Uit de Omstreken URODONAL LfIDSCH DAGBLAD Vierde Bied Vrijdag 25 Februari 1938 Verlos Uzelf van die stekende pijnen. Berichten vorige oplage AALSMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Willemina Teuntje. d. van J. A. van Willigen en J. E. Bijl Arie, z. v. J. v. d. Velde en T. v. d. Ruit Frederlk. z. v. F. Houtkamp en C. M. Franken Tobias Joannes, z. van J. T. Verlaan en H. J. v. Schip Matje. d. v. A. v.zyverden en T. v.LeeuwenMargaretha Hen- drika. d. v. H. J. Reemst en V. van Rheenen. Getrouwd: J. W. Koningen, oud 31 jaar en G. G. Venema oud 27 j. HAARLEMMERMEER. Brutale diefstal opgehelderd. Te Zwanenburg werd od klaarlich.en dag van een wasscherii ontvreemd een achter het gebouw staande zak kleeren. .oebe- hoorende aan een advocaat te Amsterdam. Van dezen brutalen diefsral werd aangifte gedaan bij de Hoofddorpsche coluie. die een ui-ge breid onderzoek instelde en met medewerking van de Haarlemsche recherche er in slaagde den vermoedelijken dader K. uit Haarlem aldaar te arresteeren. Tevens werd in Haarlem aangehouden zekere v. D.. die in verband me1 deze zaak van heling verdacht werd. Beiden werden naar Hoofddorp overgebracht en hebben een bekentenis afgelegd. De ontvreemde goederen werden bii een lomp enkoopman in Haarlem opgespoord en inbeslaggenomen. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells, z. van H. van Oene en C. Oldenburg Alida Josina Pieternella, d. van A. C. de Koning en C. M. Holla Elisabeth Ca tharine. d. van H. Lammers en C. J. de Lange Jozias, z. van D. Buis en M. M. S. Moens Mathilde Louisa, d. van J J. v. d. Berghe en M. L. C. v. d. Branden Maria Hendrica Mar garetha. d. van A. H. de Wilde en M. van Nog- geren Jannigje. d. van C. van der Linden en H. van Drunen Cornelia Helena, d. van N. F. L. Bouwmeester en M. Sprokkelenburg Mau- rits Gerard Huibert. z. van W. van de Ceer en L. van Zanten Maria Joanna, d. van N. Gor ter en J. M. Pijlman Paulus Hendrikus Cor nells. z. van H. P. Munsterman en M. C. Verde- gaal Jacobus, z. van P. J. van Vuren en P. Malipaard Johanna Lijntje, d. van K. Hout koop en N. den Ouden Cornells Jacobus, z. van Q. C. Kamp en G. Heemskerk. Ondertrouwd: Hendrik A. v. d. Elsaker. 35 J. en Johanna C. van Lint. 22 j. Jacobus C. v. Bergen, 26 j. en Johanna Wesselius, 25 j. Jo hannes J. Weststeijn 25 j. en Antje Hoogenes. 19 j. Simon Faas 29 j. en Teunisje van de Kraats, 22 j. Jan Nap. 21 j. en Cornelia Duys- ter, 24 j. Teunis van den Oever. 27 j. en Ida Voordouw. 31 j. Bernardus J. Hendriks 25 j. en Maria C. Vis. 26 j. Gehuwd: Gijsbertus H. Oudshcorn. 23 i. en Jacoba M. van der Blom. 16 j. Maarten Wit- ziers. 25 j. en Maria van den Bos. 22 j. Sijmen Beekhoven. 28 i. en Jantiene Rijkes. 24 j. Wil lem F. van Andel. 27 j. en Adriana G. Sandi- fert, 26 j. Thijs J. Schijff. 24 j. en Pietje van Marsbergen. 19 j. Overleden: Teunis, van der Vlugt, 81 j.. wedr. van G. Houtwipper Frangois van Prooije. 63 j. geh. met G. H. Koning Catharina Broer 90 j. wede. van K. Zweegman Petronella Maria. 