Qit U di ffmivk TJOKLAT IEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinrdcsg Februerï 1938 VISSCHERIJ-BERICHTEN HN/T INI UTTERE Uit de Rijnstreek de TJOKLATFABRIEK ferde werk Spr. hoopte dat ook de ouders ijlden Inzien dat hier een mooi speciaal ,er|[ wordt verricht, dat recht heeft op ■Kun en medewerking van allen. Ook dankte hij den heer Liezenberg voor zijn ter gewaardeerde medewerking, waardoor gemeente in de gelegenheid gesteld is uor dit doeleinde goedkoope melk te ver krijgen. Mede bracht hij dank aan den pastoor en dr. Walenkamp voor hun tegen- -oordlgheid, waarmede zij blijk geven, met melkverstrekklng te sympathlseeren. De lieer Burcksen bracht den burgemees jr dank voor zijn vriendelijke woorden, och moest op zijn beurt de hem toege- raaiden lof overbrengen op den heer v. d. en zuster Debora, die in deze zeer veel mrk verricht hebben. Spr. kon mededee- dat van de 380 kinderen reeds 209 kln- (fen aan deze melkverstrekklng deel- "emen doch hij twijfelde niet of dit aan- jj zal ln de toekomst zeker toenemen, mans werd overgegaan tot de uitdeeling er fleschjes en waar ook den autoriteiten belangstellenden een fleschje ter hand "erd gesteld hobben wij kunnen constatee- dat de melk zeer smakelijk was bereid, joch ook op een doelmatige wijze werd toe. ediend, Wij zijn er van overtuigd dat deze ielkvoorziening een groot succes zal wor- Retraiteclub St. Aloysius. De retraiteclub St. Aloysius alhier hield ader voorzitterschap van den heer Th. ïeyers een algemeene vergadering in dan turcht. De voorzitter opende, waarbij hij den eestelijken adviseur kapelaan ten Hengel ilkom heette. Spr. gaf een overzicht van en toestand der vereeniging. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereeni- ing zich in een steeds toenemenden groei lag verheugen. Voorlezing werd gedaan van een ingeko men schrijven van het bestuur van het eiraltehuls te Noordwljkerhout, houdende eizoek om finandeelen steun voor uitbrei- ing van het gebouw. Besloten werd een (inancleele bijdrage te verleenen. De aftredende bestuursleden werden her- ozen. Lang werd gedlscusseerd over de iaag of de gelden der vereeniging al of ,et bij een bank belegd zouden worden, itmeerendeel der leden bleek voor beleg ging; besloten werd de gelden te plaatsen den Centrale Volksbank alhier. WASSENAAR. 40-JARIG ZAKENJUBILEUM. Van de garage F. P. Jansen. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan in de bekende automobielzaak der fa. F. Jansen, aan den Rijksstraatweg alhier, irrd gistermiddag een druk bezochte re- iptie gehouden. Van de gelegenheid om familie Jansen te compllmenteeren, rd door zeer vele cliënten, bekenden, za- rrelaties enz. gebruik gemaakt, terwijl velen hun gelukwenschen hadden doen gezeld gaan van prachtige bloemstuk- Len dergelijke, zoodat de showroom in t bloementuin herschapen leek. ildeus de receptie was er ook gelegen- 8 om onder de vakkundige leiding van s personeelchef het bedrijf in vollen mg te bezichtigen; van deze gelegen- Hd werd ook door zeer velen gebruik ge- Jikt. De lamilie Jansen mocht uit het gewei- ge bezoek en de ondervonden belang- öling. vooral