RAADSELS plossingen CORRESPONDENTIE Goede oplossingen In de raadsels wordt uitsluitend de nieuwe spelling gebruikt). voor allen om uit te kiezen; de groteren vier; de kleine ren drie goede oplossingen. i. Ingezonden door Nel van der Bijl. Wie gaat nooit van huis, als zij uitgaat? II. Ingezonden door Toos Vos. Zowel op de staande aLs op de liggende isjes komt de naam van een land te an. x x X X X X X X X X E2n medeklinker. Een slim roofdier. Een menigte of gedrang van mensen Het gevraagde woord. Een metaalsoort. Een stek van een boom. Een medeklinker. m. Ingezonden door Aukje v. d. Walle. Verbergen vruchten. Nou, of die koekjes lekker smaken! Stap eerst op deze trede, Koos. Lust je een beschuit? Dikwijls komt Coba na Ans thuis. gezonden door Leëndert Ravensbsrgen. elke zin kan men het best missen? Ingezonden door Mientje de Neef. Voor de knapperds! Wie maakt uit deze vreemde taal een ed Hollands spreekwoord? Nee troet elppa ni ed danm ktama la vega trifu et scadhd. VI. Ingezonden door Marie Brokaar. Mijn geheel is een viervoetig dier. Ver- v der mijn laatste letter, dan word ik een aigereedschap, dat voor iedere vrouw misbaar is. VII. ingezonden door Elsje Boterenbrood. dijn geheel is een vis van 8 letters. 2. 3, 4, 5 ls iets, dat bij de deur zit. 5 vind je in de melk. 4, 5 is een temaat. 5, 7, 4, 8 is een meisjesnaam. vni. gezonden door Janny van Groeningen, aarom heeft een politie-agent nikke- en een veldwachter koperen knopen zijn jas? et der raadsels uit het vorige nummer. Hellevoetsluis; voet, huls, Loes, leest, vol, 1. Zevenaar; Lage Zwaluwe; Den Haag. Spreken ls zilver, 2wijgen is gou<i. Om zijn graat. De tijd. Potlood. De letter g. Theekleed; thee, leed, hek, k. Beste raadselnichtjes en -neefjes. Nu wil lk dan beginnen met jullie allen nog eens recht hartelijk dank te zeggen voor alle belangstelling op 23 Febr., voor alle gelukwenschen ln de brieven, en de vele mooie kaarten. En voor de verrassin gen, die mij dien dag bereid zijn. Het was mij een bijzondere, maar prettige gewaar wording, mij dien dag zoo het feestelijk middelpunt van mijn groote Raadseifamilie te voelen. Ik dank jullie dan ook hartelijk, dat Jullie zoo aan mij gedacht hebben, en mij zooveel goeds toewenschten. En: „dat ik nog lang Raadseltante mag blijven", ja, dat hoop ik zelf ook; maar dan er bij: „dat ik zoo'n groote gezellige raadselfami lie om rnjj heen mag houden!" Bijzonder hartelijk dank aan; Jannie van Biezen en haar Ouders, voor hun groote verrassing. Nu zal ik jullie zeker niet vergeten. Beppie Bouter en haar Ouders, en Toos, voor hun „lekkere" verrassing, die zeer „in den smaak" viel. Maar ik voel me te veel verwend. Henny Hoogstraten en Riekje Leemans, nu, jullie weten wel. waarom! Willen jullie ook beiden je Ouders heel hartelijk dan ken? Jo Drabbe, ook jij hebt me laten genie ten, nogmaals veel dank. Viertal Hartevelt, wat een verrassing van Jullie vieren! Drietal Hartman, hetzelfde, en nogmaals veel dank. ontvangen van; Ans Korswagen, Laws je Arnoldus, Ineke Boterenbrood, Ria Smits, Bram Smits, Corry Dek, Geeiirui de Groot, Emma de Groot, Marie E. ad aar, Herbert Gijsman, Jacques Vallentgoed. Rietje Pielanen. Keeltje Kolaerman, Cobi Erades, Rietje Brandt, Arie Samson, Ida Maria de Graaf, Jannie