging. Zij wees op het belang van het samenkomen om Gods Woord te on derzoeken. Mej. Altona hield een inleiding over Ruth, waarbij zij op keurige wijze de trouw van Rut'n tegenover God en haar schoonmoeder schetste. Het geheel werd keurig afgewisseld door zang onder leiding van den heer Visser, die ook het verdere van den avond met muziek verzorgde, door voordrachten, een reclteerwedstrijd enz. Ds. Scheers sloot met dankgebed. Geen vervolging. Naar wij vernemen zal de directeur der Luxor bioscoop alhier niet worden vervolgd wegens overtr. van het verbod te vertooning van de film „Grazige Weiden", die door den burgemeester was verboden o£ grond van het feit dat het art. 19 der bioscoopwet een anctiebepallng mist. De geheimzinnige opgravingen. De mysterieuze opgravingen en het ond- derzoek der Rijksveldwacht, waarover wij gisteren berichtten, zijn gistermiddag nog beëindigd. Omtrent de resultaten valt nog niets met zekerheid te melden. Burgerlijke Stand. Geboren: Wijmpje d. van Jacob Koelewijn en Wijmpje Kampert; Cornelia Jacoba d. van Teunls Versluis en van Neeltje Nelia Kom: Elisabeth Alberta d. van Johannes Aartman en Antonia Christina Röling: Hendrik z. van Dirk van Heijnlngen en Gegarda Willempje Stapper: Anthoinetta Helena d. van Cornells Haeck en van Maria Anna Zoeter; Nicolaas Petrus Jaco bus z. van Egbertus P. J. Beumer en Petronella Beens. Gehuwd: Cornells Hendrik van der Linden 24 jaar en Agatha Bouthoorn 25 Jaar. Overleden: Danemina Maria Huisman. 68 j vtöuwe van Dirk van Donk; Jacobus Johannis Keijzer 75 Jaar. Loop der Bevotktng. Gevestigd: Dirk Flemming, Steekterweg 120: Gottfried Bremmer, Raadhuisstraat 247: Hen- drika de Vries, Bloemhofstraat 81: Johannes P. V. d. Loop. Stationsstraat 4; Annigje van der Boon, Stationsstraat 5; Willem A. Bethe. G. Rijpad 8. Vertrokken naar: Roermond Capelle in 't Zand. Cornells A. de Rijk: 's-Gravenhage. VrU- staathof 41, Neeltje Hartlng; s-Gravenliage, Linaeusstraat 89. Willem Kwakerhaak: Idem Rijmpje v. d. Velden: Heemstede. Javalaan 32. Johanna C. Verschuur; Zegveld nr. 167. Hendrik Bos; Hilversum. Eergweg 9, Rosaline van Dien; Hazerswoude, Rietveld. Albertus Hoogeveen; Woubrugge A. 140. Johannes Wessellng en ge zin; Rjjnzaterwoude, Heerenweg, Peter Boef en gezin; Leiden. Hoogewoerd 79. Cornells Heenk. De heer J. de G. deed bij de politie aangifte van diefstal van een tweetal ko nijnen uit een hok achter zijn woning. Door samenspreking van de besturen der Geref. Ver. voor Drankbestrijding en de N.C.G.O.V. is men gekomen tot fusie en oprichting van een Chr. Drankweercomité, dat een actie hoopt te voeren in de a.s. „Blauwe Week." Ten bate van de Chr. Vacantiekolonies zal alhier a.s. Woensdag een speldjesdag worden gehouden. De Chr. Fabrieks- en Transportarbei dersbond herdacht haar 20-j. bestaan in „Concordia" op zeer feestelijke wijze. Met dank werd gememoreerd dat de afd. 20 jaar mocht strijden voor de doorwerking der chr. sociale beginselen op sociaal ter rein. De afd. telt thans 165 leden, Het hoofdbestuurslid de heer L. Ooster- bos hield een kernachtige feestrede, ter wijl namens den chr. besturenbond dc heer C. Koren sprak. Ook de burgemeester hield een korte toespraak tot de «jubilee- rende vergadering. De mooie avond werd afgewisseld door propaganda-stukjes, muziek, etc. ALKEMADE. DENATURATIEVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN OOGST 1937. zooveel mogeiijk te steunen. Met een dank woord aan de leden werd dc vergadering gesloten. Gisteravond