ANEKDOTEN Goede oplossingen Ze geloofde er niets van RAADSELS Oplossingen een goed rapport. Het is een gezellig werk je den tuin te helpen opknappen. Truusje van Weizen Ik zag den pauw ook meermalen. Je trof het, dat hij juist zijn staart voor je opzette! Viertal de Neef Allen gefeliciteerd met je overgang. Nu hoop ik natuurlijk, dat jullie geregeld kunnen zenden. Leeren is loch wel prettig en heel nuttig. Was Va ders feestdag fijn? Jan de Graaff Dank voor je aardig teekeningetje en voor je anekdoten. Marie de Graaff Het was ook aardig, dat Jan voor je teekende, voor ons beiden. Annie Klos Dan zullen we de speelsch- heid en de raadsels maar beurtelings hun "zin moeten geven! Ja. je kaart was heel mooi. Geertje van Ommering Dit is een mooi briefje zoo. Je vindt het toch wel prettig nog een jaar op school te blijven? Maartje van Ommering Twee verjaar dagen in één week. daar hebben jullie niets op tegen' Feliciteer Moeder van mij-; je broertje zal het nog niet begrijpen. Sary Akkerman Het spreekwoord was ook voor de knapperds; het is dus mooi, dat je het hebt. Heeft Broertje geen last meer van zijn been? Anny Bekooi Wat de mooie kaart be treft: van jou kon ik het ook haast niet denken, maar het is dan toch eigen werk in de familie. Je foto heb ik inderdaad gezien; je staat er goed op. in je trui met de mooie ballen. Lydia Botermans Leuk .dat Beppie Je al zoo goed kent Doe maar flink je best, dan blijft je rapport wel mooi. Heb je ver leden week niet gelezen, dat ik je mooie kaart ontvangen had? Willy Corbijn van Willenswaard Dit is alvast een mooi verjaarscadeautje. Als jul lie postpapier krijgen, ben ik ook goed af! En het voordragen van het stukje ging dus goed. Nellie Kramp Ja, het mooie weer Zon dag lokte velen tot een wandeling. Jij hebt flink meegedaan. Bedankt voor je raad seltje. Allda van der Holst Heel veel plezier vanavond; ik wil er natuurlijk graag wat over hooren. Jij hebt je beenen ook goed gebruikt Zondag. Ook dank voor je raad seltje. Annie van der Vos Dan bof ik ook bij jouw rapport. Waarom? Jo Drabbe De correspondentie doet donken aan het versje van: De boom wordt hoe langer hoe dikkerMaar op het tweede deel van het versje moet zij niet gaan lijken! Van de raadsels las je hier boven. Cobi Lindhout Bedankt voor je anek- do'e. Janna Struik Hartelijk welkom in onze raadselfamilie. Nu zijn 3 oplossingen voldoende, maar je mag meer inzenden. Lees nog het slot der correspondentie. Truus Verworst Je bent goed af met je mooie cadeau. Met raadsel II ben je de ecnige niet Tot slot herhaal ik weer eens, vooral voor de nieuwelingen: insturen tot uiter lijk Dinsdagmorgen 9 uur aan Bureau Lcidsch Dagblad of aan mijn adres: Was- straat 5. Verder: kleineren, leeftijd 711 jaar; grooteren, leeftijd 1116 jaar. En ailen steeds leeftijd onder de raadsels. Hiermee eindig ik. Tot de volgende week. Allen hartelijk gegroet door jullie Raad seltante, Mevr. M. J. BOTERENBROOD. Ingezonden door Leendert Ravensbergen. Je moet durven! /Mijnheer, hier is de ladder terug, die Vader van u geleend heeft. Hij heeft er twee sporten van gebroken en of u