Uit de Rijnstreek lEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 26 Februari 1928 OOM BROM GAAT VIT RIJDEN Burgerlijke Stand. (fcboren: Hendrik Johannes, Z. van J. Th. v. CroHelaar en E. van Ewljk Johanna Maria, n van J. W. Buschman en G. A. Vink Cornells Gerardus. Z. van G. W. de Groot en 0 m. Lubbe, Wyttenbachweg 75 Robert limbertus, Z. v. L. P. Dullaart en C. de Zeeuw. Wielrijder tengevolge van aanrijding overleden. De 72-jarlge heer W. v d. P.. die, gelijk temeld. Donderdag op den hoek van den Rhijngeesterstraatweg en Rhijnzichtweg met de flets tegen een auto reed, ls ln den otgeloopen nacht ln het St. Elisabethgast- huis te Leiden aan de daarbij bekomen verwondingen overleden. RIJNSBURG. Het bestuur van het Werkloozen- Ontspanningslokaal heeft besloten Dinsdag 1 Maart a.s. tot sluiting van dat lokaal over te gaan. De extra-collecte voor de Diaconie der Red. Herv. Gemeente heeft f. 475,14 opge- braoht. SASSENHEIM. Uitslag van den opstellenwedstrijd. Bij den opstellenwedstrijd uitgeschreven door de afd. Sassenheim der Ned. Vereen, tot bescherming van dieren zijn prijzen be haald door: Klaas Smit Henk Polman, Jan Geerling, Jan Hoogewonlng, Paul Geerlings, Wielske Smit, Greta Meeuwlssen. Annle v. Wiest, Sien Geerlings en Cistra Haman. De overige deelnemers ontvingen een troostprijs. Het gasverbruik. Met Ingang van 1 Jan. 1938 werden de gastarieven herzien, wat voor velen een verhooging beteekende. In vergelijking met de maand' Jan. '37 is 't verbruik in de le maand van dit jaar 5'/i hocger. Het nieuwe tarief is dus geen be lemmering voor de stijging van het ver bruik geweest. - Gevonden: Een bruine portemonnaie met inhoud; een handbeschermer, een blauwe dameshoed; 2 portemonnaies met inhoud, dames handschoen, grijze riem. Inlichtingen bij de Politie. - Op Dinsdag 1 Maart des nam. 3 uur bestaat er ten gemeentehuize gelegenheid tot kostelooee inenting. Ouders worden verzocht trouwboekjes mede te brengen. VOORHOUT. Uitvoering voor werkloozen. In navolging met andere Jaren, werd in it groote zaal van het Parochiehuls een uitvoering gegeven voor de werkloozen, door ie Clir. Gem. Zangver. „Voorhout's Gem. Koor" en de Chr. Jongemannenver. „Bid ai Werk", beide alhier. 1 Ds. Klomp opende voor een volle zaal set gebed, waarna hij een welkomstwoord rtrorak. Hierna bracht de zangvereeniging ige liederen ten gehoore, waarna de -enspraak „De Deserteur" werd opge- rd. Hieraan werkte een twaalftal per- n mede. vervolgens werden nog enkele ■deren gezongen, waarna ds. Klomp weder fi»t met dankgebed. - Terwijl de heer H E. alhier en werk- aam bij de fa. N.V. S. en Zn. te Sassen- Stta. welke haar landerijen in deze ge- Meiue heeft, werkzaamheden od een riet- ichelf verrichtte, had hij door de gladheid tin het riet het ongeluk van deze schelf op tal «rond te .vallen, waardoor hij zijn pols brak Door een voorbijrijdenden automobilist '•trd hij naar dr. H. A. G. Bots vervoerd, die hem verbond. VOORSCHOTEN. Het zoontje van den heer A. v. L. zat t? een treeplank van een draaiorgel, dat toorzien ls van een motor. Op den hoek van de Erasmusstraat en de Schoolstraat lijn waarschijnlijk zijn kleeren in aanra king gekomen met het draaiwerk, waar- <loor zijn jas en verdere kleeren grooten- deels werden vernield en het knaapje op tit straat viel, waarbij zijn voeten in een vielen verward raakten. Met een paar ge kneusde voeten