DAGBLADRECLAME LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 14 Februari 1938 Gemeenteraad van Leiden NAGEKOMEN BERICHTEN VSSSCHERIJ BERICHTEN Dagmeisje Uit de Rijnstreek buitenland. Net Dienstmeisje gevraagd Zit-Slaapkamer Maaischappij biedt Heerenkleeding aan naar maat Het universeele reclame-middel medewerking voor Schoolstichting; 11. Voorstel tot het verleenen van een bijdrage (en behoeve van de voor- cn nazorg voor krankzinnigen12. Voorstel met betrek king tot de verzekering van gemeente-gel den: 13. Voorstel tot inbrengen van gron den in het Grondbedrijf; 14. Praeadvies op het adres van eenlge ingezetenen betref fende de verhooging van het niveau van de Duinstraat; 15. Voorstel tot wijziging van de verordening op de tapperijen, hotels, pensions enz 16. Voorstel tot het ander maal vaststellen van de verordening be doeld in art. 10 der Drankwet; 17. Voorstel tot het nemen van een besluit krachtens art. 36, 4de lid der Woningwet ten aanzien van gronden gelegen ten Noorden van den Zeeweg; 18. Rondvraag. KATWIJK AAN DEN RIJN. De damclub „Steeds Hoogcr" ver gaderde in het Parochiehuis. Geopend (terd door den voorzitter, den heer j. Fennes. Na lezing der notulen deelde de secretaris, de heer J. Grimbergen, mede, dat de wedstrijden om het kampioenschap van Katwijk in samenwerking met de dam club K.DC. en de damclub K.W.Z. op 17 februari zullen aanvangen. Het concept reglement werd aangenomen. De feest avond werd vastgesteld op 18 Febr. Er zal dien avond een simultaanseance gegeven worden door den voorloopigen kampioen van het 1ste en 2de tiental. Er zijn reeds eenige prijzen beschikbaar gesteld voor een gratis verloting, terwijl na overleg met den penningmeester, mogelijk nog een gratis consumptie zal worden aangeboden. Het bestuur werd met bijna alg. stem men herkozen. Als nieuw bestuurslid werd benoemd de Ifeer P. G. Bosman. KATWIJK AAN ZEE. De A. R. Propagandaclub „Idenburg" kwam bijeen in een van de vergaderloka len der Geref. Kerk. De heer Ippel gaf een inleiding over „De souvereiniteit in eigen kring". De heer J. Boender gaf „een poli tiek overzicht". Verschillende leden ver klaarden zich bereid mede te werken aan de feestelijke herdenking van het 50-jarig bestaan van de A. R. Kiesvereen. De heer Vierbergen zal op de volgende vergadering jen onderwerp inleiden. NOORDWIJK. GEMEENTERAAD. Scherpe critiek van den heer Liefferink cs. op de Begrooting 1938 Even door- loopen naar den Officier van Justitie om faillissementsaanvragen - Krachtig weder- voord van den voorzitter De Begrooting tenslotte aangenomen. In vervolge van ons Raadiverslag, zij ge meld, dat dc behandeling der Begrooting 1938 begon met als eerste spreker de heer Lleflerink, die een zeer felle critiek uit oefende op B. en W., voor zoover het deze begrooting betreft. Er is te Noordwijk een rererve van 90 mille, waarvan B. en W. vorstellen om 84 mille op te maken voor iet dienstjaar 1938, zoodat er dus nog «hts ruim 5 mille overbijft. Spr. raadde aan, om wanneer men met deze begrooting naar Den Haag gaat. tegelijk even door te loopen naar den Officier van Justitie om het fail lissement der gemeente aan te vra gen en, aldus spr., B. en W. gelooven toch zelf ook niet, hierop ooit goed keuring van G. S. te zullen verkrijgen, met al de gevolgen daaraan verbonden, als belastingvcrhooging of nieuwe be lastingen etc. Door met dergelijke begrootingcp aan te komen wordt aan de autonomie der gemeente de grootste afbreuk gedaan. De begrootingscommissie heeft den toe stand goed Ingezien en door verzwaring van de bedrijven 16 mille gevonden, waar door nog 20 mille voor een volgend jaar sou worden overgehouden. Hij