BINNENLAND LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Maandag 14 Maart 1938 De nieuwe dienstregeling bij de Nederlandsche Spoorwegen KERK- EN SCHOOLNIEUWS Belangrijke koerswijziging in de internationale verbindingen Een unicum op internationaal gebied. Reeds eerder is er op gewezen, dat de Nederlandsche Spoorwegen aan den vooravond staan van een omwenteling, zooals zij die in hun bijkans honderd jarig bestaan niet hebben gekend. De invoering van een regelmatige dienst regeling heeft niet alleen een belang rijke wijziging te weeg gebracht bij het binneniandsche vervoer, doch zich ook verder uitgestrekt tot de buitenland- sche verbindingen. Internationale belangstelling. De invoering van de regelmatige dienst regeling op het binneniandsche net stelde de Ned. Spoorwegen voor een moeilijk pro bleem. Tot den dag van heden was de bin neniandsche dienstregeling ondergeschikt aan de buitenlandsche verbindingen. Van 15 Mei af zijn de rollen omgekeerd en wordt het binneniandsche vervoer op de eerste plaats gesteld. Op de internationale conferentie te Stockholm heeft deze zeer belangrijke koerswijziging heel wat opschudding te weeg gebracht. Aanvankelijk had men er geen ooren naar en het heeft heel wat voeten in de aarde gehad om het zoover te krijgen, dat op internationale medewer king kon worden gerekend. Voor zoover deze medewerking niet werd verkregen, heeft dit toch niet tot gevolg gehad, dat de Nederlandsche spoorwegen de ingeslagen koers wijzigden. Nu de Nederlandsche spoor wegen tot een dergelijken krassen maat regel zijn overgegaan, is het begrijpelijk, dat de internationale belangstelling voor de Nederlandsche verkeerscoördinatie aanmer kelijk is gestegen. Nieuwsgierig wacht men thans af. welke resultaten zullen worden bereikt. Zijn de resultaten meer dan bevre digend, dan volgt hieruit, dat verwacht kan worden dat andere landen het voorbeeld van Nederland zullen gaan volgen en even eens in de naaste toekomst zullen overgaan tot de invoering van een regelmatige dienstregeling. Gemakkelijk valt te begrij pen. dat dit een ideale toestand zou zijn. In de practijk is gebleken, dat landen met een regelmatige dienstregeling de beschik king hebben over uitstekende aansluitin gen. Uniformiteit is ook hier zeer ge- wenseht. Belangrijke wijzigingen. De nieuwe dienstregeling van de Neder landsche Spoorwegen is oorzaak, dat in de internationale verbindingen meer of min der belangrijke wijzigingen moeten worden gebracht. Werd voorheen bij de samenstelling der dienstregeling aan de internationalen trein voorrang verleend boven de binnen iandsche treinen, in de nieuwe dienstrege ling kan dat niet meer. Zou het oude be ginsel gehandhaafd blijven, dan ware het ten eenenmale onmogelijk geweest om het nieuwe systeem van groote regelmaat in te voeren. Het komt dan ook voor, dat een interna tionale trein, door een met grootere snel heid loopenden electrischen trein of Die- sel-electrischen trein wordt ingehaald, waardoor het mogelijk wordt met overstap pen. het eindpunt van de reis eerder te be reiken. of wel later van een beginstation te vertrekken om dan op het lnhaalstation den internationalen trein nog juist te pak ken. Uit de practijk zal moeten blijken waar aan het publiek de voorkeur geeft: aan het plaatsnemen in de directe rijtuigen of aan het overstappen met een vroegere aan komst op het bestemmingsstation, dan wel een later vertrek van het beginstation. Als gevolg van de nieuwe dienstregeling ziin vrijwel alle internationale treinen min of meer gewijzigd, hetgeen bij het verschij nen van het nieuwe spoorboekje vanzelf ter kennis van het publiek zal komen. Van meer belang is echter een vermel ding