LEID5CH DAGBLAD - Tweede Bled Donderdag 3 Maart 1938 Gemeenteraad Alkemade LINCOLN ZEPHYR EN FORD CLUB CABRIOLET 4 o. d. KAP N. BINK ZOOtf Abonneert U op het Leidsch Dagblad Uit de Rijnstreek Uitvoerige discussies over de brandweerkwestie De politieverordening gewijzigd. FLINKE DIENSTBODE EXTRA MOOIE DRUIVEN Heden Geëxposeerd Model 1938 N.V. HET MOTORHUIS - Telef. 2135/36 - OFF. FORD-DEALER. Kiest nu Eieren voor uw geld LEVENDAAL no. 173 - Bij de Rijnstraat- to op alle openbare vergaderingen tegen standers in de gelegenheid te stellen hun meening te uiten. De bestrijding van de C.D.U. door de A.R. vergeleek spr. met de bestrijding, die Talma en Kuyper onder vonden van de conservatieve A.R. leden. De anti-revolutionnairen zijn bang voor den geest van de C.D.U. De S.D.A.P. be strijdt de C D.U. vooral in het Noorden, in zake het premievrij Staatspensioen. De meening door bepaalde kerkelijke groepen geuit als zouden S.D.AJ». en C.D.U. broertje en zusje zijn, werd door spr. scherp bestreden. De bestrijding van de zijde der C.H. is meer in den geest van het Chr. beginsel. De voormannen in de Chr. vakbeweging staan meer de A.R. en C.H.-partij voor dan dat zij de belangen van de va'-beweging dienen. In sommige plaatsen van ons land schrikt de Geref. Kerk terug voor de door voering van de consequentie gesteld «door het rapport van de Synode. De C.D.U. wil, met waarlijk Chr. politiek, een zegen zijn voor allen. Zij wil proteste ren, het geweten van ons volk wakker schudden. De C.D.U. wil den menschen brengen tot de bron van Chr. activiteit, tot God. Na de pauze volgde debat. LEIDSCHENDAM. BALDADIGHEID. Zesjarige jongen gewond. Gistermiddag hielden een aantal leer lingen van de R.K. Jongensschool zich be zig met het afbreken van een aantal aan den Achterweg staande onbewoonbaar ver klaarde woningen. De 6-jarige V„ wonende in de Veenestraat, die tot taak had de rui ten te vernielen, kreeg een deel van een schoorsteen, welke door de jongens werd omgetrokken, op het hoofd, waardoor hij een drietal wonden kreeg en zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Pauselijke onderscheiding. Ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubi leum als lid van het R.K. Armbestuur heeft de Paus aan den heer J. Bleys doen over handigen het gouden kruis Pro Ecclesia et Pontifice. De Rijkspolitie heeft aan den nieu wen rijksweg den HaagUtrecht aange houden den 31-j. Th. J. S. uit den Haag en den 36-j. S. P. uit den Haag. wegens openbare schennis der eerbaarheid. Pro- ces-verbaal is opgemaakt. Wegens overtreding van de winkel sluitingswet heeft de politie proces-ver baal opgemaakt tegen de winkeliers B. C. van der E. en S. in de Buurtschap. RIJNSBURG. Vrouwenavond. Op initiatief van een damescomité is in de zalen achter Avondrust voor de vijfde maal een vrouwenavond gehouden. Zooals altijd, bestond hiervoor groote belangstel ling. Na opening en verwelkoming door mevr. Bosschieter hebben de Herv. en Ger. Meisjesvereenigingen den bezoeksters een zeer genoeglijken avond bezorgd. Vereen, van Veehouders en Melkhandclaren De onlangs opgerichte vereeniging van veehouders en melkhandelaren kwam in Café Centraal in vergadering bijeen. De voorz., de heer H. v. d Meer, deelde mede, dat als secretaris zal optreden de heer Alb. den Haan en als penningm. de heer C. van Vliet. Het huishoudelijk reglement werd vastgesteld. De vereeniging zal hee- ten „Onderlinge Samenwerking Over het contact