stelde voor deze begrooting niet in behandeling te ne men en b.v. ook eens rond te kijken in omliggende gemeenten naar de uitgaven voor verschillende doeleinden, teneinde daaruit leering te trekken. De heer Vogelaar wilde niet zoo ver gaan als de heer Liefferink om deze begrooting niet in behandeling te nemen, maar was bet overigens in vele opzichten met hem fens. Hij had een drastische bezuiniging cn verhooging der belasting geprefereerd boven de nu gevolgde methode. Waarom b.v. niet de kweekeling opgedoekt. Vroeger betaalden de ouders van kinderen alles voor bet Bijzonder Onderwijs en nu de nood dringt, kon er ook wel weer eens wat ge daan worden. Zoo wordt de zelfstandigheid der gemeente ondermijnd. Ook de heer Van der Wiel stak zijn meening niet onder stoelen of banken maar gaf er liever nie mand de schuld van en wilde alles wijten aan de ongelukkige omstandigheden. Hij deelde niet het optimisme van B. en W.. dat net wel spoedig beter zal worden. De heer Van der Meer drong ook aan op groote soberheid. Zoo gaan we de put in. Vrijwel alie hoofdstukken stijgen en daarom moet alle royaliteit vermeden worden. De Voorzitter, dc sprekers uitvoerig beantwoordende, wees met kracht van zich af dat dc zelfstandigheid der ge meente te Noordwijk zou worden on dermijnd en wat gemis aan verant- wcordclijksgevoel betreft bij B. en iv„ zoo behoefde hij hierover geen lesje te ontvangen. Critiek is gemakkelijk uit te oefenen, vooral als men er niets tegenover plaatst. De reserve is ge kweekt in de vette jaren om bij te kan nen springen in de magere. Een ding moet maar eens serieus bekeken wor den cn wel, hoeveel uitgaven eenvou dig door het Rijk aan de Gemeente worden opgelegd zonder meer, waar dus geen ontkomen aan is. Hij raadde degenen aan, die critiek uit oefenen eens na te lezen wat de Burgemees ter van Rotterdam hierover in de Eerste Kamer gezegd heeft. Er is bovendien in het uitvoeren van werken te Noordwijk een belangrijken achterstand gekomen. Neem b.v. de Huis ter Duinstraat, waarover zoo even aangenomen is deze te verbeteren. Verbetert men de badplaats niet. dan gaan we heele maal achteruit. Noordwijk is in staat zijn eigen peultjes te schillen en be hoeft niet naar andere gemeenten te kij ken. De rede van den voorzitter maakt» op den Raad een diepen indruk en aïïeen dé heer Vogelaar, repliceerend. merkte op. dat er inderdaad toch ingegrepen zal moeten worden hoè dan ook! De begrooting commissie heeft den wensch geopperd om. onder de oogen te zien om veor groote gezinnen den prijs van electrisehen stroom etc. te verlagen. Op voorstel van den heer Schglvis vereenigde de Raad zich met het denkbeeld om B. en 'V. uit te noodigen deze zaak eens van alle kanten te bezien. De heer Vogelaar vond een salarieering van f. 12S0 voor een advi seur voor de bedrijven veel geld. te meer daar hij zich met verschillende van dezen lieer afgekomen adviezen slechts matig kon vereenigen. Het reeds eens verworpen voorstel van B. en W. om de agenten thuis van telefoon te voorzien, kon ook nu geen genade vinden en werd met 8 tegen 6 st. verworpen. Het drifkken van het raadsverslag werd door eenige raadsleden ernstig becritiseerd. De manier waarop het thans wordt uitgevoerd, is veler een doorn in het oog; zelfs bepleitten eenige leden alge- heele afschaffing. B. en W. beloofden ern stig te zullen probeeren in het vervolg een betere uitvoering te verkrijgen. De heer de Vreede bepleitte een verbetering van de wijzerplaat van den toren, opdat men zou kunnen zien hoe laat het is; zóó kan men de klok wel stil zetten. Het blijkt ook al weer een geldkwestie te zijn en anderzijds wil men den mooien