LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 19 Februari 1938 gemengd nieuws Q&un K&eumajtisc&e pijnen mee\, dank Togal rechtzaken burgerlijke stand van leiden VISSCHERIJ-BERKHTEN buitenlandsch gemengd. Persil blijft steeds Persil! De prijs kan nimmer zakken De prijs staat in verband Met den inhoud van de pakken...1 vergaande nonchalance van een ambtenaar. lasch met f. 9000 in tramwagen achtergelaten. Ons kwam een staaltje van vérgaande nonchalance teir oore dat zich eergisteren Lett afgespeeld ln een tramwagen van de HTM doch dat dank zij de eerlijkheid Sm een dienstdoenden beambte toch nog wn gelukkigen afloop heeft gehad, aldus schrijft de Nieuwe Haagsche Crt. In een wagen van lijn 13. die om 11 uur 58 van het elndpunt-Hoefkade was .ver trokken en wegens de drukte om dezen tijd extra was ingelegd, ontdekte de conducteur H Oosenbruz een oude actetasoh, die tot rijn groote verbazinig de rectpissen bevatte van 13 aandeelen welke tezamen een bedrag van circa f.9000 vertegenwoordigden. Zij betroffen 8 aandeelen van f. 1000. zoomede nog enkele van f. 500 en f. 100. Bovendien bevatte de tasch nog f. 131 aan contanten. Zoo gauw de conducteur daartoe ln de gelegenheid was hij kon zijn dienst na tuurlij* niet in den steek laten vervoegde hij zich bij den chef van de remise aan de Frans Halsstraat, alwaar dereefliike voor werpen voorlooplg behooren te worden ge deponeerd. Hij vernam toen, dat zich kort te voren al iemand aan de remise had ver voegd die had meegedeeld de tasch te hebben verloren. Daar het ditmaal om zulk een groot bedrag ging verzocht de chef den conducteur zich naar het Hoofdkantoor in het Bezuidenhout te begeven. Hier kon joden vastgesteld dat de persoon, die zich i de Frans Halsstraat had gemeld. Inder daad de verliezer was. Het bleek een amb tenaar te zijn van het Kabinet der Konin gin. die ibli Heldring en Pierson bepaalde transacties had verricht. Toen was nog slechts zijn handteekening noodlg en de taak was weer gezond. Bil informatie bleek ons nog dat eenige Jaren terug ook een actetasch in een traim. vlagen is gevonden. Die bevatte ongeveer 1.6000 aan bankpapier. Dergelijke vondsten tehooren echter tot de zeldzaamheden. Bij Apothekers en Drogisten vanaf 80 ct. per flacon O.B. 6371 (Ingez. Med.) paarden op hol geslagen. Voerman gedood. Terwijl de landbouwer KI. Dunnink udt Staphorst (O.) met een met twee paarden bespannen wagen huiswaarts reed, sloegen de dieren eensklaps op hol. De voerman trachtte zc weer in bedwang te krijgen, doch viel bij de pogingen, welke hij daar toe aanwendde van den wagen. Hij kwam onder de wielen terecht en werd over (enige honderden meters meegesleurd. In deemiswekkenden toestand werd de man mr Zwolle overgebracht, waar hij gister middag. zonder tot bewustzijn te zijn ge- Tomen in het Sophia-Ziekenhuis is over- Men. [overleden zwerver liet ruim f. 1800 na. In het R.K. Ziekenhuis te Raalte is een Server overleden, een zekere K., die, voor- dat hij werd opgenomen, bij een boer uit it omgeving een kistje ln bewaring had ifgegeven. Toen dit, na 's mans overlijden, wd onderzocht, bleek het f. 1875 aan geld I te bevatten. POLITIERECHTER TE HAARLEM, Diefstal van anthraciet. Voor den Haarlem.sehen Politierechter stond terecht de oneervol ontslagen con cierge der UL O., school te Aalsmeer, de 52-jarige K T. verdacht van diefstal van