47/1 CoCdCream\TUBEK 40 65 TRIUMPH G&120VU ROOK DE BESTE 1 CENT SIGARET 1 LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 25 Februari 1938 De neutrale schoonheidscrème KOUSEN UIT DE BONTE WAERELD SPORT THEOSOFISCHE VEREENIGING. Kunnen wij dDor bewuste levenshouding medehelpen aan een nieuwen wereldopbouw? Over dit onderwerp sprak gisteravond in het Federatiehuis voor de Theosofische Vereeniging Centrum Leiden de heer G. A. Jansen van Rotterdam. Spreker begon met te wijzen op de moeilijke tijden, welke wij doormaken en de depressie, welke als gevolg van de crisis een zwaren druk op de menschiheid uit oefent, zoo zelfs dat de lust tot bestudee ring en nader onderzoek van hetgeen de mensohheid kan opheffen bij velen wordt gedoofd. Toch is een kentering mogelijk en is er nieuws aan de menschheid te brengen. Uit dit tijdperk van uitersten moat een reorganisatie voortkomen, waarbij de goede wil moet domineeren. De theosofie heeft tot taak de strijders voor het Licht voort te brengen om de tegenstelling tus- schen liefde en haat te doen vardwljnen en daarvoor te stellen de algemeene broe derschap der menschen. Uit de gejaagdheid van onzen tijd moe ten wij konten tot de rust, de verzekerd heid dat in alle partijen, in alle kringen van welke maatsohaippelijke, politieke of kerkelijke richting ook, iets goeds zit. Dit goede uit alle richtingen moet overbrugd worden, most samengaan, zoodat de ver schillen niet bot haat aanzetten, waar de synthese van het goede in iedere partij, of riohting. in ieder mensoh moet leiden tot het internationalisme in den goeden zin van het woord, tot het bewustzijn dat alle mensohen zijn kinderen van één Vader. Wij moeten geen systemen aanval len, maar zoeken naar hetgeen verbindt en vereent, zooals Christus ons is voorge- gaan. De moeilijkheden, welke een werelddeel, land. een stad, een gezin, een mensch doormaakt, is geen toeval, maar ook daar in heeft de kosmische band de leiding, zoodat wij ons daaraan hebben te onder werpen, in de overtuiging dat alles te za nten leidt tot evolutie, tot. veThoogtng van het bewustzijn, tot zielenadel, tot een su perieur ras, opdat de menschheid collec tief kome tot een kosmische inwijding, waar de wet van liefde en de universeele broederschap heerscht. Een goed gevulde zaal luisterde met ge spannen aandacht naar deze met overtui ging uitgesproken rede. 37128 Aan haar heeft U de frissche, matte teint te danken. "4711" Matt-Creme, de crème der vecl- eischende vrouw, is als onderlaag voor poeder onontbeerlijk. Haar fijne, frissche geur van "4711" Eau de Cologne past bij elk parfum, bij elke poeder. POTTEN -.65 1." 2: Bij de huidverzorging des avonds versterkt en reinigt "4 711Cold Cream de poriën. 4928 (ïngêz Mcd.) HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Onroerend Goed ,,Dina Alida", L. de Co- iignyiaan 1, Oegstgeest. Afkomstig uit Heemstede. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het Candidaatsexamen Rechten de heer D. Wechgelaar iden Haag) Voor het Artsexamen le gedeelte: de heer J Auer iLeiden); Bevorderd tot arts: de heeren A. Th L. M. Mertens (Heythuysen), J Lindner (Bussum), B. E. van Zanten Leiden) en de dames J. R. Heshusius (Den Haag); C Smeenk (den Haag). hiervan een zuiver overzicht kon krijgen. De kas kon wegens tijdsgebrek nog niet gecontroleerd worden. Zoodoende kon den penningmeester geen décharge verleend worden. Dit zal in de eerstvolgende leden vergadering plaats hebben. Plannen voor diverse winterlezingen alsmede filmavon den staan wederom op het programma. De voorzitter dankte aan