Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag li Maarl 1938 DICKIE DONS EN DE TOOVERVISCII WASSENAAR. Vergadering „Tuinbouw en Plantkunde". In het Dorpshuis vergaderde de afd. Wassenaar van de Kon. Mij. voor Tuin bouw en Plantkunde, onder voorzitter schap van den heer Polderman. Na goed keuring der notulen werd besloten een subsidie van f. 5 te verleenen aan de r'loraliavereeiging. In de commissie voor reglementsher ziening werden gekozen de heeren Kar stens, Aartse, Wiegerink en van Vugt. Als juryleden om het ingezondene te keuren werden aangewezen de heeren Ruiten beek, van Zetten en Wiegerink. Na de pauze werd van de gehouden keu ring uitslag gedaan. Voor prijsvraag I, luidende de mooiste verzameling gefor- ecerde heestertakken werd een tweede prijs toegekend aan de Inzending van den neer G. de Gooijer. Voor prijsvraag 2. luidende de mooiste In bloei getrokken heester behaalde de heer G. de Gooijer een eersten prijs, ter wijl voor het puntenstelsel diverse punten werden toegekend voor het ingezondene cioor de heeren G. de Gooijer en J. van Noort. Hierop hield dr. ir. J. F. P. Bijhouwer uit IJmuiden een lezing over „Tuinhuis cn landschap", verduidelijkt met licht beelden. De voorzitter dankte den spreker voor de leerzame lezing. Auto over den kop. Van O. uit Leiden, wilde bij het laadsta- tion van der Helden, nabij den Maaldrift, zijn auto van benzine voorzien. Doordat hij evenwel bij het draaien een te groote bocht nam, zakte een der voorwielen weg. met het gevolg dat de auto over den kop sloeg en in de sloot terecht kwam. De auto moest worden weggesleept. Van O. bekwam geen letsel. Door den burgemeester is ten raad- huize in tegenwoordigheid van den com missaris van politie een geldelijke beloo ning uitgereikt van het Carnegie 'Helden- fonds aan de chauffeurs M. J. Lagerberg en A. M. Parlevliet. beiden alhier, omdat zij op 20 November jj. op den Rijksstraat weg de op hol geslagen paarden, gespan nen voor een mailcoach, tot staan hadden weten te brengen. De heer W. A. Hagemans agent van politie alhier is met ingang van 1 April benoemd tot gemeenteveldwachter te Ge- mert. ZOETERWOUDE. Raadsagcnda. De Raad komt Donderdag a.s. des nam. te 1.30 uur bijeen. 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. tot aanwijzing van een gemachtigde om den Raad te ver tegenwoordigen in de openbare vergader- ring, waarin door Ged. Staten verslag zal worden uitgebracht inzake het najmens P. G van Wel te Diemen ingediende bezwaar schrift tegen het bij besluit van den Raad d d. 22 November 1937 vastgestelde plan tot herziening van het uitbreidingsplan vrou- wenweg—Vlietweg. 3. Prae-advies en voorstel van B. en W. met betrekking tot het raadsbesluit van 18 Januari 1938, tot uitbreiding van den be bouwden kom, volgens de bouwverordening, aan den Hooge Rijndijk. 4 Vervoek van het Hoofd van den Rijks gebouwendienst. om ten behoeve van den bouw van een gebouwtje voor de automati seering van den Rijkstelefoon een stukje grond van de gemeente te kunnen van het perceel, gelegen naast het terrein voor lichamelijke oefeningen, met prae- advies en voorstel van burgemeester en Verzoek van liet bestuur der Z°e^" woudsche Burgerwacht om subsidie voor 1938, met voorstel van Burgemeester en wethouders 6' Verzoek van het bestuur der R.K Ver. Wit-Gele Kruis ,St. Elisabeth om snbsidle voor de tb.c. bestrijding over 1938, met voorstel van burgemeester I. voorstel van B. en W. met betrekking tot het contract inzake noodslaohtplaats. 8. Msvoren tot het aangaan eener nieuwe overeenkomst met de N.V. 9^° f>ver sChie inzake destructie van vee en vleesch. 9. Behandeling belastmgreclames. 