TRIUMPH ROOK DE BESTE 1 CENT SIGARET De Leidsche Bioscoop-Programma's Buitenland LEID5CH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 19 Februari 1938 \101 C. F. MEERPOEL Th. J. VAN DER HEIJDEN INDOLOGENDAGEN TE LEIDEN. Een Javaansche en Hindoesche dansavond. Op den eersten der twee Indologenda- fen, welke jaarlijks beurtelings te Leiden en Utrecht worden gehouden en welke dit jaar alhier plaats hebben, heeft de Indolo- gische Studentenvereeniging in „Den Burcht" haar leden en haar Utrechtschen collega's een voortreffelijken avond aan geboden, waarop zijn opgetreden de leden van de Studentenvereeniging tot bevorde ring der Indonesische kunst en de danse res Saba met muziek en Javaansche en Hindoesche dansen. Nadat de voorzitter der Indologenveree- r.iglng, M. Th. van der Veer en de praeses der Vereeniging tot bevordering der Indo nesische kunst, de heer Raisoelgnaskari, de aanwezigen hadden verwelkomd en een inleidend woord hadden gesproken, werd met het interessant programma aange vangen. Voordat de dansen aanvingen, werd tot goed begrip der dansen door den heer Raisoelgnaskari een korte karakte ristiek van de Javaansche dans gegeven, welke men moet onderscheiden in een fijne en in een krachtige dans. Daarbij besprak hij den invloed van de Hindoesche op de Javaansche dans. Aan het einde bracht praeses Van der Veer namens de Leidsche en Utrechtsche studenten dank aan de danseres Saba en aan praeses Raisoelgnaskari voor de schoó- ne dansen en de muziek, welke zij hadden beschouwd als het schoonste punt van deze Indolcgendagen. PKjgjKJk rechtskundig adviseur, [iHHjl II. RIJNDIJK 10S, Leiden, Tel. 3405 1941 Besprekingen 's avonds. (Ingez. Med.) HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving. Jesse Handelsonderneming. Rijnsburger- weg 35. Leiden .Handel in technische appa raten en onderdeelen. Eigenaar: H J. Jesse (Sr-zoon), Oegst- geest (Huwelijksche voorwaarden). Wijzigingen. Radio Jesse, Rijnsburgerweg 88, Oegst- geest. Radiohandel en reparatie-inrichting. Wijziging uitgeoefend bedrijf: fabriek en reparatie-inrichting van electro-techn. ap paraten; groothandel in electro-technische apparaten en onderdeelen. Opheffing filiaal: Rijnsburgerweg 35, Lei den, d.d. 1 Jan. 1938. Textielfabrieken Gebrs van Wijk en Co. N.V., Heerengracht 46, Leiden. De statuten zijn gewijzigd. Wijziging handelsnaam in: Leidsche Textielfabrieken Gebrs. van Wijk en Co. N.V. H Kraaij, Hooigracht 100, Leiden. Siga renmagazijn. Wijziging uitgeoefend bedrijf: klein- en groothandel in sigaren, sigaretten, tabak en aanverwante artikelen. 6395 (Ingez. Med.) CHR. WIJKVER. „LEVENDAAL". De Ziekenverpleging in 1937. Aan bovengenoemd jaarverslag is het Volgende ontleend: De Ziekenverpleging .Levendaal" heeft in het afgeloopen jaar uitgereikt 1534 liter melk, 204 maaltijden, 240 porties soep, en 454 eieren. In ongeveer 35 gezinnen wer den nog bruikbare kleeren gegeven, terwijl 20 stuks nieuwe werden ontvangen. Aan allen, die het bestuur weer hielpen de nooden van de gezinnen te verlichten, brengt het bestuur hartelijk dank, in het bijzonder aan hen, die steeds voor een war men maaltijd zorgden. Met Kerstmis kon, evenals reeds memg Jaar. een pakje kleeren worden uitgereikt, wat mogelijk was doordat in de maanden November en December nog kleeren wer den ontvangen. Wat de financiën betreft: voor een jaar-. lijksche bijdrage wordt nogal eens bedankt, en het vinden van nieuwe contribuanten gaat niet altijd even gemakkelijk. De bus van de Zuster bracht f210.40, de busjes van de kinderen f. 110.41 op. De zuster behandelde 4813 patiënten in de kliniek en bezocht 4206 zieken, terwijl 25 baden werden verstrekt. Bovendien wer den 28 patiënten met de hoogtezon behan deld. Het bestuur doet ook voor 1938 een be roep op veler steun. ERNSTIGE TREINVERTRAGING. Gisteravond