Uit de Rijnstreek [EIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Dinsdag 1 Maart 1938 ViSSCHERI J-BERICHIEN FINANCIEN X O O El D E N Omzet rijksvischafslag te IJmuiden in Februari. /CULIP/ TJMNCEM VALKENBURG. Aan het grain van den heer H. Heus, „ar Zaterdag een doctoter, Beatrix Willie I «boren werd, ls een baiby-uitaet uitge- reikt. VOORSCHOTEN. Kinderlijkje gevonden. Tijdens het schouwen van de spoor- I Haan tusschen het station Voorschoten en Lfidschendam is gistermorgen door den j jpoorwegarbeider D. Noort langs de baan lijkje gevonden van een pasgeboren ilnd, dat gewikkeld was in een courant van '6 Februari. De politie is met de ontdekking in kennis 'esteld en heeft het lijkje meegenomen. Een onderzoek wordt Ingesteld. Gevonden voorwerpen. Rozenkrans: manchetknoop: kinderjasje I (blauw); oorknop; paar bruine dames- I randschoenen; handschoen (geel); hand- I siioen (bruin); ceintuur; kinderhoedje; reserve wiel van auto; konijn (grijs)en Santen zakdoekje Inlichtingen bij de politie op werkdagen ces voormiddags tusschen 910 uur. VOORHOUT. jaarvergadering H.B.G. afd. Voorhout. De pi. afd. van het Hollandsch Bloem- I boUengenootschap hield haar Jaarvergade- I ring in café „De Bonte Koe". De voorzitter I de neer P. L. v. d. Hulst opende. De ontu- l'en gelezen door den secr. den heer P. L. I ivarmerdaim, werden vastgesteld. De j aar - I verslagen werden goedgekeurd. Er ls een I batig saldo van f. 84.77. Aan het plaatse- I lijk comité voor werkloozenzorg, werd f 5 I subsidie verleend. Aan de commissie voor I bals- en katsbroei werd een medaille met I inscriptie toegezegd. I Tot afgev. naar de alg. vergadering wer- I den gekozen de heeren P. L. v. d. Hulst en I l Warmerdam en ais plaatsvervanger I de heer P. v. Wenkhoven. De afgevpai'dig- I den werden gemachtigd hun goedkeuring e hechten aan de alg. beschrijvingsbrief, look de statutenwijziging werd goedge- I ïeurd. Tenslotte hield de heer Preyde een pro- I pagandlstisChe rede. INadat de voorzitter een woord van dank Itesproken had. sloot hij deze geanimeer- I ie vergadering, waarna men nog een ver- I/.ling hield van kamerplanten. Vergadering R.K. Volksbond. De plaatselijke aid. van den Ned. R.K. Itsksgond, hied een vergadering in de Icoote zaal van het Parochiehuis. Geopend werd door den heer C. v. d. Iftrg. I De heer G. Slingerland, hoofdbestuurslid Iprak over „Het bestaan van den Volks lied tot op den huldigen dag". Spr. zette lat ontstaan en den vooruitgang van de ■Mksoond, welke nu ls uitgegroeid tot een inisatie, niet alleen voor de arbeiders voor eiken Katholiek uiteen. Verder moreerde spr het goede werk van den Jhkele vragen werden beantwoord, waar- |r de voorz. sloot met den Chr. groet. WARMOND. Vastenavond-uitvoering. De vastenavond-uitvoering van St. Ma- üias, tevens de laatste win teruitvoering an dit seizoen, is, evenals alle vorige uit roeiingen. een groot succes geworden. Als iitijd was de belangstelling overweldigend. Een openingswoord werd gesproken door ceoheer C. Zwetsloot. Een bijzonder dank- soord richtte spr. tot de organisatoren