CHIEF WHIP De Leidsche Bioscoop-Programma's IEIDSCH DAGBLAD Eersfe Blad Zaterdag 26 Februari 1938 C. F. MEERPOEL üiïiï ..CORRECTUM" 0\\ „Naam" Koopt gij „Waarde „Juist meneer Chief Whip en gezondheid gaan hand in hand Th. J. VAN DER HEIJDEN IEIDSCHE REDDINGSBRIGADE. De jaarvergadering. In ..Oud-Eortuszicht" hield de Leidsche Reddingsbrigade haar jaarlijksche leden vergadering. De voorzitter, de heer F. v. d. Mark open de de vergadering en wees er op, dat het afgeloopen jaar 1937 een goed jaar voor de L.R.B. is geweest; hij hoopte dat ook dit jaar een „jubeljaar" zal zijn. Vervolgens was het woord aan den secre taris, die de notulen der vorige vergadering voorlas. De heer v. d. Mark sprak zijn groote waardeering uit jegens het lid M. van Lieshout voor de verzorging van het red dingsmateriaal en bracht hem daarvoor warme hulde. Vervolgens was het woord aan den pen ningmeester, die verantwoording deed van de door hem beheerde gelden. De kascom- missie deelde mede, dat de boekhouderij in alle opzichten in orde was. Na de pauze ging men over tot het kiezen van twee bestuursleden; benoemd werden de heerèn Mom en Bey. Verder werd besloten om een artikel van het reglement te schrappen en wel om geen verplichte bestuursleden te benoemen uit De Zijl en L.Z.C. De L.R.B is geheel zelfstandig. Hierna sloot de voorzitter de vergadering en wekte de ledèh op óm steeds propaganda te ma ken, opdat de L.R.B. zich in stijgende lijn blijve bewegen. Koopt gij óf vraagt minder! Slechts de vrije onaf hankelijke zakenman kan U inlichten over de „waarde" van een naaimachine, omdat hij alle fabrikaten kan vergelijken en niet verplicht is de klant één merk „aan te praten". Wij ibieden U 'n sortee ring uit het beste wat de wereldmarkt 'biedt levert uit voorraad PFAFF - LADA - ADLER - DtlRKOPP. JBF" AU .ÉÉN Breestraat 171. 6832 (lngez. Med.) NED. VER. VAN POSTZEGEL VERZAMELAARS. Vergadering van de afd. Leiden en Omstr. De afd. Leiden en Omstreken van boven genoemde vereeniging hield een vergade ring. In de vacature van voorzitter, ontstaan door het aftreden van dr. Hulst, werd voor zien door de benoeming van den heer v. d. Horst, terwijl het bestuur verder werd aan gevuld, zoodat het nu als volgt is samen gesteld: voorzitter de heer J. A. A. v. d. Horst, Breestraat 165: secretaris de heer dr. J. A. W. Groenewegen. Joh. de Wittstr. 49; penningmeester de heer W. Schmeltz. Burg. de Kempenaerstr. 94. Oegstgeest: commis saris mevr. prof. van Ronkel, Zoeterwoud- sche Singel 41. Verder werden de plannen besproken om het 20-jarig bestaan van de af deeling in October van dit jaar op waardige wijze te vieren.'Dé voorzitter-deelde nog mede, dat er pogingen irl het werk worden gesteld om in het Leidsche postkantoor de openstelling te verkrijgen van een z.g. philatelisten loket, terwijl-besloten-werd om in het vervolg ééns per maand een bijeenkomst te houden. Na dat de huishoudelijke zaken waren afge- handfeld. toonde de voorzitter zijn verzame ling „voorloopers" van Frankrijk en een klein gedeelte van zijn postzegelverzameling, die door de'leden met groote belangstelling werden bekeken en ten zeerste werden be wonderd. De groote Pyramide van Gizeh. Derde lezing van Majoor v. d. Vecht. Gisteravond heeft majoor v. d. Vecht onder groote belangstelling hl de Burcht- zaal zijn derde lezing gehouden over de Groote Pyramide van Gizeh. Spr. stond allereerst uitvoerig stil bij de symbolische beteekenis van nagenoeg alle onderdeelen van den bouw en zeide o.m. dat de tijdschaal der Pyramide als aanvangs- en einddatum der Koningska mer resp. 16 September 1936 en 20 Augus tus 1953 