ongeveer 7 uur is op de Ko- ningsbrug te Rotterdam een draad van de electrische bovenleiding gebroken, waar door een geweldige stagnatie in den trei nenloop RotterdamDen HaagLeiden Amsterdam ontstond. Daar geen enkele trein kon passeeren, zoodat er enkel spoor gereden meest worden, kwam trein 1148 met een half uur vertraging alhier aan; ook de andere treinen na 8 uur, o.a. de boottrein 436 kregen hierdoor veel vertraging en kwamen met een half uur en meer vertra ging alhier aan. Hoewel direct technisch personeel aan wezig was, om den gebroken draad te her stellen, was de treinenloop tusschen Den Haag en Leiden den geheelen avond in de war. De reserve 2e luitenants J. N. Wurtz en R. Troost, van het 4de regiment infan terie, en W. S. A. Colenbrander van het 6de regiment veldartillerie zijn benoemd tot reserve 1ste luitenant. Het bestuur van het Leidsch Studen ten Kamerorkest „Collegium Musicum", is volgens het „L.U.B." voor het komende jaar als volgt samengesteld: Praeses: C. Th. Lens; quaestrix: mej. C. C. van Alphen; ab-actis: J. K. J. Muller, Fruinlaan 9 Leiden', bibliothecaris: R Horst; vertegenwoordiger v. „Sempre Cres cendo": A. H. Emmeriing. (ingez. Med.) De Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente heeft aan enkele theologische studenten een toelage verstrekt ter tegemoetkoming in hun studiekosten. Aan den Leidschen Glashandel, firma W. van Dam en Co., Oude Singel 174/182 alhier, zijn de volgende glasleveranties ge gund: voor 56 étagewoningen te Utrecht, 12 huizen te Zuilen. 14 huizen te Amers foort. 8 huizen te Scheveningen, 32 hui zen te Beverwijk, 48 huizen te Lelden en geest, 9 villa's te Wassenaar en voor eert- gebouw der Wijkverpleging te Wasse naar. Het bestuur van de Litteraire Facul teit der Leidsche Studenten is, volgens het „Leidsch Universiteitsblad" voor het jaar 1938'39 als volgt samengesteld: J. Vixseboxse, praeses; mej. M. A. Knüp- pe, ab-actis; mej. A. M. P. Mollema, quaes trix; mej. H. L. H. Hijmans, assessor I; R. Blaauw, assessor II. Bij het te 's-Gravenhage gehouden examen vanwege den Bond van Leeraressen bij het Modevakonderwijs, slaagde voor het diploma Coupeuse mej. M. Parlevliet te Katwijk aan Zee; voor diploma Costumière de dames M. Tennes, Katwijk aan den Rijn, M. Onderwater, Zoeterwoude, A. Reize- voort, J. Belt en A. van Meijgaarden te Lel den, allen leerlingen van de Modevakschool ven mej. H. M. Goddijn, Korevaarstr. 47 A. Onze oud-stadgenoot, de heer J. Hou wer, is bevorderd tot inspecteur le klasse der stadspolitie te Soekaboemi (Java). De heer Houwer werd in 1928 werkzaam ge steld bij de veldpolitie aldaar en ging in 1935 over naar de stadspolitie. DE ALGEMEENE TOESTAND Belangrijke besprekingen te Londen. Van Oostenrijksche zijde worden de de mentis thans talrijker ten aanzien van de stelling, dat Oostenrijk een tweede Danzig wordt, maar men vergeet daarbij, dat, wat heden officieel nog niet is, morgen zal worden, want wie gelooft, dat de Nazis thans halt zullen houden? De besprekingen, welke gisteren op het Foreign Office te Londen zijn gevoerd tus schen Neville Chamberlain, Eden en den Italiaanschen ambassadeur Grandi zullen vermoedelijk de volgende week worden voortgezet. Ondertusschen zal de regeering te Rome volledig worden Ingelicht en zul len Grandi waarschijnlijk opdrachten wor den gegeven voor de verdere besprekingen. Het Foreign Office heeft gisteravond het volgende officieele communiqué gepubli ceerd: Graaf Grandi heeft een bezoek ge bracht aan Downingstreet 10 en heeft met den minister-president en den minister van buitenlandsche zaken den internatio nalen toestand besproken, in zijn geheel, zoowel als in verband met de betrekkingen tusschen beide landen. Kort nadat de besprekingen tusschen Chamberlain, Eden en Grandi waren geëin digd, heeft de