10. Prae-advies van B. en W. ™et betre Icing tot de door den heer H. M. Starren £5! gehouden interpellatie betreffende het waterleidingbedrijf. II. Rondvraag. Deze week zal er een collecte worden gehouden teT bate van de Blinden van Wolfheze. Het aantal ingeschreven den bij het orgaan der arbeidsbemiddeling is gedaald tot 64. Door de politie te Waddinxveen k op verzoek van den burgemees .er er woude aldaar aangehouden als van oplichting. H. J. N.. koopman wonende almTverhoor door de politie alhier bekende N verschillende personen in deze gemeente te hebben opgelicht, proces-verbaal is tegen hem opgemaakt. ALPHEN. Baldadigheid. Aan de noodwoningen langs den West- kanaalweg, die grootendeels leeg staan, zijn door de jeugd ernstige vernielingen teweeg gebracht, zoodat de politie op een en ander streng zal toezien, De Geref, Kerk te Alphen ontving voor haar tekort een tweetal giften van resp. f, 300 en f. 100. De 12-j. R„ leerling van de R.K. school alhier werd op de speelplaats zoodanig door een vallenden steen aan het hoofd ge wond, dat hij zich onder behandeling van dr. v. W. moest stellen. Op den bouwgrond die door het afbre ken van de vroegere Pannenfabriek van de firma van Leeuwen aan de Emmalaan ter beschikking is gekomen, zal binnenkort nu een aantal woningen worden gebouwd. Nu de onteigeningen in een vergevor derd stadium zijn gekomen, zal door Ged. St. nog deze maand kunnen worden over gegaan tot het aanbesteden van het aarden lichaam van den weg langs den Gouwe van Boskoop naar Gouwsluis alhier, zijnde het laatste gedeelte voor den wegverbetering langs de Gouwe. ALKEMADE. De A.-R. Kiesvereeniglng vergaderde in de Chr. School te Nieuwe Wetering. De voorzitter opende, waarna het raads lid de heer Verwey sprak over „De werk loosheid in zijn algemeen en bijzonderen aard", waarbij spr. o.a. liet zien wat in de gemeente Alkemadc ten aanzien van werk verschaffing is gedaan om de werkloosheid te lenigen: 1ste de baggerwerken2e het aanleggen van de bad- en zwemgelegenheid aan de Braasermermeer: 3de de afgra vingen aan de hofstede der gemeente; 4de grondaanwinnlng bij de Fransche brug; 5de demping van het gedeelte Ringsloot. Hij noemde daarbij bedragen welke in onze ge meente aan steun reeds werden uitbetaald. Na gcdachtenwisseling ging spr. voor in dankgebed. BOSKOOP. Voor een overvolle zaal had ter gele genheid van het 25-jarig bestaan van ,,En- kabe" in „Flora" een feestavond plaats. O.a. traden op het artlsten variété-gezel schap „Gerzu" uit Rotterdam cn de Enkabé Boys. De avond is schitterend geslaagd. KOUDEKERK AAN DEN RITN. Gecombineerde Jaarvergadering. De Ger. K.V. „Timotheus" en de M.V. ,De Schakel" hielden een drukbezochte gecom bineerde jaarvergadering in het café Bruin. Eén der leiders van de K.V. de heer P. Molema opende, waarna de Jaarverslagen volgden. Een drietal onderwerpen werd be handeld n.m. Gewijde Kerk en Vaderl. Geschiedenis. Enkele samenspraken werden geleverd, waarna afgevaardigden van den kerkeraad, de Geref. Mannenvereeniging enz en die uit de omgeving allen de meest hartelijke wenschen uitspraken. Enkele tableaux brachten greote spanning, vooral die: „Sluit U aan bij de Geref. Meisjes- vereeniging"., „De Schakels" en „Plaatsbe spreking". De voorzitter dankte de vereeniging vcor de goede uitvoering van het programma, alle afgevaardigden cn medewerkenden aan het welslagen der samenkomst, waarna de heer N. P. Slegtenhorst, na het ge meenschappelijk gezang van den avond zang, voorging in dankgebed. De collecten der Ned. Herv. Kerk over Februari bedroegen: Het verjaringsfonds f. 17.50; Plan f.1936 f. 6.15; de collecte voor de Diaconie f. 114.84 plus f. 253.40 