Uit Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 14 Maart 1938 WEERBERICHT. AGENDA MUSEA. AALSMEER. Jaarverslag „Eigen Hulp". Verschenen is het jaarverslag 1937 van het Ziekenfonds ..Eigen Hulp" en zijn nevenorganisatie „Fonds voor Ziekenhuis- verpleglng". De heer Jb Bol Pz„ secre aris, schrijft in zijn voorwoord tot het verslag om .Het ziektecijfer was erg schomme lend; vooral in Januari en Februari waren er veel zieken Er waren weken van Dim. 125 ziektegevallen. De griep-epidemie heeft dan ook groote offers gevraagd van onze vereeniging. De verdere maanden was het ziekte-cijfer stationnair en varieerde -us- schen 35 en 40 gevallen Desniettegen staande geeft het nadeelige saldo geen reden tot ongerustheid. He. aantal leden op 1 Januairi 1937 bedroeg 165 vrouwen en 1073 mannen, totaal 1238. Op 31 December 1938 bedroeg hei aantal leden 1292 In 1937 waren er 613 ziektegevallen (tegen 445 in 1936) met een to.aal ziektedagen van 11671 (12277 in 1936). Ziekenhuisfonds. Het jaar 1937 is voor dit fonds nadeelig geweest, wat de financiën betreft. Steeds groeide het ledental, doch werd ook he. aantal verpleegden grooter en liep de reserve terug Van bevoegde zijde is het bestuur er op gewezen, dat de basis van een reserve van een Ziekenhuisfonds moet gelijk staan met een jaar contributie. Dit zou voor het fonds dan moeien zijn phn. f. 12.000 Daar de reserve thans bedraagt f 3194.21 is deze onvoldoende en zal het bestiuur met voorstellen op de alg. verga dering komen. Het jaar 1937 heeft zich gekenmerkt door het groote aantal nieuwe verzekerden', 955 nieuwe leden lieten zich Inschrijven. Op 1 Januari was het aantal verzekerden 5852. Van de ledenlijst zijn afgevoerd, door bedanken en overlijden 204 personen. Verpleegd werden 141 vrouwen en 115 mannen, totaal 256 215 in 1936). Het aantal verpleegdagen was 3795 (3189 in 1936), De -gemiddelde verplegingsduur was 14.8 dagen. Van 20 ziekenhuizen werd gebruik gemaakt, waarbij zelfs één in Ned. Indië, te Menado De winst, en verlies rekening van het Ziekenfonds .Eigen Hulp" over 1937 vermeldt aan ontvangsten en uitgaven f 30.016.73. Het jaar ving aan met. een kassaldo van f. 13 744.30 en ein digde met f. 12.962.79 Van het Ziekenhuis- fonds waren de ontvangsten en uitgaven f. 17.102.26 Op 1 Jan. 1937 was in kas f. 4770.77, op 31 Dec. f.3194 21. COÖP. TUINBOL'WBANK. Jaarverslag. Verschenen is het jaarverslag 1937 der Coop. Tuinbouwbank. De secretaris, de heer J Mensing, schrijft om.; „Onze ba lans geeft een beeld van rustig voort schrijden in opwaartsche richting en hoe- Barometerstand. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door net Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De BUt. Hoogste barometerstand 777.7 te Weenen. Laagste barometerstand: 742.7 te Vardö. Verwachting tot morgenavond 7 uur: In het Oosten zwakke tot matige, in het Westen meest matige Zuid-Oostelijke tot Zuide lijke wind. In het Oosten plaatselijke ochtend nevel. Overigens helder tot licht of half be wolkt, Droog weer. koude nacht. Overdag wei nig verandering in temperatuur. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt De kern van het hoogedrukgebied is thans over Centraal-Europa gelegen. Over het groot ste gedeelte van Duitschland, Oostenrijk. Zwit serland. Frankrijk, ons land en Zuid-Engeland is het rustig helder weer. Over een uitgebreid gebied ten Zuidwesten van ons land gelegen daalde de temperatuur onder nul. terwijl voorts tal van stations ochtendmist meldde.n Over Deneraarken en omgeving bevindt zich nog een rest van de storing, welke gisteren in de Noordelijke helft van ons land somber weer bracht. Over Scandinavië is. onder invloed van een Noordelijke voorbijtrekkende depressie, de wind weer flink toegenomen, zoodat het daar langs de Noorsche kust thans krachtig uit het Westen waait. In Zweden is de vorst weer be langrijk afgenomen. Ver in het Westen bevindt zich op den Oceaan een nieuwe depressie, welke Noordwaarts trekt. Onder invloed van deze depressie daalden de barometers over de Britsche eilanden. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: O.. 1 gr. C.. fraai. Londen: O.Z.O.. 3 gr. C.. fraai. Berlijn: Z.Z.W.. —0 gr. C.. fraai. Nice: O.Z.O., 7 gr. C fraai. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 6 gr. C. (43 gr. F.). 12 uur 'smidd.: IO'/i gr. C. (51 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Dinsdag. Voorm. te 1 u. 58 min.; nam. te 14 u. 12 min. LICHT OP VOOR FIETSERS. Maandag: 6.31 njn. tot 5.47 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 14 Maart op: 16 u. 20; onder: 5. u. 05. wel ook onze instelling nu eenmaal niet kan worden gescheiden van de algemeene economische toestanden, willen we daarop hier dezen keer niet eens ingaan. De ver slagen der veilingen en andere vereenigin- gen geven daarover altijd voldoende com mentaar He'geen echter ook weer niet zeggen wil dat wij zouden doen alsof ons de onzekere foe'coms morelijkheden veen belang inboezemen. Maar daarom hebben we dezen keer weer een belangrijk gedeel te van de winst afgezonderd voor bijzon dere doeleinden, opdat de schadeposten, welke ooit ons niet geheel zullen ontgaan, daarmede kunnen worden opgevangen". Het aantal rekeninghouders steeg van 1C30 tot 1060: van 540 hunner was te vor deren totaal f, 1.869.855.86, terwijl de Bank aan 520 f. 1.110.447.29. waarvan f. 28.302.18 aan de Centrale Bank en f. 228.000 aan het reservefonds, verschu'digd was. Het aantal leden bedroeg 520. Het aantal spaarders steeg tot 2038. Aan spaargelden werd gestort f. 600.888.57 en terugbetaald f. 484.771.60. Op 31 Dec. 1937 was aan spaar geld ingelegd een saldo van f. 1.279.924.03. Aan voorschotten stond een totaal-bedrag uit van f. 510.657.17. Het omzetcijfer wijst in ontvangsten en uitgaven een bedrag aan groot f. 18.192.404.59. De winst bedroeg f. 20.922.80. Voorgesteld wordt de winst als volgt ten verdeelen: naar reservefonds f. 4000—, reserve dub. debituereu f 12030.55. pensioenfonds f. 1000.afschrijving ge bouwen f. 3000 id. panden f. 892.'55. te zamen f. 20922.80. Het. reservefonds zal dan gestegen zijn tot f. 232.000.terwijl er bo vendien nog een extra reserve voor du bieuze debiteuren ls ten bedrage van f. 23972.44. De rekening sluit in ontvangsten en uitgaven op een bedrag 7an f. 1819240.59 de balans aan bezittingen n schulden op f. 2411294.12. De Snijbloemenhandel. De afgeloopen week heeft zich aan de veilingen alhier over het algemeen geken merkt door een lusteloozen handel, welke vooral Zatardag wel zijn hoogtepunt be reikte in verband met de gebeurtenissen, welke zich rond Duitschland-Oostenrijk af speelden. Waren aanvankelijk de meeste bloemsoorten over het geheel genomen reeds laag in prijs. Zaterdag daalde de op brengst van meerdere producten tot een zeer laag niveau, terwijl ook veel door- draalde. omdat het den minimumprijs niet kon opbrengen. Als allerhoogste opbrengst gold voor de witte seringen (Stepman) van 1220 en voor de Legraye van 69 cent per stuk. Van deze bloemtakken werden nog steeds flinke hoeveelheden aangeboden, waarbij ook gekleurde in diverse variëteiten, die als hoogste prijs van 814 cent noteerden. Met de rozen liep het ook niet te best; van dit kasproduct begint nu flink aanbod te kómen, dat over het geheel genomen slechts tegen lage prijzen afzet kon vin den. In het laatst der week noteerden de allerbeste rozen van 47'/, cent per stuk, terwijl ze voordien nog wel tot 10 cent wer den betaald. Met de Am. anjers, een pro duct. dat nu bij flinke hoeveelheden ter veiling komt, ging het zeker