is de heer K„ monteur van het waterleidingbedrijf, die zich van den watertoren af per motorrijwiel naar zijn woning wilde begeven op de brug aan den Noordhoek alhier door de auto, be stuurd door den heer K. P. uit Oude wetering gegrepen en van zijn motorrijwiel De Neder landsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de denaturatievergoe- ding voor erwten van oogst 1937, welke zijn - gedenatureerd in het tijdvak van 14 Maart, geworpen. Het voorwiel werd geheel ver tot en met 19 Maart 1938, f. 1.35 per 100 nield, terwijl een gat in de benzine-tank K.G. zal bedragen voor groene erwten, door ontstond. De heer K. kwam er zelf goed af. handelaren gedenatureerd en voldoende Het Ls een geluk, dat de heer P. een matige aan het standaardmonster van kwaliteits- vaart had, waaraan het te danken is, dat klasse C, en f. 0.85 per 100 K.G. voor voeder- geen persoonlijk ongeval is veroorzaakt, erwten door telers gedenatureerd. De steunvergoeding voor veldboonen van den ozgst 1937, welke aan de daartoe ge stelde eischen voldoen en door telers of handelaren zijn gedenatureerd in genoemd tijdvak zal f. 2.40 per 100 K.G. bedragen. TER AAR. Vergadering der T.B.C.-verecniging. In café 't Centrum vereaderden de leden der pl. Ver. lot bestrijding der Tuberculose, onder voorzitterschap van dr. A. Quartel. De verslagen van den secretaris-penning meester, den heer B. J. Hogenboom ver- BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren Gretha Johanna d. van C. Tromp me!dden groei. Het ledental is in 1937 ge- n T QohollinrrnvHe,,,». r*i4„1/-* C TMtSTi t.C\t 17fi Tl"l 1937 i<? WÖCT de VOllC en J. Schellingerhout; GUsbert z. van G. de stegen tot 176. In 1937 is weer de volle Kruiff en H. Pouw; Helena Cornelia d. van gemeentelijke subsidie, nl. f. 400 ontvangen W. Kerpel en T. P Dijkgraaf. Overleden: Apolonia van Rijn, oud 10 maan den. overleden te Leiden. Loop der bevolking. Gevestigd: M. van Vliet, echtg. van G. Kra mer, met 3 kinderen. Meije 57. Vertrokken: W. W. de Bruijn. naar "s-Gra- venhage, Vrijstraathof 41; G. de Groot, n. Lei- Aan daadwerkelijke tuberculosebestrijding (verpleging in sanatoria, véfvberkosten be straling, versterkende middelen enz ls over dat jaar in to'aal uitgegeven f. 422 32. een bijzonder dankwoord werd door den voorzitter gericht tot den heer A de Leeuw voor diens activiteit bii de ledenwerving, ongeacht de verdiensten van anderen op den. Maredijk 54; G. van Marlon en gezin. n. dit gebied. R'dam, Katendrechcsche Lage Dijk 175: M. Vat Als leden der controle-commissie werden Voor de betrekking van tijdelijk amb tenaar ter secretarie aan de afd. Sociale Zaken hebben zich 24 sollicitanten aan- Eemeld. en gezin n. R'dam. Mllilnxstraat 159a; J. N. de Jong. naar Nieuwveen 1; Aide ie Lijs en ge zin. naar Woerden. Leidsche Straatweg 129. Ds. Fecnstra over „Gelooven". Voor het Geref. Jeugdverband sprak in .Rehoboth" d;. J. G. Feenstta van Scheve- ningen over „Gelooven". Spr. onderscheidde tusschen „gelooven" en het „geloof" hoewel het een niet zonder het ander te denken is. maar speciaal omdat ooi: een geloovige niet altijd gelooft. Ook hjj kan twijfelen en op een bepaald punt zelfs ongeloovig zijn, getuige het voorbeeld van Thomas. Dit ongeloof is een zware zonde. Geloof is een gave Gods. maar gelooven is een roe ping, die God ons geeft en waartoe hij uiteindelijk ook de kracht verleent. Dat gelooven bindt God niet aan voorwaarden, waaraan wij moeten voldoen; de vrijmoe digheid om te gelooven onllcenen wii