langs de huizen. Voor de kerkvoogdij f. 54.97; voor het restauratiefonds f. 51.85, terwijl het busje plaatsengeid bevatte f. 19.73. Het kerkblaadje bracht deze maand f. 22.45 op. TER AAR. LEDENVERGADERING TER AAR SC HE VEILING. ZEVENHOVEN. Ged Staten hebben de bijdrage voor den verbeterden Bloklandsche weg en toe- behoorende aan en in onderhoud bu den polder Zevenhoven, voor 1936 vastgesteld 00 f 800; in 1935 werd de weg geplaatst od het prov. wegenplan van Utrecht. Uit het financieel verslag der Geref. Kerk blükt. dat er een klein tekort is. ZOETERWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Franctsca Cornelia d. van A J. V. d. Werf en J. M. Klijn; Johannes Gerardus Cornells z. van W. v. Klink en W. J. v. d. Pouw Kraan; Johanna d. van P. G C FuUk en F. J. v. Rosse- Maria Catharlna Angelina d. van P. J. A Sep en E. J. Janmaat; Johannes Adolf Wtlie- brordus z. van Th. C. Berg en Q- M. Amrnor- laan. Loop der Bevolking Gevestigd: C. V. J. v. Klink v. Zoetermeer; P. C Molenkamp van Woerden. J. Klein en ges v»n Leiden; A. J Berk van Llssc; J. W. Dolle te gezin van Hazorswoude; 1. M. v. Hees val Oegstgeest; S. C. Hoekstra van Achtkarspelen H- v. d. Buzen van Leiden. HAZERSWOUDE. Aanrijding. In den Groenendijk ahier heeft een aan rijding plaats gehad tussehen een auto, gaande in de richting Leiden, bestuurd door den heer van Z. uit Gouda, en eenige wielrijders. Een dame werd aangereden en zoodanig verwond, dat zij met de auto van den aan rijder naar Koudekerk werd vervoerd, en door dr. Vlaanderen werd verbonden. Zij had ernstige snijwonden, aan het hoofd bekomen. Daarna werd het slachtoffer naar Leiden gebracht. Een groot gedeelte van den nieuwen provincialen weg zal opnieuw worden be straat. Het materiaal is reeds aangevoerd. Automobilisten zullen dit gaarne ver nemen. In de vacature van rijksveldwachter, ontstaan door het vertrek van den heer Kooiman, die als brigadier der Rijksveld- wacht naar Gouda verplaatst is, is voorzien door de benoeming van den heer H. Kobren van "s-Gravenhage. De A.R. Propagandaclub „Schrift en Historie", vergaderde onder leiding van haar voorzitter, den heer C. Bogaards. die „Het collectief arbeidscontract en de bon- denverklaring" behandelde. Spr. bezag de worsteling in het maatschappelijk leven, om dan te komen tot ordening van het be drijfsleven. Daarna werd door de heer P- J v. d. Haven een inter- en nationaal overzicht gegeven, waarop eveneens bespreking volgde. DE KAAG. Verg. „Ver. Vreemdelingen Verkeer". De Ver. Voor Vreemdelingenverkeer ver gaderde in café-rest ,,'t Kompas" alhier. De voorzitter opende, waarna de secretaris de notulen der vorige vergadering voorlas, die hoofdzakelijk handelden over het be bouwingsplan van het Hoekstuk welk voor. stel met groote meerderheid van stemmen verworpen was. Hierna volgde het finan cieel verslag waaruit bleek dat er een batig saldo van f.' 34.92 was. De oorzaak van dit lage saldo, moet gezocht worden in het uit geven van de „Kaaggids", en het bestrijden der ratten, dit laatste mede in verband met de ziekte van Weil. Nadat de beschei den in orde waren bevonden, werd den penningmeester décharge verleend. De voorz.. de heer Hof, had een ingekomen stuk ingediend, waarin hij verklaarde om gezondheidsredenen aftredend te zijn, zoo dat er gestemd moest worden, om deze vacature aan te vullen, met groote meer derheid werd de heer H. Versteege tot voor. zitter gekozen, die de benoeming in dank aanvaardde. De heer Uittenbogaard bracht den aftredenden voorz, dank voor alles wat hij voor de V.V.V. gedaan had. Tijdens de rondvraag kwam het plaatsen van enkele reclame-borden voor „De Kaag" en het verzenden