deze gauw wilt laten maken, want Vader heeft de ladder morgen of overmorgen weer noodig!" Ingezonden door Leendert Ravensbergen. Gelijke rechten. „Karei, je had mij toch beloofd precies om zeven uur thuis te zijn?" „Ja, Pa." „En ik had je een pak slaag beloofd, als je te laat thuis kwam." „Ja, Pa, maar daar ik mijn belofte niet tehouden heb, hoeft u de uwe ook niet te ouden." ontvangen van: Alida Stikkelorum, Koosje Stikkelorum, Leny Hartwijk, Jan Bronsgeest, Neeltje Kolderman, Bep Ciama, Marie Brokaar, Yvonne de Vries, Ali Verschoor, Arle Sam- som, Cobi Wijnbeek. Bep van Wouden berg. Abram Fakkel, Jannie Boom, Loesje Arnoldus, Bart Damsté, Rietje Pielanen, Janny van Groeningen, Ida Maria de Graaf, Willy van Rijn, Rietje Brandt, An nie Keyzer, Wlm Keyzer, Rietje Keyzer, Nanny Keyzer, Plet Lagas, Henny v. Vliet, Trijntje van Schalk, Rlka de Graaf, Jettie Heyloo, Ric Smittenaar, Ans Korswagen, Joop Schouten, Geertrui de Groot, Emma de Groot, Ria Smits, Bram Smits, Jacques Vallentgoed, Jan de Graaf. Grietje de Graaf, Corry Dek, Bennie de Bruin, Ineke Boterenbrood, Elsje Boterenbrood, Rietje van Strien, Leen Guyt, Amerlk Guyt. Wil lem Guyt, Aukje van der Walle, Lientje Weeda, Adriaan van Vliet, Marietje van Vliet, Bernard van Vliet, Henny Hoogstra ten, Gerrit van Egmond, Jacobus van der Valk, Koos Kromhout, Kees van Dlggele, Annie van der Reyden, Ida de Lange, An nie van Katwijk, Wim de Graaf, RJna ter Wee, Wim Betgen, Rle Hartevelt, Prijna Hartevelt, Co Hartevelt, Jannie Hartevelt, Annie Schipper, Annie Schneider, Liesje van Driel, Ankie van Driel, Corrie Kuyt, Leuntje Koekebakker, Johanna Koekebak- ker, Martha van den Burg, Coba van den Burg, Truusje Sluymer, Hannie de Wek ker, Suusje de Wekker, Nel van der Bijl, Mlentje de Water, Annie Schouten, Rite Mizée, Nico Smit, Marietje Prenen, Jan nie van Biezen, Bouwe Broers, Nellie Mei- nema, Ella Meinema, Nico Verboom, Flora de Wit, Beppie Bouter, Gerrle Gijs man. Willem Laman, Paulus Laman, Ma rietje Laman, Bram Wiggers, Tlni Ser- Üèr, Corrie van Weizen. Jack de Geus, SQae de Geus, Jaap Kruit, Coba Verllnd, Trulda Overduyn, Truusje van Weizen, Jannie de Neef, Mientje de Neef, Nelly de Noéf, Jetje de Neef, Jan de Graaff, Marie de Graaff, Trleneke van Manen, Annie iClos, Geertje van Ommering, Maartje van Ommering, Rietje de Nobel, Greetje Brus- see, Rle Devellng, (Joop is nog te jong, moet 7 jaar zijn, om mee te mogen doen; en is het dichtgeplakte velletje, zonder naam, met 5 oplossingen, waarvan 3 goed, van no. 3?), Sary Akkerman. Carla Op- tendrees, Lydia Optendrees, Anny Bekooy, Lydia Botermans, Willy Corbijn van Wil lenswaard, Prijna Slootweg, Hester Sloot weg, Nellie Kramp, Marietje Hoppenbrou wer, Allda van der Horst, Annie van der Vos, Jaantje de Geus, Jo Drabbe, Cobi Lindhout, Janna Struik, Ans Nteuwen- huys, Matthl van Leeuwen, Liesje Schild, Truus Verworst, Mieke Janssen. De gebroeders Grimm, die zooals je wel weet, een massa prachtige sprookjes ge schreven hebben, woonden, samen in een stil huis te Berlijn. Op een dag werd daar heel zachtjes en bescheiden aan de bel getrokken. Een