Groote Radio Inruil-Campagne! SOLDEN EDGE GELD STENO TYPISTE Dezen Zomer naar Engeland IE MC O" N.V. Nieuwe Rijn 31-32, Tel. 2900-2901, Leiden LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 12 Maarl 1938 YISSCHERIJ BERICHTEN TENNISSEIZOEN 1938 f. 66.- ALtL t).T IMMgiWül Uit de Rijnstreek MARKT 'V.. J. SLEIJSER Dansschool LOUBERT, OudeRijn41a The AmericanExpress Company Inc. 99 A. van Ingen, Dulrell 2 E. Klein, Ryks- «traatweg 582 M. C. van Kuijen, Bloemlust- straat 58 Wed. H. de Murat, geb. Lange- kamp, St. v. 's-Gravesandeweg 72 Wed. C. van Wyk. geb. Van Lingen, Oranjelaan 14 E. Meder. vreemd, Laan van Koot 25 J. J. M. van der Meulen. St. v. 's-Gravesandeweg 70 A. M. Moltmaker. Havenplein 13 J. C. Pierlot. Corn, de Wittstraat 16 A. Poot. Hal- lekensstraat 24 A. Pratnecker, Kievitslaan 13 J. P. Raaphorst. Jacobastraat 9 C. de Ridder. Waalsdorp. Barakkenkamp N. Ste- geman. Corn, de Wittstraat 34 J. Stipdonk. Raaphorstlaan 36 A. J. Terruwe en gezin. Gang 1 C. H. Trumpie.Laan van Koot 39 J. H. Tuininga, Santhorstlaan 87 Wed. H. C. van Deuwe, geb. Verdoes Kleyn en dochter. Kievietslaan 13 J. Visser, v. Zuylen v. Nefj- veltstraat 259 A. Th. M. van der Voort. Tey- lingerhorstlaan 6 P. Wiffers, Groot Hoef ijzerlaan 8 T. Wölfl, Park Oud Wassenaar 1 Th. Wüzela, Bremhorstlaan 6. ZEVENHOVEN. Loop der bevolking. Vertrokken: Naar Assen. O. van Dijk S. Verburg naar Amsterdam J. v. Trigt naar O. Amstel A. Immerzeel naar Alphen a. d. Rijn J. C. Baas naar Aalsmeer. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells z. van P. J. Visser en M. Meurs. Stille omgang. In de jaarvergadering van het genoot schap Stille Omgang bleek dat er f. 2.22V* in kas was. De heeren J. Blom en L. J. Bos werden tot bestuurslid herkozen. Verslag werd uitgebracht van de cen trale vergadering te Amsterdam. Mede- deeling werd gedaan dat Zondag 20 Maart de pl. afd. den Stillen Omgang mede zal maken. Het trottoir in de Dorpstr aat wordt vernieuwd en met banden omlegd. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik z. van Willem van Hars kamp en Saartje de Jong: Geertje d. van Marinus Verkade en Johanna van Klaveren: Arie z. van Pieter A. Hes en Pietertje van der Marei: Douwe, z. van Jelle Blanksma en Aliüa van 't Wout; Hendri z. van Adrianus Wind- horst en Japina P. Bfjl; Sjoukje Jannetje d. v. Gerrit de Vries en Ingetje S. Q. A. Veenendaal; Jan Marie, z. van Jan van der Snoek en Marie van Dam: Anna Irene d. van Arie Jacobus Dekker en Geertruid Uij ter linde: Hendrikus Bartholomeus Petrus z. van Adrianus de Korte en Geertruida J. Prins. Gehuwd: Arie Bek, 34 jaar met Leuntje van Ofwegen 23 jaar; Willem Willemse üe Bruijn. 25 jaar. wonende te Bodegraven met Neeltje Harting. 25 jaar; Willem Kwakernaak 26 jaar met Rijmpje v. d. Velden 25 jaar. Overleden: Reiniera Nieuwboer, 73 jaar, weduwe van Johannes Kelderman; Francina Johanna Rooda, 35 jaar, echtgenoote van Wou ter van Eijk. Loop der bevolking. Ingekomen van: Amersfoort, Arnhemscheweg 22. Jannigje de Jong, z. beroep. Hooftstraat HO; Hazerswoude A 274, Dirk van Ommerin, boe- renkn., Gnephoek 68; Ter Aar D. 57 Joanna W. Hoogeboom. dienstbode, Julianastraat 25; Bos koop. Biezen 72. Jan van Ginkel, veehouderskn. Groeneweg 51; Leiden. Rodenburgerstraat 1, Maria J. B. Schouten, huishoudster, Oudsh.