Competitie-standen K.N.V.B. LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 14 Februari 1938 Wal er Zondag gespeeld wordt Wat de Westel. Ie klassers deden DOOR DE CLUBS UIT LEIDEN EN OMGEVING. Voor aanstaanden Zondag zijn o.m. de vol gende K.N.V.B.-wedstrijden vastgesteld: Derde klasse Lugdunum—Postduiven en Bodegraven—Laakkwartier Vierde klasse: TonaD.V.S., Bosk. Boys G.S.V.; V.D.S.Alphia en L.D.W.S.—Oranje Blauw. Reserve-klassen: L.P.C. IIU.V.S. II. Lugdu num II—H.V.V. III en Alphia II—Laakkwar tier III. Het is niet onmogeiyk, dat er nog wedstrijden ingelascht worden, welke gisteren geen door gang hebben kunnen vinden. L.R.C. I—A.R.C. I 1—2. L.R.C. speelde beneden haar vorm. Zij speelt eerst tegen den wind. doch het gaat haar voor- loo'pig goed af. Kort voor de rust geeft Bergs- hoef tengevolge van een misverstand in de L.R.C.-achterhoede aan A.R.C. de leiding. Een kwartier voor het einde weet Bergshoef weer van een misverstand te profiteeren. Dit schudt de L-R.C.'ers wakker en het AJt.C.-doel wordt herhaaldelijk onder vuur genomen en Beek maakt 12. LEIDSCHE BOYS. De vereeniging Leldsche Boys zal voortaan weer spelen aan den Maaldrift, waartoe zij toestemming heeft gekregen van B. en W. van Wassenaar. QUICK II—ALPHEN II 5—1. De wedstrijd is nauwelijks 2 minuten oud als Baltes het leder vrij speelt en met een goed gericht schot het eenig Alphen-doelpunt ter wereld brengt. Met goede open aanvallen werd de Alphensche defensie herhaaldelijk op de proef gesteld. Veltman en v. Veen wisten zich geruimen tijd staande te houden. Een penalty veroorzaakt door Baltes. werd door den Haag- schen spil benut (1—1). Ram. die de spilplaats bezette, wist hierna door goed doorzetten en kele gevaarlijke schoten te lossen, die echter ge stopt werden. Het samenspel bij de thuisclub was beslist beter en hierdoor ontstond ook het tweede doelpunt. De rechtsbuiten krijgt het leder toegespeeld en geeft deze op het juiste moment door aan den middenvoor, die onhoud baar scoort. 21. Na de thee heeft Alphen invallers voor Mul der II en Broer, waarvoor medespelen De Blan ken en v. Leeuwen. Vooral De Blanken als linksbuiten weet telkens met zijn snelle ren nen hiertoe in staat gesteld, door Mulder I en Ram verwarring te stichten in de Haagsche achterhoede. Tot doelpunten komt het echter niet. zelfs zien wij eenmaal Baltes geheel vrij voor den Haagschen doelman, doch door tal men gaat ook deze kans verloren. Aan de an dere zijde gaat het beter, want bij een goeden Quick-aanval weet de rechtsbinnen met een goed schot den voorsprong te vergrooten. terwijl kort daarna wederom uit een penalty de thuisclub scoort. 41. Om onbegrijpelijke redenen gaan de Hagenaars veel forscher spe len. met als gevolg, dat spoedig een tweetal Haantjes wegens natrappen door den scheids rechter uit het veld wordt gezonden. Kort voor het einde weet de Haagsche middenvoor na stevig doorzetten nog een doelpunt te scoren, zoodat tenslotte het einde komt met een 5—1 overwinning voor de thuisclub. S.L.F.—QUICK BOYS 1—4. Beide elftallen telden eenige invallers: zoo misten wij bij de Katwijkers de Gebr. Barn- hoorn. Remmerswaal en Pluimgraaf, terwijl S.LR. het zonder Heemskerk, van Oosten en Verpoorten moest stellen. Veel verband zat er niet in het spel der belde ploegen. Quick Boys doelpuntte voor de rust. door Rol. Daarna werd S.L.P. sterker doch de ver wachte goal kwam juist aan den anderen- kant. toen de scheidsrechter een geval van buitenspel over het hoofd zag. Ook het derde doelpunt was niet vrij van alle smet. Tot overmaat van ramp deponeerde de S.L.F.