Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 18 Februari 1938 KRUSCHEN SALTS ^KIN/T tN IITTEEEfcT Neem de oorzaak weg. Uw rheumatische pijn verdwijnt voor goed. WEERBERICHT. AGENDA Belangrijke aanwinsten Museum Boymans. In de gistermiddag te Rotterdam gehou den raadsvergadering heeft de burgemees ter er zijn verheugenis over uitgesproken, dat hij den raad in kennis kon stellen van twee belangrijke gebeurtenissen voor het museum Boymans. De eerste geldt een ver rijking van de verzameling door de schen king van een schilderij van Rembrandt en de tweede het in bruikleen geven van een schilderij van Vermeer van Delft. Het schilderij van Rembrandt stelt voor een levensgroot mansportret met rooden muts. Het dateert uit de laatste levensjaren van den meester en werd verworven dank zrj de bemoeiingen van de maatschappij ..Rembrandt" te Amsterdam en van meer dan honderd vrienden van Boymans in en buiten Rotterdam. Het schilderij van Ver meer werd, zooals bekend, eerst onlangs ontdekt. Het stemt tot tevredenheid, dat dit naar Nederland is gekomen en voor het museum Boymans verworven kon worden. De burgemeester dankte degenen, die zulke overtuigende blijken van burgerzin hebben gegeven LEIDSCH STUDENTEN-TOONEEL. Het Leidsch Studenten-Tooneel heeft, onder leiding van den bekenden acteur Johan de Meester, in studie genomen: .JRichard van Bordeaux", een tooneelstuk In twee bedrijven, van Gordon Daviot. De eerste voorstelling hiervan, tevens première voor Nederland, zal plaats heb ben op Vrijdag 18 Maart as. in den Leid- schen Schouwburg. Rheumatische pijn, spit, jicht, etc. worden veroorzaakt door onzuiver bloed. De zes minerale zouten in Kruschen Salts zuiveren Uw bloed door de verschillende afvoer- organen krachtig aan te sporen. Kruschen Salts zal ook U snel en afdoende helpen. STRALENDE GEZONDHEID VOOR I CENT PER DAG 6320 Ongez. MedJ AALSMEER. Groote schade door brand. Des nachts ontstond brand in een ketel huis op de kweekerij van den heer P. aan de Stommeerkade. Het vuur vond gretig voedsel: spoedig stond het gebouwtje in lichterlaaie. De brandweer arriveerde met een motorspuit en zij mocht er spoedig in slagen het vuur, dat ook reeds een groote rozenkas had aangetast te bedwingen. De schade is zeer groot, niet alleen doordat het ketelhuis en een gedeelte der kas ver- nieuld werden doch vooral ook, omdat het rozengewas. dat op het punt stond gesne den te worden, door den rook ernstig heeft geleden. De oorzaak van den brand is niet bekend. Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 773. Hedenmiddag 2 uur: 775. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste Stand 782.2 te Lerwick. Laagste Stand 757.0 te Vardö. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Meest matige Noordoostelijke wind. Licht tot half bewolkt. Weinig of geen neerslag. Tempe ratuur om het vriespunt des nachts, overdag iets zachter. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. De hooge drukking neemt nog steeds zoowel naar het Noorden als naar het Zuiden in om vang toe, een kleine secundaire depressie gai weer eenige windverheffing hier te lande De Noordoostelijke depressie dringt over de Oost zee door. een nieuwe volgt uit het. hooge Noord westen In Scandinavië komt plaatselijk slechts lichte vorst voor, overigens heeft de geheele omgeving der Oostzee dooi. Van Noord-Scandi- navië tot de Golf van Riga waaien storm achtige Noordwestelijke tot Noordelijke winden. In Duitschland komt plaatselijk nog matige vorst voor met mist in het Oosten en Zuiden, het gebied van matige vorst in Frankrijk nam af. In de bovenlucht in Duitschland en ons land is de temperatuur weer gestegen en tot boven 2000 meter boven nul graden. In Zwitserland zijn de toppen nog zeer helder met 7 tot 10 gr. vorst. In Frankrijk is in het Zuiden overal wind stil weer met vrij zware bewolking en plaatse lijk regen. Over de Britsche eilanden waait een Oostelijke tot Zuidoostelijke wind, in Ierland nog krachtig met betrokken lucht zonder neer slag van beteekenis. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parys: N„ 1 gr. C., nevel. Londen: N.O., 2 gr. C., nevel. Berlijn: N.O., —3 gr. C.. nevel. Nice: Windst., 5 gr. C., buiig. LUCHTTEMPERATUUR. Laagste temp. 11/2 gr. C. (29 gr. F.). 9 uur voorm.: 1/2 gr. C. (33 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 4 gr. C. (39 gr. C.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zaterdag. Voorm. te 5 u. 39 min.; nam. te 17 u. 52 min. LICHT OP VOOR FIETSERS. Vrijdag: 5.47 n.m. tot 7.40 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 18 Febr. op: 22 u. 31; onder: 8 u. 09. HAARLEMMERMEER. Huldiging van Zuster Feikcma. Zuster M. Feikema te Hoofddorp, die als wijkverpleegster ruim 18 jaren in Haarlem mermeer met veel toewijding, liefde en trouw is werkzaam geweest en in het genot van pensioen werd gesteld, werd namens vele ingezetenen, wier achting en vriend schap zij in ruime mate had verworven, een aandenken aangeboden uit dank en waardeering voor de voorbeeldige wijze, waarop zij in deze uitgestrekte gemeente steeds haar taak heeft vervuld. Bij deze huldiging werden hartelijke woorden van dank en sympathie gespro ken. Zuster Feikema dankte voor deze aardige attentie! KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Gijsbert, z. van C. Haasnoot en D. Parlevliet; Clasina Elisabeth d. van N. de Jager en E. van Muüden; Nelly d. van C. de Mol en A. M. den Haas; Pieter Cornells z. van J. Hoek en T. van Duijn; Helena, d. van L. van Duijn en A. van Rijn; \Y411y Egbertina d. van D. Haas noot en S. H. Borgs; Geertje d. van A. T. de Mol en M. Hoek; Cornells Jannetje Jacoba d. van L. van der Meij en J. van Beelen; Jan z. van J. van Egmond en A. Guijt; Huberta Hen- riëtte d. van D. F. E. Meerburg en J. C. van Everdingen; Anthonie Cornelis z. van A. C. Berkley en M. de Best; Grietje GJjsberta d. van D. Elsgeest en M. Verdoes. Overleden: B. F. Belinfante, oud 33 jaar; Jannetje Nijgh, oud 11 maanden, d. van J. Nijgh en N. van der Bent. Ondertrouwd: A. Ouwehand en G. C. Vooijs; J. D. van der Luyt, wonende te Noordwijk en N. Elsgeest. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw-overzicht Er was deze week goede vraag voor de diverse producten en de prijzen waren zeer goed. Het voornaamste product, de wasch- peen, bleef vrij stabiel in prijs. Vooral de extra kwaliteit ging vlug weg tegen prijzen van f. 1.10 tot f 1.30 per kist van 20 K.G. Wat niet extra doch toch vrij goed was, ging voor f. 0.70 tot f. 0.95 per kist. De gro vere waschpeen werd gretig gekocht voor export tegen f. 0.60 tot f. 0.70 per kist. Een heel verschil met vorig jaar. toen de prijs varieerde van f. 0.25 tot f. 0.50 per kist. Uien waren ook goed gevraagd en ook hier van ging de prijs weer iets naar boven, n.l. van f. 13.70 tot f. 14.40 werd genoteerd. Een maal zelfs tot f. 15 per 100 KG. Voor Gele kool was nog weinig animo en de prijs bleef als vorige weken op f. 1.10 tot hoogstens f. 2.20 per 100 KG. Ook In Roode kool kwam geen wijziging; notee ring van f. 3.50 tot f. 4.90 per 100 KG. Beter ging het met Groene kool. Hiervan komt nog beste kwaliteit, hetgeen voor dezen tijd van het jaar iets buitengewoons is. Gekocht werd voor f. 3.70 tot f. 6.80 per 100 KG. Selderieknollen komen ln vele kwaliteiten. Wat best is, kan nog wel