van de bonden, door wier medewerking het rjcces van dezen avond reeds vooruit ver- rekerd was. Onder leiding van den heer Dik speelde de Harmonie op uitstekende wijze enkele Enmmers. Na de pauze werd met succes iet tooneelstuk „Op afbetaling" opgevoerd. Een verloting bracht f. 35.op. Met een tansje werd besloten. ZEVENHOVEN. Openbare les. in de ohr. school had een openbare les plaats, in tegenwoordigheid van het be- rirar, ouders en belangstellenden. Ook is. W. van Dijk was aanwezig. - Door den R.-K. Volksbond is besloten oprichting van een R.-K. Damclub. ZOETERWOUDE. Een nachtelijke buiteling. Gisternacht te omstreeks half twee. ge hakte de bestuurder van een personen- wto. de heer van G. uit Alpher. a. d Rijn ■de macht over het stuur kwijt, reed iaars door oen heg, buitelde eenige iaeren over den kop en kwam met de 'leien omhoog, op het rijwielpad te liggen. Toegeschoten omwonenden konden van G.. üe in staat van dronkenschap bleek te '■erkeeren, met moeite uit de auto halen. Ml bleek geen verwondingen van beteeke- js te hebben opgeloopen. De auto is door de firma Hol weggesleept. Gevonden. Een dames sjaal en een zwarte herders- 5°hd Te bevragen bij den veldwachter aan 'dh Hoogen Rijndilj,k. Tri De heer K. uit Leiderdorp deed bij de J™w aangifte, dat een onbekende wiel- nwer getracht heeft zijn dochtertje, dat ™>Za het rijwielpad od den Hooge Rijndijk rij®- op zün rijwiel mede te nemen Het ma k°n een vaag signalement van den "®n opgeven. De politie verzoekt een ieder i?'™ dergelijke praktijken afweet, daar. mededeeling te willen doen. n'v. ver. kon. papierfabrieken fa. van gelder en zonen. I^rstel tot uitkeering van 8 pCt. dividend. i?,?, glsteren te Amsterdam gehouden ver kon d ,van commissarissen der n. V. Ver. u k i abrleken der fa- van gelder en van n in de a s- algemeene vergade- T(jorsUit aandeelhouders der vennootschap een tan o Jt® d°en tot uitkeering van een dividend CP dk °.D de Kewone aarideelen en 6.4 pCt. cumulatief preferente aandeelen. AARLANDERVEEN. Jaarvergadering „De Eendracht". In de jaarvergadering van de pluimvee- vereeniging „De Eendracht" werden de af tredende bestuursledeh, d© heeren J. v. d. Lijn en C. Roos herkozen. Het financieel verslag gaf een tekort aan van f. 18.63. De contributie werd verhoogd van 75 cent tot f. 1.Besloten werd omstreeks December een tentoonstelling te houden. ALPHEN. Raadsvergadering. Naar wij vernemen is de e.v. vergadering van den raad onzer gemeente bepaald a.s. Maandag des avondis 7 uur. Padvindcrsgroep opgericht. Door het Nederl. Padvinders Gilde werd alhier een afdeeling opgericht en inmid dels een groep padvindsters en groep ka bouters gevormd, die resp. onder leiding van mevr. Nijman en Mevr. Schleper bij een zullen komen in het clubgebouw in de Willemstraat. De bedoeling is de oudere padvindsters in April a.s. te instaileeren. In de daarop volgende maand zullen ad- spiranten en kabouters kunnen toetreden. Secretaresse is mevr. Herbig. ALKEMADE. Raadsagcnda. De gemeenteraad komt morgenavond om half acht in vergadering bijeen. De agenda