LEIDSCH DAGBLAD Uit de Rijnstreek [EiDSCH DAGBLAD - Tweede Büad Maandag 14 Maart 1938 Redactie1507 Directie en Administr. 2500 Plaatst Uw advertenties RECHTZAKEN NOORDEN BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN ^MJN/T INIITïtSEN^j Onze Telefoonnummers (op 2 lijnen) Ons bericht inzake de Jaarvergadering <er Chr. Htst. Klesvereenlglng is onjuist geplaatst. Tot bestuurslid werd gekozen de heer Oom. Oudshoorn. Het bestuur ts nu samen gesteld als volgt: K. W. v. Breda, voorz., J. Oostenrijk, 2e voorz., W. Verschoor, secr., jac. Oudshoorn, pennlngm., A. G. de Kwaasteniet, Oorn. Oudshoorn en J. v. Dijk. In de vergadering van de commissie (ot wering van schoolverzuim Is benoemd tot voorzitter de heer J. Wijntjes en tot secretaris de heer M. J. Post. VOORHOUT. houten schuur afgebrand. Gistermiddag omstreeks halt twee be merkte men, dat brand ontstaan was In een groote houten schuur van den heer de J. aihier. De vlammen, welke een gemakke lijke prooi vonden ln het droge hout, sloe gen weldra uit het dak. De brandweer kon met twee stralen op een brandkraan van de waterleiding verhinderen, dat het be lendend woonhuis van den heer v. d. T„ dat mei een rieten dak overschoten ls. vlam vatte. De schuur brandde echter geheel uit. Eenlge hokken met konijnen heeft men nog in veiligheid weten te brengen. De brand trok veel belangstelling. Het was een geluk dat de wind slechts zeer zwak was. Omtrent den oorzaak van den brand, deze heeft de gemeente-veldwachter in on derzoek. Combinatie van functies. Het ligt ln de bedoeling te trachten bij de benoeming van den opvolger van burge meester G. Bulten, de functies van burge meester en gemeente-secretaris te vereeni gen. De toestemming hiervoor zal echter moeten worden afgewacht van hoogere in stanties. Rijksposlpaarbank. Aan het kantoor der posterijen alhier, lijn in Februari op spaarbankboekjes inge legd f. 3918.96 en terugbetaald f. 866.89. VOORSCHOTEN. Gevonden voorwerpen: Twee vellen geel schuurpapier; vulpen; wart lederen handschoen; dames porte- monnaie; hous van reservewiel van auto; eenlge stukken gereedschap van motorrij der; kinderschoentje en herdershond (zw.) Inlichtingen bij de politie op werkdagen hisschen 9—10 uur des voorm. Ned. Chr. Vrouwenbond. De pi. afd. van den Ned. Cfir. Vrouwen bond hield onder leiding van mevrouw G. Steenwinkel, een vergadering In het ge bouw voor Chr. Belangen, waarin als spreekster optrad mej. Oussoren uit Voor burg, onderwijzeres aan het doofstommen- Instituut „Effatha" aldaar, met het onder werp „Effatha". Op zeer boeiende wijze I.eeft spr. Iets laten hooren van het moei lijke en veelomvattende werk om kinderen, die hun gehoor moeten missen, datgene bij t« brengen wat zij zoo noodig hebben in hun later leven. Van de gelegenheid om van gedachten te wisselen werd een ruim gebruik ge maakt. Ter afwisseling zong een dames- koortje enkele liederen en werd door één der leden een voordracht gehouden. WASSENAAR. Ouderavond Chr. School. In de gymnastiekzaal van de Chr. School aan de Bloemcamplaan werd door de Chr. School een ouderavond gehouden. De voor zitter, dr. H. J. Honders, sprak het ope ningswoord. Het hoofd der school, de heer H. Dam, gaf een uiteenzetting van de wijze, «aarop in deze school onderwijs gegeven wordt. Met de leerlingen uit de hoogste klassen, werd een gedicht behandeld. Door een drietal meisjes werd een samenspraak gehouden, die veel