van enkele der groote wijzigingen in den Internationalen treinenloop ten op zichte van de dienstregeling van 22 Mei 1937. Het verkeer over Duitschl&nd naar Zwitserland. De z.g. Rheingold express-treinen zijn in belde richtingen ruim 1 uur versneld, ter wijl bovendien de Rheingold bij vertrek van Basel naar Nederland ruim 3 uur later is gesteld Deze treinen zullen voortaan slechts tot en van Basel S.B.B. rijden. De doorgaande rijtuigen Hoek van Hol landZiirich komen te vervallen, aange zien het de Zwitsersche sDOorwegen ln deze nieuwe ligging niet mogelijk is de rijtuigen op hun gebied door te voeren. Betere aansluitingen. Te Basel worden naai- de richting Ziirich en Luzem nieuwe aansluitingen verkregen, welke een aanmerkelijke verbetering blij ken te zijn. Het douane-onderzoek zal op Neder- landsch gebied rijdende in den trein ge schieden. Geen oponthoud te Arnhem. In verblind daarmede kan deze Rhein- gold-trein niet meer ln Arnhem stoppen. De reizigers bestemd voor Arnhem en zij- richtingen worden evenals voorheen te Zevenaar gevisiteerd en komen te Arnhem een tiental minuten later aan, dan de Rheingold-trein te Arnhem is doorgereden. Gewijzigde route van de Baseler- dagtreinen. De Baselerdagtreinen, le, 2e en 3e klasse over Nijmegen worden in beide richtingen niet meer vereenigd met de Rheingold en/of Münchenerdagtreinen over Arn hem geleid, doch rijden afzonderlijk van en naar Amsterdam over Geldermalsen- Kesteren. De latere vertrektijd van Basel S.BB. geeft het geheele jaar door een betere verbinding met Luzem. De nieuwe trein naar Basel is tevens ge schikt voor de reizigers naar den Rijn, want hij stopt te Bonn, Bad Godesberg, Rema- gen, Andemach. Koblenz, Boppard, St. Goar en Bingerbrueck. Roosendaal-Zwitserland vrijwel niet gewijzigd. In het verkeer naar en van Zwitserland over Roosendaal komt behoudens minuten wijzigingen geen verandering De Frankfurterdagtreinen D 283/D 284 worden beduidend verlangzaamd, doordat deze treinen langs den Rijn over de andere Rijnroute worden geleid. De vertrektijden in Nederland blijven vrijwel ongewijzigd. Nog meer verbeteringen. De verbinding (Londen), Vllssingen, Zuid-Duitschland v.v. wordt belangrijk ver beterd. Nieuw wordt ingelegd een directe Diesel- trein Maastricht-Parijs v.v., le en 2e klasse. Ook de verbinding Maastricht-Brussel v.v. worden beduidend verbeterd. In beide richtingen Amsterdam, Den Haag. Rotterdam, Antwerpen, Brussel wordt verbeterd. Ook wordt tusschen Dordrecht en Ant werpen C.S. in aansluiting aan de elec- trische treinen Amsterdam C.S.-Dordrecht v.v. en Antwerpen C.S.-Brussel Noord v.v. een aantal treinen ingelegd, waardoor de verbinding van het groote centra in Neder land met die van België en omgekeerd be langrijk wordt verbeterd. De Pullmantrein „Oiseau Bleu" van Pa rijs vertrekkende zal bij wijze van proef te Haarlem stoppen. Tenslotte komt er o.a. een directe aan sluiting naar Leipzig en Dresden. waarschijnlijk over Polen en Scandinavië. Baron Wiessner, de leider der Oostennjk- sche legitimisten, heeft Boedapest gepas seerd, en is met onbekende bestemming doorgereisd. Het aantal reizigers In de treinen van Weenen naar Warschau is sedert enkele dagen aanzienlijk toegenomen. Talrijke Poolsche Joden zijn uit Weenen de grens overgekomen. In Oostenrijk wonen name lijk 24.000 uit Polen afkomstige Joden. De joden en de komende volksstemming Men is algemeen van meening, dat de Joden op 10 April a.s. niet aan de stemming over den „Anschluss" zullen mogen deel nemen. aangezien artikel 2 van de wet op de gisteravond gepubliceerde volksstem ming duidelijk zegt, dat stemgerechtigd zijn alle Duitsche mannen en vrouwen van Oostenrijk. Kranslegging