10 mnd.. dochter van A. C. L. Vercoute- ren en P. Haak Abraham Vogelaar, 74 J. geh. met K. Blok. Levenloos geboren: Kind van het vr. gesl. van J. Kagchelland en G. van Leeuwen. Loop der bevolking. Gevestigd: Cornells Sneeuw. Aalsmeer der dijk 330 Fvanziska Reinekers gebroren Kurkowiak Nieuwemeerdijk 334 Hendrik J. Bogerd. IJweg 134 Theodoor H. Nieters. IJweg 52 Jacob Beugel. Snipstraat 6 Neeltje Dol. Schoolstr. 12 Carel F. J. van Liempt. Nieuwemeerdijk 253 Bram van der Stok. Schipholweg 21 -- Cliristia C. Mertens, IJweg 616 Evert de Jong. Nieuwemeerdijk 34 Christiaan van Hall Aalsmeerderweg 310 Theodoor Kuijten, Aker- d'Vertrokken: Christoffel Schipper. Zuid en Noord Schermer. Laanweg 51 b Willem H. J. Brandenburg. Apeldoorn. Arnhemscheweg 167 Johanes Balk. Amsterdam. Stolwijkstr. 61 1 hg. Gerardus H. Bosma. Amsterdam. Woestduin- straat 129 hs. Willem Otten. Amsterdam. Vin- kenstraat 162 hs. Ernst H. Helns. Haarlem, Allanstr. 58 Aaltlnus Schute. Assen. Hóek- straat 9 Geerd D. Freij. Mynsheerenland. A. 17 Antonius J. van der Petil. Haarlem M. van Hemskerkstr. .St. Joh. de Deo Hendrikus G. Berbé. Hillegom. Vlnkendwarsstr. 6 Peter J. Salden. Amsterdam. Corn. Trooststr. 54. 3 hg. Willem C. Schimmel. Amsterdam. Kuiperstr. so hs wed. Maurits C. Kroon. Lisse, Juliana- straat 63 - Dirk Jongkind. Aalsmeer Pontweg 12 a Cornelia Verboom. Reeuwijk. Stein K. ba. Haastrecht - Hans J. Sander Amsterdam. Pa- ramarlbostr. 125. hs Jan Grevenstuk. Am sterdam. Wittenstr. 148 1 hg. Antje de Wit. Amsterdam. Overtoom 298. 1 hg. Johan.ïJ; 4 Wit. Amsterdam. Overtoom 298 1 hg. Jan H. van den Bos. Amsterdam. Borgerstr. 1.24 lw. Lodev.-iik van Alphen. Amsterdam, Korte Prin sengracht 5. Feestavond Bad- en Zweminrichting'. In caté Krielen te Hoofddorp werd on der groote belangstelling een feestavond gehouden, ten bate van het plan tot het aanbrengen van noodzakelijke veranderin gen en verbeteringen aan de Bad- en Zweminrichting te Hoofddorp. Nadat de voorzitter een openingswoord had gespro l-en werd een programma gegeven met muziek van de H. O. V.; filmvertooning van de beklimming van de Metterhorn en het zwemfeest te Hoofddorp; optreden van de Zwanenburgsche humoristen v. d. Heb- den en Starreveld, en tenslotte het a.ouae kienspel. Het comité uit deze vereeniging onder voorzitterschap van dr. D. W. zuij- Uam heeft succes gehad met dezen „bonten avond" Ook het lumineus idee om duizen den oliebollen te bakken en deze met wel willende medewerking van eemge jonge dames aan den man te brengen, heeft een prachtig resultaat opgeleverd. Ook vele beursbezoekers lieten zich niet onbetuigd. De heer A. Vogelaart In zijn woning aan den IJweg is op 74- iarigen leeftijd overleden de heer Abra ham Vogelaar, een bekende persooniijK- iieid in deze gemeente, zoowel op maat schappelijk als kerkelijk terrein. Geduren de vele jaren is de heer Vogelaar be stuurslid geweest van de Geref. Kerk te Hoofddorp, terwijl hij ook als voorzitter van de commissie van Beheer inzake den kerkbouw aldaar, vele goede diensten heeft bewezen. Uitvoering „Eigen Kracht". In hotel ..De Gouden Leeuw" te Nieuw- Vennep gaf de bij den Bond van Arbei- derstconeelvereenigingen aangesloten ver. „Eigen Kracht" onder veel belangstelling een goedgeslaagde uitvoering. Opgevoerd werd het tooneelspel „Het Pantser" van