een aardig prijsje opbrengen, f.3 tot f. 3.50 per 100 doch er komt ook een kwantum dat niet meer haalt dan f. 1 tot f. 2 per 100 stuks. De andere voorkomende producten als spruiten, witlof, zijn van niet veel be teekenis meer. NOORDWIJK. De heer J. G. van Eeden wederom raadslid. De voorzitter van het centraal stembu reau heeft in de vacature W. Schelvis be noemd tot lid van den raad dezer ge meente, de heer J. G. van Eeden, te Noord- wijk aan Zee, dir. van het Bondsbureau van den R.K. Slagershond, De heer van Eeden (R.K. S.P.) is zoowel in den raad ais in het college van B. en W. geen on bekende. In den zomer van 1923 werd hij reeds gekozen als lid van den gemeente raad. terwijl hij in de eerste zitting van de nieuwe vierjarige periode, alzoo in Sep tember 1923 onmiddellijk tot wethouder werd benoemd, welke functie hij tot Sep tember 1931 onafgebroken bekleedde. Na een hiaat van twee jaren werd hij van September 1933 tot September 1935 ander maal met het raadslidmaatschap bekleed. Na een onderbreking van 21/, jaar zal hij thans wederom deze functie gaan vervul len De heer van Eeden is sedert September 1927 onafgebroken ambtenaar van den bur gerlijken stand, belast met de voltrekking van huwelijken; menig paartje werd door hem in den echt verbonden. Het aantal werkioozen dezer gemeen te bedroeg op 16 Februari jl. 686, hetgeen 6 minder is dan twee weken geleden en 5 meer dan verleden jaar omstreeks dezen tijd. Van vooruitgang hierin is dus nog niet veel te bespeuren helaas! NOORD WIJKERHOUT. Het Prot. Ziekenhuis-verpleglngsfonds kwam in buitengewone vergadering bijeen. De Gemeen tewoning was geheel gevuld. Na vele en langdurige besprekingen werd besloten, dat het Bestuur, zijn besluit, ge nomen op de laatste vergadering, toen slechts een klein deel der leden was opge komen wegens heftige tegenkanting, zou intrekken, als zijnde in strijd met de sta tuten. Het bestuur der Ned. Herv. Kerk heeft zijn veto uitgesproken over het feit, dat schoolkinderen zich komen oefenen in de muziek op het kerkorgel in de Ned. Herv. kerk. Ook onder deskundige leiding wor den geen schoolkinderen meer op het kerk orgel toegelaten. OEGSTGEEST. Jaarverg. der Geitcnfokver. O. G. V. In de vergaderzaal der Willem de Zwij- gerkerk is de jaarverg. gehouden van Gei- tenfokver. O.G.V. De vergadering werd ge opend door den voorzitter, den heer J. Slootweg, die zijn vreugde uitsprak over de benoeming van den secretaris der afd. tot lid van het hoofdbestuur v. d. Prov. Bond. Hij hoopte dat deze benoeming ook voor de afd. Oegstgeest vruchten moge af werpen. De notulen van den secretaris, den heer H. v. d. Hoeven, werden goedgekeurd. In gekomen was o.m. een bericht van het ge meentebestuur, dat de aangevraagde sub sidie voor 1938 ls toegestaan. Mededeeling werd gedaan betreffende aanschaffing van een spuit ten dienste voor eventueel op treden van ziektegevallen, waarvoor ln verband met de kosten van de daarbij te gebruiken middelen, bij gebruik een ver goeding betaald moet worden. De verga dering ging daarmede accoord. De heer v. d. Hoeven deed mededeeling omtrent de verkregen inlichtingen voor melkcontrole, waaruit bleek, dat deze al leen kan gehouden worden bij Stamboek geiten. Hij bracht daarbij het groote nut naar voren, waarna eenige leden zich voor het houden dezer controle opgaven. De heer H. v. d .Mey had aa.ngeboden voor de afdeellng een lezing te houden over: Verloskunde bij geiten", hetgeen met dank aanvaard werd. Vervolgens wer den de nieuw ontvangen stamboeken uit gereikt. Omtrent een voorstel van de afd. Zoe- terwoude over het verwisselen van den ge- stationneerden bok, zal het bestuur een on derzoek instellen. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de afdeellng hi goede conditie verkeert. Helaas is ln het afgeloopen jaar tegenslag ondervonden van mond en klauwzeer. Het financieel verslag van den pen ningmeester, den heer A. Maat. wees een klein nadeelig saldo aan. De bescheiden, nagezien door de heeren v d. Mey en Bos. werden in goede orde bevonden, waarvoor den penningmeester dank werd gebracht. De aftr. bestuursleden, de heeren A Maat (penningm.) en F. de Jager (2e voorz.) werden herbenoemd. Op een verzoek van den heer H. v. d. Mey om pogingen aan te wenden verla ging te verkrijgen van het aan den bond te betalen percentage der contributie en zoo mogelijk voor de werklooze leden algeheele vrijstelling, deelde de voorz. mede dat dit reeds meermalen is gedaan, echter zonder resultaat, dit in verband met de noodza kelijk geworden bezuinigingen. De heer F. de Jager bracht een uitge breid verslag uit van de te Rotterdam gehouden alg. vergadering van den Prov. Bond van Geitenfokvereenigmgen in z.H. waarvoor hem welverdiende hulde werd In verband met het' groot aantal te hou den keuringen, is door den Rijksveeteelt consulent het verzoek gedaan om de zo- merkeuring te vervroegen Het bestuur zal trachten in deze tot overeenstemming te komen. Bij den verkoop van jonge bokken, .w®r<* de heer Hoogewoning als hoogste bieuer kooner voor f.0.24 per stuk. Eenige leden uit de omgeving van Runs- burg bepleitten stationneering van een tweede bok aldaar. Hiertoe werd als proef voor één jaar besloten. Hierop sluiting. Ds. Sillevis Smit over „De Zending". In de Geretf. Kerk aan de Mauritslaan is een zendingsavond gehouden, georgani seerd door de Zendingscommissie der Gerei. Kerk alhier. De voorzitter de heer Verschoor riep in zonderheid welkom den spreker dsSiille- vls Smit, missionnalr dienaar des Woords met verlof. Het Leidsch Evangelisatiekoor verleende medewerking. Nadat enkele liederen waren gezongen sprak ds. Sillevis Smit over: „Een heilige Strijd" Spr. zeide o.a. „De menschen mogen wegvallen, maar de Zending bhlft tot het einde der dagen". Spr. wees voorts op een strijd, waarbli wij allen betrokken zijn, n.l, den strijd tusschen God en den satan om den mensch. Die strijd ls een geestelijke Die strijd heeft ln den laatsten tlld for midabele afmetingen aangenomen. Er is dan ook een geweldigen vijand te bekampen nl. den duivel, waarvoor spr. geen andere qualificatie kan geven dan die. welke Jezus zélf gaf: „Menschentnoarder van den be ginne". Een individu, dat tal van middelen heeft om zijn slachtoffers ten val te bren gen. Spr. schetste daarvan eenige ver schrikkelijke voorbeelden. Tegenover deze menschenmoorder staat de Menschen liefhebben, die wil, dat alle menschen zalig worden. Dit wil God met woord en daad. Door het woord spreekt Hii; door den daad brengt Hij zijn Zoon ln de wereld. In het groote werk van de redding der wereld heeft het God behaagd den mensch in te schakelen. Dit is de zending waarbli wij wél moeten bedenken, dat God het werk doet voor de volle honderd procent. Wij zijn slechts de werktuigen, niet als zijnde mechanisch, maar met enthousiasme bezielde levens, geschikt gemaakt daarvoor door den Heiligen Geest. Die strijd kost echter offers. Christus, als de groote Hooceprlester, heeft ons het voorbeeld gegeven van het eenige groote offer n.l. „Zich zelf". Steeds dieper moeten wü afdalen ln de sfeer van de ongelukkigen. die wli willen redden. Het geheim der overwinning in dezen heiligen strijd is echter het gebed. Nadat eenige liederen door het koor waren gezongen dankte de heer Verschoor den spreker en het koor en sloot