van de „Kiaggids" aan de orde. Tot het zoo spoedig mogelijk uitvoeren van beide voorstellen werd besloten. De aftre dende voorzitter, de heer Hof sloot hierop de vergadering. Vertrokken: r. v. Kooi) en gezin naar Oegst- geest; J. N. v. Diemen n. R'dam; A. M. Dobbe naar Den Haag; D. Th. M. V. SIJtsma naar Leiden; W. M. v. Haastrecht naar Leiden; J. Gieling naar Noordwijk: P. J. Th. v. Galen n. Ubbergen; E. Hartogs naar Ubbergen: M. J. Onderwater naar Oegstgeest; M. J. A. Heems kerk naar 's Hertogenbosch; J. J. Langerak n. i Warmond. LEIDERDORP. Aan de. Gebr. Schouls, aannefner al hier, zijn .onderstaande werken opgedra gen: B en W. van Hillegersberg hebben on derhands opgedragen het maken van een gewapend betonduiker op paalfundeering aan de Molenlaan B. en W. van Gouda hebben gegund het maken van rioleeringswerken in het stads deel „de Korte Akkereln". voor f. 9289 In de Gemeente Lisse is bij overeen komst gegund, het maken van een duiker- brug. in het uitbreidingsplan in den Zemel, polder. NIEUWKOOP. Door de Diaconie der Herv. Kerk is door diakenen bij hun rondgang in de ge meente de niet onbelangrijke som van f. 294.40 bijeengebracht. Uitgaande van het Nationaal Jonge lingen Verbond op Ger. grondslag was al hier een filmavond georganiseerd. Aan vankelijk was het de bedoeling deze film avond te houden in de Ger. Kerk; de kaar- tenverkoop was echter zóó groot, dat men daarom besloot de groote zaal van hotel Sportlust af te huren. Vertoond werden de Oranjefilm, een film betreffende ver schillende Landdagen van het Jongelingen Verbond en een teekenfilm. Ds. Speelman uit Nieuwveen opende met gebed en een inleidend woord. De heer E. van der Sar sprak het welkomstwoord en sloot met dankgebed. NIEUWE WETERING. Ernstige aanvaring. Des nachts om kwart voor twaalf is de brug over de Ringvaart alhier wederom op ernstige wijze aangevaren. Ongeveer gelijk tijdig naderden uit tegenovergestelde rich ting een tankboot van de Purflna en een motorboot, bestuurd door den schipper S. uit Nieuwkoop. Hoewel schipper S. blijkens het licht-signaal moest stoppen voer hij toch door met het gevolg, dat de beide booten in de brug-opening met elkander in botsing kwamen. Deze was zóó hevig, dat het remmingswerk vrijwel geheel in den grond werd geboord en de brug in zijn ge heel 3 c.M. werd ontzet. De schade is zeer aanzienlijk. NOORDEN. De Ver. Chr. Onderwijs hield haar jaarvergadering. De begrooting van het verloopen jaar werd sluitend gemaakt. Her kozen werden de aftr. bestuursleden de heeren D. Blok en J. v. d. Starren. De omzet over het afgeloopcn jaar iets gestegen. In de leden-jaarvergadering van de Cen trale Veiling ver. „TeT Aar en Omstreken" gaf de wn. directeur, de heer Ka mm era at een uitvoerig verslag betreffende het ver loop van de tuindery en de veilingopbrengst der producien in het vorige laar. Hieraan ontleenen wij. dat 1937 zich ten opzichte van den tuinbouw in oowaartsche richting heeft bewogen en ook de omzet der veiling stijgend was. In 1936 bedroeg de omzet f. 367.000, in 1937 f. 408.000. een vooruitgang dus van I. 32 000 Dit stemt tot dankbaarheid. Spr. gaf ver volgens een uitvoerig overzicht van de aanvoeren prijzen enz. der diverse ver handelde groenten, te zamen omvattend een respectabele hoeveelheid en besprak tevens de diverse regeeringsmaatregelen. Hij spoorde aan tot loyale medewerking, to. richtige ultvoerlnz der overheidsmaat regelen. De toestand der vereeniging geeft reden tot tevredenheid; zij kon zich verheugen in een bloeiende gezondheid Spr. eindigde met, op te merken, dat men bij al het werken niet vergeten moet het „Bid en werk". Jaarvergadering afd. L.T.B. De