-keeper den bal voor de voeten van Rol die deze kans dankbaar accep teerde. Dat S.L.F. niet bij de pakken ging neer zitten en door Schoeman een tegenpunt scoorde strek te haar tot eer. QUICK BOYS III—NOORDWIJK III -3. Daar verschillende spelers zich niet met de leiding van den heer v. d. Burg konden vereenigen had de wedstrijd Quick B. Ill—Noordwijk III een zeer onaangenaam verloop. Toen de gasten al spoedig na de rust de leiding namen (12) ontstond er een In cident met het gevolg, dal Pluimgraaff uit het veld werd gestuurd. Belde elftallen maakten hierna nog één doelpunt (23). Quick Boys speelde met drie invallers. QUICK BOYS ADSP.—TERLEEDE ADSP. 3-4. De rust brak aan met een 20 voorsprong voor Terleede. In de tweede helft bracht Vis de partijen op gelijken voet. Terleede heroverde de leiding weer. doch weer bracht Vis de schaal in overwicht. Ook nu diende Terleede van re pliek (34». Nu werd de leiding niet meer af gestaan. QUICK (NIJMEGEN) KAMPIOEN. Quick (Nijmegen) is gisteren kampioen ge worden van de Oostelijke 2de klasse B. AALSMEER I—Z.R.C. L Onder groote belangstelling bond Aalsmeer I den strijd aan tegen Z.R.C. I. De rust ging in met een 1—0 voorsprong voor Aalsmeer, dat in de tweede helft de score nog met twee doel punten wist op te voeren, zoodat het eind kwam met een 30 zege. Alle overige wedstrijden zijn wegens de Weersomstandigheden afgelast. V.S.V.—AJAX 3—1. V.S.V. heeft Ajax een leelijke kool gestoofd, want haar kansen op het kampioenschap zijn thans zoo goed als verkeken. De strijd begon en eindigde onder een hevige sneeuwbui en het was opvallend, dat Ajax niets in te brengen had. Een halve minuut voor de rust bracht Sterk den stand fraai op 10. Het tweede doelpunt ontstond uit een hoekschop. Bot kopte fraai in het doel en Been wist niet anders te doen dan den bal in eigen doel te trappen. Van der Lugt bracht tien minuten voor het einde den stand op 30 en het was bijna 40 geweest als Been. op de doellijn staande, den bal niet. met zijn handen gestopt had. toen Keizer uit het doel was geloopen. De strafschop stopte Keizen- fraai. Tenslotte kon Blomvliet nog op het nippertje de eer redden. D.W.S.—K.F.C. 5-0. Na acht minuten kwam D.W.S. aan een vrij gelukkig doelpunt, toen Huisman van de lijn af hoog in schoot en Klokkemeijer, den bal ver keerd beoordeelend. het leder in eigen doel sloeg. In de tweede helft was D.W.S.. gesteund door j den wind direct sterker. Het doel van Klokke meijer werd danig onder schot genomen, doch de Koogsche doelman was er nu beter in. Toch kon hij, na twintig minuten, niet verhinderen, dat Wiertz uit een mooien voorzet van Draeger fraai inkopte. 2—0. Toen een der backs bij een aanval van D.W.S. uitgleed was Draeger er snel bij om het derde doelpunt te scoren, waarmede de strijd beslist was 30. H.D.V.S.