Uit de Rijnstreek [HPSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 25 Februari 1938 1 UIT DE BONTE WAERELD ZOETERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Helena Maria, D. van F. A. Rade maker en J. M. Buitendijk Jannetje Bar bara. D. van P. Lugtigheid en L. Hoogduin. Overleden: Levenlooze Z. van N. Knecht en M. de Bruin. Loop der bevolking. Gevestigd: A. G. Koene van Pijnacker - A. J. E. Diemond van Epe - A. J. Luyken van Breukelen - P. L. Vogelaar van Haarlem - W. du Clou van Den Haag - J. v. d. Hof van Alkmaar - G. H. v. d. Kroft van Woubrugge. Vertrokken: C. H. Opdam naar Voorschoten - C. V. J. v. d. Klink naar Zoeterwoude - F. J. Jansen naar Velzen. U krijgt het dubbele en U betaalt minder Hill reinigt 9 BTB alles ALPHEN. Een imitatie-carillon voor het Raadhuis. Verkiezing van definitief comité. In de Trouwzaal van het Huis der ge- maente vergaderde gisteravond het voor- ioooiz uit de burgerij gevormde comité en de eenoodlgde ingezeïenen ter bespreking van de plannen tot aanbieding van een geschenk als blijk van saamhoorlgheid voor het nieuwe Raadhuis onder leiding van den heer J Tuinman, die zijn dank betuigde voor het feit dat zooveel aanwezigen aan den oproep van het comité gehoor hadden gereven. Na bespreking werd een definitief comi.é opgericht Bij accl. werd het voor- loorie comité als bestuur gekozen met aan vulling van den heer A de Haan De be- ■s'uursfuncties werden verdeeld1 als volgt: voorzitter de heer J. Tuinman: secretaris de heer J. A Tolk: penningmeester de heer p OKhof De bedoeling is dat het comité nog zal worden uitgebreid, dat de ge meente in districten zal worden verdeeld en dat getracht zal worden te komen tot uitvoering van het meest gewenschte plan n.l een .Imitatie Carillon". Binnen 14 dagen zal het comité opnieuw vergaderen in groot verband, tot vaststelling der dis tricten en de werkwijze. EEN MOOIE LANDSTORMAVOND. Rede van majoor H. J. Bangert. Tbt de avonden, die ieder jaar de mees te belangstelling trekken, behooren zeker cie van de Bijz. Vr. Landstorm. Ook dit jaar is de belangstelling zoo groot, dak twee avonden moeien worden gehouden Gisteravond was de Kerkzaal der Martha- Stiohting tot ln alle hoeken bezet, terwijl dit hedenavond zeker wederom het geval zal zijn. Wij zagen o.m. maj Hogenhuij- zen, de heer Ruijs, kapelaan Broers, ter wijl bericht van verhindering was inge komen van maj. Boots en kapitein Karres, re^>. voorz. en secr. van het geweest Z.H. West der B.V1 De voorz., de heer W. J. Spreü, wees op het groate enthousiasme en de liefde, die ook in onze gemeente voor de B.V.L. bestaat. Het aantal land- stonners is sinds 1936 van 83000 tot 93000 Cf stegenDit groote aantal vrijwilligers is er, om het wettig gezag te steunen en om de wacht te houden rond ons geliefd Oranjehuls. De liefde voor ons Oranjehuis is duidelijk gebleken bij de geboorte van Prinses Beatrix, toen alom niets dan zeer groote geestdrift bestond. De kleine Prin ses zullen wij dus omringen met trouw en Helde. Bijzonder heette de voorzitter nog welkom notaris H. G. Boks en zijn eoht- genoote, die voor het eerst als pi. Hd van de Landstormers met de landstormers kennis maakt. Na bet gemeenschappelijk zingen vam het Wilhelmus en de openingsmarsch. volgde de vertooning van de bekende en ler mooie film „Nederland aan den Ar- Jeid". Als spreker trad op maj. H. J Bangert, vlootaaimoezenier