luidt: Ingekomen stukken Benoeming van twee leden Algemeen Burgelijk Armbestuur van den Vrijen- en Lagen Boekhorst Verhuring van het gebouw Jgugdberg annex woning te Kaag Verhuring van een perceeltje grond aan den Langeweg Voorstel tot verkoop van een perceel grond gelegen aan den Langeweg Aankoop van eenige perceeltjes grond voor wegverbree- ding Voorstel tot toetreding als lid tot de Frauderisico-onderlinge van gemeenten Voorstel tot het aangaan van een tijde lijke kasgeldleening Voorstel tot onbe woonbaarverklaring van een tweetal wo ningen Vaststelling algemeene politie verordening Bespreking reorganisatie brandweer Reclames schoolgeld Hon denbelasting straatbelasting en wijziging gemeente-begrooting 1937 en 1938. BODEGRAVEN. Onder groote belangstelling werd een tentoonstelling gehouden van het werk der leerlingen van de Chr. Nijverheidsschool. Uit het tentoongestelde bleek dat het on derwijs voor de leerlingen inderdaad van groote beteekenis mag worden geacht. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: P. D. Noest en S. Faas. Getrouwd: H. W. Durieux 28 J. en P. Bon- gers 27 J. G. Jongenburger 29 j. en M. S. van Zoomeren 22 J. R. J. Brand 35 j. en M. C. van der Poel 33 j. Overleden: Maria Sol 73 J. Barend Gou- drlaan 72 J. Lezing in hotel Kiaassen. Voor de vereeniging van oud-leerlingen en leerlingen der Rijkstuinbouwschool ,.Ar- boricultuur" hield de heer C. A. J. J. v. d. Linden in hotel Kiaassen een lezing over „Bemesting in de Glasculturen". Het gesproken woord werd door middel van een film toegelicht. HAZERSWOUDE. Jaarvergadering A.R. Kiesvereeniging. Door de AR. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" aan den Rijndijk werd in de Chr. School haar jaarvergadering gehou den onder leiding van den voorzitter, den heer G. Goedhart. De jaarverslagen van secretaris en Denningmeester werden goed. gekeurd. De heer H. J. Kerkhoven hield een causerie over Het ontstaan van het Huis van Oranje". De heer G. Goedhart werd tot voorzitter, de heer H. Langeveld tot secretaris, de heer G. Sepers tot penning meester. de heer P. Boer tot bibliothecaris en de heer P. A. Starreveld tot alg. adj. gekozen. Ernstig verkeersongeluk. Gisteravond omstreeks 7 uur is de heer W. Slootweg alhier, toen hij zich loopende van uit het Westeinde naar het dorp begaf, aangereden door een personenauto, ko mende uit de richting Benthuizen De heer S werd teven den grond geworpen een liep een ernstige beenbreuk op. LEIDERDORP. VER. VOOR ZIEKENHUISVERPLEGING. Een gunstig jaarverslag. Blijkens het den leden toegezonden fi nancieel verslag over 1937 van de Ver. voor Ziekenhulsverpleging, was dit jaar, wat de geldmiddelen betreft, wederom gunstig. Het bezit der vereeniging bedroeg per 1 Jan. '38 in totaal f. 12043.75. Wat den toestand over de laatste vijf jaren betreft kan nog wor- acn gemeld, dat de uitkomsten over 1933 en 1934 slecht waren. In die jaren liep het bezit n.l. terug van f. 5813.98 tot f. 3689.53. Een aangenomen verlaging van de maxi mum uitkeering per Jaar van f. 250.tot f. 150.