ook uit die der cliënten het !»i)s zien, dat haar zaak het daarin ge- Me vertrouwen heeft waardig betoond. ZOETERWOUDE. Ergerlijke baldadigheid. Door een groot aantal jongens werd in gebouwen van het landgoed „Rhijn- vreugd" aan den Hooge Rijndijk alhier er- gerlijke baldadigheden gepleegd. De ramev t dakpannen moesten het ditmaal hoofd- akelijk ontgelden. De gemeenteveldwach- «s van Zoeterwoude ln samenwerking net Leiderdorp hebben de daders opge spoord en deze zullen hun welverdiende 'ut wel niet ontgaan. IJMUIDEN. 22 Februari. VISCHPRIJZEN. Tarbot f. 1.28—1.14 per K.G.; Tong f. 1.30— Mb idem; Heilbot f. 0.98—0.70 idem; Griet i. 38 5720 per 50 K.G.; Groote schol f. 16—12 idem; .Middel schol 19—15 idem; Zetschol i. 30—23 Je®; Kleinschol f. 258 idem; Bot 8.504.50 3em; Schar f. 11.505 idem; -Tongschar f. 44 Ibidem; Poontjes 1. 87.20 idem; Groote jnelvisch i. 2522 idem; Middel sclielvisch r-19 idem; Klelnmiddel schelvisch 18—12.50 Kleine schelvisch t. 158.80 idem; Groo- gul f. 7.20—5.70 idem; Wijting f. 6,20—1.75 F™1»' KI. gul f. 7.906.20 idem; Versche haring ■£-5.10 idem Kabeljauw f. 3411 per 125 K-ïVtert f. 4.50—1.10 per stuk; Leng f. 1— "•95 idem; Koolvisch I. 0,39—0,15 id.; Rog 18,50—16 per koop. vlsch uit de Witte Zee: Jumbo's i. 6.00—3.20; ti k Scheivisch 1. 8,50—4,00; Middel Schel- 6,503,10; Klelnmiddel Schelvisch a-ïn 502'8üi Kleine Schelvisch f. 6,50— fff, Groote Gul i. 4,10—3.70; Kleine rSJ- 4-40-3.60; Baars f. 5,70—5,40; Schar 'W, alles per 50 Kg.; Wolf f. 17,50—17; Ka- f. 8.00—7,50 per 125 Kg. S, den afslag 10 trawlers; IJM 83 met riuE IJM 78 met 2000; IJM 91 met f. 1500; SfL5,met f- 1600IJM 115 met f. 2830; IJM Hu go lading) met f. 3990; IJM 2 met f. 3680; lfii i3580IJM 106 met f. 1550; IJM KwmI 22305 loggers met versche visch: f cSet f- 820KW 48 met f. 410; KW 42 Kw 3 met i. 950; KW 34 m. f. 1270; he drifter: LT 589 met f. 1840. VERWACHTE SCHEPEN. Thüisstöomende voor de Woensdagmarkt: wff i IJM 165. Vangst onbekend, br UM 196. 50 m. schelvisch. 130 m bi Si ch' 125 m- &ul en hl. koolvisch, 35 Tötani en witjes. 160 m. radio, 10 m. varia. «*«1 510 m om oon fHIiu Irahallon BL51J m- en 280 st. stijve kabeljauw. 1-Afacque me Clasine" IJM 10. 18 m. tarbot. 15 48 m visch. 5 m. wolf, 10 m. varia. Totaal ^beljau1 800 St' üskabeljauw en 660 st. stijve *0 53. 15 m. platvisch, 35 m. schel visch' m' br: koolvisch en gul. 70 m. zw. koolvitoK hraadschelvisch, 60 m. wijting en ftiivp t m- varia. Totaal 310 m. en 300 st. ■3 .^heljauw. 15 m k, RP 16- 30 m. platvisch, 100 m. gul, Dl L 1 no chelvisch. 5 m. varia. Totaal 160 tsbeijau^J St" Üskabeljauw en 250 st. stijve AARLANDERVEEN. Dc heer J. v. Soest die dezer dagen zijn zilveren jubileum herdacht in dienst der Auto-maatschappij werd door een der heeren dier Mij. gehuldigd; hem is een couvert met Inhoud overhandigd. ALKEMADE. Als besluit van het winterprogram gaf de R.K. Volksbond een lezing met lichtbeelden. De centrale secretaris, de heer Angenent hield een lezing over het onder werp „Met de K.L.M. over Nederland". Deze interessante lezing met lichtbeel den vond een aandachtig gehoor; de voor zitter