dan ook nooit aan onszelf, maar steeds aan den ernst, waarmee God tot ons komt en de zekerheid van Zijn beloften. Er zijn maar twee wegen ..gelooven'' of „ve-werpen" en Wie daartusschen in twijfel blijft hangen, mag zich wel ernstig afvragen of hij mis schien niet God verwerpt. De boeiende rede werd gevolgd door een interessante bespreking, waaraan een tien tal aanwezigen deelnam. RIJP-WETERING. Jaarvergadering der Pluimveevcreeniging. In den Vergulden Vos alhier hield de pluimi-eeve*. haar jaarverg. onder voorzit terschap van den heer K. Verweij. Dr. ten Hennepe uit Rotterdam hield een leer zame lezing over „De pluimveeziekten in het algemeen." ROELOFARENDSVEEN. Sportvcreeniging D. O. S. Alhier had onder groote belangstelling de jaarvergadering plaats van bovenge noemde sportvereeniging. De heer K. Bo eker opende waarna notulen en jaarver slag volgden. Uit het financieel verslag bleek, dat er een batig saldo was van f. 96.23. De commissie tot het nazien der rekening adviseerde tot décharge van den penningmeester. De rekening werd onder dank vastgesteld. De heeren K. Boeker, H. van Ruiten en C. van Diemen, die pe riodiek moesten aftreden, werden wederom herkozen. Een belangrijke mededeeling volgde, nj. contributieverlaging. De weke- lijksche contributie zal voortaan gaan be dragen f. 0.15. Tot slot wees de geestelijk adviseur op den grooten bloei der vereeni- ging door haar succes van D.O.S. in de I.V.C.B. Hij spoorde een ieder aan de sport benoemd de heeren Vroonhof en Lok Bij de mededeelingen vermeldde de voorzitter de benoeming van den heer E. J. Kerk hoven als lid der contact-commissie. Het volgende rune. de bestuursverkiezing had veel belangstelling Verschillende leden zagen, toen bij de eerste stemming nie mand de vols'rekte meerderheid van stem men behaalde, een tegenstrijdigheid in diverse artikelen van het hulsh. reglement. Tenslotte staakten de stemmen over een voorstel van het 'oes'uur om een tweede stemming te houden op den voet van de eerste stemming Na langdurige discussies stelde de voorzitter dit punt uit en ging men eerst over tot wijziging van het regle ment. waarbij tevens de bezwaren, die vele leden hadden tegen het gebonden zijn aan de voordracht, van het bestuur, werden ondervangen door naast de op de aanbe veling gestelde personen verkiezing tot. be stuurslid van anderen mogelii.k te maken. Hierna koos de vergadering met groote meerderheid van s'emmen ds. Wamer als bestuurslid. Na afhandeling van toet zakelijke gedeelte hield dr Quartel een interessante, met lichtbeelden verluchte causerie over Tuber culosebestrijding. waarvoor de secretaris- penningmeester hem. mede namens de ver gadering dank bracht. In de plaats van mei. Slingerland, die had bedankt, is als presidente van de Chr. Meisjesver. Wees een Zegen" gekozen, mej. G. Rookhuizen, gezinnen van deze woningen rijkelijk voor spoed moge schenken. Bi] de onthulling van de tweede steen zeide mr. Goudsmit, o.a. dat voor de arbeiders deze bouw schoone resultaten heeft opgeleverd. De voorzitter dankte namens het bestuur van „Buitenlust" en verzocht allen de wo ningen zoowel buiten als binnen in oogen- schouw te willen nemen, waaraan in groe pen elk met een geleider werd voldaan. De nieuwe hiuzen zijn uiterst doelmatig ingericht. Men verwacht dan ook, dat in de naaste toekomst een nog grooter aan tal liefhebbers voor soortgelijke huizen zal aandringen op aanmerkelijk grooter uit breiding van dezen woningbouw. Hierboven een der beide gedenksteenen