- weg 114b. Vertrokken naar: A'dam. Rubschstraat 74, Jacob Mooij en echtgen.; Uitrecht, Papaverstr. 43, Leendert J. v. d. Ven en gezin; Amsterdam, Stadhouderskade 9, Daniel Rookmaaker; Leiden v. Slingerlandlaan 8. Johanna M. v. d. Klein; Barendrecht D. 459, Hendrika Bokma; Rotter dam. Goeden Hoopstr. 21a. Dirk den Braber; Woubrugge 12, Magdalena v. d. Boon. BODEGRAVEN. Gevonden voorwerpen. Damesihalssnoer, wit-bruin hondje, 2 vil ten heerenhoeden. ceintuur van regenman tel, 2 rijwielbelastingmerken, dameshoed, portemonnaie, paar wollen kinderhand schoenen, koedekken en kleine hond. Burgerlijke Stand. Geboren: Teunis, z. van J. v. d. Poorte en T. van den Bosch: Teunis Adriaan, z. van A. Blok en A. F. Mak; Dirk z. van J. Boer en J. Kruit. Getrouwd: P. van Wensveen en J. de Vos; J. v. d. Meent en H. Gans. Overleden: E. M. van Velsen, 16 jaar; C. Bekker 71 jaar. Loop der bevolking. Ingekomen: F. P. van Oorschot en gezin v. Osterhout; J. Militie en gezin van Hazerswoude P. J. H. Timp van Lisse; J. Blijleven v. Noord- Scharwoude: M. A. v. d. Werf van Waddinx- veen; H. M. Koe ij en gezin van Zoe termeer; A. v. d. Bijl van Alphen a. d. Rijn. Vertrokken: J. M. de Bruijn. naar Schoon hoven; P. J. Tuis naar Boskoop; A. Grooten- dorst en gezin naar Zwammerdam.. J. Taffijn naar Leiden; Wed. H. K. Brouwer-Alvenaar n. Leiden; J. P. M. Jansen, naar Oenkerk; Wed. C. van Vegtende Leeuw, naar Waarder: G. Goudkuil naar Oegstgeest; F. Zaal naar R'dam. LEIMUIDEN. Burgerlijke Stand. Overleden; G. van Staveren. 51 jaar, echtg. van A. J. Cats. Loop der bevolking. Gevestigd: G. M. de Hollander, v. Amster dam; Wed. G. v. d. Kamp. geb. du Pre en gez., Nieuwe weg 203 a. van Marum. Vertrokken: W. M. v. d. Meer. echtg. v. J. A. Snel. n. Ouder-Amstel; J. A. Burgmeijer. d.b.. n. Amsterdam; T. Turk, arbeider, n. 's Gra- venhage; A. A. Brand, schipper, n. Katwijk; F. N. R. Rigter, landarbeider, n. Alphen a. d. Rijn; Th. Klfjn en gez.. landarb., n. Woubrugge. NIEUWVEEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. Lauwers, v. Den Haag; H. v. d. Ham. van Zevenhoven; D. Spaanderman, van Noordwijk. Vertrokken: C. J. Keijzer. n. Den Haag. Burgerlijke Stand. Geboren: Leonardus Cornelis Filippes, z. van Th. Hoogervorst en W. J. Speet. WADDINXVEEN. Gemeenteraad. Aanmerkingen op de notulen. De verbetering van den Kerkweg. De gemeenteraad kwam gisteren ln openbare vergadering bijeen. Voordat de notulen werden vastgesteld merkte de heer v d. Hee naar aanleiding daarvan op, dat hij als antwoord op de Nieuwjaarsrede niet heeft gezegd „dat de ieidmg van den voor zitter onpartijdig zou blijven", doch dat de leiding in de toekomst onpartijdig zou zijn". De voorzitter antwoordt, dat hij deze in sinuatie niet heeft bemerkt, anders zou hij wel anders van repliek gediend hebben. Spr. heeft er echter geen bezwaar tegen, dat de insinuatie wordt opgenomen, mits dan ook achter het woord van dank van den voorzitter wordt opgenomen „dat hij hoopt voort te gaan op denzelfden weg. zooals hij dat tot heden heeft gedaan". De raad vereenigde zich hiermede. De heer v. d. Hee merkte voort op, dat hij bij het opknappen van de slooten niet gesproken heeft over rioleeringsplannen. Er is gevraagd naar voorstellen. De voor zitter zegt, dat de heer v. d. Hee na lezing blijkbaar begrepen heeft, wat de conse quenties van zijn voorstel zijn geweest, waarom hij nu terugkrabbelt. Meerdere leden merkten op, dat deze wijziging in het verslag niet noodig is, aan gezien uit het geheele verslag is op te maken, dat de heer v. d. Hee rioleering bedoelde. De heer v. d. Hee vroeg dan hoofdelijke stemming over het geheele verslag. Dit werd vastgesteld met de stemmen van de heeren v. d. Hee en Uitbeijerse tegen. Verschillende ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Aan het burgerlijk armbestuur wordt voor 1937 een buitengewoon subsidie ver leend van f. 750. Zonder discussie of hoofdelijke stemming werden goedgekeurd de voorstellen tot het verleenen van subsidie voor de voor- en nazorg van krankzinnigen, tot het verlee nen van voorschotten aan de besturen van bijzondere scholen, tot financleele con trole van semi-officieele administraties en tot het verleenen van een crediet voor de benoeming van een klerk ter secretarie ten behoeve van het bureau voor steunverlee- ning. Tot agent der arbeidsbemiddeling werd met 10 st. benoemd de heer W. Sloet tot Everlo, ambtenaar ter secretarie. Aan de orde is dan het voorstel tot ver betering van den Kerkweg nabij de Oranje laan. De voorzitter deelde mede, dat de kosten van een lage beschoeiing zullen be dragen f. 600 en van een hooge f. 800. Dit voorstel heeft echter niets te maken met de indertijd besproken Kerkwegverbreeding. De heer Pille deelde mede, dat de finan cleele commissie zich mét het duurdere voorstel kan vereenigen. De heer Bremmer zeide dat dit voorstel zeen bevrediging geeft. Het is hoog noodig. i\t de Kerkweg wordt verbreed, zoodat nu nog lapwerk zal worden verricht. Alle dienstleidingen, die aldaar gelegen zijn, hebben te lijden van de verzakkingen. Wanneer B. en W. niet de beschikking over de sloot kunnen krijgen, moet alles maar onteigend worden. De heeren v. d. Hee. Oudijk en v. d. Berg sloten zich bij deze meening aan. De voorzitter deelde mede, dat de heer v. d. Most zijn volle medewerking heeft toe gezegd, doch dat de overige eigenaren niet willen meedoen. De raad gaat hierna over in comité. Na heropening der openbare vergadering deelde de voorz. mede, dat B. en W. bereid zijn hun voorstel in te trekken. De heer Bremmer stelde dan voor, dat B. en W. een nader onderzoek zullen instellen naar geheele demping, om tot dat doel bij minnelijke schikking de sloot te krijgen, wat de kosten van afscheiding zullen zijn, en indien de sloot niet bij minnelijke schikking kan worden verkregen, een ont eigeningsprocedure te beginnen. Dit voor stel werd met alg. st. aangenomen. Tot lid van de commissie van toezicht op de gemeentelijke bad- en zweminrichting werd benoemd de heer Ph. J. C. Dijs met negen .'