ds, Sillevis Smit met dankgebed. Op het kruispunt Oegstgeesterweg- Rijnsburgerweg, zijn gisteravond de wiel rijder G. A. H. te Noordwijk en de wiel- rijdster mej. J. D. B. te Rijnsburg met el kander in botsing gekomen. Beiden be kwamen lichte verwondingen. Ook de rij wielen waren beschadigd. Oorzaak was het rijden zonder licht. Voor beiden zal deze botsing dus nog on aangename gevolgen hebben. RIJNSBURG. Aan de Jullanaschool alhier is be noemd tot onderwijzer de heer A. E. van Krimpen te Hilversum. SASSENHEIM. GEMEENTERAAD. De benoeming van ambtenaren - Steunver- leening opnieuw in den Raad. Deze kwestie veroorzaakt eenigszins heftige discussies. In de gistermiddag gehouden Raadsver gadering was de heer Bisschops met kennis geving afwezig. De voorzitter sprak een korten Nieuw- jaarswensch uit, die door den heer v. Zon neveld, namens den raad werd beantwoord. De voorzitter deelde mede, dat het beroep op de Kroon inzake de niet-goedkeuring van het besluit tot verhooging van de vergoe ding van den administrateur van het Dag. Armbestuur ongegrond is verklaard. Aan de besturen der Bijz. Scholen werd een voorschot verleend op de gemeentelijke vergoeding. Op een aanvrage tot toetreding tot de Commissie van Toezicht en Advies voor voor- en nazorg voor krankzinnigen in Zuid- Holland, stonden B. en W. niet afwijzend. De kosten bedragen 1 et. per inwoner of in totaal f. 60 per Jaar. Na toelichting en discussie werd tot toe treding besloten. Voor eventueele kasgeldleeningen in 1938 werd een algemeen besluit genomen. Een leening tegen 4'/i%> kan bij denzelf den geldgever geconverteerd worden in een van 3'/i°/o. De gemeente heeft het recht om na 5 jaar de leening geheel af te lossen. De leening loopt tot 1973. Het besluit werd goed gekeurd. Het punt aanvrage subsidie voor Buiten gewoon Lager Onderw. te Leiden werd op voorstel van den voorz. van de agenda af gevoerd. Op advies van den inspecteur der Volks huisvesting werd een besluit genomen om de herziening van het Uitbreidingsplan te bevorderen. Eenige spoed zal betracht worden, daar het bestaande plan slechts voor 10 jaar geldt en deze spoedig verstreken zijn. De verordening op de pensionneering der wethouders stellen B. en W. voor in dier voege te wijzigen, dat bij een andere classi ficatie der gemeente, de betrokkenen geen nadeel ondervinden. Na discussie werd het voorstel van B. en W. aangenomen. De reclame schoolgeld gaf stof tot discus sie. Het bleek, dat er met twee maten ge meten wordt. Eén reclamant heeft zijn be zwaar te laat ingediend en is dus afgewe zen. De voorz. deelde mede, dat voortaan om de 3 maanden een aanslag zal worden uitgereikt. Het voorstel van B. en W. werd goedgekeurd. Bij de wijziging begrooting 1937 wees de heer Vogelaar op de telefoonkosten ruim f. 400hetgeen veel te hoog is. Wij be zuinigen hier elke cent en op de telefoon moet ook maar bezuinigd worden. B. en W. zeggen toe, dat den ambtena ren op dit euvel gewezen zal worden. Ook de begrooting 1938 werd volgens het voorstel van B. en W. gewijzigd. Dit betreft de schade toegebracht aan den telefoonkabel bij het aansluiten van de rioleering van de huizen in „Ter Leede". De gemeente is door de P.T.T. aansprakelijk gesteld en wij zullen nu de kosten zien te verhalen op den bou wer. De benoeming van een ambtenaar bij de steunverleening ontlokte vele be sprekingen. (De heer Beekman verliet de vergadering). De voorz. deelde mede, dat de tegenwoordige agent der Arbeids bemiddeling, de heer Schrama, eervol ontslag heeft gevraagd. De heer van Breda zeide, dat de heer Schrama zich heeft teruggetrokken. Hem zijn toezeg gingen gedaan, die niet vervuld worden. Hij