aangeeft. Deze periode ligt nog bijna geheel in de toekomst en hier betre den wij het zoo uiterst gevaarlijke gebied, waar tal van grafzerken ons vertellen van evenzoovele ten grave gedragen voorspel lingen en theorieën. Indien er aanduidin gen bestaan, dan kan slechts de Schrift die geven hl haar profetieën. Deze nu wijzen op een steeds toenemen- den chaos, op een rechten der „Heidenen" cp een straffen van vele volken en op den val van het Groote Babyion, de be staande materialistische wereldorde. Wel ke vormen dit alles zal aannemen, die nen wij af te wachten, maar de profetieën waarschuwen ons. in samenhang met de tijdschaal der Groote Pyramide. dat de wereld vlak voor de geweldigste gebeur tenissen aller tijden staat. De aanvaarding van het feit van de „weder-opstanding" van het ..verloren" Huis Israël maakt het mogelijk, althans in-groote trekken eenlg inzioht te krijgen van hetgeen gebeuren gaat. De vraag rijst, waarom dit alles op zoo vreemde wijze tot ons moest komen, ja, waarom de Grocte Pyramide dan gebouwd moest worden waar wij toah den Bijbel bezitten. Het antwoord op deze vraag vol gens spr. is, dat God, wetende dat de cri- tiek afbreuk zou doen aan het geschreven Woord, een onafhankelijk getuigenis deed verrijzen in steen, een getuigenis dat zich zou richten tot een door God bepaalde menschheld in een door God bepaald tijd stip der historie. Een getuige, welke door haar steenen spreken zou, wanneer „de discipelen zwijgen zcuden". Een getuige, die zich zou uitdrukken in wetenschap pelijke taai, omdat zij spreken moest tot een wetenschappelijke menschheid. welke zou vragen naar „bewijzen", omdat voor velen van haar het geschreven Woord zijn macht zou verliezen. De Groote Pyramide geeft geen nieuwe feiten, brengt geen nieuwe religie, zij wil zich niet stellen in de plaats van den Bijbel. Zij bevestigt alleen het geschreven Woord en de inspiratie daarvan en zij geeft het tijdstip aan van de vervulling van profetieën der Schrift. De beteekenis der Groote Pyramide mag ender geen voorwaarde gezocht worden op het terrein van „voorspellingen"het doel van Goddelijke profetieën is nimmer cm ons tevoren bekend te maken met de bij zonderheden der toekomst doch om. door het op door God bepaalde tijdstippen ln vervulling gaan van eeuwen tevoren uit gesproken profetieën Zijn vooruitwetend- heid aan ons te toonen en aldus de in spiratie der Schrift te bewijzen. Het wonder der Groote Pyramide moet niet gezocht in den tijd, welke voor ons ligt, dooh in hetgeen haar constructie en haar afmetingen ons hebben geleerd. Laat zij. die het Btjbelsch karakter en de histo rische aanduidingen loochenen, hun aan dacht dan uitsluitend bepalen tot de as tronomische gegevens. Deze gegevens be treffende de Aarde en haar bewegingen vormen een onverklaarbaar mysterie op zichzelf. Ook de wijze waarop en de nauwkeurig heid waarmede de Groote Pyramide de meest belangrijke gebeurtenissen der schrift, w.o. de tijdstippen van Exodus, 6782 (Inacz. Msdj geboorte en dood van Jezus aangeeft door samenwerking van haar gang- en kamer stelsel en haar tijdschaal, is volkomen onverklaarbaar tenzij ook de bouwer dezer Pyramide geïnspireerd was. Het toeval is hier een mathematische onmogelijkheid. Spr. besloot met te zeggen, dat het pro bleem der Groote Pyramide alleszins waard is. grondig te worden bestudeerd. Met enkele woorden van dank sloot de heer Van Dijk de bijeenkomst. UITVOERING DER MUZIEK VER. N. Z. H. T. M. Een gezellige avond. Tot de muziekgezelschappen, die ieder jaar een groote schare belangstellenden vergasten op een prettige uitvoering, be hoort ook