eenige zakken anthraciet uit den kelder der school. Een over verdachte uitgebracht reclasseeringsrapport luidde niet ongun stig en adviseerde tot een voorwaardelijke straf. De officier van justitie kon zich hiermede vereeriigen en eischte 3 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 laar en onder toeeicht- stelling van het Leger des Heils. De politie rechter veroordeelde overeenkomstig den eisch. Mishandeling. De 48-jarige bloemist J. G. uit Hillegom ston/d terecht wegens mishandeling van dep naaimachinehandelaar J. P. eveneens uit. Hillegom. die voor verd. een reparatie aan een naaimachine had verricht. Toen P. zijn loon bij G. ging halen had verdachte geweigerd te betalen en sloeg verdachte De officier van luistitie eischt f. 3 subs. 1 dag hechtenis. Overeenkomstig den eisch werd verdachte veroordeeld. kantongerecht te alphen. Verkeersovertreding. J. M uit Winssen had in November in den Hoorn te Alphen met een door hem bestuurde tractor een stilstaande auto aan. gereden die daardoor zwaar werd bescha digd. evenals één der daar staande huizen beschadigd. De verd. weid veroordeeld tot een geldboete van f. 10 subs 8 dagen en tot betaling der civiele vordering aan den vrachtautobestuurder ten bedrage van f. 26.75. Ze moesten balans maken. De winkelier H. A. C. W. had een tweetal winkeljuffrouwen later dan den aange geven tijd laten werken. De verbalisant had de dames omstreeks kwart voor twaalf uit zijn winkel zien komen. Verbalisant A. k. bevestigde dit en deelde mede. dat voor de ruiten der winkeldeur een karpet hing, kortom men kon niet in den winkel kijken. De ambtenaar wees verdachte erop, dat hij reeds meer is veroordeeld. Verdachte voerde aan dat het balanstijd was en dat de dames tot halfelf hadden gewerkt. De genoemde versperring was zi. volgens de voorstelling van verbalisant overdreven. De ambtenaar gaf verdachte een waarschuwing daar verdere herhaling zal lelden tot hechtenis. Thans vorderde hij een straf van 2 geldboeten van f. subs 2x5 dagen; veroordeeling conform. Geen voorzorgsmaatregelen. v. d. Z. en B. hadden gezamenlijk bij donker weer een ijzeren plaat over den weg gedragen, zonder de noodige voorzich tigheidsmaatregelen in acht te nemen voor het verkeer. De minderjarige de Br, was hierdoor met zijn rijwiel komen te vallen en zoodanig verwond dat hij 10 dagen in het ziekenhuis te Leiden moest worden opgenomen. Verdachten beriepen er zich op de Br, niet te hebben gezien en meenden als tewerkgestelden hiervoor toch niet ver antwoordelijk te kunnen worden gesteld Ambtenaar en kantonrechter brachten hen bii. dat dit wel zoo is. De vader der minder, jarige stelde zich civiele partij en vorderde een schade van plm. f. 28. De ambtenaar en kantonrechter hielden rekening met het feit. dat veTdachten werkmenschen ziin en veroordeelden hen tot een kleine boete doch toewijzing der civiele vordering aan de benadeelde party. Vuurwapenwet. W. de Gr. uitZevenhoven werd wegens overtreding der vuurwapenwet. het loopen met een jachtgeweer, zonder vergunning veroordeeld tot f. 15 subs. 10 dagen met verbeurdverklaring van heft inbeslaggeno- men geweer en vernietiging der patronen: J. de G uit Bodegraven voor het in voorraad hebben van een revolver en patronen, werd veroordeeld tot 2 x f. 12 suibs. 