— welke op 1 Jan. '35 in werking trad bracht een belangrijke besparing op de uitgaven, zoodat in drie jaren het bezit aanmerkelijk kon aangroeien. Van be stuurszijde wordt thans voorgesteld om, indien de kas het toelaat, enkele weken vrijstelling te verleenen van het betalen der contributie. Het dames-comité in onze gemeente, dat zich belast met de inzameling van de „Neerbosch-cent" heeft voor de stichting over 1937 f. 207.87 bijeengebracht. N.V. WESTLANDSCHE HYPOTHEEKBANK. Commissarissen cn Directie der N.V. West- iandsche Hypotheekbank alhier hebben in hun heden gehouden vergadering besloten aan de gewone jaarlijkschc algemeene vergadering van aandeelhouders voor te stellen, na zeer ruime afschrijvingen het dividend over het afgeloopen jaar te bepalen op 4 1/2 pet. Door bemiddeling van de vereeniging .Dorcas" werden in 1937 over 48 gezinnen 214 kleedlngstukken en 27 paar kousen of sokken verdeeld. LEIMUIDEN. De Geref. Kerk droeg aan de Theol. Fac. der Vrije Universiteit te Amsterdam f. 12.10 af. NIEUWKOOP. Jaarvergadering Jongelingsverecniging. In de Chr. School hield de Chr. Jonge- lingsvereenlging „Gedenk Uwen Schepper" haar 34e algemeene jaarvergadering. De eere-voorzitter, ds. A. J. van Wijn gaarden opende. De voorzitter, de heer A. Bon. sprak hier na een welkomstwoord, waarna de versla gen van secretaris, penningmeester en bibliothecaris werden gelezen. Door de leden werden hierna verschillen de opstellen en samenspraken ten gehoore gebracht. De voorzitter sprak een dankwoord, waar na ds. Van Wijngaarden met dankgebed eindigde. Vele zustsrvereenigingen uit Nieuwkoop en omgeving waren vertegenwoordigd. De collecte in de Geref. Kerk vcor de theol. fac. Vrije Universiteit bracht f. 3.38 op. NIEUWVEEN. Feestavond der Nic. Boys. In café Schreuder hield de Sportvereeni- ging Nic. Boys haar Vastenavondfeest. De zaal was versierd met de clubvlaggen. De voorzitter opende. De heer C. Verkerk van Uithoorn, trad op als humorist, en met aardige liedjes en anekdoten, wist hij spoe dig de stemming er in te brengen. Pastoor Mol sprak een propagandistisch woord, cn spoorde aan trouw vergaderin gen en wedstrijden te bezoeken. Het accordeon-ensemble Ben Maas cn Theo v. d. Hoven, zorgde voor gezellige muziek. 9708 (Ingez Med.) VOETBAL C.G.W.L.W.V. Morgenmiddag halfdric speelt C.G.W. I tegen L.W.V. I en 's morgens 10 uur C.G.W. II tegen L.W.V. II. Terrein Zwarte Pad. NOORDEN. Nieuwe brandspuit. In de ledenvergadering -van de Coöp. Brandwaarborg Mij. Noorden-Nieuwkoop is besloten een nieuwe motorspuit aan te schaffen. Het bestuurslid de heer M. p. v. d. Wey- den werd herkozen. Abonnementen en arjvortcntiëji voor ons blad kunnen vanaf heden worden opge geven aan den Heer 8907 J. G. KALSHOVEN Bzn., B 64, aldaar. TER AAR. Wintericzing „Kerkelijk Leven". In de Ned. Herv. Kerk trad. op uitneodi- ging van bovenstaande vöi'-oéniging op ds. Bos van 's-Gravenhage met het onderwerp „Het geloof in het beek Job". Spreker zette uiteen hoe het in het boek Job gaat over de vraag of er in deze we reld echt. zuiver geloof in God wordt, ge vonden. Het boek