Spaarbriefstrooken „TOEKOMST" Uit de Omstreken KATWIJKERS IEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Zaterdag 12 Maart 1938 s Wed. A. STARKENBRUG Officieele Crisispublicaties KENNISGEVING ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. 'AALSMEER. Herinncringsboomen. In verband met de geboorte van Prinses Beatrix zijn gistermiddag in het Wecering- plantsoen alhier, in tegenwoordigheid van liet Dag. Bestuur der gemeente, leden der plantoencommLssie. raadsleden en veel andere belangstellenden, de boomen ge plant. welke door de Kon. Kweekery „Terra Nova" werden aangeboden en door het ge meentebestuur in dank aanvaard. Deze boomen zijn de Hamamelis Japonica Flavo Puroeresceus. syn. Jap. rubra, welke tot een struik uitgroeit {bloeitijd midden tot eind Januari), wiens bloei herinnert aan den datum der geboorte van de jonge Prinses en de Magnolea Kobus. eveneens uit Japan afkomstig, welke een hoogte van 10 meter kan bereiken. Deze boom bloeit omstreeks einde April met witte bloemen, de herinne ring levendig houdende aan den geboorte datum van Prinses Juliana. Alvorens deze siergewassen geplant wer den. heeft burgemeester Kastelein gespro ken, allereerst allen een hartelijk welkom toegeroepen, in het bijzonder den heeren D. en G. Keessen Aznleden van „Terra Nova". Veertig jaren geleden, bij de aan vaarding van de Kroon door H.M. de Ko ningin. werd een Wilhelminaboom geplant bij de Schoutschebrug. welke 20 jaar later in het Weteringplantsoen een plaats kreeg. Deze, een lindeboom, heeft zich prachtig ontwikkeld en vormt nu een sieraad voor het olantoen. Na nog gewezen te hebben od de zegeningen Gods. dat we nog in vele opzichten een gelukkig volk mogen zijn be nevens dank aan de familie Keessen te hebben gebracht namens gemeentebestuur en burgerij, besloot spr. met den wensch. dat dit en volgende geslachten nog lange jaren getuigen mochten zijn van den voor- spoedigen groei der Oranjeboomen. De heer D Keessen sorak een dankwoord, na dat de burgemeester de planting had ver richt. Jongetje aangereden. Gistermiddag werd een 4-jarig zoontje van den heer J. G„ in de Dorpsstraat al hier, door een auto. waaervan de bestuur der. ondanks krachtig remmen een ongeluk niet kon voorkomen, aangereden. Het kind verd met een gebroken been opgenomen. Burgerlijke Stand. Geboren: Eduard Jacob, z. van J. Mantel en H. T. Spaargaren: Hazina Annie, d. van Bulser en A. Maarse. OndertrouwdP. Kulte. oud 25 jaar en C v d Laarse. 22 jaar. OverledenA. J. Treur. 35 jaar, echtg. van 0. Kooy: P. Spaargaren. 86 jaar. echtg. van H. v. d. Zwaard; H. I. v. d. Bijl, 14 Jaar. HAARLEMMERMEER. Loop der bevolking. Gevestigd: Hubertina J. H. Pol. Eschdoorn- plcin 11a Christina E. J. de Munk, Hanepoel 125 Dingeman J. Splkker. Lijsterstraat 16 Freddy Winckel. Nieuwemeerdijk 451 Wil helmus J. Sleverding. Korenaarstraat 15 Jan Groen. Kruisweg 875 Adrlana C. van Maasdam, HuigsloterdUk 85 Antonia M J Garthoff. Kerkhoflaan 41 Marlnus van der Roest. Nieuwemeerdijk 258 Floris Smit, Akerdijk 59 Hubertus A. van Gelderen Nieuwemeerdijk 284 Paulus van de Linde, Esschenlaan 51 Antonius Verhoeven, IJweg 102 Gerardus Schram. Marialaan 41 Ba rendje Nooitgedacht, Hoofdweg 1728 Chris tina Clay. Prins Hendrlklaan 8 Wilhelmina van Kerkhoven. Hoofdweg 1569. Vertrokken: Roeland D. de Snater. Winkel, Ooievaarsweg E. 13 Johan W. Hagelmann, Amsterdam. Alb. Cuijpstr. 