nog ongunsti ger; 7'/! cent was de hoogste opbrengst Za terdag, doch ook werd er veel mooie kwa liteit verhandeld voor 2 cent. Het ls te be grijpen, dat bloemen van afwijkende hoe danigheid onder deze omstandigheden heel geringe waarde hadden. Van prunus-tak ken werd weinig mooie kwaliteit meer aangeboden, terwijl die van Jap. kerstak- ken zeer gevarieerd was. Werden de aller beste aanvankelijk nog tot 75 cent betaald, later Hepen ze terug tot pl.m. 50 cent per stuk. Ook de bolbloemen werden lager in prijs; Zaterdag noteerden de tulpen per dozijn: 1023, narcissen 58 en anemonen 1828 cent. Lathyrus-bloempjes werden, in verhouding tot kwaliteit, va-i 2570 ct. per bosje betaald, plumosus snijgroen van 2042 cent per 10 ranken. Freesia's. waar van veel aanbod, gold voor witte van 8—17 en voor gele van 1528 cent. Aan de vel ling van potbloemen en -planten kwam eveneens een groot en uitgebreid aanbod van velerlei producten. Over het geheel ge nomen. daalden ook hier de prijzen, die aanvankelijk voor goede kwaliteit winkel- potten bevredigend waren. Massa's perkplanten kwamen ter veiling, o.m. violen, madelieven, primula veres etc.. welke ook al laag in opbrengst waren. Voor deze producten lijkt het nog wat te vroeg in den tijd om ze te kunnen afzetten, wat waarschijnlijk ook aan de geldelijke op brengst niet ten goede zal komen Door de beroepsvlsschers E. alhier werd in het Stommeersweegje een snoek van ruim 20 pond gevangen. BENTHUIZEN. Ouderavond School met den Bijbel. In de Chr. School werd een druk bezoch te Ouderavond gehouden. Tevoren werd gelegenheid gegeven tot het bezichtigen van het door de leerlingen gemaakte werk, waarvan druk gebruik werd gemaakt. De bijeenkomst werd o.m. bijgewoond door het dagelljksch bestuur der gemeente. De voorz. de heer S. van Gaaien opende de vergadering en heette de aanwezigen welkom, in het bijzonder den burgemeester, ds. Bieshaar en ds. Stuivenberg. Spreker las Numeri 6, ging voor in gebed, en zette het doel van een ouderavond uit een. Vervolgens komt ds. van Stuivenberg aan het woord. Nadat spr. de gelijkenis van den Zaaier heeft voorgelezen, brengt hij het gelezene over op ouders, onderwijzers en kinderen, waarmede hij wijst op de verplichtingen welke op ons rusten. De heer Idema, hoofd der school, gaf een uiteenzetting van wat op de school geleerd wordt en hoe het op de school toe gaat. Uit het jaarverslag van den secretaris den heer L. Voorwinden blijkt, dat het ge middeld aantal leerlingen over het afge loopen jaar 131'/: bedroeg. Het ledental is van 64 op 81 gekomen; 1937 is voor de school een rijk gezegend jaar geweest. De heer den Hertog sprak over „Gehoor zaamheid". Spr. zette uiteen hoe kinderen zijn. wat daarvan vaak de oorzaak is, en hoe dit verholpen kan worden door met tact op te treden. Ds Bieshaar schetste de roeping der ouders tegenover de kinderen. De voorzitter sprak een dankwoord Ds. Bieshaar sloot met dankgebed. HAARLEMMERMEER. WEER TWEE INBRAKEN. Zaterdagmorgen kwam de heer B. aan den Sloterweg tot de ontdekking, dat on- gewenschte bezoekers zich toegang hadden verschaft tot de achter zijn woning slaan de schuur waarin zich een tweetal rijwielen bevond. Vermoedeliik zijn ze ln hun werk gestoord, want er werd niets vermist. Ook bli den beer H. nabij Halfweg alhier, is Ingebroken De dief of dieven zijn aan ce achterzijde na het vernielen van een glasru't de woning binneneedrongen. heb ben alles overhoor gehaald en z'ch van ecnig geld meester gemaakt. EEN GROOT ONHEIL VOORKOMEN. Gisteravond, omrtreeks half zeven zag op oen Lisserdijk alhier, een voorbijganger vuur komen uit een groote broeikas staan de achtpr een bollenschuur van den heer de V. Hii becnf er zich onmiddelllik heen cn nam met hul" van de buren direct met emmeTs water