bijval oogstte. In de pauze maakten de vele aanwezige ouders gebruik van de geboden gelegen heid, om zich in de klassen van het onder wijsresultaat te overtuigen. De heer D. van Barneveld sprak over de schoolreisjes. Het ligt in de bedoeling om in de a.s. zomer- vacantie met de oudste leerlingen een reis je naar Oisterwijk te ondernemen. Voor de jongere kinderen staat „een dagje naar Ke" op het programma. Spr. vroeg de fi- nancieele medewerking voor den school tuin. Over het nut van melkverstrekikng aan de leerlingen tijdens de schooluren, sprak de heer H. Dam. Naar aanleiding uurtan, nam het schoolbestuur op zich, deze aangelegenheid nader te onderzoeken. Nutsavond. In het Centraal Theater hield het De partement Wassenaar van de Mij. tot Nut »an 't Algemeen een geslaagden Nutsavond Door den voorz., den heer Kramer werden w talrijke leden welkom géheeten. De heer Jac. van Elsacker hield voordrachten over ernstige en vroolijke werken. De voorzitter sprak een dankwoord. Volksonderwijs. In hotel Bellevue hield de Vereen, voor Volksonderwijs haar jaarlijksche alg. le denvergadering onder voorzitterschap van 'r. van der Scheer, die een openingswoord sprak Door de secretaresse, mevr. v. Ros- sem du Chattel, werden de notulen voor- Selezen. Door haar werd ook het jaarver slag uitgebracht, waaraan we ontleenen dat het ledental ln het afgeloopen jaar is Bestegen van 54 tot 98. Door de penning- meesteresse. mevr. Kolff van Oosterwijk *trd het financieele verslag uitgebracht. De inkomsten hadden bedragen incl. het batig slot van het vorig jaar f. 137.91 en de bitgaven f. 107.32; batig slot f. 30.59. Aangezien wegens vertrek uit deze ge beente van de secretaresse, deze functie vacant komt werd besloten dat het bestuur »ch zal aanvullen uit een door de verga dering opgemaakte candidatenlijst. Gevonden voorwerpen. Diverse handschoenen; belastingmerk; kto-attmm; 5 honden; zak aardappelen; Onderschoen; oorbel; vulpenhouder; agen da; sleutel; winterjas; vosbont; alpino. Begin van brand. .In een schuur achter de woning van den 'Garenhandelaar B, in de Langstraat al- tifr, geraakten Zaterdag eenlge markie- die daarin waren opgeborgen in brand, ALPHEN. BIJ DE KROON IN BEROEP. Naar wij vernemen Is het raadslid, de heer H. van Kleef, tegen de benoeming van ten organist van de aula op de nieuwe be graafplaats door Bn. en W.. bij de Kroon in beroep gegaan Propaganda-avond. In het Nut werd een propaganda-avond gehouden, georganiseerd door de pi. afd. van Volksonderwijs. De heer H. v. Kleef sprak een kort openingswoord. De avond werd gevuld door een dubbel gemengd kwartet onder leiding van den heer P Kraan en zang van de leerlingen der school Oudshoornscheweg onder leiding van het hoofd dier school, den heer Galllaard, ter wijl als slot volgde de opvoering van een groot tableau, getiteld „Oranje en Neder land door de tijden heen", toegelicht door den heer J. de Groot, hoofd der openbare school Schoolstraat. Jaarvergadering. Door de Geref. Jongelingsver. „Petrus" en de Meisjesver. „Priscilla" werd een ge combineerde jaarvergadering gehouden in het kerkgebouw aan de Hooftstr. Naast de gebruikelijke Jaarverslagen werden enkele inleidingen behandeld, terwijl het geheel op aangename wijze door zang en muziek werd afgewisseld. Ds. J. Hartkamp sprak een slotwoord. Tot diaken der N. H. Kerk ls door den kerkeraad benoemd de heer W. v. Egdom vacature-Rij nsburger) Bij de