Boom. Flora de Wit. Greti Kips. Annie van der Vos, Rietje Witte, Cobi Wijnbeek, Btp van Woudenberg, Rina ter Wee, Coba Verlind, Jettie Heyloo, Alida Stikkelorum, Koosje Stikkelorum. Janny van Groeningen. Annie Keyzer. Wim Key- zer. Rietje Keyzer, Nanr.y Keyzer, Piet Lagas. Jan Eronsgeest, Wim Bekkering. Cor Bekkerinf, Trijntje van Sehaïk, Jo Drabbe, Ali Verschoor, Rika de Graaf, Rie Smittenaar, Abraham Fakkel, Bart Dam- sté, Corrie de Pree. Gerard de Pree. Paul Hartman, Elly Hartman, Nlta Hartman, Corrie van Weizen, Marietje Laman, Paul Laman, Willem Laman. Nico Verboom. Marietje Verboom Aukje v. d. Walle, Joop Schouten, Rietje van Strien. Cobi Zitman, Annie van der Reyden, Ida de Lange, Annie Schipper, Unico Uitdenbogaard, Jan Uitüenboogaard. Koos Kromhout, Ger- rit van Bgmond, Jac. Van der Valk, Hen ny Hoogstraten, Riekje Leemans, Henny van Vliet, Annie Schouten, Nellie Meins- ma, Ella Meinema, Willem Guyt, Amerik Guyt, Leen Guyt. Leulje Koekebakker, Jo Hooymeyer, Trudy Blote, Coba Sleyser, Jan de Graaf, Grietje de Graaf, Wim Bet gen. Lientje Weeda. Hannie de Wc-kker, Suusje de Wekker, Marietje Prcnen. Lies- Ie Schild, Bennie de Bruin, Mientje de Water, Truusje Sluymer, Jaap Kruit, Kees van Diggele, Bram Wiggers, Annie Schnei der, Nel van der Biil, Rie Hartevelt, Prijna Hartevelt, Cootje Hartevelt. Jannie Har tevelt, Annie van Katwijk, Jannie van Biezen, Sary Akkerman, Tini Serlier, Jean- netje de Geus, Anny Bekooy, Alida van der Holst Marietje Hoppenbrouwer. Jan cle Graaff, Marie de Graaft, Riete Scheer, Tcotje Scheer. Mieke Janssen (welkom; leeftijd er hij), Toos Vos, Lodewijk Vos, Leny Hartwijk. Willy van Rijn, Trui-da Overduyn, Lydia Botermans, Hennie Le geer. Suze de Geus, Jack dc Geus, Nico Emit, Truus van Weizen, Truus Verworst, tientje Ilaneveld, Marianne Inrmink, Nel lie Kramp. Carla Optendrees, Lydia Op- t-endrees, Chris Boer, Guus Neutebcom, Trieneke van Manen, Johannes Blocs,, Rietje de Nobel, Geertje van Ommering, taartje van Ommering, Elsje Boteren brood, Beppie Eouter, Gerrie Gijsman, Johanna Koekebakker. Corrie Knyt, Adriaan van Vliet, Marietje van Vliet, Bernard van Vliet. Liesje van Driel, Ankie van Driel, Cobi Llndhout. Trudy Blote, ik wist niet, wat ik rag, toen dat mooie zakdoekje uit je brier kwam fladderen. En dan zelf geborduurd, keurig, hoor! Veel dank, tevens voor de gelukwen schen, ook van Vader en Moeder. Ik zal aan je denken, als ik het mooie doekje gebruik. Anny Bekooy, en haar Ouders, voor dezen bijzonderen gelukwensch! Ik heb er op zit ten studeeren, of het eigen werk zou zijn? Haast niet te gelooven! Drietal Laman. voor hun zeer mooi „ge- lukwensch-telegram". Voorts voor de vele mooie ansichten, die ik mocht ontvangen van: (voor Jullie ge mak laat ik hier de namen volgen, opdat ieder zelf kan zien, dat zijn (haar) kaart ontvangen is). Carla en Lydia Optendrees (dit mag wel tweemaal:), Aukje v. d Walle, Rie Smittenaar, Cobi Lindhout, Marietje Verboom, Nico Verboom, Ans Nieuwenhuys, Coba Verlind, Sary Akkerman (ook dank aan je Ouders en Zusje), Alida Stikkelorum, Koosje Stikkelorum, Jannie Boom, Jannie en Wouter van Kampenhout, Matthy van Leeuwen (met Vader en Moeder, hoe was jouw feestdag?), Marie Brokaar, Suze de Geus, Jack de Geus, Lydia, Cobi