Uit de Rijnstreek IEIDSCH DAGBIID - ïwecde Glad Weekdag 2 Maarf 193Ê 3 M A A R T ZOMERZORO •s> BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN toord. Spr. vestigde er de aandacht op, dat noch de universiteit, noch het leven in de maatschappij die kennis elschen, welke mlgens de wet aan leerlingen van H.B.S. en Gymnasia moet worden bijeengebracht. Spr. oordeelde het niet Juist de hervor mingen van het leerplan door den wet gever af te wachten daar deze hervorming nog langen tijd op zioh zal laten wachten, jet Rijnlands Lyceum tracht deze hervor ming binnen het kader der wet te berei ken. Tenslotte toonde spr. de wensohelljkhedd aan van een toevoeging van een C-afdee- jlng aan het Rijnlands Lyceum. Daar niet alle leerlingen die geschikt moeten worden geacht voor het volgen van het Mid- delb. Onderwijs, in staat zijn de H.B.S.- atdeeling in 5 Jaren te doorloopen, heeft het bestuur gemeend een oplossing te heb ben gevonden door voor deze leerlingen naar het oordeel van rector en leeraren, de leerstof, welke in de eerste drie Jaren van de H.B.S. wordt verwerkt, te verdeelen over 4 jaren, met dien verstande, dat zij daarna in de 4de klasse worden geplaatst en zieh zoo verder op de normale wijze be kwamen voor het einddiploma. JAARVERGADERING VAN ZIEKENZORG. 1937 was een slecht jaar. In het getouw Centraal hield de veree- nigbig voor Ziekenhuisverpleging „Zieken zorg" haar jaarlijksche algemeene leden vergadering. Met een kort woord werd door den voor- atter, de heer C. Stolk, geopend. Spr. wees erop. dat 1937 nadeelig voor de ver- eeniging is geweest. Een beduidend tekort moest worden geboekt, daar vele opnamen In een zlekeninrlchtlng noodzakelijk wa ren. Gelukkig evenwel zijn de financiën kern gezond zoodat het tekort uit de ge wone middelen kon worden gedekt zonder dat het reservefonds behoefde te worden aangesproken. De notulen werden goedgekeurd. Aan het jaarverslag ontleenen wij dat ln het afgeloopen jaar 69 verzekerden werden uitgezonden waarvan 9 tweemaal, een toename van niet minder dan 15 uitzen dingen. Deze 69 verzekerden genoten ln totaal 1562 verpleegdagen of 440 verpleeg- dagen meer dan in 1936. Het aantal verzekerden vertoonde over het jaar slechts een geringe stijging en bedroeg per 1 Januari 1478. Hierop werd door den penningmeester, den heer P. v. Rooyen het verslag uitge bracht. De exploitatierekening gaf aan uitgaven een bedrag van f. 6925.39 en aan inkomsten f. 5676.98, alzoo een tekort van f. 1248.41. Het reservefonds bedroeg per 1 Januari f. 5387.70. De beide aftr. bestuursleden de hee- ren P van Rooyen en J. R. Janzee wer den herkozen. Op voorstel van het bestuur werd be- floten art. 32 van het reglement te wijzi- pen in dier voege dat geen vergoeding meer !il worden uitgekeerd als tegemoetkoming roor hulp in de huishouding. Aan de orde was vervolgens een voor del van het bestuur om de verzekering tm een lid op te zeggen, wegens diens Indelingen in strijd met de belangen der leeeniging. Hierover werd lang en breed Lproken. Vele voorstellen werden ge- Ifaan. Tenslotte werd besloten, dat indien 'ie betreffende handelingen in strijd met ic vereenlging blijft verrichten, het roye ment per 1 April as. zal ingaan. In den ouderdom van 64 jaar is ajjiier «verleden de heer E G. Frech. oudste ven noot van de fa. Heinricb Hanno en Co. te Rotterdam. De nieuwe melkregeling. Vergadering van belanghebbenden. Op verzoek van meerdere leden van de 's-Gravenhagensche melkveillng werd