CORRESPONDENTIE Beste R-aadselniohtjes en -neefjes. Alweer heel veel brieven! Zooals ik al .ezien heb, feliciteeren velen mij nu reeds n hun brieven. Ik dank jullie alvast har- elijk hiervoor en ik hoop zelf, dat de dag oo prettig zal zijn als jullie me allen toe- itjischen. Verder begrijpen jullie wel, dat nijn dank even welgemeend is, al schrijf t hierover niet weer in de afzonderlijke .ntwoorden aan jullie; dat zou de corres- ondentie al te lang maken Jullie hadden wel begrepen, waarom ik deze week de ''.Brieven graag vroeg ontving! EnJullie lebben mijn wensch vervuld; ik kan op ullie rekenen, dat hebben jullie me ge jond. En daar begin ik dan. Willem, Amerik en Leendert Guyt [ditelljk welkom, drie nieuwe neefjes te- nkjelijk. Het herdenkingssohrift kan mooi «orden. Oranje-versjes er voor krijg je to eker wel op school. Het beste met Vaders erkoud'heid. Ik ben geen dokter! Denk er an: de grooteren (11—16 jaar) minstens goede oplossingen. Bernard van Vliet Nu hebben we dan cht kennis gemaakt. Dat waren drie liegen in één klap van de week. Prettigen ag gehad, Donderdag? Rie Smittenaar Hier heb ik de tweede lieg! (zie hier vlak boven). Als ik naar cadeau moet oordeelen, zal je rapport ïee est eel mooi geweest zijn. Elsje ls mijn doch- trtje. Drietal Laman Een reiger zien wij, gelltidsmenschen, niet eiken dag Aardig, n iiilie teekenlngetjes. Paul, zoo gaat het loed op school. Wim, zou je me nu kennen, 's we elkaar tegenkwamen? Ida de Lange Je hebt goed gehoord, n verder: lees boven. Annie van der Reyden Natuurlijk wist j „het" nu ook. En ik wensch jullie Maan- *g een prettigen dag toe met eikaar. Flora de Wit Met sneeuw en ijs wor- en we niet verwend. Maar. wanhoop niet; bent nog jong, en leert het gauw. Jettie Heyloo Ook hartelijk welkom, a je kent dus al meer raadselnichtjes, euk, dat je pop den Ouderavond mag Kemaken". En daarna krijg je het pakje (ker mee naar huis. ing. Het leeuiwenpaaar heeft zich. zwaar rammend. in een hoek teruggetrokken, aar de tijger staat kwaadaardig loerend k i het midden van het vertrek, terwijl de ■k jen wild van ontzetting, tegen de muren ^■jvüegen. HNu krijgt de reusachtige kat ons in het Hij begint langzaam met den staart ^Br.e3 den grond te slaan, heen en weer, en weerzijn groene oogen fon- |Belen ons tegen, hü bukt en maakt zich ireed voor den sprong! Aarzelend heft de rcusknecht de buks: het dier is buiben- (woon kostbaar en bovendien: als het iste schot niet doodelijk is, wordt hij nog Jtel gevaarlijker dan niu. Dan hebben we ?ai i deze kleine ruimte absoluut geen kans «er om te ontsnappen. En als het tot een loading komt, zal ik stellig mijn macht (er het vliegtuig heelemaal verliezen. De iser zet zich af tot den sprong. Nu moet beslissing worden genomenMaar in vreeselijke stormvlaag rukt de machine nhopg. slingert ze dan met den motor Joruit ln de diepte. In den nevel onder lij zie ik de zee: we vliegen boven New tleans. Ik heb de machine weer in mijn acht. kijk achterom en zie niets meer dan 0 ai kluwen vechtende lichamen De slag teft de dieren tegen elkaar geslingerd en. x>r het oogenblik althans, hun aandacht in ons afgeleid. jU Als eindelijk de machine over het veld «rpxi't is het gevecht daar binnen nog niet 'leloopen. Ma-ar als een paar mannen -n snel met een nieuwe kooi komen aan- iloouen en deze voor de deur van de ichtruimbe is geschoven, schiet een nis gestreept lichaam met een reuzen- «rong te voorschijn en blijft in den versten "ik van de kooi ineengedoken en sidde- d zitten. Het avontuur schijnt zelfs voor de zenu- k van een reusachtigen Bengaalschen :er teveel te ziin geweest! Wij wankelen uitgeput over het vliegveld het restaurant, waar we met -behulp terke koffie trachten, weer wat bij te oen En nog langen tüd raken we er over uitgepraat, dat we toch nog met dieren incluis, dezen vreesdij ken tocht ken overleefd! £«n avontuur om nooit te vergeten! Cobie