het eind van deze geanimeerde vergadering voor de op komst en sloot de vergadering te ruim 11 uur. NATIONAAL JONGEREN VERBOND. Ledenvergadering der Leidsche afdeeling. De afd. Leiden van het Nationaal Jon geren Verbond heeft een ledenvergadering gehouden in haar lokaal, Boisotkade 9. De heeren J. Kooreman en H. W. van Riet Paap traden als bestuurslid af. waarvoor in de plaats gekozen werden mej. S. C. E. Linden en de heer C. Cohen Tervaert. Na dat' de plannen voor de a.s. maanden be sproken waren, hield mr. C. W. van San ten een causerie over „De Keizer van Ethiopië". Spr. wijst op het groote belang van het vraagstuk der al- of niet-erkenning der annexatie van Abessynië door Italië (want daar gaat het om; de .personen van Haile Selassie en Victor Emmanuël zijn bij-fi guren). De vraagstuk houdt het groote pu bliek evenzeer bezig als de geleerde schrij vers. waarbij blijkt, dat de oaatsten het met eens zijn en dat het vraagstuk eigen lijk te ingewikkeld is om behoorlijk beoor deeld te kunnen worden door het publiek. Is het jammer, dat het publiek zich met 6696 (Ingez Med.) VER. „NATUURGENOT". Lezing van dr. N. Tinbergen. Gisteravond hield de Aquarium- en Ter rariumver. „Natuurgenot"' in Huize Feenstra een extra-ledenvergadering. Na de opening door den voorzitter den hew A. B. Donk kreeg de heer dr. N. Tinbergen privaat docent alhier, gelegenheid voor het hou den van zijn lezing over het onderwerp: „Hoe zien onze visschen?" De meeste aquariumhouders houden een aquarium als doel. in tegenstelling tot de biologen, die het slechts als middel gebruiken. Spr. ver klaart dan hoe de dieren en in het bijzonder de waterdieren reageeren op verandering en verschijnselen in hun omgeving. Vooral de lagere dieren zijn star gebonden aan hun omgeving zegt spr. en hij bewijst dit door middel van lichtbeelden, waarmede hij het bestaan van optische prikkels, tastprikkels en reukprikkels aantoont om te besluiten met proeven welke genomen zijn met ste kelbaarsjes in den paartijd. De heer I. Kristensen besprak vervolgens als eerste van een reeks lezingen getiteld: „Een visch en een praatje'' de longvisschen waarvan een vertegenwoordiger ter plaatse te zien was. Deze visschen hebben, daar zij behalve kieuwen ook longen bezitten, het vermogen om langen tijd buiten water te verblijven. In 1835 werd het eerste exemplaar als een bal opgerold gevonden in kurkdrogen bodem omgeven door een cocon van klei, welke de visch zich gebouwd had. Met het vertellen van enkele bijzonderheden betreffende den lichaamsbouw en de verzorging besloot spr. deze causerie, waarna de voorzitter- de ver gadering sloot, met een woord van dank aan beide sprekers. H. O. R. A. Vereen, tot Ondersteuning van Burgerlijke Ambtenaren. Afd. Leiden en Omstr. Gisteravond hield bovengenoemde ver- ecniging haar jaarvergadering in café-res- laurant „de Harmonie". De voorz. opende ceze zeer goed bezochte vergadering en heette allen hartelijk welkom, speciaal den heer v. d. Burg. den administrateur van H.O.R.A. en sprak zijn vreugde erover uit, Cat zooveel leden gehoor hebben gegeven aan den oproep ter vergadering. Daar dit de eerste vergadering in het jaar 1938 was, wenschte de voorzitter, hoewel wat laat, och allen leden en hun huisgenooten nog een gelukkig jaar. Verder herinnerde spr. aan het vele nuttige werk, dat dc afd. ook in dit verslagjaar mocht verrichten. Vele ambtenaren kwamen voor steun naar H. O. R. A. en werden daardoor uit de han- •uen van den woekeraar gehouden. Hij deel de verder mede. dat er helaas weer eenige leden in het afgeloopen