de steeds actieve muziekver. der N.Z.H.T.M. onder leiding van den be kwamen directeur den heer Retaler van 't Hoff. Het was door bijzondere omstan digheden wel wat laat. voordat de voor zitter. de heer v. Breda zijn openings woord kon spreken en allen hartelijk wel kom heette, in het bijzonder de afgevaar digden van zustervereenigtngen, de dona teurs en de kunstlievende leden, die de zaal van „Zamerlust" geheel vulden. De groote opkomst bewijst wel. dat déze ver eeniging goed staat aangeschreven. Spr. wekte voorts op tot het koopen van loten voor de tombola, waarop hij de leiding overgaf aan den directeur, die liet Inzet ten met den marsch ..Death or Glory", die een enthousiast gespeeld begin van den avond vormde. In de ouverture Mercedes van Kesseis, deed in het bijzonder de pistonsolist goed werk en kon een groot applaus geoogst worden. Rustig en be- heerscht klonk het bakende „Doornroos- je's Bruidsvaart", waarop volgde bet zware nummer, waarmee op het concours te Almsterdam een eerste prijs was behaald, ni. La Fiancée de Korigan, van Coquelet. waarin men ditmaal echter niet al te gelukkig voor dén dag kwam en er soms uit was. maar de directeur was slag vaardig en op zijn post! Desondanks was het succes ook hierna groot! Vlot en gra cieus werd de wals „Flots du Danube" ver tolkt en lil een voortvarend tempo klonk de „Koning Voetbal"-marsoh, die een da verend applaus ontlokte. Dit nummer vormide dan ook een fraaie climax van een serie composities, die' het gehoor over het algemeen konden boetten. Tengevolge van het daverende applaus moest nog een toe gift gegeven worden, die eveneens insloeg. Na de pauze was de beurt aan den con ferencier Jack Funny, die te zamen met de cabaretière Dory Schrama met praatjes en liedjes voor veel afwisseling zorgde. Daarenboven waren het eenige kundige xylophonisten en een goochelaar, die de aandacht gespannen hielden, zoodat de aanwezigen zich buitengewoon geamuseerd hebben. Als besluit van dezen veelvcrscheidenen avond werd een vroolijk bal gegeven, waarbij The Blue Rhytrn Boys medewenk- ten en waarvan de N.Z.H.T.M. aanhangers lustig geprofiteerd hebben. Het was .een gezellige avond, die wederom bewees, hoe uitstekend het bestuur dezer vereeniging een uitvoering weet te organtseeren. „HULP AAN SPANJE". RAPENBURG 26 LEI DEN TEL. 2257 2954 (lngez. Med.) Lezing van ds. A. v .d. Heide. Daartoe uitgenoodigd door een voorloo- pige commissie voor hulpverleening aan de burgzi bevolking van het zwaar geteisterde Spanje, sprak gisteravond in een der zaien van het Volksgebouw ds. A. v, d Heide, cud-lid der Tweede Kamer uit Voorburg over bovengenoemd onderwerp. Als voorlooplg voorzitter trad op mr. D. A. van. Eek, die de aandezigen verwelkom de en in het kort het doel van de bijeen komst uiteenzette. Na op de noodzakelijkheid van hulpver leening te hebben gewezen, verleende mr. v. Eek het woord aan ds. v. d. Heide. Allereerst gaf spr. een opsomming van hetgeen de commissie, in ons land gevormd aan de zwaar beproefde burgerbevolking zond ln den vorm van levensmiddelen, ge neesmiddelen enz. Ook een Roode Kruis- colonne, waarvan onze stadgenoot dr. Kas- tein deel uitmaakte, droeg veel bij tot le niging van den nood. Vervolgens ging spr. ln de breede na. hoe de toestanden in Spanje zich hadden ont wikkeld. De helft van het land was ln het be zit van de Kerk, een zeer groot deel van den grond werd gebruikt als jachtterrein Het land telde voor den „burger-oorlog" 4'/i mlliloen boeren, waarvan de meesten een zeer schamel bestaan hadden. De land arbeiders waren 3/4 van het jaar werkloos en, als zij werk hadden, verdienden