Wijnbeek Weer een nieuwelin- getje, natuurlijk ook welkom. Het is leuker de oplossingen ook in te zenden, als je deze hebt. Een goed begin: alle zes juist opgelost. Tini Serller Ik begrijp, dat die ge vulde koek smaakte! Je hebt zèkef je best gedaan; en het alleen klaargespeeld? Nico Smit Knap, je hebt alles goed. Dit ingezonden raadsel is minder geschikt. Steeds groeten terug. Beppie Crama Dan maar goed, extra goed je best gedaan vóór, en na 1 Maart. Weer bedankt voor je raadsels; hier zijn wel geschikte bij. Rietje van Strien Je hebt een grooten broer; die kan je nog eens fijn helpen! Dit raadsel is te bekend. Truus Buis Dat kan gebeuren, dat het een keertje niet lukt. Maar je ziet: dan lukt het daarna weer. Rietje Pielanen Ik begrijp, dat het een heerlijk uurtje voor je is 's Zondags middags, als de juffrouw zoo mooi vertelt. Mien Haneveld Ik kreeg deze week dubbele raadsels van jou, heb ik gemerkt. Haak jij al een sprei, een poppesprei toch zeker? Jannie van Biezen Begint het al te vlotten met het tooneelstukje? Heerlijk voor Moeder en jullie allen Wensch haar verderen vooruitgang van mij. Loesje Amoldus Ik hoop, dat je zoo'n trouw raadselnichtje zult worden, als je van plan bent. Trijntje van Schalk Je had er niets op tegen. Donderdagavond zoo'n feest te hebben! Wat een latertje werd het! En heb je het landschapje op je kamertje ge hangen? Jacques Vallentgoed Spoedig beter schap. Truusje van Weizen Ja, zoo'n feestdag is altijd prettig. Jij mag dan heel wat vi site vragen. Annie Schipper Moeder zorgde dus ook voor een smul-cadeautje op je ver jaardag. En je bent nu bevorderd in onze raadsel-familie. Emma de Groot Het was een feeste lijke Ouderavond, merk ik. Zongen jullie mooi? En vertel eens, welke handwerken je mee kreeg. Hannie de Wekker Op zoo'n langen brief mag weer een antwoordje aan jou alleen Mooie plaatjes op je nieuwe post papier! Dus nu extra aan het rekenen En houd je me ervan op de hoogte? Zondag middag was je dicht ln mijn buurt. Suusje de Wekker Ik ben blij met jouw brief, dus nu zijn we beiden blij. Een mooi rapport! Wat een flink helpstertje ben jij al! Greetje Brussee Dan zijn er twee Moeders achter elkaar jarig? Was het een prettige dag Dinsdag? Bram en Ria Smits Bram, je raadsel heeft er al ingestaan. Ria, jouw raadsel meen ik al te hebben ln mijn voorraad, misschien va7 jezelf? Aukje v. d. Walle Ja, je treft het, dat ik zoo dicht bij je woon. Wat heerlijk voor je, dat je Donderdagavond mee mocht naar de uitvoering. Je hebt al vroeg een poëzie album. Hier volgt een versje van mij: De duif helpt 't miertje in het bosch, En dit vergeet het niet. Bewijst de duif ook weer een dienst, Zoo gauw 't er kans toe ziet. Nu, Aukje-lief, Vergeet dit kleine versje niet. Wim de Graaf Dat is een heel goede wensch van jou; ik hoop het zelf ook. Riekje Leemans Je schrijft me weer een echt groot nieuwtje. En dan hoop ik je eens tegen te komen in je mooie pakje. Heb je dezen keer niet met Henny samen geschreven? Ja, het lijkt, of het meisje op je postpapier mijn naam vasthoudt. Liesje van Driel Dat was grappig bij jullie thuis verleden week: zoo kon je van den winter in den zomer loopen! Natuurlijk is Moeders verjaardag een feestdag. Ankie van Driel Zoo, zoo, jullie heb ben dan de bloemetjes buiten gezet ver leden Woensdag! Maar jullie vonden het wel eens heel fijn, zoo te spelen en te dollen. Unico Uitdenboogaard. Prettig, dat je nu weer instuurt. Zet steeds je leeftijd onder de raadsels. Truusje Sluymer Het postpapier gaat ook gauw op, als je het elke week gebruikt. Je kunt best vaker een gewoon velletje nemen en me slechts af en toe verwennen. De schaatsen komen maar niet aan de beurt zoo Greti Kips Je raadsels zijn werkelijk allemaal goed. Ik ken jouw brief ei da delijk uit:- zoo ver zijn de andere nichtjes en neefjes nog niet! Ans Korswagen Je raadt goed; ik wou ook mijn huiswerk vooruit