die onthuld zijn ter gelegenheid van de totstandkoming van het derde bouw plan der Woningbouwver. „Buitenlust" te Oegstgeest. Deze steen werd onthuld door mr. C. J. Goudsmit. Wederom is door de Woningbouwvereen. „Buitenlust" te Oegstgeest een mijlpaal be reikt met de totstandkoming van het derde bouwplan, bevattende 37 woningen, gren zende aan het bestaande bebouwde gedeelte dezer vereeniging. Het bestuur was met den raad van commissarissen gistermiddag in sultaat, dat na langdurige en moeizame In „Het Witte Huis" teruggekomen, dat voor deze gelegenheid smaakvol was ver sierd, merkten wij tal van prachtige bloem stukken op. Tijdens de receptie bracht wethouder van Egmond namens het gemeentebestuur een welgemeenden gelukwensch over. Namens den raad van commissarissen wenschte mr. C. J Goudsmit het wakkere bestuur van „Buitenlust" van harte geluk met het re- ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Arie z. van Johannes Eijkelboom en Jacomina van Wijngaarden; Martlnus Anthonius z. van Gijsbertus Jozefus Vink Margaretha Maria van den Broek; Teuntje Cornelia d. van Machiel Verdoold en Neeltje Ramp. Overleden: Gerrigje Krook 88 jaar. weduwe van Hendrik Jacobils Blazer; Pieter Versloot. 43 jaar. echtgenoot van Jannetje van Duün. (over leden te Enkhulzen). HILLEGOM. Sluiting Cursus Bouwkundig teekenen. De cursus in bouwkundig teekenen, die vanwege de gemeente gegeven wordt door den heer W. F. v. d. Rótte is gisteravond ge sloten. Wethouder Vermeer voerde het woord namens het gemeentebestuur. Ook spraken twee cursisten, die een geschenk aanboden. De heer v. d. Rótte heeft hierop „Het Witte Huis' bijeengekomen voor de officieele opening. Onder de aanwezigen merkten wij op de heeren T. van Egmond (weth.), N. Zand bergen (weth.), R. Reitsma, secr., vertegen woordigende het dagelij ksch bestuur der gemeente en de raadsleden de heeren Krui- zinga en v. d. Post. Voorts diverse vertegen woordigers van wonlngbouwvereenigingen uit de omgeving. Mede namens het bestuur en den raad van commissarissen van de W.B. Ver. „Buitenlust" riep de voorzitter, de heer K. Hollander, allen een hartelijk welkom toe, w.o. den heer Kiers en diverse vertegenwoordigers van zustervereenigin- gen e.a. Thans zijn wij hier bijeengekomen, aldus spr., om na een langdurigen en moeizamen strijd over te gaan een derde complex wo ningen officieel in gebruik te gaan nemen. Na een resumé betreffende de totstand koming van dit bouwplan gegeven te heb ben, behandelde spr het plan zelf. Namens de W.B. Ver. „Buitenlust" dankte de voorzitter allen hartelijk, die aan het tot stand komen hebben medegewerkt, in het bijzonder B. en W. en den raad der gemeente, den heer Kiers, alsmede het af getreden bestuur, in het bijzonder de hee ren Boom en de Best. Vermeldenswaard is tevens, dat in de complexen woningen thans twee plantsoe nen gedeeltelijk zijn aangelegd met een kinderspeelplaats (de eenige in de ge meente Oegstgeest). Spr. noodigde daarna allen uit om zich in de gereedstaande auto's te verplaatsen naar de woonwijk Buitenlust. Daar heette de voorzitter van de feest commissie, de heer H. Medendorp, allen hartelijk welkom en verzocht de heeren T. Goudsmit, voorzitter van den raad van commissarissen, de in de gevels geplaatste gedenksteenen te willen onthullen, aange boden door de leden van de W.B. Ver „Bui tenlust" als blijk van groote waardeering. De heer van Egmond zeide, dat een goede woning niet altijd een waarborg ls voor een gezellig gezin, omdat in