heeren P. van Rijn en H Kroft zijn herkozen als bestuurslid var. de afd. Boe- renvakgroep van den L.T.B. Medegedeeld werd, nadat de heer van Rijn opnieuw als voorzitter was aangewezen, dat met den Chr. Boeren- en Tuindersbond en de Hol- landsche Mi], van Landbouw overeenstem ming is bereikt over het loon voor arbei ders in de boerenbedrijven. Voor volwaardige vaste arbeiders is dit bepaald op f. 17.per week en voor losse arbeiders op 3'/; cent van Mei tot October en op 27'/i per uur van October tot Mei. De heer Vergouwen van Voorhout hield een uitvoerig betocg over de wijze van bemes ting van weiland met verschillende soor ten mest. De burgemeester dezer gemeente heeft een plan tot bescherming tegen aanvallen uit de lucht opgesteld. Over de indeeling der gemeente, de verschillende hulpdien sten enz. zullen binnenkort nadere bijzon derheden worden gepubliceerd. Aan den Stillen Omgang te Amster dam hebben uit deze gemeente ditmaal 183 personen deelgenomen. De reis werd ge maakt per boot. De bazar vcor de Chr. Zangver. ,JLooft den Heere" heeft netto ongeveer f 140. opgeleverd. In de jaarvergadering van de R.K. Middenstandsvereen. werden als bestuurs leden herkozen de heeren P. Otto en G. Voortman. Besloten werd o.m. een verzoek te richten, een en ander in samenwerking met depl. afd. van de Kon. Middenstands- vereeniging, tot verlaging van de electri- citeitstarieven. Als spreker voor deze niet druk bezochte vergadering trad op de heer J. Mol. 7748 (Ingez. Med.) WADDINXVEEN. Ver. van Luchtbescherming. Alhier is od initiatief van den heer G, Haspel-:, reserve-luitenant vliegenier alhier, is. naas* den offlcieelen luchtbeschermings dienst. tevens een Ver. van Luchtbescher ming opgericht, met aanvankelijk 35 leden Aan den burgemeester is het eere voorzitterschap aangeboden. Het bestuur werd samengesteld als volgt: G. Haspels, voorzitter; van den Clcoster baron Sloet tot Everio. secretaris: W. Verboom, pen ningmeester; mej. Kersen. 2e secretaresse, zuster van der Loo. 2e pennlngmeesteresse; leden: mevr. van der Torren; H. A. van. Berkesteijn; dr. van der Linden en H. Verheul. De maandelijksche collecte in de Geref Kerk voor de nieuwe kerk heeft op gebracht f. 96 20. De raad heeft tot agent der arbeids bemiddeling benoemd den heer van den Clooster baron Sloet tot Everio. Opnieuw dagbladreclame gekozen. De Standard Oil Company (Indiana), die vorig jaar forsch in dagbladen heeft geadverteerd, heeft daar zon der eenigen twijfel uitmuntende resultaten mee bereikt. 7750 Zij besloot althans voor dit jaar we derom tot een grootsche advertentie campagne, uitsluitend in dagbladen. ZOETERMEER. Aanhouding. Door de gemeentepolitie werd des nachts een persoon aangehouden op den nieuwen Rijksweg, die daar op verdachte wijze rond liep. Het bleek te zijn zekere J. P. te Am sterdam, die eenige rijwieldiefstallen in Amsterdam en Den Haag op zijn geweten had en zich had schuldig gemaakt aan verduistering van geld in dienstbetrekking. J. P. werd ter bevoegder plaatse ter be schikking gesteld. Feestvergadering „Door Veredeling Verbetering". Ter gelegenheid van de herdenking van het 15-jarig bestaan der pluimveevereen. .Door Veredeling Verbetering" werd In de zaal van den heer Fraassen een vergade ring gehouden. De voorzitter, de heer J C. Swart, opende en gaf een kort resumé óver de afgeloopen Jaren, waarna de notulen van den secretaris, den heer C. M. v. d. Graaf, ongewijzigd werden vastgesteld. Uit het verslag van den penningmeester, den heer P. Vogelaar, bleek dat een batig saldo in kas is van f. 107,64. De kascommissie, bestaande uit de hee ren H. de Graaf en J van Reeuwijk, ver klaarde alles in orde. De secretaris gaf een overzicht van de oprichting af De oprichting kwam tot stand in 1923 en bloeide in de eerste Jaren met meer dan 100 leden. Daarna zakte het ledental ais gevolg van de tijdsomstandig heden. Het ledental bedraagt nu 46. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren S. J. C. v. d. Burg, M J. Moerland en H. de Graaf. Besloten werd de tentoonstelling te hou den in December a.s. in het gymnastiek- gebouw. In verband met de hooge kosten werd besloten zich niet aan te sluiten bij den Raad van Beheer en dit jaar een nesten en Jonge-dieren-keuring te houden Op voorstel van den heer C. M. v. d. Graaf werd besloten dat de heer Hörters de nesten enz. zal keuren, waartoe deze be- belangeloos bereid is. Na sluiting bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. 11. Het was al donker en de zon stond al heel laag. toen Diok en Otokie bij kabouter Paddekwist kwamen met hun vraag. Padde- kwist zat op een boomstronk, aan den rand van het woud en hij vond het heel prettig, dat hij Diokle zag. Hij lachte en knikte, en zei: „Zoo, Dickie; goeden dag! Ik had nu geen bezoek meer verwacht en wat zie ik heb je een vriend- Je mee gebracht?" „Ja", zei Dickie, en toen vertelde hij Paddekwist vlug de geschie denis van Okkie Bol en den toovervisch. Paddekwist luisterde aan dachtig naar ieder woord en hij zei, toen hij alles had gehoord: „Ja over dien toovervisch heb ik vaker hooren spreken en weet je waarom hij voor Okkie niet boven het water heeft uitgekeken? Om dat het geen volle maan was toen alleen bij volle maan mag je een wensch bij hem doen. Toevallig is het vannacht Juist volle volle maan ga het nu nog eens probeeren, dat raad ik je a3n!" ZWAMMERDAM. Genootschap „Stille Omgang". Het genootschap van den „Stillen Om gang", vergaderde in het Patronaatsge bouw. De voorzitter, de heer J. J. de Groot, heette den pastoor en den kapelaan, als mede alle aanwezigen welkom. Door het bedanken van den secretaris, den heer H. Bijk, werd als zoodanig de heer J. A Vemooij gekozen. De heer P. Scheen bracht verslag uit van de te Amsterdam gehouden vergadering. Met een woord van opwekking tot deel neming aan den Omgang door pastoor Luhn, werd dé vergadering gesloten. Voor beroep bedankt. Ds G. de Vries te Heerde. heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Kerk alhier bedankt. Jaarvergadering R.K. Staatspartij. De af deeling van de R.K. Staatspartij, hield in het Patronaatsgebouw alhier haar jaarvergadering, onder voorzitterschap van den heer N. A. Roasum. die in het bijzon der pastoor A. W. J. Luhn welkom heette. Secretaris en penningmeester brachten hun jaarverslagen uit: de rekening over 1937 sluit met. een batig saldo van f. 41.06. De aftr. bestuursleden de heeren J. A. Vemooij. H. P. Verver en G. Zinko werden herkozen. Ais afgevaardigden naar de ver gaderingen van .de Kamércentrale en den S>abenkieskring, werden benoemd de heeren N A. v. Rossum en J. A. Vemooij. resp. voorzitter en secretaris. De heer M. H. van de Poll, wethouder, gaf een uitgebreid verslag over de gevoerde gemeen topoliriek. Na de godsdientoefening in de Ned. Herv Kerk alhier werd met dank mede- deeling gedaan van een extra gift van f 25 en een van f. 10. resp voor de Diaconie en voor de Kerk. op den vorieen Zondag gecollecteerd. Door te sterk remmen kwam een auto nabij de boerderij „Lir.denhove" alhier, ko mende uit de richting Alphen a d. Rijn Juist in tegenovergestelde richting op den dam van genoemde boerderij in botsing met het ijzeren afsluithek. Het hek werd gedeeltelijk vernield', de zes inzittenden kwamen met den schrik vrij. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7