H. Heyermans. Er werd goed gespeeld: beslo ten werd met een gezellig bal met mede werking van „The Accordeon Swingers". Beroep aangenomen. De heer H. W. Wierda, cand. te Haarlem N. heeft het beroep der Geref. Kerk te Vijfhuizen aangenomen. Voor beroep bedankt. Ds. N. Brandsma te Wildervank heeft voor het beroep der Chr. Geref. Kerk te Nieuw Vennep bedankt. De heer H. M. A van Kuipers, amb tenaar bii de Inspectie der Directe belas tingen. is van Hoofddorp overgeplaatst naar Arnhem HILLEGOM. Verkooping. Ten overstaan van notaris D. Lodder al hier is gisteravond in veiling gebracht: net winkel- en woonhuis, Hoofdstraat 140, groot 4.80 A., in bod staande op f. 6.600. en een perceel weiland aan de Weerlaan in den Weerlanerpolder. groot 2.21.10 H.A., in bod staande op f. 4.000.De uitslag was: het eerste perceel verkocht voor f. 6925.aan den heer v. Keulen q.q. al hier. het tweede perceel voor f.4100.aan den heer S. C. Kooy alhier. UITVOERING HILL. HARMONIE KAPEL. Huldiging van 5 jubilarissen. De Hillegomsche Harmonie Kapel heeft een uitvoering gegeven in de geheel bezette zaal van Flora. Onder directie van de H.O.V., is een mooi en verzorgd programma ten gehoore gebracht, zeer naar genoegen en smaak van de luisteraars. Na het concert zijn niet minder dan vijf jubilarissen gehuldigd; de he eren M. van Til Rz„ A. Vastenouw. M. Kleyn, H. Met horst en B. Sohoneveld waren resp. 33, 31. 26. 25 en 25 jaar spelend lid der Harmonie. De feestelijke stemming is na de pauze nog verhoogd door de tooneelvereeniging T.O.V., welke de aanwezigen vermaakte met het stuk ..De Verrassing". De jubilarissen ziin hartelijk toegespro ken dcor den voorzitter en den burgemees ter. die beschermheer dér vereeniging is. Ook de directeur, de heer Adam heeft hen gecomplimenteerd. Allen kregen bloemen en een kistje sigaren. In den loop van den avond werden bloe men aangeboden aan den directeur, den burgemeester en de dames van het eere comité. Er heerschte in de stampvolle zaal een zeer geanimeerde stemming. Het geheel is uitstekend geslaagd. De bloembollenbeurs was niet druk bezocht; 157 personen namen een beurs- kaartje. De handel was ook min of meer slap. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Lena. d. van K. Haasnoot en L. van den Oever Helena, d. v. D. L. van Duijn en M. de Jong Grietje, d. van A. Pronk en T. van Velzen Trijntje Cornelia, d. v. D. Hus en A. Vlieland Dirk. z. v. C. van Zuilen en H. J. de Mooij Maria Klazina, d. v. L. A. Kreft en J. van der Meij Jacob, z. van C. Haasnoot en W. van Dijk Teunis. z. van J. van der Marei en J. K. Ouwehand Pieter Marinus, z. van A. van Duijvenbode en H. J. van der Est Dirk. z. van D. de Jong en J. C. de Best Willem, z. van A. Nijgh en N. van der Plas Agatha, d. van A. Ros en K. Berkhey. Overleden: Pietje Guijt. oud 22 jaren, echtgen. van G. Freke Leunt je Korpelshoek, oud 97 jaren, ongehuwd Leuntje van den Oever, oud 56 jaren. geh. met A van der Marei Dirkje van Velzen. oud 87 jaren, wedeuwe van C. Schaap. Ondertrouwd: D. Haasnoot en P. van Duij ven voorde J. van der Plas en A. van der Mark A. Vlieland en S. van Velzen P. Varkevisser, den Haag en