ANEKDOTEN twijfel ik niet. Jullie hebben veel gehand werkt in een jaar. Corry Dek, bedankt voor je gelukwen schen Loesje Arnoldus, ja. Mijnheer B. ken ik wel. Natuurlijk ben je blij met zoo'n mooi rapport. Ar.s Korswagen, nu feliciteer ik jou nog hartelijk, ik hoop. dat je wenschen vervuld zijn. Vertel je het mij? Een versje krijg Je volgende week, dat kost nu te veel ruimte. Het gedicht van Boutens heb ik toen wel gelezen. Alida en Kocsje Stikelorum, ja, ik heb weer een heele verzameling ansichten. Ik word maar verwend! Koosje, bedankt voor je raadsel. Hennie Legeer, ik hoop, dat je niet van die wilde dieren gedroomd hebt! Stuurt Willie niet meer in? Lydia Botermans, wat aardig, dat je klei ne zusjes me mede feliciteerden. Dat schiet al op. naar de 5de klas, en dan Fransch leeren Koos Kromhout, je Vader heeft dus al een flinke hulp aan je broer. Dat uitzagen is leuk werk Dan!: voor raadsel en anek dote. Jan en Unlco Uitdenboogaard, nog dank voor jullie gelukwenschen. en voor jullie raadsels, waarvan ik enkele kan gebruiken. (De andere te bekendi. Annie Schipper, wat had jij prachtige cijfers! Zoo móet je maar door blijven gaan. Voel je je nu niet groot, in de 6de klas? ia de Lange, allemaal goede berichten, va overgang en rapport. Annie van der Reyden, je hebt dus een heerlijk weekje achter den rug. Was het Maandag een prettige dag, en hoe vind je het in de 6de klas? Aukje v. d Walle, bedankt voor je anec- doten. Je hebt weer veel oplossingen. Nico Verboom, wat een leuke teekening! Zelf geteekend en gekleurd? en al die mooie letters; je hebt veel werk gmaakt van dezen brief Marietje Verboom, er is heel wat opge voerd op het feest Vrijdagavond. De ver- eeniging geeft je zoo menig gezellig uurtje. Drietal Laman, je vogeltjes bezorgen je pleizier, Marietje. dat merk ik wel. Wat hebben jullie mooie stempels, Paul en Wil lem Corrie van Weizen, je 4 oplossingen zijn weer goed. Nu je raadselnichtje bent, lijkt het wel. of de weken nog sneller gaan, hé. Jo Dreef, dezen keer niet genoeg goede oplossingen, jammer. Dus in alle opzichten meer voetbalbrief dan raadselbrief deze week! Abraham Fakkel, welbedankt voor de gelukwenschen van jullie allen Ja, het was heel prettig. Heerlijk voor Je zusje, dat haar zoo'n fijne dag bezorgd werd. Rie Smittenaar. nu, je hebt maar een mooi cadeau te pakken voor je rapport. Je naam moest ik maar raden dezen keer! Truus Buis. je doet maar mee, als je tijd hebt. Dezen keer haalde je je aantal, vier goede oplossingen, niet. Rika de Graaf, in de eerste plaats felici teer ik je dan met je feestdag morgen. Hoe lang blijf je nu nog op school? Dat werd dan een gezellig avondje verleden Vrijdag. En het cadeautje thuis was een welkom slot. Ali Verschoor, je schiet al op, op school. En je hebt mij niet vergeten heb ik ge merkt Jo Drabbe. jij houdt van alles wat sport betreft, hè. Het was echt raadselweer Zon dag; je zat binnen beter dan buiten! Wat heb je me verwend Trijntje van Schalk, je gelukwenschen zijn nog even welkom. Niets erg, dat je het niet wist En wat je al „raar" vond, was nu meteen opgelost Wim en Cor Bekkering .hartelijk dank voor jullie goede wenschen. Jan Bronsgeest, niet alle kinderen heb ben nu verhooging. Feliciteer je ouders nog met hun feest. Dubbele vreugde verleden week! Viertal Keyzer en Piet Lagas. nog een afzonderlijk bedankje aan jullie vijven voor jullie wenschen en ik hoop het zelf ook Janny van Groeningen, dat is het beste door weer en wind te wandelen Je verrijkt mijn raadselvoorraad flink, hartelijk dank. Truida Overduyn. dat was wel een heel bijzonder cadeau voor je, dat je niet eiken dag in huis krijgt. Een cadeau, dat veel, doch prettige zorg vereischt! Ze eten zeker veel en groeien hard. Je verder nieuws be waar je voor je volgenden brief? Groet Moeder ook van mij. Leny