voor de gemeenten Ter-Aar, Nleuwveen, Nieuw koop en Zevenhoven ln café ,,'t Haasje" te Ter-Aar een vergadering belegd. De voorzitter, de heer Paardekooper, merkte op, dat in de nieuwe regeling, welke 3 April ln werking zal treden, nog wel duis tere punten zijn, vooral ten aanzien van de melkveillng. In de nieuwe regeling wordt de veiling bijna geheel verdrongen en is een voordeel voor het consumptie-melken. De veilingen mogen wel doorgaan, maar de melk mag niet voor consumptie-melk wor den gebruikt, terwijl de vellingen toch nog een groot consumptie-contingent hebben. Het is dus te voorzien, dat de veilingen volgens deze regeling kleiner moeten wor den opgezet en een ideiner aantal boeren kunnen leveren. De heer Verhaar wees erop, dat ln de gegeven omstandigheden, nu de veilingen bijna geen bestaansmogelijkheden meer krijgen, „de melk ln één hand moet zijn". De regeling is opgezet ln het belang der boeren, maar wanneer geen overeenstem ming verkregen wordt, blijven de voordee- len uit voor de consumptiemelkers. Ver- eischte is: een accoord tusschen Verkoop- Bureau voor consumptie-melk. veiling en industrie De kleine hoeveelheid van de melkproductie heeft momenteel Invloed op de prijzen; van de z.g. „afspraken" met de melkhandelaars over een bepaalden vasten prijs komt weinig terecht. Een bespreking over de controle volgde. De controle van de melk wordt door de veiling bekostigd, ongeveer 250 boeren zijn er bij aangesloten. Degenen die meenen dat de controle niet in orde is, redeneeren verkeerd, het systeem is zeer goed. Wan neer de watjes iwaar de melk wordt door- geperst) vuil zijn, is de melk ook inderdaad niet schccn, en de meening van sommigen, dat er iets zou haperen, is onjuist, want de lebeltjes sluiten verwisseling van melk be slist uit. Men moet ook niet denken, dat men niet gemakkelijk aan le klasse komt; er zijn er wekelijks verschillende. Er kan va nde zijde der boeren veel aan worden gedaan, de melk zuiver te houden, door de uiers te zuiveren, schoon te melken enz. De stal-controleurs doen veel en goed werk. De heer Verburg deelt mede, dat de veiling thans de goedkeuring heeft verkregen zelf de melk te controleeren; moet daar dan niet een aanvang mee worden gemaakt? De voorzitter zegt, dat bij de nieuwe re geling nog niemand weet, hoe de basis zal zijn van de vaststelling van den prijs en of die prijs wel zal op kunnen wegen tegen de industrie. De idee is niet tegen het monsteren van de melk, maar men twijfelt misschien aan het controleeren door de veiling, meent de heer Verhaar. Hij vestigt er vooral de aan dacht op, dat de veiling tewerk gaat in het belang der boeren, met een groote ervaring en lange ondervinding. De boeren moeten vertrouwen stellen in de veiling, die vecht voor de producten en het landbou- wersbelang. De heer A, Verhaar dankt het bestuur van de Haagsche veiling voor het werk, in het belang der boeren verricht en zeide, dat men algemeen vertrouwt dat de huidige kwesties op de meest voordeelige wijze op gelost zullen worden door het bestuur. ZEVENHOVEN. Ouderavond Chr. School, In de Chr. school had een Ouderavond plaats waarvoor ook uitgenoodlgd waren de leden der schóolvereeniging. De voorzitter van het schoolbestuur, dr. J. G. Ubblnk opende. Een inleidend woord werd gesproken naar aanleiding van de Psalmen 78 en 119. Door het hoofd der school, den heer T. Visser werd het onder werp School met den Bijbel behandeld. In de pauze bezichtigde men het werk der