geeft er een beschrijving van hoe deze spreekwoordelijke figuur uit de oudheid heeft geleden en gestreden in het geloof en dat behouden heeft. De geschiedenis van Job geldt voor alle volken en alle tijden. Jobs vroomheid was een vroomheid in dan rechten zin van het woord, in tegenstelling met veel z.g.n. vroomheid in dezen tijd. die den menschen als het ware van hun gezicht afdruipt. Spr. becritlseerde de sleur en de bijkom stige redenen waardoor Doop, Belijdenis. Kerkgang en Gebedsleven niet op de juiste waarde worden geschat en niet innerlijk beleefd. Propaganda-samenkomst A.R. Kiesvercen. De Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" vergaderde onder leiding van den heer W. Kapteijn. die opende met het laten zingen van ps. 6è 1 en gebed. Hierna gaf hij het woord aan den heer R. A. den Ouden van 's-Gravenhage, die sprak over „Op marsch naar 1941". Spr. zeide dit woord p.ekozïn te hebben uit de boodschap van dr. Colijn aan de Rotterdamsche Anti-Revolu tionairen op 26 Mei 1937, Dit woord heeft te meer beteekenis. omdat de historie bewijst, dat de A.R. Partij, na een vierjarige nauwe relatie met het Kabinet steeds stemmen verloor bij een volgende verkiezing. Spr. noemde in dit verband de Jaartallen 1891- 1905 en 1913. Maar in 1937 heeft God het anders geleid en werd zetelwinst behaald, wat een zegen was, maar een zegen met vrees. Na de gevaren te hebben opgesomd die de A.R. Partij bedreigen, besloot spr. met een dringenden oproep aan kiesver eeniging, propagandaclub en alle A.R. man nen en vrouwen tot trouw aan het vaandel en een gedegen, dagelijksche propaganda. Jaarvergadering A.R. Kiesvereeniging. In de consistorie van de Geref. Kerk werd de jaarvergadering van de A.R. Kiesver eeniging gehouden. Na opening door den voorz. en voorlezing der notulen en het jaarverslag door den secr., den heer H. Schouten, gaf de heer W. Rodenburg een finantleel overzicht van het beheer ever het afgeloopen jaar. De heeren W. Esveldt Pzn. en W. Esveldt Azn. brachten namens de propaganda-com. missie verslag uit. Als bestuurslid koos men in de vacature van den heer Spronsen de heer Joh. van Eijk Dzn. Burgerlijke Stand. Geboren: Roelf, Z. van G. J. van Loo en J. Hui ting. Ondertrouwd: Alida Geertruida van Roon 24 J. en Hendrik Hermanus Spek 25 J. Loop der Bevolking Gevestigd: Wijntje Vis van 's-Gravenhage Cornells Pijper van Nieuwveen Maria Cor nelia Jansen van Rijnsaterwoude. TENNIS. WEDSTRIJDEN VOOR OEFENMEESTERS A. Waasdorp opnieuw winnaar. Te Amsterdam zijn wedstrijden voor oetenmeesters gehouden, waarbij de Noord wij ksche oefenmeester A. Waasdorp er in geslaagd is om voor de derde maal in suc cessie beslag te leggen op den wisselbeker. De uitslagen waren: Afdeeling A: M. Goedraad si. D. de Mos 62, 62, 64; J. Goedraad si. D. de Mos 6—3. 6—2, 6—2. Eindstrijd: A. Waasdorp si. W. Hemmes 6—1. 6—3, 6—2. Ai'deelin.i B: G. v. Beem si. A. Hemmes G—2. 7—5, 3—3; M. Stan si. A. Sabbé 6—2. 3—6, 62—6. 6—4. Winnaar van afd. B: G. van Beem. Afdeeling C: F. Zurhaar si. A. Kauling 57, 61, 6—7; H. Hemmes si. P. Timmer G1. 