maken! Je bedoelt zeker 's morgens om 7 uur van het zwemmen? Gezond, hoor. Bedankt voor je beide raadsels. Annie van Katwijk Prettig te hooren, dat je weer beter bent. Maar hoe gaat het verder? Je komt nog niet buiten, is het wel? Marietje Prenen Zoo is deze Woens dag voor jou en voor mij een bijzondere dag geweest. Annie en Joop Schouten Ja, Jullie hebben goed geraden. En je ziet, hierboven heb ik jullie allen gelijk reeds bedankt. Antoon de Kier Bedankt voor je raadsel, maar van dien dooden vogel zul len we er maar aflaten. Beppie Bouter Aan jou natuurlijk ook weer de groeten terug. En het verheugt me een brief van Toos in het vooruitzicht te hebben. Lientje Weeda Hartelijk welkom in onzen raadselkring En dan maar elke week je best gedaan op de raadsels. Wim Betgen De raadsels vormen juist een goede onderbreking voor je, als je zoolang hebt zitten lezen. Je komt even uit de spanning, en daarna is het '/eer des te prettiger, in je boek voort te gaan. Bennie de Bruin Vertel eens wat van het hondje. Welken naam hebben jullie het gegeven? Bep en Wim Nieboer Ja, prettige da gen zijn gauw voorbij. In de vorige cor respondentie aan jullie stond een druk fout: voortaan moest zijn: vooraan. Viertal de Neef Jullie hebben het maar druk tegenwoordig. En dan ben ik al blij, Jullie raadsels toch te ontvangen. Truida Overduyn Nu ontbreekt er niets meer aan mijn voorstelling van je vestje. Wat lief van je, om het zoo uit voerig voor me op te schrijven. En de kleu- ïen zijn juist passend voor dit soort vestje. Ik hoop, dat je het veel en lang zult kun nen dragen. Jan de Graaff Of ik het nu begrijp! Leuk bedacht, en wat keurig geteekend. Hartelijk dank hiervoor. En ik hoop, dat je schip steeds vele brieven aan zal voeren! Marie de Graaff Heel hartelijk wel kom. Je zult een handig naaistertje wor den, als je zooveel voor je poppen naait. Meiske Mulder Van mij raad je goed. En jou feliciteer ik hartelijk met je feest dag Zondag. Je vindt het zeker prettig, dat het juist op Zondag valt? Mag je wel met je zusje spelen, en haar voorlezen? Lydia Botermans Het werd Zaterdag een dubbel fijn uitje voor je, nu je met de tram ging. Het is jammer voor jullie bei den, dat Coba nu ziek is. Marietje Hoppenbrouwer Ik ben niet op de uitvoering geweest, maar heb wel het verslag in de krant gelezen, en daaruit be grepen. hoe flink jullie je best hebben ge daan. Annie van der Vos Op Zaterdag laat naar bed gaan is niet erg; dan kun je den volgenden dag uitslapen. Al je oplossingen goed! Ans Nieuwenhuys Mijn hartelijken dank, ook aan je ouders, en ik wensch dit alles met jullie. Rietje BrandtNaar je overgang behoef ik zeker niet meer te vragen, nu ik van je mooie repetities lees. Ja. ik denk, dat ik wel slapen zal, al volgt de Woensdag! En jij bent maar dol op je zusje Ellie. Cobi Erades Wat leuk, dat je zoo hel pen kunt aan je eigen jurk. die wel heel mooi zal worden. Gelukkig, dat er nog an dere raadsels zijn dan die ..groote spreek woorden"! Abraham Fakkel Hartelijk dank voor je wensch met bloemengroet. Hennie Legeer Nu was het in orde met je raadsels. Prijsraadsels zijn meestal in de buurt van een vacantie, er voor of er na. Deze anekdote is aardig. Van Elsje en Ineke raad je goed. Bep van Woudenberg Ik kan alles best lezen, hoor. Je schrijft toch rechts? Jo Drabbe De twee Jo's hebben zoo véél gezelligheid aan elkaar. Ja, je zo'gt goed voor mijn voorraad; weer bedankt voor deze 2 raadsels. Leny Hartwijk Ik meen, ge-n laadsels en anekdoten meer van je te hebben. En ik dank je voor je bijzonder hartel'ike wen- schen. Jan Bronsgeest Groet G.ootmoeder Zaterdag van mij, als je weer bij haar bent Alida en Koosje Stikkelorum Dank voor je felicitatie, ook aan de kinderen. Dezen keer een stukje voor julüe samen. Maar ik ben even blij met je briefje, Koosje. Carla en Lydia Opttndrees Wat een

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 17