jaar de gelederen van H.O.R.A. moesten verlaten door den •Jood. In het bijzonder herdacht de heer Zunderman. den oud-voorzitter, den heer Driessen, die gedurende eenige seconden staande werd herdacht. Aan het jaarverslag van den secretaris ontleenen wij het volgende: Waren er soms .laren met een ledenwinst van 40 a 50, dit jaar t'aden slechts 16 leden toe. Dit vindt zijn oorzaak hoogstwaarschijnlijk in het feit, dat vele ambtenaren, in verband met de steeds doorgevoerde bezuiniging en prijs stijging der levensbehoeften geen lid meer wenschen te worden van vereenigingen, hoe nuttig deze ook zijn. Dat ook H.O.R.A. deze daad moet ondervinden is treurig, doch laten wij hopen, aldus spr., dat het nut en streven van H.O.R.A. niet te laat wordt ingezien. In het verslagjaar hield de afd. twee excursies en wel naar de Ster- rewacht en naar het Kamerlingh Onnes Laboratorium, waar resp. de heeren dr. r'erwerda en Ouwerkerk een leerzame de monstratie en lezing gaven. Deze avonden werden bezocht door resp. 130 en 90 leden. Er werden 8 bestuurs- en 3 ledenvergade ringen gehouden welke laatstgenoemde ta- n ol'ik goed bezocht werden, al is meerdere opkomst gewenscht. Door overlijden en verhuizing verloor de afd. 14 leden, doch door overplaatsing uit andere steden kwa men er wederom 9 bij, zoodat de afd. thans uit 282 leden en 8 donateurs bestaat. In het bestuur kwam, eenige verandering door het bedanken van de heeren Boen der Heruer en Swaak. Eerstgenoemde werd vervangen door den heer Heruer. ambte naar b:i den Raad van Arbeid, terwijl de r. fste twee functies onvervuld bleven. In November werd de jaarlijksche pro- oaganda-feestavond gehouden, welke een batig saldo van f83.opleverde, welk be drag aan het Herstellingsoord is overge maakt. Het financieel verslag werd op de leden vergadering gepresenteerd, zoodat een ieder Hedenmorgen om halftien ls de 15- jarige W W. uit de Pretoriastraat, toen hij met zijn rijwiel het terrein der R.K. kerk aan den Haagweg kwam afrijden in de langs dien weg gelegen sloot gereden. De heer W. Marijt. wonende op het Vrou wenkerkhof, heeft W. uit de sloot getrokken en naar huls gebracht. (Ingez Med.) deze kwestie bezig houdt? Spr aanvaardt dit nadeel in ons democratisch staatsbe stel. Het vraagstuk der erkenning valt uit een in twee gedeelten; eerst moeten de feiten aanwezig zijn, die een erkenning kunnen rechtvaardigen. Reeds hierover be staat oneenigheidde één zegt: Italië be zet slechts een klein deel van Abessynië en wordt voortdurend belaagd, de ander houdt vol, dat de Negus is gevlucht, geen regee ring achterliet en dat de enkele wilde stam, die zich nog staande houdt, niets belee- kent tegenover de regeeringsdaden, die Italië in Addis Abbeba kan verrichten. Nemen wij, evenals onze regeering, aan, dat de laatste zienswijze juist is, dan komt de tweede vraag: zullen wij dien toestand „erkennen". (Sur. zet uiteen, wat „erken nen" in het volkenrecht beteekent). Deze tweede vraag beantwoorden juristen en po litici in het algemeen verschillend err in het bijzonder in dit geval. De jurist Immers is in het algemeen geneigd eén feit snel te ..erkennen", omdat niet-erkennlng het rechtsleven stoort, bijv. Mandsjoekwo is vóór de „erkenning" een luchtledig voor het rechtsleven. Maar bij Abessynië weerhouden enkele verdragen den jurist van „erkenning": zij strijdt hier met den geest van het Volken bondshandvest en Kellogg-pact, terwijl een uitspraak van de Volkenbondsverga dering in het Mandsjoekwo-geval als prin cipe stelde, dat een lid van den Volken bond nooit een toestand raag