klein meisje stond op de stoep, en wilde mijnheer den sprookjes schrijver spreken. Ze werd dadelijk in de werkkamer van Jacob Grimm gelaten en deze vroeg haar vriendelijk, wat ze kwam doen. Bent u de oom, die de sprookjes ge schreven heeft?" vroeg het kleine ding. „Ja, lief kind, mijn broer Wilhelm en ik hebben ze samen geschreven". „Dus ook het sprookje van den slim- men kleermaker, waar aan het slot staat: Wie het niet gelooft, moet een daalder be- talen?" „Ja, dat heeft m'n broer Wilhelm ge schreven". En hij nam het meisje bij de hand en bracht haar in de werkkamer van zijn broer. „Oom", zei toen het meisje tot dezen, „Uw sprookje is erg mooi, maar Ik geloof niet, dat een kleermaker ooit een prinses tot vrouw krijgt, al is hij ook nog zoo slim". „Denk je van niet?" vroeg Wilhelm een beetje verlegen. „Nooit", zei het meisje. „En aan het slot van het sprookje staat immers: Wie het niet gelooft, moet een daalder betalen. Nu, ik geloof er niets van en daarom kom Ik u den daalder brengen. Ik heb nu nog maar de helft, maar later breng lk de rest". Eerst wilde Wilhelm het geld niet aan nemen, maar het meisje zei: „Het komt U eerlijk toe, Oom. Ik moet den daalder betalen, dat zegt moeder ook." En met een vriendelijk knikje liep ze naar de deur. (In de raadsels wordt uitsluiteno de nieuwe spelling gebruikt). voor allen om uit te kiezen, de groteren vier; de kleine ren drie goede oplossingen I. Ingebonden door Annie Keyzer. Welke stokers bewijzen de minste dien sten? n. Ingezonden door Drietal van Vliet. Met g vlieg ik hoog in de lucht, Steekt een m je, ik wed, dat je zucht, Met b ben ik altijd een drank, Met d ben ik kort of wel lang, Met w vind je mij in 'de zee, Met v gaan er drie met mij mee. III. Ingezonden door Marietje Laman. Mijn geheel ls een eilandje ln de Griek se Archipel van 5 letters en 2 lettergrepen. 1, 2, 3 ls een jongensnaam. 4, 5 ls een dier. 3, 4, 5 is een klein bosplantje. 3, 2 is een andere naam voor Moeder, l, 4, 3 be hoort bij het rekenen. IV. Ingezonden door Nico Smit. Van Karei V weet men, dat hij nooit gebakken aardappelen at. Ook at hU ze nooit bij bloemkool of vis. Wie zegt mij, wat daarvan de reden ls? V. Ingezonden door Cornells Arbouw. Hier volgt een persoon, die iedereen nodig heeft, msonkechera. VI. Ingezonden door Rla Smits. Welk kleed draagt men niet? vn. Ingezonden door Marietje Prenen. Mijn geheel is een plaats in Zuid-Hol land van 9 letters. I, 7, 8, 4 is een klein dier. 1, 2, 3. 9 is een rivier. 4, 6, 3 ls een groente. 2, 3, 6 is een gladde vis. 5 is een medeklinker. vm. Ingezonden door Lodewijk Vos. Hier volgt een tovervlerkant. Van boven naar beneden, en van links naar rechts leest men: 1. Dansavonden.- 2. De eerste man. 3. Zuid-Amerikaans lastdier. 4. Een bons. der raadsels uit het vorige nummer. 1. De kachel. 2. Holland; h, vos, volte, Holland, staal, ent, d. 3. Kers; peer; bes; banaan. 4. Onzin. 5. Een rotte appel ln de mand, maakt al het gave fruit te schand. 6. Schaap, schaar. 7. Schelvis; schel, vel, el, Lies. 8. Om de jas dicht te maken.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 22