met de veehouders werd breedvoe rig van gedachten gewisseld, doch een de finitief resultaat werd niet bereikt. In een volgende vergadering zal dit punt opnieuw ter sprake komen. De heer Guyt uit Kat wijk aan Zee gaf een overzicht van de ge voerde actie, zoowel te Katwijk als -te Rijnsburg. Besloten werd, dat de besturen van Katwijk en Rijnsburg zooveel mogelijk zullen samenwerken. SASSENHEIM. Rijwieldief aangehouden. Ten nadeele van een werklooze werd een rijwiel dat even voor het gebouw „Concor dia" was geplaatst ontvreemd. De politie slaagde er in den dader spoedig te arres teeren. AANRIJDING. Buitenkansje voor de jeugd. Gisteravond reed een motorcarrier, bela den met appelen, achter een groote vracht auto nabij de Oude Postbrug. De vracht auto remde voor een tegemoet komende tram, wat door den bestuurder van de car rier niet tijdig werd opgemerkt, zoodat deze om een aanrijding te voorkomen, de auto trachtte te passeeren. Hij kwam van den wal in de sloot, want hij botste nu te gen de tram op. Het ongeval liep gelukkig nogal goed af. er was alleen materieele schade Van de lading die op de straat te recht kwam, verdween een groot gedeelte in de magen van de toegeschoten jeugd. Ned. Chr. Vrouwenbond. Onder presidium van mevr. Westerbeek Kiijn vergaderde de afd. Sassenheim van den Ned. Chr. Vrouwenbond in „Concor dia". Als spreker trad op de heer G. Kra mer. hoofd eener Chr. school te Bodegra ven, die sprak over: „Het conflict tusschen ons en onze kinderen" Niet altijd, zeide spr. zijn conflicten te betreuren. Door con flicten toch komt veel tot uiting, wat an ders verborgen zou blijven. De ouders heb- ALPHEN. Mooie uitvoering van Hosanna. De Chr. Zangvereeniging „Hosanna" had ook dit jaar een goede keus gedaan door de uitvoering van het altijd weer machtig mooi oratorium „Die Schöpfung" von Joseph Haydn. Als steeds had ook thans de uitvoering plaats in het kerkgebouw van de N.H. Kerk aan de Julianastraat. De belangstelling was zeer groot. Als solisten traden op Mevr. Sophie Both Haas, sopraan: Marcus Plooyer tenor en Hendrik Koning, bas-bariton. De begeleiding bleek bij het Haagsch Toon kunstenaarsorkest in zeer goede handen, terwijl de heer P. van Poelgeest ook thans wederom zijn groote vaardigheid aan den vleugel bewees. Het geheel stond onder de zeer bekwame leiding van den directeur den heer M. Kouwenhoven uit Bodegraven, die van het begin tot het einde met groot talent dirigeerde. De aartsengel Raphael werd vertolkt door den solist Hendrik Koning. Het koor gaf blijk over zeer goede krachten te beschikken, hoewel een ver sterking van enkele partijen zeker ge- wenscht is. Wat de solisten betreft: Mevr. Both Haas een oude bekende voor Alphen, toonde als steeds haar groote bekwaamheid en deed de zangliefhebbers bijzonder genie ten. Ook Marcus Plooyer ontwikkelde dezen avond wel bijzonder zijn groote gaven. De bas-solist Hendrik Koning, hoewel zonder zijn talenten te miskennen bleef beneden de verwachting. Geref. Bond. Voor de pl. afd. v. d. Geref. Bond sprak in „Rehoboth" ds. W. Bieshaar uit Benthuizen over „Zaaien en maaien". Ds. Bieshaar ver deelde zijn onderwerp in 3 gedeelten; het verleden dankbaar gedenken; bidden voor het heden en het werkzaam zijn voor de toekomst. Uitvoerig schetste spr. den aanvanke- lijken opbloei der kerk en het verval, dat daarop volgde. Dankbaar moeten wij daarom zijn dat God weer mannen heeft geroepen die heb ben gestreden tot een