erkennen, die ontstond in strijd met het Handvest of het Xelloggpact. Maar de politicus gaat van andere ..regels" uit Wanneer de nadeelen (waaronder valt het nadeel dat men den geest van een verdrag schendt) minder groot ziin dan de politieke voordeelen, v/il de politicus wel tot ..erkenning" overgaan, er. zeker wanneer hij meent dat onder die voordeelen er een is. dat heel zwaar weegt: vermindering van het oorlogsgevaar, dat thans de wereld en dus Nederland en In- riië bc'-j-n. Zoo zag onze regeering de voordeelen grooler dan de nadeelen, die spr. niet kan, noch wil ontkennen. Doch spr. toonde aan, hoe die nadeelen afhan gen van onze positie tegenover den Vol kenbond en tegenover het al- of niet- vvenschelijke om Europa in ideologische groepen verdeeld te houden. Na eenige slotwoorden over de onzinnige tegenstelling tusscben de facto en de jure- c.rkenning, volgde een zeer verhelderende gedachten wisseling. Inderdaad blijkt dit ondprwern moeilHk te zijn! Na een hartelijk dankwoord sloot de voorzitter dezen leerzamen avond. (Ingez Med.) SCHOOL DUIVENBODESTRAAT. Ouderavond. De Oudercommlssie van bovengenoemde school heeft een Ouderavond gehouden waai' de leerlingen der hoogste klas af scheid van de school namen. Toon het hoofd der schop'.. de heer v. Schalk, deze bijeenkomst opende, was de gymnastiek zaal bfjna geheel bezet. Met eenige harte lijke woorden wees spr. de scheldende leer lingen op den ernst van dit oogenblik en sprak den wensch uit, dat het hun ln hun verder laven steeds gcad mooht gaanDoor ziekte was de Secretaris verhinderd de notulen voor te lezen. Het financieel ver slag van den penningmeester werd met applaus goedgekeurd. By de verkiezing van een oudercomim.lid werd de heer Tims ge kozen, terwijl twee aftredende leden har- kozen werden. Vervolgens werd een aan vang gemaakt met het afwerken van een prograim/ma, waaraan welwillend werd me- gewerkt door de heeren Nieuwenburg en den 14-jarlgen Houps, die met hun ac- cordeonspel veel bijval mochten oogsten. Twee tooneelstukjes, opgevoerd door leer lingen der holste klas, vielen zeer in den smaak, terwijl het numimer verkeerde gymnastiek de lachspieren danig in be weging bracht. In de korte pauze werd chocolademelk geschonken, waarna de beurt was aan de Leidsche Tre'.ckersgroep, die met zang, dans en declamatie de aan wezigen een kijkje gaf op het werk van deze nuttige vereeniglng. Hierna boden twee leerlingen den heer v. Schalk bloe men aan als bewij.s van daink voor het ge noten onderwijs. Het commissielid, de heer van Egimond, sprak een kort woord tot opwekking lid te worden van het School fonds, waarna het hoofd der school met een dankwoord aan allen, die dezen avond hadden mogelijk gemaakt, de bijeenkomst sloot. TRAMBOTSING. Gisteravond omstreeks half twaalf is de Katwijksche tram, welke bij de halte Post- hof stopte voor het uitlaten van passa giers, aan de achterzijde aangereden door een tram uit Noordwïjk. waardoor oeide trams vrij ernstig werden beschadigd. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. Er wordt een onderzoek Ingesteld naar de oorzaak, dat de bestuurder van den ach- ersten tramtrein zijn wagens niet tijdig lot stilstand heeft gebracht of kunnen brengen. BOND VAN POLITIE-AMBTENAREN IN NEDERLAND TOT BESCHERMING VAN DIEREN. Jaarvergadering van de afd. Lelden, Gisteravond hield de afdeeling Leiden van bovengenoemjlen bond in café-rest. „De Harmonie" haar jaarvergadering. Te 8.15 uur opende de 2e voorzitter Bron de vergadering met een woord van welkom tot de aanwezigen, in het bijzonder tot de heeren