M. Zuijderduijn. GetrouwdA. Ouwehand en G. C. Vooys W. de Mol en A. van der Plas J. D. van Luyt en N. Elsgeest. Noord wyk. KATWIJK AAM DEN RIJN. Ringvergadering Chr. Nat. Werkmansbond Door afwezigheid van den voorzitter opende de vice-voórzitter, de heer Kui- venhoven uit Leiden. Na lezing der notulen hield de heer D. de Ruyter een Bijbelin leiding over Spr. 30 vers 19. De heer Kui- venhoven behandelde het onderwerp: „De Broodvraag". De Heiland leert ons bidden: geef ons heden ons dagelijksch brood. Drie beden voor ons zelf. Brood vergeving leid ons niet in verzoeking. Brood de eerste bede. In tijd van voorspoed bidt men wel om hemelsche gaven, maar brood kunnen wij zelf wel verdienen. De Heiland leert bidden: geef ons. Als we zelf brood hebben en onze broeder niet, moeten we ook voor onze broeders bidden. Een aange name bespreking volgde. Na het zingen van Ps. 105 vers I, volgde sluiting met dank gebed door den voorz. Op het verzoek van de Ver. „De Klei ne Zelfstandigen" om gedurende het a.s. seizoen een renteloos voorschot op bepaal de voorwaarden toe te staan besloot de raad toestemmend. Dientengevolge hebben thans een 37-tal tuinders van de welwil lendheid van het gemeentebestuur gebruik gemaakt. De Grenadiers en Jagers gaven gister avond en vannacht een groote bedrijvigheid in en rond onze gemeente, in verband met uitgebreide oefeningen. Een en ander trok groote belangstelling. KATWITK AAN ZEE. Ringvergadering „Katwijk en Omstreken". De Ringvergadering Katwijk en omstre ken. uitgaande van het N. J. V., hield een Bijeenkomst in het Jeugdhuis. De voorzit ter van de Chr. Jeugdorganisatie, de heer A. Haasnoot, liet zingen Ps 95 vers 1 en 4 en g'ng voor In gebed. Spr. heette ln het bijzonder dr. H. J. Honders, predikant te Wassenaar, welkom. De heer C. J. Lam- bour gaf een inleiding naar aanleiding van Matth. 26 vers 114, waarop een uitvoe rige bespreking volgde. Dr. Honders gaf een referaat over „Kerk- reorganisatle" en behandelde de punten: ..Wat is de eigenl'.lk? waarde van de Kerk" en „Wat Is de waards van de reorganisatie van de Kerk". Spr. besprak eveneens de re glementen van de Ned. Herv. Kerk, sprak over de tucht en behandelde het reorgani satierapport. Na gedachtenwisseling werd gezongen Lied 77 en gesloten met dank gebed, Jaarverslag der Commissie tot Wering van Schoolverzuim. .'i Dit verslag oyer 1937 maakt melding van 18 gewettigde vergaderingen. Op deze ver gaderingen kwamen in behandeling 398 gevallen van relatief en 2 van absoluut schoolverzuim. Voor de commissie versche nen 98 vader en 140 moeders, totaal 238 personen. De commissie rapporteerde 30 keer van oordeel te zijn. dat de verzuimde schooltijden verschoonbaar bleken te zijn. Ook ln 1937 betroffen meer dan 50°/» der behandelde leerpllchtgevallen leerlingen van het 7de leerjaar. Als voorzitter en se cretaris der commissie voor 1938 werden aangewezen resp. de heeren P. v. d. Laan en J. Holtrust. Schoorsteenbrand. Gistermiddag had een vrij felle schoor steenbrand plaats ten huize van D. M. in de Varkevisserstraat. die door de politie met een mlnimax werd gebluscht. Jaarvergadering der Chr. Middenstandsver. Deze vergadering werd in