62. 7—5; A. Kauling sl. P. Timmer 61. 36. 61. Winnaar afdeeling C.: F. Zurhaar. Dubbelspel: M. Stas en A. Kauling sl. A. en H. Hemmes 61. 62; J. Goedraad en G. van Beem sl. M. Stas en A. Kauling 6—4, 6—2. WIELRENNEN. swift. Het weer werkte bi) de opening van het sei zoen niet mee! Het zal om deze reden geweest zijn, dat de opkomst van de renners zoo slecht was. Van de gestarte renners bleven er slechts 4 over. die den strijd doorzetten. Deze vier waren: N. de Romijn, J. J. de Boer. C. Kapaan en F. Herreur. Over den wedstrijd valt niet veel te schrijven. Er werd gereden van het clublokaal via Wasse naar. Katwijk, Noordwijk. de Zllk en zoo ver volgens de Meer in, met als eindpunt de Zijl. plm. 44 K..M welke werden afgelegd in l uur 32 min., wat gezien den krachtigen tegenwind goed ls 1 Twee renners hebben de verwachtingen verre overtroffen vooral F. Herreur, die zijn twee den wedstrijd reed. heeft zijn doorzettingsver mogen getoond. Geheel alleen heeft hij dit zware traject afgelegd, en al moest hij weliswaar met de laatste plaats genoegen nemen, hij dient toch tot voorbeeld gesteld voor de velen, die voor het weer terug deinsden. C. Kapaan heeft in langen tijd niet gereden. Het verdient voor hem aanbeveling om meer present te zijn, hetgeen hem zeker in kracht, zal doen toenemen. Romijn en Boer hebben een goeden wedstrijd gereden; de meerdere routine deed Romijn zegevieren. Woensdagavond wordt er onder leiding van den trainer Zweedsche gymnastiek gegeven. De A.R. Propagandaclub vergaderde onder voorz. schap van den. heer W. Heijns, die art. 5 van het A.R. Program behandelde, waarop bespreking volgde. Behandeld werd een schrijven van het Centr. Comité be treffende de film „Grazige Weiden" In het Parochiehuis te Langeraar hielden dc St. Jozefsgezellen hun jaarlljk- sche feestvergaaermg. In het zakelijke ge deelte. waarmede de bijeenkomst aanving, werden de gezellen o.m. opgewekt om in de maand Maart des Woensdagavonds naar het Lof te komen. In het ontspanningsge deelte werd o.m. een film vertoond en gaven enkele aanwezigen voordrachten ten beste. Tusschen de bedrijven door werd ge kaart, gedamd en gebiljart. WADDINXVEEN. Tot bestuursleden van de begrafenis- vereenlging „St. Barbara" zijn gekozen de heeren J. Mulder en J. Ultee. De Zaterdag j.l. gehouden collecte voor de kindervoeding heeft f.440 opge bracht. ZOETERMEER. De coilecte langs de huizen ten bate der Diaconie der Ned. Herv. Kerk heeft totaal f. 263.30 opgebracht. ZWAMMERDAM. Uitvoering „St. Caecilia". In het Patronaatsgebouw alhier, gaf de R.K. Dameszangvereeniging „St. Caecilia". een uitvoering tevens propaganda-avond. De directeur, de heer J. M. Kouwen- hoven. opende met een welkomstwoord, in zonderheid tot pastoor Luhn en kapelaan de Lange. Hierna werd aangevangen met de afwerking van het programma, hetgeen op uitnemende wijze geschiedde. Het krachtig applaus aan het einde was dan ook een verdiende hulde voor de prestatie van het koor en de voortreffelijke leiding van den directeur. Medewerking werd verleend door het vocale kwartet „The Minstrels". De goed geslaagde avond werd met een kort woord door pastoor Luhn gesloten. De heer A. Hogendoorn alhier is be noemd tot controleur bij de gemeentelijke steunverleenlng te Bergambacht. De omzet op den Rijksafslag. Staatsvisschers- havenbedrijf te IJmuiden. bedroeg: Februari 1938 f. 619.126.