2x6 dagen. Water bij de melk. In de melk van den handelaar J. L was 13 °/o water aangetroffen. Verd, beweerde van een en ander absoluut onwetend te zijn. Het eenige kon zijn dat wat water was achtergebleven by het naspoelen der bus sen voor hy ging melken. Van opzet was geen spraken. De ambtenaar geloofde hier van niet veel en bracht naar voren dat voor ieder procent meestal f. 10 boete wordt gevraagd. Gelet op zijn omstandigheden vorderde hil thans f.75 subs. 30 dagen; veroordeeling f. 60 subs. 10 dagen. de zaak ter beek te naarden. De officier van justitie steil onderzoek in of veehouder meineed pleegde. Donderdag j.l. is voor den centralen raad van beroep de zaak behandeld van dien door het gemeentebestuur van Naarden ontslagen veearts H. ter Beek. Tijdens die behandeling heeft de veehou. der Keyer verklaard, dat hij door een Naardenschen wethouder was overgehaald om den heer Ter Beek te verleiden tot het uiten van beschuldigingen aan het adres van het gemeentebestuur van Naarden. In de gisteren gehouden raadszitting te Naarden verklaarde de betrokken wethou der. dat de verklaringen van den veehouder onwaar zyn. Gisteren hebben de burgemeester van Naarden, de heer Boddiens Hosang, de ge meentesecretaris de heer Visser en de wet. houdar Kuyer een onderhoud gehad met. den officier van justitie mr. dr. J. A. van Thiel te Amsterdam. Deze heeft besloten een strafrechtelijk onderzoek in te stellen naar de vraag of de veehouder voor den centralen Taad van beroep wellicht een meineedige verklaring heeft af'elcd DE TREILVISSCHERIJ. (Van onzen Visscherij-medewerker). De trellvlsscherij heeft de laatste weken wel veel te lijden van het slechte weer. Vooral de loggers met kleinere motoren hebben het soms zwaar te verduren. Dagen achtereen kan som- tUds niet gevischt worden en wanneer het vis- schen nog mogelyk is loopt men door den zoo- genaamden „open grond" het risico vast te loo pen en het net te verliezen. De vischprijzen biyven wel goed op peil. doch het ls maar zeer weinig wat de loggers oplossen. De besommingen zyn dan ook voor de meeste loggers ln de afgeloopen week onvoldoende ge weest. De grootere motorloggers maakten het wat beter, doch de besommingen, zooals wij die de vorige maand gewend waren, worden toch niet gehaald. Het. was een verrassing deze week te verne men, dat de gemeenteraad van Katwijk thans plannen ontwerpt voor het graven van een havenkom, Het ls te hopen, dat de plannen spoedig verwezenlijkt zullen worden. Voor Katwjjk zal het graven van een haven groote voordeelen opleveren. Veel werk. dat thans te IJmuiden geschiedt zal dan paar Kat wijk verplaatst worden. In het plan wordt reeds rekening gehouden met het bouwen van een scheepshelling, hierdoor zullen in de toekomst alle voorkomende reparaties aan schip en motor hier kunnen plaats vinden. Voor de bemannin gen van de schepen zal het eveneens groote voordeelen opleveren, daar dan het klaarmaken van de schepen te Katwijk kan geschieden en men in dat geval wat langer thuis kan zijn, dan wanneer deze werkzaamheden te IJmui den gebeuren. De Commissie ter Bevordering van liet Visch- verbrulk ln Nederland is den laatsten tijd in volle actie. Eenigen tijd geleden vond een radlo-uit- zendlng plaats, en in de afgeloopen week hield de Commissie een propaganda-avond te Vlaar- dlngen. Zoo gaat het met de propaganda voor het vischverbruik den goeden kant op. De Commissie ter Bevordering van het Visch