.temmen. Zonder discussie of hoofdelijke stemming worden aangenomen de voorstellen tot het aangaan van een overeenkomst met het destructiebedrijf van de Gekro, tot 'con versie van een geldleening tot wijziging van de gemeentebegrooting en de bedrijfs- begrooting en de verzoeken tot ontheffing van schoolgeld. Het voorstel tot opheffing van een ge deelte van het uitbreidingsplan werd goed gekeurd onder voorwaarde, dat met het bouwen, waarvoor reeds een aanvrage is in gediend, binnen drie maanden na de goed keuring door de betrokken instanties moet worden aangevangen. De vergadering werd vervolgens gesloten. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Theresia Anna Catharina, d. van Th. C Hoogenboom en J. A. C. van Dijk; Enge- lina Martina, d. van J. L. Bakker en E. M, van Ruiten: Theodorus Johannes Jozeph. z. von P. Th. Hoogenboom en J. M. Pianen. Overleden: Maria van Velzen', wed. van J. J. Hogeveen. 82 jaar; Maria Catharina Nieuwe- veen, echtg. van J. Serine, 69 jaar. ZOETERMEER. Propaganda-vergadering Herv. Radio-Omroep, In het Spaarbankgebouw hield de Ned. Herv. Radio-Omroep een propaganda- vergadering. De voorzitter, ds. A. J. van Rennes opende deze goed bezochte bijeen komst. Spr. wees op de noodzakelijkheid van een Hervormde Radio-Omroep. Wij willen evenals de KR.O. de kerk op den voorgrond plaatsen. Het gaat hier om de kerk en het geheele volksleven. Daarom willen we radio ter beschikking hebben. Met enkele uren per week zijn we tevreden, want het gaat niet om anderen te verdringen maar om de volksziel wakker VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 12 Maart. Tarbot f. 1.10—0.84 per KG.; Tong f. 1.00-0.66 per KG.; Griet f. 3222.50 per 50 KG.; Groote schol f. 16.50—11.50 idem; Middelschol f.21— 18 idem; Zetschol f. 33—28 idem; Kleinschol f. 246.20 idem; Bot f. 6.501.90 idem; Schar f. 5—3.10 idem; Wijting f. 11.50—1.40 idem; ver- sche haring f. 5.305 idem; Kabeljauw f. 34 p. 125 KG. Aan den afslag 1 trawler: IJm. 177 met f. 1420, en 9 loggers met versche visch: KW. 60 met f. 500; KW. 169 met f. 360; KW. 144 met f. 700; KW. 74 met f. 1360; KW. 59 met f.540; KW. 158 met f.560; KW. 153 met f. 690; KW. 130 met f. 550; KW. 173 met f. 690. DE AFGELOOPEN WEEK TE IJMUIDEN. (Van onzen correspondent) In een overzicht over de week. die achter ons ligt. dient wel in de eerste plaats te worden ge memoreerd, dat in deze week Neerland's nieuwste, grootste en modernste stoomtrawler, de Haarlem. IJM. 9. zyn eerste vischreis ging ondernemen. De eerste vischreis gaat naar de Noordzee, alhoewel de boot bestemd is voor de visscherfj in het hooge Noorden. Maar van een spiksplinternieuw schip mag nog niet alles ge vergd worden; de machine moet kalmpjes-aan ingeloopen worden. Vandaar deze Noordzee-reis. Deze eerste supertrawler der Nederlandsche visschersvloot heeft veel belangstelling onder vonden. En dat is niet te verwonderen; in de eerste plaats omdat hij met zijn 445 bruto reg. ton 50 ton grooter is dan de Erin, IJM. 12, die wc toch ook al heel groot vonden. Van de oude vloot was de Alkmaar, IJM. 31, het grootste schip: 310 ton meet de Alkmaar, zoodat de Haarlem voor IJmuiden wel iets