de heer van Ruiten dankte den spre ker voor het gebodene. daarbij den wensch uitsprekend ln een volgend seizoen nog dikwijls op dergelijke avonden vergast te worden. Na besprekingen van huishoudelijken aard volgde sluiting. BODEGRAVEN. OUDE VROUW STIERF DOOR BRANDWONDEN. Met gloeiende kachel in aanraking gekomen. De hoogbejaarde Wed. v. W., die in woonde bij haar schoonzoon, den heer D. v. d. P., had het ongeluk met haar rokken in aanraking te komen met een gloeiende kachel. De ongelukkige, die bijna blind is, bemerkte het ongeluk pas. toen haar klee- ren al ln vollen vlam stonden. Een klein zoon, die op het hulpgeroep kwam toesnel len. slaagde er met veel moeite in met zijn bloote handen, die deerlijk verbrandden, het vuur te blusschen, maar kon toch niet verhinderen, dat dc arme oude zware brandwonden aan de heup kreeg. Een Roode-Kruls-helper was spoedig ter plaatse en verzorgde met den eveneens gewaar - schuwden arts, de ernstige wonden. Het mocht echter niet meer baten. Na enkele dagen van zware pijn is de ongelukkige vrouw gisteren aan de bekomen verwon dingen overleden. Een kalf met twee koppen. Bij den landbouwer Zwanenbrug te Nieu- werbrug onder deze gemeente werd gistermorgen een kalf geboren, dat twee koppen had. Het overigens normale dier draagt aan den nek twee complete koppen, ieder met twee oogen enz. De belangstelling daarvoor is natuurlijk zeer groot. Ket dak zakte in elkaar. De Jeugdige V. waagde zich op het niet al te stevige dak van een steenkolenpakhuisje ln een steeg aan de Rijnkade. Het dak was daar niet op berekend en zakte volkomen ln elkaar, den knaap onder brokken hout be delvend. Hij kwam er echter wondergoed af. De Wat rrle id ine kwestie. De commissarissen van de N.V Bod. Waterleiding hebben een bijzondere alge meene vergadering van aandeelhouders uitgeschreven op Dinsdag 1 Maart as. Op deze vergadering zullen de nieuwe voor stellen van den gemeenteraad worden besproken. Onze plaatsgenoot, de heer C. G. A. van Beek slaagde aan de Universiteit te Utrecht voor het arts-examen. BOSKOOP. Causerie ir. C. C. Klijnhout. De ver. voor Boskoopsche culturen (Porno- logische vereeniging) hield in hotel „Klaas- sen" een algemeene goed bezochte leden vergadering. Na opening door den voorzitter en afhan deling der periodieke werkzaamheden, hield Ir. C. C. Klijnhout, w.n. Secretaris van de Holl. Mij. van Landbouw een causerie over „De nieuwe Pachtwet" Dit onderwerp, dat zoowel voor verhuur ders als huurders van zeer groot belang is, werd met groote aandacht gevolgd. Op deze rede volgde een aangename ge- dachtenwtssellng. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Leendert Arie, Z. van D. Francken en J. L. van Prooijen Maria Jacoba, D. van J. Ravensberg en M. van Klaveren. Ondertrouwd: J. Koetsier 26 j. en J. Matze 25 j. F. Ch. A. Wille 25 j. en A. M. van Ingen Schenau 28 J. Gehuwd: J. Th. Straathof 22 j. en H. A. S. van Beek 27 j. Aanrijding. Gistermiddag had op het kruispunt Provincialen weg en Dorpsstraat een aan rijding plaats. De heer v. t V. uit Rijswijk reed met zijn. auto uit de richting Rijndijk en wilde via de verkeersaull de richting Dorpstraat-Oost nemen, juist terwijl een Dor,pstr.