verbruik, die onlangs een eigen kantoor in den RUksvisclihal te IJmuiden geopend heeft, ver dient zeker aller steun. BRAND IN kapperszaak te alkmaar Te 't Zand (N.H.) ontstond gistermorgen tengevolge van een ongeval met de petro leumkachel brand ln de kaipperszaaJk van 4en heer Mey.er aldaar. De zaak en het Konhuls gingen ln de vlammen op. De tandweer, die eerst laat ter plaatse ver- Jmeen, moest zich bepalen tot het nat Jouden van belendende perceelen, Verve- «rinz dekt de schade. Hbld. ken-en-twintig personen door lawine bedolven. Gemeld wordt, dat op Moermansk •Noord-Rusland) 21 personen door een la ffere zijn bedolven. De sneeuwmassa was van de Koeldswomkoer-berg omlaag geko- "kn op een mijnwerkersdorp. De myn werd Vernield. Boven het geheele gebied woeden thans ®eeuwstormen. Verscheiden bedrijven wor den door lawines bedreigd. Clinge Doorenbos, DE AFGELOOPEN WEEK TE IJMUIDEN. (Van onzen correspondent). Het was Maandag weer een drukke dag In den afslag, want behalve de 13 Noordzee- en kustbooten en de 30 loggers was er nog de Alk maar met 1800 kisten visch uit de Barentszee. De markt was dien dag overvoerd met kabel jauw. Vooral de Moray Firth had voor een over- vloedigen aanvoer gezorgd en het gevolg hier van was, dat de Alkmaar weinig geld voor haar kabeljauw maakte. Wanneer er niet zooveel con currentie was geweest zou deze trawler zeker f. 10.000 besomd hebben, maar de vele varkens hebben de spoeling dun gemaakt. De schelvisch bracht nog veel geld op en als we deze hooge prijzen in aanmerking nemen, dan komen we tot de conclusie, dat er met. deze visch in ons land nog wel wat te bereiken is. Ze zag er ech ter onooglijk uit. Er werden prachtige reizen gemaakt, want de visch was zeer duur en de vangsten vielen on danks dat vele trawlers slecht weer hebben ge had, niet tegen. Dit laatste geldt vooral de boo ten uit de Moray, ^Firth die prachtige vangsten kabeljauw hadden. De Schoorl had er 4000, wairvan er maar liefst 2000 in één trek gevan gen waren. De opvarenden van de booten, die in de Moray Firth hadden gevischt, hebben heel veel verval gehad (lever- en kuitgeld), want zulke groote kabeljauwvangsten leveren heel yat lever en kuit op. Een der booten had voor meer dan f. 600 van dit goedje, zoodat elke opvarende, van schipper tot kok. ongeveer f.60 voor zijn portie had. Behalve de Alkmaar waren er nog 11 boo ten die meer dan 3000 gld. besomden. Er kwamen 32 trawlers en 65 loggers binnen en onder deze laatste waren nog tien Scheve- ningers. zoodat niet alle Scheveningsche reeders zich door de duurte van de stookolie hebben laten afschrikken. Met belangstelling zién we in IJmuiden de komst van de nieuwe booten van de Vem, de Delft en de Haarlem tegemoet. Het zullen zeker mooie schepen zijn. En wanneer ze binnen zijn en we onze nieuwsgierigheid te dien opzichte bevredigd hebben, zijn we nieuwsgierig naar het doel waarvoor de schepen gebruikt worden. Voor de Visschei-y, dat is natuurlijk, maar voor welke? 6380 (Ingez. Med.) iuchtmijnen, een nieuw wapen tegen oorlogsschepen. iA6n militaire uitvinder ln Amerika, "ster Barlow genaamd, heeft voor de "mne-coinmlssie uit het Huis van Afge- ■aatxiyrden een beschrijving gegeven van l" Jp™ soort luchtaanval, namelijk met lïïï? mijnen", waartegen aan de opper- riin vareiMie oorlogsschepen machteloos Barlow heeft verklaard, dat het mogelyk «nn van een hoogte van meer dan ondom doeltreffende aanvallen te Hii vnoeJ?ei\.