door Baldur von Schirach De rijksjeugdleider Baldur von Schirach heeft gisteravond tijdens een betooging van 40.000 leden der Oostenrijksche Hitlerjeugd- beweging. een krans gelegd in het ..Hel- dendenkmal" ter eere van hen. die in den oorlog en voor de nationaal-socialistische bewezing gevallen zijn. Baldur von Schi rach hield een toespraak, waarin hij zeide, als jeugdleider van het Duitsche rijk, thans ook de leider der Oostenrijksche jeugd te zijn. „Ik heb heden het gebouw van het vroegere Oostenrijksche „Jung- voik" bezet. Van nu af bestaat er geen „Oostenrijksch Jungvolk" meer. De doua nekantoren aan de grenzen van Oosten rijk en Beieren zullen jeugdherbergen worden". Daarna trok men in fakkelop tocht door Weenen. Spreekkoren weerklon ken: ..Hitler is onze redder, wij danken Adolf Hitler". PREDIKBEURTEN. Rynzaterwoude Chr. Geref. Kerk: Dins- dagnam. 7 uur. ds. W. Bijleveld van Haarlem. Ter Aar Ned. Herv. Kerk: Dinsdagnam. 7 uur. Bidstond voor het gewas. Waddinxveen Gebouw Centrum: Heden- nam. half acht, ds. De Rover van Vlaardingen. NED. HERV. KERK. Drietal te Amsterdam (vacature- dr. P. J. Los): ds. J. H. H. van Beem te Rotterdam- Vreeswijk; ds. G. Hooykaas te Brielle en ds. Th. G. Tonnon te Vlaardingen. Beroepen: Te Wijk by Heusden. H. A. Labrie te Goedereede. Aangenomen: Naar Uitwijk (N.-Br.), C. G. Molenaar, cand. te Arnhem. REM. BROEDERSCHAP. Beroepen: Te Vlaardingen, W. J. H. Hubeek te Friedrichstadt a. d. Eider. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP Viertal te Wormerveer: J. E. Tuininga te Drachten; W. I. Fleischer te Balk; P. v. d. Meulen te Veenwouden en W. F. Golterman te Amersfoort. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen. Te Scheveningen, W. C. Lamain te Rotterdam-Zuid. NED. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen: te Rotterdam-Zuid, P. H. Segge- link, cand. te Rotterdam. Ds. JOH VAN DER VEGT. f In den ouderdom van 62 jaar is te Den Haag overleden ds. Joh. van der Vegt, em. predikant der Chr. Geref Kerk. GENERAAL C. J. H. v. d. HARST t Oud-gouverneur van de K-M.A. te Breda. Gistermorgen Is ln zijn woning te Den Haaz od 61-Jarigen leeftijd overleden luitenant-generaal bd. C. J. H. van dei- Harst. oud-gouvemeur der Koninklijke Militaire Academie te Breda Luitenant-generaal van der Harst werd od 7 November 1879 te Utrecht geboren en kwam in 1894 als volontair bij de militaire schoolcompagnie. Drie jaar later werd hij benoemd tot 2e luitenant van het 3de regiment infanterie, in 1903 tot eerste luitenant bij dat regiment. Na venschil- lende overplaatsingen werd hij benoemd tot adjudant van den commandant van de eerste divisie, waarna hit in 1912 voor een jaar bil den generaien staf werkzaam werd gesteld. Na in 1913 benoemd te zijn tot kapitein bij het 6e regiment infanterie, werd hij in hetzelfde jaar wederom bi] den generaien staf overgeplaatst. De derde maal. dat de thans ontslapene bil den generaien staf lowam. was ln 1925, toen hit bestemd werd voor de functie van hoofd van de 2e afdeeling van het depar tement van oorlog, In 1929 werd hij gede tacheerd bi) de K M A.. waarvan hij neg in hetzelfde jaar gouverneur werd In 1930 werd de heer van der Harst be noemd tot kolonel bij den staf van het waoen der infanterie, in 1932 tot generaal- majoor, in 1934 tot luitenant-generaal In hetzelfde jaar werd hem op zijn verzoek eervol ontslag verleend. De ontslapene was officier in de orde van Oranje-Nassau. ridder in de orde van den Nederlandschem Leeuw en was voorts onderscheiden met het commandeurschap 2e klasse in de orde van het zwaard van Zweden, terwijl hem het eere-teeken in zilver, ingesteld bij KB. van 20 Jan. 1926 was verleend, ter