Fransche ambassadeur te Londen, Corbin, een bezoek gebracht aan Eden om hem het standpunt van de Fran sche regeering ten. aanzien van Midden- Europa uiteen te zetten. De Fransche regeering is van mee ning, dat het een groote fout zou zijn, zoowel voor Engeland als voor Frank rijk, in een negatieve houding ten aan zien van deze zaak te volharden. Hedenmiddag zal de Bnitsche minister raad bijeenkomen ter bespreking van in ternationale aangelegenheden. Van Fransche zijde zou men herstel van het front van Stresa wenschen. De Petit Parisien schrijft: Als in de Britsche kabinetszitting het standpunt der volledige solidariteit met (Ingez. Med.) Frankrijk overwint, zal de door Frankrijk ondernomen actie van aanzienlijk gewicht worden. De maatregelen tegen de Duitsche plannen,, die door Londen en Parijs bestu deerd en misschien ten uitvoer gelegd zul len worden, zUn niet tn strijd met de Ita- liaansche belangen, integendeel. Wanneer iemand zijn hand naar een Donaustaat uitstrekt, verbreekt hij den cirkel, die Italië beschermt. De „Jour" vraagt zich af, of Chamber lains poging tot herstel van het front van Stresa door Italië begrepen zal worden en verklaart, dat zonder Italië geen duurzaam succes behaald kan worden. Volgens de „Oeuvre" zijn de Engelsche staatslieden gisteren tot de slotsom geko men, dat het zeer moeilijk zal zijn iets van Italië te verkrijgen zonder volledige toe stemming van DuitschLand. Eden zeide in een rede te Kenilworth: Wij, in dit land, kunnen ons niet on verschillig betoonen ten aanzien van de gebeurtenissen elders in Europa en in de wereld. Zooals de wereld thans is, moeten wij ons er fel van bewust zijn, dat de gebeurtenissen in de wereld, waar zij ook voorvallen, eens in haar consequenties uitgebreid kunnen wor den, tot zij ons, hier In Groot-Brittanje, raken. FABRIEK „CORRECTUM" PAPENBURG 26 LEI DEN TEL. 2257 2954 (Ingez. Med.) geeft meer; vraagt minder! ALS ER H E D E N betere naaimachines gemaakt zouden wor den, zouden WIJ U die reeds MORGEN ver- koopen! Slechts de vrije, onaf hankelijke zakenman kan deze „meest gun stige" artikelen bij ver schillende fabrieken aankoopen. WIJ bieden U een sor teering uit het beste wat de wereldmarkt biedt. levert uit voorraad PFAFF - LADA - ADLER - DÜRKOPP. Breestraat 171 - Telef. 2657. 6376 (Ingez. Mod.) ENGELAND Chamberlain over den vrede. Het eerste doel van de Britsche politiek, aldus minister-president Chamberlain in een rede. welke hij gisteravond te Bir mingham heeft gehouden is t behoud van den vrede en een zoo sterk mogelijk Groot Brittannië. Wij wenschen. dat de twee hui dige conflicten, dat in het Verre Oosten en dat in Europa, zich niet uitbreiden en dat wij er in betrokken geraken. Wij wenschen er niet tevreden mee te zijn alleen te zeg gen. dat wij op vrede hopen en daarbij stil U. blijven zitten. Wij gevoelen het als onze plicht om iedere gelegenheid te baat tc ne men actief op te treden om verwikkelingen die mogelijk tot een oorlog zouden kunnen leiden weg te nemen of op te helderen. Wij maken zeer snelle vorderingen met onze bewapening. lederen dag ko men er nieuwe wapens bij en wordt onze uitrusting beter, zoodat wij ster ker worden. Wij kunnen al wel zeggen dat als een gevolg van deze kracht er in deelen van Europa naar den raad van Engeland geluisterd wordt, waar dit VToeger niet het geval was. (Ingez. Med.) ROEMENIË Regeeringsmaatregelen. De nieuwe Roemeensche regeering heeft 25.000 personen, die tijdens de regeering van Goga als ambtenaar waren aange steld, ontslagen. Het betreft voor Boeka rest alleen reeds 2400 personen. Het ministerie van binnenlandsche za ken heeft voorts alle bladen, die in het Russisch, Poolsch, Oekrainsch, Hebreeuwsch en Jiddisch in het binnenland verschijnen, definitief verboden. In totaal vallen on der dit verbod 35 