°D soorten oorlogsschepen. miinpn no* aan toe' dat de lucht" tot 1 i S?n soortgelijke verhouding staan mijnïl ÜS boven het water als de zee- ZoJ. K- r de oppervlakte. aanvaiSnenk1ort z,ullen omtrent dit nieuwe Sen Ü1 h€t openbaar mededeelin. Dlannpn - gedaan. De desbetreffende is evenly ans beschikbaar. Het wapen tran^nJfou gebruiken tegen troepen- -portschepen en ravitailleert ngsschepsn. overstroomingen op NIEUW-ZEELAND. ZeeWj de£ hevigen regenval op Nieuw- oevers „ifde Kopoeawhara buiten zijn ^roominof uen' waarvan groote over- *eftlierip«n §evolS zlJn. Een kamp van ^tsnrvitnL aan den aanleg van een kt 2eh^egrNWerkten' werd vernield. In j Water- °ost.en staat het land onder i ^ögen w f?n z^n beschadigd en verbin- 031 het oken- Negen menschen zijn achtn gekomen, terwijl men vreest, tien zijn verm*sten eveneens omgeko- GEBOREN: Redmer Anne, z. van H. Hogervorst en A. H. Visser; Neeltje Wilhelmina, d. van G. Tromp en T. Ouwerkerk; Cornells Hendrikus, z. van A. S. Wolvers en M. Borst; Hendrik, z. van W. v. d. Plas en A. Koning; Willem, z. van A. Ver hoef en C. M. Edeling; Hendrik, z. van J. Rijs wijk en M. v. Donk; Cornells, z. van F. J. Smit en A. Breebaart; Adriana Isabella Hen- drica. d. van L. P. Leune en J. Lof; Arnoldus, z. van A. Ouwerkerk en J. Nievaart; Cornells Johanes, z. van W. J. Geeve en J. v. Hooidonk. ONDERTROUWD: W. Pijnakker, jm., 25 jaar en S. S. Kok. Jd. 26 Jaar; H. Lasschuijt. jm. 25 jaar en W. Onder water, jd.. 21 jaar; J. H. Weeda, jm. 25 jaar en A. Koets, jd. 19 jaar. OVERLEDEN: C. E. Stol-v. Kampen, vrouw, 53 jaar; J. M. v. d. Aart-v. Bezu, vrouw, 65 jaar. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 19 Febr. Tarbot f. 1,40—1,14 p. Kg.; Tong f. 1,30—1,00 id.; Griet f. 38—16 per 50 Kg.; Groote schol f. 16.50—14 id.; Middel schol f. 21—17,50 id.: Zetschol f. 29—19 id.; Kleine schol f. 24,50—7 ld.; Bot f. 8,20—4 id.; Schar f. 7,50—6 id.; KI. gul f. 97,50 id.; Wijting f. 51 id.; Kabeljauw f. 3513.50 p. 125 Kg.; Leng f. 1,70 per stuk. Aan den afslag 2 trawlers: IJM 179 met f. 1500; IJM 114 met f. 1510; 7 loggers met versche visch: RO 1 met f. 790; IJM 204 met f. 360; KW 48 met f. 490; KW 75 met f. 470; KW 135 met f. 780; KW 39 met f. 1240; KW 65 met f. 19. de hulp voor papanin. De „Moerman" op vijf mijl van Papanin's kamp. De kapitein van den ijsbreker „Moer man" meldt, dat zijn schip gisteren, in Noord-Westelijke richting stoomend, in het pakijs geraakt is. dat het kamp van Papa- nin omgeeft. Het kamp zelf, dat vijf mijl naar het Westen verwijderd ligt. is goed zichtbaar. Met een verrekijker is de Sovjet- vlag te zien, die boven het kamp waait. De overwinteraars hebben radio-telegrafisch aan de „Moerman" medegedeeld, dat zij den ijsbreker eveneens goed kunnen zien. Ook de „Tajmir" meldde door het dikke ijs goed vooruit te komen. Allen bewonder den daar de kalmte en koelbloedigheid der geleerden, die op het overgebleven stuk ijsschots hun wetenschappelijke waarne mingen normaal voortzetten, VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt. „Ewald" IJm. 48. 180 m. gul; 10 m. platvisch; 10 m. varia. Totaal 200 manden en 2300 st. IJskabeljauw en 380 st. stijve kabeljauw. „Catharina Duyon" IJm. 60. 