Een knutselwerkje Dat was heel iets anders steeltje. Heerlijk, zoo'n lief zusje te heb ben. Suusje de Wekker. En hier is dan het lieve zusje zelf. Je verrast mij ook, met je eersten, echten brief. Het was een heele toer op deze lijntjes, hè. En een mooi plaatje krijg ik er bijHeb je je rap port al? Cath. v. d. Walle. Dat was geen prettig bericht, dat ik nu van je kreeg. Ik hoop, dat het al achter den rug is, en je het goed maakt. Als het kan. mag je briefje steeds nog mee, al komt het dan wat later. Vond Bram het nog te moeilijk? Van je 3 raadsels is er een geschikt, de andere twee te bekend. En nu het allerbeste niet je, spoedige beterschap. Trudy Blöte. Het was bij jullie dan toch ook direct feestelijk na de geboorte van het Prinsesje, al was het op een andere manier. Nu niet meer verstrooid zijn, hoor! Corry Dek. Je postpapier is fijntjes. Weer opgeknapt? Wel een zonnetje, maar toch jouw weertje nog niet, denk ik, met dezen kouden wind. Ankle van Driel. Zoo bofte ik hier ook nog bij het opruimen van de kast op school. De verjaardag van de Juffrouw gaf maar weer een heerlijken dag. Liesje van Driel. Jammer van de cro- cusjes; voor bloempjes plukken is Februari te vroeg, dat moet je broertje nog leeren. Hij was zeker zoo blij met de eerste bloempjes! Je was de eenige niet, die de blei niet kon vangen. Jo Hooymeyer. Natuurlijk mag je alle op lossingen insturen, dat heb ik juist graag. Jullie hebben ook flink feest mogen vieren. Kees van Diggele. Ja. de echte fijne sneeuw laat op zich wachten. Maar wat anders: in heb 10 cent strafport betaald voor je brief zonder postzegel. Ik heb hem voor één keer zoo geaccepteerd, maar het mag niet weer gebeuren. Stuur me het in postzegels volgenden keer. Beppie Henzen. Ik vond het leuk, dit te lezen van je Moeder. Toen ging het met schuilnamen, weet Moeder dat ook nog? In het ziekenhuis zou je. alleen, ver dwalen Ella Meinema. Deze brief geldt zéker voor twee weken. Jullie hebben ook veel gezien en genoten met den feestdag. He laas zijn je 2 raadsels ongeschikt. Het eer ste vind ik. niet netjes voor de krant; het tweede te bekend. Prettige dag Zondag. ATellie Meinema. Beide raadsels zijn goed, dat van jou alleen, en dat van jullie sa men in het bijzonder. Zeg dit Ella ook. Piet J. Boogaarts. Feliciteer Moeder van mij, en prettigen dag met elkaar. Maria Broekhoff. Je ingezonden raadsel krijgt ook een beurt; ik heb er pchter veel, du;geduldEn waar is de oplossing van dit raadsel?! Gerrit van Egmond. Je raadsel is wel goed, maar zoo iets heeft er kort gele den, al ingestaan. En Maandag is het feest voor jou? Hartelijk gefeliciteerd. Jac. v. d. Valk. Wat je eerst wou schrij ven, zou ook kunnen voor het 6e raadsel, maar deze oplossing werd bedoeld. Annie Schipper. Dat tref je, juist op Za terdag jarig te zijn. Ik feliciteer je ook hartelijk, en mask maar veel pleizier van daag. Riekje Leemans. Zoo, nu eens een hup pelend olifantje; in dit briefje vind ik het leuk; in werkelijkheid zou ik hem niet graag zoo op me af zien komen. Leuk, zoo'n geheimpje, hè! Pas op, ga je boeken niet „verslinden", dat mag hier ook niet! Dat zal een stapeltje kranten geven over eenige jaren. "ienny Hoogstraten. Je vraag zal ik in mijn gedachten houden. Is de datum nu al bepaald? En had Riekje erg hard ge- loopen0 Ida -e Lange. Je las al: ik heb juist graag meer oplossingen. En je hebt het er goed afgebracht, zooals je ziet. Nico Smit. Dan zal ik op Nellie maar vast rekenen als toekomstig nichtje. Groet beide zusjes weer van me. Truusje Sluymer. Dat was voor Vader en Moeder leuk, zulk keurig werk van je te vinden. Ja, ik zou jullie graag een keer flink sneeuw gunnen. Flora de Wit. Weer een ander plaatje: je hebt verrassend