-Oost nemen, juist terwijl een zand- auto van dien hr. Hoogeveen richting Rijn dijk het kruispunt passeerde. Deze kwam van rechts en reed door met het gevolg dat de zandwagen de auto van achteren greep. De wagens werden zwaar beschadigd. Per soonlijke ongelukken kiwamen niet voor. Door de politie werd proces verbaal opge maakt. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Nieuwe verkeers verorden ingen. Ingevolge de verkeersverordening zijn bij de besluiten van B. en W. dezer gemeente, thans in werking getreden, het stationeer- verbod voor motorrijtuigen, rijwielen op meer dan twee wielen, op rit- en voertui gen op het gedeelte van den openbaren weg de Hoogewaard, gelegen bij de dak pannen- en steenfabrieken, alsmede het parkeerverbod aan beide zijden van den weg. gelegen in de Dorpsstraat voor het café de Bruin. Bovendien ls bij besluit van B. en W. bepaald, dat ten aanzien van de bruggen, gelegen in den openb. weg bij de L. Rijn dijk in de gemeente, het verkeer van de richting Lelden af voorrang zal hebben boven het verkeer van tegenovergestelde richting. Voor al deze voorschriften zijn de veretschte verkeersborden bereids aange bracht. oe LUXE «#CT. REEP PASTILLE KWALITEIT PASTILLE KWALITEIT wil zeggen: de superieure kwaliteit van onze bekende PASTILLES a 30 ct. per ons, thans in REEPVORM a 5 ct per stuk. Pastille kwaliteit (puurf Verkrijgbaar in 3 smaken Super Melk Chocolade e« Melk met Hazelnoot NV. HOLLANOSCH ZWITJSERSCHE C H O C O L A 0 E F A 6 R I E K 6534 ungez. Med.) LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerritje, D. van P. den Hollander en M. Slegtenhorst Johannes Petrus, Z. van C, v. Leeuwen en W. C. v. Wieringen. Getrouwd: J. BooJj en M. Boot- Overleden: Lena S. J. van Ingen Schenau oud 2 jaar. NOORDEN. Te water. Bij het vervoeren van een lading boo- nenstaken voor de Tuindersver. van Noor den geraakte één van de schuiten onder water, waardoor de stuurman v. d. W. mede kopje onder ging. Spoedig was hij echter op het droge ge bracht. Tot bestuursleden der Geref. Jongel. Vereen, zijn gekozen tot voorz. D. Broere. 2e voorz., H. Vis, secretaris, B. Rademaker, penningmeester, H. Vis, bibliothecaris J. Hogendoorn. TER AAR. Liefdadighcidsavond. „St. Deus Dedit", de R.K. Landarbeiders- organisatie, afd, Ter-Aar, hield een feeste lijke vergadering in'het Parochiehuis. De Voorz. de heer G. Verssluys, verwelkomde ln het bijzonder den pastoor met de beide kapelaans, den burgemeester en andere autoriteiten en genoodigden. Medewerking verleende het duo Joe en Nelly, dat tot taak had bijna den geheelen avond te vul len. Het applaus dat telkens oplaaide gaf het bewijs, dat de aanwezigen zich amu seerden. Een verloting met meer dan 100 prijzen in hoofdzaak voorwerpen en gebruiks artikelen door de winkeliers en anderen beschikbaar gesteld nam geruimen tijd in beslag. Het was al laat geworden toen de voorz. sloot met dankwoorden aan allen, die liet welslagen van dezen avond, waar van de opbrengst in hoofdzaak bestemd zou worden tot hulpverleening aan groote gezinnen, hadden