erkenning van de uitstekende daden bij gelegenheid van den watersnood in 1926 De teraardebestelling zal plaats vinden Wensdagmiddag om half drie op Oud Elk p- Duinen. DE BEDRIJFSTOESTAND EN ARBEIDSMARKT IN 1937. Opleving gevolgd door terugslag. Blijkens mededeeling van het Cen traal Bureau voor de Statistiek toonen de resultaten van het onderzoek naar den algemeenen bedrijlstoestand en den stand der arbeidsmarkt aan, dat de opleving in onze industrie, waarmede 1937 zoo hoopvol inzette, reeds om streeks het midden van het jaar meer en meer begon te verflauwen en ten slotte gevolgd werd door een duide-lij- ken terugslag. Afhankelijk als ons bedrijfsleven van de toestanden in het buitenland is, moet deze ongunstige wending voor een belangrijk deel op rekening worden gesteld van den omslag ln de conjunctuur van verschillen de andere landen. Hierdoor werd in de eerste plaats aan verschillende onzer exportbedrijven de gelegenheid benomen, de gunstige ontwikkeling, die zij vooral na de depreciatie van den gulden te zien gaven, voort te zetten en moesten zij vaak een deel van het gewonnen terrein weer prijsgeven. Van de industrieën van hulp stoffen voor het bedrijfsleven waarin sterk geschakeerde toestanden voorkwa men (hier opleving en voldoende of matige bedrijvigheid, elders maar traag verbete ring en nog een zeker tekort aan werk) ondervonden vnl. sommige, die rechtstreeks bij den export betrokken zijn, den weerslag van de kentering, in andere wist de ver betering zich voor een groot deel of ook wel geheel te handhaven. In enkele belangrijke industrieën van productiemiddelen, vooraan den scheeps bouw. bleef de bedrijvigheid regelmatig vorderingen maken, ook nog in de laatste maanden van het jaar. In eenige andere trad echter na aanvankelijk aanzienlijke verruiming der werkgelegenheid zichtbare vermindering in of bleef de toestand in de latere maanden van het Jaar min of meer stationnair. Een rem voor de doorwerking der ople ving in de industrieën van verbruiksartike- len, die geheel of ln hoofdzaak voor de binneniandsche markt werken, was de be perkte koopkracht van velen. De opleving was nog van te korten duur om hierin, os. door loonsverhooging, reeds belangrijk herstel te brengen. Wel ondervonden ver schillende van bedoelde bedrijfstakken aan vankelijk een, soms zelfs sterke, verbete ring doch deze was meest een gevolg van groote inkoopen door grossiers en kleinhan delaars in verhand met de prijsstijging. Toen de afzet geenszins aan deze voorr aadvormin g bleek te beantwoor den en bovendien ln een aantal geval len prijsdaling intrad, nam de vraag vaak snel af en daarmede ook de be drijvigheid in de betreflende in dustrieën. Overigens was er, o.a. in de groep der voeding»- en genotmiddelen, een aantal be drijfstakken, waar nog weinig herstel merkbaar was of dit maar traag doorwerk te, terwijl dan in de laatste maanden van het jaar in verschillende gevallen nog weer terugslag volgde. Uit sommige industrieën van genoemde groep kwamen regelmatig klachten in over den druk der crisisheffin gen ten bate van den landbouw. Door ver laging of afschaffing van heffingen werd hierin echter gedeeltelijk verlichting ge bracht. MINISTER ROMME BEZOEKT NOORD-BRABANT. De Minister van Sociale Zaken. prof. mr. C. P. M. Romme, heeft Zaterdag de pro vincie Noord-Brabant bezocht, waar hij, behalve verschillende werkverschaffings objecten in de gemeente Eindhoven en ln de omgeving daarvan, eveneens een be zoek heeft gebracht aan den destructor onder Son. DE STILLE OMGANG TE AMSTERDAM. 30.000 deelnemers. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben 30.000 katholieke mannen uit de meest uiteenllggende deelen van Nederland den jaarlljkschen stillen omgang gemaakt. Uit Leiden en omgeving waren 2000 pel grims aanwezig. Zij waren gekomen uit Westland en Sal- land, uit Kennemerland en Zeeland, uit de Zuidhollandsche veenstreek en de Drent- sche venen, van Den Haag en Groningen, van Hilversum en Nijmegen, van Zwolle en Zaandam, uit Twente en Delfland, van Til burg en Leiden, van Waalwijk en Noord- wijk. van Dordrecht en Heemstede, van Schiedam en Gouda. De bedevaart werd Zaterdagavond om half elf voor de deelnemers uit Leiden in gezet met een korte godsdienstoefening in de Hartebrugkerk, waar pater Ponsioen de pelgrims toesprak. In alle stilte begaven de deelnemers zich daarna naar het station om te twaalf uur met den trein naar Am sterdam te vertrekken De deelnemers uit de omstreken van Leiden waren reeds met den trein van kwart voor elf vertrokken. In de Mozes- en Aaronkerk te A'dam werden de pelgrims door pater Ponsioen toegesproken. Met zestien extra treinen werden aan het Centraal Station tusschen 16 en 17.000 per- sonnen ln den voornacht aangevoerd en in de vroege ochtenduren teruggebracht. Aan het station Weesperpoort en aan het sta tion Haarlemmermeer kwamen ieder twee extra treinen aan. Eenige honderden kwa men per autobus naar de hoofdstad, om het H. Sacrament van Mirakel te herden ken. De Noord-Hollandsche Rijwielbond reed met 1500 fietsen naar Amsterdam. De algemeene intentie van den bedetocht was dit jaar: „Behoud en vermeerdering van christelijken levensernst in de huisge zinnen". Alles verliep ln volmaakte orde. mede dank zij uitnemende medwerking van de politie. Na den omgang begaven de pelgrims zich naar onderscheiden kerken, waar voor hen het H. Misoffer werd opgedragen. Enkele groepen gingen eerst ter kerke, om daarna haar omgang te doen. Om kwart over zeven gistermorgen arri veerden de Leidsche bedevaartgangers weer aan het station te Leiden. HET WERK TE LOSSER HERVAT. Bij de firma van Heek. Vanochtend om half acht is het werk bij de fa. van Heek te Losser hervat. Door de staking, welke drie weken heeft geduurd, Is een zoodanige stagnatie in het bedrijf ont staan, dat niet alle arbeiders aan den gang konden gaan. Alleen de dagploeg, bestaan de uit ongeveer honderd man, kon van ochtend het werk hervatten. Ruim honderd arbeiders werden teruggestuurd. Enkelen van hen kunnen zich vanmiddag melden, terwijl de anderen zich Woensdag a.s. op de fabriek moeten vervoegen. De arbeiders, die nog niet aan het werk kunnen gaan, vergaderen vanavond in het gebouw van de R.K. Werkliedenvereenlging over de steunregeling voor de ongeorgani seerden. De besturen der organisaties waren van ochtend op het terrein aanwezig. VERHOOGING DER JUSTITIE- BEGROOTING 1937. Ingediend is een wetsontwerp tot ver hooging van de Justitiebegrooting voor 1937. Tegenover een voorgestelde verhooging met f. 242.900 staat een verlaging met f. 241.900, zoodat het eindcijfer f. 1000 hoo- ger wordt. De verhooging van eenige ar tikelen vindt haar oorzaak in de uitvoe ring van verschillende voorzieningen aan rechtsgebouwen, welke met het oog óp een goede functionneering van den dienst niet langer uitstel konden lijden. De verhooging van den post „Politie toezicht der rijksveldwacht" met f. 85.000 is o.a. noodig met het oog op de noodza kelijke vervanging van twee totaal ver ouderde politievaartuigen door nieuwe. Art. 62 dient met f. 31.900 te worden ver hoogd, om daaruit verschillende urgente voorzieningen aan de strafgestiohten te kunnen financieren. DE ALGEMEENE LANDSDRUKKERIJ. Ingediend zijn twee wetsontwerpen strek kende tot verhooging van de begrootingen van het Staatsbedrijf der Algemeene Landsdrukkerij voor 1937 en 1938. De sterke