leerlingen. Door de vier oudste leer lingen die de school verlaten zullen wer den opstelletjes voorgelezen. Mej. Raadse, onderwijzeres, besprak de verhouding tusschen volwassenen en kin deren. Tenslotte brachten de leerlingen nog eenlge voordracht] es. GEBOREN. Wilhelmus Petrus, zn. van W. P. Broers en A. G Nessen Hendrik Jan, zn. van H. J. Wiel- ders en J. v. Tongeren Pleter Franciscus Theodorus, zn. van F. Th. Stoeken en E. den °s Annie, dr. van A. Maarse en A. N. D. Bax Johanna, dr. van C. Vader en J. S. v. Hulst Alida Johanna Maria, dr. van J. de Jong en F. Kukler Jacob Cornells, zn. van J. C. Sleyser en P. Bleyie Hendrik Johannes, zn. Jan H. J. de Roos en S. Massaar Cornelia Maria, dr. van A. J. C. v. Bakel en P. M. Bieg- straaten Johanna Catharina, dr. van A. v. Duren en J. A. Boers Gerrit Johan, zn. van C L. Mooten en J. H. Rodenburg Maria Jacoba. dr. van G. F. Koot en J. M. Borst Willem, zn. van F. J. v. d. Berg en P. Duiven voorden Gerard, zn. van N. v. d. Krogt en J. W. Hllgersom Willemlna Agatha Petronella, dr. van A. M. v. d. Langenberg en C. M. S. Scholte Huibert Jan, zn. van J. ten Donke- {aar en j. Hoogeveen Cornells, zn. van P. bchoneveld en M. Ravensbergen Roelf, zn. ;8n J. J. Overwijk en G. DuiJzers Neeltje, dr. .au L. Houweling en N. D. Hoogerbrug Maria jnna Matthia, dr. van Th. B. v. Ovost en M. C. ^°uf Catharina Gerarda Maria, dr. van P. A. Qï'Graaf en Q. G. Ammerlaan. Lena Maria, d. v. H. Pander en L. M. Las- ^nuijt Dirk. z. v. H. Pander en L. M. Las- *nu\jt Alida Susanna, d. v. I. v. Hove en J. KeiJngoud. ONDERTROUWD jjW. v. Es. jm., 26 J. en W. C. Swanenburg, jd. GEHUWD: G J. Kroon, jm. en G. Ulsamer, Jd. OVERLEDEN: r;t h. h. Bosch v. Loenen, zn.. 32 j. h. j. ^melissen, wedn., 73 J. Th. Brakel—v. Meurs we., 62 j. g. j. M. Laman—Vvisser, vr., 48 75 v. d. Pijl, m.. 72 j. c MarUt in. 47 j. A. M. Braggaar—Schou- vr. 58 j. h. P. Vilier m. 44 j. C. Lepe- Wijngaard vr. 55 j. M. Mandeina- yfr-Stigtcr vr. 66 j. F. J. Porlevliet m. 68 j. M. A. v. d. Boog vr. 83 j. gevestigd: O. Bank, ass. universiteit. Mariënpoelstr. 1 a G. J. P. H. v. d. Berg en fam., electricien, Timorstr. 56 A. J. H. v. Berge Henegouwen, Aalmarkt 12 J. Th. Beuk en fam., stafschrij ver N.O.I. leger. Zijlsingel 49 M. A. Bilder- beek en fam., O. Heerengr. 15 a G. Bink, dienstbode, Molenstr. 41 H. M. Creijghton, secretaresse, Fagelstr. 40 J. J. Dikkeboom. landarbeider, Oude Vest 97 G. W. Dresdner, volont. rotogr.. Zoeterw. Singel 9 J. C. C. Eg berts, smid, v. Limb. Stirumstr. 12 J. v. Eijgen los werkman, Janvossensteeg 59 C. Hartevelt Groenendijk, Prinsenstr. 26 M. M. v. Haas trecht, dienstbode. Garenmarkt 16 H. A. Hel- lendoorn, Nw. Rijn 40 P. J. Hellendoorn, id. J. v. Hoeflaken en fam., arbeider, B. Ballot straat 69 H. F. Jagerman. winkelbediende. Hoogewoerd 8 G. Jurgens en fam., cliché- fabr.. Rapenburg 26 J. F. Vreeke—Kasteloo, Noordeinde 39 M. Klinkhamer en fam.. Raamstg. 43 a G. Koops en fam., construc teur. Meloenstr. 45 E. E. N. Krans, Boisot- kade 7 H. Leeuwin en fam., meubelvericooper R. Visscherstr. 36 a H. Ligthart Schenk, lichtmatroos, Scheepmakerst. 2 a R. Th. M. v. d. Lugt. J. de Wittstr. 16 F. M. H. Luns, Thorbeckestr. 26 J. C. Makkes v. d. Deijl, Maredijk 161 E. G. H. Masch. J. v. Goyen- kade 29 J. M. v. Mechelen. Noordeinde 52 H. H. Merkelijn. Leeuwerikstr. 12 W. de Mes, kok, Morschweg 26 a C. Meijer. Haarlemmer weg 55 a G. G. Meijering, dienstbode. Zoeter - woudsche sing. 8 J. F. Mooijman en fam., fabr.arb., Coornhertstr. 