Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede BSad Yrijdsg 25 Teb«l 19^8 De strijd in Spanje Bij Teruel. De troepen van Franco rukken ten Zui den van Teruel verder op. In de stad zelf hebben de nationalisten aanzienlijke hoe veelheden wapenen en munitie gevonden. Zij maakten o.a. negen batterijen en twaalf pantserauto's buit, terwijl vier-en-twlntlg vliegtuigen van de rooden werden neerge schoten. Sedert 5 Februari hebben zij elf honderd vierkante K.M. terrein veroverd. De verliezen van de roode troepen in en om Teruel bedroegen van 5 tot 22 Febru ari 9750 dooden en 16.298 krijgsgevangenen. De grootste verliezen leden de volksfron- ters op 6, 7 en 22 Februari. Een speciale correspondent van Reuter geeft de volgende indrukken van den toe stand ln Teruel: De indruk die ik van de stad kreeg, toen ik daar een uur later dan de eerste rechtsche trespen in kwam, was er een van een waarlijk verwonderlijke verlatenheid Merkwaardig is de vreaselijke verwoesting van het groote seminarium van de stad, waar nog maar een klein ge deelte van overeind staat. Midden ln de puinhoopen bevinden zich nog loopgraven en sluipgangen. De toren van de kathe draal, die overigens zeer beschadigd ls door granaten, staat nog overeind evenals de prachtige St. Maartens toren, maar het Hotel van Aragnon, een van de grootste hotels van de stad, is ongeveer geheel ver woest. Zeer veel huizen zijn ingestort en hun steenen verspen-en de straten en de meeste andere huizen zien er uit of ze binnen eenige oogenblikken ook in zullen storten. Na zeven weken republlkeinsche over- heersching is Teruel thans weer rechts geworden. Tachtig mannen van de eerste divisie onder leiding van kolonel Munoz Grande trokken het eerst, de stad binnen, nadat uit den toren van het seminarium de witte vlag gestoken was als een sein, dat de laatste verdedigers zich overgaven. Toen ik de stad binnenkwam, aldus de corres pondent, waren de straten al vol met sol daten van Franco en met roode kruisaf- deelingen.die dén vele gewonden, waarvan er V! rscheidenen den nacht op straat had den doorgebracht, eerste hulp verleenden. Een enkele keer floeg er een granaat in, maar dat was hét eenige teeken van re- publikelnsche activiteit. In bijna alle huizien in de stad zijn gaten ln den muur gemaakt, om het den ver dedigers mogelijk te maken van het eene huis in het andere te komen, zonder zich daarbij op straat behoeven te begeven. In de straten heerscht een onbeschrijfelijke warboel en vervulling. Er liggen kadavers van muilezels en honden, wapens, patroon hulzen en rommel. De meeste inwoners van Teruel zijn thans in Valencia, maar ik sprak twee jongens, die al dien tijd ln de stad ge bleven waren en die ten tijde van de be- zelting door de republikeinen des nacnts uit hun huis slopen en eeltig voedsel tracht ten te bemachtigen. Ik zag ook een klem meisje, dat overigens te vermoeid en te ver suft was om te praten, maar bijzonder hon_ ferig was. Het is maar gelukkig dat de in woners van de stad niet. zijn teruggekeerd', want de stad zal nog langen tijd niet be woonbaar zijn. ,.Ik moet voor mijn oogen naar den dok- Ier, vrouwtje! 