postpapier! Neen, deze vroege bloempjes moeten niet afgeplukt. Buiten staan ze zoo mooi. Maartje van Ommering Nu kun Je zeker weer goed zien. Heb je een nieuwe bril? Prettig, dat je zusje even voor je schreef. Dank voor je anekdote. Neljie Kramp Er komt zoo heel wat werk uit je handen. Aan het gelijk plaat sen van jullie raadsels zal ik denken, als het zoover is. En bedankt voor je aardige anekdote. Alida van der Holst Kun je ook al goed overweg met de naaimachine? Deze anekdote is aardig. En nu kijk je maar uit, tot je haar vindt in de krant. In den tuin voor ons poppenhuis komt een draaimolen! Een poosje geleden hebben we allerlei meubeltjes gemaakt voor een poppenka- mer en misschien hebben jullie ook wel een paar popjes aangekleed om in de kamer te zetten. Nu, die popjes moeten ook eens een ver zetje hebben, vind ik. Vooral op mooie, zonnige dagen, zooals we binnenkort gaan beleven. Daarom gaan we ook nog een draaimolen maken en die zetten we voor of naast het huis in den tuin. We hebben ervoor noodig 4 halve luci fersdoosjes, 2 plankjes van triplexhout (misschien wil een groote broer, die hout- zaagt, daar wel voor zorgen), of desnoods van dik karton, een garenklos en een rond stokje, b.v. een steel van een oud kwastje. De bankjes worden op de plankjes vastge lijmd; 't stokje steunt op den grond, moet gemakkelijk in het klosgat kunnen draalen, terwijl het met moeite door de plankjes moet gaan, die je zoo noodig kunt vast lijmen. Schilder het heele draaimolentje netjes op. Leuk hè? Wat zullen de bewoners van je poppenhuis genieten van dit aardige spel letje! Leny Hartwijik Veel pleizier gehad deze week? En vielen de cadeaux ln den smaak? Dezen keer maak ik ook gauw een eind er aan! Rietje Fontein Je hebt mooie cadeaux gekregen, hoor. En leuk, dat die letters in het ringetje staan. Je ingezonden raadsel is aardig. Truida Overduyn Ik heb me het vestje even voorgesteld in al die kleuren, wat zal dat frisch staan. Je hebt het zeker druk met je huiswerk. Marietje Hoppenbrouwer Nog harte lijk gefeliciteerd, al komt dit achteraan. Nu ben je dan overgegaan naar de andere helft in onze raadselfamilie. Corrie van Weizen dat is knap van je, en alle vijf zijn goed. Jan de Graaff Jij vertelt steeds in teekeningen, daar houd ik van. Maar bij deze moet je me toch Iets uitleggen: ik meen, dat je hier een aardige voorstelling geeft met een vuurtoren? In dit geval leuk bedacht. En bedankt voor je raadsels. Jannie en Wouter van Kampenhout Al is het dan met tusschenpoozen, jullie brieven zijn toch welkom. In je vraag gaf je jezelf al goed antwoord. En je ziet het ook aan begin correspondentie. Leuk tee- keningetje Drietal Lam an Ik zal er aan denken boven de 2 nieuwe raadsels. Marietje, wat zul jij er keurig uitzien in je nieuwe stelletje. Paulus, jij leert zeker pas aard rijkskunde. Leuntje Koekebakker Ik vind het leuk te weten, dat Cobi een toekomstig raadsel nichtje is. Je trof het niet, den heelen Zondag in bed. Ben je nu weer in orde? Johanna Koekebakker Je vertelt me weer heel wat. Gelukkig, dat jij weer in orde bent. Jullie doen het om de beurt, lijkt het wel! En hoe keek Henkie zelf in zijn wagen? En over het laatste deel van je brief. zwijg ik. Goed? Maar ik las het met pleizier. Corrie Kuyt Jij bent dol op dien klei nen Henkde, geloof ik. Hij zal je ook haast als een zusje zien, je bent er zoo vaak. En je raadt goed! Ans Korswagen Ook welkom in onzen kring. Natuurlijk kan je brief zoo in mijn bus, zonder postzegel. En ik begrijp al, dat jij dol op zwemmen bent. Raadsels voor de krant mag Je insturen. Sary Akkerman Ja, het ls nu steeds echt „raadselweer". Ik denk, dat je nu meer tijd voor de kinderkrant hebt dan 's zomers. Marietje