Hotel du Rhin gehouden. De voorzitter, de heer C. van Tongeren, opende met gebed en zeide voorts o.a. dat de middenstander voor een onafhankelijk bestaan strijdt, wij willen vrij zijn. Maar ten opzichte van zijn klan ten moet de zakenman de onderdanige dienaar zfin en toch zorgen voor een mo reel overwicht. Hij moet de klanten voor komend en gemoedelijk behandelen, zoo dat zij graag bii hem koopen: men moet vertrouwen wekken. Het ledental gaat steeds vooruit; met de relsclub gingen ve len mee. Spr. herinnerde aan ds vesti gingswet. die toegelicht werd. Aan den cursus van den heer van Andel nemen 40 cursisten deel. Spr. herinnerde aan de wel geslaagde Kwageka actie en dankte den neer H. P. Bloot, die daarbij zoo behulp, zaam was. Spr. hoopte, dat de actie waar aan nu nog gewerkt wordt, nog grooter winst zal brengen. De secretaris, de heer W. van Beelen las de notulen en bracht voor de 15e maal zijn jaarverslag uit. Van het bestuur en de le den werd er niemand door den dood ont nomen. De vijf ledenvergaderingen weiden óiukker bezocht dan vroeger. Dat staat ze ker in verband met het ledental, dat reeds de 100 overschreden heeft; deze week mocht spr. nog een 8-tal nieuwe leden in schrijven. Gezien het aantal zaken is he t ledental nog voor uitbreiding vatbaar. De voorzitter dankte den secretaris voor zijn verslag en bood hem als blijk van waardeering namens de vereeniging o.oe- rner. aan. Aan het verslag van den penningmees ter, den heer B. J. Dijkdrenth, ontlecnen wij dat de inkomsten bedroegen f. 352.80. de uitgaven f. 344.20; er is een batig saldo van f 8 60 De kascommissie bestaande uit de heeren G. Hoek en D. Gesink, verklaar de bij monde van den laatste alles in orde. De voorzitter dankte den heer Dljkdienth voor zijn zorgvuldig beheer. De aftr. be stuursleden, de heer C. van Tongeren en W. van Beelen, werden herkozen. De heer A. Brouwer feliciteerde beiden met hun her benoeming en prees de samenwerking die er in het bestuur bestond. De heer H. P. Bloot vertoonde een film „Het slippertje", waarna men nog een poos gezellig bijeen bleef. De heer N. Desjardijn, onderwijzer aan de zesde Herv. School alhier ls met ingang van 1 Mei benoemd tot hoofd eener Herv. School te Sliedrecht en heeft deze benoe ming aangenomen. NOORD WIJKERHOUT. In café „De Zwaan" had een alge- meene ledenvergadering plaats var. de RK. St. Barbara-vereeniging. De penning meester deed rekening en verantwoording. Er was een batig saldo van f. 36. De vereen, telt 469 leden, w.o. 56 vrouwen. Pastoor Maas hield: een toespraak. Zeventig belanghebbenden reclameer den bij het Rijk om wegverbetering ln het Langeveid, van den weg, welke loopt van het Langeveid naar het Radio-Station Nora. OEOSTGEEST. Schitterende uitvoering van „Triumph". In het vereenigingsgebouw „St. willl- brord" is gisteravond de 21ste uitvoering gegeven door de R K. Harmonievereenlglng „Triumph" die onder leiding van den dir. den heer Corn, de Haan inzette met de Marsch Gala van Walpot. Reeds dadelijk was merkbaar, dat Triumhp zich wederom had opgemaakt iets goeds ten gehoore te brengen Het programma bevatte een 5- tal muzieknummers die op hoog peil ston