LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 9 Maart 1938 VISSCHERIJ BERICHTEN VRAGENRUBRIEK SENORITAS LS rrwuotfb Uit de Rijnstreek AGENDA VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN .9 Maart. Tarbot 9484 ct. per kg., tong 110—66 ct. per kg., heilbot 106—74 ct. per kg., griet f.36—16 per 50 kg., groote schol f. 13.5011.50. middel schol f. 2115. zetschol f. 3222, kleinschol f.26—10. bot f. 11.50—6.50. schar f. 12.50—3.60. tongschar f.52—24. poontjes f. 11.509.00, groote schelvisch f. 6460, middel schelvisch f. 4338. kleinmiddel schelvisch f. 2623, kleine schelv. f. 20—12. groote gul f. 11.50—8.50. wijting f. 12.50- 2.40, makreel f. 1412. kl. gul f. 12.509. kabel jauw f.5419 per 125 kg., vleet f. 3.332.00 per stuk. leng f. 2.751.40 per stuk en koolvisch f. 0.700.20 per stuk. Aan den afslag 8 trawlers: IJM 116 met f.4150. IJM 115 f.5840. IJM 64 f.1620. IJM 111 f.1630. IJM 165 f. 1670. IJM 58 f. 3290. IJM 10 f3220. IJM 103 f.1870; 1 Deensche kotter E 329 f.1380. en 10 loggers met versche visch: KW 162 f.630. KW 19 f. 910. KW 24 f. 650. KW 35 f. 500. KW 41 f.1180. KW 51 f.570. KW 155 f.800. KW 27 f.430, SCH 341 f.770. IJM 201 f.630. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt: ..Hercules-' IJM 196. 30 m. schelvisch, 35 m. braadschelvisch, 100 m. gul en koolvisch, 40 m. wijting en platvisch. 65 m. radio en 20 m. varia. Totaal 340 m. en 350 st. stijve kabeljauw. „Maria R. Ommering" IJM 7. 30 m. schel visch. 40 m. braadschelvisch, 25 m. radio, 40 m. gul. 20 m. koolvisch. 15 m. wijting en 10 m. varia. Totaal 180 m. en 250 st. stijve kabeljauw. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt ..Alkmaar" IJM 31 (van de Barentszee). 850 kisten schelvisch. 600 kisten gul en kabeljauw, 50 kisten roodbaars. Ontploffing in lucifersfabriek L. S. te B. - Neen. een afdoend middel is er niet. Veel wasschen, lederen dag schoone sokken aantrekken en wat talkpoeder ge bruiken. S. R. te L. - Droge poeder gebruiken. B. H. te L. In elk geval handelt u verstan dig alle vragen om inlichtingen naar waarheid te beantwoorden. Kasuitkeering zal u wel worden toegestaan. In hoeverre na afloop daarvan direct steunuitkee- ring kan worden verleend, zal de dienst van sociale zaken moeten beoordeelen. A. de B. te L. Ook ons komt het u gege ven antwoord onbegrijpelijk voor. Het doet er inderdaad niet toe. wie de kosten voldoet. Is hier geen misverstand in het spel? Informeer nog eens nadrukkelijk en vraag daarbij opgave van de redenen en op grond van welke bepalingen u niet alleen voor het onderhoud zou kunnen zorgen. M. K. te L. - Het belastingjaar begint 1 Januari en eindigt 31 December. Aangezien u in 1937 belastingplichtig werd. werd u een aanslag opgelegd over 6 maanden. Volgens den toestand op 15 Januari 1938 moest li worden aangeslagen over een vol jaar 1 Jan. t/m. 31 Dec. 1938. J. H. V. te L. - De becijfering van uw schoolgeld-aanslag is juist. Mevr. E. M. O. te L. Wij kunnen U onmo gelijk in kort plaatsbesprek de regels voor bridge uiteenzetten. Wendt U tot den boekhandel. Acht meisjes liepen brandwonden op, van wie één zeer ernstig. In de N.V. Nationale Lucifersfabriek, gelegen aan de Willem II kade te Weert, heeft zich gistermiddag een ontploffing voorgedaan, waarbij acht meisjes brandwonden opliepen, van wie één zeer ernstige. De explosie had omstreeks vier uur plaats in de completeeraf deeling der labriek. waar een hoeveelheid licht ontvlambare stofefn tot ontploffing kwam. hetgeen met een hevigen slag gepaard ging. Er ontstond een geweldige vlam, welke zoover uitschoot, dat zelfs enkele meisjes op deze afdee- ling werken hoofdzakelijk meisjes die zich op en aftand van acht meter bevon den. noz brandwonden opliepen Een drietal geneesheeren was spoedig aanwezig en verbond de gewonden, die vervolgens allen naar huis konden gaan. De gerepuireerde mo'.or'orandspuit van Weert slaagde er na een half uur in den ontstanen brand, welke zich doordat de aangrenzende afdeelingen door stalen schuifdeuren gescheiden zijn. tot de com. pleteerafdeeling beperkte, te bluschen De oorzaak van de explosie is onbekend. DE BOTSING TE LISSE. Eén der gewonden overleden. De 33-jarige C. Kuyper uit Loosduinen, die gistermorgen bij de botsing tusschen een vrachtauto en een tram op den Rijks straatweg te Lisse zwaar wend gewond, is gistermiddag in het Gemeenteziekenhuis aan den Zuidwal te Den Haag overleden. FELLE BOERDERIJBRAND TE GEVERIK. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 771. Hedenmiddag 2 uur: 768. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 770.5 Toulouse. Laagste barometerstand 736.6 Nordöyan. Verwachting tot morgenavond 7 uur. Meest matige Westelijke tot Zuidwestelijke wind. Mistig of betrokken tot zwaar bewolkt. Weinig of geen neerslag in het Noorden, in het Zuiden waarschijnlijk droog. Weinig verande ring in temperatuur. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het .Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De hooge drukking in het Zuiden heeft voor al aan haar Oostzijde in beteekenis verloren. De kern ligt thans over de Golf van Biscaje. Over Midden- en Zuid-Frankrijk, Zwitserland en Zuld-Duitschland ls het nog rustig en wind stil weer met lage ochtendtemperaturen en uitgebreide mistgebieden Over de Britsche eilanden en onze omgeving ls de Westelijke tot Zuidwestelijke wind wat toegenomen. Nog steeds wordt subtropische lucht aangevoerd, plaatse lijk is het weer ln deze lucht somber met ge laagde bewolking, welke hier en daar als mist tot aan den grond reikt en o.a. over Ierland motregen veroorzaakt. Over de Noordelijke helft van ons waarne mingsgebied blijft de depressietoestand nog aanhouden. Langs de Zuidelijke Noorsche kust, over Denemarken en de Oostzee, waait het krachtig uit Westelijke richtingen. Tal van stations in Scandinavië melden zwaren neer slag. Over Zweden ls de vorst weer tot matig toegenomen. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: WN.W.. 7 gr. Cbedekte lucht. Londen: W.Z.W., 4 gr. C., opklarend. BerlijnW.Z.W., 9 gr. C.. bedekte lucht. Nice: Windst., 5 gr. C„ goed. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 5 gr. C. (41 gr. F.). 12 uur 's midd.: 8 gr. C. (46 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Donderdag. Voorm. te 8 u. 19 min.; nam. te 21 u. 08 min. LICHT OP VOOR FIETSERS. Woensdag: 6.22 n.m. tot 5.58 voorm. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 9 Maart op: 10 uur 06; onder 1 uur 46. Vier varkens omgekomen. In het gehucht Geverik te Beek (L.) is sistermiddag brand ontstaan in de uit gestrekte boerderij van den biggenkoopman J. Schols Het vuur greep snel om zich heen en slechts met de groots.e moeite kon de levende have. althans voor een groot deel. in veiligheid worden gebracht. De brandweer uit Beek verscheen door den grooten afstand, welken zij moest af leggen. eerst na langen tijd en heef, ge durende eenige uren water op het vuur geworpen. De laaiende vuurzee verteerde vijftig stapels graan en een aanzienlijke hoe veelheid hooi en stroo. Drie zeugen en een beer kwamen in de vlammen om. Slechts een gedeelte van de woning kon behouden worden. De rest der ge bouwen brandde uit. De oorzaak van den brand ls onbekend. De schade wordt door verzekering gedekt- OVERVAL MET BEROOVING. 