terugkeer tot de aloude en beproefde waarheid en belijde nis, in welk verband hij wees op het werk van den Geref. Bond. Het dankbaar zijn is echter aldus spr. niet genoeg, wij hebben ook te bidden voor het heden. Vooral in onzen tijd van groot verval, waarin velen zich van de kerk afkeeren. Het zal moeten zijn een zaaien met tranen. Alleen dan zal God het zaaien willen zegenen. Vergadering Liberale Staatspartij. De plaatselijke afdeellng van de Liberale Staatspartij vergaderde ln hotel „De Ver gulde Wagen". De wnd. voorzitter hield een korte inleiding over de reorganisatie van de partij tengevolge van de aanneming der voorstellen, neergelegd in het rapport van Lidth de Jeude. In verband hiermede moest om. het afdeelingsbestuur opnieuw worden samengesteld. Het jaarverslag van den secretaris werd goedgekeurd Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de financieele toestand gezond is. Nadat eenige wijzigingen in het huishoudelijk reglement waren aangebracht is het be stuur als volgt, samengestteld W. den Hertog Azn„ voorz.; H. v. d. Linde, 2e voorz.; J. M. van Dijk, secretaris; V/. Braber, penningmeester; A. Kromhout, W. A. Lam en J. Nagtegaal. Tot afgevaardigden naar de vergade ring van den rijkskieskring werden voor zitter en penningmeester aangewezen, ter wijl op de buitengewone algemeene verga dering te Amsterdam op 2 April a.s. de afd. door den voorzitter en den secretaris ver tegenwoordigd zal zijn. Voor de verkiezing van een voorzitter van de partij werd candidaat gesteld jhr. I. R. O. C. van Lidth de Jeude. Tenslotte werd besloten om in samen werking met de afd. van den Bond van Jong-Liberalen een propaganda-avond te organiseeren. Verkooping. Bij de ten overstaan van notaris H. G. Boks in hotel „De Vergulde Wagen" gehou den verkooping. is het pand Wilhelmina- str. 38 alhier in bod staan op f. 5000.— afgemijnd op f. 5000.door den heer W. Brouwer q.q. alhier. Spoedige openstelling der begraafplaats? Hoogstwaarschijnlijk zal de openstelling van de nieuwe begraafplaats vrij spoedig tegemoet kunnen worden gezien. Het orgel in de aula is inmiddels gereed gekomen, zcodat het geheele werk spoedig voltooid zal zijn en dus tot openstelling zal kunnen worden overgegaan. Geschenk voor het Raadhuis. Naar wij vernemen hebben de overgeble ven leden van de vereeniging „Gemeente belang" besloten van de nog aanwezige middelen der vereen, een geschenk voor het nieuwe raadhuis te koopen. Onze plaatsgenoot de heer N. v. d. Woensel, controleur bij de steunregeling, is met ingang van 1 April a.s. in gelijke functie, tevens belast met de leiding der afd. controle van den dienst der Sociale Zaken, benoemd te Beverwijk. In de Juliana-kleuterschool werd een zeer geslaagde openbare les gehouden voor de ouders der kinderen en belangstellenden. Tot commies ten kantore van de Posterijen alhier is met ingang van 1 Maart benoemd de heer J. P. v. d. Loop uit 's-Hertcgenbosch. ben groote schuld als de kinderen geen eerbied en ontzag voor hen hebben. De ouders moetten één lijn trekken; bij het gebieden en verbieden geldt dit in hooge mate. Men moet niet gaan redeneeren te gen de kinderen, men moet ze van jor.gsaf 'eeren gehoorzamen. Al te groote streng heid en hardheid maakt de kinderen af- keerig van de ouders. Enkele vragen werden beantwoord. VOORSCHOTEN. Nutsavond. Het departement van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen heeft ln hotel L'curloo een vergadering