mogelijk gemaakt. Gevonden. Een horloge. Inlichtingen bij de politie. Ziekenhuisvereeniging „Aar dam", In café „Het Centrum" vergaderde onder voorzitterschap van den heer D. van Eijk bovenbedoelde vereeniging. Na een kort openingswoord en het lezen der notulen door den secretaris, den heer W. Hoogstra ten, gaf de penningmeester, de heer H. Hegeman een overzicht over het afgesloten .boekjaar. Spr. stipte aan, dat het tot dusver nog steeds mogelijk is geweest de regle mentaire verplichtingen na te komen, zelfs meer dan dat. De leden hebben recht op 42 ligdagen in een ziekenhuis voor rekening der vereeniging, doch wanneer dat noodig was in tot nu toe steeds maximaal voor 84 dagen vergoed. In 1937 is in 3 gevallen voor meer dan 42 dagen betaald. Het ledental is met 16 gezinshoofden of alleenwonende» toegenomen en bedraagt thans 13. Totaal verzekerden 1364 (V. j. 1269). Er zijn 21 leden verpleegd in een ziekenhuis met een totaal aantal verpleegdagen van 462. De ontvangsten hebben met inbegrip van het batig slot over 1936 bedragen f. 4364.22 de uitgaven f. 1763.88'/i. Per 1 Januari 1938 was er alzoo een batig saldo van f. 2600.371/, zoodat de reserve is toegenomen met ruim f. 300.De commissie tot nazien der reke ning rapporteerde bij monde van den heer A. de Leeuw, dat alles ln goede orde was bevonden. In de vacature P. Kroon koos de verga dering als bestuurslid de héér C. van Vliet Nzn. en in de vacature E. J. Kerkhoven de heer J. Bogerd. De heer H. Hégeman, die periodiek aftredend was, werd herkocien. Voor de controle-commissie 1938 koos men de heeren P. Fokker en Jac. Besemer. Hierna volgde sluiting. Ouderavond Ned. Herv. School Deze, in de Ned. Herv. School gehouden bijeenkomst werd geopend door den eere- voorz. ds. Hoeulft van Velse®. met het laten zingen van Ps. 68:2, Schriftlezing en gebed, waarna de leiding van den avond in handen van het Hoofd der school kwam. Allereerst volgde kinderzang onder leiding van den heer Goedhart, die zeer geslaagd mag heeten. De heer A. Rodenburg droeg voor „Het zevende kind" en vond een aan dachtig gehoor. In de pauze kon het werk der leerlingen bezichtigd worden, waarvan zooals immer een druk gebruik werd ge maakt. De keurige teekeningen langs de wanden op diverse handwerken wekten de bewondering der aanwezigen. Nadien hield de heer Kerkhoven een referaat over „Het Genadeverbod en het Schoolkind" en de heer Goedhart een causerip over „Aard rijkskunde op onze school", terwijl de heer F. Kroon Dzn. een gedicht „Prinsesjes ze vende verjaardag" declameerde. Voor de blindenlnrichting werd f. 7.68 gecollecteerd. Nadat dank gebracht was aan allen, die het welslagen van den avond hadden bevor derd, sloot het hoofd der school met gebed. De bazar, gehouden voor de Chr. Zangver „Looft den Heer" ls beëindigd. Er is een druk bezoek geweest. WOUBRUGGE. DE BRUG OVER DE WOUDWATERING. Verandering van bet gemeente-aspect. De plannen voor den bouw van de brug over de Woudwatering zijn bekend gewor den. Het wegvak, waarop de onteigening, welke met dezen brug- en wegaanleg ver band houdt, betrekking heeft, vormt een onderdeel van den weg