ze een loon, overeenkomend met 45 cent per dag. Op allerlei gebied was er achterstand, waarvan spr. teekenende voorbeelden gaf. Meer dan de helft der bevolking kon lezen, noch schrijven. Alleen de lagere geestelijk heid trok zich iets aan van de nooden van 't volk, doch de hoogere, geestelijkheid liet zich niets aan de treurige, toestanden ge legen liggen. In d^talrjjke .klostere waren groote hoeveelheden wapens opgeslagen. In dien de geestelijker! geleefd hadden als Christus aldus spr. dan zouden de overigens betreurenwaardige excessen niet zijn voor gekomen. Zoodra de Kerk, in strijd met haar god delijke roeping het'volk uitzuigt en uitbuit, dan is 't geen wonder, indien 't verzet zich ook tegen de Kerk richt, zegt spr, In 1931 kwam de republiek. Aanstonds werden tal van maatregelen genomen in het belang der bevolking. Bijna 10,000 scho len werden gesticht, sociale wetten inge voerd, groote werken werden uitgevoerd, waarbij een half mlllioeti arbeiders werk vonden. Daarna wist het vorige bewind zich weer meester van de macht tc maken en en werden tal van arbeiders-leiders in de gevangenis geworpen. Ee zeer groot deel van de staatsinkom sten werd besteed aan het leger; als tref fend staaltje, hoe kostbaar dit apparaat was, haalde spr. aan, dat op elke 6 solda ten er 1 ofricier was; op elke 150 soldaten was er 1 generaal Dit bewind maakte zich zoozeer gehaat, dat het bij de verkiezingen van Februari 1936 moest aftreden, wijl het 205 zetels ver kreeg van de 473. Onder deZe 473 waren er 16 communist, zoodat de bewering dat Spanje zoo sterk communistisch zou zijn, wel zeer sterk be zijden de waarheid is. In de toenmaals gevormde regeering, zat dan ook geen enkele communist, zelfs geen soc. democraat. Spr. schetste dan het verloop van den opstand van Franco, hoe de officieren hun eed aan het wettelijk gezag schonden en met hulp van Duitschland en Italië dag aan dag dood en verderf brengen boven de steden en dorpen. Als het fascisme zou overwinnen, dan dreigt er. aldus spr., ook voor het demo cratisch Nederland, groot gevaar. Spr. bracht hulde aan de moedige man nén, die de regeering trouw bleven en hun leven Inzetten voor de vrijheid. ^loe gering is daarentegen het offer, dat van ons gevraagd wordt in den vorm van middelen voor aankoop van medicamen ten, levensmiddelen en vooral, om de kinderen, die onnoemelijk veel leel moesten doorstaan, te verzorgen in een veiliger omgeving. Spr. wekte allen op, de commissie te steunen in haar arbeid en besloot hiermede zijn rede. Daarna werd een aantal lichtbeelden vertoond, die op Spanje betrekking hadden. Zij werden toegelicht door dr. Kasteln. Mr. van Eek sloot daarna de vergadering, na opgewekt te hebben tot bezoek aan de bijeenkomst van Woensdag a.s., waar ver dere maatregelen zullen worden getroffen. Donderdag a.s. hoopt de heer I. Wagen- maker, ambachtsman I alhier, den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de N.Z.H.T.M. De Chr. Jeugdvereenlging „Namateg", die. het Hervormde Jeugdhuis in de wijken 2 en 7 aan de le Binnenvestgracht exploi teert, hoopt 1, 2 en 3 Maart een bazaar te noudén. welke a.s. Dinsdagmiddag door den beschermheer der vereeniging, burgemees ter mr, A. v. d. Sande Bakhuyzen zal wor den geopend. ..Nomateg", 'die haar arbeid vooral in den laatsten tijd zeer uitgebreid zag, gaat dit jaar haar tweede lustrum tegemoet. Ten einde haar financiën te versterken en om tevens aan haar werk nog uitbreiding te kunnen geven, is deze bazaar georganiseerd. De Tooneelver. „Inter Amicos" geeft as. Donderdag een derde opvoering van „Onzekere belegging", waarvan de op brengst ten goede komt aan het Zleken- comlté der Ohr. Wijkver. „Pniël". rechtskundig adviseur, frsgfj H' RIJNDIJK 105, Leiden, Tel. 3405 Besprekingen 's avonds. 