',efoede oplossingen )plossingen faarom zijn onze munten gekarteld CORRESPONDENTIE hi ma ontvangen van: lorry Dek, Bram Smits, Ria Smits. An- n de Kier, Emma de Groot, Hannie de kker, Suusje de Wekker, Jacques Val- itgoed, Cath. v. d. Walle, Trudy Blote, >21 itje van Strien, Bep Nieboer, Wim Nie- Rietje Brandt, Cobi Erades, Rietje eiftanen, Henny van Vliet, Jo Dreef, Arie nsom, Abraham Fakkel, Nico Verboom, rietje Verboom, Lydia Botermans, Tini Her, Janny van Groeningen, Bep van «idenberg, Greetje Brussee, Willy van n, Jaap Kruit, Annie Keyzer, Wim Key- Rletje Keyzer, Nanny Keyzer, Piet ;as, Jan Bronsbeek, Jo Drabbe, Ida Maria Graaf, Neeltje Kolderman, Beppie Cra- Lydia Optendrees, Carla Optendrees, ia Stikkelorum, Koosje Stikkelorum. a de Graaf, Loesje Arnoldus, Truus Ver- Rie Hartevelt, Janny Hartevelt, Co rtevelt, Prijna Hartevelt. Beppie Bouter, li Llndhout, Bennie de Bruin, Flora de Truusje Sluymer, Marie Brokaar, Joop outen, Annie Schouten, Nico Smit, Ida Lange, Annie van der Reyden, Cobie Henny Hoogstraten, Riekje Lee- ins, Elsje Boterenbrood, Annie Schipper, m Bekkering, Cor Bekkering, Jacobus der Valk, Gerrit van Egmond, Maria lekhoff, Piet J. Boogaarts. Bouwe Broers, alia Meinema, Nellie Melnema, Beppie Hen- Kees van Diggele, Jo Hooymeyer, Lies- an Driel, Ankle van Driel, Koos Krom- ut, Mientje de Water, Rina ter Wee, nie Schneider. Nel van der Bijl, Ietje Jgmeyer, Rite Mizée, Paul Hartman, Piet ^Jdus (H. de Vr.str.), Jan de Graaf, Griet- de Graaf, Annie van Katwijk. Greti Kips, nie van Biezen, Marietje Prenen, Sary ierman, Ans Korswagen, Corrie Kuyt, lanna Koekebakker, Leuntje Koekebak- Marietje Laman, Willem Laman, Paulus nan, Janny van Kampenhout, Wouter Kampenhout, Trieneke van Manen. Jan Graaff, Corrie van Weizen, Marietje ppenbrouwer. Truida Overduyn, Jannle Henk Fontein, Rietje Fontein, Leny ftwyk, Alida van der Holst, Nellie Kramp artje van Ommering, Geertje van Om- 'ocfring, Rietje de Nobel, Marianne Immink, lie Bekooy, Wim Betgen, Coba Verlind. Smittenaar, Trijntje van Schalk, Riete vo leer, Tootje Scheer, Meiske Mulder, Riet- Witte, Prijna Slootweg, Hester Slootweg, neusje van Weizen, Jannie de Neef, Mien- de Neef, Nellie de Neef, Jetje de Neef, k de Geus, Suze de Geus, Willy Corbijn Willenswaard, Annie van der Vos, Ans uwenhuys, Chris Boer, Ali Verschoor, m Wiggers, Matthy van Leeuwen. he der raadsels uit het vorige nummer. De laatste neemt de schaal met het el. Naaister. Blei, rog, voorn, zalm. Nergens, hooi wordt niet gemaaid. Amsterdam; ster, dam, mat. In het donker. Eigen haard is goud waard. Een zwaluw maakt nog geen zomer, kaal, Weenen, gom, geur, mak. zoet, zon, week. Heb je weieens opgemerkt, dat onze nten, kwartjes en dubbeltjes gekartelde Aden hebben en de guldens en rijks- ia ld ers een inscriptie om den rand? Hoe is men daar toch toe gekomen, zal vragen. Wel, de reden daarvan is, dat vroeger de die 't met de eerlijkheid zoo iuw niet namen, van iedere munt, die or hun vingers ging, een klein stukje af- «gen, het metaal (goud of zilver) lieten lten en het dan in een klompje ver- 'hten. Daarom zien ook sommige heel de munten, waarvan je wel eens afbeel- pgen hebt gezien, er zoo onregelmatig Om aan deze diefstal een eind te iken, is men op 't idee gekomen, de ui' unten te kartelen of van een inscriptie voorzien. Munten met stukjes eraf kun je dus een- wdi^ weigeren. ui iel c: Beste raadselnichtjes en -neefjes. Wat een massa brieven! Ik heb weer heel wat antwoordjes te geven straks. Eerst nog een vraag: Willem jullie er dezen keer zooveel mogelijk voor zorgen, dat de brie ven er Maandag zijn? Ik wil deze week graag een