toren met door on- aestische veranderingen bederven. Ook de Beeklaan lokte critiek uit. Dit is ook weer een oude kwestie; zij is inderdaad levens gevaarlijk voor wandelaars, maar dan ook nooit als wandelweg bedoeld. De medewerking van aanliggende grond eigenaars is reeds ingeroepen om tegen een schappelijken prijs grond af te staan voor verbreeding en hierop zullen de antwoor den moeten worden afgewacht. De werkc- looze zorg eischt zware offers; ongeveer een ton gouds per jaar. Zij put de gemeente kas uit. maar er is niet aan te ontkomen. Noordwijk heeft altijd een teveel aan arbei ders gehad, welke in normale tijden steeds buiten Noordwijk emplooi vonden. Nu pre- fereeren deze gemeenten hun eigen werk- loozen het eerst aan den gang te houden, overigens een zeer natuurlijke zaak, maar die Noordwijk duur te staan komt. Bij het uitreiken van ventvergunningen voor bloemen zag de heer Vogelaar gaarne een verbod van verkoop van kunstmatig gekleurde bloemen. Een desbetreffend voorstel aan den Raad ligt echter al klaar en er is zelfs een groote waarschijnlijkheid dat een dergelijk verbod algemeen in de bloembollenstreek zal worden doorgevoerd. Het kantoor van de gasbriek zal worden uitgebreid en een desbetreffend voorstel zal den Raad zeer spoedig bereiken. De heer Vink heeft in deze begrooting c-en post gemist voor een waterplaats in de nabijheid van den vuurtoren. Er blijkt een aanvrage te zijn geweest van de Shell om een groot pompstation te bouwen nabij den vuurtoren voor den verkoop van ben-' zine cn olie, waar men een dergelijke ge- legenheid had kunnen onderbrengen. Dit plan gaat echter waarschijnlijk niet door. zcodat er weer wat anders cp gevon den zal moeten worden; het blijft de aan-1 dacht van B. en W. houden. Daarna werd de begrooting z. h. st. aan genomen met de voorgestelde veranderin gen der Commissie. De heer Liefferink wil de geacht worden, te hebben tegengestemd. De heer Monye had een opmerking over de gehouden aanbesteding van straataan- leg op de Beveaterreinen. waar straatstze- r.en van een bepaalde fabriek worden voor geschreven. Hieraan zijn consekwenfies verbonden, welke hij in hooge mate bn- wenschelijk vindt. Deze voorwaarde in het bestek had «ook de aandacht getrokken van B en W. mhar was door de gemeente-architect met klem verdedigd. De heer de Vreede was ook "met dergelijke voorwaarden in het bestek, bui tengewoon weinig ingenomen en verdocht dringend zulke bepalingen niet meer (op te nemen, hetgeen werd toegezegd. Dc heer Van der Meer wees op de ver nieling van trottoirs aan de Quailer, van Uffordstraat door auto's van bouwentplol- tanten. waartegen de heer de Vreede B. en W. een goed middel aan de hand deert. Na sluiting der openbare zitting, volgde een besloten zitting van 2 uur. Nja her opening werd medegedeeld dat de salaris sen der wethouders niet worden verhoogd, zooals door de commissie was voorgespeld. OEGSTGEEST. Ned. Chr. Vrouwenbond. Wegens ziekte van de presiderfüe mej. Planjer opent mevr. Lorentz deze bijeen komst. Na psalmgezang en gebed verwelkomde zij in het bijzonder den spreker cis. H. A. Wiersinga. Gei predikant te Leiden, die sprak over „Jezus en de vrouw". Spr wees op het essenticcle van het werk van Christus, nl. „r.e verzoening onzer zonden". Spr. ging vervolgens na de beschouwing van de vrouw bij de Grieken en Romeinen, bij wie de vrouw nu eens de slavin dan weer eens een soort, speelgoed of een mid del om het gesiadht voort te zetten was. Daarentegen heeft, het Christendom de juiste waardeering van de vrouw geleerd, hetgeen spr. nadep toelichtte. Jezus kwam op voor de rechten van de vrouw. Jezus hooft de vrouw haar