1941 flngez. Medl Rex-Theater. Een gemoderniseerde gevel, een geheel opnieuw ingerichte hall, een afscheiding met het eigenlijke thea ter, een gerestaureerde zaal, een moderne apparatuur, een nieuwe directie en een ware feeststemming waren de voornaamste indrukken, die opkwamen bij de herope ning van het theater aan de Haarlemmer straat. En volkomen in het kader van deze feestelijke stemming paste het feestpro gramma, dat uit twee eerste-klas werken bestond. De voornaamste plaats was in geruimd aan de bekende komieken Stan Laurel en Oliver Hardy. En reeds de eer ste week zal de soliditeit van den nieuw bouw ln het theater ter dege op de proef gesteld worden, want er zal onbedaarlijk gelachen worden om dit tweespan; den parmantigen dikkerd en den onnoozelen magere, oftewel de wijsheid en het onver stand, van wie overigens het „onverstand" lar.g niet zoo dóm is, als het er uitziet en de „wijsheid" bij lange na niet zoo slim is, als men denkt, getuige de talrijke ne derlagen, die Oliver te incasseeren krijgt, wanneer hij zijn partner de wijsheid bij wil brengen. Wat deze komieken in de film „De Zigeunerprinses" allemaal meemaken, vertelt men eigenlijk niet na. Er zijn im mers te veel scènes, waarin dit tweetal de lachsalvo's ontketent, doch de wijn-botte lende Laurel mag tooh zeker wel even naar voren gebracht worden. En verder komt er romantiek in voor en worden er prinsessen geroofd; Laurel en Hardy spe- len het allemaal zoo meesterlijk, dat ge van de ééne lachbui in de andere valt. Ook de tweede film „Charlie Chan in het circus" is van gToot formaat. Ze be helst een uitermate spannende detective geschiedenis van den soherpzinnigen Ohi- neesehen speurder Charlie Chan, alias Warner Oland. Er wordt een trapèze-ar- tlste vermoord en iedereen staat onder ziware -verdenking. Hoe de ontknooping ten gevolge van Charlie's sohranderheid tot een goed einde voert, daarvan zullen we niets verklappen, doch dat de film ln spanning houdt, is een niet te weerspre ken feit. Voor de komische noot zorgt Keye Luke ais Charlie's oudste zoon, die de gevatheid van de opmerkingen van zijn vader op intelligente wijze beantwoordt. iDt openingsprogramma zal stellig In slaan en waarborgt een genotvollen avond. Het Luxor-Tbcater brengt ons deze week twee hoofdnummers, waarin de voornaam rollen door zeer Jeugdige spelers worden vervuld. De kleine Peter Bosse speelt te zamen met Hans Moser in „Petertje". Het tweetal, hoe uiteenloopend overigens ook, past uitstekend bij elkaar en het gaive spel van het kleine kereltje is in hooge mate ontroerend. Hans Moser ls een oude hondenvanger, die weinig liefde voor die ren kent. Petertje en zijn hond vinden bij hem een onderdak en langzamerhand ont staat er onder dit drietal een warme ka meraadschap. De oude man neemt het ventje tot zich, maar door veronachtza ming komt hij zonder werk en kan voor den kleine niet langer zorgen. Tenslotte vindt het drieal een tehuis, waar Peter's „Oom" een onbezorgden ouden dag en Peter zelf een goede opvoeding krijgt. Reeds veel hoorden wij over de jeugdige Deanna Durbin, over wier zangtalent me nigmaal geschreven wordt. Gisteravond waren wij in de gelegenheid kennis te maken met deze, pas 14-jarige actrice. En, vergissen wij ons niet, dan ligt in dit meiske een praoht talent verborgen, dat voor de toekomst heel veel belooft. Haar prachtig, diep geluid maakt een indruk, dien men niet licht vergeet. Te zamen met Nan Grey en