en knie en een lichte her senschudding ls het slachtoffer naar zijn wining vervoerd en onder medische be handeling gesteld. WASSENAAR. Noorlanding van zweefvliegtuig. Gisteravond omstreeks 5 uur heeft een Weefvliegtulg in een welland nabij Persijn ten noodlanding moeten maken. De be- tuurde- bekwam geen letsel, doch Het 'negtuig werd licht beschadigd. HIJ, was 'P weg naar Ypenburg, maar kon de reis niet halen en had daarom een geschikt ttld opgezocht om te landen. Uitvoering Excelsior. in het R.K. VereenigingsgeboufW gaf Excelsior voor een volle zaal een uifcvoe- W De voorzitter, de heer Hofman con- otateerde. dat de belangstelling voor Ex celsior nog steeds levendig ls. Spr. meende le moeten toeschrijiven aan het feit, ?Jt er tussohen Wassenaar en Excelsior eten taid bestaat van een reeks vdn 40 Jaren 'n een deel van het dorpsleven ls gewor- tak Een zevental muzieknummers werden 'tot afgewerkt. Na de pauze volgde het weden van de tooneelver. „Hulp en Steun" Sjdwoerde het blijspel „In andermans fz"xnen" De aanwezigen hebben volop raoten. het was een geslaagde avond. -In de algemeene ledenvergadering van JPPMeeling wassenaar van den Vriiz. Dem. ™nd bracht de secretaris het jaarverslag waaruit o.m. bleek, dat het ledental tal teruêïeloopen. Uit het verslag van btauingmeester ontleenen wij. dat deze !9jm saldo had kunnen boeken van Bi' de verkiezing van bestuursleden «S01 2ek°zcn de heeren Ti. Nauta. K. ""fhse en J. H. A, A. Katff. ZOETERWOUDE. Vergadering het „Wit-Gele-Kruis". >5; ij-K Ver. „Wit-Gele-Kruis" vergader- K j voorzitterschap van den heei C. «e Boer. Aan het jaarverslag van den SC3t«i?rLS ontleenen wij, dat het ledental is led» n van 378 i,ot 393- De aItr- bestuurs- tj, werden herbenoemd, terwijl in plaats strd h?elaan Sijm tot geest, bestuurslid iv"®noemd pastoor Klaverweijden. Als «ardigden naar den Z.H. Bond werden Ontwikkeling der Amerikaansche sigarettenindustrie. In 1910 werden in de Vereenigde Sta ten jaarlijks 7.000.000.000 sigaretten gerookt. In hoofdzaak door een krachtig ge bruik van dagbladreclame, was de consumptie in 1913 reeds verdubbeld. In 1917 was de consumptie alweer tot het dubbele van die ln 1913 gestegen. En in het Jaar 1937 werd naar schatting het formidabele aantal van 163.000.000.000 sigaretten verkocht. De distributie van dit enorme aan tal was alleen mogelijk door de effi ciënte toepassing van moderne reclame-methodes, die tenslotte niet anders zijn dan geperfectionneerde verkoopsmethodes; noodzakelijk en economisch volkomen verantwoord in de tegenwoordige samenleving, waar groote menschenmassa's in de steden bijeen wonen en de concurrentie gerationaliseerde verkoopsmethodes dwingend eischt. Dagbladreclame heeft bij deze ont wikkeling een hoofdrol gespeeld. Alleen de vier grootste tabakmaat schappijen, die circa 85°/» der Ameri kaansche markt in handen hebben, besteedden van 1929—1936 230.778.000 voor reclame in dagbladen, tijdschrif ten en door de radio. 77.5 n/o van dit bedrag werd besteed aan dagbladreclame. 6783 benoemd de heeren C. H. de Boer en H. J. J. A. Smeets, terwijl laatstgenoemde ln den loop van het jaar aftrad, daar deze be noemd werd ln het hoofdbestuur van den Bond. In zijn plaats werd aangewezen de heer P. C. Paardekooper De wijkzuster leg de 2528 bezoeken af bij 57 patiënten, terwijl zij 4 keer hulp verleende na overlijden en ln 6 gevallen bij kraamverpleglng. Voorts legde zij als T.B.C.