— (Februari 1937 f. 611.109.—) Over de eerste twee maanden van 1938 f. 1.219.875 (dito 1937 f. 1.112.858.—). In de twee eerste maanden van 1938 werd derhalve f. 107.017.meer omgezet dan in dezelfde periode in 1937. vischprijzex. IJMUIDEN. 1 Maart. Tarbot 8470 ct. per KG.; Tong 10481 ct. per KG.; Heilbot 80—64 ct. per KG.; Griet f26 —20 per 50 KG.; Groote schol f. 11.5010.50 idem; Middelschol f.1413 idem; Zetschol f.23 13 idem; Kleinschol f.166.70 idem; Bot f.5.504.90 idem; Schar f.8.703.60 idem: Tongschar f.2818 idem; Poontjes f.6.50—5.50 idem; Groote schelvisch f.2320.50 idem; Mid del schelvlsch f.20-17 idem; Klelnmiddel schel visch f.1712.50 idem; Kleine schelvisch f.14 8.40 idem; Groote gul f. 8.505.50 id.; Kleine gul f. 8.50—1.90: Wijting f. 7.60—3.20 idem; Ma kreel f. 16.50 idem; Kabeljauw f.2711 p. 125 KG.; Vleet f. 1.330.60 per stuk; Leng f. 1.65 per stuk; Koolvlsch f. 0.420.15 per stuk; Rog f. 13.50—12.50 per koop. Prezen van visch uit de Witte Zee: Jumbo's f. 3.70; Groote schelvisch f. 4.402.80; Middel schelvisch f.43; Klein middel schelvisch f4.20 —2.80; Kleine middel schelvisch f. 5-3.70; Rood- baars f. 5.205.00; Groote gul f. 3.703.50; Kleine gul f. 3.502.50; Schar f. 4.30—3.80; alles per 50 KG.; Kabeljauw f. 8.107.50; Wolf f. 12—9 per 125 KG.; 5 trawlers: IJm. 12 met 900 manden (restant) f.2240; IJm. 418, 290 m.t f.2160; IJm. 112. 415 m. f.3260; IJm. 4, 130 m. f.2220; IJm. 16. 300 manden, f.1900 3 loggers met versche visch: KW. 158 met f.770; KW. 59 met f.24; IJm. 201 met f.385 7 Deensche kot ters: F.N. 341 f. 610; E. 51 f. 730; E. 362 f.980: E. 420 f.1030; E. 337 f. 980; E. 45 f. 760: E. 363 met f. 1160. de „roode zee" wordt gesloopt. Dc stoomtrawler ..Roode Zee" ls door de reederU Frater Smid en Prins verkocht aan een sloopery. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoornende voor de Woensdagmarkt: „Clasina Luther" IJm. 59. vangst 270 m. gul. 10 m. platvisch. Totaal 280 m. benzine; 1900 stuks Uskabeljauw en 1100 stijve kabeljauw. ..Gloria". IJm. 37, vangst 75 m. schelvisch; 75 m. braadschelvisch; 15 m. wijting; 65 m. radio; 40 m. gul; 110 m. koolvisch; 20 m. varia. Totaal 400 manden, benevens 150 stuks stijve kabeljauw en 50 stuks stijve leng. Halcyon LUn STAD AMSTERDAM naar Genua. pass. 26 Febr. Gibraltar ROZEN BURG. naar Cagliari. pass. 27 Febr. Dun- geness STAD ZAANDAM, naar Cagliari, pass. 26 Febr. Bevezler STAD VLAAR DINGEN, 25 Febr. van Narvik n. R'dam Vlaardingen STAD ZWOLLE. 27 Febr. van Oran n. R'dam/Vlaardingen. Mij. Nederland POELAU ROEBIAH, thuis reis. pass. 26 Febr. Gibraltar SOEMBA, thuisreis, pass. 27 Febr. Gibraltar MOENA, thuisreis, 25 Febr. van Singapore. Kon. Ned. Stoomb. Mij. ARIADNE, naar Lissabon, pass. 26 Febr. Dungeness - ODYS SEUS, R'dam naar Passages, pass. 27 Febr. Dungeness HERCULES. R'dam naar Lis sabon, pass. 27 Febr. Dungeness TRITO, R'dam naar Tunis. pass. 27 Febr. Dungeness EUTERPE, A'dam naar Bordeaux, pass. 27 Febr. Dungeness COSTA RICA, uitreis. 