't Is net of ik er een waas voor heb, en ik zie niets dan kleine zwarte stipjes!" „O, George, dat zie ik ook, 't is hoogst modern!" NAGEKOMEN. Mij. Nederland POBLAU BRAS, uitreis, 25 Febr. van Suez. Holland-West-Afrika Lijn JAARSTROOM, 25 Febr. van Hamburg te Amst. Kon. Ned. Stoomb. Mij. AJAX, 23 Febr. van Lissabon te Olhao ODYSSEUS. 25 Febr. van Amst. te R'dam HERCULES. 25 Febr. van Amst. te R'dam VAN RENSSELAER, thuis reis, 24 Febr. van Madeira ULYSSES, 24 Febr. van Varna n. Constanza COTTICA, 25 Febr. van Amst. n. W.-Indië MEROPE, 25 Febr. van Hambur te Amst. Holland-O.-Azië Lijn - GROOTEKERK. 24 Febr. van Antwerpen te Hamburg GAASTER- KERK. 25 Febr. van Hamburg te R*dam. Halcyon Lijn VREDENBURG. Vlaardingen n. Narvik. 24 Febr. uit den N. Waterweg. Rotterdam-Z.- Amerika Lijn - ALWAKI. 24 Febr. van R'dam te Hamburg. Kolt. Lloyd KOTA NOPAN, 24 Febr. van R'dam n. Hamburg DÈMPO, uitreis, 24 Febr. van Colombo BLITAR, uitreis. 25 Febr. van Port Said WELTEVREDEN. 25 Febr. van Hamburg te Bremen. Holland-Amerika Lijn BLOMMERSDIJK. thuisreis, 24 Febr. van Londen. DAMSTER- pjJK. R'dam n. Pacific Kust, 24 Febr. te Los Angeles. Averse Stoomvaartberichten BATAVIER IV. I «Febr. v. R'dam te Kingslynn SOESTER- fLRG. 24 Febr. van Port Gentil te Hamburg LOPPERSUM, 24 Febr. van St. Vincent naar Antwerpen PRINS MAURITS. Dakar naar Antwerpen, pass. 24 Febr. Ouessant WIE LINGEN. Ibicuy n. St. Vincent v.o.. pass. 24 au», Fernando Noronha SLIEDRECHT. n' Drontheim/Svalor. 24 Febr. van Port jaid THEANO. 24 Febr. van Belfast te jowey ROTTERDAM. 20 Febr. van Man nenhaat n. Aruba AMSTERDAM. 22 Febr. ™rLR'dam te Corpus Christ! DEN HAAG. frpxT van Wilhelmshaven te Aruba MAR JAN, 24 Febr. van Bahia Blanca te Ham- EMMAPLEIN. R'dam naar Narvik. varf't?4 Pebr- Udsire OOSTPLEIN. 24 Febr. Raam te Melilla TELA. Necochea, n. gaam. pass. 24 Febr. Kaap Frio TOWA. p.? Janeiro n. Havre en Antwerpen, pass. 24 tebr. St. Vincent,. AALSMEER. De ver. „De Nieuwe Onderneming" heeft ln café „De Uil", aan den Aalsmeer- aerdijk, een domlneerwedstrljd gehouden om luxe-voorwerpen. De prijzen werden als volgt gewonnen: 1. A. Bergshoef; 2. mevr. v. Buren; 3. mevr. W. Mantel; 4 W. Lanter; 5. mej. B. v. Loóij; 6. mevr, v. d. Vaart. Er was veel anima en belangstelling. Ter gelegenheid van haar zilveren jubileum organiseert „Aalsmeers Harmo nie" alhier een nationaal muziekconcours op 26 Mei (Hemelvaartsdag) en 6 Juni (Tweede Pinksterdag) op een terrein te Aalsmeer-Oost. De Inschrijvingen, voor dit concours zijn thans gesloten; in totaal hebben zich 30 corpsen voor deelneming opgegeven. HAARLEMMERMEER. Op de keurlngsbanen te Hoofddorp had de premiekeuring plaats van tuig- paardhengsten. Ter keuring werden zeven hengsten voorgebracht. Geprimeerd werden: „Rheinso'nn", elg ver ,Dns Belang" te Haarlemmermeer met f. 75: „Kroonprins", elg. ver. „Ons Belang" te Haarlemmermeer. „Peterhead", elg. M. W. v. d Schans te Bovenkerk met f40 en President" met f. 60. eigenaar M van Wie- ringen te Anna-Paulowna, met f. 25. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tu in bou wo verzicht. Het was vooral de groene kool die bui tengewoon gevraazd was en waarvoor zelfs tot f.7 per 100 KG is be aald. Later was dit f.3 80f.4 20 per 100 KG. Voor roode kool varieerde de prijs van f. 3.60 tot f. 5.10 en gele kool bracht van f. 1.10 tot f.2 20 per 100 K.G op. Uien bleven steeds duur. Soms was er eenige schommeling in den prijs, doch onder de f. 13 kwam dit niet terwijl voor extra mooie partijen ook wel f. 16 Der 100 K.G werd betaald Ook ln waschpeen was eenige schommeling, moge lijk door het weer. Er werd som? gekocht tot f. 1.30 per kist van 20 K.G. en fijne peen ging zelfs tot f. 1.70 per kist. Grovere peen ging veelal voor export weg en bracht dan van f. 0.60 tot f 0 70 per kist op In het algemeen is de prijs dus bevredigend en aanmerkelijk hooger dan vorig seizoen. Knol selderie, die hier on^ewasschen wordt aangeroerd en dus niet zoo erg mooi aan ziet. gaat in verschillende prijzen, naar gelang van kwaliteit. Deze varieert van 1.1 tot f. 3 50 oer 100 stuks. A en B soort zoogenaamd Behoudens kleine aanvoeren van nog enkele andere producten, ls de aanvoer thans beperkt tot de bovenge noemde. Hef. algemeen verloop ls voor de tuinders niet onbevredigend. KATWIJK AAN ZEE. De mondorgelclub „Concordia", afd. v. de C.J.O., dir. de heer J. J. v. d. Reijden te Leiden, heeft wegens grooten toeloop van nieuwe leden een 2de afdeeling moeten op richten. LISSE. Jaarfeest Geref. Jeugdvereeivigingen. De Geref. Jeugdvereenigingen „Samuel" en „Van Knop tot Bloem" hielden onder groote belangstelling in de Ned. Herv. Kleuterschool een gezamenlijk Jaarfeest onder leiding van den voorzitter der ouder- vereeniglng, den heer I. van der Meulen. De voorzitter opende, waarna zoowel een lid van „Van Knop tot Bloem" als van „Samuel" inleidingen leverden, waarnaar met groote belangstelling werd geluisterd. Ze hadden daarvan veel werk gemaakt. Verder vermeldde het programma een aantal voordrachten, samenspraken, een pantomime en vertooning van de Toogdag- fllm Het was een Interessante en gezel lige avond. Een afgevaardigde van den Kerkeraad voerde tenslotte het woord, waarna slui ting volgde. jaarvergadering PTuimveevereeniging. De pluimveever. „Lisse en Omsreken" kwam in gebouw „De Vereeniging" in jaar vergadering bijeen onder leiding van den heer Daudey. De secretaris deelde na uótbrenging van zijn jaarverslag mede, dat hij wegens drukke werkzaamheden zijn functie niet langer kon waarnemen, hetgeen de voor zitter betreurde doch moest billijken. Uit het financiert, verslag vernamen wij dat de tentoonstelllngskas sloot met een nadeelig saldo van f. 8.53; de kas der ge wone vereeniging echter sloot met een voordeelig saldo van f. 184.64. Besloten werd de Jubileum-tentoonstel ling te houden op 10 en 11 December. Tot secr.-penningm. werd benoemd de heer M. Kaak. De bestuursleden werden herkozen en in de vacature-A. Pólle werd gekozen de heer J. J. A. Koot. De heer Luyk zal nu als secretaris fungeeren. Uit dankbaarheid voor de vele Bewezen diensten werd den heer Poile het eere-lldmaatschap aange boden. Ouderavond K.J.M.V. De KJM.V. hield in café-rest. „De,Nach tegaal" een goed geslaagden ouderavörfc, waarvoor groote belangstelling was. De voorzitter, de heer S. van der Voort opende. Een zevental leden werd geïnstal leerd. De avond werd behalve eenige toe spraken gevuld met verschillend^ liederen, declamatie enz. De heer J. W. A. Lefeber dankte namens alle ouders. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. J. Huiskes, gekomen van Hen gelo. Julianastraat 24 Mej. Th. C. van der Meer. van Llmmen. v. d. Veldestraat 24 Mej. W. J. Vijfhuizen, van Hlllegom. Wilhelmlnastr. 