bladen. ITALIË. De Russische diplomaat. Boetenko, de vroegere zaakgelastigde van de unie der sovjet-republieken te Boekarest, die naar Italië was gevlucht, heeft het hotel waarin hij zich sedert zijn aankomst te Rome bevond, veriaten. Men weet niet, waarheen hij zich heeft begeven. De Rus is verhuisd naar een rustiger oord, teneinde zich aan de nieuwsgierige belang stelling, waarvan hij het voorwerp was, te onttrekken. Het is volgens Moskou een bevestiging dat hier een falsificatie in het spel is. Ondanks die pogingen gelukte het een gezantschaps- functionaris te Rome, die Boetenko goed kent, dan ook niet, hem te spreken te krij gen. BELGIË Aanslag op een Russisch oud-diplomaat. De pers bericht, dat een aanslag ls ge pleegd op Alexander Sobolef, oud-clplc- maat van de Sovjet unie en voormalig ad miraal. Toen hij in zijn woning temg. keerde, werd hij op de gang van de eer ste etage op het hoofd geslagen, vermoe delijk met een hamer. Hij werd evenwel slechts licht gewond en kon zich persoon lijk naar het politicbureau begeven. Men vermoedt, dat de aanvaller een ze kere Herran Vaclave is. die op de eerste verdieping van het huis, waar ook So'oolet woont, zijn intrek heeft genomen. Blijk baar heeft men te doen met een poilGeke wraakneming. VEREENIGDE STATEN Verklaring van Roosevelt inzake de prijsverhooging. President Roosevelt, de secretaris van de schatkist Morgenthau, de minister van landbouw Wallace, de minister van arbeid miss Perkins en de gouverneur van het federaal reservebureau Ecdes hebben een gemeenschappelijke verklaring ondertee kend, waarin zij de oorzaken van de hui dige economische depressie ontleden en een politiek tot herstel uiteenzetten. Het doel is het voortdurend doen toenemen van het, nationale Inkomen door vergrooting van de productie en vermeerdering van het aantal arbeidenden. Het is geen poli tiek van beperking, doch van overvloed. Vervolgens wordt gesproken over de stabi liteit van de prijzen, welke van het eerste belang wordt geacht. Sommige prijzen zijn te hoog, andere daarentegen te laag. Te hooge prijzen belemmeren het koo- pen, de te lage prijzen veroorzaken een verwoede concurrentie. In den huldigen toestand is een gematigde prijsverhooging wenschelijk, doch alles moet worden ge daan om een te snelle verhooging te voor komen; dit zou de speculatie bevoordeelen, welke een van de voornaamste oorzaken is van de huidige economische verstijving. Vervolgens wordt aangetoond, dat er ver band bestaat tussohen de prijzen en het weridoozenaantal. Br wordt op gewezen.dat het huidige loonpeil niet verlaagd mag worden. Tenslotte wordt verklaard, dat de president niet voor een automatisch glij dende loonschaal is, doch wei is hij voor het vergemakkelijken van het deelnemen van de werknemers aan de welvaart van de ondernemingen. Op de vraag van journalisten of hij de prijzen op het peil van 1926 terug wilde brengen, zeide Roosevelt: „ja en nee, het eveirwioht in de prijzen is meer noodza kelijk dan een algemeene verhooging. Men moet ook rekening houden met de deva luatie van den dollar, welke de basis van de leeningen na 1935 heeft gewijzigd. De „radio-priester", Father Ooughlin, heeft de door hem gestichte vereeniging voor sociale rechtvaardigheid ontbonden met het oog op economische moeilijkheden en het ongedisciplineerde optreden van 2f' aanhangers. (Ingez. Med.) FRANKRIJK Het arbeidsstatuut. De Kamer heeft de eerste acht artikelen van het arbeidsstatuut aangenomen. Het artikel betreffende de glijdende loons- schaal werd aangenomen met 360—220 stemmen. Dit artikel zegt, dat, indien er een ver andering wordt geconstateerd, in een der officieele indices der kosten van levens onderhoud, welke ten minste vijf procent bedraagt, vergeleken bij het tijdstip van het opstellen der onderhavige salarissen, een proportioneele