uit Den Helder. Deze vees er op. dat Alpfhen e$n schitterende itdeeling vormt. Zou ik, aldus spr., nog meer enthousiasme brengen, dan zou men los breken en dat zou in strijd met de B.V.L, zijn, die Juist wil binden. Daaren tegen zijm er nog die zich afvragen: „Nu la, wat moet die B.V.L, feitelijk?" Waak zaamheid Is geboden, men moet paraat blijven voor het kostbaar bezit dat Neder land in Oranje ontving. Uitvoerig wekte spr. tot die paraatheid en tot groei en bloei van de B.V.L. tot behoud van Oranje, gezag en vrijheid op. Deze rede verwierf groote instemming. Nadat een Indlë-film was vertoond, volgden nog enkele voordrachten en films. Het was een mooie avond! Bijeenkomst Nederiandsch Bijbelgenootschap. Door de afd. Alphen en omstreken van het Ned. Bijbelgenootschap werd een openbare samenkomst gehouden in de Ned. Herv. Kerk aan de Julianastraat. Ds. G. Ph. Scheers opende door te. laten zingen Vin Ps. 138 1, het lezen van een ge deelte uit Ps. 119 en gebed. Hierna zette spreker uiteen de werkzaamheden en het ioel van het Nederiandsch Bijbelgenoot schap, waarover wij reeds meermalen ver slag uitbrachten. Wat zou een kerk zonder Bijbel zijn. al dus eindigde spreker. Hierna werd gezon gen Gez. 55 3, waarna optrad ds. G. Mul der, Deze spr. haalde aan. dat in het huis van den dichter Voltaire, die gezegd had dat over wel niet al te langen tijd. de Bijbel niet meer noodig zou zijn, thans een groot kantoor van het Bijbelgenoot schap gevestigd is. Spr. ziet hierin iets vain dt Goddelijke ironie. Spr. verwacht w»l niet dat ieder een Bijbel in zijn zak zal dragen, of dat op lederen sohoorsteen een Bijbel zal liggen, maar de taak is er om het woord uit te dragen. Bijbel en zen ding: ze zijn onafscheidelijk aan elkaar verbonden. En dan moet die Bijbel zóó tot, de heidenen worden gebracht, dat ieder d'e ln zijn eigen taal kan lezen. De Bijbel moet ln alle talen worden uitgegeven, wil de zending Intensief worden doorgevoerd. Spr. behandelde dan de groote moeilijk heden hiermede in Ned.-Indlë. zoowel wat betreft het vertalen als het verspreiden. Steunt daarom met uw gaven en met uiw Sebed het werk van het Bijbelgenootschap. Nadat gezongen is Ps. 25 vers 7 sprak ds. Hartkamp het slotwoord, waarin hij aan dacht. wijdde aan de Bijbelverspreiding in Ned.-Indië. Tot .slot werd gezongen Ps. 86 5 waarna ds. Hartkamp voorgang in dankgebed. Velen zegden een jaarlijksche bijdrage toe. laarvergadering van den R.K. Volksbond. hi de St. Jozefzaal werd onder voorzitter- «haD van den heer A. F. Ruijssenaars door de aid. Alphen van den Ned. R.K Volksbond de jaarvergadering gehouden, Aanwezig waren de deken pastoor J. M. Bollezers en kapelaan C. M. Klaver. De voorzitter sprak het vertrouwen uit. dat 1838 voor de leden van den Volksbond vele ^beteringen moge brengen, zoowel op A oifelijk als op zedelijk gebied en zelde. 51 cr een wijziging is gekomen in de vioiuiregeling ten aanzien van inwonende «moeren. De grens van den leeftijd, voor- t en beoaald op 16 iaar. is thans op 18 raar gesteld. De jaarverslagen van secre- I taris en. penningmeester met een nadeelig saldo vierden gocdegekeurd. He leden.al is gestegen tot 137 doch kon belangrijk hooger ziin als alle onderafdeelingen het wederzydsch verplichte lidmaatschap stren ger wilden doorvoeren. De per. aftr. 3 be stuursled'en de heeren A F Ruijssenaars. H. v. Egiuand en A. Kerkvliet werden her kozen. 