Prenen Je raadt goed. Bn je hebt dus nog meer pret in het vooruitziet Jannie van Biezen Wat een goed b richt over Moeder. Wensoh haar geluk m dezen vooruitgang, Ik hoop, dat het a door mag gaan. Je bent dan zeker al we druk aan het repeteeren voor het toonee stukje, gezellig voor je. Grietje de Graaf Prettig, dat je <x weer eens een briefje schrijft. Zoo'n club met elkaar is echt gezellig. En kunnen ju lie het zonder hulp klaarspelen met d kleertjes? Piet Eradus (H. de Vr.str.) Er is o< niet altijd wat te vertellen. Alleen ee hartelijken groet. Paul Hartman Bedankt voor je tw< raadsels, een voor den winter en een v« den zomer! Van Elly blijf ik goed op hoogte nu! Met eigennamen geeft de spe ling altijd twijfel; in dit geval zullen q ons daarom aan den inzender houden. Ietje Borgmeyer Jullie lijken w échte kaboutertjes: op paddestoelen zitte cn dan al die goede zorg voor de dierei Het zijn mooie lesjes in dierenverzorgin En zoo ga je van die dieren houden ook. Nel van der Bijl Er is er nog al eei een jarig in je omgeving, geloof ik. Nu, j zult er niets tegen hebben. Annie Schneider Van harte weikon Nu hoop ik maar. dat je steeds de oploi singen ook instuurt. Je raadt goed, nu wet ik jouw verjaardag ook meteen. Elsje is iel jonger dan jij, en Ineke weer jonger. Wa een keurig briefje schrijf je me. Dank voc je anekdote. Rina ter Wee - Dat trof verleden Woeru dag. En dank voor je mooie teekening. Koos Kromhout Prettig, dat je broe je te hulp kwam. nu hoor ik toch wat. E ik hoop, dat je intusschen weer opgeknaj bent. Ali Verschoor Ja, de storm heeft he< wat raadsels naar me toegewaaid dez week. Je ingezonden raadsel is me nk duidelijk. Chris Boei- Van harte beterschap. He laas heeft dit raadsel er pas ingestaan. Ans Nieuwenhuys Ik hoop, dat jenie meer behoeft te „huilen" van je verkoud heid? Jij raadt ook al goed. Heb je j neefje al eens in je arm mogen houden? Jack en Suze de Geus Hier is ook no alles goed. Jij smulde nog laat van de be schuit met muisjes. Annie van der Vos Prettige dag van dag en feliciteer Moeder o<\k. De sneeui heeft je weer teleurgesteld, hè. Loekie de la Bije Ben je nu weer naa school? Bedankt voor je ingezonden raad seis. Daar heb je je bést op gedaan. Me de gewone raadsels was je niet gelukki dezen keer. Truusje van Welzen Poppenkast val altijd in den smaak. Hester Slootweg Dat gaat prachtig o| school; ga zoo maar door. Prijna Slootweg Ja, wat krijgen w een groote familie, hè! Broertjes Honcoop Denk er aan: Joh 4 opl., Laurens 3. De eens be was fout. Bram Wiggers Was jij een rustbe waarder? En ging je dat goed af? Matthy van Leeuwen Bedankt voor y 2de raadsel, dat is geschikt. Hier is dan het eind. lik moest nu di antwoorden wel wat bekorten; er moe ook nog ruimte voor verhaaltjes overblijver in de kinderkrant! Denken jullie aan wat ik vroeg? Tot d< volgende week Allen hartelijk gegroet door jullie Raad seltante, Mevr. M. J. BOTERENBROOD. Keizer Wilhelm I was een uitstekend rul ter en hij was er, zelfs toen hy al 90 jaai oud was, nog altijd bijzonder op gesteld, te paard zijn troepen te inspecteeren. Hee vaak had hij hierover verschil van mee ning met zijn dokters, die hem niet wilden iaten gaan. En dan zei hij altijd: „WÜ niet eens meer naar zijn soldaten kan rij' den, is geen goed koning van Pruisen Maar eens, toen Wilhelm weer erustlf ziek was geweest, waagde een der dokten het op te merken; „Uwe majesteit moest vandaag liever per rijtuig naar de parade gaan. Zelfs Fre- dcrik de Groote heeft heel wat parades pti rijtuig bijgewoond". „Dat is heel wat anders!" riep de 90- jarlge keizer boos, „dat deed hij in de .val ste jaren van zijn leven!"

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 22