6 Mej. S. C. Hulzer. van 's Gravenhage, Juliana straat 52 Wed. M. C. Kroon en gezin, van Haarlemmermeer. Julianastraat 63 Mej. A. M. Kops, van Haarlem, le Poellaan 44. Vertrokken: Mej. A. C. Keizer naar Franeker - Mej. J. M. Bakker n. Sassenhelm Mej. A. G. Beelen n. Sassenhelm Mej. A. van Opzeeland, naar Noorriwllkerhout H. A. van der Reep. naar.Leiden B. J. earlier, naar Rotterdam H. Scheurkogel en gezin, naar Amsterdam. Burgerlijke Stand. Geboren; Klaas- Reitse. zoon van R. J. Koop- mans en van P. C. Stempels. Overleden: Johanna Maria van Bezu. echtge- noote van P. van der Aart, oud 65 jaren. GROOT FESTIVAL HARMONIE „TROU MOET BLIJCKEN". In verband met het 40-jarig bestaan. Ter gelegenheid van het 40-jarig Jubi leum wordt acor de Harmonie „Trou moet BUJcken" een groet festival georganiseerd cp 2en Pinksterdag a.s.. in de greote ha! van H.B.G. welk gebouw door dc directie welwillend ls af ges tem voor deze gelegen heid. De Harmonie werd in 3897 opgericht onder den naam ..Eensgezind" en na de reorganisatie in 1926 voortgezet onder den huidigen naam. Na de opening van het festival zal een gezamenlijke marsch worden uitgevoerd waarna een marschwedftrijd zal worden gehouden. Vervolgens zal iedere deel nemende vereeniging 2 nummers naar ver kiezing uitvoeren. Voor dit festival zijn reeds verschillende prijzen beschikbaar gesteld. Een eere-comlté is samengesteld uit de volgende personen: burgemeester dr. S. Baron van Wijnbergen. Graaf J. C. E. van Lynden, dr. F. G. M. Has.se, dr. J. M. van Dijk. weih. P. 'Vsrmerdam. dr. Duymaer van Twist. dr. W. A. Eimonis, de heeren J. W. A. Lefeber en C. M. Grullemans. Uitvoering „Excelsior". De Chr. Mcndaccordeonclub „Excelsior" gaf onder leiding van den heer van Wouw een goed geslaagde uitvoering ln gebouw „Rehoboth". Ingezet werd met „Een vaste Burcht". Hierna werd een rijk gevarieerd program ma vlot afgewerkt. Er waren verschillende nummers die zeer zeker bewondering wek ten. Ter afwisseling werd een samenspraak opgevoerd, hetgeen zeer in den smaak viel. De goedgeslaagde avond werd besloten met dankgebed. LEIDSCHENDAM. GEMEENTERAAD, Een korte agenda. De raad vergaderde. Vaststelling vergoe ding voor 1938 bijz. L. O. volgens art. 101 L.O.-wet 1920, f. 14.50 per leerling uitge zonderd de Mariaschool f. 10.65. De heer Willemsen sprak nogmaals zijn afkeuring uit over de behandeling die het tijzonder onderwijs wordt aangedaan, waardoor het beginsel der gelijkstelling wordt aangetast. Spr. meende, dat het niet aangaat de bijz. scholen met hun grootere exploitatiekosten gelijk te stellen met het openbaar onderwijs. Onder pro test zal spr. voor.: temmer, daar anders de schoolbesturen ln moeilijkheden komen. Het voorstel werd 7,.hst. aangenomen, evenals het voorstel orn de volgende voor schotten aan het bijzonder onderwijs te verstrekken. R.-K. Jongensschool Damlaan f. 5172.87. R.-K. Meisjesschool Damstraat f. 3425.62, R.-K. Meisjesschool St. Jozefstr. f. 1401.79, School met den Bijbel f 2555.62. R.-K. Jongensschool Dr van Noortstraat f. 1725.50, R.