dag vroeger aan jullie brieven beginnen, en dus ook: een dag eerder er mee klaar zijn. De meesten zullen wel be grijpen waarom! En ik hoop dan ook op jullie medewerking te mogen rekenen. En dan nog iets voor de nichtjes en neefjes buiten Leiden: allereerst jullie blieven gaan natuurlijk nog wel mee, als ze Dinsdagochtend komen, maar ik heb liever Maandag. En verder: vergeet nooit den postzegel op je enveloppe! Let daar nog afzonderlijk op. vóór je den brief post. Ik kan natuurlijk niet telkens voor raad- selbrieven strafport gaan betalen. Dus: ongcfrankeerde brieven worden voortaan teruggezonden. Ik hoop echter, dat het niet noodig zal zijn. Houdt ook bij het gereed maken van je brief steeds in gedachten: Haastige spoed is zelden goed. Nu de vele brieven. Cobl Llndhout Ja, er is veel werk ge maakt van het feest bij jullie. En voor je vraag lees je maar goed hierboven; Woensdag wil ik graag klaar zijn! Beppie Bouter Niet veel te vertellen dezen keer, hè? Weer hartelijke groeten voor allen thuis. Viertal Hartevelt Prachtig, dat Jullie alles oplosten. Trouwens, dat is lang niet óe eerste keer bij jullie! Alleen bij no. 4 lieten jullie je foppen. Ik heb inderdaad veel te schrijven aan de Raadseljeugd. Maar ik. doe het graag. Bennie de Bruin Zeker, van dézen Woensdag meen ik wel iets te weten! En mocht jij afgeloopen Woensdag gezellig laat naar bed? En het blijft maar het zelfde mooie postpapier; wat een voorraad heb je daarvan gekregen! Bep en Wim Nieboer Nu heb je dan twee fijne dingen: een raadsel van jullie in de krant, en voortaan in de correspon dentie. Dank voor dit raadsel. Willie Legeer Denk er aan: je moet minstens 4 goede oplossingen hebben; je bent 11 jaar. dus behoort bij de grooteren. Dezen keer te weinig, jammer. Elk ge schikt raadsel krijgt een beurt, afwachten maar. Truus Verworst Weer alles goed, dat gaat best. Wat veel nichtjes! Loesje Arnoldus Hartelijk welkom. Met een beetje hulp voorloopig zal het best gaan. Meiske Mulder Jij hebt een goeden verjaardag In het vooruitzicht: op Zon dag, en dan al van te voren te weten van zoo n pracht-cadeauHoe gaat het met je zusje? Rietje Witte Vandaag dus feest bij jullie. Feliciteer Moeder van mij. En be dankt voor je aardig raadseltje. Mooi post papier krijg ik van je. Trijntje van Schalk Dan heb je het nog vlug klaargespeeld met je raadsels. Ik bof dan bij jouw mooie postpapier. Je raadsel is aardig. En hierbij krijg je dan een versje van mij: Voorzichtigheid is altijd goed. Denk eerst maar na Voordat je iets doet. Rie Smittenaar Je Opa heelt al een hoogen leeftijd bereikt. Dat gaf alweer een feestdag deze week. Is je rapport naar je zin? Coba Verlind Nee, dit is geen prettig bericht. Ik hoop, dat de tijd gauw omgaat voor je. Mag je wat doen op bed? Wim Betgen Dat overkomt den beste. Een echt boeiend boek doet ook alles om je heen vergeten, nietwaar? Annie Bekooy Nu, wie weet, kun jij dan later niet mijn opvolgster worden! In elk geval heeft dit nog wel enkele jaartjes den tijd. Maar ik merk, hoe je met mij meeleeft Marianne Immink Nee, je moet maar niet meer buiten komen dan noodig is met dien guren wind. Rietje de Nobel lk zou. dien zucht van verlichting van Moeder ook zuchten na een verhuizing. Je anekdote is aan de beurt. Alida Stikkelorum Het is een aardige gedachte voor elk schoolkind, ook iets te hebben bijgedragen aan een klok voor het carillon van het Raadhuis. Het blauwe kaartje zag ik ook. Hieronder voor Koosje. Koosje Stikkelorum Nij krijg jij ook een antwoord aan jou alleen, nu je mij een „heuschen" brief hebt geschreven. Ik vind het al keurig voor een jongen, die pas zoo kort op school Is, en ik ben er echt blij mee. Lydla en Carla Optendrees Is de poppengarderobe klaargekomen? En ik hoop, dat met 1 Maart het heele raadsel- kringetje bij jullie een klas onschuift. Beppie Crama. Altijd je leeftijd onder de raadsels. Dank voor de nieuwe het laatste is wel heel bekend. En dan je beurt maar afwachten, ik heb nog veel raadsels. 