-hulsbezoekster 243 bezoeken af. Er is een moedercursus ge geven, waaraan 23 cursisten deelnamen. Deze cursus stond onder leiding van zuster Hoskam van den Z.H. Bond. In den loop van 1937 werd als or.derafd. opgericht een E H B O. In de oprichtingskosten werd een subsidie verleend door het Wit-Gele-Kruis van f. 70.Op 1 Jan. '37 stonden 24 ge zinnen met 24 patiënten onder toezicht voor T.B.C.; er kwamen 3 nieuwe gezinnen en 6 patiënten bij,, terwijl 2 gezinnen en 1 patiënt werden afgevoerd, zoodat op het einde van het verslagjaar nog 25 gezinnen en 29 patiënten onder toezicht stonden. Er werden 3 patiënten naar senatoria gezon den, terwijl 5 patiënten, met totaal 650 ver- pleegdagen in Ugtenten werden verpleegd. Aan het financieel verslag ontleenen wij dat de afd wijkverpleging een verlies boek te van f. 30.72. Aan contributies werd ont vangen f. 2083.60; kraam verpleging f. 13.50; moedercursus f. 23.—; hulp na overlijden f. 5.50; rente f. 17.13. Aan salarissen werd uitgegeven f. 2343.20; verzekeringen f. 281.60;; moedercursus f. 35.onkosten f. 67.60; contributies f. 76.20. Het kapitaal der vereeniging bedraagt per 31 Dec. I. 1628.72; waarvan aan geld (belegd bij Boeren Sp. en Leenb. f. 621.13: aan mate riaal f. 586.11; te ontvangen gelden f. 127.63 en in kas f. 2966. Het fin. verslag der TB.C.-bestrijding geeft aan ontvangsten f. 1918.85 en aan uitgaven f. 1975.96; voordeellg saldo f.32.89. Voor de verpleging in sanatoria werd uitge geven f. 947.15; voor materiaal 1. 130.03; versterkende middelen f. 58.45. De heer Paardekooper verklaarde de administratie in orde. Besloten werd de penningmeester te déchargeeren De aftr. bestuursleden de heeren Jac. de Jong en J. Vlasveld werden herkozen. Als afgevaardigden naar den Z.H.B. werden herkozen de heeren C. H. de Boer en P. C. Paardekooper. De begrooting TB C. voor 1938 werd vastgesteld op f 1155.89 in ontvangsten en uitgaven; die van de wijkverpleging op f. 2835. Hierna rondvraag en sluiting. Commissie van Samenwerking voor Bijzondere Noorden. De commissie van samenwerking voor Bijz. Noorden vergaderde onder voorzitter schap van den heer J. de Graaf. Behan deld werden een 6 tal aanvragen om steun waarvan er 2 in behandeling genomen kon den worden, terwijl er 4 werden afgewezen. Mededeeling werd gedaan dat de feest, avonden een bedrag van f 263 83 hebben opgebracht, waarvan het batig saldo van ongeveer f. 200 overblijft. Voorts werd medegedeeld dat van het Nat. Fonds bericht ls ontvangen dat boeken en kas van den penningmeester gecontroleerd zullen wor den De heer Smeets, secretaris, bracht het jaarverslag 1937 uit. waaruit bleek dat ln 1937 4 vergaderingen zijn gehouden, waarin (behandeld werden 40 aanvragen. Afgewezen werden 35 aanvragen, terwijl er 6 werden ingewilligd tot een totaal bedrag van f. 360. Voorts werd door bemiddeling der commis sie verkregen dat een bedrag van f76 60 door crediteuren werd kwijtgescholden. De speldjesdag bracht f49 69 op, terwijl van diverse vereenlgingen in 1937 een totaal bedrag van f. 31 werd ontvangen. De com missie is door het Nat. Fonds als commis sie van samenwerking erkend en een re glement is vastgesteld aan de hand van een leidraad van het Nat. Fonids. Door den heer de Graaf penningmeester werd het financieel verslag over 1937 uit gebracht. De ontvangsten bedroegen f 459 73'/2. waaronder