84, 1 hg Wilhel mus Janssen, Hillegom, Meerstraat 180 An- thome van der Mooren. Bloemendaal. Lelweg I No. 1. Vogelenzang Gerrit Boom. Koudekerk, Lage Rijndijk C Arie Bax, Amsterdam, Van Oldenbarneveltstraat 80. 3 hg Ludovlca J. I. i van der Meulen, Amsterdam. Stadionstr. 19, 3 ng. Slmon Benjamin, Amsterdam, Hout- njkstr. 69 hs. Heinrich Krimp. Duitschland, Everswinkel 6 Pleter Millenaar. Vinkeveen caGroenlandschekade G. 50 A Baukje van der Meer. Leeuwarderadeel. Stiens, p. adres P. IJ. van der Werff Johannes H. A. Kazen- oroot, Amsterdam. Ruysdaelkade 137. 3 hg. Johanna A. Bleeker. Westwoud. Den Hout H. 9. Hoogkarspel Joan P. M. Blaauw, Amsterdam. 1 Lohmanstr. 88 Jan H. Lagendijk. Haarlem, qpaarne 80 Hendrikus Holwerda, Haarlem Nlc. Beetsstraat 10 zw. Burgerlijke Stand. Geboren: Marinus. Z. van A. Robbeson en J. coremans Albertus. Z. van J. van Emden 3;< Yan der Meer Jacoba Adrlana. D. van a. Wielema en L. Blankert Franciscus Hen- p1^ Cornells, Z- van p- c- Beerendonk en c. M. Vervaart Hans, Z. van J. C. de Jong en J. M. Metselaar Theodoras Matt heus. Z. J. c. Olijkan en A. C. van der Vlugt Cornells Gerrit, Z. van L. Hijstek en A. NuLs Anthonla Maria, D. van H. Terwijn en T. J. Je Lange Suzanna Lijdia. D. van J. Knook jn H Ouwerkerk Margaretha Wilhelmina. D. jn P. Grabowsky en M. M. Hartman Anna «aria, D. van G. Kamper en A. van den Berg - Hendrikus. Z. van L. van Wijk en A. W. Bos Margaretha Johanna. D. van H. J. van der •"etf en J. M. Grisnigt. Ondertrouwd: Karei Bootsman 27 J. en Cor delia Geluk 20 J. Thomas Dijksman 37 J. en •annetje Balk 26 j. Hermanus Koopman J- en Gijsberta Meijer 22 j. Leendert Vaal- 0ltf£ 30 j. en Maartje van Est 24 j. Gehuwd: Teunis van den Oever 27 j. en U Voordouw 31 j. Johannes J. Weststeijn ;'J. en Antje Hoogenes 19 j. Jan Nap 21 J. J Cornelia Duister 24 j. Hendrik A. van enElsaker 35 j. en Johanna C. van Lint 22 1. Bernardus J. Hendriks 25 j. en Maria C. VLs 1 Simon Faas 29 i. en Teunisje van de ,J; ts 22 i. Jacobus C. van Bergen 26 j. en •Manna Wesselius 25 j. Overleden: Cornelia stander 74 j„ wede. van t Heermans Wilhelmina P, Broers 39 1. geh. P. J. Kroon wybe Blok 49 j„ geh. met J Verhoog Cornells Jansen 62 J.. geh. met Weyers Klaas Spaargaren 70 j., geh. met A. van Leeuwen. Raadsagenda. r. - raat', van deze gemeente komt Don- "innnidda?. a.s. om 3 uur ln openbare g artering bijeen, ter behandeling van volgende punten: Jaarverslag, balans 5 rekening over 1937 van de Burgemees- sf-Slob-stichtmg; benoeming van een j® van de commissie van toezicht op de Micentelijke arbeidsbeurs; voorstel tot het /''eenen van voorschotten ingevolge art. J der L.O.-wet; voorstel inzake afstand 3" opstalrecht op een strookje grond fp de noodWonin"en aan den Lijnder- voorstel inzake de overdracht van het r'vhtsrecht oo een perceel dijkTonrt te '"nenburg; Verkoop van twee nereeelen '•fterrein te Nieuw Vennep; conversie een geldleenlng; 8e suonletolre be ting voor 1937: Ontheffingen van slagen in de straatbelastingdienst 1937; voorstel inzake toepassing van art. 205 ter der Lager-onderwijswet 1920; voorstel Inzake verbetering van trottoirs langs den Kruisweg te Hoofddorp. Gearresteerd. Door de politie werd gearresteerd en naar Hoofddorp overgebracht zekere G. uit Amsterdam, als verdacht van het lichten van een muntelectriclteltsmeter bij een bewoner van Badhoevedorp. HIJ legde bij zijn verhoor, waarbij bleek dat hij zich ook in Amsterdam aan eenzelfde feit had schuldig gemaakt, een bekentenis af en werd ter beschikking van de Justitie ge steld. Aanrijding. Op den hoek van den Kruisweg en de Emmalaan te Hoofddorp kwam de wielrij der C„ ln botsing met een personenauto. De schok was zoo hevig, dat C. als het ware „geschept" werd en met zijn hoofd door de voorruit schoot. Hij werd zoodanig aan het hoofd ver wond, dat geneeskundige hulp moest wor den Ingeroepen. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Anthonlus. z. v. J. P. Seü- sener en F. M. Duinhoven Wilhelmina Cor nelia Johanna, d. v. J. P. Zandvliet en M. A. Warmerdam Hendrikus Maria, z. v. H. M. Zwaneveld en A. Wegers. Getrouwd: P. D. Noest en S. Faas. Overleden: W. Trouwen m. 78 J. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. P. M. Hoogendoorn. Mariastr. 8 - A. Chr. Koop—de Groot. Parallelweg 129 C. Colyn. Loosterweg III 14 P. de Vries met gezin. Stationsweg 19 N. Koopman. Hoofd straat 131. Vertrokken: A. G. van der Linden n. Amers foort. Zuldsingel 38 S. Faas naar Boskoop. Zijde 398 J. B. R. van der Schoot n. 'sGra- venhage Louise de Collgnyplein 14 W. J. J. Rusman naar Utrecht, Jan van Schoorlstraat 72 G. aan de Wiel naar Hardinxveld, Rivier dijk 239Th. A. Lcnsslnck naar Vleuten, School straat A 167 L. Silvis naar Haarlem, van Hoogendorpstraat 6 A. J. Baak naar Leiden. Haagweg 47 S. C. Zeestraten naar Wage- ningen. Bowlespark 3 W. P. van der Beek naar Boskoop, Zijde 220, p. a. W. v. d. Beek. Gevonden. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie: damesschoen, mutsje, twee sleutels, portefeuille met papleren, vulpot lood, wantje. Geverfde bloemen mogen niet verkocht worden. Door B. en W. is besloten, aan de hand van de ventvergunning, den verkoop van kunstmatig geverfde bloemen te verbieden. De ln aniline gedrenkte narcissen, welke men in de laatste jaren aan den man trachtte te brengen, waren leelijk en bo vendien niet zonder gevaar voor de huid en voor de kleeding. Verkrijgbaar bij9703a MR. C. FOCKSTR. 12 - KATWIJK a. ZEE. HET BLAD VOOR KATWIJK EN OMSTREKEN GEEFT UW ADVERTENTIÊN EN ABONNEMENTEN OP AAN OEN AGENT OIE ALLE INLICHTINGEN VERSTREKT KATWIJK AAN ZEE. ZILVEREN JUBILEUM. LEIDSCHENDAM. Jaarverslag R.K. Zickenhuis-verpleging. Verschenen Is het jaarverslag over 1937 van de R.K. Vereeniging voor Ziekenhuls- verpleglng. Het aantal leden steeg van 1261 op 1274. Verpleegd werden 133 leden (v. j. 110) met 2681 verpleegdagen (v. j, 2088). Het gemiddeld aantal verpleegda gen was 20 (v.j. 19). Voor de uitzending van 5 kinderen van leden werd een sub sidie verleend van f. 125. De ontvangsten bedroegen f. 10031.48, de uitgaven aan salarissen en administratie kosten f. 1358 64, aan verplegings- en vervoerkosten f. 77.78.55, aan diversen f. 176.55. Batig slot f. 767.74 (v.j. f. 1988.18) Bezittingen f. 7101.66. Teleurstelling werd uitgesproken over het feit dat nog niet is ingevoerd de pre miereductie vobr werklooze leden, waarbij de vereeniging 1bijdraagt en de ge meente de resteerende 15"/o. Van brigadier-rechercheur C. Jonker. A.s. Woensdag zal het 25 jaar geleden zijn, dat onze plaatsgenoot, de heer Cor nells Jonker, geboren 30 September 1887 alhier, bij de gemeente-polltle in dienst trad. Dit gebeurde geheel onverwacht. In Maart 1913 werd de heer Jonker bij den toenmallgen burgemeester T. A. O. de Rid der ontboden op het gemeentehuis te Kat wijk a d. Rijn. Deze vroeg hem, of hij lust had bij de politie te komen. Na eerst de bezwaren als Katwijker rijpelijk te hebben overwogen, aanvaardde hij