-K. Meisjesschool Dr. v. Noort straat f. 2066.25. Verleend werd een aanvullingssubeidie over 1937 aan het Burgerlijk Armbestuur van v.m. Veur van f. 437.89 en goedgekeurd de rekening 1937 van dit Instituut slui tende in ontvangst en uitgaaf met f. 13369.98. Voorstel tot heffing en invordering van keurloonen. De heer Willemsen zou wenschen, dat de minister gewezen werd op de werkwijze van de betrokken ambtenaren ter provin ciale griffie ln de zaak Huisman, voorts vroeg hij, of door B. en W. aan den heer Huisman restitutie is toegezegd van het teveel betaalde keurloon. De voorzitter merkte op, dat den heer Huisman restitutie is toegezegd mits de wijziging van de verordening werd goed gekeurd; dat de heer Huisman, zijn bedrijf heeft verplaatst, is de schuld van Ged. Staten. Men heeft zelfs getracht, den heer Hulsman het slachten elders onmogelijk te maken. Van de zijde van B. e<n W. is alles gedaan wat mogelijk was. De heer Ten Hoopen informeerde, of alsnog mogelijkheid bestaat van restitutie. Nadat de voorzitter deze vraag ontken nend had beantwoord, werd het voorstel z.hst. aangenomen, evenals het voorstel om aan de Kroon te verzoeken het door den heer J. Scherpenhuizen ontworpen wapen voor de nieuwe gemeente te mogen voeren. Z.hst. wenden aangenomen de wijziging van de gemeentebegrooting 1937 voorm. Veur en voortzetting Fraudeverzekering bij de N.V. Imcassobank te Amsterdam. Nadat de heer Willemsen gezegd had, liever te zien. dat de wijziging in de ge meenschappelijke regeling betreffende de N.V. Drinkwaterleiding de Vlietstreek zou zijn behandeld door d'en nieuwen raad. werd deze zJh.st. goedgekeurd en in de commissie van beheer benoemd de heeren K. Vink en A. J. Schrader en als plv. de heeren J. C. van den Bosch en L. C. dfe Koning. ZJist. werden goedgekeurd voorstel tot verlenging overeenkomst met het destruc tiebedrijf Gekro te Overschie kosten l'lt per inwoner en per H.A voorstel tot ver deeling werkzaamheden ambtenaren van 'dén burgerlijken stand, intrekking van de otide verordening van Stompwijk en Veur. en van toepassing te verklaren voor de nleuiwe gemeente. Afwijzend werd beschikt op het verzoek vaar het Roode Kruis om de v.m. openbare school gratis af te staan (thans f. 1.50 per aivond) doch de Woensdagavond daarvoor aan te wijzen, als de Zangrvereenigmg Morgenrood, welke tliams dit lokaal Woensdagavond bezit, daarmede accoord gaat. Het hoofdstembureau werd aangevuld met mevr. Visser van der linden, en de wethouders van den Bosch en van Wyk. Nadat de heer Willemsen had aange drongen op spoedige inwerkingstelling van de werkverschaffing, volgde sluiting. Jaarvergadering „Het Groene Kruis". Onder leiding van den heer Warmolts hield de afd van het Groene Kruis in holel de Zwaan haar goedbezoohte jaarvergade ring. ALPHEN. Al te roekeloos! Een tweetal verpleegden uit het jongens huis der Martha-Stlchtlng- hadden de on voorzichtigheid met hun rijwielen ln dc Wilhelm in ast raat een race te houden. Een der jongens viel en kwam zoo ongelukkig terecht dat hij moest worden binnengedra gen bij den heer T. aldaar, waar dr. H. hem heelkundige hulp verleende. Da chef-brugwachter de heer P. P. al hier. had het ongeluk met een voet be kneld te geraken tusschen het brugdek. P. kneusde hierbij zijn voet zccaanlg, dat heelkundige hulp moest worden ingeroe- pen. BODEGRAVEN. Op den Oudermiddag van de C" Nijverheidsschool "'aren vele moeders van leerlingen aanwezig. Na o'-ening door de presidente, mevr. TurkenburgBatelaan. voerde een groep meisjes van de le klasse een soreekkoor uit. De directrice, mej. Keijnsdijk, sprak over de beteekenis van de school en van het geleerde voor de kin deren, terwijl een der lecraressen, mej. C G. H. v. d. Meulen. sprak over „Meisjes opvoeding". Vervolgens werd de tentoon stelling van het werk der learllngen in het gebouw bezichtigd. De jaarvergadering van de Herv. Meisjesver. „Ora et Labora" werd geopend door ds. Klüsener. die vervolgens de lei ding overdroeg aan de presidente, mei. G. v.d. Straatten. Een aardig program volgde Enkele goede opstellen werden geleverd, v, aarbij vooral dat ove- onze laatste Ko ninginnen. Emma en Wilhelmina de aan dacht trok Er werden enkele zangstukjes uitgevoerd, terwijl een 4-tal dames een voordrachtenwedstrijd hielden. Mej. Heij- koop won de eerste, mej. de Kruijff de tweede prijs. Een aardige propagandisti sche samenspraak besloot deze gezellige vergadering. Het bouwen van het zwembad, voor de stichting „Zwembad Bodegraven" is ge gund aan den laagsten inschrijver, den heer W Mulckhuijse. alhier. Het betieit hier echter nog niet het bouwen van het bassin zelf. BOSKOOP. De a.s. Middenstandstentoonstelling. Naar wij vernemen zal aan de a.s. Mid denstandstentoonstelling welke op 29. 30 en 31 Maart in „Flora" te Boskoop gehouden zal worden, ook een tentoonstelling van motorrijtuigen en motorrijwielen verbon den worden. De broodbezorger v. d. W. deed. toen hij bij terugkomst aan de Zuidkade waar hij eenige klanten had bediend, een onaange name ontdekking. Tijdens zijn afwezigheid was n.l. de driewieler bakfiets geladen met brood, waarschijnlijk door de gladheid van d:n weg ln de weterinr terecht zekomen. Het brcod was natuurlijk onbruikbaar ge worden. Goedgekeurd werd het jaarverslag van den penningmerker, den heer J. van Gen- deren De ontvangsten bedroegen f. 3267.08, de uitgaven f- 3729.89. het voordeelig slot op 1 Januari 1937 bedroeg nog f.709 64. Vastgesteld werd de begrooting 1938 met aan ontvangsten f. 2338.83 waarin een sub sidie van f430. de uitgaven f2834. alzoo een nadeelig slot van f. 495 17. da. men zal trachten te dekken door de in Maart a.s. te houden bazar. Goedgekeurd werd het jaarverslag van den secretaris, den heer G Voorsluys. Het ledental steeg rot 345. door de verpleegster werden 2431 bezoeken afgelegd. Goedgekeurd werd het jaarverslag van den commissaris van materiaal. Het mate riaal bevindt zich in goeden toestand. Tot bestuursleden werden bij accl. her kozen de heeren J. .er. Hoopen. P. van Elswi.ik en Daneel. terwijl in de vacature G. Voorsluys werd gekozen de heer W. van Alkemade. - Tot leden der controle-commissie werden gekozen de heeren P. van der Oest. A. H van den Akker en H. Verheyen. terwijl z. h. st. werden aangewezen tot afgevaar digde en plv. afgevaardigde naar de alg. vergadering van de Z.H. Ver., de heeren Warmolts en Koerts. In beginsel werd be- slo.en tot wijziging van statuten en regle menten. Bij de inschrijving voor reconstructie van den Achterweg en Dr. van Noortstraat was de laatste inschrijver A. J. Verjaai te Dreischor resp. voor f. 21053 en f 4070. B. en W. wenschten echter den Achterweg