stijging der papierprijzen, wel ke bij de raming van de begrooting voor 1937 niet kon worden voorzien, alsmede de toeneming van het aantal drukwerkorders maakt een verhooging van den post „mate- riaalverbruik" met f. 100.000 noodzakelijk. Teln gevolge van de toeneming van het aantal drukwerkorders. welke niet alle door de Algemeene Landsdrukkerij zelf worden verwerkt, is de raming van den post „werk bij derden" op de begrooting voor 1937 met pl.m. f. 70.000 overschreden. Tenslotte wordt voor 1938 een verhooging met f. 25.200 op den kapitaalsdienst voor gesteld in verband met diverse verbeterin gen. KRANSLEGGING TE 'S-GRAVENZANDE. Ter gelegenheid van den Heldengedenk dag ln Duitschland heeft Zaterdag te 's-Gravenzande een kleine plechtigheid plaats gevonden. Zooals bekend, zijn op het strand onder deze gemeente na den slag in het Skagerrak de lijken van en kele Duitsche matrozen aangespoeld, die een plaats gevonden hebben op de alge meene begraafplaats, waar ook de slacht offers van de Berlin alsmede het stoffelijk overschot van een aantal Engelsohe zee lleden uit den wereldoorlog rusten. Tegen den middag arriveerde een auto met een deputatie van twee personen, die namens de Duitsche regeering een krans legden op het eenvoudige gedenkteeken, dat ter plaatse ln opgericht. Nadat de deputatie enkele oogenblikken aan het graf verwijld had. is zij weer naar Den Haag vertrok ken. VOOR DINSDAG 15 MAART. Hilversum I, 1875 en 415,5 M. AVRO-TJit> zendlng 8.00 Gram.muziek 10.00 Morgen wijding 10.15 Gram muziek 10.30 Ensemble Jetty Cantor 11.00 Huishoudelijke wenken 11.30 Orgelconcert en zang, m.m.v. leden van het Omroeporkest 12.15 Ensemble Jetty Cantor 1.00 Omroeporkest 1.45 Gram- muziek 2.00 Omroeporkest m.m.v. soliste 2.45 Knlples 3.45 Viool en piano 4.30 Radioklnderkoorzang 5.00 Voor de kinderen 5.30 AVRO-Aeolian-orkest m.m.v. soliste 6.15 Renova-kwintet 7.00 Voor de kinderen 7.05 Het Poltronieri-strijkkwartet. 7.30 Engelsche les 8.00: Berichten ANP. Mede- deelingen. Gram.muziek 8.30 Bonte Dinsdag- nvondtrein 9.30 Koorconcert 10.00 Ver volg Bonte Dinsdagavondtrein 10.45 Gram- muziek 11.00 Berichten ANP. 11.10 imre Magyari's Zigeunerorkest 11.40—12.00 Gra- mofoonmuziek. Hilversum II, 301, 5 M. KRO-Uitzending, 4 00 —5.10 HIRO 8.00—9.15 en 10.00 Gram.-muz. 11.30 Godsdienstig halfuur 12.00 Berich ten 12.15 KRO-Melodisten m.m.v. solist (1.00 1.20 Gram.muziek) 2.00 Voor de vrouw 8.00 Modecursus 4.00 Gram.muziek 4.05 „Het eeuwige Nu", causerie 4.30 Gram.müz, 4.35 Mededeelingen 4.40 Gram.muziek 4.45 Causerie „Het vredesvraagstuk: Moeten wij den moed verliezen?" 5.10 De KRO-Me lodisten m.m.v. solist 5.45 Feliciaties 6.05 KRO-Orkest 6.40 Esperantoles 7.00 Be richten 7.15 Vervolg concert 7.35 Sport- praatje 8.00 Berichten ANP., Mededeelingen 8.15 Lijdensmeditatie 9.30 Stedelijk Orkest van Maastricht m.m.v. solist 10.30 Berichten ANP. 10.40 KRO-Orkest 11.3012.00 Gra- mofoonmuziek. Droitwich, 1500 M. 11.20—11.45 Orgelspel 12.05 Het Canadeesch Trio 12.35 Het Leslie Bridgcwater Harpkwintet en een sectie van het BBC-Vrouwenkoor 1.15—2.20 Gram- muziek 4.20 Harry Engleman's kwintet, m. m.v. solist 4.50 „What is Light Music?" (met gram.pl.) 5.20 Medvedeff's Balalaika-orkest m.m.v. solisten 6.20 Berichten 6.45 Orgel spel 7.20 BBC-Midland-Zangers. Bir- minghams Philharmonisch orkest en solist 7.50 Causerie ..Can progress be traced in human history'" 8.10 Martini en zijn Band 8.20 Filmuitzending 9.20 Berichten 9.40 Ame- rikaansch nieuws 10.00 BBC-Orkest 11.00 Declamatie 11.20 Het Grosvenor House Dans- orkest 11.5012.20 Dansmuziek (Gr.pl Radio Paris. 1648 M 7.50. 