LeiderdorpAar- dam en ligt geheel in de kom der gemeente. De wegomlegging begint bij den Kerkweg ten Westen van de bebouwde kom en loopt in Oostelijke richting naar den Kruisweg ten Oosten van genoemde kom. De beide weggedeelten, welke evenwijdig aan de Woudwatering loopen, zullen op het nieuwe wegdek aangesloten worden. De weg zal een kruinbreedte hebben van 13 M. De rij weg wordt 7 M., terwijl aan beide zijden een berm van 3 M. aanwezig zal zijn. De doorvaartwijdte van de brug zal 14 M. be dragen en de doorvaarthoogte bij gesloten toeihand 2,50 M. Het aspect van de ge meente zal door dezen bouw geheel worden gewijzigd. De begrafenisver. „De laatste Eer" kwam in ledenvergadering bijeen. De w.n. voorzitter, de heer J. Metselaar, herdacht het overlijden van den voorz.. den heer F. Kroes, waarna de gebruikelijke verslagen werden uitgebracht. Hieruit bleek o.m., dat de inkomsten hebben bedragen f. 737,45 en de uitgaven f 64.75. zoodat een batig saldo kon worden geboekt, groot f. 72.70. Tot be stuursleden werden herkozen de heeren C. van Klaveren en C. W. Anker en gekozen de heer G. Kroes. Na rondvraag volgde slui ting. ZWAMMERDAM. De afdeeling van den RK. Volksbond, gaf in het Patronaatsgebouw alhier een uitvoering voor donateurs en genoodigden. Wegens verhindering van den voorzitter opende de 2e voorzitter, de heer v. Schaik, waarbij in het bijzonder welkom werden géheeten postoor Luhn, kapelaan de Lange alhier en kapelaan Umans uit de Meije. De R.K. Tooneelvereeniging „Eendracht" voerde op het blijspel „De Logé" van H. Nauw Jr„ Het geheel, onder regie van den heer J. ten Brink, werd voortreffelijk uit gevoerd en verwierf dan ook een dankbaar applaus. De avond werd verder opgeluisterd door het ensemble „Musik rnusz sein". De 2e voorzitter dankte aan het einde allen, die tot het welslagen hadden mede gewerkt en beval daarbij dringend aail de collerce voor het fonds „Hulp in Noord", welke bij den uitgang werd gehouden, De extra collecte, ten behoeve der Ned. Herv. School. Zondag in beide dien sten in de Ned. HeTV. Kerk alhier gehouden heeft met inbegrip van een renteloos aan deel ad f. 10 opgebracht de som van f. 34 73. „FRYSLAN". It Selskip „Fryslan" to Ley en scil takommende Snjeon 26 Fèbrewaris wer in moaie toanieljoun jaen yn „Den Burcht". De troch it hiele l&n bikende Fryske foardra- gers „Barend en Martsje" mei hjarren dochter Tsjitske komme den en /iille in stik ef trye nye toanielstikken opfiere. tw. 1 „Jaloerskhouliks- trageedzje yn 2 bedrluwen. 2. „Op skjin pom pier", ienakter, en 3. „It Amptsgeheim", toaniel- stik yn 2 bidriuwen. alles eigen wirk. Det it dos in moaie joun wirdt is fêst, tsjtige de forige kearen det hja hjir wieren. Hja komme mei hjar „Lyts Frysk toaniel" troch it hiele lan en ha nou krekt 16 Febr. for de 1000ste kear op 'e planken west en wol to Tsjalbert (Fr.). MARK! LEIDEN, 21 Februari. Noteering Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveling- Vereen. .Leiden en Omstreken". Roode kool per 100 KG. f.6: Savoye kool f. 1.602.80; Groene kool f. 3.20; Boeren kool f.2—5; Rapen f. 1.40—1.50; Prei f. 3.70 —5.80; Kroten f,2.404.10; Kroten gekookt f.3—7; Uien f 13.40—14.20; Peen f. 2.80— 5.30; Spruiten f.28; Andijvie f.14; Sla f. 5.50; Witloof f. 3-12; Salade f. 1.80; Knol- selderie f. 1.30-^1.30; Pieterselie per 100 bos f. 2.50; Selderie f. 0.90—1.50; Rabarber f.3 tot f. 9. Vette varkensmarkt, 22 Februari. Aan gevoerd totaal 184; zwaar 177, licht 7. Prijs per KG, levend gewicht: zwaar 5859 cent. Handel sleepend. BODEGRAVEN. 