te 's-Gravenhage gehouden examens voor costuum- en mantelvak zijn geslaagd de dames G. Batelaan en F. Hoo- gendljk, opgeleid aan de Modevakschool van Mej. P. v. d. Pol, alhier. ALKEMADE. BurgerlUke Stand. Geboren: Damlanus Anthonlus Franclscus. z. van A. P. van der Poel en A. C. C. van der Geest Wenceslaus Joannes Simon, z. van J. H. de Jong en R. B. Adema Julia Cornelia Maria, d. van C. W. Hogenboom en B. J. de Koning. Overleden: KI. van der Meer. BOSKOOP. Jaarverg. Chr. Hist. Kiesvereeniging. De Chr. Historische Klesvereenlglng „Vrijheid en Recht" hield in „Salvatorie" haar Jaarvergadering. De voorz. de heer F. van der Mast sprak een woord van welkom en herinnerde o.m. aan de geboorte van Prinses Beatrix. De secretaris de heer J. J. Steenbakker Morilyon Loysen bracht het Jaarverslag uit, waaruit bleek, dat de vereenlglng ln kracht toeneemt. De penningmeester, de heer Jac. van Wingerden legde hierna rekening en ver antwoording af over 1937. De rekening sloot met een nadeelig saldo. Tot leden van het bestuur werden herko zen de heeren Jac. van Wingerden en A E. Stljkel, terwijl ln de vacature Anth. Ver- meul, die niet voor een herbenoeming ln aanmerking wenschte te komen, werd voor zien door de benoeming van den heer J. C. Hoogendoom. Hierna volgde een bespreking van de ge meentebelangen. R.K. Volksbond. De afd. Boskoop van den R.K. Volksbond hield ln het Patronaatsgebouw aan de Ro- zenlaan een propaganda samenkomst Na de Inleiding door den geestelijk ad viseur der vereenlglng spraken achtereen volgens de heeren F. Vreessen, lid van het hoofdbestuur en Salman, lid van het hoofdbestuur van den Land- en Tuinbouw- arbeidersbond „St. Deus Deditt". De opkomst voor deze samenkomst was zeer groot. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem, z. van W. Trapman en H. J. Mulder Helena. <1. van A. Scheuten en A. Blauw Adrlanus Anthonlus Maria. d. van G. P. Rilnbeek en G. C. Bunr.ik Overleden: Hendrik Rietveld, 73 j. Klaas Vermeul. 63 J. A. van Oijert. 70 J. Werd er onlangs tegên een drietal in woners proces-verbaal opgemaakt wegens het niet aansluiten bij de Bosk. Bronwater- leiding, thans is wederom tegen6 personen dienaangaande een strafvervolging Inge steld. Mej. C. M. v. d. W. alhier, had het ongeluk om aan het einde der Burg. Colijn- straat te vallen, en brak een been. Na bij den heer W. van Bergen binnen te zijn gebracht, verleende dr. Hamburger de eerste hulp. De 65-jarige gep. brugwachter Wijn beek had aan de Voorkade. ter hoogte van tic Dwars-Nieuwstraat. doordat hij niet op het verkeer gelet had, bij het oversteken van den weg het ongeluk om door een mo- lorrijwiel te worden aangereden. De man sloeg tegen den grond en kreeg een erstige hoofdwonde. HAZERSWOUDE. chr. oranje-vereeniging. in hst het dagblad met verre weg de grootste publici- teitswaarde in en om de Sleutelstad. Advertenties worden zonder eenlge prijsverhooging door onze plaatse lijke agenten aangenomen. Dit geldl ook voor onze „Kleine Advertenties" evenals een der zijkanten van de houten schuur. De brand werd ontdekt door een zoon van den nabljwonenden bakker V.. die met eenlge emmers water den brand wist te blusschen, zoodat de Inmiddels ver schenen brandweer geen dienst behoefde te doen De brand ls vermoedelijk ontstaan door het spelen met lucifers door een der kinderen van B. Door van I. uit Leiden werd aangifte gedaan dat men zijn rijwiel van een bouw werk