verandering in de sala rissen door de arbiters kan worden aange bracht, behalve indien van werkgeverszijde het bev/ijs kan worden gebracht, dat deze herziening door de economische toestan den in het bedrijf of in de industrie niet te dragen is. In dit geval zullen de salarissen door de arbiters zoo worden vastgesteld, dat ze door de onderneming te dragen zijn. Trianon-Theater prolongeert natuurlijk wie had er één oogenblik aan getwij feld? het prachtige filmwerk, dat het leven van Emile Zola en de aangrijpende Dreyfus-affaire in beeld brengt en waarin Paul Muni op onnavolgbare wijze de hoofdrol vertolkt. Dat beteekent dus ook in de komende dagen nog volle zalen. Popeye de Zeeman en All Baba zijn in het voorprogramma gehandhaafd, hetgeen wel niemand zal betreuren! Luxor-Theater. Rusland ten tijde der bolsjewistische revolutie! Mariene Dietrich in de rol van de Russische gravin Alexan dra. die .vlucht voor de gewelddaden der revolutionnairen en herhaaldelijk van den dood gered wordt door een jeugdigen as sistent-volkscommissaris, van welke per soonlijkheid door Robert Donat een zeer gave creatie wordt gemaakt. In tegenstel ling met zoo dikwijls wordt hij geenszins door de „ster" naar den achtergrond ge drongen. Dadelijk al trekt hij de aandacht dcor zijn innemende spel en houding en zoowel als agent van den Britschen gehei men dienst dan wel als volkscommissaris- tegen-wil-en-dank bij de bolsjewisten, is hij, met Mariene, de spil waar deze gan- sche geschiedenis om draait! Voor den re gisseur Jacques Feyder was het een vrij moeilijke taak het romantische verhaal met zijn vele nukken der Fortuin volkomen aannemelijk te maken, maar hij gaf terecht de^ beide hoofdpersonen volledig gelegen heid zich in hun spel uit te leven. En door daarop den klemtoon te doen vallen, kon hij toch een boeiend geheel verkrijgen, dat in menige scène een meeslepend karakter heeft. Waar Mariene Dietrich de hoofdrol vervult is dat trouwens bijna altijd het ge val. Zelfs zij, die met haar opvattingen niet altijd kunnen meegaan, zullen haar kwaliteiten moeten erkennen en toegeven dat zij nog steeds na zoo langen tijd tot de beste actrices van het zilveren doek behoort! Tezamen sleept dit tweetal zich door het verdeelde Rusland, bloedend ver wond als dat is door de wandaden der bolsjewisten en hoewel zij meer dan eens met den dood wordt bedreigd, slagen zij er tenslotte na tallooze sensationeele avon turen in, het buitenland en daarmede vei liger oorden, te bereiken. John Clements geeft een uitstekende typeering van de kleine, maar belangwekkende rol van den menscheiijken, zij het hypernerveuzen commissaris Poesjkow, die hen in staat stelt te vluchten ten koste van zijn eigen leven. Circussfeer vindt men vóór de pauze in de film „De glazen kogel", waarin Albert Schoenhals aan de figuur van den gezant- schapsraad. Axel van Schalk, die ten on rechte veroordeeld is wegens diefstal, le ven en beteekenis geeft. Paul Henkels en Theodoor Loos passen zich daar goed bij aan. Lido-Theater. De Marx-brothers zijn de onovertroffen kunstenaars van de clow nerie. Met hun grappen en grollen bedelven ze u onder een uitbundigen humor, die spe cifiek Amerikaansch is en soms wat luid ruchtig. Doch zoodra ge daaraan gewend zijt, blijft ge in hun machtigen gerep ge vangen en laat ge rustig een vuurwerk van dolle geestigheden op u afkomen. Ze be spelen de toetsen der superieure clownerie meesterlijk en in volkomen harmonie „brengen" ze hun .scènes, waarbij ge her haaldelijk kostelijke vondsten ontdekt. Maar niet alleen als clowns zijn ze van een uitzonderlijken komische kracht, ook als instrumentalisten zijn Harpo en Chico met een bijzondere muzikaliteit begaafd en ge bewondert hun geslaagde prestaties op harp en klavier, welke uiterst stijlvol en voi brillante details