22 Febr. Aanvoer 79 par tijen Goudsche kaas, w.o. 3555 met R.M., wegnde 31.955 Kg. Prijs met R.M. Ie sart. f. 22.50—27; 2e srt. f. 23,50—25; zwaardere tot f. 27.50. Handel matig. BOSKOOP. 21 Februari. Coöp. Ver. „Dc Eoskoopsche Veiling". Diversen per bes: Hisakura (Kers) le soort f. 3.40—4.30; Idem 2e soort f. 1.80 3.10; Mahoniablad 12 ct.; Prunus triloba le soert 7089 ct.; idem 2e soort 4163 cent: Serlngenblcemen 5294 ct.; Narcissen 6 ct.; Azalea mollisblcemen le soort f. 3.103.40: idem 2e soert f. 1.60—2.90: Sneeuwballen f. 0.70—1.10;! Pink Pearl 70—90 ct.; Rhodo dendron bloemen 5060 ct.: Funkia's per stuk 5 cent HAZERSWOUDE. 21 Februari. Aange voerd werden 6524 eieren. Prijs kipeieren f. 3.15—3.45 per 100 stuks; eendeieren f.3— 3.15 per 100 stuks. KATWIJK AAN DEN RIJN, 21 Februari. Groentenveiling. Roode kool per 100 KG. f. 3.80—5; Gele kool f. 1.10—1.60; Groene kool f. 3.10—4.20; Kroten f. 2.20—4.10; Uien f. 12.9014; Selderieknollen per 100 f. 1.20 3; Waspeen per kist f. 0.601. PURMEREND, 22 Febr. Gem. kaas- beurs. Verhandeld 16 partijen, wegende 39.000 K.G. Handel matig. Hoogste prijs f23.50. Kleine boerenkaas f. 24.Goud sche kaas f.23.—. Boter f. 1.57; Weiboter f. 1.55—1.56 per K.G. Runderen, totaal 426 stuks. Vette koeien 6872 ct. per K.G.; Gelde koeien f.160— 210 per stuk; Melkkoeien f. 180300; Stie ren 5866 ct. per kilo; Paarden f80170 per stuk; Vette kalveren 3060 ct. per kilo; Nuchtere kalveren voor de slacht f.714; idem voor de fok f. 11—17; Vette varkens voor de slacht 58—60 ct. per kilo; magere varkens f.2640 per stuk; Biggen f. 1626; Schapen f.17—34; Bokken f.713 p. st. Kipeieren 3.20—3.60 p. 100; eendeneieren 3.40; Piepkuikens 7080 ct. per kilo; oude kippen en hanen 4550 ct.; konijnen 0.50 1.80 per stuk: eenden 30—60 ct.; duiven 40 ct. per paar. Coöp. Centrale Eierenveiling 75.000 eendeneieren 3.30—3.50 70.000 broedeieren Kippeneieren. 65/66 K.G. f. 3.503.60; 63/64 K.G. 3.35—3.45; 60/62 K.G. 3.15— 3.30; 58/59 K.G. 3.05—3.25; 56/57 K.G. 3.00 3.10; 53/55 K.G. 3.00—3.10; 50/52 K.G. 2.90—3.00. RUNSBURG, 21 Februari. Bloemenvei ling Tulpen per bos: Copland 1823 c.; Bartigon 3038; Victoir 2630; Le Notre 2438; Couleur Cardinal 3033; Gele Prins 2628; Murillo 1623; Peach Blos som 2837: Mr. v. d. Hoeff 3037; El To reador 1821; La reine 1417; Prins van Oostenrijk 20—23; Electra 2228; Couron- ne d'or 2832; Carnaval 2832; Castor 24 28; Moore 1517; Goudvink 4352. Narcissen: Victorie 1115; Golden Spur 8—12; Alfred 18—27; Glory 11—13. Hyacinthen: Gemengd 1014; blauw 10—12. Groentenveiling, 21 Februari. Roode kool f. 3.50—4.50; Gele kool f. 1.60—2.20; Groene kool f.24 per 100 kg.; Kroten f. 0.70—0.80; Waschpeen f. 0.70—1.20 p. kist: Knolselderie f. 24 per 100: Uien f. 6.507 per 50 kg. ROTTERDAM. 