Hartwijk. neen, ik zal maar geen avond bestellen voor jouw antwoord, je zult ^et met een korter moeten doen! Maar dat jouw brief zoo lang was, dat deed me plezier. Ja, dan zul je aan de studie moe ten, dat is noodig voor elk examen. Toos Vos, Je ziet hier je raadsel in den vorm van een kruisjesraadsel, dat is dui delijker. Is het mooi geweest Maandag avond? Riete Scheer, bedankt voor je ingezon den raadsel Marie de Graaff, het teekenen zit In de familie, merk ik. Het is aardig, hoor. Ja, ik zie de tollen ook weer. Je kunt goed haken. Jan de Graaff. wat je nog leert, is nut tig voor je heele leven. Dit is net een schil derijtje voor den wand. Alida v. d. Holst, alles komt aan de beurt, maar door den grooten vooraad moet ik je geduld een beetje op de proef stellen. Dank voor dit raadseltje. Anny Bekooy, ik beloof je, dat ik er eens langs zal loopen. Je zag wel, je raadsel moest iets verduidelijkt worden. Las je begin correspondentie? Jeannetje de Geus, hartelijk welkom in onze familie. Een mooi begin, zes goede oplossingen. Sary Akkerman, je begrijpt, dat ik een prettigen dag had, met zooveel belangstel- ing. Knap, weer zooveel oplossingen! Jannie van Blezen, een kort antwoordje is nu geen bezwaar, hè! En nu schrijf je me zeker, hoe het Donderdagavond was. Zusjes Hartevelt, ook goede schoolberich- ten, die lees ik graag. En jullie mogen ook Vader en Moeder nog wel eens hartelijk bedanken. Nel v. d. Bijl, nu moet Zusje Broertje maar gauw volgen, dat hoort zoo bij een tweeling. Zoo was de Zondagmiddag ook gezellig. Annie Schneider, al je poppen hebben dus een fijn plekje voor den nacht. Die Opa van jou heeft het goed met Je voor! Natuurlijk ben ik nieuwsgierig! Ja, hier wonen ook wel zooveel poppen. Bram Wiggers, hartelijk dank voor je gelukwenschen en voor het mooie plaatje. Kees van Diggele, de correspondentie had je goed begrepen. Er zijn veel verjaar dagen in dezen tijd. Bennie de Bruin, Willy is dus een fijn speelkameraadje voor je. Truusje Sluymer, lk houd ook veel van wandelen. Je hebt weer mooi postpapier. Ik zie, dat je weer doorgaat met mij ver wennen Jaap Kruit, hartelijk dank voor je felici tatie. Wil je vooral ook je ouders bedan ken voor hun bijzonder hartelijken brief en goede wenschen, en mijn groeten over brengen? Liesje Schild, jij bent nu mijn nichtje en ik je tante, hoor Dan maar goed je best gedaan, dan zijn de sommen niet meer moeilijk. Hannie en Suusje de Wekker, dezen keer koppel ik jullie aan elkaar. Je hebt dus al een goed berichtje over je sommen, Hannie. Zoo voortgaan! En kun jij Je „grooten" Oom wel een verjaarszoen geven, Suusje? Lientje Weeda, het ls goed gekomen met Je naam, dank zij de briefkaart. En nu in de vierde klas weer net zoo flink werken. Wlm Betgen, jij ook de prettige mede- deeling van Je overgang. Je gaat dus nog verder leeren. Bedankt voor dit grappige raadseltje. Jan en Grietje de Graaf, ook hartelijk bedankt voor jullie gelukwenschen Cobi Sleyser. nu hoop ik in je volgenden brief een goede tijding over school te ver nemen. Cath. v. d. Walle, gelukkig, dat je je goed voelt. De hoop, dat Je flink vooruit blijft gaan. Te weinig goede oplossingen dezen keer, jammer hè. Je raadsel kreeg ik van daag ook van een ander. Je vraag aan Janny bewaar ik voor de volgende week. Jo Hooymeuer, neen, alleen raadsels en anekdoten worden van jullie geplaatst. Jam mer van je moeite. Wat je vraagt, was ver leden Woensdag. Ik stuur de postzegels altijd al op voor hetzelfde doel. Leuntje Koekebakker, zoo. was jij uit logeeren? Dat was gezellig. Ja, je moet de namen "goed uit elkaar weten in zoo'n groot gezin. Dit raadsel heb ik al Leen Guyt, korte briefjes zijn ook welkom. Als jullie Kwikki nu maar niet na gaat doen! Amerik Guyt, houd jij zoo van de zeev Nu, jouw tijd komt ook. En in je vacantde heb