46-jarige man van geld beroofd en ernstig mishandeld. Gisteravond heeft in het Timorpark, dat zich aan den buitenkant van Den Helder bevindt, een brutale overval met beroo- vlng plaats gevonden, waarvan de 46-jarlge heer N. het slachtoffer ls geworden. De man is namelijk gewond op den rijweg bij het park aangetroffen. Hij zakte spoe dig in elkaar. Hij bleek met een steen of een ander voorwerp aan het hoofd te zijn verwond. Bij een onmiddellijk ingesteld onderzoek van de politie bleek, dat een be drag van f.90, dat hij bij zich had, was verdwenen. De heer N. had zich gisteravond, in af wijking van zijn gewoonte, van zijn woning aan de Vischstraat, naar het Rusthuis Parkzicht begeven, om aan den bejaarden heer Verheus, die daai inwonend is, de huur van eenige woningen te brengen. Het is wel zeer merkwaardig dat de overvallers juist nu den aanval gepleegd hebben. Onderweg is hij toen door twee personen aangegrepen, op het hoofd geslagen en van de fiets gerukt. Na het geld. dat hij in een broekzak bij zich droeg, te hebben gesto len. zijn de mannen gevlucht. Een van de bewoners van de Timorlaan de heer de Wijn meende kermen te hooren en bulten gekomen, zag hij het slachtoffer op den grond liggen. Hij riep zijn echtge- noote en gezamenlijk brachten zij het slachtoffer binnen. De politie werd opgebeld en ook de St. Lidwina-stiehting werd op de hoogte ge steld. Na overbrenging daarheen werd den heer N. onmiddellijk geneeskundige hulp gebo den. Het bleek dat hij een zware hersen schudding en eenige ernstige hoofdwonden had opgeloopen. De politie heeft ijlings het park afgezet, daar men van plan is met speurhonden een onderzoek ln te stellen. Uit de vage mede- deelingen van N kon slechts een gebrekkig signalement worden samengesteld. (N. R. Crt.). het vermoeden, dat het hier iets emstigers betrof dan een eenvoudige zaak van dief stal en verduistering. Reeds van het oogenblik af, dat de thans gearresteerde directeur E. J. G. de R aan de vennootschap verbonden werd. schijnt hij zich aan frauduleuze handelingen te hebben schuldig gemaakt in samenwerking met den directeur van het verkoopkantoor, zekeren C. C. R. Het verleden van de R. bestaat uit een aaneenschakkeling van goede posities. wel_ ke meestal eindigden met een onverwacht ontslag of met een vlucht in het holst van den nacht, o.a. te Boedapest, waar hij lei der was van het verkoopkantoor van een wereldconcern. Na zijn benoeming te Lent had de R., een fraaie villa laten bouwen, die hij met luxe liet Inrichten; de meubelen zijn dezer 1 dagen door den leverancier, die tot nu toe geen betaling had kunnen krijgen, wegge haald. Het echtpaar de R. voorzag vier jaar geleden in het levensonderhoud slechts met het salaris dat mevr. de R. als verkoopster ln een Amsterdamsch magazijn verdiende. Dat de b:hartig.ng van den verkoop van de producten der fabriek werd opgedragen aan het verkoopskantoor Ameropa schijnt achteraf een belangrijk onderdeel te zijn geweest van de practijken welke den ge arresteerden directeuren geld op moesten leveren. Men verkocht een groote partij lampen tegen een prijs die hooger was dan ln de boeken werd vermeld. Het verschil staken de beide directeuren ln hun zak. Vervolgens ging men een stapje verder: groote partijen lampen werden verkocht, die in de boeken in het geheel niet werden verantwoord. Ook dit ging lamgen tijd goed. Men zorgde wel dat er voldoende middelen bleven om de loonen en vorderingen te voldoen. Uiter lijk ging de zaak goed. Maar tenslotte wer den de privé-leveranciers en de crediteuren van de vennootschap niet meer betaald, reis- en verblijfkosten werden tot groote bedragen opgevoerd. Toen begonnen de commissarissen te vermoeden, dat er wel eens iets niet in orde kon zijn. De Thermion ls een combinatie van een aantal kleinere fabrieken, die in dein loop der tijden in één bedrijf vereenigd zijn, doch nog steeds afzonderlijke vennoot schappen vormen. Een der commissarissen vroeg naar de balans van één dier vennootschappen, waaruit bleek dat deze er gunstig voor stond. Ook de balans van andere vennoot schappen vertoonde een dergelijk beeld, maar toen daarna de balans van het ge- heele concern opgevraagd werd, bleek daar. uit een tekort van niet minder dan f. 150.000. Onmiddellijk begaf de commissaris zich met eenige