BINNENLAND %Sn/ Bij Kou en Griep Dampo. Doos 30 d. Weenen begint te ontwaken LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 16 Maart 1938 Derde Blad No. 23918 KERK- EN SCHOOLNIEUWS 79sfe Jaargang .OVERVETTE" Rinso LAND- EN TUINBOUW Brood en spelen Prins Bernhard op de Jaarbeurs. Een voordracht van Corry Vonk. Na de otticieele plechtigheid van de opening van de Beatrix-hal bezocht Prins Bernhard gisteren op de jaarbeurs nog verschillende stands in de nieuwe machine hal en liet zich eenige nieuwe machines uitleggen. Hij werd hierbij vergezeld door den voorzitter en secretaris-generaal van de j allrbeurs de beide ministers en de andere autoriteiten, die de openingsplech tigheid hadden bijgewoond. Daarna begat de Prins zich naar de televisie-studio van Philips, waar dr. F. Philips, onder-directeur en de heer P. S. V. Otten, directeur, den hoogen gast wel kom heetten en een explicatie gaven van hel apparatuur. Vervolgens gaf Corry Vonk een korte voorstelling, dezelfde, welke zij gistermorgen bij het speciale bezoek van den Prins aan het ontvang toestel had gegeven. Zij droeg voor de bekende voordracht uit het A.B.C.-cabaret ,.Het konijn is dood". Na deze voorstelling dankte de Prins Corry Vonk met een handdruk. De verlenging van eersten oefeningstij d. Een aanschrijving aan de corpscommandanten. De minister van Defensie heeft ter uit voering van het door de regeering genomen besluit betreffende het toepassen van de beDaling van de gewijzigde Dienstplichtwet, inzake de verlenging van den eersten oefentijd van 5'/t tot 11 maanden voor de lichting 1938. de volgende aanschrijving gericht aan de corpscommandanten: Bi.i de wet van 21 Februari 1938 (Staats blad nr. 500) tot wijziging van de Dienst plichtwet is de duur van de eeriste oefening ivoor de on'oeredenen. voor wie deze duur tot dusver ten hoogste 5'/« maand of ten hoogste zes maanden bedroeg, gebracht op ten hoogste 11 maanden. Deze wijzigings wet is In werking getreden met ingang van 5 Maart 1938. Daar art. 66 van het Dienstplichtbesluit bepaalt, dat voor zoover geen uitzonde ring is gemaakt de eerste oefening even lang duurt als in de wet. als hoogste duur is vermeld, is de verlengde eerste-oefentijd van toepaissing geworden ten aanzien van allen, voor wie deze tijd aanvankelijk 5v. maand of 6 maanden bedroeg en die de eerste oefening niet vóór 5 Maart 1938 had den volbracht. Dientengevolge zullen de hierbedoel- de dienstplichtigen, die thans in wer kelijken dienst zijn, eerst na een eersten oefeningstijd van 11 maanden met groot verlof vertrekken. Wellicht zullen enkele groepen van dienstplichtigen buiten toepassing van dezen maatregel blijven. Welke groepen dit zullen zijn, zal nader worden be paald. De minister van Defensie brengt ter ken nis van belanghebbenden, dat voor een aantal dienstplichtige sergeanten en fou- rlers van het wapen der infanterie, van de lichtingen 1934, 1935, 1936 en 1937 (ge boren na 31 December 1913) alsnog de ge legenheid wordt opengesteld om in werke lijken dienst te komen op de voorwaarden van het capitulantenreglement, teneinde na gebleken geschiktheid als capitulant te worden aangenomen. Tevens heeft de minister bepaald, dat zoowel voor de thans dienende als voor de aan te nemen capitulanten het zakgeld met ingang van 26 Maart 1938 wordt verhoogd tot f. 5 per week voor de eerste drie jaren en daarna tot f. 7 per week. DienStpMohtige onderofficieren der in fanterie. die niet geneigd zijn om als capitulant te dienen, doch wel gedurende eenigen tijd vrijwillig in werkelijken dienst willen komen of blijven, zulks op de voor waarden betreffende belooning enzwelke geiden voor capituianten, kunnen zich eveneens met een daartoe strekkend ver zoek rechtstreeks wenden tot hun regi mentscommandant. Gegadigden voor opkomst in werkelijken atenst als boven omschreven, moeten zich ten spoedigste rechtstreeks wenden tot hun regimen tscommandant. De