de betrekking en trad den 16en Maart 1913 in dienst als gemeente-veldwachter. Na twee jaar werd hij belast met den ontsmettlngsdienst van de beide Katwijken. Onder inspecteur van politie J. H. v. d. Wijngaard werd hij door burgemeester mr. J. Schokking aangesteld als rechercheur. Als zoodanig heeft hij in zijn loopbaan «enige knappe staaltjes van opsporingsdiensten tot een goed einde we ten te brengen. Tijdens het verblijf van Prinses Juliana alhier werd hij tevens be last met den bewakingsdienst om de villa van de Prinses. Onder Inspecteur van po litie mr. R. Warmolfcz werd brigadier rechercheur Jonker den laatsten tijd ge durende de zomermaanden belast met den stranddienst. Niet alleen als politieman ls de heer Jon ker 'n algemeen bekend persoon, maar ook als schipper van de reddingboot van de N.Z.H.R.M. kent iedereen hem. In 1910 werd hij aangesteld bij die maatschappij als roeier, na één Jaar werd hij voorman, op 17 April 1923 werd hij aangesteld als plaats vervangend schipper en in '30 als schipper. Ook in het vereeniglngsleven treedt de heer Jonker op den voorgrond; zoo is hij o.a. ook bestuurslid van de Oranje-Vereen. Steeds heeft de heer Jonker als politie man trouw en eerlijk zijn plicht gedaan en hij staat dan ook bij zijn superieuren hoog aangeschreven. Ongetwijfeld zal voor den heer Jonker den 16en Maart niet onopgemerkt voorbij gaan. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Anna Cornelia Margaretha, D. van C. Hogervorst en J. M. Hoogkamer Cornells Josephus, Z. van Th. Philipse en P. M. Jelierse Johannes Josephus Maria. Z. van C. Th. Duivenvoorden en J. J. Warmerdam Anko Hendrik. Z. van N. B. Themmen en R. S. de Haan Kees. Z. van Th. M. van der Eerden en H. Zlggelaar. Overleden: Frans van Leeuwen, weduwn. van N. van Maren 84 j. Hendrikus Jacobus van der Wiel, echtg. van A. M. van Zeist 38 j. Ondertrouwd' A. L. Chr. Drost en A. H. van der Tang K. Slootweg en M. Roubos. Loop der bevolking. Ingekomen: L. Brouwer en gezin, van Lei den, Kanaalstraat 216. Vertrokken: Mej. A. Verdoorn, naar 's-Gra- venhage Mej. Th. C. van der Meer. naar Hillegom P. J. H. Timp. naar Bodegraven G. van der Wal. naar Haarlemmermeer H. van Houten naar Sassenheim J. Bon, naar Noordwijkerhout Th. J. Booden en gezin, naar Sassenhelm. Chr. Hist. Unie. De afd. Lisserdijk dér C.H.U. hield haar jaarvergadering in de zaal van den heer A. Faas. De voorzitter opende de vergadering. De notulen werden gelezen. In een goed verzorgd jaarverslag gaf de secr., de heer Alders, een overzicht van het afgeloopen vereenigingsjaar. De penning meester deelde in zijn financieel verslag mede. dat er nog een klein voordeelig saldo te boeken ls. De aftr. bestuursleden, de heeren M. v d. Voet en A. Alders werden met groote meer derheid van stemmen herkozen. Smokkelhandel in sigarettenpapier. Tegen de echtgenoote van v. d. B. alhier werd proces-verbaal opgemaakt wegens het verhandelen van ongebanderolleerde pak jes sigarettenpapier. De burgemeester onzer gemeente, dr. S. baron van Wijnbergen is van zijn bui- telandsche reis teruggekeerd en heeft zijn ambtsbezigheden hervat. NOORD WIJK. Loop der Bevolking Gevestigd: Q. van Teyiingen, bloemb.-arb., Langeveld 29/4 E. J. A. Schroder, 1.1.-ver pleegster. Langeveld 20 J. D. van der Luyt. echtgenoote N. Elsgeest, Huis ter Duinstraat 24 K. Ouwehand en fam„ Offemweg 53. Vertrokken: A. Korbee. h. L de huls., naar Bloemendaal. Merellaan 7 L. H. Hundt, geb. Bolhuis, kant.