accountants naar Lent, consta teerde uit de boeken wat er ge beurd was en waarschuwde de Justitie. Hierop volgde de arrestatie van den direc teur van Thermion en een dag later die van zijn medeplichtige. De eene onthulling volgde op de andere. Het bedrijf moest worden stopgezet en het personeel ontsla gen. Toen kwamen ook de vorderingen los, met het gevolg dat een faillissement onver, mijdelljk was. De belde gearresteerden geven slechts de feiten toe, welke zij <hu eenmaal niet kun nen ontkennen. De vraag is waar het geld gebleven is; men vermoedt rü. dat de bult voor een groot deel In veiligheid ls gebracht. Het gevolg van een en ander ls, dat niet minder dan 225 menschen, die aan de Thermion werkzaam wamen, zonder brood winning zijn; ook enkele kleinere bedrij ven, die voor de Thermion onderdeden ver vaardigden, moesten gesloten worden. Het totale bedrag waar het om gaat ls niet bij benadering vast te stellen. Het te kort van anderhalve ton op de balans geeft echter eenige aanwijzing. „N.R.Crt." DE THERMIONFABRÏEK IN STAAT VAN FAILLISSEMENT. Bijzonderheden over wat zich heeft afgespeeld. Nu de rechtbank te Arnhem het faillis sement van de radiolampenfabriek Ther mion N.V. te Lent bij Nijmegen heeft uit gesproken, zal er bij de zeer vele leden van het personeel, dat tot nu toe in de hoop heeft geleefd dat het hier, zooals verleden week per circulaire werd medegedeeld, een reorganisatie van het bedrijf betrof, die met enkele dagen voltrokken zou zijn, wel geen twijfel meer aan bestaan dat dit jonge bedrijf te gronde is gegaan. De geruchten die aanstonds na de ar restatie van eenige leden van het personeel en de daarop gevolgde aanhouding van den commercieelen directeur en den directeur van het verkoopbureau Ameropa, dat de belangen van de Thermion, zooals nu wel gebleken is, op zeer zonderlinge wijze be hartigde, de ronde deden, rechtvaardigden ONGELUK OP EXERCITTETERREIN DER K.M.A. TE BREDA. Cadet-sergeant ernstig gewond. Op het exercitie terrein der Kon. Mil. Academie te Breda ls gistermiddag een ernstig ongeval gebeurd, waarbij de cadet- sergeant der infanterie van het Kon. Ned,- Ind. Leger. A W. Konlngh. zwaar werd gewond. Bij de rijles weigerde het paard plotseling voor een hindernis met het ge volg. dat de berijder ter aarde werd ge worpen. Het paard holde door en trapte daarbij op het hoofd van den op den grond liggenden cadet-sergeant. Enstig gewond in het gelaat, bleef hij bewusteloos liggen. Per brancard werd hij naar het diacones- senhiuks vervoerd, waar operatief Ingrijpen noodzakelijk bleek. Bij onderzoek bleek, dat hij behalve vleeschwonden aan het gelaat een kaatafracteuur en hersenschud ding had bekomen. Gisteravond werd geen direct levensgevaar aanwezig geacht. DIENSTBODE UIT HET RAAM GEVALLEN De 23-jarige dienstbode A. E. D. KIs gistermorgen ln de woning aan de Laan van Poot te 's Gravenhage, waar zij werk zaam was, uit het raam van de eerste verdieping gevallen. Zij viel met het hoofd op een betegelde plaats aan de achterzijde van het huls. Het meisje, dat vermoedelijk een schedelbasisfractuur heeft bekomen, is ln ernstigen toestand naar het Roode Kruis Ziekenhuis vervoerd. BUITENLANDSCH GEMENGD. SLUIKHANDEL IN VERDOOVENDE MIDDELEN ONTDEKT. De nationale veiligheidspolitie te Parijs heeft acht handelaren in verdoovende mid delen aangehouden. Hun activiteit strekte zich zoowel over Europa als over Amerika uit. De leider der bende ls een Zweed, zekere Karl Axel Astrand. een barman, die werkzaam is in gelegenheden aan de Champs Elysées en op Montpiamasse. IJN/T IN UTTtKEN NIEUWE UITGAVEN. Van W. Versluys' Uitg. My. N.V. te Am sterdam ontvingen \vy: „Wat de middenstander van het recht moet weten", een handboekje voor studie en praktijk, samengesteld door L. Beeren met medewerking van H. W. van Soest. ROOD 3 cent ORANJE. 