Hooge Raad bestaat binnenkort 100 jaar. De taak van ons hoogste rechtscollege. Op 1 Juni a.s. zal de Hooge Raad der Nederlanden, kortweg Hooge Raad ge noemd, honderd jaar bestaan. Op 1 Juni 1838 is de bij besluit van koning Willem I in het leven geroepen Hooge Raad in functie getreden. Na eeni gen tijd in een gebouw op het Binnenhof te 's Gravenhage gevestigd te zijn geweest, werd ons hoogste rechtscollege in 1864 naar een nieuw gebouw op het Plein ver plaatst. waar het thans nog gehuisvest is. Zooals gemeld, is onlangs tot restau ratie van dit gebouw besloten. De taak van den Hoogen Raad kan men in den rechtsstaat niet hoog genoeg aan slaan. Hij waakt toch voor de juiste toe passing der wetten door lagere rechter lijke colleges. Dit is de cassatierecht spraak. Daarnaast kan de raad in som mige gevallen in eersten aanleg, dan wel in hooger beroep over bepaalde zaken, in eersten aanleg behandeld door de ho ven van justitie in Suriname en op Cura sao) oordeelen. Hoofdtaak fs echter de cassatierechtspraak over handelingen, arresten en vonnissen, door de gerechts hoven, de rechtbanken en de kantonge rechten hier te lande gedaan of gewezen. De raad kan in strafzaken ook einduit spraken herzien, waarbij verdachten ver oordeeld zijn in het laatste geval wanneer na de veroordeeling feiten aan het licht zijn getreden, welke ernstigen twijfel heb ben doen rijzen aan de juistheid van de rechterlijke beslissing. Belangrijk zijn ten slotte ook de cassatierechtspraak in be lastingzaken en allerlei andere functies, zooals het geven van adviezen aan de Kroon in bepaalde zaken, het veriaenen van brieven van meerderjarigverklaring e.d„ benevens de berechting in eerste in stantie van ambtsmisdrijven, begaan door hooge staatsambtenaren en leden der Sta ten-Generaal. De taak van het openbaar ministerie bij den Hoogen Raad is totaal verschillend van die bij de lagere rechtscolleges, zoo zeer zelfs, dat eigenlijk alleen de naam gemeen is. De procureur-generaal is n.I. in het algemeen niet belast met de vervol ging van strafbare feiten en met de ten uitvoerlegging van vonnissen, maar alleen met de handhaving der wetten. Het O.M. hij den Hoogen Raad is niet partij en ver vult zijn functie dan ook eerst na de ad vocaten, Zijn taak is: voorlichting, wette lijk van den Hoogen Raad. terwijl het practisch medewerWt aan de rechtsvor ming, daar het in de conclusie uitvoerig de feiten pleegt te bespreken en boven dien gewoonlijk alle cassatiemiddelen be handelt, terwijl de Hooge Raad, wanneer hij een gegrond bezwaar aanwezig acht, zich meestal daartoe beperkt. Een en ander is daarom voor latere rechtzoeken- den en voor de rechtsgeleerde wereld tot goed begrip van de beteekenis van het arrest dikwijls van veel belang. In bepaal de gevallen treedt het parket zelfstandig op, zooals bij cassatie in het belang der wet, herzieningen en vervolging van hooge ambtenaren. Ten slotte heeft de procureur-generaal Eerste oefening wielrijders. Opkomst tot 31 Maart uitgesteld. het regiment wielrijders zou op Maandag 21 Maart a.s. voor eerste oefe wig moeten opkomen de tweede ploteg 22 1? lichting 1938. versterkt met een tieïe!tehtlng. het eXtra"COntingent van De minister van defensie heeft nader Si 1 de °Pkomst vail deze ploeg aanstaande Donderdag 31 Maai t DE BOTERPRIJS. Leeuwarder noteering plus toeslag gemiddeld op f. 1,30. ]i-oa?r Wd van bevoegde zijde vernemen, "»c het in de bedoeling van den minister jan economische zaken, onder hand- v,'"15, van het tegenwoordige systeem an steunverleening, met ingang van 17 aart den toeslag op boter voor het voor- j ai en zomertijdvak zoodanig te bepalen, at de Leeuwarder noteering plus toeslag oageveer f. 1,30 zal bedragen. Dit bedrag dient zoodanig te worden opgevat dat dit het gemiddelde vertegen woordigt van hetgeen de minister zich Joo'stelt te bereiken. De werkelijke prijs het toezicht op de rechterlijke macht in