-bed. P.T.T.. naar Den Haag, Prinses Marlestraat 7 d A. Mooi] en fam., naar Vlaardingen, Richard Holstraat 37 J. Kaptein. winkelb., naar Apeldoorn. Beekbergen. Scholterdalweg 7 M. Covi, serverjuffr., naar Oostenrijk E. Hajós. geb. Chladek, naar Beverwijk. Burgerlijke Stand. Geboren: Allne Henrlette Maria Josepha. D. van J. F. J. Thyssen en J. J. M. Mulder Hendrikus Johannes. Z. van J. G. L. de Ridder en P. Waasdorp Adolf Adrianus Josephus, Z. van A. J. Beuk en G. J. M. de Groot Adrlana Wilhelmina, D. van E. N. Schneyder en H. van Berghem Johannes Cornells Theodorus, Z. v. C. L. Duindam en C. M. Heemskerk Christia ns Adrianus Josephus, Z. van G. J. van der Meer en G. M. Hoogeveen. Getrouwd: B. Hajós en E. Chladek. NOORDWIJKERHOUT. De maandelijksche collecte in de Ned. Herv. Kerk bracht ruim f.51.— voor d* kerk en ruim f. 17 voor de Diaconie op. In het Maria-Gesticht. alhier, slaag den voor het eind-diploma van den Gods dienstcursus voor religieuzen en zieken- verplegenden de zusters Pompen, Hermc- Ung, Hodes, van Schooten en van der Pol, allen alhier. Dokkum; H. J. van Steenbergen van Valburg; P. van Stein van Lisse; E. M. van den Eijkel j van Breda; P. de Groot en gez. van Leiden; W. M. Theelen van Haarlem; J. P. Lucieer en gezin van Rotterdam; J. M. van Ingen van Warmond; M. J. Onderwater van Zoeterwoude; G. Wenneker geb. Swart van Leiden. Vertrokken: C. W. van Dijk en gez. naar Palembang N.I. Boekit Ketjil 41; Th. J. Valk n. Leiden. P. J. Blokstraat 21; D. Kralt naar Lei den, Zoeterw. Singel 42; H. Uitslag naar Voor schoten. Leidscheweg 94; E. Schrieke geb. Smit naar Klaten N.I.; W. van Leeuwen naar A'dam Herculesstraat 12; M. J. Arentshorst naar Sas- senheim, Hoofdstraat 308: A. M. F. v. Rassel naar Leiden. H. de Vriesstraat 42; L. G. L. Kurstjens naar Leiden idem; I. M. Kustjens idem; C. B. dc Stoppelaar naar Banjoewangi N.I.; C. van Mannekes naar Heemstede. Lin- denlaan 67; H. J. van Steenbergen, n. Leiden. Merelstraat 52; J. Swijnenburg. n. Berg ambacht,. Kerksingel 192; M. Kummer, naar Weenen (Oostenr.). Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Damianus Jozef, z. van C. H. van Rijn en K. M. Disseldorp. Overleden- M. P. de Wit, Ondertrouwd: H. v. d. Schaft, 29 jaar. won. te Leiden en G. Baak, 28 Jaar. OEGSTGEEST. VEREEN. VOOR ZIEKENVERPLEGING „DRAAGT ELKANDERS LASTEN". Algcmeene vergadering. In „Irene" is de jaarvergadering gehouden van bovengenoemde vereeniging. Met een hartelijk welkom en een kort inleidend woord opende de voorzitter de heer K. Kruizinga de vergadering waarna na de notulen van den secretaris den heer G. S. Boogaards werden vastgesteld. Naar aanleiding van een rapport der con trole-commissie werd de penningmeester de heer A. de Leen voor zijn bereid ge- déchargeerd. Uit het financieel overzicht 1937 vermel den wij dat de exploitatierekening van f. 3796.61 een nadeelig saldo aangeeft van f. 16.17. Het aantal verpleegdagen bedroeg in 1937 1035. Tot reservelid van de controlecommissie werd de heer L. Borst benoemd. De heeren A. Dirkse, 2e voor2,; G. S. Boogaards, secre taris en A. de Leen, penningmeester, wer den tot bestuurslid benoemd. Den heer Monteba werd dank gebracht voor zijn medewerking bij de boekhouding. De penningmeester besprak de bijkomen de kosten w.o. die voor werkloozenzorg, de administratieve regeling daarvan en de be- stralingskosten. Hij wees voorts op de ver plichtingen van de leden inzake de ver- plegingskosten waarna de voorzitter de ver gadering sloot. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. J. du Croix van Duuren, van Leiden: A. v. d. Linden van Voorschoten; M. C. Smit van Den Haag; C. M. Caljouw van Leiden; J. H. Gunning van lerseko J. Hak ker van Leiden; A. Corts van Leiden; E. A Penrhyn van Den Haag; J. J. Huizinga van Leiden; T. G. Go van Leiden; P. de Wilde van SASSENHEIM. Wonderlijk goed afgeloopen. Aan den Nieuwe Rijksweg is bij het via duct aan de Wasbeekerlaan een ongeval gebeurd dat ernstige gevolgen had kunnen hebben, doch gelukkig goed afgeloopen is. Men was bezig naast het viaduct zand te storten. Hiertoe was van het viaduct naar den weg een hangende spoorbaan aange bracht ter lengte van ongeveer 50 meter. Over dit hangende spoor, liet men een 10-tal kipkarren met zand rijden, die bo ven de aan te vullen ruimte geledigd wer den. Men liet de wagens met een kabel aan een locomotief verbonden, zakken. Tijdens het ledigen is op onverklaar bare wyze de locomotief, die op het via duct stond aan het ryden gegaan en reed vol stoom naar beneden Met een donderend geraas kwam de locomotief op de wagens terecht, die uit de rails vlogen. Dc machinist en stoker wisten zich door van dc machine te springen, in veiligheid te stellen. Ook de 25 arbeiders, die beneden aan het zand werkzaam waren, wisten bij tijds op zij te springen. De materieele schade is zeer groot. Gevonden. Blauw zijden ceintuurtje, kinderhand- schoentje, vulpen, meisjes handschoen, zil veren heerenhorloge. Inlichtingen by de politie. DENATURATIEVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN OOGST 1937. De Nederlandsche Akkerbouw-Centrale maakt bekend, dat de denaturatievergoe- ding voor erwten van oogst 1937, welke zijn gedenatureerd ln het tijdvak van 7 Maart tot en met 12 Maart 1938, f. 1,35 per 100 Kg. zal bedragen voor groene erwten door han delaren gedenatureerd en voldoende aan het standaardmonster van kwaliteitsklasse C, en f. 0.85 per 100 Kg. voor voedererwten door telers gedenatureerd. 7602 De steur.vergoeding voor veldboonen van den oogst 1937, welke aan de daartoe ge stelde eischen voldoen en door telers of handelaren zijn gedenatureerd in genoemd tydvak zal f. 2.40 per 100 Kg. bedragen. Ondergeteekende Fa. M. VAN HAGE, wonende te Sassenheim, Hoofdstraat 238, geeft by deze kennis, dat de zaak (Slagerij van JAC-, J. VAN HAGE, Boerhavestraat 28 te Voorhout, vanaf 25 Augustus 1936 geheel op zich zelf staat, dus ook voor eigen reke ning zaken doet. 7553 Fa. M. VAN HAGE. VALKENBURG. Jaarvergadering Chr. Jeugdvereenigingen. De Chr. Meisjesvereen. en de C.J. V. Ef. 6 10a hielden een gecombineerde jaarver gadering. Ds. Steenbeek. eere-voorz., opende met een hartelijk welkom en ging voor in ge bed. De bybelihleidlng werd verzorgd door den voorzitter der C.J.V. Na het uitbrengen der jaarverslagen werd een tableau gegeven ter eere van het a.s. veertigjarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. Na de pauze volgde een drietal samen spraken, die vlot en goed gespeeld werden. Een hartelyk applaus was de dank der talrijke aanwezigen. Na een kort slotwoord van den voorzit ter der C.J.V. sloot deze op de gebruikelijke wijze. Burgerlijke Stand. Geboren: Neeltje Bijla, d. van G. Barnhoorn en B. J. de Wit. VOORHOUT. Mooie Propaganda-Avond der B.V.L. De alhier gehouden propaganda-vergade- ring van den B.V.L. is een geslaagde avond geworden. Als spreker trad op pastoor