'Na een toespraak van kapelaan Klaver, volgde sluiting. Bnrgerlfjke Stand. Geboren: Cornelia Margaretha Petronella d. van Geraidus J. Wijfje en Aafje Klljn Ger- rlt, z. van Vj'illem de Vries en Reintje Zeilstra Albert, z. van Wouter GroenescheiJ en Jannetje Bloos Adi-laan. z. van GUsbert Arle Boer en Grietje Angg*neiu Jacobus Pieter. z. van WUlem van Neusden en Maria C van Welzehis Maria. d. wan Arle Spruijt en Dirkje van den Hoek Geertuuida Petronella. d. van Joannes C. Vernooy en Cornelia M Blonk Jan. z. van KI Wybenga e.o Sophia Neeltje Molenaar Julius Petrus, z. van Géza Kaltenecker en Marie G. S. Kouwer. Gehuwd: Jacob van den Bosch. 24 J. en Comclia de Jong. 25 J. Pleier Hendrik Mul der. 36 J. en Gerirtrulda Griffioen. 35 j. Overleden: Gertit de Vries. 3 dagen Huber- tus Francois van der Linden. 85 j. gehuwd met Geertrulda van tier Ent Braat Hendrik Jan Stehouder, 19 Jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: Arie, Bloos. Lindenhovenstr. 43 Johanna M. P. J. .Prinsen. Pr. Hendrikstr. 69 Lambertus P. G. Frjjters. Stationsstr. 11 Jacob Kapteljn. Pr. Hendrikstr. 13 Pieter van Esmond, van VelzetnstT 6 Jacoba van Dobbe Stationsstr. 48 Elisabeth M. de Vos. Pr. Hen drikstraat 69 Arie Kranenburg en gezin. schiDpcr aan boord Cornells Bakker. Tous- saintstraat 50. Vertrokken naar: Utrecht. Palembangstr. 6. Nico A. Hagen Lel^schendam. Tedingerstr. 13 Nlcolaas T Hllgers en gezin Waddlnxveen. Kerkweg 74. Arie Hilgërs Bloemendaal. Bloe- mend.weg 178, Elisabeth Wieman Nijkerk. Kerkstr. 2. Marriple G.i v. d. Horst Dantuma- deel, Murmerwoude 31)'.. 'Roel Visser Felbach. Dultschland. Herman Ailtona. bloemist Aals meer. Hornweg 3, Gerritjfe de Brutjn. Propagandaverg. Ned. Chr. Werkmansbond. De afd. Alphen van tien Ned. Chr. Werk mansbond heeft in .glpbouw „Bethel" een propaganda-vergadering gehouden De voorzitter opende niet schriftlezing en gebed en heette in hettbdizonder welkom de sprekers de heeren J. v ÖRelj uit Rotterdam en C. Stroo uit Koudekerk. De eerste sprak over ..De beteekenis van onzen C N.W.B. Vandsiag". Spr. schetste dezen tijd vol van onzekerheidwat van daag zeker schijnt, heeft morgen afgedaan. Daarom moeten wij ons'organlseeren om te zamen tegen al deze dingen te strijden. Dan behandelde hij de biïteekenls van het U.B.O. en het daaraan verbonden wedu wen fonds en t.b.c. fonds, dat reeds velen uit den financieelen nood heeft geholpen. Het ls moeilijk ln al deze dingen Christus te belijden, maar de grondslag van den Bond moet rusten op Christus. Het geeste- liike moet voorop gaan en daarin moeten alle vragen een oplossing vinden. De heer C. Stroo wees eveneens op de beteekenis van Christus met de daaraan verbonden levensbeschouwing. Het C.N.W. B moet staan in het llcïrt van Gods woord Alle leden moeten daaróm medewer ken anderen te winnen, want het gaat om den enkeling te winnen voor Jeteu-s Christus. De voorzitter dankte de sprekers, waarna de heer Stroo met dankzegging sloot. Eerste lustrum E. H. B. O. In hotel „Centraal" gehouden ledenver gadering der E.H.B.O. afd. Alphem aan den Rijn. onder presidium van den heer E de Goede alhier, werd een levendige bespre king gevoerd over de feestplannen ter ge legenheid van de herdenking van het 5-1arig bestaan van deze afdeeling. Besloten werd de viering vast te stellen op Woensdag 27 April. Door het meerendeel der leden werd