het blusschlngswerk ter hand. Het. vuur had volop voedsel door de rieten dakbedekking en green zóó snei om zich heen. dat het wenscheüjk werd ge acht de Hoofddorpsch-» motorbrandweer te alarmeeTen, die spoedig met de autospuit ter plaatse arriveerde en eenlge nablus- schingsmaatregelen nam waardoor het ge vaar voor uitbreiding weldra geweken was. Met het oog on de aangrenzende gebouwen, werd door het flink o^tredèn van hen, die de brand ontdekten, een groot onheil voor komen. De oorzaak moet vermoedeliik wor den toegeschreven aan de hitte van een kachel, die in de broeikas stond. De schade, die niet groot is, wordt door verzekering gedekt. Groote opdracht. Aan den aannemer J. van Scheppingen te Hoofddorp is na onderhandsche aanbe steding door den Rijksgebouwendienst op gedragen het bouwen van negen telefoon- gebouwen in de plaatsen Julianadorp, Wle- ringerwaard. Winkel. Sint-Maartensbrug, Schagerbrug, Callandsoog, Dirkshorn. Bar- singerhorn en 't Zand, Jaarvergadering Buurtvereeniging „Badhoeve". In de door de buurtvereeniging „Badhoe vedorp en omstreken" gehouden jaarver gadering werden de heeren Hijstek, Groen en Witziers tot bestuursleden herkozen. Uit het jaarverslag van den penningmees ter bleek dat de inkomsten ruim f. 235. en de uitgaven ongeveer f. 260.— hadden bedragen Verschillende klachten werden naar voren gebracht over het wegdek van Ce Badhoevelaan, de verlichting van den Akerdijk, den afgesloten Meldoornsweg en Koekoekslaan en de straatverbetering ln enkele straten. Wethouder de Zeeuw gaf omtrent de verschillende vraagstukken een duidelijke uiteenzetting. Hij zeide dat het verkeer met Hoofddorp ook voor de school gaande jeugd de volle belangstelling van B. en W. heeft, zoodat daaromtrent in de naaste toekomst een regeling kan worden tegemoet gezien. In principe is reeds be sloten een nieuwe brandweerkazerne te bouwen, tegelijk met de zuiveringsinstal laties, welke in denieuwe uitbreidings plannen reeds geprojecteerd zijn. Het speet den heer de Zeeuw dat de meeste en veelal gegronde klachten behooren tot de com petentie van het polderbestuur, zoodat B. en W. daar niets aan kunnen doen, hoe gaarne zij dit ook zouden willen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Baldadigheid. Gistermiddag hebben eenige jongelui uit Rijnsburg hun baldadigheid bot gevierd door zoolang de ijzeren leuning der elec- trische ophaalbrug te ramelen dat deze geheel afbrak. Toen gingen de helden op de vlucht. KATWIJK AAN ZEE. Verplaatsing van leerlingen. Het Bestuur der Herv. Scholen heeft in zijn vergadering besloten, met ingang van 1 April a.s. de Centrale 7e leorjaarsschool, waarvan hoofd is de heer A. Haasnoot, over te brengen naar de Herv. School 4 aan de Remisestraat, terwijl de kinderen van deze school, hoofd de heer J. Volbeda, zul len worden ondergebracht in de Herv. School 7 aan de Secr. Varkevisserstraat. Tot het nemen van dit besluit is het be stuur gekomen, doordat de Herv. School 5 aan het Vuurbaakspad, die door den be volkingsaanwas in het Zuiderkwartier het vorig jaar reeds een aantal leerlingen we gens plaatsgebrek heeft moeten afwijzen, ook voor de Aprilaangifte van dit jaar een teveel aan leerlingen kreeg. Dit surplus van April-leerlingen uit het Zuidelijk dorpsdeel zal nu, althans voor- ioopig door de school van den heer Vol- beda aar. de Varkevisserstraat worden op gevangen, terwijl deze school ook in de hoogere klassen nog ruimte biedt. De thans genomen maatregel is van ge heel tijdelijken aard. daar de scholen weer vullen worden geruild, zoodra de omstan digheden daartoe aanleiding geven. 