eere plaats weer teruggegeven die haar van scheppingswege toekomt. Waar het Evan gelie ingang voaid. werd de positie van de wouw gereformeerd. De C'mlstelij'.ce Kerk zal de taak hebben de pesitie van dc vrouw te handhaven te genover de minachting van het heidendom en de z.g. emancipatie van de moderne vrouw. Mevr. Lonmtz dankte den spreker voor zijn schccne 'rede. Ds. Wierslrtga eindigde met dankgebed. Uitbreiding van de „Kruisvaart". Het was gisteren vcor de leden van „De Kruisvaart?', in ver-schillend opzicht een belangrijke dag. Het is neg niet ten volle een jaar geSedeu dat de plechtige instal latie plaats had van de eerste leden van „De Kruisva art" in dc R.K. Parochie. Dank zij de energieke leiding van den directeur kiipelaan Sanders, is gisteren weer eeti aanmerkelijke uitbreiding aan deze jeugdinstelling gegeven. Na oen plechtige H. Communie heelt kapelaan Sanders gistermiddag in de St. Willebrordkerk wederom een 15-tal nieuwe leden geïnstalleerd. Pastoor Looyaard zette daarbij de beteekenis van „De Kruisvaart" uiteen. Hü wees dc jeugdige kruisvaarders en adspiranten met groote ernst op de plichten, die zij zoowel tegenover de kerk als het wereldlijk gezag, hebben te vervul len. Des avonds was in het Patronaatsge bouw een z.g. ..Knalavond" georganiseerd. Voor dit vastenavondfeest bestond groote belangstelling w.o. wij opmerkten pastoor Looyaaüd, kapelaan Martens en prof. dr. E. Carp. De avond werd geopend door kapelaan Sanders. Dat het er dezen avond vrool jk ls toegegaan, getuigde wel het daverend applaus dat Joe Can; Kentington (des we relds grootste imitator) heeft weten te oogsten. Het Hollandsch Cabzret-Muziek- Enserrible hield er dc vroolijke stemming in. De leden van de K.J.C. voerden met groot succes het kluchtspel „De onuitstaan bare" op. Pastoor Looyaard bracht dan huid; aan kapelaan Sanders, voor zijn zeer verdien stelijk werk ten opzichte van de jeugd in de parochie. Met een woord van dank tot de leiders en belangstellenden werd deze ■bij ufctek geslaagde avond besloten. In de Zaterdag te Rotterdam gehou den vergadering van den Z.H Bond van Geiitenfokvereenigingcn is in de vacature, ontstaan door het aftreden van den heer p. P. A. Clemens, tot lid van het hoofdbe stuur benoemd met 38 st. de heer H. v. d. Hoeven, secr. van de afd. Oegstgeest. Onze plaategeneot dc heer J. Borst behaalde te Amsterdam het diploma Chiro podist van het Ned. Genootschap tot be vordering der voetverzorging. Gisteravond bleek het heerenrijwiel van K.. dat hij in de de Kempenaerstraat «enigen tijd onbeheerd had laten staan, bij zijn terugkomst verdwenen. ALPHEN. Waterleidingbuis gesprongen. Gistermiddag is in de Julianastraat een buis van de waterleiding gesprongen, waar. door bij eenige bewoners de kelder onder liep. Zij waarschuwden het technisch per soneel van de WateT- en Lichtbedrijven, dat terstond met de herstelling een aan vang heeft gemaakt. De nieuwe aangebouwde vleugel aan de RJC St Bonifaciusscbool aan de Para dijslaan is thans gereed cn door den aan nemer opgeleverd Dit nieuwe gedeelte zal met Maart as. in gebruik worden genomen. LEIDERDORP. Uitvoering „Devote". De Chr. Muziekver. „Devote" gaf een zeer goed geslaagde uitvoering in de Geref. Kerk. De voorzitter, de heer H. D. van Osnabrugge verwelkomde na gebed, de aanwezigen, w.o. ds. Dijk. de beide wethouders, den ge meente-secretaris. dr. en mevr. PeTsant Snoep en der. heer W. P.van Rhijn Jr. Devote gaf een welverzorgd programma De heer F. D. van Wijck. directeur van Devote, weet steeds het programma op aan gename wiize af te wisselen. Zoo hoorden wii de „Kirchenaria" voor piano en saxo- nhoon resp. door de heeren