de voorkeur gegeven om den avond te doen opluisteren door voor drachten. tooneel en muziek en zulks te doen verzorgen door eigen leden Door ver schillende groepen werd hiervoor reeds medewerking toegezegd. Tevens zal aan dezen avond een attractie worden verbon den. Verschillende leden Informeerden naar de wijze waarop de E.H.B.O. deel zal moe ten nemen aan den luchtbeschermings dienst voor Alphen a. d. Rijn. De voorzitter antwoordde dat op een nader te bepalen bijeenkomst dr. Hilder- nisse en apotheker J. F. Allart, als door de gemeente aangestelde deskundigen, hier over een causerie zullen houden. BODEGRAVEN. De Oranje-Garde. In hotel van Rossum werd de eerste ver gadering gehouden van de afd. van de Princevlag", die vrij goed was bezocht, Men schijnt thans actief bezig te zijn met het winnen van leden. Als bestuursleden werden ln verband met het bedanken van den heeren I. Hoogen- doorn. W. J. Horsveld en J. H. v. d. Vhst. gekozen de heeren G. D. Blom, Joh. Maas kant en C. Vreeken. De heer J. J. van Boven sprak over Oranje voor Volk en Vaderland waarna de Rijnstreek-consul, de heer Leenheer uit Woerden de vergadering toesprak. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Clazina. d van G. van Ktlsdonk en M. C. Rijnbeek Bertha Wilhel- mina, dochter v. W. T. Huishof en J. A. Bud- «NuB- Ondertrouwd: P. van Wensveen en J. de Vos - J. v. d. Meent en H. Gans. Overleden: S. Boer. gehuwd met J. Graafland 68 jaar P. Snel. weduwe van J. van Winkel. 87 Jaar. Loop der Bevolking Gevestigd: A. J. P. Knalmann, Noordzijde 13 - M. H. Korsen. Meije 129 C. van Dam, Meije 88 K A. Rijnbeek, Rijnkade 35. Vertrokken: C. G. v. d. Pijl. naar Hazerswoude D 206 G. Verhoek naar Vinkeveen L. Scheel n. Montfoort, Verl. Hoogstraat A 54 A. Baas n. Utrecht. Amsterd. Straatweg 157 B. Grond man n. Zegveld 172 A. Noordlander n. Alphen a. d. Rijn, Wilhelminastraat 26 S. C. Luijen- dijk n. Mourik. Mente 450. In het Patronaatsgebouw werd een orlglneele zangavond van R.K. Vereenigin- gen gehouden, waarbij samenwerkten het dameskoor St. Caécilia, het kerkkoor Lau dato Domine" en het nieuwe clubje „de Minstreels". Het werd een uitnemend ge slaagde avond. De belde koren zongen en kele nummers afzonderlijk en weer andere samen als gemengd koor. Daartussohen- door kwamen telkens ,,de Minstreels" met hun leutige liedjes en aardige refreinen, terwijl bovendien nog debutanten versche nen. Den directeur, den heer J. M. Kou- wenhoven werden bloemen aangeboden. BOSKOOP. Voordrachtavond Plaatselijk Nut. De ver „Plaatselijk Nut" hield in hotel „Klaassen" een bijeenkomst, waarop mej Neliy Menage Challa, de goed gevulde zaal heeft laten genieten van haar voordracht kunst. O.a. ,De Belofte" van Carl Eward en „Robbertje" van Aug. v. Cauweiaert. Na de pauze droeg zij voor „Het Model" van mevr. van Raalte, terwijl tot slot di verse schetsen van vroolijken aard ten beste werden gegeven. Zij oogstte een warm applaus. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. In het Hotel de Bruin alhier werd ten overstaan van Notaris Engelberts bij inzet en afslag publiek verkocht het burgerwoon huis, gelegen In den Hondsdijk en in eigen dom van den heer E. Rollema alhier. Koo- per werd de heer G. J. Corts alhier voor f. 3310.