200 m. gul; 20 m. braadschelvisch; 18 m. platvisch; 30 m. kool- vLsch. Totaal 268 manden en 2700 st. IJskabel jauw en 400 st. stijve kabeljauw. „Beatrix" IJm. 118. 14 m. tong tarbot; 18 m. gr. schol; 25 m. kl. schol; 35 m. varia. Totaal 92 manden. ..Sumatra" IJm. 253. 15 m. tarbot: 40 m. plat visch; 25 m. varia. Totaal 80 manden en 800 st. IJskabeljauw; 400 st. stijve kabeljauw. „Gerberdina Johanna" IJm. 38. 85 m. schel visch; 270 m. braadschel visch; 50 m. gul; 270 m. koolvisch; 10 m. hake; 80 m. poon en rog; 15 m. haai. Totaal 830 manden en 80 st. stijve kabeljauw. „Witte Zee" IJm. 167. 90 m. schelvisch; 80 m. braadschelvisch; 150 m. bl. koolvisch en gul; 60 m. wijting 5 m. diversen. Totaal 385 manden, 100 st. stijve kabeljauw en 40 st. leng „Voorwaarts" IJM 83. Vangst onbekend. „En Avant" IJm. 8. 65 m. schelvisch: 70 m. braadschelvisch: 130 m. gul en bl. koolvisch; 40 m. wfjting; 15 m. radio; 5 m. zw. koolvisch; 5 m. platvisch; 5 m. diversen. Totaal 325 m. en 170 st. stijve kabeljauw. VOOR ZONDAG 20 FEBRUARI. Hilversum 1875 en 415.5 M. 8.55 VARA 12.00 AVRO, 5.00 VPRO, 5.30 VARA. 6.30 VPRO. 8.0012.00 AVRO. 8.55 Gram.muziek 9.00 Voetbalnieuws 9.05 Tuinbouwpraatje 9.30 Gram.muziek 9.40 Causerie „Van Staat en Maatschappij" 10.00 Pianovoordracht 10.40 Declamatie en Gram.muziek 11.00 Es- meralda-Septet en solisten 12.00 Het woord van de week 12.05 Aeolian-Orkest en solist 1.00 Gram.muziek 1.30 Causerie „Wat iedere Nederlander van de Overzeesche Gewesten moet weten" 1.50 Gram.muziek 2.00 Boek bespreking 2.30 Concertgebouw-orkest en solisten 4.15 AVRO-Dansorkest 4.45 Gra- mofoonmuziek en Sportnieuws ANP. 5.00 Causerie „Gesprekken met luisteraars" 5.30 Voor de kinderen 6.00 Sportuitzending 6.15 Sportnieuws ANP.. Gram.muziek 6.30 Causerie „Een nieuw begin" 6.40 Wijdings woord 7.00 Nederduitsch Hervormde Kerk dienst 8.00 Berichten ANP., Mededeelingen. Gram.muziek 8.20 Omroeporkest en solist 8.55 Radiojournaal 9.10 Matrozenkoor 9.30 Gram.muziek 10.00 Cabaretprogramma 11.00 Berichten ANP., hierna: Pianovoor dracht 11.30 Gram.muziek 11.45—12.00 Or gelspel. Hilversum II. 301, 5 M. 8.30 KRO., 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 5 00 NCRV, 7.45—11.00 KRO. 8.30: Morgenwijding 9.30 Geref. Kerk dienst. Na afloop: Gewijde muziek (gr.-pl.) 12.15 KRO-orkest (Om 1.00 Boekbespreking) 2.00 Godsdienstonderricht voor ouderen 2.30 Gram.muziek 4.05 Causerie „Leven en streven van onze troepen in de Buitengewesten" (gr.- pl.) 4.30: Ziekenhalfuurtje 4.55 Sport nieuws 5.00 Gewijde muziek (gr.pl.) 5.20 Nederduitsch Hervormde Kerkdienst. Na afloop Orgelconcert 7.45 Sportnieuws 7.50 Cau serie „Handelsonderwijs en -examen voor de vestiglngseischen" 8.10 Berichten ANP., Me dedeelingen 8.25 Gram.muziek 8.30 KRO- Orkest, KRO-Melodisten en solisten 9.30 Gr.- muziek 9.45 KRO-orkest en de „Twinkling Three" 10.30 Berichten ANP. 10.40—11.00 Epiloog. Droitwich, 1500 M. 12.45 BBC-Harmonie- Orkest en solist 1.50 Het Ralph Elman Sextet 2.20 Voor tuinliefhebbers 2.40 Falkman en zijn Apachen-Band 3.20 BBC-Orkest en so liste 4.20 Religieuze causerie 4.40 Gram. muziek 5.20 „The Franciscans", causerie 5.40 Isidore Schwiller en zijn -Strijksextet 6.20 Filmpraatje 6.35 Radiotooneel 7.05 Het Griller-Strijkkwartet en solisten 8.20 Kerkdienst 9.05 Liefdadigheidsoproep 9.10 Berichten 9.25 Het Leslie Bridge water-Kwin tet 10.05 Radiotooneel 10.50 Epiloog. Radio-Paris, 1648 M. 8.10 en 11.25 