59 H. A. v. Exter Natzijl, Haarl.straat 247 C. W. v. Niel. tim merman, v. d. Waalsstr. 37 C. v. Olst, dienst bode, Rijnsb.weg 154 H. den Os, los werkman, Prinsengr. .26 A. H. O verkamp, kleermaker- perser. Janvossenstg. 42 J. A. Polderman, werktuigkundige, v. Limb. Stirumstr. 24 J. A. Quak, J. v. Goyenkade 20 J. Rensink, ver pleegster, Hooigr. 105 M. J. Riethoven, dienst bode. Haarlemmerweg 56 a C. W. J. v. Ruiten, dienstbode, Bloemistenln. 50 H. A. M. v. Steenbergen, apoth. lab., Vreewijkstr. 10 B. Buijs—Treffers, Oostdwarsgr. 19 a M. J. Veldman, 11. verpleegster, Heerengr. 9 a W. Verhoef, korp. kok. Morschstr. 62-64 A. Ver meulen. agent v. Politie, Kuiperstg. 2 H. Ver sloot, J. v. Goyenkade 20 M. P. Viergever, verpleegster. Fagelstr. 7 P. v. d. Walle, serg. marine, Marend. Dwarsstr. 5 G. B. Weber, dienstbode, Papengr. 20 H. J. M. v. d. Wedden Bilderdijkstr. 11 K. C. Westerbrink, directr. kinderbew.plaats, Langebrug 87 J. W. Wes terhof. Meezenstr. 13 A. F. Wichmann en fam., H. de Grootstr. 6 M. C. A. A. Wouter- lood. Zeemanln. 6 a S. M. J. Th. Wouterlood. id. P. J. Zee. kok. Haverzakln. 2d E. Zuid hoek, dienstbode. Botermarkt 17. vertrokken: J. M. Aniba, Den Helder, Hr. Ms. „Emma" L. Boom, Delft, v. d. Spieghelstraat 24 J. Buis, Sarawak Br. Ind. J. F. v. Cleef en fam., Valkenswaard, Stationstr. 23 H. G. Timmermansdu Croix, Katwijk, Kon. Wil- helmlnastr. 8b R. P. A. Dijker. Wassenaar, Berkenlaan 1 H Eerdmans, Probolinggo J. f. E. Einaar en fam., Paramaribo, Noorder kerkstraat F. H. v. Erckelens. Oegstgeest. Ter- weeweg 100 H. Evers en fam.. den Haag, Maasstr. 303 Ph. F. v. Gijzen en fam.. Voor burg, Westeinde 70 J. Hakker, Oegstgeest, Haarlemmervaart - L. J. R. Heirman, Oegstgeest, Terweeweg 100 C. Houtman, Noordwijker- hout, Havenstr. 4 A. Kasbergen en fam., den Haag. Honsholredijkstr. 144 H. B. Kasteel, Haarlem, Spaarndamscheweg 544 J. T. Lame- ris, Heerenveen, Oranjewoud 258 A. M. Duym Langeveld, Leiderdorp. Spanjaardlaan 1 R. Mees en fam., den Haag. Aardbeidstr. 36 L. C. Nadort, den Haag, Goudsbloemlaan 59 L. H. A. Nagelkerke, Rotterdam, Honingerdijk 33 b H. Nieswaag, den Haag. Vondelstr. 240 J. v. Oosten, den Haag, Regentesseln. 295 C. v. d. PluiJm, den Haag. Ververstr. 4 Z. Pracht. Voorschoten, Leidscheweg 357 H. J. de Ro- mijn, Haarlem, Roosveldstr. 2 a rood W. H. Ruffelse en fam., Voorschoten, WJJngaardenlaan 79 A. J. Terruwe en tam.. Wassenaar, Gang 1 T. Tjebbes, Rheden, Arnhemschestr.weg 3 Bian Hing TJioe, Rotterdam, Nw. Binnenw. 255 b M. P. SchrijverVersé, Amsterdam, PI. Kerklaan 35 II G. v. Vliet en fam.. Hui zen N.H., Vijfhoekstr. 28—32. ALPHEN. Aanrijding. Gistermiddag is langs de Westkanaalweg een zoontje van den heer K. aangereden door een vrachtauto, vermoedelijk een tankwagen. De jongen die kwam te vallen kreeg een linkerpolsfractuur en eenige andere verwondingen. Dr. Q. uit Ter Aar verleende de eerste hulp. Mooie uitvoering van „Onder Ons". De Chr. Mandolineclub „Onder Ons", directeur de heer B. Polak, gaf ln het ge bouw „Jonathan" haar jaarlijksche uit voering. waarvoor zeer goede belangstelling bestond. Bij ontstentenis van den voorzit ter. den heer O. v. Staalduinen, werd de avond geopend door den heer A. Lijnse. Terstond hierna werd een aanvang ge maakt met de uitvoering van het met groote zorg samengesteld programma. Er werd zeer goed gespeeld. Bijzonder mooi was oa. het nummer „Heer blijf met mij". Als nagerecht bracht de directeur zelf