gehouden, waarin als spreker optrad ds. G. Westmijse uit Rot terdam met het onderwerp „De stille ge nieting". De heer R. v. d. Ende opende de bijeenkomst. Ds. Westmijse begon met te wijzen op het verschil dat er nog steeds bestaat tus- schen stad en platteland, alhoewel zij nei ging toonen om tot elkaar te komen. In de stad wordt veel wereldwijsheid, op het platteland veel levenswijsheid gevonden. Een groote kracht, vooral voor het platte land, zijn de Nutsbiblotheken; de boeken geven een stille genieting. Spr. plaatste de aanwezigen te midden van de praatgrage schare en deed allen meeleven in de werking van twee kwade gezegden: „men noemt geen koe bont, of -r is een vlekje aan" en „Ja, maar....". Na een korte pauze vervolgde spr. met het voordragen van enkele gedichten, o.a. van Prins, v. Eden. Loveling en Cauwelaert Vervolgens ter afwisseling een stukje hu mor. Spr. besloot met een ernstig nummer, dat niet naliet indruk te maken: „Hel poesje van Jopie". De heer R. v. d. Ende heeft ds. G. Westmijse namens allen dank gezegd. ZEVENHOVEN. Beroep aangenomen. Ds. W. van Dijk, Geref. predikant al hier heeft het beroep naar Oudewater aangenomen. BOSKOOP. Zondagsdienst doktoren. Voor Zondag a.s. zal de Zondagsdienst worden waargenomen door dr. J. Ham burger, Telef. 136. Ten nadeele der gemeente zijn twee ijzeren papiermanden, die geplaatst waren aan de Parklaan ontvreemd. De winkelier S. alhier deed bij de politie aangifte, dat een bij hem in dienst zijnde monteur sabotage had gepleegd, door het opzettelijk veroorzaken van kortslui ting. De man is aangehouden en legde een volledige bekentenis af. De heer I. van Lomwei, sluiswachter van den Laag-Boskoopschen polder, aan wien na een diensttijd van 24 jaar eervol ontslag werd verleend, is onder hartelijke bewoordingen door den voorzitter van den polder, den heer W. C van Kleef, een zil veren horloge met ketting voorzien van een inscriptie aangeboden. Gevonden voorwerpen: een blauwe en een witte muts, één rietmat, twee be- lastingmerken, een leerboek, een ring met steen en een konijn Inlichtingen politie bureau. LEIMUIDEN. Paard en wagen te water. Door het schrikken van het paard, ge raakte de koetsier met het paard en den wagen geladen met zakken met graan van den graanhandelaar Van I. te Rijn- zaterwoude in de dijksloot tegenover de R.K. Kerk. Het gelukte den koetsier de strengen van het paard door te snijden en het dier op den wal te brengen. De zakken met graan zijn later evenals de wagen uit het water gehaald. NOORDEN Abonnementen en advertentiën voor ons blad kunnen vanaf heden worden opge geven aan den Heer 6907 J. G. KALSHOVEN Bzn., B 64, aldaar. NIEUWKOOP. Bijz. Vrijw. Landstorm. Tot voorzitter van den Bijz. Vrijw. Land storm alhier is benoemd de heer H. van Haselcn (vacature burgemeester P M. M. v. d. Weijden). Door de vergadering werd de burgemeester tot eere-voorzitter be noemd. Kon. HolL Lloyd WATERLAND, ultr., 1 Mrt. nam. 4 uur te Santos. Mij. Nederland JOHAN DE WITT, ultr.. 2 Maart van Suez TAWALI, uitr., 2 Maart van Suez POELAU TELLO, uitr., 2 Mrt. te Antwerpen. BINTANG. 