—. Bij den landbouwer T. Roelofs in den Hondsdijk is onder de veestapel weer mond- en klauwzeer geconstateerd en hier van aangifte gedaan. NIEUWKOOP. Tot wijk. en kraamverpleegster van het Wit-Gele Kruis is benoemd mej. Bots uit Valkenswaard. thans verpleegster in het O L. Vrouwe Gasthuis te Amsterdam. Tot bode ls benoemd de heer J. van der Laan, alhier. NIEUWVEEN. Propaganda-avond R.K. Volksbond. De afd. Nieuwveen van den R.K. Volks bond. hield een propaganda-avond in café Bezuyen. De heer Arn. Lenting opende, waarna de secr.. de heer F v. d. Berg de notulen las, die onveranderd werden vastgesteld. Hier na zette de heer Steinmetz, lid der Tweede Kamer het ontstaan van de arbeiders beweging uiteen en het nut der organi satie. Hoe sterker deze zijn. hoe gemakkelijker de verbindendverklaring tot stand kan komen. De geest, adviseur pastoor Mol, spoorde aan tot het sterker maken van den Volks bond. De voorzitter dankte den heer Steinmetz voor zijn uiteenzetting en den geest, advi seur voor zijn propagandistisch woord. Een vreemde ontmoeting. Als men zonder licht rijdt, komt men onverwacht voor rare dingen te staan. Dat ondervond J. V. toen hij zonder licht op zijn fiets langs de Amstel reed. Hij meende een stuk papier op den weg te zien, doch het bleek een blauwe reiger te zijn, die zijn kop tusschen de spaken stak. V. sloeg over de kop ln de slootkant. Het beest was half dood. doch V. kwam er nog goed af. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter Cornells, z. v. A. Rietdijk en G. v. Ewijk Theodorus Gerardus Petrus, z. v. J. C. Klink en C. A Koeleman. Dezer dagen wordt alhier een collecte gehouden voor de Blindeninrlchting Plan tage Middenlaan 64 te Amsterdam. In café Schreuder had de uitgestelde filmvoorstelling plaats, uitgaande van de K.S.A., die een groot succes had. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Elbert, z. van E. van der Veer en K. Vis Hendrika Jacoba Wllhelmina. d. van W. H van Koert en C. A. B. van Kessel Gerar dus Cornells, z. van G. A. Wildenburg en A. W. M van Leeuwen Theodorus Johannes Maria, z van Th. Hoogerwerf en M. B. van den Helder. WADDINXVEEN. Ds. L. Vroegindewey gaat met emeritaat, Ds L. Vroegindewey. Ned. Herv. predi kant alhier heeft bij het Prov. Kerkbestuur van Zuid-Holland emeritaat aangevraagd tegen 1 April as. zulks om gezondheids redenen. Gelijk bekend is ds. Vroegindewey eenigen tijd geleden met een half jaar zie kenverlof naar elders vertrokken. Ds Vroegindewey werd in 1901 geboren en in 1929 candidoat in Noord-Holland om 5 Oct. 1930 zijn ambt te aanvaarden bij de Ned. Herv. Gem. te Wilnis. 1 Juli 1934 ver trok hij naar zijn tegenwoordige gemeente. Ds Vroegindewey, die tot de Geref. rich ting in de Ned, Herv. Kerk behoort, is o.a. vewikkeld geweest in den bekenden school strijd. die ln deze gemeente heeft gewoed en waaraan ook die overheidsinstanties zijn te pas gekomen. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem, z. v. B. v. d Water en van J. M. Blok Cornelia Elisabeth, d. v. G. A. Vermeulen en van J. M. v. d. Vugt Adrlana Johannes, z. van P. J. Kleiweg en van G. J. Blom Jacoba. d. v. B. Kerver en van A. v. d. Bos. Ondertrouwd: L. de Bruin en M. van Gemeren. Getrouwd: A. A. van Gemeren en B. van den Berg. WOUBRUGGE. De af<i Volksonderwijs, behartigende de belangen van het openbaar onderwijs hield haar propaganda-avond in hotel Swama met veel belangstelling. De heer P. Zijderveld. hoofd der OL. school en vooirzitter van de afdeeling. besprak op onderhoudende wijze het