cn Beppie Botermans, Mientje de Water, Leny Hart wijk en Familie, Geertrui de Groot, Emma de Groot, Liesje van Driel, Ankie van Driel, Piet J. Boogaarts, Hennie en Willie Legeer, Annie Klos (dit was wel een héél mooie kaart), Adriaan, Marietje en Bernard van Vliet, Nel van der Bijl. Rietje de Nobel, Geertje en Maartje van Ommeiing. /.ntoon de Kier, Trieneke van Manen, Bep Nieboer, Wim Nieboer, Ali Verschoor, Toos en Beppie Bouter, Jan Bronsgeest. Wat een belangstelling, nietwaar? En, of dit nu tot me kwam door jullie wenschen in je bileven, of op andere wijze, het was mij alles even welkom; jullie toonden me, ieder op eigen wijze, hartelijkheid en vriendschap. Nogmaals, veel dank aan allen! Nu begin ik aan de briefjes. Ii zie: weer een massa! Maar, dezen keer moet ieder met een korter stukje tevreden zijn. Ik kan geen lange antwoorden geven, heusch niet, hoor, nu ik al zooveel regeltjes aan jullie geschreven heb, vóór ik aan de brieven be gin. Na zooveel blijken van belangstelling van jullie, neem ik natuurlijk aan, dat jullie dit graag vcor het staartje van mijn feestdag hierboven over hebben! Rietje Brandt, wat een pracht-overgang van jou! Een rapport, om bijna trotsch op te zijn. Probeer het zoo te houden in de nieuwe klas. En Ellie voor het eerst in d*- stoel, op den dag, dat zij 6 maanden wordt, is het niet? Cobi Erades, ook een kort antwoordje te rug. dat komt goed uit dezen keer! Wat schiet de jurk al op! Arie Samsom, zijn je oogen v/eer beter? Nu kon je niet eens goed in ai je mooie bceken kijken. Coba Verlind, ja, dit is een goede tijding, die je tegelijk een heerlijken vacantietijd van den zomer in het vooruitzicht geeft. Jettie Heyloo, nu kun je prettig spelen met je pop en het nieuwe pakje. Jullie had den zoo een mooie verrassing voor Vader. Een mooi rapport! Rina ter Wee. Ik bof bij jouw ïapport: nu krijg ik mooi postpapier van je! Zeker, ik ten goed bedacht. Eep van Woudenberg, dan Lrengt 14 Maart alweer een feestelijken dm - jul.-c, waarvan jij ook geniet. Cobi Wijnbeek, ik hoor graag over je school en je rapport. Gezellig, in de raad selfamilie te zijn, nietwaar? Rietje Witte, fijn, dat je nu in de vierde zit. En het was zeker een heerlijk middagje bij Melske. Annie van der Vos, ik las met pleizier je mooie rapportcijfers. Tine van der Pot, dank voor je goede wenschen en je lieven brief. Ik vind het ook nooit aardig, ais de kinderen zoo maar weg blijven. Heel begrijpelijk, dat je nu geen tijd meer hebt. Nu nemen we dan af scheid van elkaar, cn ik geel je mijn beste wenschen mee voor je verder leven. Greti Kips, bedankt vcor je ingezonden raadsel. Flora de Wit, je briefjes zyn altijd keurig; als ik daarnaar mag oordeelen, zal je rap port mooi zijn. En was h:l zoo? Neeltje Koiderman, juille kunnen dus merken, dat er een „bekje" meer is in den kost! Je was veel punten voeru.igecaan. Rietje Pielanen. Heb je een nieuwe Juf frouw'of Meeste:? Het versje krijg je vol gende weck, vraag het dan nog even Emma de Groot, er is nu nog eens nieuws te vertellen in deze weken van den ever- gang, hè! Je had leuke en practische hand- werkj es Geertrui de Groot, nu ben ik nieuwsgierig naar je rapportcijfers. Aan jo vcrlioc0.ng

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 17