230 SOLLICITANTEN. Voor de vacante betrekking van onder wijzer aan de Herv. School, hoofd de heer A. den Dikken, hebben zich 230 solllcitaten aangemeld. Jaarvergadering „Kerkelijke Eenheid". De .Kerkelijke Eenheid" hield haar jaar. vergaderine in de Oranjezaal van het Jeugdhuis. De vice-voorzitter, de heer J. Varkevisser. opende en heette de aanwezi gen welkom Spr. gaf een kort overzicht over het vereenigmgsjaar. dat niet veel zchtbare resultaten heeft opgeleverd, zoo dat men zich wel eens afvraagt, of op de juiste wijze gewerkt wordt. Wii willen ge maakte fouten gaarne herstellen, aldus spr.. maar verdienen toch niet de tegen werking en afbrekende critlek, waaraan sommigen ons blootstellen, alsof wij niet minstens even goede leden der kerk waren als zii. De secretaris, de heer C v Oeffelen. las de notulen, welke ongewijzigd werden vastgesteld. In het jaarverslag werd gecon stateerd. dat het ledental wel achteruit gegaan is. doch toch nog boven de 300 is. Uit het verslag van den penningmeester, den heer B. v. Rijn dat door de kascom- missie in orde is bevonden, bleek dat de inkomsten f 130.55 cn de uitgaven f 7713 bedroeven en het ba' - saldo f. 53 42. Tot bes uuisleden werden gekozen de heeren KI. Hoek en A. Brouwer (voorz.). LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Bevallen: G. M. Vogelaar geb. Hogervorst, z. A. M. Overdevest geb. Verhagen, d. Overleden: A. M. Vis. m. 55 J. LEIDSCHENDAM. Gedurende Februari ls in de Ned. Herv Kerk gecollecteerd ten bate van de Kerk f. 117.20 en ten bate van de Diaconie f. 48 32. Bij den landbouwer J. van Rijn aan den Stompwijkscheweg heeft een schaap 4 lammeren geworpen, wat zeker een zeld zaamheid ls. LISSE. BELANGRIJKE DALING WERK LOOSHEID. Dcor het zachte weder de laatste weken is de werkloosheid aanmerkelijk vermin derd. Vqlgens den laatstcn dagstaat stonden 375 werkloo7en ingeschreven tegen 506 ln 1937 en 529 ln 1936. Ds. G. Tichelaar. Naar wij vernemen is ds. G. Tichelaar, prtd. bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, thans weer zoover hersteld, dat hij zijn ambtswerk weer gedeeltelijk zal kunnen hervatten. Ds. Tichelaar hoopt a.s. Zondag althans 1 maal te preken. Gevonden voorwerpen. Wieldop van auto; zadeldek; tasch met Inhoud; combinatietang; boekje H. K.; al pinomuts; portemonnaie met inhoud. Inl. op het politiebureau. NOORDWIJK AAN ZEE. Ouderavond Herv. School. Gisteravond werd in de Herv. School aan de Huis ter Duinstraat (hoofd de heer Bardelmeyer) een ouderavond gehouden. De voorz., de heer Joh. G. de Wit, opende de bijeenkomst. De secr.. de heer J. Haze- nool las het verslag van den vorigen ouder avond, waarna een der onderwijzers, de heer J. Vink. een referaat hield over: „Wat maakt ge van uw kinderen". Hierna hield zuster van Dijk een toespraak over het Heilige Land, dat zij heeft bezocht; met lichtbeelden verduidelijkte zij haar lezing. In de pauze werd koffie geserveerd met gebak. Een groote verrassing was de ver tooning van een Noordwijk-fUm. Na een korte toespraak van het hoofd der school, de heer Bardelmeyer, kon door de ouders het werk der leerlingen worden bezichtigd. OEGSTGEEST. VERKEERSONGELUK MET DOODELIJKEN AFLOOP. Zaterdagochtend om half twaalf is de 28-jarige A. Sikking uit Warmond tengevolge van onvoorzichtig overste ken van den nieuwen Rijksstraatweg tusschen „de drie witte palen" het het Rijnzichtviaduct door een vrachtauto bestuurd door J. J. van H. uit Hille- gom, aangereden. De man was vrijwel onmiddellijk dood. Het stoffelijk over schot is naar het lijkenhuisje op de algemeene begraafplaats overgebracht. AANRIJDING. Twee gewonden. Gistermorgen te 10.45 uur kwam een auto bestuurd door A. G. te Oegstgeest vanuit den Terweeweg op den hoek de Kempenaerstr. in botsing met den motor rijder J. van S. te Scheventogen die vanuit de richting Warmond kwam De duo- rijdster de 21-jarige mej. H. de J. uit Den Haag werd van dg duo afgeslingerd en gewond. De juist