begrepen een kassaldo van het voormalig crisiscomité ad f. 59 04. De uitgaven bedroegen f 370.01. zoodat er een batig saldo is van f. 89.72'/! Momenteel is er nog in kans ongeveer f. 350. De kiezerslijst 19381939 bevat de namen vaen 2121 kiezers, die gerechtigd zijn te stemmen voor de Kamer-, Staten- en gemeenteraadsverkiezing. Aan de Ned. Zeemanscentrale en de Ver ..Het Hoogelanid" is vergunning ver leend tot het houden eener collec.e in deze gemeente. ALPHEN. Jaarverg. „Eendracht maakt macht". De Chr. Jonge Boeren- en Tuindersver. „Eendracht maakt macht" hield in het ge bouw „Concordia" haar 7e jaarvergadering onder zeer groote belangstelling. Na gemeenschappelijk zingen en schrift lezing, ging de voorzitter de heer C. de Kruijff voor in gebed en verwelkomde de afgevaardigden van naburige gemeenten, aanwezige dames der Chr. Boorinnenver. en afgevaardigden van het bestuur van den Chr. Boeren- en Tulndersbond. Bericht van verhindering was ingekomen van het be stuur van de Landbouwschool. De heer Joha hield een voordracht over „Een bloem uit Gelderland." Uit de jaarverslagen van den 2en secre tarls bleek dat de afdeeling steeds ln groei en bloei toeneemt en het ledental wederom Is gestegen. De voorz. dankte den secretaris voor zijn uitvoerig verslag en sprak den wensch uit dat de le secretaris de heer C. Voets, die wegens ziekte verhinderd was en feitelijk de spil der vereeniging is, spoedig geheel zal herstellen. Namens de Ohr. Boeren- en Tuinders- bond afd. Alphen sprak de heer J. Voets, die wees op het organisatiebelang speciaal op jeugdigen leeftijd en ln deze vereeni ging de opleiding ziet voor den Boeren- en Tulndersbond en speciaal wees op de be- teekenis van het christelijk georganiseerd zijn. Het verdere van den avond werd af gewisseld door samenspraken, terwijl tevens de heer J. 'H. Belgravèr hoofd van de Chr. Landbouwschool een kernachtig opwek kingswoord sprak. De melkverstrekking op scholen. In verband met de plannen tot melkver strekking op verschillende scholen door het zich gevormde comité met de ouders der leerlingen een bijeenkomst gehouden in het Nut, waar de plannen werden uiteen gezet. De bedoeling ls, dat aan elk kind een enquête formulier zal worden uitgereikt, waarin de ouders worden uitgenoodigd hun beslissing betreffende al of niet deelneming aan de algemeene melkverstrekking mede te deelen. Wanneer daarna uit de enquête blijkt, hoe de verhoudingen van betaling in onze gemeente zijn, kan nader overwogen worden of een algemeene verstrekking van melk op de scholen kan worden georgani seerd, zonder steun van derden. In de meeste gevallen is zulks inderdaad moge lijk, wanneer de prijs door het gegoede kind te betalen (welk bedrag zeker niet hooger zal zijn dan de prijs, welke men be taalt voor gelijkwaardige bereide melk langs de straat) het tekort kan dekken, dat ontstaat door verstrekking beneden kost prijs en door verschillende gevallen van gratis verstrekking, aan die kinderen waar van de ouders niet in staat zijn, den vollen prijs te betalen ol zelfs onmachtig zijn iets bi] te dragen. Het resultaat van deze enquête zal moeten aantoonen, of ook hier de bdhoefte van melkverstrekking op de scholen in breeden kring wordt gevoeld. Blijkt de mede-werking van de zijde der ouders voldoende, dan zal ook hier het voorbeeld van andere gemeenten worden gevolgd. In de vergadering van houders