is er ingeloopen. Spr. had nooit ge dacht, dat men dergelijke methoden zou toepassen. Op de vraag of hij deze functie nog am bieert, antwoordde de heer Schrama ont kennend. Dit spijt spr., wien het verbaast dat B. en W. met den persoon van den heer Beekman komen. De vorige maal kwam men met een werklooze, nu met iemand, die het, om zoo te zeggen, niet noodig heeft. Boven dien heeft deze candldaat bij de behande ling der begrooting verklaard tegen cumu latie van functies te zijn. Aan de capaci teiten van den heer Beekman doet spreker niets af. De heer Vogelaar was eveneens zeer te leurgesteld inzake deze kwestie. Het be vreemdde hem, dat er geen oproep ge schied is. De voorz. betreurde ook de wijze waarop de heer Schrama behandeld is. Nadat deze bedankt had, hebben B. en W. een nieuwe voordracht opgemaakt. De heer Dannljs zeide, dat de heer Beek man het niet noodig heeft; er zijn zooveel anderen die het wèl noodig hebben. De heer B. zal zeer zeker niet met aller mede werking benoemd worden. De heer v. Zonneveld: „ik ben misschien te optimistisch, maar als er geen werkioo zen meer zijn ls de functie overbodig en is de heer Beekman niet zonder inkomen; een ander misschien wèl." Weth. Wamaar gaf een overzicht van het geen door den wethouder in deze zaak is ver richt. Na het bedanken van den heer Schra ma zijn B. en W. gekomen tot den heer Beekman, die verklaarde een benoeming te zullen aanvaarden. De heer Kortekaas vroeg of er niet meer beloofd is dan men kan inlossen? De voorz. is bij het 2e onderhoud geweest en daar is gezegd: „trek u terug, dan zal de Minister u elders steunen." Hierop volgden eenigszins heftige discus sies, waarbij men het gebeurde betreurde, doch die de zaak niet verder brachten. De heer Schrama (waarover deze discus sie ging) gelooft, dat de heeren de zaak ver keerd zien. Men heeft hem gezegd, dat de minister hem „misschien" zou steunen. Hij achtte zich verplicht de candidatuur Beek man te verdedigen en beval dezen aan. Hij berust ln het feit, dat hij de benoeming niet heeft aanvaard. Hierna werd de heer J. N. Beekman met 5 st. benoemd; de heer Schrama verkreeg 3 stemmen en 1 stem blanco. Hierop sluiting. Door de benoeming van den heer J. N. Beekman tot ambtenaar bij de Steun verleening, zal deze ontslag meten nemen als lid van den Raad. Als opvolger op de R.K. Lijst komt voor de heer J. L. v. Reisen HEDEN. In den Vergulden Turk. Spr. mevr. J. Verliooi 8 1/4 uur nam. Jeruël: Spr. ds. Monsma. 8 uur nam. Zaterdag. Stadszaal: Uitvoering van „Concordia" 8 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Leidsche Kunstvereeniging. Ten- toonstelling van caricaturen door Corn. Veth, DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkunde Bureau. 9»/iU uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Genee«. kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 u. nam, 'sDonderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr. 22). Inenting tegen diphterie. 3Vi uur 's middags precies, 'sVrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam.: „Gravin Alexandra". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31. 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur; „Het leven van Emile Zola". Zondag van 2-7 uur doorloopende voorstelling, Lido-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam,: „Een dag op de renbaan". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling 2—7 uur en 8.15 uur. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam ..De Kribbebyter". g van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 2 1/2 uur. De avond-, nacht- en Zondagdicnst der apotheken wordt van Zaterdag 12 t/m. Vrijdag 18 Febr. a.s. waargenomen door de apotheken: M. Boekwyt, Breestraat 74, tel. 552, en J. Doe. dens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. VALKENBURG. Prop. Verg. der E. H. B. O. De heer v. d. Kamp. voorzitter Katwijk en O., opende en heette in het bijzonder wilkom dr. J. A Molhuizen uit Den Haag en den heer D. Kruyt uit Katwijk a. Zee, die belangeloos lichtbeelden vertoonde. B was een goede opkomst. Dr. Molhuizen bt- sprak: Waarom E. H. B. O.? Deze is noo dig. gezien het groote aantal verkeerson gelukken en bedrijfsongevallen. Ook luchtbescherming ls zij noodzakelijk daar de geneesk. dienst de ongevallen alleen o mogelijk behandelen kan. Spr. wees er op, dat de E.H.B.O. vereenigingen geheel gratU werken. Zij krijgen geen subsidies. Hier na volgde een interessante serie lichtbeel den, toegelicht door dr. Molhuizen. Vervol-; gens gaf een ploeg van de afd. Leiden en kele demonstraties, die vlot werden alp- werkt. De heer van der Kamp sloot ms een opwekkend woord om donateur te wi denwaaraan velen gehoor gaven. Toezegging van beroep. Aangenomen naar Wateringen (tottV ds. Th. J. H. Steenbeek alhier. Vergadering Wassenaar en omstreken De Tuinbouwver. „Wassenaar en Om streken" hield een drukbezochte feestavod De voorzitter der feestcommissie, de h de Rooij, opende en dankte de vele schep kers van prijzen voor de prachtige ton- bola en de heeren, die zich de moeite g(- troost hebben, die te verzamelen. Hiel werden eenige komische tooneelstukjes op gevoerd, die zeer in den smaak vielen. K voorzitter, de heer P. Zegwaard dankte medespelenden hartelijk alsmede dn voorz. van den feestavond, daarbij wen- schend, dat deze nog vele van zulke gt- slaagde avonden zal voorbereiden. Hiena volgde een gezellig samenzijn, eerst vroegte den morgen was dit festein ten einde! VOORHOUT. Tot onderwijzeres aan de R.K. Meisjes school „St Agnes" alhier, is tijdelijk aan gesteld mej. C. D. J. J. Klemans van Brew VOORSCHOTEN. Tot veldwachter alhier is benoemd, de maTéchaussée te paard Th. v, Drumpt Wormerveer. Bij de politie is aangifte gedaan van liet feit dat van rijwielen bij huize „Ber- üice" geplaatst, 's avonds lampjes worden ontvreemd, terwijl uit één der fietstas- schen een portemonnaie met inhoud were meegenomen. De politie stelt een onder zoek in. WASSENAAR. Op de 6e Nationale Slagersvaktentocfl. stelliniz te Rotterdam heeft in de a|» Kunstwerken de heer H. v. Gugten alhier een 2en prijs behaald. ZEVENHOVEN. Een geslaagde Oliebollendag. Door het comité „Autotocht Ouden Dagen" is een oliebollendag gehouden grondstoffen waren gratis verstrekt, verkoop langs de woningen ging vlot, dw eenige jonge dames. Des avonds werd P de v.m. O. L. school de verkoop voortgfflj Alles ging opEen prachtig resultaat w tic kas der ouden van dagen. De buigt' meester was mede onder de aanwezigen heer Droog van Ter Aar sprak een en' woord. Filmavond der B. V. L. In het R.K. Bondsgebouw gaf de. B. L„ afd. Zevenhoven een filmavond. voorz. der pi. afd., de burgemeester, bt-' te allen hartelijk welkom, memoreer® ;l biijde gebeurtenis, en deelde mede dal I zijn spijt Overste Booth en luitenantI res verhinderd waren dezen avond ttjj I men, evenals ds. C. A. van Harten. f ambtsbezigheden. De film „Nederland,^ I den Arbeid" kon door bijzondere oiü-J I digheden niet vertoond worden. I een Oranjefilm werd gedraaid, alsroe®. I film „De charge van de lichte Brigad' f burgemeester sloot het drukbezocht' l menzijn. In café Veenboer had een ring plaats van den R.K. Volksbond, <7, bij de heer Steinmetz over „De Volk- als beschavingsfactor" sprak. j

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6