passeerende dr. S uit Leiden verleende de eerste hulp waarna beiden met de ziekenauto van v. Nieuwkoop naar het Ac. Ziekenhuis te Leiden zijn gebracht. Daar bleek dat mej de J. eenige kneuzingen aan het been had bekomen en de motorrijder eenige ernstige vleesoh- wonden. Na behandeling zijn zit naar hun resp woonplaatsen gebracht. Het motorrijwiel is ernstig en de auto licht beschadigd. RIJNSBURG. A. R. Kicsver. „Nederland en Oranje". Deze vereeniging vergaderde in Concor dia. Er was veel belangstelling. De tweede voorz., de heer D. Zwaan, opende de bij eenkomst op de gebruikelijke wijze, waar na hij het woord gaf aan ds. J. Fokkema uit Delft. Na een terugblik op de gehouden verkiezingen geworpen te hebben, gaf hij den raad om niet bij de pakken te gaan neerzitten, maar steeds paraat te blijven. Daarna behandelde hij zijn eigenlijk on derwerp, n.l. „De tegenwoordige politieke situatie". Een leerrijke discussie volgde, waarna ds. Fokkema met dankgebed dé vergadering sloot. Herv. Knapenver. „Zoekt den Heere". Deze vereeniging hield een ouderavond ln de zalen achter Avondrust, ten einde de ouders met het werk der Ver. bekend te maken. De Jongelingsvereen. en de Meisjesver. waren mede uitgenoodigd. De voorz., de heer W. Kralt sprak, na ge meenschappelijk gezang en gebed, een openingswoord. De avond werd gevuld met voordrachten, opstellen, samenspraken, enz. De heer de Bruyn sloot deze bijeen komst. SASSENHEIM. De nieuwe Rijksweg. Des Zondags wordt bij gunstig weer door vele inwoners van de gelegenheid om langs den in aanleg zijnden Rijksweg een wandeling te maken gebruik gemaakt. Men loopt er rustig en ziet de vorderin gen. die langzaam maar zeker, gemaakt worden. Het was gisteren dan ook voor velen een teleurstelling, dat hij de toegangswegen een „wacht" geplaatst was die op het bordje verboden toegang wees en het pu bliek tegenhield. Naar men ons mededeelde is deze maat regel genomen ter voorkoming van bescha diging van de aangebrachte verhardings laag, bestaande uit klei en cement, waarop de bestrating komt. HEDEN. Den Burcht: Voordracht over spraakstoor nissen. 8»/i uur nam. „In den Vergulden Turk": Voordracht Frank Reusch over spraakstoornissen. 8»/* uur nam. Oud Hortuszicht: Leidsche Radiover., 81/4 uur nam. Stadszaal: ENKABÉ-jubileum-avond. - 8 uur nam. Volkshuls: Spr. A. T. J. Portielje over de biologie in het Montessori-onderwys, 81/4 uur nam. Volkshuis: Filmavond dr. v. d. Sleen over Zuid- Afrika. 8 1/4 uur nam. Dinsdag. Hoogl. Kerkgracht 46: Evangelieprediking te 8 uur nam. Morschweg 59: Stadevangelisatie te 8 uur nam. Rijnsburg (Zaal Avondrust): Spr. ds. C. A. Lingbeek, 7>/j uur nam. Katwijk aan Zee (Zaal Chr. Prot. Bel.): Mannenver. „Calvljn". Spr. prof. Wisse. 7»/j uur nam. Woensdag. Nomateg Binnenvestgr. 21): Bijbellezing M. Heymans, 8 uur nam. Nutsgebouw: Leidsch Drankweer-Comité. Spr. ds. Günther, 8 uur nam. Stadszaal: Uitvoering „Athalia" en de Abelspelers, 8uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9»/r11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 il nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr. 22). Inenting tegen diphterie. 3"/t uur 's middags precies. 'sVrijoags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. Academisch Historisch Museum: 'sDind&gsen 's Vrijdags van 1012 1/2 en 25 uur. Toegang kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal", Oude Sin gel. Geopend ln Januari, November en Decem ber van 10—3 uur in Februari, Maart, April, Mei en October van 104 uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 10—5 uur; op de Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink sterdagen. den Hemelvaartsdag en de belde Kerstdagen vanaf 1 uur. Het museum is ge sloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen bovengenoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct.—1 Nov. 10—4 uur. 1 Nov.—16 Febr. 10—3 uur. 16 Febr.—1 April 10—4 uur. 's Zondags van 1—3,. 4 of 5 uur. Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werf f park, ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12, 1.30 5 uur; 's Zaterdags 8.3012 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus: tijdelijk gesloten. NederL Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 1i uur, Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopeid op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zon dags gesloten. Kosteloos. Tot 1 Mei tentoonstelling van boekillustratiei uit 16de eeuw. Werkdagen 11/241/2 uur kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mineralogie (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 9—12 en 11/24 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat). Geopend alle werkdagen van 103 uur (1 Nov. —16 Febr.) van 104 uur (16 Febr.—1 April en 1 Oct.—1 Nov.), van 105 uur (1 April—1 Oct.) Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge sloten: 3 Oct en Nieuwjaarsdag. - Maandag f 0.25alle overige dagen f.0.10. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Het mysterie van de Ju 52". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 2—7 uur doorL voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestraafc 31. 8 uur nam., Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur „May er ling". Zondag van 2-7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Het verliefde spook". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorL voorstelling 27 uur en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam- „Marlnella". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 21/2 uur. Rex-theater, Haarl.straat: lederen werkdag 21/4 uur nam. en 8 uur nam.: „Ben Hur". Zondag doorl. voorstelling 2-7 en 8 uur ram. De «vond-, nacht- en Zondagdienst der apo theken wordt van Zaterdag 12 t/m. Vrijdag 18 Maart a.s. waargenomen door de apotheken: C. B. Duyster, N. Rijn 18, tel. 523 en J. Doedens, Wilhelmlnapark 8, Oegstgeest, tel. 274. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De molen in den Klinkenburger polder. De molen van den Klinkenburger polder zal verdwijnen. Toen in 1927 tot electrische bemaling werd besloten, stichtte men een fonds voor het onderhoud van den molen. Daar er in den laatsten tijd geen giften meer inkwamen is het fonds opgeteerd, zoodat tot verkoop van den molen werd besloten. Voor f200 is kooper geworden de heer Vrijburg, molenmaker te Oud-Ade. Burgerlijke Stand. Geboren: Lambertus, Z. van J. Bette en A. Verhoef Nicolaas Joseph, Z. van Th. Lange- veld en Q. C. Rotteveel. Ondertrouwd: A. Vos 28 j. en C. van der Kraan 28 j. Overleden: J. de Groot 60 j., te Workum Th. Slobbe 73 j. N. A. Verburg 76 j., weduwe van H. de Bruijn. Loop der Bevolking Ingekomen: G. v. d. Weijden. Zuiderstraat 27 van Voorhout (met gezin) C. H. de Vos. Zandslootkade 33. van Oegstgeest P. P- Boe" kesteUn, van Hcemstrastraat 6. van Ter-Aar C. E. Fikkers, Hoofdstraat 82. van Noordw*)- kerhout Th. C. F. Rotteveel. Kerklaan w. van Leiden H. M. Wert en gezin. Zandsloov- kade 27, van Krulningen H. van Houten, Hoofdstraat 303, van Lisse A. G. van Beeien. Charbonlaan 10. van Lisse C. v. d. Zwan e gezin. Hoofdstraat 221, van Woubrugge. Vertrokken: C. N. van Egmond. Hoofdstraf 26. naar Hillegersberg W. Bladel en gen«' Hein Baderstraat 36. naar Callantsoog van Zundert. Hoofdstraat 190, naar Alken* J. Ros. Rusthofflaan 5. naar Bunschoten M. v. Londen. Zuiderstraat 24. naar Ede E. Wowjjs, Nieuwe Haven 13. naar Leiden -- N. de Vos. Zandslootkade 33. naar Warmona J. v. d. Meij. Hoofdstraat 144. naar Haarlem. 2-2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6