2'/» cent 7347 (lngez. Med.) ALPHEN. Praatavond C. H. Kiesvereeniging. Door de Chr. Hist, kiesvereen. was in het IJsclubgebouw een „praatavond" georgani seerd, waar als spreker optrad het Tweede Kamerlid, de heer TJ. Krol. De voorz.. de heer J. Tuinman, opende de bijeenkomst. De heer Krol besprak den voor de C. H. U. teleurstellenden uitslag van de Kamerver kiezing. Men heeft zich afgevraagd of de ze teruggang veroorzaakt ls, omdat de C. H. U. zijn leider niet voorgesteld heeft als leider van het Nederlandsche volk. Spr. is verheugd dat dit niet is gebeurd. Na de propaganda van andere partijen te heb ben besproken, schetste spr. de samenstel ling van het tegenwoordige kabinet, dat voor de C. H. partij zelf een verrassing was Uitvoerig weidde spr. uit over de kabinets vorming Het gaat er, zoo zelde spr. bij de C. H. partij niet om wie achter de regee- ringstafel zitten, als er van een kabinet maar daden zijn te verwachten die reke ning houden met de Chr. grondslagen van ons volksleven. In het bijzonder wees spr. op den eisch der C. H. voor een nieuwe Zondagswet, die van het tegenwoordige ka binet niet Is te verwachten. De C. H. zal echter vasthouden. Waardeering had spr. voor de verbetering die ls gekomen voor Defensie. Spr. betreurde het. dat niet meer geld beschikbaar is voor de opleving der volks kracht. De C.H. zal blijven pleiten voor de sociale verzekering om vooral den kleinen zelfstandigen een onbezorgden dag te ver zekeren. Ook is spr. van meening dat meer voor de rijpere jeugd moet worden gedaan. Tenslotte wees hij er op dat de C. H. bo ven alles beginselpohtiek moet voeren, steunende op het onfeilbaar Woord van God. Verschillende vragen werden door den heer Krol beantwoord. Bij de te 's-Gravenhage gehouden exa mens voor stenografie (Pont) slaagden mej. A. Plante en voor machineschrijven de heer J. v. d. Kemp, belden opgeleid aan de inrichting van den heer G. Klok, alhier. BODEGRAVEN. Te water geraakt en verdronken. Maandagavond is de vijftigjarige slager A. S., vermoedelijk door den mist misleid, te Nieuwerbrug met zijn fiets in den Ouden Rijn gereden en verdronken. Gisteren is het lijk opgehaald. S. was gehuwd en was vader van drie kinderen. Weer een doodelijk ongeluk bij het zandgraven. Voor de tweede maal heeftn het zand- vervoer van de graverij aan den Weiweg naar den nieuwen Rijksweg een slacht offer geëischt. Weer werd een arbeider, ditmaal de 50-jarige gehuwde Kasius uit Drie- bruggen, aan het werk op het spoor lijntje dat de groeve verbindt met de stortplaats, gegrepen door een zand- trein. De man had natuurlijk kunnen weten dat een trein in aantocht was en boven dien moet iedere werker aan den lijn steeds dubbel op zijn hoede zijn, omdat er geen signalen gegeven worden, maar de treinen maken voldoende geraas. K. heeft echter in een moment van onoplettendheid geen erg in het gevaar gehad, de machinist, die achteruitreed zag den man niet en het zware gevaarte ging geheel over den ongelukkige heen, die op slag dood moet zijn geweest. Zwaar verminkt werd hij opgenomen. Dr. van Beek kon slechts den dood consta- teeren. HEDEN. Haagwcg 4: Alg. ledenvergadring der Am bachtsschool, 8 uur nam. Nomateg (le Binnenvestgr. 21): BUbellezlne M. Heymans, 8 uur nam. Rehoboth: Bazaar ten bate der Chr. Kleuter school Morschweg. 2l/a6 en 710 uur nam. Stadszaal (groote zaal): 1ste Leidsche Jaar beurs. 26 en 8—11 uur nam. Donderdag. Gerecht: 10: Theosophisch Genootschap. 8'/, uur nam. H. Morschweg 12: Bijbellezing P. de Bruijn van Leiderdorp. 8 uur nam. Rehoboth: Bazaar ten bate der Chr. Kleuter school Morschweg. 2Vj6 en 7—10 uur nam. Schouwburg: MIJ. voor Toonkunst. Neder- landsch Kamerorkest. 8 1/4 uur nam. Stadszaal (groote zaal): 1ste Leidsche Jaar beurs. 26 en 811 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.* „Serenade". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31. 