werkelijkheid in elke woning vóór- en tegenspoed, blijd schap en droefheid wordt beleefd. Hij stel voorbereiding is tot stand gebracht. Spr. bepaalde zich o.a. ook bij het sociale vraag stuk dat niet alleen is een stoffelijk, maar ook een geestelijk bezit voor ons volk. Voor de zedelijke en geestelijke verheffing nu zijn de woningtoestanden van de aller grootste beteekenls. Slechts in een goede en gezellige woning kan het gezinsleven bloeien en daar, waar het gezinsleven op noog peil staat, is de kiem aanwezig voor beschaving en ontwikkeling. Een slechte woning benadeelt de gezondheid en brengt vele gevaren met zich. Het zijn deze argumenten, die het werken aan de verbetering der volkshuisvesting tot een eeretaak maken. Hierna sprak de heer C. D. J. Hendriks namens den architect den heer A. v. d. Heyden die tot zijn groote teleurstelling door ziekte verhinderd was, tegenwoordig te zijn. Uitvoerig besprak hij tot in details het geheele bouwwerk en dankte alle mede werkenden. Achtereenvolgens werd riog het woord gevoerd door den heer de Jong, namens de Fed. van Woningb.-Vereeniging Lelden en Omstreken, den heer Gerritsen namens de W.B. Ver. „Ons Belang, den heer Koolstra namens de W.B. Ver. „Tulnstadwijk", den Wassenaar namens de W.B. Ver. „Eensge zindheid", den heer Boom, oud-voorzitter van Buitenlust en den heer Versteeg na mens de Ver. „Tuinlust", onderafd. van Buitenlust. De voorzitter dankte tenslotte alle spre kers voor hun gelukwenschen. Des avonds kwamen bestuur, raad van Commissarissen en leden en genoodigden in feestvergadering bijeen in het Patro naatsgebouw. Als voorzitter van de feest commissie sprak de heer H. Medeindorp een openingswoord Onder leiding van den heer D. Hendriks heeft het tooneelgezelschap „De Abelspe lers" vlot opgevoerd het blijspel „De Schel menstreken van Scapin" van J. P. B. Molière Het Leidsche Salon-Orkest onder ieiding van den heer J. Plu heeft voor muzikale afwisseling zorg gedragen! Aan het einde heeft de heer Medendorp namens de feest commissie de dames van de Abelspelers een welverdiende bloemenhulde gebracht en de daarom op den voorgrond „Ziet naar besloot met een woord van dank aan allen, boven", met den wensch, dat God in de I die tot het welslagen hebben medegewerkt. 14. Dickie had de roeispanen nu neergelegd en Okkie had de tooverspreuik gezegd; toen wachtten zij in groote spanning af, of de toovervisch ook antwoord gafEn ja hoorzij hoorden een zacht geluid en toen keek er een groote visch boven het water uit! En die visch begon te praten, maar zijn stem was zóó hard, dat het meer leek op brullen. „Doe maar een wensch", riep hij, „dan zal ik hem vervullen". Maar Okkie was erg verlegen en zei geen woord. „Vooruit, schiet op", zei de visch, „ik heb niet veel tijd, dus maak wat voort!" „O, meneer visch", zei Okkie dan, „ik wensch, dat ik mijn moeder en mijn huisje weer vinden kan". „Gord", zei de visch, ,die wensch wordt vervuld. En nu mag je vriendje ook nog iets wenschen, maar denk er om, ik heb niet veel geduld". Toen Dickie dat hoorde, was hij er dadelijk bij: „Ik wensch dat Okkie en zijn moeder bij mij in de buurt komen wonen!" riep hij. geantwoord en het vertrouwen uitgespro ken, dat de leerlingen tegen den volgenden winter den cursus zuilen hervatten. Gisteravond is in de Ger. Kerk een drukbezochte Evangelisatie-avond gehou den. Er was mooie muziek van het corps H.S.V. en zang van eon klein koor. Ds. Krabbe sprak over de Evangelisatie hier ter plaatse. KATWIJK AAN