recht, het nut en het resultaat van het gemeentelijk open baar onderwijs. Besloten werd met een gezellig samenzijn, waarbil de uitstekende krachten van Woubrugge's nieuw tooneel- gezelschap, een amusementsspellet-Je en de pianist-harhiomcaspeler een bijzondere feestvreugde aan deze welgeslaagde bijeen komst gaven. Wegens het onbevoegd voorhanden hebben van een vuurwapen werd door de politie tegen Wvan G. en van B. proces verbaal opgemaakt. De vuurwapenen, een jachtgeweer, een revolver en een buks werden daarbij in beslag genomen. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Overleden: Pieter Huisman, 81 j.. weduwnaar van Geertje Koning. Ondertrouwd: Pieter van Wensveen, 24 j. en Jannetje de Vos. 34 j., wonende te Bodegraven. GOEDE LEERLINGEN BRENGEN HET VERDER. Sinds langen tijd is het een actueel schoolvraagstuk, of goede leerlingen het in het leven verder brengen, dan slechte of middelmatige, dan wel. of het omgekeerde het geval is. Wel ls het een feit. dat veel iberoemde filosofen op school lang niet tot de beste leerlingen behoorden. In den laat- sten tijd ls men toch evenwel weer van meening veranderd en gelooft men, dat goede leerlingen het gewoonlijk toch verder brengen. Benige Zweedsche geleerden heb ben dit vraagstuk onlangs eens nauwkeurig bekeken en daarbij zijn zij ook tot het in zicht gekomen, dat het heusch wel verschil uitmaakt, of men een goede, dan wel slechte leerling op school geweest is. Zij gingen den levensloop na van de menschen. die sinds 1910 eindexamen gedaan hadden en verge leken deze met de cijfers, die zij vroeger op school behaald hadden. Uit de onder zoekingen bleek, dat goede scholieren het ook in het leven ver gebracht hadden, ter wijl daarentegen de slechte leerlingen zich ook ln het leven met een bescheiden be trekking tevreden moesten stellen. Natuur lijk komt het ook wel voor, dat een goede leerling ln het leven niet veel presteert, maar meestal behoort dat tot de uitzonde ringsgevallen. En Juist de uitzonderingen bevestigen den regel. OP ELKE BUS EEN BON VOOR GESCHENKEN V49-03HA. 6687 (Ingez. Med.) Java-China-Japan Lijn TJISADANE, 23 Febr. van Macassar TJINEGARA. 21 Febr. van Manilla naar Hongkong TJISALAK, 23 Febr. van Shanghae naar Amoy. Java-New York Lijn KOTA TJANDI. 22 Febr. van Hampton Roads te New Orleans. Diverse Stoomvaartberichten ST. PHILIPS- LAND. 23 Febr. van Hamburg te Danzig ST. ANNALAND, 23 Febr. van Hamburg naar Blyth WESTLAND. 24 Febr. van Rdam te Leith ZEELAND, 23 Febr. van Stettin naar R'dam VEERHAVEN. 24 Febr. van Havre te Antwerpen NAALDWIJK, Thessaloniki naar Antwerpen, pass. 23 Febr. Ouessant PRINS FREDERIK HENDRIK. R dam naar Dakar. pass. 24 Febr. Ouessant SCHIE, 23 Febr. van Dakar naar Duinkerken SLIE- DRECHT, Abadan naar Drontheim Svalor, pass. 23 Febr. Suez ABRUNDO. 22 Febr. v. R'dam te New Orleans HOOGLAND, 23 Febr. van de Tyne naar Hamburg JONGE JOHANNA. 23 Febr. van Casablanca naar Zighinchor MIDSLAND, 23 Febr. v. Ham burg naar de Tyne NIEUWLAND. 23 Febr. van de Tyne naar Hamburg JEANNETTE, 22 Febr. van Gent te Greenwich ORANJE POLDER, 23 Febr. van R'dam te Londen RIJNSTROOM. 22 Febr. van Newport te Swansea TEXELSTROOM. 22 Febr. van Amst. te Manchester STOLWIJK. 23 Febr. van Shields n. Bayonne VLIETSTROOM. 23 Febr. van Amst. te Huil AGNITA, naar Shellhaven, was 23 Febr. 2 uur 30 v.m. 600 mijlen Z.W. van Lands End HENNIE. 