CORRESPONDENTIE Beste raadselnichtjes en -neefjes, Nu wil ik het inzenden van nieuwe raad- •ls weer een poosje stopzetten! Ik heb nog 10'n gTooten voorraad, die moet nu eerst at verder afgewerkt worden. En de leesten kennen hun eigen ongeduld; het achten op ingezonden raadsels is jullie iuw te lang! Dus: voorloopig laten we ■ggem tot de Paaschvacantie geen ieuwe raadsels inzenden. Wat je in wilt uren. schrijf of zamel je maar op tot na len tijd. Wèl anekdoten, dat kan door- lan. Nu iets over de raadsels uit het vorige ummer. Als oplossing op raadsel I was ilak" ook goed. En in raadsel V zat een lein drukfoutje, door de meesten zelf al pgemerkt, het laatste woord moest ichand" worden, dus één d moest n zijn. aadsel II schijnt moeite gekost te hebben. Degenen onder jullie, die langer mee- o:'n, zullen deze week wel, althans ui edachten, stilgestaan hebben bij den lOen [aart, den dag dien jullie voor mej. Koop- ïans van Boekeren tot zoo'n feestdag laakten. Het moet ook haar een vreugde eweest zijn, dat jullie haar zoo je gehecht- eid aan haar toonden. Moge deze blijde erinnering, naast vele andere aan haar, jullie gedachten blijven voortleven. Nu begin ik aan de brieven. Bep Nieboer Hier wil ik jou geluk- renschen met je geboortedag, die juist oorbij is. Voor jou nam mej. Koopmans an Boekeren een bijzondere plaats in en ij zult haar zeker in stilte herdacht heb- en. Annie van der Reyden Ja het leeren i'ordt steeds moeilijker en jij dus steeds napper. Annie van Katwijk En wat doe Je dan uiten, wandelen of spelen? Het wordt nu ijn weertje voor je. Wim Betgen Dat is een goede verdee- ng: zes maanden voor spelen en zes maan- en voor lezen. Alles op zijn tijd! Annie Schipper Bedankt voor je beide aadsels. Annie Schneider Je was toch heusch ;el alleen jarig? Je noemt me daar een antal cadeaux op. voor twee of drie kln- leren genoeg! Voel je je niet heel erg ver end? Van één cadeau hoop ik eens iets te len! Liesje van Driel Het wordt een heel j fscheid; wanneer heeft dat plaats? Gaan e repetities naar je zin? j Ankic van Driel Jij houdt veel van fandelen, is het niet? Er is niet altijd leuws. Wat neem je toch lang afscheid an me! Corrie Kuyt Zoo laat je me fijn mee- even in je boek. Nu hoop ik het verdere erloop ook te hooren, nu Je me zooveel erteld hebt. Jullie hebben heerlijk kunnen j pelen met zoovelen, Zondag. Leuntje Koekebaker Ja jullie brieven •aren wèl laat, gelukkig niet te laat. Be- ankt voor je anekdoten. Beurt afwachten! Johanna Koekebakker Ja ik kan me oorstellen, wat een fijne pret jullie gehad ebben Zondagmiddag in de duinen. Be- lankt voor je aardige anekdoten. Martha en Coba v. d. Burg Nog dank oor je gelukwenschen. En Coba is harte- ijk welkom. En jullie beiden gefeliciteerd net je overgang. Nu lossen jullie zeker amen de raadsels op? Truusje Sluymer Dat was een heer- ijke lange Zondag voor je, verleden week. len je niet in slaap gevallen op de terug eis? In Artis is veel te zien. Hannie de Wekker De voorjaarsklee- en hebben dus al dienst gedaan. Een fijn levoel hé, deze weer voor het eerst aan te iebben. Dit raadseltje is te bekend, Hannie Suusje de Wekker Nu jij weer een leen stukje! Je Oom had het goed bij jou, londerdag! Kunnen het hondje en de poes iet wel met elkaar vinden? Ik vind het naar knap. die lange brieven van je. Mientje de Water Bedankt voor je taadsel. Kees van Diggele Zeg, blijf jij aan het leest vieren? Alida Stikkelorum Natuurlijk vind ik ie rapport prachtig met zulke cijfers. Met ?et borduren schiet je flink op. Bedankt toor je raadsel. Koosje Stikkelorum Nu mag je weer een stukje alleen, waarin ik je vertel, dat 4 ook jouw rapport mooi vind. Blijf zoo ie best doen. Leny Hartwijk Neen, nu kan de stem ming niet zoo opgewekt zijn. Ik hoop van êanscher harte, dat er vooruitgang is ge komen. Jan Bronsgeest De nichtjes hier heb ben den tijd nog met wat je vraagt. Het