F D en D van Wijck. Ook was het meisjeskoor van het kinderhuis „Voordorp" uitgenoodigd, dat verdienstelijk de Kerstcantate zong met pianobegeleiding van mevr. B. van Wijck- Koning. Na een tweeial nummefc voor 2 pistons met begeleiding van het kerkorgel werd eveneens met aandacht geluisterd Zoo kan met voldoening op deze uitvoe ring worden teruggezien. Ds. Dük sprak een slotwoord en ging voor in dankgebed, waarna gezongen weTd Ps. 136 1. Gedurende Januari j.l. is in de Ned. Herv. Kerk gecollecteerd ten bate van de Diaconie f. 80.28 en voor de Kerk f. 155.96. (Zitting van hedenmiddag.). Voorzitter de burgemeester rnr. A. v. d. Sande Bakhuyzen. Afwezig met kennisgeving de heeren Splinter en Groeneveld. Na goedkeuring der notulen doet de voorzitter mededeeling van eenige Ingeko men Stukken, w.o. missives van Ged. Sta ten. houdende goedkeuring van raadsbe sluiten etc. Terwijl alle leden zich van hun zetels verheffen herdenkt de VOORZITTER de geboorte van Prinses Beatrix, een gebeurte nis, die zooveel oprechte vreugde deed op laaien onder de gansche burgerij. Spr. wil hiwer het hartelijk medeleven betuigen met ons Vorstenhuis en in het bijzonder met het gezin van Prinses Juliana en Prins Bernhard. Moge deze jonge Oranjetelg uitgroeien tot een krachtige stam van ons Vorsten huis en met Gods zegen worden een stut tot heil van land en volk (applaus). AGENDA. lo. Benoeming van een tijdelijk leeraar in de Handelswetenschappen aan de Hoo- gere Eurgerschool voor Meisjes. (19) Benoemd wordt de heer Th. van Wester hoven te den Haag. 2o. Benoeming van een tijdelijk ieerares in natuurkunde en mechanica aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes. (20) Benoemd wordt mej. A. P. Keesom. 3o. Benoeming van twee gedelegeerden uit den Gemeenteraad in het Bestuur der Vere niging „Schoolkindervoeding en -klee ding". De heer Wilmer beveelt den heer Eiker bout aan. de heer van Eek mevr. Braggaar —de Does. Beide aanbevolenen worden ge kozen met resp. 24 en 25 stemmen tegen 2 op den heer Bergers. 1 op den heer Gos- hnga, 1 op den heer v. d. Kwaak. 1 op den heer van Eek en 2 blanco. 4o. Voorstel tot het verhuren van het perceel grond, kadastraal bekend gemeente Leiden. Sectie K No. 6 aan den Haarlem merweg. aan A. J. Kat, te Leiden (21) Conform besloten. 5o. Voorstel tot het verhuren van het fabrieksgebouw met erf aan de Lange- gracht No. 113 aan de NV. Leidsche Ma chinefabriek voorheen firma J. P. Janssen, te Leiden. (221 Conform besloten. 6o. Voorstel: a. tot het beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van het bouwen van de per- ceelen Prinsenstraat Nis. 3. 3a en 5; b. tot het verhuren van het perceel Prin senstraat No. 5 aan de Vereeniging Zuige lingen- en Kleuterzorg, te Leiden. 23) Conform besloten. 7o. Voorstel inzake het aangaan van kas- geldleeningen gedurende het 2e kwartaal 1938. (24) Conform besloten. 8o. Voorstel tot het vaststellen van een tweetal staten tot wijziging van de ge- meentebegrooting. dienst 1937 en van een drietal suppletoire begroetingen van bedrij ven of instellingen. (32) Conform besloten. 9o. Voorstel inzake het inbrengen in het gemeentelijk grondbedrijf van de tot de gestichten „Endegeest", „Voorgeest" en „Rhijngeest" behoorende perceelen bouw terrein, kadastraal bekend gemeente Oegst geest, Sectie B No. 1926 (ged.) en No. 1935 (ged.), aan den Rijnzichtweg te Oegst geest. (25) Conform besloten. lOo. Voorstel: a. tot het beschikbaarstellen van gelden ten behoeve van het verbeteren van den Witte Singel, voor zoover gelegen tusschen de Witte Rozenstraat en het Noordeinds- plein; b. tol het aangaan van een overeenkomst met den Staat der