Gram. muziek 11.35 Accordeonmuziek 11.50 Or gelconcert 12.40 Gewijde muziek (gr.pl.) 12.50 Visciano-Orkest (Om 1.50 Zang) 3.20 Max Francy's orkest 3.50 Chansons 5.05 Lamoureux Orkest 8.35 Zang 8.50 „Le Tasse". opera 11.20—1.20 Jo Bouillon's Orkest. Keulen, 456 M. 5.20 Havenconcert 7.35 Orgelconcert 8.50 Gram.muaiek 10.10 Het Moyse-Trio 11.20 Omroeporkest en solist 12.25 Omroeporkest 1.20 Amusementssextet 3.20 Omroeporkest en Waldemar Hass' orkest 6.25 Meisjeskoorconcert 7.05 „Eine Nacht in Venedig", operette 9.5011.20 Otto Kerm- bach en Heinz Wehner en hun orkesten. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 9.25 Gram. muziek 10.50 Orgelconcert en Gram.platen 11.20 Kwartet „Pro Nova" 12.20 Gram. muziek 12.50 en 1.30 Omroepkleinorkest 2.35 Gram.muziek 3.05 Pianovoordracht 3.35 Cabaretprogramma 4.20: Omroepsalon- orkest 5.35 Gram.muziek 6.20 Radiotooneel 6.50 Gram.muziek 7.20 Zang 8.20 Om- roepsymphonie-orkest en solisten (Om 9.05 Re portage» 10.30 Frank Temmerman's orkest 11.35—12.20 Dansmuziek (gr.pl.). 484 M.: 9.22 Gram.muziek 10.20 Orgelspel 10.50 Pianovoordracht 11.05 Ch. Kouznet- zoff's orkest 11.20 Gram.muziek 11.25 Ver volg concert 11.35 Zang 11.50 en 12.10 Marceau Burton's ensemble 12.20 Gram.muz. 12.50 en 1.30 Ed. Loiseau's orkest 2.20— 2.35 en 2.50 Omroepsalonorkest ?*10 Gram. muziek 3.20 Conservatorium-Orkest (In de pauze: Gram.muziek) 5.20 Gram.muziek 5.30 Radiotooneel 7.35: Gram.muziek 8.20 „Samson et Dalila opera 11.00 Gram. muziek 11.20—12.20 Fud Candrix' orkest. Deutschlandsender, 1571 M. 7.20 Omroep orkest en solisten 9.20 Berichten 9.50 12.15 Otto Kermbach en Heinz Wehner met hun orkesten (Om 10.05 Weerbericht. Om' 10.30 Sportreportage). VOOR MAANDAG 21 FEBRUARI. Hilversum I, 1875 en 415.5 M. Algemeen programma, verzorgd door de AVRO. 8.00 Gram.platen 10.00 Morgenwijding 10.15 Gram.platen 10.30 Trioconcert en soliste (In de pauze: Declamatie) 12.15 Gram.-platcn 1 15 Kovacs Lajos-orkest en de Singing Babies (Gr.-opn.) 2.00 Omroeporkest en soliste (In de pauze: Declamatie) 4.30 Muzikale cau serie (met gr.pl.) 5.30 Orgel, viool en zang 6.30 AVRO-Dansorkest 7.05 Pianovoor dracht 7.35 ..Amerika en zijn menschen door de oogen van een vrouw", causerie 8.00: Be richten ANP., Mededeelingen 8.15 Concert gebouw-orkest 9-15 Radiotooneel 10.30 Gramofoonplaten 11.00 Berichten ANP., hierna tot 12.00: Dansmuziek (gr.pl.). Hilversum II. 301,5 M. NCRV-Uitzending 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek (gr.pl.) 8.30 Gram.platen 9.30 Gelukwen- schen 9.45 Gram.platen, Morgendienst 11.00 Christelijke lectuur 11.30 Gram.platen 12.00 Berichten 12.15 Gram.platen 12.30 NCRV-Salonorkest en solisten Gfi de pauze: Gram.muziek 2.00 Voor de scholen 2.35 Gram.platen 3.00 Causerie „Wat de pot schaft" 3.30 Gram.platen 4.00 Bijbel lezing 5.00 Gram.platen 5.15 Kinderuur 6.15 Gram.platen 6.30 Vragenuur 7.0.0 Be richten 7.15 Vervolg vragenuur 7.45 Re portage. eventueel Gram.muziek 8.00 Be richten ANP. herhaling SOS-Berichten, Sport nieuws 8.15 Samenkomst van het Leger des Heils 9.15 Gram.muziek 9.30 Causerie „Om de ronde tafel" 10.05 Berichten ANP 10.10 Hartvelt-kwintet 10.45 Gymnastiekles 11.00 Vervolg kwartetconcert 11.2012.00 Gram.platen. Hierna: Schriftlezing. Droitwich, 1500 M. 11.055 Gram.muziek 11.35—11.50 „Home is like that", causerie 12.05 Gram.muziek 12.20 „An outline of