J. v. d. Sman uit Vlaardingen, terwyl de Chr. Gem. Zangvereen. „Voorhout's Gemend Koor" en de R.K. Jongemannen Zangver. „Artl et Religioni" haar medewerking ver leenden. Nadat door de aanwezigen het eerste couplet van het „Wilhelmus was gezongen, opende de voorz. der afd., G. Bulten de bijeenkomst. Spr. memoreerde de groote vreugde welke er heerschte bij de geboorte van Prinses Beatrix. De R.K. Jongemannen Zangvereen. zong hierna een drietal lie deren. Alvorens den spreker het woord te ver- leenen, verzocht de heer P. Vlasveld uit naam van alle B.V.L 'ers te dezer plaatse het woord, waarin hy den voorz. der afd. die als burgemeester binnenkort heengaat een woord van dank toeriep voor het vele, gedaan voor den PI. B V.L. Spr. wenschte hem nog vele jaren van rust toe. Door de aanwezigen werd hierna een driewerf hoera aangeheven voor burgemeester G. Bulten. Hierop hield pastoor v. d. Stam zyn in teressante lezing, welke zich hoofdzakelyk richtte tegen het communisme. Spr. waar schuwde met klem ook voor het sluimeren de communisme in ons land, vooral ln de greote steden. Twee nieuwe bestuursleden der pi. afd. n.l. de pastoor Warmenhoven en de heer M. P. A. Meissen werden geïnstalleerd. Hierna zong de zangvereen. Het scherp- schutters-breviet werd uitgereikt aan de heeren P. W. Mosseveld: C. A. Wessels en P. J. Langeveld. Toespraken werden verder gehouden door pastoor Warmenhoven. den heer M. P. A. Melse-n en ds. J. J. H. Klomp. De reproductie van het schilderij door den B.V.L. aan H.M. de Koningin ten ge schenke is gegeven, werden door kap. Kar- res uitgereikt. Alvorens de voorz. een slot woord sprak, verzocht majoor Boot het woord, waarin hy namens de afd. Zuid- Holland West, den voorz. die voor het laatst een bijeenkomst der B.V.L. heeft geleid, hartelijk dank bracht. Zichtbaar bewogen dankte de voorz. voor deze woor den. waarna hij de Zangver. gelegenheid gaf voor het zingen van hun laatste num mer. Hierna werd door alle aanwezigen het tweede couplet van het „Wilhelmus" ge zongen. ARBEIDSONGEVAL BIJ HET ZANDRIJDEN. Bij de werkzaamheden in werkverschaf fing bij de firma de Ruyter alhier, heeft zich gisteren een ongeval voorgedaan. Door onbekende oorzaak liep een volgeladen kar met zand uit de rails, waardoor de arbei der V. met zijn beide voeten bekneld raakte. Met een gekneusden voet heeft men hem huiswaarts moeten vervoeren. Burgerlijke Stand. Overleden: Cornelia de Groot. 63 jaar. echtg. van C. v. d. Burg; Johannes Veilbrief. 68 Jaar, won. te Leiden. Geboren: Maria Gudula Jeanna. d. van A. A. M. V. Emmerik en C. M. v. d. Berg; Marytje Cornelia Hendirka, d. van N. W. Turnhout en M. J. Koelewü'n. Coöperatieve Boerenleenbank. Verschenen is de rekening en de baltns der Coöp. Boerenleenbank alhier. Wij ont- leenen hieraan het volgende: Ontvangen spaargelden f. 155 900.57; terugbetaalde voorschotten f. 4516.21. Totaal der ont vangsten f. 941.538.47. Terugbetaalde spaar gelden f. 129.116.39. Totaal der uitgaven f 941.538 47. De balans vermeldt een winst van f. 1970.01. VOORSCHOTEN. Voorsehoten's Belang opgericht. In café Overbosch van den heer J. G. Versteegen heeft gisteravond de oprich tingsvergadering plaats gehad van de kies- vereeniging „Voorsehoten's Belang". De waam. voorzitter, de heer E. Ch. Mutholland opende de vergadering. Op zyn voorstel werd de heer Chr A. C. Nell met byna alg. st. tot voorzitter gekozen. Hierna werd het bestuur gecompleteerd mei de heeren