Nederlanden, waarbij aan de gemeente ten behoeve van het onder a genoemde werk een geldleening uit het Werkfonds 1934 wordt verstrekt; c. tot het aankoopen van eenige stroo- ken afgesloten, en het om niet overnemen van eenige strooken niet-af-gesloten grond aan den Witte Singel, in verband met het onder a genoemde werk. (26) De verlichtlnskosten zullen met f. 100 moeten worden verhoogd. De heer JONGELEEN heeft eenig be zwaar tegen een onderdeel. Spr. heeft waardeering voor het afstaan van tuinge- deelten door de bewoners w.o. ook het Dia- conessenhuis en een paar groote bedrijven, doch heeft bezwaar tegen de regeling voor perceelen 4657, die weigerden. De oplos sing den rijweg daar te verbreeden ten koste van de taluds, hetgeen ook eenige boomen tel opeischen - een 12-tal pracht exemplaren oordeelt spr. onjuist. Spr. zou gaarne dit singelschoon zien gehand haafd en vraagt nog een poging te doen om de weigcrachtigen tot toegeven te be wegen. De heer v. d. LAAN geeft in overwe ging te trachten een gelijk hek te doen plaatsen, opdat het niet een staalkaart van hekken wordt. Wethouder WILBRINK kan niet aan het verzoek van den heer Jongeleen voldoen. Verbetering eischt nu eenmaal aantasten van het natuurschoon, het is onafwend baar. Ook al waren bedoelde eigenaren niet weigerachtig, zou daar toch met het oog op het verkeer van de taluds genomen moe ten worden, gelet op de scherpe bocht, die thans zal worden aigesneden volgens dit plan. Het weigeren is daar te begrijpen, daar de huizen ook in de diepte komen, STORM IN HET KANAAL. Door een hevige sneeuwjacht was het zicht in Het Kanaal vanmorgen niet meer dan 100 meter. Talrijke stoomschepen, die gistermorgen op de reede van Folkestone een toevlucht hadden gezocht, moeten daar nog blijven liggen. Een bergingsvaartuig heeft vanmorgen zeven leden der beman ning van de Engelsche stoomboot „Tariary" die bij Winterton gezonken is, aan boord genomen. GEEN OPSTAND IN ABESSYNIE. RCME, 14 Febr. (Reuter). Officieel wordt medegedeeld, dat het bericht over opstan dige bewegingen in Gojjam. Borana en andere streken in Abessynië iederen grond ontbeert. LJMUIDEN. 14 Februari. VISCHPRIJZEN Tarbot 122100 ct.; Tong 11586 ct.; Heilbot 10660 ct. per kg.; Griet f.3416; Groote schol f.13—12.50; Middel schol f. 16—13.50: Zetschol f.28—23; Kleinschol f.25—6: Bot f.5—4.20; Schar f 12.507.50: Tongschar f.6123; Poon tjes f. 11—9: Groote schelvisch f.2316; Middel schelvisch f22.5017Kleinmiddel schelvisch f.2015: Kleine schelvisch f.1712; Groote gul f.106.30; Kleine gul f.97.50: Wijting f.96; Makreel f.2015: Versche haring f.7— 6.50; Kleinmiddel hake f.2016; Kleine hake f. 12.506.10 per kg.; Kabeljauw f .3412 per 125 kg.; Vleet f.3.70—0.70; Leng f. 1.75—0.75; Kool- visch f. 0.750.13 per stuk; Rog f. 17.50—14 per koop. Prilzen visch uit de Witte Zee: Jumbo f.9.50 7.00; Groote schelvisch f. 10.508.70; Middel schelvisch f. 109; Klein middel schelvisch f. 11 9.50; Kleine schelvisch f. 10.509; Braad schel visch f.8; Roodbaars f. 4.804.20; Groote gul f.4.503Kleine gul f. 4.70—3.60 alles per 50 kg. Kabeljauw f. 8.70—6.60 per 125 kg. Aan den afslag 11 trawlers: IJm. 19 met f.3350: IJM. 195 met f.4690; IJm. 94 met f.2530; IJm. 77 met f.2000: IJm. 117 met 1.3140: IJm. 26 met f.4360: IJm. 44 met. f 2640: IJm. 29 met f. 1710; IJm. 432 met f. 1360: IJm. CS met 1730; IJm. 1 met f.3080: 1 Deen- schc kotter: E. 436 met f.785. IJm. 31 met f.5890; IJm. 59 met f.2700. 25 loggers met versche vischIJm. 