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur „Het balboekje". Zondag van 2-7 uur doorloopende voorstelling. Lido-Thcater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Stormduivels". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling 2—7 uur en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.. „Swing Time". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 21/2 uur. Rex-theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2V« uur nam. en 8 uur nam.: „De Liefdes-para de". Zondag doorl. voorstelling 2-7 en 8u.nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst der Apotheken wordt van Zaterdag 5 t/m. Vrijdag 11 Maart a.s. waargenomen door de apotheken: D. J. v. Driesum, Mare 110, tel. 406, E. B. do Metz, Kamerl. Ónnesl. 28, tel. 3553 en J. Doe- dens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274 De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrlkus z. van P. v. Dam en H, Verhaar. LEIMUIDEN. Jaarvergadering; Protestantsche Begrafenisonderneming. De Protestantsche Begrafenisonderneming hield haar Jaarvergadering onder vooralt- terschap van den heer P. Rietdijk. Na de opening las de secretaris, de heer K. A. Wessellus de notulen en het Jaarverslag. De yereenlging telt 239 leden. Uit het ver slag van den penningmeester, den heer Vet, blijkt, dat met het batig saldo van het vorig jaar inbegrepen, ontvangen Ir f. 990.25, uitgegeven f.738.15; batig sl« f. 254.10. De aftr. bestuursleden de heem K. A. Wessellus. J. de Rijk Jac.zn. en P. Janssen werden herkozen. Een voorstel var. het bestuur om aan hen, die nog geen lid zijn, thans op gunstige voorwaarden toe te laten treden, werd met alg. stemmen aan genomen. OUDE-WETERING. Evangelisatie onder de schippers. In de Geref. Kerk had een fllmvertoo- ning plaats ten bate van de Evangelisatie onder de schippers. Ds. Versteeg uit Nieuw Loosdrecht, sprak over het moeilijke werk der Evangelisatie onder de varenden, doch wees er op dat dit werk zeer gewaardeerd wordt. De opbrengst van dezen avond was bestemd voor Evangelisatiewerk. De bijzondere collecte gehouden voor de Diaconie der Ger. Kerk bracht f 180 op. TER AAR. Een ongewoon transport. Een bij de firma Tensen gebouwde hei stelling van een bizonder model en onge wone afmetingen, die vanaf het fabrieks terrein naar Amsterdam moest worden ver voerd, ls gisteravond onder groote belang stelling van het publiek ingeladen. Voor het transport over den weg, wend het verkeer door de politie omgelegd over den Oost- kanaalweg. Het Inladen verliep vlot. Begraafplaats gesloten verklaard. De oude begraafplaats, gelegen bij de Ned. Herv. Kerk, is door B. en W. gesloten verklaard. De oude rechten, die enkele contractanten nog kunnen doen gelden, zullen op de nieuwe begraafplaats langs het Jaagpad worden overgebracht. De opbrengst van de speldjesverkoop ten bate van het R.K. Santosfonds bedroeg ruim f. 25. WADDINXVEEN. Arbeidsongeval. De houtbewerker C. A. geraakte op de N.V. Meubelfabriek v.h. van Kempen en Co- onder een stapel vallend hout. Bloedend aan het hoofd verwond, werd A. door dr. v. d. Llrtden naar zijn woning vervoerd. ZWAMMERDAM. A.-R. Kiesvereeniging. Op uitnoodiging van de A.-R. Klesv^' hield dr. C. Beekenkamp, uit Leiden, de Chr. Nat. School een lezing. Nadat de voorz. de heer W. Domburg- dé vergadering had geopend, ving dr. Bee kenkamp zijn rede aan met er op te w j zen, dat wij niet alleen ln dagen van ve- kiezingen, doch altijd actief moeten in den strijd voor onze beginselen. Achtereenvolgens sprak hij over uitslag der Kamerverkiezingen, de »a netsformatie, het regeeringsprogram het optreden van het huidige kabinet de economische en sociale politiek. Ten slotte wees spr. op de vele nlngen, die wij nog genieten ln verg king met andere landen. Enkele vragen werden beantwoort.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6