den. In Czar und Zimmerann van P. A. Stenz, trof het mooie samenspel. Met zeker niet minder lof vermelden wii de correcte uitvoering van de overture La Tour Vlcllle van Lureman, die met een daverend ap plaus werd beloond. Met de opgewekte „Pan-Europa" marsch werd dit gedeelte, besloten. Hierna verwelkomde de voorzitter, de W. den Boer. de aanwezigen hartelijk, in zonderheid burgemeester van Gerrevinck en wethouder van Egmond met hun dames; voorts de paters van het Collegium te Kat wijk en kapelaan Sanders. Spr. richtte zich dan tot pastoor Looyaard en hoopte dat deze aan Triumph zijn belangstelling zal willen blijven toonen. In gevoelvolle woorden herdacht spr. het plotseling verscheiden van wijlen pastoor P. M. de Vetten. Spr. besloot met een ern stige opwekking tot. aansluiting en steun. Pastoor Looyaard verheugde er zich over in kennis te komen met Triumph. Spr. is verheugd in deze parochie „Triumph" te hebben, om samen met de gemeentenaren lof en vreugde alom te verspreiden. En al is ons hart dezer dagen droevig ges'cmd geweest, toch hoopte hij in de toekomst vreugde-accoorden te mogen hooren weer. klinken. Hii huldigde voorts den voorzitter den heer de Boer die. als mede-oprich.er ls te beschouwen als de hechte ondergrond van deze vereeniging Hierna heeft liet Amsterdamsch tooneel. gezelschap opgevoerd het tooneelspel van Jac. Ballings „In Memoriam Jan Schavuit" onder de regie van Ed J M. Terlingen. Het vlot.e spel van dit gezelschap is met belangstelling gevolgd. De voorzitter dankte tenslotte allen De burgemees'er heeft na he. tweede bedrijf aan ..Triumph'' nog zijn hulde ge bracht. SASSENHEIM. Bit onderhandsche aanbesteding is het hes'raten van den nieuwen Rijksweg ige deelte Wasbeeklaan—Ringvaart Haarlem mermeerpolder) opgedragen aan de firma Geluk, die thans het aanleggen ran de aarden baan uitvoert, Des nachts ziin in Molens.raa' ten nadeele van den hen D esnige kippen ontvreemd. Van de daders geen spoor. VALKENBURG. De collecte vcor emer. predikants weduwen en weezen bracht f. 12.96 op. VOORSCHOTEN. Jaarvergadering R.K. Staatspartij. De R.K. Staatspartij hield ln het R.K. Vereenlgingsgebouw de jaarvergadering onder leiding van den voorzitter, den heer G. Niersman. Het jaarverslag van den se cretaris werd onveranderd vastgesteld. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek dat de inkomsten in 1937 hadden bedragen f. 252.571/, en de uitgaven f. 288.46, zoodat er een nadeelig saldo was van i. 35.38'-. Er was echter nog een bezit van vorige jaren van f. 70.21, zoodat nog in kas bleef f. 34 32'/,. Tot leden van het be stuur werden gekozen In de vacature A. M. v. d. Krogt. de heer A. J. Lindeman en in ■Je vacature D. Scholten, de heer G Lam- hoo. Tot afgevaardigde naar de Kamer centrale werd benoemd de heer J. J. Smit en tot plaatsvervanger de heer P. v. d. Werf. Nog werd o.a. den financieelen toe stand van de kas. welke niet rooskleurig is, besproken, en het bestuur verzocht te trachten ten deze een oplossing te vinden. ZEVENHOVEN. Spoedeischendc Raadsvergadering. De voorz. opende en dankte voor de goede samenwerking en medewerking der leden ln 1937, waarvoor weth. v. d. Weyden