204 met f 160 KW. 89 met f.660: KW. 175 met f.540; KW. 162 met f.550; KW. 75 met f.410; KW. 169 met f.340: KW. 144 met f. 490: KW. 52 met f.590; KW. 46 met f.410; KW. 132 met f.390; KW. 104 met f.350; KW. 95 met f.330: KW. 42 met f.610; KW. 158 met f.700; KW. 22 met f.700; KW. 198 met f.640; KW. 178 met f.430. KW. 177 met. f.510: KW. 62 met f.650; KW. 24 met. f.760: KW. 35 met f.680; KW. 114 met f 360' KW. 51 met f.610; KW. 65 met f.820. VERWACHTE SCHEPEN'. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt.: Derika V. IJm 418. vangst; 17 m. platvisch. 25 gr en kleine schol. 760 stuks ijs-kabeljauw en 900 stuks stijve kabeljauw. DE „ZEELEEUW" IN NOODWEER. (Van onzen correspondent). Wederom hebben vele trawlers de laatste da gen met slecht weer te kampen gehad. Dat was vooral het geval met de „Zeeleeuw" IJm. 29, die Vrijdagmiddag in noodweer ge raakte. Door de overslaande zeeën sloeg de scheepsboot stuk. Bovendien kreeg de trawler veel water in het achterlogies en de machine kamer. hetgeen nog zou worden geaccentueerd door verkleinen der tuinen. Aan het verzoek van den heer v. d. Laan zal worden voldaan, dat was trouwens de bedoeling. Na re- en dupliek wordt het voorstel z. h. st. aanvaard. llo. Voorstel inzake het beschikbaarstel len van een hoeveelheid puin en een hoe veelheid kcolasch aan de Leidsche Voetbal- vereeniging U.V.S., ten behoeve van het in richten van een terrein nabij den Wasse- naaxscheweg tot voetbalveld. (27) De heer TOBÉ vreest, dat we hier een stap zetten op een verkeerden weg. Als straks andere vereenigingen komen? Wo weten wel. waar we beginnen, met. waar we eindigen. Spr. ontraadt daarom dit voorstel, dat. een douceurtje geeft aan één vereeniging'. die andere eveneens zouden ambieeren. Wethouder WILBRINK zegt. dat hier niet iets nieuws wordt voorgesteld, zij het in anderen vorm, is er al aan vele vereenigin- gen steun verleend bij terrein-aanleg etc Nader verdedigt spr het voorstel, dat de vereeniging steunt met zoo weinig moge lijk kcs'en voor de gemeente, feitelijk nog geen f 500. terwijl en 20 memschen boven- die zoo aan werk worden geholpen. De heer TOBÉ citeert de memorie van antwoord om aan te toonen, dat U.V.S. meer krijgt dan hier wordt voorgesteld. De heer SCHÜLLER. had liever meer zien geven, want het is geen steun voor U.V.S. alleen, maar ook voor de gemeente zelve. Bij aanbesteding zou het weiik zijn geschied door werkkrachten van buiten. Dit voorstel voorkomt dit en brengt. 20 Leidsche menschen te werk. Spr. juicht het voorstel van harte toe. De WETHOUDER wijst er op. hoe het geciteerde buiten dit voorstel staat. Z.h. st. wordt het voorstel dan aange nomen. Mevr. TIMMERMANS, Prins Bendrikiaan no. 8. Oegstgeest, "aagt voor direct 6869a "«oor halve dagen 16 jaar. "S-g.v. Aanmi hedenav. 7-9 u. ooor .goed ingevoerd bedrijf ™r ter 6tede geen winkel of goed bespraakt HEER, beschikker,de over goede rela- 'ts voor het bezoeken en advi- f.ecrcn van zaken en particu- "en op provisiebasis. Brieven v- d. Blad onder no. 6862a. Grootmoeder zegt Dame, bez. b. h„ vraagt met 1 Maart gestoff. of gemeub. met voll. pension. Brieven met opgaven Bur. v. d. Blad or.der no. 6876a. Gevraagd 6141 zelfstandig kunnerde werken en koken. Aanmeld. Maandag, Dinsdag en Woensdag van 8 tot 9 uur 's avonds: Rijnzichtweg 42, Oegstgeest, vanaf f. 5.p. maand, betere genre. Vraagt inzage stalen- collectie; coupeurs bezoeken U door het geheele land. Brieven Bur. van dit Blad onder no. 5516. ^lilllllllllilllllllillllltilllllillillllilllltlllllIillHIIHillllHlinillllHIIIUIUiniHllllltllltllllllltllllllliiniillllllllH iiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiuuiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiuiitiiuiHiiiiiiiiiiiiutiimiiiiiiiiiuHHiiiiiiiiuiHiiiiiiiiiiii 37

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7