te gunnen aan den aannemer van Wijl al hier. zijnde op een na den laagsten in schrijver voor f 21.287. Ged. Staten hebben thans medegedeeld, dat beide werken in verband met de rijks subsidie moeten worden gegund aan den laagsten inschrijver d.i. A. J. Verjaai te Dreischor. HAZERSWOUDE. Op uitnccdlging van de Mannenver- eeniging op G.G.: ..Onderzoek de Schriften" hield ds. J. Steenbeek van Oudewatci een lezing ln het lokaal „Salvatori" over „De Gidionsbende". Dc Mannenvereeniging kan met voldoe ning op deze laatste winterlezlng terug zien. Op 1 Maart a.s. zal gelegenheid worden gegeven tot Inenting en herinenting. Men kan zich daartoe aanmelden ter gemeente secretarie. tusschen 9'/, en 10'/, uur, waarbij gevenscht is het z.g. trouwboekje mede te brengen. LEIDERDORP. Uitgaande van de Hulpver. „Blinden- Penning". Plantage Middenlaan 64 te Am sterdam werd in de Ned. Herv. Kerk alhier een muziekavond gegeven door blinden. Solisten waren mej. A. Musch, sopraan; mej. J Beyer, alt; mej. v. Pelt. viool, met aan de piano den heer Piet Meyer. De heer Meyer heeft ons met zijn groepje een mooien avond bezorgd. Behalve door ds. G. J. Streeder. die een kort openingswoord sprak, werd door vertegenwoordigers van de Ver. Blindenlpenning het woord ge voerd. Zij spoorden de aanwezigen aan om het werk der vereeniging financieel te steunen. TER AAR. Vergadering „Het Groene Kruis". De afd- Ter-Aar van de Z.-H. Ver. „Het Groene Kruis", vergaderde in café Het Centrum. De heer Joh. Kroon, de vice- voorz. opende waarop het jaarverslag van den secretaris, den heer C. Lok volgde. Uie het verslag van den penningmeester, den heer Turkenburg, bleek, dat de to tale ontvangsten f. 374.97. de totale uit gaven daarentegen f. 376.28 hadden bedra gen, zoodat het dienstjaar sloot met een nadeelig slot van f. 1.49. De reserve be droeg het vorige jaar f. 927.95. zoodat het financieel bezit der vereen, thans ls ge slonken tot f. 926.46. De bij onderzoek ge constateerde goede orde der administratie, werd door den heer W. de Vogel naar vo ren gebracht. De voorz. dr. Quartel, dank te den heer E. J. Kerkhoven voor alles, wat deze als bestuurlid voor de vereeni ging ls geweest. Hierna heitoos men de per. aftr. heeren L. Koning, W. van Wou denberg en Com. Lok. In de vacature- Kerkhoven werd de heer H. Bos benoemd. De voorz. deelde mede, dat de afd. is toegetreden als lid der Ver. tot bestrijding i der Kwakzalverij en tot de Ned. Ver. Va- cantieoord voor Gebrekkigen. Hierna volgde vaststelling der begroo ting op een totaal bedrag van f. 360 in ontvangst en uitgaaf. Op voorstel van den heer C. van Vliet Azn. werd besloten de 7 aan de Ver. behoorende ligtenten aan verschillende timmerlieden, tevens lid der ver. in bewaring te geven tegen een vast bedrag per tent voor het plaatsen, weg halen en bewaren. Hierop volgde sluiting. NOORD WIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. van den Berg. Voorstraat 76 G. den Haan. Heerenweg 15 J. M. de Wit. Langeveld 29 w. J. Kiebert. Voorstraat 67. Vertrokken: Q. H. van Noort naar Noordwij- kerhout, Zeestraat 19 W. de Boer en fam„ n. Sassenheim. Berkenlaan 19 W. F. Hen- nlnk, n. Bjbtterdam. Schoonderloo6tr. 84 b C. van der Wiel en tan: n. Öfen Haag. Troost- straat 3 B. Riebfeek, n. Den