2 Maart van A'dam te Batavia. POELAU ROEBIAH, thuisreis, 2 Maart te Londen. Kon. Ned. Stoomb. Mtf. AGAMEMNON, 1 Mrt. van Oran naar Genua DEUCALION, 1 Maart van Triest naar Fiume HERMES, 1 Maart van Piraeus naar Volos VAN RENSSELAER, 2 Mrt. van W. Indië te Am sterdam. ASTREA, 28 Febr. van W. Indië te New York AJAX, 2 Maart van Ohao te Genua De gemeenteraad van Alkemade verga derde. Tegenwoordig alle leden. Alvorens tot afwerking van de agenda over te gaan, herdenkt de voorzitter de blijde ge beurtenis in het Prinselijk gezin. De notulen worden vastgesteld. Een aantal ingekomen stukken wordt voor kennisgeving aangenomen. Het voorschot aan de schoolbesturen, uit, te keeren over 1938 wordt vastgesteld op f. 9 per leerling. Naar aanleiding van het adres van een aantal ingezetenen van het dorp Oude- Wetering inzake wegverbetering, deelde de voorzitter mede. dat met de belangen der omwonenden rekening zal worden gehou den. De heer Penning de Vries stelde voor een strook van den weg voor de voetgan gers te bestemmen. De voorz. zegde een onderzoek toe. Tot leden van het algemeen burgerlijk armbestuur te Oud-Ade werden benoemd de heeren H. P. Akerboom en W. Straat hof. Aan de stichting de Leidsche Jeugd herberg werd voor den tijd van 6 jaar het gebouw, waarin de jeugdherberg gevestigd is. verhuurd, terwijl aan den heer L. G. C. de Jong een stukje grond voor zijn wo ning tegen f. 1 per jaar werd verhuurd. Aan den heer L. van Dommelen wordt verkocht een perceel grond aan den Lan- geweg ten behoeve van den bouw van een woning, nadat op voorstel van den heer Rietbroek het raadsbesluit in dien zin is gewijzigd, dat de kooper van zijvoor keursrecht om nog een strook bij te koo pen, gebruik moet maken, zoodra zich een gegadigde voor het naast gelegen perceel grenzende aan het warenhuis aanmeldt. Van M. Zoetemelk en de wed. v. d. Zwet worden voor wegverbreeding eenige per ceeltjes grond gratis overgenomen. Besloten wordt als lid toe te treden tot de fraude-rlslco-onderlinge; een kasgeld - ieenlng wordt aangegaan voor 6 maanden tegen ViV». Bij de bespreking van het voorstel tot onbewoonbaarverklaring van enkele wo ningen vraagt de heer De Jong waar de bewoners van de betreffende huizen moe ten blijven. De gemeente is verplicht voor voldoende woongelegenheid te zorgen. De voorz. zegt gaarne plannen te zullen ontwerpen voor woningbouw met verstrek king van hypotheek door de gemeente. Voor bouw door vereenigingen voelt hij niet veel. De woningen A 135 en B 47 worden met alg. st. onbewoonbaar verklaard. In de alg. politieverordening worden na uitvoerige besprekingen enkele wijzigingen aangebracht. Een voorstel waarbij een leder verplicht wordt bij sneeuwval sneeuw te ruimen, wordt verworpen terwijl een art. waarin verboden wordt na zonsonder gang pluimvee te vervoeren, wordt ge schrapt. De verbodsbepaling voor het be zoeken van café's door gesteunden blijft met 76 st. gehandhaafd. Het art. geldt niet voor het bezoeken van vergaderingen en feestavonden in café's. Gedurende den zomertijd mogen de café's voortaan geopend blijven tot 11 uur, voor de rest van het jaar blijft de sluitingstijd op halfelf bepaald. Vervolgens komt de reorganisatie van de brandweer ter sprake. De voorz. deelt mede. dat gezocht is naar een oplossing om de bestaande mo torspuit te allen tijde te kunnen vervoe ren. In overleg met den garagehouder Schouten was een regeling getroffen. Deze bleek bereid ervoor te zorgen altijd een auto aanwezig te hebben voor vervoer van de spuit. Gebleken is echter dat dit niet mogelijk is, zoodat ook deze poging op niets is uitgeloopen. Vervolgens is over wogen de motorspuit te zetten op een autochassis. Deze oplossing is eveneeens niet aan te bevelen, daar de kosten hier van worden geraamd op f. 2000 en de ge meente dan maar