was kostelijk weertje Zondag voor een wandeling. Bep Orama Je hebt dus een fijn leven tje op school: en nu ook flink leeren, dan is alles in orde. Want nu wil je natuurlijk bij Neeltje blijven! En lukt de gymnastiek oefening je al? Neeltje Kolderman Dus nu twee bek jes er bij! Bep en jij hebben het zoo gezel lig in de klas. Een mooi cadeautje voor je overgang! Yvonne de Vries Hartelijk welkom; natuurlijk is het goed mij nu Tante te noemen. Van 1116 jaar behoor je bij de grooteren, dus na je elfden verjaardag be gin je met minstens vier raadsels. Nog dank voor je gelukwenschen. Na Paschen ontvang ik dan graag je raadsels, Ali Verschoor We hebben nu de .zomer se, he dagen" van Maart. Maar we zullen toch het spreekwoord van zijn staart goed in gedachten houden! Arie Samsom Zulke bijzonderheden mag je wel; op school, en dan het feest van je Oom en Tante niet te vergeten! Heel veel plezier. Cobi Wijnbeek Ook je naam in den brief, niet alleen op de enveloppe. Verder ben je een knapperd, weer alle raadsels goed! Je bent veel punten vooruit op je rapport; zoo kom je er wel. Beb van Woudenberg Iedereen ver langde buiten te zijn Zondag met het heer lijke weertje. Maar je zusje gaat door weer en wind, merk ik. Jannie Boom Over zoo'n mooi rapport moet ieder tevreden zijn. Heerlijk, hiermee thuis te komen en het aan Moeder en Vader te laten zien. Gezellig, nu met Je zusje samen. Die raadsels, die je klaar had liggen, mag je me dan nu nog sturen. Loesje Arnoldus Natuurlijk best, Je brief bij mij in de bus te werpen. Bart Damsté Welkom! Als het noodlg is, mag je nog wel een beetje hulp hebben. En vertel me eens, wie Joe is? Rietje Pielanen Nu ga je dus met je broertje samen naar school. En moet jij onderweg goed op hem passen! Nu het beloofde versje: Wees steeds een zonnestraaltje. Voor ieder, die je ontmoet Dan geef je licht en warmte, En heb je het zelve goed. En gefeliciteerd met je verjaardag; nu lijkt dit haast een verjaarsversje! Ida Maria de Graaf Wat een pracht rapport.! Jij behoort wel tot de knapsten uit de klas. Je bent een ijverig meisje, dat merk ik aan je raadsels ook steeds. Los je nu met Gerrie samen de raadsels op? Rietje Brandt Het was Zaterdag een heele gebeurtenis voor Ellie en ook voor jou. Je kon van het kijken er naar niet genoeg krijgen, denk ik. Cobi Erades Je hoeft me heusch niet te vertellen wat een werk dat is, zoo'n jurk voor jou! Het is geen babyjurkje! Het is toch leuk, dat jij voor de kleinigheden zorgt. Een heel moo; rapport, hoor. Je bent elf jaar, dusvier oplossingen. Truus Buis Ook jij moet minstens vier goede oplossingen hebben; grooteren 1116 jaar. Denk er aan volgenden keer. .Prettig dat je nu het vak er bij krijgt, waarvan je zoo houdt. Trijntje van Schalk Je hebt het nu nog makkelijk buiten schooltijd. Dat is wel prettig, vooral met dit mooie weer. Rika de Graaf Het zijn inderdaad prachtige cadeaux, die jij kreeg. Zoo'n schooljaartje er bij is nog wel heel nuttig. Rie Smittenaar Moeder en jij hebben dan gezellige, doch drukke dagen met den bazar Heb je veel speldjes verkocht? Jettie Heijloo Dat was nog een na-ver rassing voor me. je mooie felicitatie. Wei- bedankt. Ja, nu kun je het goed onthouden. Dat is ook een feest, als je broer over is. Leuk dat je een poppepakje gaat hand werken. Welke kleur? Nel van der Bijl Met het zachte weer konden je broertje en zusje dus al fijn in den tuin. Maar zoo is het nog niet eiken dag. Ankie en jij gebruiken de beenen goed. Rite Mizée Twee goede berichtenweer beter en je overgang. Moet je ook al huis werk maken nu? Nico Smit Ik zou het dubbele exem plaar dan aan iemand geven, wien je er een groot pleizier mee doet. Wat jij voor stelt, is heusch geen gewoonte, al is je bedoeling erg aardig. Dank voor je anek dote. Jannie van Biezen Feliciteer Moeder nog van me. al is het wat laat. Die „zin" van jou bij raadsel IV kon er ook wel