aan de Amazonelaan heeft ontvreemd Door de gemeentepolitie werd aange houden de 15-jarige van R. uit Zoeter- woude die met bedelbrieven langs de hul zen ging. Op het politiebureau waarheen hij was overgebracht bekende hij voorts schuldig te zijn aan diefstal van een por- lemonnale uit een tasch van een rijwiel. ZEVENHOVEN. Loop der bevolking. Vertrokken: H. v. d. Meer naar Aalsmeer H. v. d. Ham naar Nleuwveen. De collecte voor de Vereen, tot werk verschaffing van hulpbehoevende blinden heeft f. 13.70 opgebracht. Jaarvergadering. De Chr. Oranje-Vereeniging heeft in hotel „Het Oude Raadhuis" onder leiding van haar voorzitter, den heer B Offringa. een ledenvergadering gehouden, die, nadat het eerste couplet van het Wilhelmus was gezongen, door ds. Kiehl geopend werd. De voorzitter sprak een welkomstwoord De burgemeester woonde deze vergadering bij. De secr. de heer M. Jansen las de notu len, en bracht het jaarverslag uit. waarna de penningmeester de heer J. H. Pels zijn financieel verslag gaf. Hieruit bleek dat de ontvangsten f. 224.52. en de uitgaven f. 178.12'/! hadden bedragen, zoodat een batig saldo ls van f. 46.4(J|/i. Aangezien in Januari een tweetal feest avonden werd georganiseerd, is het batig saldo der kas reeds geslonken tot nihil en zullen middelen gezocht moeten worden tot stijving der kas. met het oog op de as. feesten. In de vacature D. Quartel werd voorzien door de benoeming van den heer Boehmer, terwijl de aftr. bestuursleden ds. Kiehl, en de heeren Offringa en Jansen herkozen werden. Tot leden van de financieele commissie voor 1938, werden aangewezen de heeren J. Blljleven en J. van Hoff. Tot vaandel drager verklaarde de heer J. C Gaarkeuken zich bereid. v In verband met de groote diensten die de vorige secretaris, de heer C. Patijn aan de vereenlglng heeft bewezen, werd hij. tot eere-lid benoemd. De heer N. van den Bosch Azn., bracht een op rijm gesteld verslag uit van de bondsvergadering Tot afgevaardigden naar den Bondsdag die dit jaar te Hilversum gehouden zal worden werden benoemd de heeren M. Jan sen en J. H. Pels. en tot plaatsvervangers de heeren A. Warnaar en ds. P. Kiehl. Voorts werd besloten om op 30 April in de Herv. Kerk een spreker te laten optre den en daarvoor uit te ncodigen ds. van der Vliet, Geref. pred. te Utrecht, en Indien deze verhinderd mocht zijn, deze spreek beurt te doen houden door ds. Wiersinga van Leiden. De voorz. deelde mede. dat tengevolge van de werkloosheid eenige leden hadden bedankt Besloten werd om hen die tot dusverre lid zijn geweest, zoolang de werk loosheid duurt van contributie betalen, vrij te stellen. Daarna werden de feestelijkheden be sproken ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van H. M. de Koningin in Sep tember. Aan het bestuur werd volmacht gegeven om te beslissen hoe dit feest gevierd zal worden. In ieder geval zullen voor de leden weer een paar feestavonden worden geor ganiseerd. Jaarverg. Chr. Jongelingsvereeniging. De Geref Jongel. Vereeniging ,FUa- delphia" hield in de Consistorie der Geref. Kerk haar jaarvergadering. De voorz., de heer P. J. van der Haven opende en heette inzonderheid de afge vaardigden hartelijk welkom. De secr., de heer J. H. Pels bracht verslag uit van het afgeloopen jaar. De vereeniging telt thans 35 leden De penningmeester deelde mede, dat de stand der financiën niet ongun stig ls. Door den heer C. Qualm werd een onder