een op Hawaï- en guitaar-solo, waarmede hij een groot applaus oogstte. Onder Ons heeft dit jaar een mooie avond gebracht. Ter afwisseling werd het blijspel „Wie zal hem zijn?" opgevoerd. Kath. Kunstkring. Ais slot van de reeks uitvoeringen werd door den Katholieken Kunstkring in de St. Josephzaal opgevoerd het stuk „Groote Verwachtingen" bewerkt door onzen plaats genoot de heer J. J, C. Böckllng. Van be gin tot het etnde werd door de aanwezigen genoten. De rollen bleken stuk voor stuk in goede handen, terwijl decor, verlichting en costumeering zeer veel hebben bijgedra gen tot het welslagen. Het geheel werd af gewisseld door muziek van „Musik musz sein" uit Bodegraven. Mooie uitvoering van „Hou-Vast". Gisteravond gaf de gymnastiekivereem- ging Hou-Vast" onder leiding van haar directeur den heer P. Zuidam haar jaar lijksche uitvoering, in het Nut. Als steeds bestond ook thans voor deze uitvoering groote belangstelling, een gedeelte der uitvoering werd o.m. bijgewoond door den burgemeester, den heer P. A. Colijn. Na den traditioneelen opmarsch, werd de avond door den directeur, den heer P. Zuidam, met een kort welkomstwoord ge opend. Allereerst traden daarna voor het voetlicht de meisjes en jongens, die een prachtige serie vrije oefeningen uitvoer den gevolgd door brugoefeningen der da mes en adsp. meisjes. Ook de verdere oefeningen van heeren aan brug. hoog- rek en de rhythonisohe oefeningen der dames hadden algemeen bewondering. Als steeds werd door de leden van H. V., dank zij de perfecte leiding mooie sport te zien gegeven, wat door het publiek zeer werd gewaardeerd, getuige het daverend ap plaus na afloop van iedere oefening. Een fraai slot was de hhythmisdhe fantasie der dalmes. De zeer geslaagde uitvoering werd besloten met een geanimeerd bal met muzikale medewerking van het duo Mild. Diefstal van anthraciet. Ten nadeele van den brandstoffenhan- delaar L. D. werd uit zijn opslagplaats aan den Gouiwsl.weg een hoeveelheid an thraciet ontvreemd. Het mocht de politie gelukken den dader op te sporen tegen wien proces-verbaal is opgemaakt. De eerstvolgende vergadering van den raad onzer gemeente is Maandag as. des avonds 7 uur. De agen da bevat de volgende punten: Voorstel inz. wijziging van het raads besluit d.d. 25 Jan. 1937, tot verkoop van een perceel bouwgrond aan den heer N. Rietveld q. q.; is. wijziging v. h. raadsbe sluit d.d. 13 Dec. 1937, voor zooveel betreft verhuring van de boerderij: „Florahoeve", aan den heer D. Binnendijk; ijz. conver sie eener geldleening van de Hall. Socië teit van Levensverzekeringen N.V.; ïz. beschikbaarstelling van gelden voor ver anderingen in de inrichting van het ge bouw der R.-K. school a. d. Paradijslaan; i.z. beschikbaarstelling van een crediet voor een nieuwe verwarmingsketel in de openbare school voor L.O. en UL.O. aan den Oudsh.weg; i.z. gemeenschappelijke regeling met Woubrugge voor toelating leerlingen op de openbare UL.O. school alhier; iz. toekenning van voorschotten ten behoeve van de bijz. scholen, over 1938; benoeming van een lid van de com missie voor het nazien der rekeningen ln de vacature van den heer C. den Uijl. In de jaarvergadering van de veree- niging tot Evangelisatie op Ger. grond slag te Oudshoorn, werden de aftr. be stuursleden de heeren C. Vonk, C. v. d. Meent en A. v. d. Ent herkozen. De jaarverslagen, ook die van het ge bouw „Rehoboth" gaven een klein batig saldo aan. BODEGRAVEN. De waterleiding-kwestie. Nog geen