J. P. v. d. Marei. E. Ch. Mulholland. J. C. Meulmeester en C. G. J. Lohmann. Nadat de aftreding van de bestursleden was geregeld, werd door den voorzitter het doel van de vereeniging uiteengezet en gewezen op den naam der vereeniging. waarbij spr. den nadruk legde oo „Belang". De vereeniging beoogt het behartigen van de belangen van de gemeente Voorschoten en meent dat de behandeling van ge meentezaken vry moet zyn van party belangen. Voorts stelt men tot doel het stellen van candldaten voor den gemeente raad en moet er in het algemeen zoo ge handeld worden dat de belangen van de ■gemeente oo den voorgrond worden gesteld, met buitenstelling van persoonlyk. politiek en godsdienstig belang. De statuten en het huishoudelijk reglement werden goedge keurd. By de rondvraag werd o.m. besproken het uitgeven van een eigen orgaan. Bü de oolitie heeft mevr. K. aangifte gedaan dat uit haar woning verschillende voorwerpen waren ontvTeemd. Deze voor werpen zyn in beslag genomen by een familie ter plaatse. De oolitie heeft proces verbaal opge maakt tegen een caféhouder omdat er na sluitingstijd personen in zijn café aan wezig waren, WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter Wilhelm. Z. van L. G. Oos terling en A. Roschmann Johannes Leonar- aus Franciscus. Z. van L. J. Westgeest en B. M. Martlnu Johannes, Z. van Jurlanus Bekooy en L. Nieuwenburg. Overleden: Erhard Gistav Freeh 64 J„ echtge noot van M. Poppen Susanna Perre 80 j., weduwe van C. A. de Keijzer. Ondertrouwd: L. B. Chavannes en J. C. Blom. GetrouwdP. H. Boukema en C. L. v. d. Werff Loop der bevolking. Vertrokken: M. C. van den Akker, naar Lel den, Cobetstraat 18a K. Konrad naar Köp- fenberg, Oostenryk J. Peters naar Den Haag, Heemskerkstraat 7 H. C. de Roos naar Heer len, Akerstraat 19 J. Korendyk en dochter n. Rotterdam, Mathenesserlaan 366b J. Braam /laar Hoogland, Groot Loendert J. Nell en gezin naar Voorschoten. Leidscheweg 189 A. f M. Kornmann naar Hilversum, Bachlaan 20 E. Klösener naar Den Haag. Stadhouderslaan 124 H. Snethlage naar Apeldoorn, Koning straat 7 N. van 'tWoudt naar Pijnacker, Katwykschelaan 13 J. Kramer naar Urk. Wijk 488 L. Margadant geb. Kolter naar Medan, N. O.-I. H. M. Vermasen naar Den Haag. Jos. Israëlslaan 42 J. de Vries naar Den Haag, J. P. Coenstraat 16 E. Kessler naar Duitschland L. Kroes naar Den Haag. J. P. Coenstraat 15 M. E. v. Weideren Baren Rengers. geb. Baronnesse Van Pallandt r.aar Oostenryk M. J. Janssen naar Maashees en Overloon A P. H. Boukema naar Delft, Ti- morstraat 21 O. E. M. 'tHoen geb. Bonas n. Lelden R. Zwoisman n. Den Haag. Thor- beckelaan 125 A. Burggraaf n. Alplicn a. d. Ryn, Sliende 2 P. H. J. van Mourlk naar Barradeel, Mlnnertsga 127 A. C. v. Dinther n. Vught. Heikantstraat G. Mcyer n. Den Haag (Loosduinen) v. d. Gaagstraat 39. Gevestigd: C. R. Koole geb. Barendregt en zoon. v. Z. v. Nyeveltstraat 259 J. v. d. Berg. Storm van 's-Gravesandeweg 64 J. F. Berk hout. Beukenhorstlaan 3 H. H. M. Borre- eaard, WIttenb.weg 10 J. H. Bosch en gezin, Bloemcamplaan 20 A. Bruckhoff, Witten- burgerweg 102 J. M. T. Sierêmani, Rijks straatweg 536 R. P. A. Dijker, Berkeniaan I L. C. Ernst. Eikenlaan 14 M. Frlencil. Acacialaan 11 A. G. C. Geppert. Willem III Laan 7 S. W. H. Hoovkaas. geb. Gersom, Rijksstraatweg 338 F. J. Goedman. Teylin- gerhorstlaan 23 M. H. Harms. Bloemcamp laan 20 E. T. Hollestelle, Hyacinthstraat 13 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7