church history", lezing 12.45 BBC-Weisorkest 1.20: Gram.muziek 1.502.20 Orgelconcert 3.203.55 Arthur Salisbury's orkest 4.20 Orgelspel 4.50 Gram.muziek 5.20 Pianosoli en -duetten 5.40 Reg. King's orkest 6.20 Berichten 6.40 Gram.muziek 6.50 Muzikale causerie 7.20 Variété-progTamma 8.20 „The documentary film", dialoog 8.50 Radio tooneel 9.20 Berichten 9.40 Buitenlandsch overzicht 9.55 Toespraak 10.10 Bariton en viool 11.15 Declamatie 11.35 Michael Flome en zijn Band 11.5012.20 Gram.muziek. Radio-Paris, 1648 M. 7.50, 8.55 en 10.40 Gra- mofoonmuziek 12.20 Pascal-orkest (Om 1.50 Zang) 3.05 Pianovoordracht 3.20 en 4.20 Zang 4.35 Pianovoordracht 5.20 Bailly- orkest 8.35 Zang 8.50 Symphonieconcert en solisten. Hierna ..Vénitienne", operette 10.50 Gram.platen. Keulen, 456 M. 5.50 Het Rhein-Mainische Landesorkest 7.50 Amusementssextet 11.20 Nedersaksisch symphonie-orkest en solist 1.35 Schrammelensemble 3.20 Westmark- orkest Aken 5.40 Omroepkoor en blazers 6.30 Gram.platen 7.20 Carnavalsprogram ma 8.20 Westduitsch weekoverzicht 8.40 Gram.platen 9.5011.20 Omroeporkest, vroo- lijk instrumentaal kwartet en vocaal sextet. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. muziek 12.50 en 1.30 Omroepsalonorkest 1.502.20 Gram.platen 5.20 Omroepsalonork. 6.50, 7.20 en 8.20 Gram.muziek 9.20 Natio naal orkest en solisten 10.5011.20 Gram. muziek. 484 M.: 12.20 Omroepdansorkest 12.50 Gram.platen 1.30 Omroepdansorkest 1.50 2.20, 5.20 en 5.50 Gram.muziek 6.05 Cello- voordracht 6.35 Omroepdansorkest 7.35 Gram.platen 8.20 Omroeporkest 9.05 Ra diotooneel 9.45 Vervolg concert 10.30 en 10.5011.20 Granunuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.20: Otto Kermbach's orkest 8.20 Duitschlandecho 8.30 Berl(jnsch Philharmonisch orkest 9.20 Berichten 9.50 Hoorn en piano 10.05 Weer bericht 10.2011.20 Otto Kermbach's orkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Zondag 20 Februari, lstc Programma: lederen dag van 8—24 uur: Avro, Vara, enz. 2de Programma: lederen dag van 824 uur: Kro, Ncrv, enz. 3de Programma: 8.35 diversen 8.50 Keulen 10.05 Brussel Fr. 11.20 Keulen 13.20 Brussel VI. 13.30 Keulen 14.20 Brussel Fr. 14.35 Brussel VI. 15.20 Keulen 17.05 Parijs R. Pijn. 19.05 Keulen 21.20 Boeda pest of div. 21.50 Keulen 23.20 Parijs R. 4de Programma: 8.30 Brussel VI. 11.20 Ra dio P.T.T. Nord 12.20 Brussel VI. 12.50 Droitwich 14.20 Radio P.T.T. Nord Pl.m. 14.40 Droitwich 16.20 London Reg. 16.40 Droitwich 17.20 London Reg. Pl.m. 19.05 Droitwich 21.25 London Reg. 22.50 Droit wich 23.00 Brussel Fr. Maandag 21 Februari, lste Programma: lederen dag vaD 824 uur: Avro. Vara, enz. 2de Frogramma: lederen dag van 824 uur: Kro. Ncrv, enz. 3de Programma: 8.00 Keulen 9.20 Parijs R. 9.40 diversen 10.35 Parijs R. 11.05 Droit wich 11.35 Parijs R. 12.05 Droitwich 12,20 Brussel VI. 13.35 Keulen 14.20 diver sen 15.05 Parijs R. 15.20 Keulen 16.20 Parüs R. 16.45 Keulen 17.20 Parijs R. 18.20 Keulen 20.20 Bari. Rome. Milaan of div. 21.20: Brussel VI. 22.30 Keulen 23.20 diversen. 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 di versen 10.35 London Reg. 12.45 Droitwich 14.20 London Reg. 14.50 Droitwich 15.20 London Reg. 16.20 Droitwich 20.20 London Reg. 20.50 Keulen 21.20 Droitwich 23.15 London Reg. 23.35 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 3—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 11