werp. schriftstudie „Het rijk der Heerlijk heid" Ingeleid, terwijl door den heer G. van Aalst Gzn., Anti-Rev. Beginselen Art. 4 be handeld werd. Op beide onderwerpen volgden breedvoe rige besprekingen. De avond werd afgewisseld door een po litieke samenspraak en voordrachten. DOor afgevaardigden van verschillende vereeni- gtagen werden gelukwenschen overge bracht. Ds Heuzenveld sprak najnens den ker keraad en sloot de vergadering. Burgerlijke Stand. Geboren: Mavgarete. d. van P. J. van 't Wout en M. Raum Pieter. z. van D. van Veen en C. Voshol Carolus Gerardus. z. van J. v. d. Haas en G van Velzen Jacobs Catharlna. d. van J. L. de Groot en M. P. Fase. Overleden: Johanna Chr. Raaphorst, oi j.. gehuwd met J. Harkes. Ondertrouwd: P. de Wit. 31 j. en J. de Wit. 24 i J. van Elk. 33 j. en H. J. J. Atsma. 28 j. J. M. G. Schuurman. 28 j. en A. den Houdy- ker 19 j Gehuwd: S. Krult. 30 J. en J. A. van Soest. 21 j. De werkloosheid. Bij de administratie voor arbeidsbemid deling staan thans ingeschreven 108 per sonen. Het aantal steuntrekkenden be draagt 70. Het aantal werkloozen is sedert onze laatste opgave met 22 en dat der steuntrekkenden eveneens met 22 gedaald. De heer H. Laros, kweeker alhier vond ln zijn tuin een gouden munt van het jaar 1740. Leeds wenscht meer industrieën. De Engelsche stad Leeds heeft een commissie geïnstalleerd, die zich o.a. het maken van propaganda te: doel stelt voor Leeds als geschikte vestigingsplaats voor industrieën. In een serie advertenties ln dag bladen vertelt de commissie de Engel sche bedrijfswereld systematisch van de gunstige vestigingsvoorwaarden ln de gemeente. De keuze van dit publiclteitsmiddel is ongetwijfeld juist; met dagblad reclame kan men er in elk geval van verzekerd zijn, dat de reclame onder oogen komt van werkelijk gezagheb bende personen. Dezen zullen immers, hoe bezet zij cok mogen zijn, de dage- HJksche lectuur van hun dagblad niet willen en kunnen missen. 7653 De extra-collecte voor Noodlijdende Kerken en personen heeft in de Ned. Herv. Kerk opgebracht f. 21.87, en die ten be hoeve van de Herv. School f. 39.29. LEIDERDORP. „Het blijvend element onzer belijdenisgeschriften". Ds. G. J. Streeder, Ned. Herv. Pred. al hier, sprak in het lokaal Kerklaan 2 over bovengenoemd onderwerp. Spr. begon met vast te stellen, dat in onzen tijd de Kerk in het nauw gedreven wordt. In een bepaald land is de Kerk ge heel verboden, elders nog wel geduld, maar hoe soms! Nu staat het zoo, dat de Kerk, wil zij zich handhaven, een boodschap zal hebben te brengen. Spr. wil dan uitgaan van het woord in Jesala: „Het gras ver dort en de bloem valt af, maar God's woord blijft ln eeuwigheid". In alle belij denisgeschriften, hoewel soms een sterk menschelijk karakter dragen en daarom deels vaak het tegendeel van blijvend, moet steeds tot uiting komen, dat God's woord eeuwig ls en dit moet het blijvend element in Iedere belijdenis zijn. In het belijden spreekt niet alleen het verstand, doch vooral het hart mee. Uitvoerig ging spr. na het ontstaan dezer belij denisgeschrif ten De latere geloofsbelijdenissen zijn die van het Protestantisme geldend zoowel voor Hervormden als Gereformeerden, n.l. de 37 Geloofsartikelen van Guydo de Brés (de Antwerpsche belijdenis 1564de Hel- tielbergsche Catechismus (15631 en de Dordtsche leerregels (1619). Breedvoerig werden deze drie formulieren van eenig- hcid besproken naar inhoud en karakter. In