beschikt over een oude brandspuit. Het aanschaffen van een ba- byspuit. waarvan de kosten worden ge raamd op f. 15000, is volgens spr. te kost baar in verband met het onderhoud en de bediening. Naar spr.'s meerling zal mede met het oog op den luchtbeschermings dienst de beste oplossing zijn een auto mobielbrandspuit aan te koopen, daar met het oog op dezen dienst de gemeente de beschikking moet hebben over een behoor lijk vervoerbare brandweer. De heer Heemskerk betreurt het. dat B. en W. thans niet komen met een prae-advles. Wethouder de Jong merkt op, dat de zaak beelemaal niet Is, zooals de voorz. voor stelt. In de vergadering van B. en W. is besloten aan den raad voor te stellen over te gaan tot de aansohaffing van een babyspuit, het maken van een eenvoudig weksysteem en het vervoerbaar maken van de bestaande sipuit. Spr. had derhalve mogen verwaohten, dat de voorz. deze voorstellen ter tafel had gebracht, hoewel spr. niet de overtuiging heeft dat al deze voorstellen zullen bijdragen tot verbete ring, althans niet ln verhouding tot de kosten welke deze reorganisatie met zich zal brengen. De voorz. merkt op dat hij de plannen van B. en W. wel degelijk naar voren heeft gebracht. De heer Penning de Vries gelooft, dat nu een luchtbeschermingsdienst georganiseerd moet worden, de bezwaren tegen de aan sohaffing van een motorspuit wegvallen. Tenslotte zegt de voorz., dat B. en W. in de eerstvolgende raadsvergadering een voorstel zullen indienen, om een auto- brandspuit aan te schaffen en de be staande spuit om te bouwen. Tot slot deelt de voorzitter nog mede, dat van Ged. Staten is terug ontvangen de wijziging van de begrooting Inzake den bouw van een veldwachterswoning, en de inrichting van de bestaande ambtswoning van den veldwachter tot kantoorlokaal, ten dienste van de steunverieening. Ge bleken is, dat het zwaartepunt in deze zaak moet gelegd worden op de totale on geschiktheid dezer woning, terwijl voorts voor de inrichting van het gebouw niet meer mag worden uitgegeven dan f.200 en op den bouw van de nieuwe woning nog f. 200 moet worden bezuinigd. In to taal dient op de kapitaalsuitgave f. 10W bezuinigd te worden. Spr. stelt voor diet- overeenkomstig te besluiten. De heer K Jong is geheel vreemd aan dit schrijven, evenals de heer De Koning en begrijpt niet, dat gevoerde correspondentie nog ver- schil van meening kan bestaan daar dui delijk is uiteengezet hoe de toestand der woning is. Voorts zal het ten eenenmaie onmogelijk blijken met een bedrag van f. 200 de woning geschikt te maken. De raad besluit de begrooting aldus te wijzigen, terwijl de heer De Jong tegen het voorstel is. Hierna sluiting. DEUCALION, 2 Maart van Triest te Flume GANYMEDES. 2 Maart van Middl. Zee te Rotterdam BENNEKOM. uitreis, 1 Maart te Callao TITUS, 2 Maart van A'dam n. Hamburg THESEUS, 2 Maart van A'dam naar Kopenhagen MEROPE. 2 Maart van A'dam naar W. Indië. Halcyon L(jn STAD MAASSLLUIS. 2 Mrt. van R'dam te Amst. STAD SCHIEDAM, n. R'dam, pass. 1 Mrt. Dungeness. ROZENBURG, naar Cagliarl, pass. 1 Maart Ouessant. VREDENBURG, 2 Maart van Narvik naar Rotterdam STAD SCHIEDAM. 2 Maart V. Pepel te Vlaardtngen FLENSBURG. R'dam naar Narvik, 2 Maart uit den N. Waterweg. RotterdamZoid-Amerika Lijn ALCYONE, ultr., 1 Maart te Montevideo. SIANTAR. 28 Febr. van Soerabaya te Batavia Holland—Oost-Azië LUn GROOTEKERK 2 Mrt. van Hamburg te R'dam MEER KERK. thulsr.. 