22 Febr. Veemarkt. Aan voer 4072 stuks. 171 paarden. 3 veulens, 894 magere runderen: 809 vette runderen, 43 vette kalveren, 96 graskalveren, 170 nuch tere kalveren, 277 sChapen en lammeren, 2 varkens, 75 bokken en geiten. Vette koeien 76, 66, 5256: Vette ossen 72, 65. 5255: Stieren 67, 62. 56, Vette kalveren 120, 105, 70—75; Schapen 50, 45, 40; Lam- mern 60 55. 50: Nuchtere kalveren 36, 32, 27; Slachtpaarden 59, 52. 44. Per stuk: Schapen 30, 26, 22; Lammeren 21, 18, 15; Nuchtere slachtkalveren 9, 7, 5; Nuchtere fokkalveren 20, 18, 16; Biggen 240, 190, 140: Werkpaarden 350 300 200; Hitten 240, 190. 100; Kalfkoeien 315, 270, 195: Melkkoeien 310, 275, 200; Varekoeien 205. 170, 140; Vaarzen 215. 160, 120; Pinken 175. 140, 100; Graskalveren (slacht) 85, 65, 30; Bokken en geiten 13, 7, 4. ROTTERDAM, 21 Februari. Binnenland- sche Granen. Haver was ook weer kalm gestemd. De stemming van gerst was iets meer geanimeerd. Voor KI. Gr. Erwten en Schokkers bestond meer vraag, waardoor tot hoogere prijzen kon worden verkocht. Speciaal grove soorten Erwten mogen zich in de belangstelling van koopers verheu gen. Ook Br. Boonen werden wat duurder betaald. BI. Maanzaad zonder eenig aan bod. waardoor moeilijk een noteering is aan te geven; de markt is echter zeer vast gestemd, met opioopende prijzen. Haver f. 66.60: Chevalier Gerst f. 7.50— 8.25; KI. Gr. Erwten f. 8.50—11; Schokker- erwten f. 1316.15; Br. Boonen f. 810.75 extra kwaliteit erboven betaald; Kogelboo- nen f.911.50: Karwijzaad f.2223 inclu sief BI. Maanzaad f. 4042 inclusief. Alles per 100 kilo netto. WESTLAND, 21 Februari. Alicante 58—79 ct.; dunsel 2833 c.; spinazie 3641 c.: witlof 79 c.; stoofperen 1012 c., alles p. kg.; andijvie 4556 c. per kg.; roode kool f. 3.60; savoyekool f. 2.60 per 100 kg.: eieren f3.303.60 p. 100; kelen f. 1.201.50; peen f.2224; peterselie f. 2.30; prei f. 3.60 5.10 alles per 100 bos; radijs f. 2.804.90 per 100 bos; selderij f. 1.101.30 per 100 bos; spruitkool f. 0.851.05 per bak; boerenkool 1425 c. per bak: knolselderij A f. 3.70; idem B f. 1.80 per 100. Coöp. Centr. Westl. Snijbloemenveiling, 21 Februari. Spectrum f. 3.307.30; sal mon f.3.305.30: licht rose f. 4.307.10; wit f. 3.708.10; golden wonder 17—7.30; gemengd f. 4.506.40; topsy f. 4.506; ro- bert allwood f. 11.80—13.40; calla f.9—19: amaryllikelken f.1117; gerbera f.7 alles per 100; Copland 17—24 c.; bartigon 24—33 c.; will, pitt 24—33 c.; le notre 28-36 c.; eli- zabeth 43 c.: gele prins 21—27 ct.; mr v. d. hoeff 30—34 c.: la reine 16—17 c.; murilllo 17—24 c.; theeroos 30—33 c.; peach blos som 2534 c.; electra 2629c.; ibis 2124 c.; rose Copland 4146 c.; oranje nassau 3743 c.; plumosa 29—47 c.; sprengerie 22 —30 c.; f reesla 14—20 c.; buttercup 1830 c.; irissen 3264 c.; narcissen 713 cent; crocussen 26 c. alles per bos. ZOETERWOUDE, 21 Februari. Eierenvei ling. Aangevoerd 2000 eieren. Prijzen per 100 stuks: kipeieren f. 3.403.80; Eend eieren f.3; Kaas 28 cent per pond: Pluim vee; Kippen 4070 cent; konijnen f. 0.43— 1.80. 3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7