het algemeen. Hoewel het, zooals uit bovenstaande blijkt, op 1 Juni a.s. honderd jaar geleden zal zijn, dat de tegenwoordige Hooge Raad geïnstalleerd werd, zal de herdenking zich concentreeren op 30 September en 1 Oc tober. Tegen dien tijd hoopt men n.I. de verbouwing van het gebouw gereed te hebben. i JUBILEUM J. G. PIPPEL. Benoemd tot Commandeur in de orde van Oranje-Nassau. Gisteren was het een halve eeuw ge leden, dat de directeur der griffie van de Tweede Kamer, de heer J. G. Pippel, ais tijdelijk ambtenaar bij de griffie werd aangesteld. De jubilaris had nadrukkelijk verzocht, dat het jubilé niet op feestelijke wiize zou worden gevierd. Maar vergeten werd het allerminst. De eerste gelukwensch, die van den voorzitter der Tweede Kamer, hield te vens de mededeeling in van de bevorde ring van den heer Pippel tot Comman deur in de orde van Oranje-Nassau. Minister Colijn zond den jubilaris een i.artelijken felicitatiebrief. De griffie der- Kamer bracht hem een bezoek te zijnen huize. Van de voorzitters van aile Kamer fracties ontving de heer Pippei een ge meenschappelijk schrijven, waarin zij met dankbaarheid constateerden, hoe de jubi laris in den loop van zijn veeljarige ambts vervulling den leden der Kamer was ge worden tot „een vertrouwd vriend, immer bereid hen te doen deelen in de schatten van zijn kennis en zijn ervaring". Ook de ambtenaren van griffie en bibliotheek gaven op hartelijke wijze van hun waar deering en dankbaarheid uiting. GEBREKKIGE TANDHEELKUNDIGE VERZORGING IN ONS LAND. Het dagelij ksch bestuur der Nederland- sche Vereen, voor Sociale Tandheelkunde, die streeft naar een goede tandheelkun dige hulp voor het geheele volk, werd dezer dagen door den minister voor sociale zaken, prof. mr. Romme in particuliere audiëntie ontvangen. De voorzitter der vereeniging had daar bij de gelegenheid den minister de hoogst gebrekkige wijze uiteen te zetten, waarop in ons land in de tandheelkundige verzor ging. zoowel van de kinderen, als van de volwassenen is voorzien, waarbij zelfs, waar goede ziekenfondsen bestaan, die geld besteden voor preventieve behande ling van het gebit, dit geld slechts aan een gering deel der leden ten goede komt. Hij wees voorts op den grooten omvang van het vraagstuk, dat hier is op te lossen en legde den minister de vraag voor, of het niet gewenscht zou zijn. dat een staats- of ministerieele commissie een onderzoek zou instellen naar den stand van zaken en zoo zij die onvoldoende mocht achten, middelen zou voorstellen om daarin verbetering te brengen. Nadat de minister overweging der zaak had toegezegd, werd hem een nadere schriftelijke toelichting overhandigd. De nieuwe, overvette Rinso is inderdaad „een wonder in de wasmachine" Eén pak Rinso op 40 liter water geeft een ongelofelijke hoeveelheid sop. En een sop met zeer bijzondere hoedanigheden. Zo volmaakt reinigend, dat Uw wasgoed een ongekende helderheid krijgt. Boven dien werkt het prachtige, overvette Rinso sop veel sneller dan ge wone zeeppoeders. En het sop kan, na het witte goed, nog uitstekend dienen om het gekleurde goed in te wassen. De nieuwe Rinso is werkelijk een wonder van doelmatigheid en zuinigheid. En niet alleen in elke wasmachine maar ook in elke tobbel De prijs is slechts 1 2 j et en bovendien een bon voor geschenken. 7752 SPECIAAL VOOR DE WASMACHINE (Ingez. Med.) CENTRALE BOND VAN SPOOR-, TRAM-, A.T.O./v. GEND LOOS-PERSONFEEL. Het A.T.O./v. Gend Loos-personeel bijeen. In hotel Noord-Brabant" te Utrecht had de jaarvergadering plaats van het A.T.O./v. Gend Loos-personetl (A.T.O.