22 Febr. van Grimsby te Keadby ELUSA, 23 Febr. van Gibraltar n. St. Kitts v.o. GA- DILA, Curacao n. Genua, pass. 22 Febr. Gibraltar EULOTA. 23 Febr. van Dakar n. Barbados v.o. PETRONELLA, 22 Febr. van Balik Pappan te Manilla. VOOR ZATERDAG 26 FEBRUARI. ZINGEND EN DANSEND PANOPTICUM. Hét wereldberoemde panopticum van Madame Tusseaud in Londen, dat sedert vele tientallen jaren bestaat, heeft in de laatste Jaren veel van zijn aantrekkings kracht verloren voor het publiek, dat door radio en film verwend is. Louis Tusseaud, een kleinzoon van de oprichtster van dit merkwaardige wassenbeeldenmuseum, heeft daarom thaire besloten, zijn onderneming geheel te moderniseeren en geheel aan de moderne eischen aan te passen. Hij is van plan, de wassen beelden, die tot nu toe vol komen onbewegelijk stonden, beweegbaar te maken: zij zullen een kunstig toestel krijgen, waardoor zij kunnen bewegen, dansen en spreker. De eerste proefnemin gen werden genomen met een wassen pop. die Shirley Temple voorstelt. Nu men het instrument in het binnenste van de pop gezet heeft, zingt en danst de namaak- Shirley-Temple nu net zoo aardig als het beroemde filmkind. In den loop van den tijd zullen alle driehonderd wassen beelden, dde ln het gebouw verzameld zijn, met een dergelijk instrument toegerust worden. Op deze wijze hoopt de heer Tusseaud weer de belangstelling van het publiek te wekken. ,.U houdt zeker veel van dieren?" „Nee, lk heb kouwe handen." /CUEEP/ M TJEINCENtttess, Kon. Ned. Stoomb. My. AGAMEMNON. 24 Febr. van R'dam te Lissabon STELLA, Bourgas n. Thessaloniki, pass. 24 Febr. 12 u. 's middags Instanboul VESTA. 24 Febr. v. Piraeus te Candia FAUNA, 23 Febr. van Palermo naar Malaga TITUS, Middl. Zee naar A'dam. was 24 Febr. 12 urn- 's middags 25 mijlen Z.W. van Ouessant. Rott. Lloyd BUITENZORG, uitreis, 24 Febr. van Djeddah BALOERAN, thuisreis, 24 Febr. van Tangar SOEKABOEMI. 24 Febr. van Java te R'dam. Mij. Nederland POELAU ROEBIAH, thuis reis, 24 Febr. van Marseille POELAU BRAS uitreis. 24 Febr. te Port Said POELAU LAUT. thuisreis. 23 Febr. te Belawan. Kon. Holl. Lloyd ZAANLAND. 24 Febr. van A'dam naar B. Aires MONTFERLAND. thuisreis, 24 Febr. van Santos. Holland-O. Azië Ltfn GAASTERKERK, Hamburg n. R'dam. 24 Febr. op de Elbe ge ankerd. wegens mist MEERKERK, thuis reis. 23 Febr. van Penang. Holland-Amerika Lijn ROTTERDAM, toe- ristenreis, 22 Febr. te Valparaiso. Holland-Australë Lijn AAGTEKERK, uitreis pas. 23 Febr. Dungeness. Kon. Pakctv. Mij. HOUTMAN. 23 Febr. van Kaapstad naar Durban SIPORA, 23 Febr. van Belawan naar Rangoon TASMAN. 21 Febr. van Kohsichang naar Kaapstad OMBILIN, 23 Febr. van Saigon naar Bandon NIEUW HOLLAND. 23 Febr. van Sydney naar Singapore. Hilversum I. 1875 en 415.5 M. VARA.-Uitzen- ding 10.00—10.20 v.m. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gr.muz. 10.00 Morgenwijding 10.20 Uitzending voor Arbeiders in de Continubedrij ven 12.001.45 Gr.muz. 2.00 Filmpraatje 2.15 Zang 2.45 Voor amateurs 3.15 Gr. muz. 3.35 VARA.-Orkest en soliste 4.35 Declamatie 4.55 Vervolg concert en solist 5.30 Gr.muz. 5.40 Litteraire causerie 6.00 Orgel en zang 6.30 Limburgsche uitzending 7.00 Filmland 7.30 Bij bel vertellingen 8.00 Herhaling SOS.-Berichten. berichten ANP., VARA.-Varia 8.15 Kamerkoor ,,Pro Musica", Esmeralda-Septet en solisten 9.15 ..En nu Oké. 10.30 Berichten ANP. 10.35 Sport- reportage 11.00 Souvernir-orkest 11.30 Eddy South en zijn Band 11.45 Berichten 11.5012.00 Gr .muziek. Hilversum II. 301,5 M. KRO.