heel bijzon ders is. Maar dit niet alleen vanwege de tonnenmaat; ook de inrichting is zoo heel anders. De ma chine bezit de modernste snufjes, de bemanning heeft een huisvesting om van te watertanden en dit vooral is van groot belang. Want men weet maar al te goed. dat het varen op een trawler langzamerhand in discrediet geraakt, zoowel door het zware leven aan boord als dooi de slechte accomodatie en alleen door een en ander te verbeteren zal men op den duur ver zekerd kunnen zijn van een voldoend aantal werkkrachten. De kustbooten hadden over het algemeen geringe vangsten; de Noordbooten troffen voor hun schelvisch en kabeljauw een gunstige markt, doordat er geen Witte Zeevisch aan den afslag was. En zoodoende werden er door de groote booten mooie besommingen ge maakt; veertien booten kwamen zelfs over de f.3000. Drie booten van de reederfj Groen brachten f. 13.500 aan den wal. De visch was schreeuwend duur en het zou voor de bevordering van het vischverbruik van groot belang zijn als er geregeld een boot met goede visch uit het Noorden kwam, want an ders blijft visch een luxe-artikel. Het distribueeren van gebakken Witte Zee visch onder de werlcloozen zal wel het begin van een propaganda voor het gebruik van deze visch moeten worden. Er kwamen deze week binnen 40 trawlers, 54 loggers, 1 kotter en een 5-tal drifters. En voor al deze categorieën van schepen was er reden tot tevredenheid. De kustbooten kwamen er nog het slechtste af. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt. „Maria van Hattem", IJm. 1. vangst 55 m. schelvisch; 150 m. braadschelvisch; 40 m. radio gestript; 60 m. radio dicht; 45 m. wijting, 65 m. koolvisch; 40 m. diversen. Totaal 455 manden. „Adalante", IJm. 19, vangst: 450 na. diversen. „Caroline". IJm. 26, vangst 450 m. diversen, benevens 300 stuks stijve kabeljauw. „Alma". IJm. 44, vangst: 25 m. schelvisch; 75 m. braadschelvisch: 35 m. wijting en witjes; 50 m. gul en koolvisch. 20 m. radio. 15 m. poon, 5 m. tarbot en heilbot. Totaal 225 manden. te schudden, de rest komt dan vanzelf. Wij willen zuiver kerkelijke belangen beharti gen en kennen niets anders dan Hervormd te zijn. Enkele vragen werden door spr. beant woord. Verschillende aanwezigen gaven zich als lid op. „Derika III", IJm. 417, vangst: 280 m. dlver. sen, benevens 1650 stuks Jjskabeljauw en 600 stuks styve kabeljauw. „Mary" IJm. 189. Vangst 320 m. diversen benevens 2600 stuks ijskabeljauw en 350 stuks stijve kabeljauw. „Antje" Ro. 15. Vangst 25 m. schelvisch 55 m. braadschelvisch, 150 m. gul, leng en bian- ke koolvisch, 75 m. wijting en witjes, 15 m diversen, 5 m. koolvisch. Totaal 325 manden' benevens 2650 stuks ijskabeljauw en 350 stuks stijve leng. DE TREILVISSCHERIJ. (Van onzen visscherij-medewerker). De vischprijzen waren goed in de afgeloopen week en de loggers maakten redelijke reizen; er waren enkele zeer mooie weekrelzen by van f. 700 tot f800. Voor de groote motorlog- gers is het voorjaar al bijzonder goed; deze schepen maken regelmatig reizen van f. 120Ó tot f. 2000. Er wordt tot nu toe zeer weinig Zuiderzee- haring aangevoerd en de prijzen zijn