- Bond), georganiseerd in den Centralen Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel. De groote zaal was tot den laatsten stcei bezet. Deze meer dan gewone belangstelling was te verklaren uit de zeer gewijzigde omstandigheden in deze bedrijven t.o.v. <ic personeels-organisatie, doch nog meer om den belangrijken inzet der besprekin gen, het afsluiten eener collectieve arbeids overeenkomst in het A.T.O -bedrijf. Het reeds verrichte werk te dezer zake, door de heeren Cramer en Ketelaar resp. voozitter en secretaris van den Centralen Bond, aan de leden medegeleeld, verwierr de algemeene tevredenheid der aanwezi gen. Het bestuur had van aiie zijden hulde en gelukwenschen in ontvangst te nemen, 'ciwijl aan de genoemde heeren door het A.T.O.-personeel enkele prachtige ge schenken werden overhandigd als blijk van waardeering voor hetgeen door hen inzake het herstel van het overleg tus- schen de directie en de organisatie is ge daan geworden. Het zittend bestuur werd met applaus herkozen en de besprekingen hadden het aangename verloop, die deze jaarvergade ringen steeds kenmerken. VERSPREIDE BERICHTEN. Te Velp (G.) is in den ouderdom van 94 jaar overleden H. H. Hora Adema, ge- pensionneerd kapitein der grenadiers en jagers, oud-burgemeester van Harlingen. Te overledene was ridder in de orde van Oranje-Nassau. 7767 (Ingez. Med.) (Van onzen specialen verslaggever). Weenen, Dinsdagavond. Brood en spelen! Dit is het parool van vandaag geweest en de bevolking men had wederom een nationaien feestdag be volen heeft zich het schouwspel van de groote militaire parades niet laten ont gaan. Vooral den ouderen scheen deze troepenrevue uit het hart gegrepen en vroegere dierbare herinneringen bij hen wakker te roepen. „Dat hebben wij in 20 jaren niet meer gezien". Dit is vandaag meermalen gezegd., dat waren de spelen! Maar de Duitsche militairen hadden ook voor brood gezorgd. Op groote schaal heb ben zij vanavond op straat soep en gou lash uitgedeeld, door de legerkoks klaar gemaakt in de Duitsche legerveldkeukens. Daarbij werd van papieren borden en be kers gebruik gemaakt. Aan letterlijk alles was toch ook werkelijk gedacht. De orga nisatie is af! De bedoeling van deze daad lag voor de hand. Menschen met hongerige magen kunnen niet enthousiast zijn en zij, die misschien nog lust zouden hebben gehad in een contra-revolutie, zullen dezen lust vandaag wel volkomen hebben verloren. Men kan nu eenmaal geen revolutie ma ken tegen deze organisatie, waarachter vliegtuigen en kanonnen, mitrailleurs en geweren staan. Voor de vindingrijkheid der Weenërs om zich een plaats te veroveren om gebeurte nissen als die van heden goed te kunnen "adeslaan. moet men oprechte bewonde ring hebben. Daar kunnen wij. Hollanders, nog veel van leeren. Maar nu mag er hier ook blijkbaar meer, of men heeft andere dingen om op het oogenblik op te letten. Ik heb het aanschouwd hoe een complee. huisgezin, man, vrouw en drie kinderen een boom beklom en daarin rustig een goed georganiseerde pic-nic hield, met eterij en drinkbekers en een krant voor pa na den maaltijd, precies zooals thuis. In lantarens, op hekken, ladders, banken, ja zelfs oo de Duitsche militaire auto's, die i KV- MVlv.ltrt.il, 1/C VV Cl rxcilj IVO I-J4 4JÖ aan de kanten geparkeerd zijn, hadden de wekelijksche schommelingen vertoo- menschen zich amphitheatergewijs een "er), wijl het in de bedoeling ligt, niet plaatsje veroverd, om alles goed te kunnen •neer wijzigingen in het bedrag van den zien. Wie met een nieuwe auto naar de °?iSlae aan te brengen dan voor het be- stad was gegaan, kwam met een uiterlijk 'eiken van een gemiddelde en het voor 'omen van prijsexcessen noodig is. afgeleefd vehikel terug. Maar niemand neemt elkaar hier thans iets kwalijk. Nog altijd de roes! Opmerkelijk is het, hoe deze stemming in staat is volkomen op den achtergrond te plaatsen al datgene, wat er in Weenen en in het land nog meer gebeurt dan alleen maar parades en zege tochten van den Führer. Men kan het alleen maar gissen, hoewel het een publiek geheim is en niemand het ontkent, hoevele duizenden arrestaties zijn verricht. Alleen maar het bedrijvige af- en aanrijden van de zware, groene wagens „der grüne Heinrich" zegt de volksmond verraadt slechts