overeenstemming. Gistermiddag werd een buitengewone aandeelhoudersvergadering van de N. V. Bodegraafsche Waterleiding gehouden. De belangstelling was veel grooter dan de vorige maal. Tevoren had een commis sie van aandeelhouders ten kantore der N.V. de door deskundigen uitgebrachte rapporten bestudeerd. Blijkbaar op grond van dit onder zoek, werd het aanbod van den Raad om de concessie 20 jaar voort te zet ten tegen de bekende voorwaarden, o.a. tegen een uitkeering van f. 7000 per jaar, met algemeene stemmen ver worpen. Een tegenvoorstel werd echter niet ge daan, zoodat de besprekingen op dit punt doodliepen. Men wil niet onderhandelen, wanneer de raad niet bereid is een billijkheidsclau sule in de overeenkomst cp te nemen. Zooals men weet heeft de gemeenteraad besloten geen nieuwe voorstellen tneer te doen! Vervolgens kwam de overname ter sprake. De Raad heeft f. 375.000.ge boden voor het Bodegraafsche gedeel te van het bedrijf. Dit aanbod vond geen steun, omdat men blijkens de rapporten des deskundigen op een grootere uitkeering bij arbitrage meen de te mogen rekenen. Het aanbod werd dan ook met algemeene stemmen van de hand gewezen. Niettegenstaande de mededeeling van den raad dat dit bod niet gewijzigd kon worden, doch slechts aangenomen of ver worpen, kwamen er wei tegenvoorstellen. Er kwam een voorstel uit de vergade ring om f. 475.000.te vragen, een ander om f. 450.000.te vragen. Het eerste vond niet veel bijval, het tweede wel. Echter voerden commissarissen ertegen aan dat men indertijd voor het geheele bedrijf f. 450.000.gevraagd had en dus thans niet hetzelfde kon vragen voor een ge deelte. Het voorstel werd verworpen met 7264 stemmen. Daarna werd aangeno men een voorstel van commissarissen om het Bodegraafsche gedeelte van het be drijf aan de gemeente aan te bieden voor f. 425.000. Tenslotte werd nog besloten een proefproces te beginnen tegen een der aangeslotenen, die weigerachtig is de ge stelde som voor meerder verbruik boven het tarief te voldoen. Jaarverg. Coöp. Boerenleenbank. De Cöop. Boerenleenbank vergaderde onder presidium van den heer W. F. Brunt. Uit de rekening van den kassier bleek dat de Bank een gunstig Jaar achter den rug heeft. De bank had veel meer geld, dan voor het verstrekken van ieeningen en voor schotten nocdig was. Aan spaargelden was ruim f750.000 ingelegd en door de leden bijna f. 70.000 bij de bank belegd. Er stond slechts een bedrag van f. 350.000 uit. Het overige kapitaal was belegd bij de Centrale Raffaisenbank en deels in effecten. Er was een reserve van f. 36.500. die ook thans weer werd vermeerderd met de winst. De aftredende bestuursleden, de heeren W. F. Brunt en A. de Vos, de plaatsvervan gende leden J. M. A. Moons en L. P. v. d. Graaf en het id van den Raad van Toe zicht de heer P. J. Rosenboom werden her kozen. De financieele commissie voor het ko mende jaar zal bestaan uit de heeren J. Rijlaarsdam, J. H. de Bruijn en M. Veelen- turf. Naar de algemeene vergadering werd af gevaardigd de heer Jac. Rijlaarsdam. OPENT EEN n- 6641 ungez. Med.) het initiatief tot regelen kunnen nemen. De wet stelt slechts minimum normen van vakbekwaamheid credie «.waardigheid en handelskennis Hier is dus een zeer voor zichtige sta/p gezet in de richting van or dening. die niets mee staatssocialisme ie maken heeft, maar zuiver voortvloeit uit den plicht van organisatie en overheid, om te trachten misstanden tegen te gaan. De ajs. jonge middenstanders zullen in het belang