der 4 pet. hypothecaire obligaties der N.H. Ge meente te Alphen werd met 282 stemmen aangenomen het voorstel van kerkvoogden de rente met Ingang van 1 Juli as. te ver lagen tot 3"/i pet. BOSKOOP. Jaarvergadering Bosk. Burgerwacht. De Boskoopsche Burgerwacht hield in haar schietlokaal aan de Biezen haar jaar vergadering. De voorz. de heer A. E. Stijkel, opende met een hartelijk welkom en sprak een op wekkend en propagandistisch woord. De notulen, jaar- en financieel verslag werden onder dank onveranderd vastge steld. De heer A. E. Stijkel, die aan de beurt van aftreding was werd met alg. st. herko zen. Na nog eenlge zaken van interne aard te hebben behandeld, volgde een gezellig samenzijn, hetgeen werd afgewisseld met schieten op de geluksbaan, waarvoor fraaie prijzen beschikbaar waren gesteld. HAZERSWOUDE. In het lokaal achter de Geref. Kerk werd een goed bezochte gemeentevergade ring gehouden onder leiding van ds. Heu- zeveldt, die, nadat gezongen was Ps. 27 7, voorging in gebed en een gedeelte van Ro meinen 8 las. De heer A. Warnaar behandelde het on derwerp „Zekerheid des geloofs". Na gedachten-wisseling zong een dames koor met begeleiding van het orgel enkele liederen. De voorzitter dankte den spreker, waarop den heer Warnaar voorging in dankgebed. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Jaarvergadering „Helpt Elkander". Op de bovenzaal van het café „De Bruin" hield de ver. „Helpt Elkander" haar druk bezochte jaarvergadering. De voorzitter de heer N. P. Slegtenhorst opende. De secr. de heer P. A. Jong, las de notulen, waarna de penningmeester, de heer P. Boers het financieel verslag uit bracht. Hieruit bleek dat de ontvangsten f. 2549.20 waren en de uitgaven f. 1111.62. Batig saldo alzoo f. 1437.58. Den penningmeester werd dank gebracht voor zijn uitstekend beheer. Bij accl. wer den tot bestuursleden herkozen de heeren P. H. Boers en P. d. Jong Kz. en tot nieuw lid wegens vacature J. v. Beek de heer H. v. Driel. Na mededeelingen en rondvraag volgde sluiting. Het verjaringsfonds der Ned. Herv. Kerk bracht over Januari f. 24.14 en het Plan '36 f. 6.50, tevens kon aan de commis sie van bijstand f. 14.46 overgedragen wor den als batig saldo van het kerkblaadje. LEIDERDORP. Arbeiders Ontwikkelingsclub. In ,,'t Wapen van Lelden" sprak voor de Arbeiders Ontwikkelingsclub de heer L. G. v. Doorn uit Leiden, Het onderwerp luidde: „Onverdeeld naar de openbare school" Spr. zeide dat ons volk in groote lijnen godsdienstig is, en dat het volksonderwijs op dit fundament is opgebouwd. Heel vroe ger was er een zeer nauw verband tusschen kerk en school. Toen waren er domscholen, kapittelscholen en parochiescholen. Door de kerkhervorming werd de band losser, er kwamen overheidsscholen, doch van lieverlede nam ook de Invloed van de Herv. Kerk op dit gebied toe. In het verdere deel van zijn betoog voer de spr. aan dat het onderwijs niet dogma tisch moet zijn. De tegenwoordige L.O. wet onderscheidt openbare en bijzondere scho len. Er wordt al te veel gesproken over Openbare en Christelijke Scholen, waar door de indruk wordt gewekt dat men te doen heeft met christelijke en onchriste lijke scholen, Spr. bestreedt dan de wijze waarop van andere zijde de O.L. school soms verdacht wordt gemaakt. Ten slotte voerde sur. aan. dat het machtigste wapen van de openbare school ls de verdraagzaamheid. Hii wekte op mede te