wat achter de scher men gebeurt. De menschen kijken elkaar bij het zien van deze wagens even aan, maar och, men is in Weenen wel aan ar resteeren gewend. Veel verschil maakt het niet. Alleen zijn thans de rollen omge keerd. Het is een wonderlijk en alleszins Interessant proces, dat zich hier voltrekt. Intusschen vervallen ook al omdat de nationaal-socialistische machthebbers na vijf jaren veel hebben geleerd de nieu we heeren hier als het eenigszins kan niet in oude fouten. Iedereen weet en zegt ook. dat de nationaal-socialistische beweging geen andere principes huldigt met betrek king tot het Jodenvraagstuk hier dan in Duitschland, om maar eens. ten onrechte overigens, dit onderscheid tusschen deze landen te maken. Een objectief toeschou wer moet toegeven, dat het uiterlijke anti semitisme niet zoo wordt gepropageerd als voor vijf jaren bij de geboorte van dit re gime in Duitschland. Ik spreek nu over Weenen, want daar alleen heb ik mij van dit feit kunnen overtuigen. Er is aan den Ring een parfumerie-zaak, waarvan de ruiten thans het opschrift dragen „Juden- geschaft" en er komen op verschillende plaatsen in deze wereldstad wel opstootjes voor, maar die worden uitgelokt door op gewonden kwajongens, die staan te schreeuwen voor de Joodsche zaken. Hoe wel het hier dus excessen geldt, acht men, zooals reeds gezegd, het lot der niet-Ariërs reeds bij voorbaat beslist. Maar nogmaals, de plunderingen, die zijn voorgekomen en ongetwijfeld nog plaats vinden, werden door ontspoorde machtswellustelingen ge leld, juist, diegenen, voor wie dit psycho logisch zoo geraffineerde propaganda-stel- sel zoo funest is. Menschen. die met een band om den arm zich plotseling heer en meester voelen, om nog maar niet te spre ken van hen. die thans misbruik maken van de gelegenheid, om de massa door deze band-met-het-kruis te biologeeren en er als een vrijgeleide wandaden mee te dekken. Doch de overheid heeft tegen de plunderingen gewaarschuwd en verschil lende onverlaten gearresteerd. Voor één der groote warenhuizen, waar men begonnen was, goederen weg te slee pen, staan thans Duitsche soldaten met de bajonet op het geweer. Bij andere zaken staan cordons S.A.-lieden opgesteld, om ongeregeldheden te voorkomen. Men be twijfelt intusschen, of de Joodsche zaken morgen nog vergunning zullen krijgen om open te gaan en wat dat aangaat, is het resultaat voor de betrokkenen al even droevig. Niettemin hebben de nationaal- socialisten door dit alles misschien weten te bereiken, dat de Oostenrijksche omwen teling een anderen indruk maakt dan vijf jaar geleden de Duitsche Terwijl Weenen juicht en jubelt en de stad leegloopt om Hitier te zien, worden op groote schaal alle thans illegale orga nisaties gekneveld, hun leiders gevangen genomen, hun kassen geconfisceerd. En dit gaat door tot diep in den nacht. Inmiddels heeft De Groote Parade, die twee uur duurde vanmiddag, niet dat en thousiasme ontketend als de vorige dagen. Voor de lawaai-makende, gemotoriseerde afdeelingen was de reactie het grootst. Maar om daar met hun stembanden boven uit te komen, daarvoor hadden de Weeners blijkbaar geen energie genoeg meer over. De infanterie-afdeeiingen wekten een ge matigde geestdrift, de cavalerie had wat meer belangstelling, maar de grootste ovatie kregen natuurlijk de Führer en.... de oude Oostenrijksche compagnieën, die voorafgingen. Zij waren ook de eenigen, die langs den Ring marschmuziek bliezen. Was het toeval, of een nogal wrange grap, dat zij speelden „Wenn ich komm, werrn icli komm"? Maar de menschen aan den kant zongen dapper mee en zij waren op de Duitsche muziekcorpsen eigenlijk een beetje boos. Spreekkoren riepen: Muziek, muziek!" doch zonder succes. Hitler's plotselinge vertrek heeft, vooral na de aankondigingen van een langdurig verblijf, zelfs nog in de' kranten van he denavond. de stemming wat getemperd. O, zeker, er is nog een levendige straathan del in insignes, hakenkruisvaantjes, land kaartjes enz. en joelende menigten trek ken overal in auto's voorbij. S.A.