van hun bedrijf en van den mid denstand genoodzaakt zijn zich te bekwa men. door cursussen te volgen om te kun nen voldoen aan de voorwaarden die ge steld worden Het auto-ongeluk. In aansluiting op ons bericht, betref fende het ongeval Maandagavond over komen aan den heer W. Slootweg, zij nog vermeld, dat de auto bestuurd werd door den heer R. te Leiden. Gebleken is dat de remmen van de auto niet in orde waren. Het slachtoffer heeft een dubbele been breuk bekomen en is ter behandeling naar het Diaconessenhuis te Leiden overge bracht. Vergadering Geref. Mannenvereeniging. De Geref. Mannenvereeniging „Schrift en Belijdenis" aan den Rijndijk, verga derde onder leiding van den heer H. J. Kerkhoven in de Ohr. school. Door den heer H. van Bostelen werd gesproken over art. 17 van de Geloofsbelijdenis. Spreker schetste den staat van den mensch vóór den val en de verhouding tot God daarna. Voorts behandelde spr. het Genadever- bond onder de schaduwen en in de ver vulling. Nadat de voorzitter de vergade ring had gesloten, eindigde de heer Bos telen met dankgebed. In de ledenvergadering van de Chr. Nat. school aan den Rijndijk, is tot be stuurslid herkozen de heer H. Langeveld en gekozen in de plaats van den heer W. Batelaan, die wegens ziiekte had bedankt, de heer J. C. Ketel. De collecte voor de Blindeninriohting voor werkverschaffing te Amsterdam, heeft f. 67.03 opgebracht. Ds. A. Warn aar Jzn., alhier is be noemd tot voorzitter voor de Chr. Emigratie Centrale. BOSKOOP. JAARVERGADERING VAN „NUT EN SPORT" ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Helena Alida Maria. D. van C. B. l'Ami en M. Vermeij Helena Maria Anna, D. van H. J. Hogenboom en J. M. Klein. Overleden: A M. van der Zalm S7 j. Gehuwd: H. J. Strijk jm. 35 j. en A. T. A. Volwater 26 j. J. C. Warmerdam 27 j. en M. A. M. Rodewijk. LEIDERDORP. Ouderavond „School met den Bijbel". De jaarlijksche Ouderavond van genoem de school werd zooals gewoonlijk weer onder groote belangstelling gehouden. De heer G. Los, voorzitter van het school bestuur gewaagde in zijn openingswoord van de groote voorrechten, die het Chr. onderwijs gelukkig nog in ons land geniet zulks in tegenstelling met vele andere landen. De secretaris, de heer A. Roest, gaf ver volgens een overzicht van het 75-jarig jubileum der school, welk feit in September j.l. werd herdacht. De heer Wissel, hoofd der school, bracht het jaarverslag uit over 1937. Vervolgens was het woord aan den heer F. D. van Wijck, die een leerzame inleiding hield over „Een stad in de Middeleeuwen". Ds. J. J. Dijk sprak een slotwoord waarna hij voorging in dankgebed. Hierna werden de ouders nog in de gele genheid gesteld het tentoongestelde werk van de leerlingen te bezichtigen en met het onderwijzend personeel de vorderingen der kinderen te bespreken. NIEUWKOOP. Muziek- en Toonecluitvoering. In de zaal van hotel Sportlust werd dooi de muziekver. „Eensgezind" een uitvoe- rine gegeven. Onder leiding van den heer J. G. Zwart werden een 8-tal nummers ten gehoore gebracht, waarna de tooneelclub „Tot Aller Genoegen" ,Het Verleden" op voerde. Het succes was groot. Tijdens de pauze had de trekking plaats van een door de muziekver. gehouden ver loting. Siuisverkeer. In 1937 werden aan de twee sluizen van den Polder Nieuwkoop en Noorden 6456 vaartuigen geschut. Aan sluisgeld werd f. 1754.40 geïnd. Door de Ziendesluis gin gen 4769 vaartuigen, waarvan 2512 voor met vuilvervoer en door de sluis te Slik- kendam 