strijden voor deze school. Burgerlijke Stand. Geboren: Adam en Hermanns, zonen van H. van der Lult en T. C. Vermel): Cornells Jaco bus, z. van A. van Amsterdam en J. van Haas terecht. De bestuursleden werden herkozen. All afgevaardigde naar de Gewestelijke Verga dering werd benoemd de heer G. Verlooy. De verloting van het boetegeld van het vorig Jaar vond een goed onthaal. Namens het N.V.Z. was aanwezig de heer Jac. Groenendijk. Ook in de vergadering van het steunfonds werd een bezuiniging aan gebracht, door voortaan geen reisgeld meer te vergoeden naar een of ander ziekenhuis. De vergadering werd door 166 leden bezocht. OUDE-WETERING. Door een bewoner van den Achterdijk te Oude-Wetering werden bij de politie al hier eenige ijzeren pennen gedeponeerd, voorzien van scherpe punten, welke hij had gevonden in het wielspoor van dien weg en die rechtop in het wegdek stonden. De po litie. die de zaak onderzocht, heeft in de schuur van een bewoner van dien Achter- dijk dezelfde ijzeren pennen gevonden als- welke in den weg stonden. Het luchtbeschermingsplan onzer ge meente ls gereed en aan "de autoriteiten ter goedkeuring Ingezonden. Een zeventig-tal personen zullen hieraan moeten deelnemen. Er bestaan hier plannen voor de stich ting van een schietbaan voor de Vrijwillige Burgerwacht en de B.VX. Het onderhoud van de gemeenteplant soenen is door B. en W. tijdelijk opgedra gen aan den heer B E. Turk. alhier. De kiezerslijst is vastgesteld en ligt tot 16 Maart as. ter inzage. De straat tusschen de verlengde Acacialaan en de Dr. de Bruynestraat zal „Groenendijkstraat" worden genoemd. TER AAR. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. hallzeven, ds. Hoeufft van Velzen. Ger. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven. ds. Warner. Voor de ver. van oud-cursisten van tuinbouweursussen en genoodigden trad in café Verhoef od de heer Jumelet. assistent aan het Rijkstuinbouw-proefstation te Naaldwijk. De heer G. J. van Loo opende; de Riikstuinbouwconsulent, de heer van der Helm te Amstelveen was mede aan wezig. Films werden vertoond, betrekking hebbende op grondonderzoek, bemestings- proeven en bemesting in de practijk. welke door den heer Jumelet werden toegelicht. De heer van Loo sloot met dank aan de medewerkenden. LEIMUIDEN. Uitvoering muziekver. „Symphonie". De muziekver. „Symphonie" gaf haar tweede uitvoering in de seizoen onder de bekwame leiding van haar directeur, den heer Van Dam Hert programma werd vlot afgewerkt. Na het succesvolle optreden van het muziekcorps, heeft het bekende duo Henk Smal en Leo van Norde de aanwe zigen met geestige liedjes en voordrachten doen schateren van het lachen. De uitvoe ring werd besloten met een gezellig bal, waaraan velen deelnamen. De populaire band het „Marinucci's Accordion Ensem ble" verzorgde het muzikale gedeelte. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrikus Martinus Leonardus. Z. van H. V. de Rijk en C. Kerkvliet Petronella Cornelia Maria. D. van C. J. Hoogervorst en C. Wildenburg Loop der Bevolking Vertrokken: Naar Wassenaar. M. A. van Heljnlngen, Wlndlustweg 12 Naar Herwen en Aerdt, Koningstraat 97. H. P. Th. Pastoor, kappersbediende Naar Haarlem, Preang'str. 31. P. van Muljden. NIEUWKOOP. Vergadering van het Ziekenfonds „Helpt Elkander". Het ziekenfonds „Helpt Elkander" hield zijn jaarlijksche ledenvergadering in de zaal van den heer Bierma. De voorzitter de heer Joh. G. Zwart memoreerde dat in het afgeloopen jaar geen lid door den dood is ontvallen. Wel is er veel uitgekeerd, wat uit het verslag van den penningmeester blijkt. De ultkeeringen bedroegen ruim f.2600.wat een te kort over 1937 ople verde van ruim f. 500.Voorstellen tot eenlge bezuiniging werden aangenomen. WOUBRUGGE. A.