ZEE. Uitvoering der Katwijksche Gymn. Vereen. „Hercules". Deze vereeniging gaf haar jaarlijksche uitvoering in de zaai van Prot. Belangen. De heer Barnard sprak het welkomst woord, waarna de burgemeester, bescherm heer der vereen., zei, dat er nog te veel open plaatsen in de vereeniging zijn. De gemeente heeft geen gymnastiek lokaal beschikbaar en dus geen gym- nastiek-onderwijzer. Daarom is het van zoo groot belang, dat Hercules blijft be staan. De jeugd, moet discipline van lichaam en geest gebracht worden, niet door dwang maar door vrijheid. Spr. besloot met de opwekking om toch vooral lid te worden van Hercules Hierna volgde de opmarsch. met vaandel, door de geheel Ver. o.a. de kleuters, de kleine en groote meisjes en de dames onder leiding van mevr. W. SchuitemakerDieben en de kleine en groote jongens, en de heeren, allen onder leiding van den heer W. G. Leegerstee uit Leiden De heer Han Zierikzee begeleidde op de piano. Een fraai programma is uitgevoerd. Het bekende strijkorkest O.V.O., onder leiding van den heer H. Haasnoot ver leende medewerking. Na uitvoering van de vele uitstekende nummers, die een groot applaus verwierven, zijn de heer en mevr. P. van Duyn-Grégoire gehuldigd. Van Duyn was kortgeleden in het huwelijk getreden en vertrokken naar Heemstede. Maar nog altijd wil hij hulp verleenen aan Hercules ais oudste lid van de vereeniging evenels zijn vrouw. Hierna werd hen door de 2 jongste leden van Hercules een ets overhandigd. Tot slot werd staande het Wilhelmus gezongen. In de pauze is den heer Leger stee een fruitmand aangeboden en bloe men aan mevr. SchuitemakerDieben. LISSE. Begrafenis van pastoor Thomann. Gistermorgen had hier onder groote be langstelling de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen pastoor H. J. Ph. Thomann. die op ruim 80-jarigen leeftijd in het ziekenhuis te Haarlem is overleden. Te half tien werd plechtige mis opge dragen door deken Bosboom uit Noordwij k. Diaken en sub-diaken waren rector van Zon en kapelaan J. Zeegers, beide oud-ka pelaans van pastoor Thomann. Het ruime kerkgebouw was gevuld met een groote schare geloovigen. terwijl de kerk zelve in zwaren rouw gedompeld was. In de Requim Mis werden Gregoriaan- sche gezangen gezongen onder leiding van den heer W. J. Mizee uit Leiden. Na afloop van de H. Mis sprak pastoor N. Sentenie de lijkrede uit, waarbij hij als tekst gekozen had „Gelukkig de man, die zonder smet bevonden werd en die het goud niet naliep en zijn verwachting niet stelde op geld en schatten". Op het priesterkoor waren zeer vele geestelijken aanwezig, w.o. vele oud-kape laans der parochie. Eveneens waren aan wezig burgemeester Van Wijnbergen en weth. Warmerdam met den Gem. secr. den heer J. C. de Haan. Na afloop der plechtigheden in de kerk werd het stoffelijjc overschot van pastoor Thomann uit de kerk gedragen door de kerkmeesters. Afgevaardigden van alle R.K. vereenigin- gen gingen in den stoet mede. voorts fami lieleden van den overledene en vele parochianen. Het stoffelijk overschot werd in een grafkelder teraardebesteld. Na de kerkelijke zangen en na de zege ning door deken Borsboom uit Noordwijk sprak tenslotte pastoor Visser uit Watering die de aanwezigen dankte voor de betoonde belangstelling. OEGSTGEEST. Gisteravond te 8 uur. arriveerden aan het station te Leiden, eenige inwoners uit onze gemeente, die door de Rijkswerkver- sehaffing eenigen tijd te Steen wijk te werk gesteld waren. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7