zeer hoog. De treilschepen profiteeren hiervan en het zijn in het bijzonder de prijzen voor den z.g. onder kant. die goed op peil blijven. Regelmatig komen er nog enkele Engelsche haringdrifters te IJmuiden aan de markt, aan getrokken door de mooie prijzen, die hier voor de versche haring worden betaald. Naar wij vernemen zijn de loopende loon onderhandelingen voor de treilloggers op het doode punt geraakt. De Bonden hebben het contract opgezegd en verschillende verbeterin gen gevraagd. Van reederszijde is men bereicl het oude contract te verlengen, doch men is, gezien de slechte resultaten, welke ln het af geloopen seizoen werden bereikt, niet geneigd op de elschen van de Bonden in te gaan. Het contract loopt per 12 Maart af; de Bonden schijnen nog niet met hun leden vergaderd te hebben. Welke houding van werknemerszijde zal worden aangenomen ls dus nog niet bekend. DE HARINGHANDEL. Het stemt tot tevredenheid, dat het met den export, zoowel als met den blnnenlandschen handel naar wensch blijft gaan. De afgeloopen week werden weer flinke partijen afgeleverd en er schijnt van verschillende zijden nog vraag naar haring te bestaan. Verschillende hande laars hebben nog Interesse en het aanbod bei glnt langzamerhand te verminderen. De ree- ders zijn dan ook op een enkele uitzondering na door hun voorraad heen. Steurharing begint zeer schaarsch te worden; de afgeloopen week werd weer een scheepsla ding naar Frankrijk verladen; terwijl Engeland hier ook voor het eerst in dit seizoen een partij heeft aangekocht. Hieruit blijkt wel, dat de voorraad in Engeland eveneens vermindert is. Naar de Koelhuismaatjes begint eveneens meer vraag te komen; het mooie weer van de laatste weken zal hier wel een gunstigen in vloed op uitoefenen. Onderhands werden ver schillende partijtjes verhandeld. A ARL ANDER VEEN, 11 Maart. Eierenvelllng - Kippeneieren 2,502,80; Eendeneieren 1,90— 2,20; Kaas 25—30 p.p. ALPHEN a. d. RIJN, 11 Maart. Eierveillng Kippeneieren 2.603.00; Eendeneieren 2.60—271 BOSKOOP, 11 Maart. Coop, vereeniging D» Boskoopsche Veiling. Rozen per bos: Augu?. Noach 2030 ct., Pechtold 46 ct„ Briarcliff 5&- 55 cent, gemengde rozen 2040 ct. Diversen per bos: Cerasus Hisakura 1.40—2.90 ct., Prunus triloba 4766 ct., Azaleabloemen le soort 2.10— 2.90 ct.. Idem 2e soort 90L40 ct., seringen- bloemen 3040 ct„ Mahoniablad 17 ct., Andro- mea 20 ct., Rhodondendronbloemen 20—30 ct., Pink Pearl 60—80 ct. Diversen per stuk: Aza lea Mollis 37—51 ct., Jap. Azalea 47—58 cent, Primula 4 ct., Aronskelken 16 ct. RIJNSBURG. Bloemenveiling 11 Maart. Tul pen per bos: Copland 1423 ct., Bartigon 18—27 Elisabeth 24—32, Rijzende Zon 26—34, Murillo 1318, Theeroos 2024, Peach Blossom 24—27, Gele Prins 18—26, Due de Berlin 12—16, La Reine 12—15, La Reine Max 18—23. Couronr.e d'or 20—28. Mr. v. d. Hoeff 24—30. Dorus Rijkers 18-24, Californië 20—24, Edith 24—36 ct. RIJNSBURG, 11 Maart Roodekool f. 4.50— f. 6.50, gele kool f. 1.802.50, groene kool f. 2.00— f3.20 per 100 kilo, kroten f. 0.70—0.80, wasch- peen f. 0.801.20 per kist, boerenkool 18—32 ct, per 6 kilo, knolselderle f. 2.00—3.50 per 100 