1687 schepen. TER AAR. Jaarfeest Herv. Jongclingsvereeniging. De Ned. Herv. Jongelingsver. „Jonathan" hield onder leiding van ds. Hoeufft van Velsen een jaarvergadering. Na opening door den eere-voorz.. hield de heer D. van Vliet een inleiding over .De Bergrede". In zijn jaarverslag deelde de secr. mede, dat de ver. 30 leden telt. De penningm., de 'heer W. Lankhaar, maakte melding van een batig saldo van f. 58.70. Achtereenvol gens behandelden de heeren C. Boer, J. Lantobaar en T. Hegeman ,De Reorgani satievoorstellen in de Ned. Herv. Kerk", „Juliana van Stolberg" en „Vrijhandel of Protectie". Na het zingen van het Wilhel mus kwam de memorisatie aan de orde en behandelde A. J. Vuyk David en Go liath", D. Sohellingerhout „Ons reisje" en T. C. Hegeman ..De inneming van den Briel". Een voordracht, gehouden door M. Angenent besloot het programma. T. A. M. A. feestelijkheden. De plaatselijke middenstanders, die zich den laatsten tijd door hun T.A.M.A.-actie zoo duchtig roeren, belegden een feeste lijke bijeenkomst, des middag voor kinde- c„hrift ren en des avonds voor volwassenen, in het gymnastieklokaal van de Ohr. Nat. School. Er was veel belangstelling van de zijde der TJV.M.A.-zegel-verzamelaars (stersi. Henri Nollens en mej. Gouds waard uit Den Haag gaven een uitstekend j j programma en een eigengemaakt. T.A.M.A. standsbedryf; hu wees saeciaal ou het be- werd <j00r het put>]te)j lustig meege- zettmzsprableem Biizcnder d.ent hier ge- zongen. Het was een prettige bijeenkomst, accentnee.d dat niet de overheid maar die het doel van den Middenstand - be- alleen een of meer reJvsparsoonlykheid vordering van het koopen in eigen plaats bezittende vereenigingen van ondernemers jongetwijfeld ten goede is gekomen 3—2 Ook dit jaar een internationale Tentoonstelling. De Pluimvee- en Konijnenvereeniging Nut en Sport, hield in de Chr. bewaar school haar jaarvergadering. De voorz. de heer A. D. van Wilgen, opende. De notulen, het jaar- en finan- cieel verslag werden goedgekeurd. Raadsagenda. Besloten werd. dit jaar weer een inter nationale pluimvee- en konijnententoon- vastoesteld on stelllrlB te organiseeren. De vereenlging iinr TV afrpn- zal aansluiten bij den „Raad van Be heer". In de zomermaanden zal een excur sie worden gehouden. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren J. van Soest, C. J. Couvée en W. Sekeris, terwijl in een vacature werd be noemd de heer M. Bosman. Het scheepvaartverkeer door de Gouwe. Gedurende Februari, zijn 4132 schepen de hefbrug alhier gepasseerd. Voor 2847 vaartuigen moest de brug geopend wor den. In totaal werd de brug 1826 maal geopend. HAZERSWOUDE. De werkloosheid. Bij de administratie der arbeidsbemid deling staan 150 werkloozen ingeschreven, waarvan 93 steuntrekkenden. Sedert onze vorige opgave is het aantal werkloozen met 5 en dat der steuntrekken- den met 9 toegenomen. Burgerlijke Stand. Geboren: Sander, Z. van J. van Dorp en C. Stam - Anna Antonia Maria. D. van H. J. Borst en A. G. Schrijvers Neeltje. D. van A. Harkes en A. J. Raaphorst. Overleden: Arie van Geest 93 J., wedr. van C. Scheer. Ondertrouwd: S. Kruit 30 j. en J. A. van Soest 21 j. Voordracht over de vestigingswet. Door de AJt. Propagandaclaib en Historie" werd een vergadering gehou den. onder leiding van den voorzi.ter. dsn heer C. Bogaards De heer A. Boehmer sprak over .J>e Vestigingswet". Spr. con stateerde structuecle fouten in he midden.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7