-Heden en Duitsche soldaten vieren op de straten en in de café's met de Weensche bevolking de verbroedering. Maar het is toch of Weenen moe is van de revolutie, of Wee nen wakker wordt uit den droom van schittering en illusie en de werkelijkheid langzamerhand meer en meer gaat besef fen Misschien heeft de super-organisatie te voortreffelijk, te onfeilbaar gefunction- neerd, om het oorspronkelijke gevoel van bevrijding te kunnen behouden. De post stempels „der Führer in Wien", het uit Duitschland meegevoerde naambord ..Adolf Hitlerplaatz", het getuigt alles weliswaar van Duitsch organisatie-talent, maar de spontaniteit komt er blijkbaar toch we* door in het gedrang. (Nadruk verboden). GOUDEN JUBILÉ VAN „MOERHEIM". Fransche onderscheiding voor den stichter. Gisteren is te Dedemsvaart het gouden jubileum gevierd van de Koninklijke kwee- kerij „Moerheim" en van haar stichter, den heer B Ruijs. Verscheidene sprekers hebben het woord gevoerd. De heer Ernst H. Kreiage, voorzit ter van het huldigingscomité, deelde mede dat de Fransche regeering den heer Ruijs heeft benoemd tot „officier de mérite agri- cole". Onder de sprekers bevond zich ook mr. J. M. Ravesloot. burgemeester van Avereest, die mededeelde dat de gemeenteraad be sloten had een gedeelte van de Hoofdvaart om te doopen in „Moerheimstraat" De voorzitter van de Koninklijke Neder- landsche maatschappij voor Tuinbouw, jhr. G. F. van Tets van Goidschalxoord te Zeist, heeft aan een dertigtal leden van het per soneel die eveneens een jubileum vierden, medailles en een oorkonde uitgereikt. CONSUMPTIEMELK-REGEUNG IN HET WETTELIJK GEBIED. Einde bemoeienissen der Zuivelcentrale. Men deelt ons van bevoegde zijde mede, dat ingevolge een door den minister van Economische Zaken genomen beslissing, de bemoeienissen der Nederlandsche Zuivel centrale met de uitvoering van de con- sumptiemelkregeling in het z.g. wettelijk aangewezen gebied per 3 April geheel zullen worden beëindigd. Op dit tijdstip zal voor dit gebied een nieuwe consumptiemelkregeling in werking treden. Deze regeling is gezamenlijk opge steld door een uit de melkveehouders ge vormde organisatie (de vegeeniging con- sumptiemelk-centrale i en een organisatie van den melkhandel (de algemeene veree niging voor melkvoorzieningwelke orga nisaties tevens de regeling zullen uitvoeren. Van overheidswege is bepaald, dat melk veehouders, die hun melk afleveren voor consumptiedoeleinden, en handelaren in consumptiemelk voor de uitoefening van hun bedrijf toestemming dienen te hebben van hun bovenvermelde organisatie. N.V. LEVENSVERZEKERING MU.„UTRECHT" TE UTRECHT 6206 (Ingez. Med.) PREDIKBEURTEN. VOOR HEDEN. Noordwjjk aan Zee Geref. Bond (Juliana- weg 27)Heden nam. halfacht ds. Mulder van Veenendaal. VOOR DONDERDAG 17 MAART. Aarlanderveen Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Riekel van Delft. Alphen aan den Rijn Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 1/4 uur. ds. v. d. Ven van den Haag. Evangelisatie Hooftstraat)7.15 uur de heer A. J. Dekker (bidstond v. h. gewas). Bodegraven Geref. Gem.: Nam. 7 1/4 uur, ds. Verhagen. Boskoop Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 uur (Biduur gewas), ds. Jacobs. Katwijk aan Zee Geref. Gem. (Remisestr.) Nam. halfacht, ds. van Oordt van Zeist, RUnsburg Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 uur (Biduur gewas), ds. D. van Heyst van Tien hoven. NED. HERV. KERK. Beroepen te Amsterdam (vac. Roscam Ab- bing) J. K. Lofvers te Noordhorn; te Zande- weer-Eppenhuizen F. Saraber. cand. en hulp- pred. te Zwolle. GEREF. KEUKEN. Aangenomen naar Oldemarkt A W. Scliaafsma, cand. en hulppred. te Hoorn. GEREF. GEMEENTEN. Tweetal te Rijssen M. Heikoop te Utrecht en J. Fraanje te Barneveld.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 9