Haag, Troost- straat 3. Burgerlijke Stand. Geboren,: Cornells, z. v. A. van Duin en C. Vin» CbrnéOs Jah, z. v. C. J. Admiraal en D. Spaanderman Wilhelmus Adrianus. zoon van F. Plug en M. Zuidhoek Johanna Jacoba Catharina, d. van J. Kooman en J. J. C. Hulse bosch Frederika Maria. d. v. S. P, van der Meij en M. A. van der Veen Johannes Petrus z. van M. J. Lammers en M. A. v. d. Meu Wiberdina. d. v. J. Middel en G. de Wit. Getrouwd: G. H. Heijnes en W, A. Klein. Overleden: Petrus Mtchaël de Vetten. 67 j. RIJNSBURG. Verhuring van grond. Na gehouden inschrijving door B. en W. zijn eenige perceelen gemeentegrond in de Waard voor den tijd van 2 jaar als volgt verhuurd: perc. I A. v. Egmond Gz. 465 R.R., f.93 per jaar; perc. II idem. 200 R.R. f.80 p. j.: perc. Ill M. Kromhout Cz„ 225 R.R., f. 57.50 per jaar; perc. IV J Prins. 180 R.R., f. 28.80 per jaar; perc. V, G. v. Delft Tz„ 270 R.R.. f.35 per jaar; perc. VI idem 134 R.R., f. 21 per jaar. Woensdag 2 Maart as. te 2 uur nam. bestaat ten huize van dr. G. J. Rijkmans, arts alhier, gelegenheid tot kostelooze vac cinatie, ZOETERMEER. Feestvergadcring „De Prediker". De Jongemannenver. .De Prediker" hield ondr groote belangstelling haar openbare feest vergadering, ter herdenking van haar 39-jaTig bestaan, met medewerking van de meisjeskran6 Dorcas", in het gymnastiek- gebouw. De voorzitter Dr. Woldendorp, opende met het laten zingen van Ps. 68 16 en gebed. Spr. las Lucas 9 18 enz. Naar aanleiding hiervan sprak hij over „Men- schenvrees" en gaf aan, dat men zich soms schaamt om uit te komen voor zijn geloof. Hij bracht naar voren, dat wie Zijn hand aanvat de wereld moet loslaten en met ledige handen bij Hem moet komen. Wan neer de mensch dan wankelt, wordt hij op gericht uit de zonde. Alsdan zal Hij uw borg zijn en in den dag des oordeels zal Jezus Christus zich ook niet schamen bij den Vader en zal men ingaan bij de geze- genden des Vaders om het Koninkrijk der hemelen te beërven. Hierop werd gezongen Ps. 9 8. Na een inleiding van G. van Vliet over Kron. 33 120 handelend over Manasse, bracht de secr. verslag uit. De heer Maas kant deelde mede, dat het ledental 21 be draagt. Spr. wekt op. lid te worden. Uit het verslag van den penningmeester, den heer Joh. v. d. Sman. bleek dat de ontvangsten bedroegen f. 128.97, de uitgaven f. 128.38, batig saldo f. 0.59. Thans volgden opstellen, voordrachten en samenspraken elkander op, terwijl tusschen de nummers door de Mondaccordeondub zich liet hooren. De verschillende liederen werden zuiver gespeeld en met aandacht gevolgd. Ook trok bijzonder de aandacht het tableau door de meisjeskrans Dorcas", voorstellende de Nederl. vlag, geflan keerd door vlaggen van omliggende landen als Dultschland, Engeland, Frankrijk, enz. waarbij het volkslied der diverse landen ge speeld werd. Het geheel werd zeer gewaar deerd. Aan 'het houden van de voordrachten en opstellen door de leden der Knapenveree- niging was een wedstrijd verbonden De beide prijzen werden gewonnen door S. Dui verman en A. Duiverman. Met het zingen van ps. 72 11 en dank zegging door den voorz., werd deze goed geslaagde avond besloten De kiezerslijst 1938/39 ls vastgesteld met een getal kiezers van 2407. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7