De Jong en Buissink, leden van het Hoofdbestuur en tot de bestuursleden van de afdeeling 's Gravenhage. De secretaris las daarna de notulen voor van de vorige jaarvergadering, welke ender dankbetuiging werden goedgekeurd. Vervolgens gaf hij een verslag over het afgeloopen jaar, waaruit bleek, dat de af deeling op 31 December 1937 48 leden en 23 donateurs(trices) telde. Ook vermeldde het verslag de werkzaamheden der afdeeling, waaruit bleek, dat men ln het afgeloopen jaar met vrucht werkzaam is geweest. Het verslag van den penningmeester gaf aan, dat er een klein nadeelig saldo is. De commissie voor het nazien der boe ken en bescheiden van den penningmeester bracht bij monde van den heer J. Klut ver slag uit; het bleek, dat alles ln goede orde was bevonden De aan de beurt van aftreding zijnde se cretaris Mom en de penningmeester Kem- mer werden bij acclamatie herkozen. Als afgevaardigden naar de op 23 April a.s. te Breda te houden Algemeene Verga dering van den Bond, werden aangewezen de heeren Uftëndaal en Kemmer. Bij de bespreking var. den beschrijvings brief werd bij verschillende punten uitvoe rig stil gestaan. Besloten is tot de oprich ting van een propaganda-commissie, waar in zitting hebben genomen de heeren Kem mer, Goossen en Rijnardus. Nadat de hoofdbestuursleden De Jong en Buissink ieder hun dank hadden gebracht voor de activiteit van de afdeeling, sloot de voorzitter de vergadering. VOETBAL DE BELGISCHE VOETBALLERS NAAR DEN HAAG. De Belgische voetballers, die Zondag a.s. te Rotterdam tegen het Nederlandsch elftal zullen spelen, zullen morgenavond om 17.34 uur aan het Hollandsche Spoorstation te 's-Gravenhage aankomen. IJSHOCKEY. AMERIKA NAAR NEDERLAND. I De ploeg der Vereenigde Staten, die aan de wereldkampioenschappen te Praag heeft deel genomen. zal op Woensdag 9 Maart te Den Haag en op Donderdag 10 Maart op de kunst- Ijsbaan te Amsterdam spelen. DAMMEN. OOK BODEGRAVEN II KAMPIOEN. Ook het tweede tiental van de damclub „Bodegraven" is er nu wel zeker van kampioen te worden ln de tweede klasse. Dinsdag wordt de laatste wedstrijd gespeeld tegen Zwammer- dam II, maar onverschillig hoe die uitvalt ls het kampioenschap verzekerd. Intusschen is men voortgegaan met de wed strijden om het persoonlijk kampioenschap. De uitslagen zijn ditmaal: C. J. Scheer—D. Verboom 2—0, Joh. Boef— Adr. Wieman 1—1. J. van Roekei—Jac. Potuijt 20. C. ScheerH. Brouwer 20. H. de Kruijff- W. van Wensveen afgeb.. J. Potuijt—J. van Leeuwen ld., A. AnkerW. Jacobi 0—2. Bh. Batelaan—D. Schouten 02, T. Domburg—N. Anker afgebr.; J. W. v. d. Laan—M. Scheer 0-2. BEMBERGZIJDE prima kwaliteit, links geweven, alle moderne kleuren 95 ct. 78 ct. Bij aankoop van 3 paar prijsreductie. 6732 (Ingez. Med.) DE EERLIJKE BANKROOVERS. (Ingez. Med.) DE WERKLOOSHEID. Bij den gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken stonden ingeschreven: Bouwvakarbeiders: Baggerlleden 3. behan gers 28. Betonvlechters 29. Betonwerkers 58, Fundeerlngswerkers 1, Glazenmakers 3, Glazen wasschers 9. granietwerkers 14. grondwerkers 89. metselaars 99. opperlieden 101. schilders 232, sloopers 9, steenhouwers 2. straatmakers 5, timmerlieden 243, uitvoerders 6, voegers 22. hulp-straatmakers 13, stucadoors, witters 45, ongesch. bouwvakarb. 