zijn. En sinds hun vorige film schijnt hun techniek nog fa belachtiger geworden. Het verhaal handelt over een sanatorium, dat een lieftallig meiske dreigt te verliezen, wijl de passiva de activa belangrijk overtreffen. Slechts door de derby te winnen, zou een flnan- cieele débacle te voorkomen zijn en de scènes op de renbaan vormen de clou van de film Ze doen denken aan Joe Brown in zijn beste dagen. Telkens opnieuw valt de originaliteit en de vindingrijkheid op, waarmee iedere scène is opgebouwd en dat zulks gewaardeerd wordt, blijkt uit de uit bundigheid, die iedere trouvaille vergezel de en het theater op zijn grondvesten deed daveren. Dat begon al bij de scène voor het bookmakersloket; Grouche en Chico spelen hier een juweeltje van een schets, vol sprankelenden geest. Ter afwisseling krijgt ge een waterballet met zang en dans en wat voor dans! te zien. En hoe veelzijdig deze film is, bewijst ook het ta fereel met de neger-apotheose, waarin rhythme en tempo hoogtij vieren Als tegenwicht van de Marx-brothers fungeeren de uitermate charmante Mau reen O'Sullivan en haar partner Allan Jones. Vooraf heeft Charley Chase met een dolle klucht de lachspieren alvast wat los gemaakt, terwijl een gekleurde teekenfilm er nogmaals aan herinnert, welk een fan tasie er noodig is voor zoo'n werkje. Nieuws uit binnen- en buitenland tenslotte geeft de voornaamste feiten van de week weer in dit wei-geslaagde programma, dat we met een gerust hart een druk bezoek voor spellen. Casino-Theater. „De Kribbebijter" is één der zeer weinige Holiandsche films, die werkelijk op internationaal niveau staan en den toets der critiek kunnen doorstaan. Deze uitstekende amusements film bezit gelukkig de eigenschappen, die vroegere producten meestal misten. Men bespeurt thans immers een verhaal, dat gezond van humor is, nergens banaal of zouteloos grof en zonder overdreven sen timentaliteit. De fouten van een tekort aan rhythme, een gebrek aan tempo en beweging zijn goeddeels overwonnen. En al mag er nog wel een onvolkomenheid in voorkomen, men ziet toch, dat de man, die dit blijspel in beweging zette, uit het goede hout gesneden ls, dat hij een „filmisch' inzicht bezit en over de capaciteiten be schikt. om de stof te beheerschen en dat hij het stempel van zijn persoonlijkheid vermag te zetten op het gansche product Want Hermann Kosterlitz verstaat het tedere kunstmatigheid te voorkomen en daarom ls deze „Kribbebijter" zoo natuur lijk en ongedwongen, zoo levend en frisch geworden. Het spelersmateriaal was boven dien bij uitstek geschikt om dit inzichten te verwezenlijken. Cor Ruys en Louis de Eree vormen de figuren, waar alles o® draait en men moet erkennen, dat zujk gaaf filmspel tot dusverre nog weinig 'n een Holiandsche productie gezien war. Prachtig op elkander afgestemd en zo®" der zweem van uiterlijk effect, spelen dit kostelijke verhaal tot een dankbaar resultaat; Cor Ruys als baron van Her- gershuizen, alias de kribbebijter. die ver toornd is over het huwelijk van zijn z met een kantoorjuffrouw en Ld11!?,!. Bree, oftewel oom Moeki, die den kriDK bijter beter kent dan deze zichzelf en der halve met tact en beleid partijen weer w elkander brengt, dank zij een bijzonder slaagde intrige, waarbij de kribbebijter kantoorjuffrouw in de hoedanigheid v» huishoudster in zijn dienst, heel symPf thiek gaat vinden, en dan tenslotte tot ontdekking moet komen, dat het zijn erge schoondochter is, met wie hij zoo Ing®" men is. Ook nog in een ander opzicht het interessant deze „Kribbebijter" te a» schouwen, want ge treft Dolly Mqliut, Louis Borel en Frits van Dongen m 0 rolprent aan. die immers alle mome» in buitenlandsche producties 'auW oogstten. „j Vooraf gaat „Het betooverde hu® Zasu Pitts en Ben Lyon. j

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 2