Barbow Read heeft zij de hoofdrol in „Drie handige meisjes". Ze zijn de dochters van een Amerifcaansohen bankier, die gescheiden leeft van zijn vrouw. De meisjes wonen met haar moe der in Europa en wanneer zij bemerken dat deze heel bedroefd is over een voorge nomen tweede huwelijk van haar man, besluiten de meisjes naar Amerika te gaan en te trachten dit huwelijk te ver hinderen. Op kostelijke wijze zien wij. hoe zij, schijnbaar niets bemerkend, probee- ren een scheiding tusschen haar vader en i zijn verloofde tot stand te brengen. Aan tegenslag ontbreekt het haar niet, maar de „pseudo-graaf". die een rijke persoon Iljkheid blijkt, doet zijn werk goed en de vrede wordt tenslotte hersteld. Een film met Amerikaansdhe activiteit, vroolijk en met moolen zang van Deanna Durbin. Twee films, die verdienen door velen ge zien te worden. Lido-Theater. Steeds meer verfijnd wordt iedere film van het brillante dans paar Ginger Rogers en Fred Astaire. Bij iedere ontmoeting met dit fabelachtige team denkt men, dat de hoogste graad van perfectie in zijn prestaties bereikt is, doch telkens opnieuw doet een volgende film weer zien, dat hun zang, dans en spel nog volmaakter kan zijn. Fred Astaire is hét prototype van een onbezorgde Jeugd, die zich uit in een virtuoos uttgevoerden dans, waarbij de charmante Ginger Ro gers zioh prachtig aansluit. Het fantasti sche rhythme van hun dansen, de lichte toon van hun liedjes, de humor in hun spel, het Ls niet te verbeteren. „Shall we dance" bedoelt een pretentielaoze amuse mentsfilm te zijn en daarin is men uit stekend geslaagd; maar laten we er bij voegen dat dit amusement van hooge al lure en verfijnde strekking is. Het verhaal brengt Peter P. Peters onder den naam van den Russischen heer Petrov in con tact met de danseres Linda Keene. Llnda staat Juist op het punt naar Amerika over te steken en Petrov volgt de stem van zijn hart, zoodat ge aam boord ln de ma chinekamer een grootach opgezette show te bewonderen krijgt. De vraag of Linda en Petrov al dam niet getrouwd zijn brengt vele complicaties mee, vanwege onjuiste geruchten. En ook een jaloersche dame wil nog roet in het eten strooien, doch het slot brengt niets dan gelukkige harten. Een zeer belangrijk element in deze dans- comedie is de muziek. Wijlen George Gershwin heeft zes buitengewoon melo dieuze liederen gecomponeerd en een zeer orlgineele finale, waarin moderne dans en ballet op bijzonder gelukkige wijze ver- eenigd zijn. Dit ballet wordt verzorgd door Harriet Hoctor en haar kunst is al leen reeds een bezoek waard. „Shall we dance" is een aaneenschakeling van top prestaties. En verder is de dialoog lil deze film, die bijkans twee uren duurt, voort durend geestig, zoodat ge u afvraagt hoe onuitputtelijk het productieapparaat, dat Amerika heet, wel is. Het voorprogramma brengt het beroem de Hall-Johnson koor met zijn negerzang en prachtige natuuropnamen ln de Sierras. Casino-Theater. Nog steeds is het aangrijpende „Ik ben een vluchteling", welke film indertijd als de beste van 1932 bekroond weid, regelmatig in circulatie en het dient erkend, dat dit document, waar- In het tragische leven van de kettinggan- gers zoo knap geschilderd is, de aandacht waard is. „Ik ben een vluchteling", is de levensgeschiedenis van Robert Elliott Burns, die ln deze hel van misdadigers tot dwangarbeid veroordeeld is en daar aan den lijye de misstanden, die in sommige gevangenissen in bepaalde staten in Ame rika, schijnen voor te komen, gevoeld heeft. Als beesten aan elkander geklon ken, waren de gevangenen blootgesteld aan de meest ruwe behandeling van hun bewakers