st. (Aanvang 19 Maart a.s.) 8000a De Exploitant van het LEIDSCH TENNISPARK, Hooge Morsch- weg, belast zich met het vormen van clubjes om onder zijn leiding de tennissport te beoefenen. Inlichtingen C. VREDENBURG, Da Cosbastraat 34 (2 x bellen), alhier. COSTUUMS NAAR MAAT ZUIVER WOLLEN KAMGAREN KLEERMAKERSWERK - PRIMA COUPE RUIM 80 DESSINS 7296 BREESTRAAT 90 TELEFOON 536 WENDT U IN DAGEN VAN ROUW TOT DE Algemeene Begrafenis-Onderneming welker bekendheid alleen reeds alle waarborgen biedt, dat men op volkomen betrouwbare en correctvolle wijze bediend wordt. Vaste tarieven - Uitvoeringen naar keuze - Zonder eenige contributie. 7604 KOREVAARSTRAAT 13. TELEFOON 3594 Ambtenaren t. Maandinkomen zonder borg. Wettelijk tarief. Inl. mond. en schrift, (postz. v. antwoord). 4272 N.V. NATION. VOLKSBANK GELDSCHIETBANK, Rivier- vischmarkt 4, 's-Gravenhage, ln een handelszaak wordt voor spoedige indienst treding voor kantoor gevraagd een nette JUFFROUW, goed kunnende typen en stenografeeren. Kennis van moderne talen strekt tot aanbeveling. Eigenhandig geschreven brieven Bur. van dit Blad onder no. 7625. leert U in korten tijd perfect dansen! - Onze Club- of Privé- lessen zijn gezellig, leerzaam en niet duur. - TAPLES in clubs a f. 0.50 p. p. Privé f. 1.p. p. - A.S. ZONDAGAVOND DANS OEFENAVOND m. m. van onze band. Toegang 35 cent. 9775a 3 Reizen per Saloon Motor Coach onder leiding van The American Express Company Inc. 6 dagen, 675 mijlen, Shakespeare Country en Devon 13-/-, 9 dagen, 1074 mijlen. Schotland en de Engelsche Meren, 20-/-, beide tochten, gecombineerd tot één geheel, 13 dagen, £21-/-. Prijsnoteering: LondonLondon, inclusief prima hotels, alle maaltijden, fooien en diensten van den leider. 7561 Boeking en uitgebreid prospectus bij het agentschap van BREESTRAAT 81 LEIDEN TELEFOON 3200 „CONCERTO" - Prijs f. 249— Uw oude Radio-toestel heeft voor slechts enkele weken een zeer groote waarde. Bij aankoop van den Philips-ontvanger „CONCERTO" (zie afb.) betalen wij tijdelijk voor elk merk Radio-toestel met aparten of ingeb. luidspreker, een zeer hoogen i n r u i 1 p r ij s, waarvan wij onderstaand eenige voorbeelden geven: Merk Toestel Gekocht in Type Inruilwaarde Merk Toestel Gekocht in Type Inruilwaarde PHILIPS 1930 2601 fl. 75— N. S. F. 1931 5 fl. 80— 1931 720 A 75— 1935 49 A 105— 1931 730 A 85— ERRES 1934 K.Y.141 120— 1933 634 A 100— 1935 K.Y.149 135— 1935 519U 90— TELEFUNKEN 1933 T653WLK 110— n 1935 525 A 110— 1935 T586WLK 145— M 1936 536 A 140— CRYSTALPHONE 1934 E 125— Dit zijn slechts enkele voorbeelden; elk merk Radio-toestel heeft een tijdelijk hooge inruil-waarde. Wij noodigen U dan ook beleefd uit om „HET VOLMAAKTE WONDER DER TECHNIEK" bij ons eens rustig te komen beluisteren. Ondanks deze voordeelige aanbieding blijft de volle garantie v. service op iedere „CONCERTO"! Koopt Uw Radio in een zaak, waar de garantie wordt nagekomen!! Niet met woordenmaar met daden hebben wij dit reeds jaren met onze alom bekende „PHILIPS SERVICE" bewezen. Reparatie-inrichting voor alle merken Radio-toestellen. 7639

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 8