1 Maart wordt dan de groote dae voor je broertje! Neeltje Kolderman Nu bedankt voor raadsel met oplossing. En Rietic van Str. is er al bij gekomen. Jo Drabbe Je rapport vind ik heel mooi; daar kun je tevreden over zijn. Ja, er wordt heel wat „gezwierd" op den Sin gel. Als je maar oppast met het verkeer! En jij zorgt ook goed voor mijn raadsel- voorraad: deze twee gaan er weer bij. Jan Bronsgeest Dat Is best zoo. En voor je Grootmoeder meteen ge?»llig als je er eiken Zaterdag komt. Jaap Kruit Nu behoor je dus bij de grooteren. Wat heb jij weer veel gekregen! En je houdt van vliegen in de lucht en over den weg, lijkt me zoo. Hennie Legeer Ik geloof graag, dat het „bussen" eiken dag zeer naar je zin is, en dan nogal vier keer! Dus een klaver blad van drie bij jullie. Helaas 1 ""'nssing fout, jammer! Bep van Woudenberg Hartelijk wel kom. Gezellig, dat je mee komt doen. Je verwent me direct met een snoezig oost- papiertje. En. links of rechts geschreven, je brief was heel duidelijk. Tini Seriier Heel veel plezier van avond. en doe maar goed je best Aan je raadsel zal ik denken, maar ik kan niets beloven. Je miniatuur-post?"'--' - voor mij wat nieuws. Lydia Botermans En jii alyas' De- dankt: je bent er vroeg bij. Ja. ie moest je vaak schrap zetten tegen Ja" r'"" Wind dcz6 wggk. Marietje Verboom Mooi postpapier, hoor, en je bloemenplaatje komt er goed op uit. Ik kriig van jou een plaatje, jij van mij een versje. Wie steeds op een ander steunt. Komt vast achteraan; Wil je blagen met je werk. Pak 't dan zelf flink aan' Nico Verboom Wat keurig neb jij ge- teekend! Ben je altijd zoo'n teekenaar? Dit is natuurlijk even welkom als een 'ange brief. Abraham Fakkel Dat trof je verleden Zondag, Juist zulk mooi weer voor een lange wandeling Heel wat verjaarfeesten In deze maand. Arie Samsom Ik begrijp, dat je niet met opzet je naam vergat. VooTtaan maar extra goed er op letten. Jo.Dreef Heel hartelijk welkom, als raadselnichtje, en als vriendin van de an dere Jo. Wat veel overeenkomsten tusschen jullie! Natuurlijk is een gewoon velletje papier ook best. En kom je in het zwem men ook overeen met je vriendin? Bedankt voor je raadsel. Henny van Vliet Een waardevol ca deau van je Moeder en Vader. Tevens grap pig; je kunt het als raadsel aan een an der opgeven: „ik kan het niet laten zien, en ik heb er toch het heele jaar vat aan" En bedankt voor jouw raadsel Rietje Pielanen Wat gezellig, je eigen- gebreide sokjes te kunnen dragen. Maar eerst moeten ze zeker op den Ouderavond prijken. Cobi Erades Ik zie: bij Peter Pech had jij pech, je moest van hem weg. Je komt dus al tijd te kort. Rietje Brandt En, is het niet meege vallen met de repetities? Dat geloot ik ze ker. Je mag me steeds over Eilie vertel len: ik hoor graag over haar. Rietje van Strien Ook welkom. En vie is de oudste van jullie viertjes? Antoon de Kier Neen geen vernaal- tjes of rijmpjes, wel anekdoten en raacjsels Deze anekdote heeft al eens in d" Krant gestaan. Hannie de Wekker. Dat was een dubbele verrassing voor me In je brief: eerst een mooi plaatje te vinden, en dan gaf dit me zoo'n prettig schoolbericht over je! Flink, hoor. Jullie waren leuk gekleed, als ver- geet-mij-nietjes, blauw bloempje met groen

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 21