9, helers 9, totaal 1023. Fabrieksarbeiders: bleekers 21, lompensor teerders 14, vellenblooters 4, steenfabr. arb. 119, zeepfabr. arb. 6, ongesch. fabr. arb. 48, totaal 212. Kantoorpersoneel: kantoorpersoneel 94. reizi gers, colp. 39, winkelbedienden 34, etaleurs 4 incasseerders 18. musici 4. onderwijzers 6. over heidspersoneel 12. verplegers 3. totaal 214. Hotel-Cafe-Personeel: Huispersoneel 9, kell- ners 46, koks 8, totaal 63. Houtbewerkers: beddenmakers 3. houtbewer kers 72, kistenmakers 6. kuipers 6. lijstenma kers 4. mandenmakers 1, meubelstoffeerders 12, meubelmakers 33. politoerders 3. ongesch. fa br. arb. 33. totaal 173. Kleermakers: kleermakers 83. kappers 5, schoenmakers 13, totaal 106. Land- en tulnbouwarb.: Bloemisten 47, landarbeiders 39. tuinlieden 33, warmoezlers 11, ongesch. landarb. 9, totaal 139. Metaalbewerkers: bankwerkers 80. blikbewer- kers 36. burgersmeden 37, electriciens 61, gas fitters 16. gasmetermakers 1. gereedschapma kers 1. instumentmakers 3. isoleerders 8, ket tingsmeden 20, klinkers 10. koperslagers 4. lab. bedienden 3, lasschers 8. loodgieters 49. machi nisten 13, metaalboorders 5, metaaldraaiers 2, metaalslijpers 4, monteurs 15. opticiëns 1. pla nostemmers 6. polijsters 1, ponsers 5, rijwiel herstellers 19, rijtuigschilders 2, scheepstlmmerl. 4. stokers 31, tegenhouders 15, hulp-verw. mon teurs 19. voorslaanders 6, voorwarmers 4. vulca- niseurs 1, vuurwerkers 9, wagenmakers 7, ijzer- werkes 43, zandspuiters 1, zandvormers 2, zil versmeden 2, ongesch. arb. 48, totaal ?C2. In Amerika heeft "men al vaak opgemerkt dat de misdadigers van groot formaat in kleinigheden meestal heel correct en loyaal zijn. Ook onlangs bemerkte een boer in de Vereenigde Staten dit weer. Hii had den geheelen dag op het land gewerkt en kwam tegen den avond weer naar huis. Toen hij daar aankwam, bemerkte hij. dat er tijdens zün afwezigheid menschen in huis geweest waren. Toen hii eens in de voorraadkamer rondkeek, zag hij. dat er menschen ge weest waren, die zich een goed maaltje toe bereid hadden. Maar behalve vuile borden hadden zij ook een .bedrag van zes dollars als betaling achter gelaten voor het maal dat zij gebruikt hadden. Naderhand bleek, dat de eerlijke bankroovers uit New York afkomstig waren, die op hun vlucht in het eenzame gehmcht even gerust hadden. (Ingez Med.) Sigarenmakers: sigarenmakers 21. sigaren sorteerders 1, slg. strippers 2, totaal 24. Technici, opzichters: bedrijfsleiders 6, Inge nieurs 3. technikers 5, teekenaars 14. werkmees ters 22. totaal 50. Textielarbeiders: hekelaars 6, katoendruk- kers 23. kluwers e.a. 8. luikers 16. plaatsnijders e.a. 19, schrobbelaars 2. spinners 71, spoelers 4. staaldraaddraaiers 10, sterkers 3. strijkers 13, wevers 121. wolbewerkers 47. ongesch. textiel arbeiders 72, totaal 415. Transportarbeiders: Emballeurs 5, chauffeurs 145. exp. knechten 19. koetsiers 12, loopknech ten 51. magazijnknechten 63, schippers 81, spoor- en trampersoneel 20. wakers 9. trans portarbeiders 69. losse arbeiders 485. totaal 959. Typografen: Boekbinders 29. boekdrukkers 17. fotografen 5. hulp-vakarbeiders 3, letterzet ters 23. steendrukkers 2. totaal 79. Voedlngsmlddelenarb.: Bakkers 91. ovenisten 3. slagers 69. suikerwerkers 23. wijnkooperskn- 17. zoutzieders 2. zuivelbereiders 5, ongescn. fabr. arb. 40, totaal 250. Vrouwen: Apothekersass. 1, kapsters 2, na®*" sters 12, sorteersters 1. maasters 1. winkeljuf" frouwen 22, serveersters 1. buffetjuffrouweni n linnenjuffrouwen 2, kantoorbedienden 42, Mj kers 1, verpleegsters 9. teekenaressen 2, bedruj»* leidsters 1. onderwijzeressen 2. ass. en hius* houdsters 16. dagdienst boden 37. kinderjui" frouwen 5, werksters 86. fabr. arb. 57, A.V.O- 1 totaal 317. Alg. totaal 4626. 25 Februari 1937 5005. 27 Februari 1936 4903. Ben. 83 Ged. Werkloozen. 2-1

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 2