mee door. Hoe stelde je die letter voor? Nu hopen we dan nog veel en prettig te cor- respondeeren samen, nietwaar? Nico Verboom Wat kun jij keurig tee kenen en mooie letters maken. Je maakt een heel werk van Je brief. Natuurlijk ben ik blij met zoo'n bijzonderen brief. Je bent een echte teekenaar! Adres en afzender, alles is leuk bedacht en keurig uitgevoerd. Dank voor je raadsel. Flora de Wit Jij bent een knapperd op school! In Maart durven we nog niet op het zachte weer vertrouwen. Beppie Bouter Ik denk, dat jij zoo wel tevreden bent deze week. Gerrie Gijsman Niets is mij liever, dan dat je elke week trouw inzendt. En je bent Ida's vriendin, hoorde ik Plezier ge had gisteren? Cath. v. d. Walle Helaas weer te wei nig goede oplossingen. Je hebt pech. maar laat je hierdoor vooral niet uit het veld slaan. Vind je het prettig, nu weer zoo lang thuis te zijn? Je vraag aan Janny wacht nog. tot zij weer in de correspon dentie komt. Ans Korswagen Ik vind je cadeaux leuk en practisch. Ieder vraagt toch. wat hij het liefst heeft. En dat is bij ieder ver schillend. Zoo nieuwsgierig als jii 's Za terdags, ben ik naar jullie briefjes! Een paar weken terug had ik ook al een sol licitante in onze familie! Voorloopig zal ik nog maar blijven! En nu vlug het versje dat je te goed hebt van mij: Het uur vervliegt! Elk oogenblik snelt voort. en keert nooit weer. Besteed Je 't niet, 't Verlies is groot Bedenk dit steeds en leer! En, jij had gelijk; dit raadsel had er al Ingestaan; zeg het Vader maar. Geertrui de Groot Nu naderen jullie feestdagen. Jij alvast hartelijk gefelici teerd. Je rapport vind ik heel goed. Emma de Groot Jij hebt ook een goed rapport. Vind je het prettig in dp nieuwe klas? Jan de Graaf Heel begrijpelijk, dat je nu op wilt houden. Het is prettig, dat je al die jaren met zooveel plezier mee hebt gedaan; en die herinnering blijft. Ik dank je voor je goede wenscben en de mijne geef ik jou insgelijks mee. Rietje van Strien Feliciteer Moeder van mij. en een heel prettigen dag. Zon dag. Leen Guyt Ja, die groote letter laat me wel zien, dat je bril hoog noodig is. Je bent er gauw aan gewend. Willem Guyt In de eerste plaats feli citeer ik je alvast met je verjaardag. Pret tige dagen deze week. Heeft het onder zoek al plaats gehad? Wij hopen allen dit weertje te houden. Amerik Guyt Ja, het is beter dat je nu recht gezet wordt. Nu kan het nog. Aukje v. d. Walle Het is heerlijk, al les te zien uitbotten in den tuin en buiten van het heerlijke weer te kunnen profi- teeren. Zijn de takken in de vaas mooi uitgekomen? Lientje Weeda Ik merk wel. dat jij heel veel van je kleine zusje houdt. Henny Hoogstraten Ik herken het zelfde postpapier als van Riekje. Ik was met je kleine briefje heel tevreden en jij wel met dit korte praatje nu. hè'' Riekje Leemans Nu kreeg ik weer eens zoo'n snoezig poppe-envelopje van een raadselnichtje.zonder raadsels! Je was nog te vol van „stoepje blauw denk ik. Gerrit van Egmond Wil je je ouders mijn deelneming betuigen? Wat een schrik voor jullie allen. Dit zijn droevige dagen. Jacobus van der Valk Maart verwent ons een beetje met die heerlijke zachte dagen. Koos Kromhout Als je zoo van re petities houdt, zul je er ook wel goed voor staan op school. Bedankt voor raadsel en anekdote. Drietal Laman Paul en Willem, gefe liciteerd met jullie overgang. Bram Wiggers Het was Zondag fijn weer om uit te gaan. Ik begrijp dat je ge noten hebt. Coba Verlind Je viel met je neus in de boter: het was net de goede dag om weer op school terug te komen. En hoe is de foto geworden? Je bent eerder beter dan je dacht; dat viel mee. Truida Overduyn Nog enkele kinderen hebben me over hetzelfde feesl geschre ven. Daar viel wat te lachen! Had Tini een prettigen verjaardag? Hoe gaat het met de kleine eendjes? Bennie de Bruin Prettig te lezen van

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 21