-R. Kiesvereen. „Nederland en Oranje". De A.-R. kiesver. „Nederland en Oranje" vergaderde in de Chr. School. Ingekomen was o.m. een schrijven van het hoofdbe stuur der A R. Jongeren-actie te Aalten, waarin het verzoek werd gedaan pogin gen in het werk te stellen om, met het oog op de jongere generatie, hier ter plaatse tot oprichting van een z.g Arj a-club te ko men. Besloten werd nog eens nader con tact te oefenen met eenige daarvoor in' aanmerking komende jeugdvereenigingen. De voorz. bracht verslag uit van de door hem bezochte jaarvergadering van de Hulpcentrale Alphen. Het aftr. bestuurslid, de heer H. J. van der Boon werd herkozen. Daar de penningmeester bericht van ver hindering gezonden had. kon geen finan cieel verslag over het afgesloten boekjaar worden gebracht, doch werd een tweetal leden verzocht zich met het nazien der rekening te willen belasten en daarover nader rapport te brengen. Ds. Dronkert hield referaat over C.D.U. Spr. zette uiteen het weinig positief beginsel, dat aan deze zich Christelijk noemende staatkundige partij ten grondslag ligt en dat haar in haar wezen reeds als tweeslachtig ken merkt. Over dit onderwerp ontspon zich een uitvoerige bespreking, waarbij ook meerdere practische politieke vraagpunten naar voren kwamen. Ds. Dronkert sloot met dankgebed. ZOETERMEER. Jaarvergadering Chr. Hist. Kies vereeniging. De Chr. Hist. Kiesvereeniging hield haar jaarvergadering in het Spaarbankgebeuw. Wegens ziekte van den voorzitter, de heer P. Baxmeier opende de 2e voorzitter, de heer J. N. van Reeuwijk, waarna spr. Ps 9T las en voorging in gebed. De secr. de heer F. Breugexn las hierna de notulen, die ongewijzigd werden vast gesteld. Het jaarverslag werd gelezen, dat voor de Unie niet gunstig genoemd kan worden in verband met het verliezen van eenlge zetels bij de laatste verkiezingen. Het ledental is gestegen terwijl dit jaar tevens het 20-jarig bestaan wordt herdacht. De secretaris gaf een overzicht over de afgeloopen jaren. Wegens afwezigheid van den penning meester, den heer H. B. Groenheyde. deed de voorzitter rekening en verantwoording, waaruit bleek, dat een tekort bestaat van f. 14.14, Tot bestuurslid werd herkozen, de heer P. Baxmeier. Na rondvraag sloot de voorzitter met dankgebed. 12. Natuurlijk viel de pappot ook nog om; de heele kamer lag vol pap en daaruit kwam een kleverige oom Brom! Hij zei; „Ach hee, ach hee wat maak ik toch veel nare dingen mee! De pap loopt uit mijn oogen, neus en haren En de arme boerin schreeuwde nog steeds van schrik en kwam pas langzaam tot bedaren. En toen zei ze: „Wat ben jij voor een man? Menschen, menschen, daar schrik Ik mij akelig van! Ik vind het een erge flauwe grap, want je vermorste al mijn pap en 't ergste is nog. dat ik mijn man nu straks ook geen eten meer kan geven!" „Kom kom kom", zei oom Brom. „Waoht nu eens even maak mijn hoofd en mijn rug maar eens schoon van al die karnemelk en gort en doe dat voor je man maar lekker in een bord". 3-2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7