8.55—9.40 en 10.40 Gram.muziek 12.40 Cantrelle-orkest en zang 3.05 Pianovoordraacht 3.20 en 4.20 Zang 5.20 Ellis-orkest 8.35 Radiotooneel 10.3511.50 Kamermuziek. Keulen, 456 M. 5.50 Militair orkest 750 Amusementsorkest 11.20 Omroepkleinorkest en schrammelensemble 3.20 Omroepklein orkest 4.20 Gevarieerd programma 5.20 Omroeporkest 6.35 Vervolg concert 7.50 11.20 Hermann Hagestedt's dansorkest en so listen. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gra- mofoonmuziek 1.302.20 Gram.muziek 5.20 Omroepdansorkest en Gram.muziek 6.50 en 7.20 Gram.muziek 8.20 Omroepdansorkest m.m.v. solisten 10.3011.20 Gram.muziek. 484 M.: 12.20 Gram.muziek 12.50 en 1.30 Omroepdansorkest 1.50—2.20 en 5.20 Gram. muziek 6.35 Zang 6.50 Gram.muziek - 7.05 Vervolg zang 8.20 Omroepsymphonie- orkest m.m.v. solisten (Om 9.20: Toespraak) - 10.3011.20 Gram.muziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Dinsdag 15 Maart, lste Programma: lederen dag van 8—24 uar: I Avro, Vara enz. 2de PrograAma: lederen dag van 824 uur: Kro. Ncrv enz. 3de Programma: 8.00 Keuxfen 9.20 Parijs R. 9.50 Keulen 10.35 Parijs R. 12.05 Ra dio P.T.T. Nord 12.20 Parijs R. 13.20 Brus sel VI. 13.50 Brussel Fr. 14.20 Radio P.T.T. Nord 15.05 Parijs R. 15.20 Keulen 1650 Parijs R. 16.35 London Reg. 17.20 Keulen 17.50 Brussel VI. 18.35 Keulen 1930 Brussel VI. 19.50 Keulen 20.20 Bari-Rome 21.45 Boedapest of div. 22.20 Keulen 23.20 diversen. 4de Programmat 8.00 Brussel VI. 9.20 di versen 10.35 Droitwich 11.50 London R€g. 13.15 Droitwich 14.20 London Reg. 16.20 Droitwich 19.50 London Reg. 20.10 Droitwich 21.40 London Reg. 22.00 Droitwich 23.00 London Reg. 23.20 Droit wich. Wijzigingen voorbehouden. NAT. VEREENIGING „PRO REGE". Vergadering der Prov. Afd. Z.-Holland. Onder presidium van sergt. F. Jansen van den Haag kwam de Prov. afdeeling Z. Holland van de Nat. Vereeniging ..Pro Rege" Zaterdag in het Chr. Mil. Tehuis te 's-Gravenhage in jaarlijksche algemee ne vergadering bijeen. De voorzitter opende de goedbezochte vergadering, waarop 18 afdcelingen verte genwoordigd waren op gebruikelijke wijze en sprak een openingswoord. De verslagen van secr. en penningm.» de heeren wachtm. J. v. Royen en G. Len derink beiden te 's-Gravenhage, werden goedgekeurd en de penningmeester van zijn beheer gedechargeerd. Het verslag van den secr. maakt melding van de op richting van 8 nieuwe burger-afdeelingen met 170 leden en 1 militaire afdeeling. Het verslag van den penningmeester sluit met een klein batig saldo. Op voorstel van het bestuur werd beslo ten om het aantal bestuursleden van 7 op 9 uit te breiden. Herkozen werden als be stuursleden de heeren E. Jansen en J. v» Tilburg, terwijl nieuwgekozen werden de heeren H. Iebershof te 's-Gravenhage, A. W. v. Blitterswijk te Rotterdam en Groenendijk. Na afhandeling van het agendum hieia ds. F. A. den Boeft, Geref. predikant te Kralingen en reserve-veldprediker, een re feraat over: „Pro Rege en de uitbreiding van de weermacht", waarna de verp.^„ ring op gebruikelijke wijze werd gesloten. DE HAKENKRUISVLAG OP HET OOSTENRIJKSCHE GEZANT SCHAPSGEBOUW. Gisteren waren van het gebouw Oostenrijksche gezantschap te Den waag de Oostenrijksche en de Hakenkruis uitgestoken. h er De Oostenrijksche gezant, de Alexich heeft Zaterdag een bezoek b bracht bij den minister van Bultenian sche Zaken, den heer Patijn. VERSPREIDE BERICHTEN. Op ruim 70-Jarigen leeftijd is gb>tenn°r- gen te Maastricht notaris J. J. A. Baudum overleden. van Notaris Bauduin was jarenlang 110 het hoofdbestuur der Broederschap Notarissen in Nederland. Voorts wa- lid van de Kamer van Toezicht op tarlssen en candidaat-notarissen m ci I rondissementen Maastricht en Roei n 2-4

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 14