1 Maart van Colombo. SEROOSKERK. thuisreis, 1 Maart v. Kobe. Holland—Afrika Lijn JAGERSFONTEIN, 2 Maart voorm. 1 uur van Genua naar Mar seille BLOEMFONTEIN. 2 Maart V. Beira naar Durban HEEMSKERK. 1 Maart nam. 5 uur van Port Soudan naar Djeddah RANDFONTEIN, 2 Maart voorm. 1 uur van Amst. te Hamburg. Rott. Lloyd SIBAJAK. thuisr., 2 Mrt. van Colombo SITOEBONDO, thulsr., pass. 1 Mrt. Sagres KEDOE. 2 Maart van R'dam te Batavia BLITAR. uitr., 1 Maart van Djeddah. KOTA AGOENG, uitreis, pass. 2 Maart Ouessant. HollandAmerika I.ijn BREEDIJK. 1 Maart van Chester n. R'dam BOSCHDIJK. 1 Mrt. van R'dam te New-Oreleans VOLENDAM. 2 Maart nam. 6 uur van New-York te R'dam verw. SPAARNDAM. 1 Maart van R'dam naar New-York. BINNENDIJK, 28 Febr. n.m. v. New Orleans naar R'dam ROTTERDAM, toeristenvaart, vertrekt 3 Maart van Magalanes (Chili). HollandWest-Afrika Lijn AMSTELKERK, 1 Maart van Lagos naar Accra. JAARSTROOM. uitreis, pass. 28 Febr. Oues sant. Java-China-Japan Lijn TJISGARA, 1 Maart van Macassar te Shanghae. Kon. Paketv. M(j. LEMSTANG, 1 Maart v. Bangkok naar Zanzibar BONTEKOE, 1 Maart van Saigon naar Hongkong. Silvcr-Java-Pacific Lijn BENGKALIS, 28 Febr. van Pacific Kust te Batavia MASOE- RAN, 27 Febr. van Calcutta te Tacoma. Mi). Oceaan LAERTES. 2 Maart van Adam naar Hamburg. Java-New York Lijn KOTA RADJA, 2 Maart van New York te Singapore. SALEIER, 1 Maart van New York n. Java - SEMBILAN, 1 Maart van Belawan n. New York KOTA TJANDI. 27 Maart van New Orleans te Savannah. Diverse Stoomvaartberichten TROMPEN BERG. 1 Maart van Benito naar Hamburg AALSUM, Antwerpen naar Narvik, pass. Maart Vlisslngen WOENSDRECHT. lMrt. van Port Arthur te Antwerpen BATAVIük IV, 2 Maart van R'dam te Gravesend KEILEHAVEN, Tabou naar La PaiUcc. pass. 1 Maart Las Palmas GADILA. 26 Febr. van Curasao te Genua JONGE ELISABETH, 1 Mrt. van Bathurst te Aarhuus ALKAIL). i Mrt. van Birkenhead naar de Goll v. Mexico AMSTERDAM. 27 Febr. van Corpus Christi naar Stettin. MIDSLAND. 1 Maart van Hamburg naar ae Tyne TRITO. 1 Maart van Belfast naar A'dam VECHT, 1 Maart van R'dam w Libreville IJSSEL. 1 Maan ve.. te Libreville ST. PHILIPSLAND, 1 Maart van Danzig te Delfzijl AMELAND, Rdam naar B. Aires. pass. 2 Maart St. Vincent ROTTERDAM, tank. Aruba n. Tocopllla. Febr. te Chistobal EMMAPLEIN. 1 Maart van Narvik n. R'dam OOSTPLEIN, MeUUa n. R'dam, pass. 1 Maart 10 u. n.m. Finisterr PRINS FREDERIK HENDRIK, R'dam n. Dakar, pass. 1 Maart Las Palmas ANNALAND. 1 Maart van Gravesend n. myui GROENLO. 1 Maart van Brest n. Onton SUNETTA, Hamburg n. St. Kitts v.o., pa» Maart Dungeness AGATHA, 1 Maurt van Calcutta naar Aroebaai ANGELINA. Febr. van Telok te Port Swettenham ANASTASIA. 25 Febr. van Singapore naar Pladjoe ALDEGONDA. 28 Febr. van H" gapore n. Bangkok JUNO, 26 Febr. Batavia naar Pladjoe gevraagd, per 1 April, voor dag of dag en nacht. Zondags vrij. Bij VAN DER ZAAL. Langstraat 121 - Wassenaar. benevens alle soorten binnen- en bu'.teniandsch fruit. Aanbevelend, 8639a GEBRS. SCHOUTEN Boommarkt 8 - Tel. 1111 VRAAGT INLICHTINGEN EN DEMONSTRATIE. 7004 Bezichtigt onze Showroom STATIONSWEG no. L Voor vele kwalen zoekt men de oorzaak te diep. 7033 Eet dagelijks ons zuiver Tarwebrood en U bemerkt direct resultaat. Kwaliteitsbakkerij K. A. VAN ALLER v.h. J. CHOUFOUR. HOOIGRACHT 72. - TEL. 3636. 10 stuks voor 35 cents. Eerste klasse ROOMBOTER I. 0.80 per pond. PRIMA KAAS 25, 30, 35, 40 en 45 ets. per pond. 4—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 8