zijn dank uitsprak. Betreffende het werkobject in den pol der Noorden is van den minister bericht ontvangen dat hier 25 werkloozen te werk gesteld kunnen worden, voor f. 12 a f. 13 per week. Op voorstel van B. en W. werd besloten de Comrhlssle tot wering van schoolver zuim met één lid uit te breiden; de voorz. stelde voor de heeren G. Mourits en E. J. Oostdam. De heer de Groot verzocht dit vóorstel ln te trekken, waarmede alle leden accoord gingen; de voorz. dankt de comm. voor haar diensten in het afgeloopen jaar. Dc keur- loonen der vleeschkeuringswet werden ge wijzigd. Het contract noodslachtplaatsen werd uitgesteld; tot 1 April heeft men den tijd. Volgde vaststelling van den pensioen grondslag van de ontvanger, den Ambtenaar der Burgerlijke Stand en als klokluider. De gemeentebegrooting dienstjaar 1937 werd gewijzigd, die der steunregeling op f. 1000 bepaald. De wijziging der spaarrege ling voor de werkloozen betreffende wijzi ging is door G. St. goedgekeurd. De subsidieering der voor- en nazorg krankzinnigen werd bepaald op f.11 p. j d. i. 1 cent per Inwoner. Bij de rondvraag vroeg de heer van Veen naar den prijs van het electrlsch licht. De voorz. zelde dat dit punt ln onderzoek is; hfi vreest echter, dat de prijs niet verlaagd zal worden. De voorzitter deelde nog mede, dat van de Ver. Zlekenhuisverpleging f. 75 ls te rug ontvangen, zijnde dit geleend geld. Hierna sluiting. Tot hoofd van de Chr. school aan Wijk Amstel alhier is benoemd de heer L. W. Stronkhorst, onderwijzer te Wilnis (U.) ZOETERWOUDE. Bijeenkomst „Het Mobilisatie Kruis". In het Patronaatsgebouw aan den Rijn dijk hield de afd. Zoeterwoude-Leiderdorp van het Mobilisatiekruis haar jaarlijksche bijeenkomst. De voorzitter, burgemeester Brug van Leiderdorp, heette in het bijzon der generaal-majVerberne welkom, als mede de heer Plantenga, als hoofdbe stuurder. oud-burgemeester Wap. weth. de Graaf, notaris Ruizeveld e.a. Na de blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin te heb ben herdacht werd aangetreden met het zingen van twee coupletten van het Wil helmus. De Chr. Zangvereenlglng uit Lei derdorp wist met mooien zang den avond op de luisteren. Gen.-Majoor Verberne liet uitkomen, hoe gaarne hij hier deze bij eenkomst elk jaar bijwoont, daar dan ln zijn herinnering komen, de vriendschappe lijke en gezellige dagen die hij gedurende ruim drie maanden in den Mobilisatie, on geveer 25 jaren geleden, hier heeft door gebracht. Hij verheugde er zich over oude vrienden als de heer Stadhouder, de Graaf en Vlervant Tukker te ontmoeten. Een driewerf „hoera" werd uitgebracht op het Koninklijk gezin. Na een gezellig samen zijn sloot de voorz. deze gezellige bijeen komst. IJMUIDEN, 25 Februari. VISCHPRIJZEN. Tarbot 126100 ct. per kg., tong 10674 cent per kg., griet f.25—17 per 50 kg., groote schol f. 118.50. middel schol i. 12.50. zetschol f. 18 f. 17.50, kleinschol f. 17^6.60, bot 1.6.50—2.70. schar f. 5.00—2.10, wijting 1. 6.500.90, versche De Urodonolkuur vormt de meest afdoende bes trijdingswijze van rheuma, en jicht, zij ontlast do organen snel, ontsmet ze, en verwijdert het urine zuur en giftige afvalstof fen, die de goede func- tionneerina belemmerden Wacht daarom niet. Juist deze pijnen depri- meeren en malton U vroegtijdig oud. Neem tor bescherming ven Uw gezondheid. 