je Je hart al op kunnen halen. Willem Guyt, het ls een heel gezin bij jullie. Dat geeft ook veel gezelligheid. Jij wordt dus gauw 13 jaar. Ella Meinema, lees vijf plaatsen hier boven, bij Jo H. Ik heb me voorgesteld, jullie versje te hooren. Erg aardig van jullie! Ik tref het niet volgenden keer (geen brief!), jullie wel (weer uit!). Riekje Leemans, deze week moet je het hier met „niets" doen. Vind je het erg? Jac. v. d. Valk, het was dus een fijni middag voor je verleden Maandag. Gerrit van Egmond, ik hoop hetzelfde ak jij. Je bent nu bevorderd in onze familie, Ben je al mooi aan het verven getogen0 Cobi Lindhout, zie maar eens hierboven hoeveel ansichten. Liesje van Driel, bedankt voor je nieuwi raadsels. Wat krijg ik een langen afscheids groet van je! Ankie van Driel, de zakken in de nieuw broek maken je broertje ondeugend! Ei kun jij nogal goed tegen plagen? Marietje van Vliet, mooi, op school gaa het ook vlot. Vader heeft mooie cadeau* En nu zeker met elkaar aan het sjoel bakken? Corrie Kuyt, nu heb je me natuurlij] nieuwsgierig gemaakt, hoe het verder me Dini en Barbara gaat. Johanna Koekebakker, dus jullie „dagen aan het strand den wind uit tot een ge vecht! Een leuk spelletje. Ja, het ls nu sti in Katwijk. Gerrle Gijsman, heel hartelijk welkom ei natuurlijk ben ik nu Je tante. Beppie Bouter, in orde! En alleen hier mee moet je het dezen keer doen! Rietje de Nobel, dank aan jullie aller Gelukkig, dat het nieuwe huls zoo goe bevalt. Daar is het nu heerlijk rusten n al die drukte. Trleneke van Manen, een mooi rappor en nu maar weer net zoo flink gewerk in de vijfde klas. Guus Neuteboom, je schiet nu op, al in a zevende klas. Bedankt voor Je raadsels Drietal Develing, Joop, ook welkom. R1 een dergelijk raadsel heb ik reeds. Helaa te weinig goede oplossingen deze week. Chris Boer, Ja het is altijd weer heerlijil overgegaan te zijn. Ans Nicuwenhuys, zeker, ik had een gel zelligen dag. Jammer, dat je één raadsl fout hebt. Carla en Lydia Optendrees, dat is eel overgang met mooie rapporten van juin beiden. Prettiger kan het niet! Nellie Kramp, nu weer even geduld vocl Je anekdote. Dit raadseltje had ik al. Wal een pret verleden Zaterdag! Marianne Immink, nu begrijp je het dil van verleden week. Mientje Haneveld, Nee maar, dat jij I zoo iets groots haken kunt! Dat had il niet kunnen denken. Truus Verworst, op dat eene vak dan nol maar eens extra je best gedaan. Truusje van Weizen, prettig feest geviel gisteren? Suze en Jack de Geus, belden gelukgl wenscht met je overgang. Nico Smit, een driedubbele feestdag ZI terdag! Voor hetzelfde feliciteerde jij ml Vindt Nellie het fijn? Nico, het ls erg aal dig van je, maar je moet Je boek zelf hol den. Flink verhoogd met een mooi rappol Een dergelijk raadsel heeft laatst In I krant gestaan. Tot slot; velen schrijven mij van hl overgang en goede rapporten. Hiermee kl ik jullie dan feliclteerenEn ik hoop, dl Jullie in de nieuwe klas even flink of nl flinker zullen werken dan in de vorige. I dus allen met frisschen moed aan dl gang! En hiermede eindig ik weer met I „reuzenlange" correpondcntle. Tot de volgende week. Allen hartelijk gl groet door jullie Raadseltante, Mevr. M. J. BOTERENBROol Ingezonden door Willy Simons. Op school. De Meester vraagt wie een zin kan o] ven, waarin het woord „niettegenstaai voorkomt. Piet steekt zijn vinger en z „Meester, ik weet het". „Vooruit Piet, laat eens hooren". „Mijn Vader draagt altijd slappe boon HIJ kan niet tegen staande". Ingezonden door Jannie Boom. De onderwijzer: „Ik heb jullie verteld, jullie minstens één keer in de week lemi plezier moeten doen. Heb jij dat geda Wim?" „Jawel, Meester, ik heb mijn Oma zocht en bij haar gegeten. Zij vindt liet tijd prettig, als ik veel eetlust heb!"

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 18