het laatste deel zijner rede kwam spr. op het actueele van het onderwerp in ver band met het door de Synode aangenomen reorganisatieontwerp. De handhaving der leer is vaak zeer slap en hier treedt de nood der kerk aan het licht. Een kerk, die kerk wil zijn. heeft te belijden. Er is gezegd, dat de kerk toen zij in Duitschland in het ge drang kwam niet gereed was den strijd aan te binden. Ook daardoor het opkomend verlangen om hier de zaak zuiver te stellen. Nu is vaak gevraagd: „Kan het niet wat korter, en kunnen wij niet terug naar al leen de Apostolische Geloofsbelijdenis"? Spr. moest dit ontraden. De belijdenissen vormen een geheel en een deel verwer pende zouden wij niet erkennen, dat alles is God's werk. Echter, het vraagstuk der reorganisatie is reeds 120 jaar oud en over haasting is zeker niet goed. De echte be lijdenis wordt geschreven niet met Inkt aoch met bloed 'Hervorming). In het kort ging spr. nog na wat de be lijdenis kan zijn voor ons persoonlijk leven als wij in den heiligen school des Geestes zoeken naar de dingen die van God zijn. Er was een talrijk en aandachtig gehoor. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Overtreding van de wet op de uitverkoopen Hed»T-—orcen -nf voo- het kantor""- recht alhier een Leldsche winkelier terecht w.. ens overtreding van de wet op de uit verkoopen. Verdachte had In de plaatse lijke bladen een bijzondere uitverkoop aan gekondigd en op de ramen van zijn winkel biljetten aangebracht met de volgende op schriften „Wij moeten er uit, het huis is verkocht, wij smijten de goederen weg.' De overblijvende goederen zouden door deur waarder v. d Woude publiek worden ver kocht, een en ander zonder voorkennis en toestemming van de Kamer van Koophan del te Lelden Het O.M. eischte f. 50.of 15 dagen hechtenis. Na een uitvoerig plei dooi van mr. Goudrmit. verlaagde het O. M. dezen eisch tot f. 2.50 of 2 dagen hech tenis. De kantonrechter veroordeelde den winkelier tot f 7.50 boete of 3 dagen hech tenis. KANTONGERECHT TE HAARLEM. Onbevoegd uitoefenen der Geneeskunde. Voortgezet werd de zaak tegen een inwo ner uit Oegstgeest, die reeds eerder terecht heeft gestaan wegens het onbevoegd uit oefenen der geneeskunde en tegen wien door den Ambtenaar van het O. M. een geldboete van f. 600.subs. 2 maanden hechtenis was geëischt. Verdachte had te Haarlemmerliede aan P. C. van Schle die reeds 3 jaar ziek was en een wond aan zijn been had t.b.c.-capsules geleverd voor een bedrag van f. 17.—. Eenige dagen later ls van Schle overleden. De deskundige in deze zaak. dr. Hulst, uit Leiden, had het ten hemel schreiend genoemd, dat een jong le ven onder kwakzalvershanden een ontijdig einde had genomen Op de vorige zitting had dr Baumann uit Halfweg verklaard, dat indien van Schie zich onder behande ling van een chirurg had gesteld, een en ander nog in orde was gekomen. Thans werd nog gehoord de echtgenoote van den overledene, die verklaarde dat verd. aan haar man geneeskundige kruiden heeft verkocht in de maanden JuniJunli '37 en waarvoor zij verschillende geldsbedragen betaald heeft. Verder kwamen geen nieuwe gezichtspunten naar voren. De amb tenaar van het O. M. persisteerde bij zijn tisch. De Kantonrechter sloot zich hierbij aan. LEIMUIDEN. Bij den gemeenteveldwachter zijn in lichtingen te bekomen omtrent een ge vonden armbandje in etui. Abonnementen en advertentiën voor ons blad kunnen vanaf heden worden opge geven aan den Heer 7663 J. G. KALSHOVEN Bzn., B 64, aldaar. NIEUWKOOP. Luchtbeschermingsdienst. De burgemeester heeft de heer J. Otto te Noorden benoemd tot hoofd van den Luchtbeschermingsdienst. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. HUREN VAN HUIZEN DOOR GROOTE GEZINNEN? Reeds meerdere malen ving ik zoo links en rechts klachten op van huisvaders, dat hun het huren van huizen zoo bemoeilijkt wordt door het feit dat zij veel kinderen hebben. Menigmaal weigeren huiseigenaren hun hui zen te verhuren aan groote gezinnen, hoewel het aantal vertrekken van die huizen een ver huren aan zulke gezinshoofden alleszins billijkt. Men wordt dan afgescheept met den dooddoe ner, dat zij er voor passen, hun huis door zoo veel jongens te laten ruïneeren! Zelf werd my bij informatie naar de huur prijs van een woning, als tegenvraag inplaats van antwoord, toegevoegd: ..U hebt toch geen groot gezin? want die wil ik er niet in hebben". Nu is het natuurlijk mogelijk dat dergelijke huiseigenaren minder prettige ervaringen heb- ben opgedaan met het verhuren aan groote ge- I zinnen, doch als men zelfs pertinent blijft wei geren na de aanbieding van den adspirant- huurder, dat hij te allen tijde bereid is zijn thans door hem bewoond huis ter bezichtiging voor den nieuwen verhuurder open te stellen, komt hier een absolute afkeer van alles wat meer dan twee kinderen heeft, om den hoek kijken. Gevolg van een en ander is dan ook veelal dat het groote gezin komt te wonen, of langer dan noodzakelijk zou z\jn blijft wonen in huizen die wegens vocht, lekkage, verzakking, stank bij regen, tocht enz., de gezondheid schaden. Uitvloeisel hiervan is weer dat op eigenaars van zulke onaangename verblijven geen vol doende drang wordt uitgeoefend om de noodige voorzieningen te treffen. Hoewel ik mij niet vlei met de gedachte, dat thans alle betreffende huiseigenaren, die dit onder oogen krijgen hun meening zullen wijzi- gen. lijkt het mij toch gewenscht hierop in het openbaar de aandacht te vestigen, daar zij zich m.i. aan een zeer on-sociale daad schuldig maken. Is hier door een in voorzichtige termen ge steld wetsartikel of gemeentelijke verordening verandering mogelijk. Hoogachtend, M. HOEXUM. Roemer Visscherstraat 4. WADDINXVEEN. Luchtbescherming. Onder leiding van ir. Haspels zijn alhier ln besloten kring besprekingen gehouden om te komen tot oprichting van een ver eeniging om de verschillende handelingen en behandelingen bij een event, lucht en gasaanval bij het publiek bekend ie maken. BRUNO NV ALTER BEDANKT VOOR WEENEN EN SALZBURG. De dirigent Bruno Walter, die op het oogenblik te Amsterdam vertoeft, heeft, in verband met de gewijzigde politieke om standigheden in Oostenrijk, telegrafisch ontslag gevraagd van zijn functies aan de Weensche Staatsopera. Bovendien heeft hij de leiding van de Salzburger Festspiele medegedeeld, dat hij afziet van het diri- geeren tijdens de Festspiele. GEBOREN. Abraham, zn. van L. Rombaut en A. M. Ouwerkerk Paulus, zn. van C. P. v. d. Mee berg en M. J. J. Witte Wilhelmina Pleuntje, dr. van J. Matze en J. Huisman Catharlna Ermelinda Maria, dr. van C. A. Zandbergen en C. M. Oostdam. ONDERTROUWD. B. M. v .d. Walle. jm.. 26 j. en M. Tuuren- hout, jd.. 20 j. A. Diersman, jm. 28 j. en C. de Roode, jd.. 22 j. D. Bodijn. jm.. 21 i. en M. Seriier. Jd. 18 J. Uliiilli!!!'1 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7