en het onpeilbare leed, dat de zen menschen op de schouders gelegd werd, tart iedere beschrijving. Uit deze hel van menschonteerende toestanden wist Robert Burns tenslotte te ontsnappen en toen hij eindelijk den staat Georgia ont vlucht was, verschafte hij zich een mensch waardig bestaan. Doch hij werd verraden en voor de tweede maal moest hij de droeve dagen ln het kamp van de ket tingganger slijten, en zoowaar slaagde hij er weèr in te ontsnappen. Robert schreef zijh belevenissen ln een boek neer, waar na president Roosevelt hem gratie ver leende en om de wereld deze voozc plek ln de samenleving ln één der Amerikaan- scihe staten te toonen, verleende Robert E, Burns zelf de grootst mogelijke mede werking bij de verfilming van zijn boek. Paul Muni speelt dit slachtoffer van een achterlijke rechtspleging en zonder thea traal effect geeft hij een gave creatie ten beste, met vele fijne trekjes. Vooraf brengt John Wayne in „De schrik der bandieten" zijn talrijke bewonderaars ln vervoering door een flinke dosis sen satie. Trianon-Theater. „De Gele Vlag" is van a tot z een echte Hans Albers film. De heele film wordt beheersoht door het spel van dezen man met zijn stoere body. zijn zelfverzekerde blik en manier van op treden. Geen Albers-bewonderaar mag „de Gele Vlag" verzuimen! Zooaio zoovele rolprenten ls ook „de Gele Vlag" een driehoeksfilm. echter met deze bijzonderheid, dat de driehoek dit maal op zijn kop staat. Gewoonlijk ls het hoofdgege-ven twee mannen, die hun best doen om dezelfde vrouw te winnen; hier zijn het twee vrouwen, die één man na- loopen en er bijna alles voor over hebben om hefn te veroveren. De gele vlag is het teeken van de qua rantaine. den schrik vam eiken zeeman, doch niet van den commandant van het eenzame quaramtalnestatlon, waar ieder een zich dood verveelt en waar verlangend wordt uitgezien naar wat afwisseling, al is het dan ook in den vorm van een be smet schip. En inderdaad de gewenschte afleiding komt on wel in den vorm van een groot passagiersschip, aan boord waar van we Hans Albers, een avonturier, aan treffen. De commandant van het quarantaine- station is in de wolken en tracht op alle mogelijke manieren bij de zoo Juist aan land gekomen dames en speciaal bij een Amerikaansohe journaliste, in den gunst te komen. Als hij wat al te opdringej1® wordt, ls het Albers, die voor een verfris send stortbad zorgt; als strafmaatregel verlengt de onfortuinlijke Don Juan den duur van de quarantaine! Albers raakt verliefd op de journaliste, voor wie hij zoo juist een paar rake klap pen heeft uitgedeeld, doch ook de ver pleegster van het quarantalnestalion heelt haar zinnen op Albers gezet en om hem op het eiland te houden, verwisselt zij ZIJ" gezondheidsrapport: Albers heeft ne? slechts een half jaar te leven. Verwikk®* ling volgt op verwikkeling eai als hij ten* slotte het bedrog bemerkt, is de journa liste verdwenen. Tot slot komt alles weer in orde n?" tuurlijk doch voor het zoover ls, krijg™ we een aantal pakkende oerwoudgei*™ ten te zien, waarbij een wetenschappeuJ expeditie bestookt wordt door Indians De mannen der wetenschap zouden onderspit hebben gedolven, ware er j> een vogel komen vliegen: het snelle w tuig met Albers, die de komst aan*" bigt van de tanks de film heeft aan den modernen oorlog aangepast die de belegerden zullen ontzetten- Als tweede hoofdfilm draait ..De *rllnj des huizes", met John Boles en W"*. Russell in de hoofdrollen, terwijl dien nog een Interessant (^oeuI1],l1,.rl- filmpje wordt vertoond van de An kaansche burgerluchtvaart.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 2