26 Febr. te Kingston (J.) CALYPSO. 26 Febr. van W. Indië te New York COTTICA. uit reis, was 27 Febr. 12 uur 40 vjn. 40 mijlen O. van Niton MEDEA. 25 Febr. van New York naar Port au Prince ORESTES. 23 Febr. van Cristobal naar Curacao RHEA. 28 Febr. van A'dam te Gdynia AURORA, Middl. Zee naar A'dam. pas. 28 Febr. Gibral tar VAN RENSSELAER, thuisreis, pass. 28 Febr. 10 uur vjn. Ouessant FAUNA, 27 Febr. van Palermo te Malaga MARS. 28 Febr. van Piraseus te Istanboul BERENICE 28 Febr. van W. Indië te A'dam. ORESTES. 26 Febr. van Curacao n. Liver pool BARNEVELD, uitreis. 27 Febr. te Curacao GANYMEDES. Middl. Zee naar R'dam. was 28 Febr. 12 uur 's middags 185 mijlen Z.W. van Ouessant. Java-China-Japan Lijn TJINEGARA. 25 Febr. van Hongkong naar Amoy TJIKAN- di. 25 Febr. van Santa Lucia naar Kaapstad. Kon. Paketv. Mij. MAETSUYCKER. pass. 25 Febr. Thursday Island HOUTMAN. 26 Febr. van Manilla to Durban BARENTSZ 25 Febr. van Singapore n. Shanghae BONTEKOE. 25 Febr. van Singapore naar Hongkong. Kon. Holl. Lloyd ZAANLAND, uitreis, pass. 26 Febr. Ouessant WATERLAND, uitreis. 28 Febr. te Rio Janeiro. Mij. Oceaan POLYPHEMUS. 28 Febr. van Suez naar Java. Holland-West-Afrika Lijn JAARSTROOM, uitreis, pass, 27 Febr. Dungeness. Holland-Australië Lijn AAGTEKERK, uit reis, pass. 27 Febr. Gibraltar. Holland-Afrika Lijn RANDFONTEIN, 28 Febr. van A'dam naar Hamburg. Diverse Stoomvaartberichten OOSTZEE, sleepboot, R'dam n. Oran pass. 243 Febr. Gibraltar AMSTEL, Libreville n. R'dam, pass. 27 Febr. Finisterre BERKEL, 28 Febr. van Dakar n. Bordeaux DELFSHAVEN, 25 Febr. van Antwerpen te Montevideo DUI- VENDRECHT, 28 Febr. van Avonmouth naar Thamëshaven FRIELAND, 27 Febr. van Kopenhagen n. de Tyne HOOGLAND, 27 Febr. van Hamburg n. Stettin KATEN- DRECHT, Curacao naar Hamburg, pass. 27 Febr. Wight en wordt 1 Maart te Hamburg verw. LOOSDRECHT. 4 Maart van Cura cao te Liverpool verw. NIEUWLAND. 28 Febr. van Hamburg te Goole SCHIE. Dakar naar Duinkerken, pass. 28 Febr. Las Palmas SCHOKLAND. 27 Febr. van Delfzijl te Leith ST. ANNALAND. 28 Febr. v. Blyth op de Theems TRITO. 28 Febr. van R'dam te Dublin VEENENBURGH. 28 Febr. van de Tees te Middlesbro WICKENBURGH. 27 Febr. van La Pallice n. R'dam ZONNE- WIJK, 27 Febr. van R'dam to Kaapstad ERINNA. Curacao naar Alexandrië. pass. 26 Febr. Gibrltar BATAVIER II. 27 Febr. van R'dam te Londen HENNIE. ar. 27 Febr. te Dover ALPHARD, R'dam naar Gulf- port. pass 26 Febr. Dungeness BEVER WIJK. pass. 27 Febr. Dungeness MIRZA, pass. 27 Febr. Dungeness. A'dam naar St. Kitts v.o. THEMISTO. naar de Goll van Mexico, pass. 26 Febr Lizard SARKANI. 25 Fe'ur. van Ridham Doek te Methil - ST. ANNALAND. 26 Febr. van Blyth naar Londen MA JA. 25 Febr. van Curacao te Rio Janeiro MIDSLAND. 26 Febr. van Shields naar Hrtnbv-g RANDWIJK. 26 Febr. van Shields naar Bavonne.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7