-Uitzending 8.009.15 en 10.00 Gr.muz. 11.30 Godsdien stig halfuur 12.00 Berichten 12.15 KRO- Orkest. «Om 1.00 Gr.muz.) 2.00 Voor de rijpere jeugd 2.30 Gr.muz. 3.00 Kinderuur tje 4.05 KRO.-Boys en solist 4.45 Gr.muz. 5.00 KRO.-Melodisten en solist 5.30 Gr.- muziek 5.45 KRO.-Nachtegaaltjes 6.15 Gr.muz. 6.20 Journalistiek weekoverzicht 6.45 Gr.muz. 7.00 Berichten 7.15 Causerie „Het zien van de natuur" 7.35 Actueele aetherflitsen 8.00 Berichten ANP. Mededee- lingen 8.15 Overpeinzing met muzikale om lijsting 8.35 KRO -Orkest. KRO.-Melodisten en solisten 10.30 Berichten ANP. 10.40 Filmpraatje 10.5512.00 Gramofoonmuziek. Droitwich. 1500 M. 11.20 Gr.muz. 12.05 Orgelspel 12.35 Gr.muz. 1.20 Het New Coventry Hippodrome Orkest 2.20 Gr.muz. 3.154.55 Sportreportage 5.00 Declamatie 5.20 Harry Roy en zijn Band 6.20 Berichten 6.50 Sportpraatje 7.05 Morris Motors Band en solist 7.50 Radiojournaal 8.20 Music- hall-programma 9.20 Berichten 9.40 Amerikaansch nieuws 9.55 Het Stratton strijkkwartet 10.15 Het BBC.-Theaterorkest en solist 11.20 Jack Harris en zijn Band 11.05 Orgelspel 12.1012.20 Berichten. Radio Paris, 1648 M. 7.50. 8.55 en 10.35 Gr.muz. 12.20 Pianovoordracht 12.35 Can- trelle-orkest en zang 4.05 Zang 6.20 Gr - muziek 8.35 Zang 8.50 Radiotooneel 9.30 Variété-progTamma 10.25 Symphonieconcert m. m. v. solist 11.201.20 J. Bouillon's dans- orkest. Keulen. 456 M. 5.50 Trompetterkorps 7.50 Danziger Landesorkest 8.50 Viool en piano 11.20 Amusementsorkest 1.35 Gram - muz. 3.20 Omroepkleinorkest en solisten 6.30 Fritz Weber's orkest 7.20 Leo Eysoldt's orkest 9.5012.20 Georg Grüber en Eugen Jahn met hun orkesten. Brussel. 322 en 484 M 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 en 1.30 Omroepkleinorkest 1.502.20 Gr.muz. 3.20 Zang 3.50 Gr.muz. 4.00 Omroeporkest en -koor 5.20 en 6.35 Omroep- salonorkest 7.20 Viool en piano 8.20 Caba- retprogramma 9.20 Omroeporkest en solist 10.30 Concert 11.35—12.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gram.muz. 12.50 en 1.30 Omroepsalon- orkest 1.502.20 en 4.20 Gr.muz. 4,50 Ver- eeniging voor blaasinstrumenten en soliste 5.35 en 6.00 André Felleman's orkest 6.35 Belgisch kwartet van Oude Instrumenten «Met toelichting) 7.35 Gr.muz. 8.20 Omroepsym- phonie-orkest 8.30 Cabaretprogramma 9.30 Vervolg concert. «Om 9.35 Reportage) 1030 Jean Omer's orkest 11.2012.20 Grmuz. Dcutschlandsender, 1571 M. 7.20 Omroep orkest, E. Bauschke's dansorkest. kinderkoor en solisten 9.20 Berichten 9.40 Sportreportage 9.55 Cello en piano lD.05 Weerbericht 10.2012.15 Hugo Riemann en zijn orkest m. m. v. pianoduo. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Zaterdag 26 Februari. lste Programma: lederen dag van 824 uur: Avro, Vara, enz. 2de Programma: lederen dag van 824 uur: Kro, Ncrv, enz. 3de Programma: 8.00 Keulen Pl.m. 9.20 ParUs R. 10.05 Radio P.T.T. Nora 10.35 Parijs R. 11.05 London Reg. 13.05 Brussel VI. 13.35 Keulen 14.20 Brussel VI. 15.20 Keulen 17.20 Brussel VI. 17.50 Radio P.T.T. Nord 18.20 London Reg. 19.05 Keulen 21.20 Brussel VI. 22.30 Keulen. 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 di versen 10.35 Droitwich 14.20 London Reg. 16.20 Brussel Fr. 17.35 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 3—4

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 15