6699 (Ingez. Med.I Onderstaande berichten werden reeds in een deel van onze vorige oplaag geplaatst. BINNENLAND. AAN BEKOMEN VERWONDINGEN OVERLEDEN. De 48-jarige baas bij Van der Giessens scheepswerf te Krimpen a. d. IJsel, A. Brus- see. die Maandag een zware plank op het hoofd kreeg, ls gisternacht aan de gevol gen van zijn verwondingen overleden. POT MET KOKENDE THEE OMGETROKKEN. Het vijf maanden oude zoontje van de familie V. te Breda, dat bij zijn vader op de knie zat. trok een pot met kokende thee om. Het kindje werd met ernstige brand wonden naar het St. Ignatius-ziekenhuis vervoerd, waar het gisterochtend ls over leden. STAMBOEK VOOR HET NEDER- LANDSCHE TREKPAARD. De vereeniging „Stamboek voor het Ne- derlandsche trekpaard" heeft gisteroch tend te Den Haag in hotel „De twee Ste den" haar algemeene vergadering gehou den onder voorzitterschap van jhr. J. van Vredenburoh, die meedeelde dat het le dental met niet minder dan 13 pCt, ls gestegen tot 6428. De vereeniging 'zal het volgend jaar haar 25-jarig bestaan her denken met een nationale tentoonstelling ln Den Bosch. Het j aai-verslag van den secretaris meld de dat het aantal ingeschreven veulens belangrijk hooger ls dan ln 1936. Het steeg met 493 tot 4719. Het aantal in het keurstamboek opge nomen merriën steeg met 86 tot 1169 en bij de hengsten met 27 tot 79. Het Nederlandisohe trekpaard heeft zich op hechten, vasten ondergrond geplaatst. Nadat mr. Van Rhljn namens den mi nister de verzekering had gegeven dat het werk van de vereeniging met groote be langstelling en waardeering wordt gevolgd werden de aftredende juryleden herkozen, terwijl in de vacaiture-Damoisseaux tot plaatsvervangend lid van de jury herko zen werd de heer P. M. Diederen te Graet- heide-Stttard. Begrooting en reglementswijziging wer den goedgekeurd. De volgende Jaarvergadering zal weder om te 's-Gravenhage worden gehouden, UIT NED. OOST-INDIË TYPHOON OP FLORES. KOEPANG, 24 Febr. (Aneta/A. N. P.). - Een typhoon op Flores heeft in verschil lende dorpen beschadiging veroorzaakt. Te Laranloeka zijn verschillende gebouwen ge deeltelijk vernield, o.a. een gevangenis en een volksschool. Te A doen ara werden vele boomer ont worteld. Bovendien is daar een gebouw in gestort, waarbij twee kinderen en een vrouw werden gedood. Velen werden hierbij licht gewond. De olifanten lijken wel door de aarde verzwolgen haring f. 4.903.75 per 50 kilo, leng f2.10 P-st* Kabeljauw f. 3117 per 125 kilo Aan den afslag 1 trawler: IJM 72 Engelsche drifters: LT 1141 f. 1210, LT 376 U'jj LT 740 f.530, 2 loggers met versche visch: tv 144 f. 520, RO 9 f. 1360. „HAARLEM" WORDT SPOEDIG VERWACHT Naar wy vernemen kan de „Haarlem" eenrd;f beide in Engeland voor de V.E.M. gebcnifia trawlers in de eerste dagen van Maai'1 IJmuiden verwacht worden. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt' „Erin" IJm. 12 (uit de Barentszee va"8 1500 m. schelvisch en 500 m. gul kabeljauw. 2—4

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 14