—STORMVOGELS 4—2. Na een slecht begin, dat H.D.V.S. reeds na drie minuten een doelpunt kostte, heeft H.D. V.S. goed gebruik weten te maken van de om standigheden, dat het zeer zwaar bespeelbare veld in het voordeel was van de lichtere thuis club. Acht minuten voor de rust maakte Borani een fraai doelpunt en eenige minuten later maakte de Vries zijn eerste fout door zich te ver voor zijn doel op te stellen, zoodat een boogschot van T. van der Tuyn over hem heen ging (21). Na de hervatting bleek nog duidelijker, dat het zware veld voor Stormvogels een veel groo- tere handicap beteekende dan voor HD.V.S. Spoedig was het door een vleugelschot van B. Janse en een schot van Borrani na een voor zet van den rechtsbuiten 41. Stormvogels spande zich zeer in om een beter resultaat te verkrijgen en met nog een goed kwartier te spelen maakte van der Steen een doelpunt (42). De stand bleef verder ongewijzigd. H.B.S.—XERXES 3—5. Het begin was veelbelovend voor H.B.S. want van der Vegt kon reeds na 8 minuten uit een hoekschop zijn club de leiding geven. Maar 20 minuten later was het door Lagendaal 1—1 en toen de rust inging was het 1—3 door doel punten van West-dijk en Kok. Toen HJ3.S. na de rust den wind in den rug kreeg en v. d. Vegt spoedig uit een strafschop den achterstand verkleinde leken de kansen voor de thuisclub niet ongunstig, maar van Oort maakte er 24 van en weer wat later was het Kok die den stand op 25 bracht. Toen de doelman van Xerxes door Ophorst in het nauw werd gebracht draaide hij zich met den bal in de handen in het doel om en zeer terecht kende de scheidsrechter een doelpunt toe (35). On danks vele aanvallen van H.B.S. bleef het bij dezen stand. EXCELSIOR—V.U.C. 1—6. Bij een feilen aanval van de Hagenaars wil de Achterberg den bal tot hoekschop trappen, maar hij trapte in eigen doel (01). Door dezen fortuinlijk verkregen voorsprong aangevuurd begon V.U.C. nog sterker op te dringen. Bonder, de middenvoor, maakte er met een goeden kop bal 0—2 van. Mooi samenspel tusschen Bonder en van Gelder, stelde den laatsten in staat den stand op 03 te brengen. Met dezen stand kwam de rust. In de tweede helft bleven de Hagenaars ster ker. De linksbuiten Harder scoorde op fraaie wyze het vierde doelpunt (04). Handig pas- soeren van de Excelsior-achterhoede door den linksbuiten Harder, besloten met een goed schot van denzelfden speler leverde het vijfde doel punt voor V.U.C. op (05). Daarna wist Maas kant voor Excelsior in vrije positie staande, het tegenpunt te scoren (15). Vlak voor het einde profiteerde Bonder van een fout van achter speler Niehof en bracht den eindstand daardoor op 1—6. FE YENOORDBLAUW WIT 6—1. De thuisclub is dadelijk in de meerderheid en de verdediging van Blauw Wit wordt her haaldelijk voor lastige vraagstukken geplaatst. Het spel is ruim een kwartier oud. wanneer Vente een voorzet van Linssen oppikt en met een schitterend schot Feyenoord de leiding geeft (10). De thuisclub blijft in de meerder heid en reeds vier minuten later weet zij den voorsprong te vergrooten, wanneer Vrauw- deunt een voorzet van Linssen onberispelijk in kopt (20). Eerst kort voor de rust wordt het 3—0 als Paauwe voorzet en de toesnellende Linssen fraai inkopt. Na de rust verwisselen bij Feyenoord Kantebeen en Vente van plaats. Het duurt niet lang. of Kantebeen brengt met een hard schot den stand op 40. Blauw Wit geeft het nog niet op en na tal van vergeefsche po gingen slaagt van Nol er in een tegenpunt te maken (41). Tenslotte moet Ferwerda weer zwichten voor een schuiver van Kantebeen (51). In de laatste minuten is het Vente. die met een daverend schot den stand tot 6—1 od- voert. D.F.C.—SPARTA 1—1. De Spartanen waren al spoedig sterk in de meerderheid, niet door beter spel want dat was aan beide kanten niet veel bijzonders, maar voornamelijk door hun grootere geestdrift. Vooral in de eerste helft hadden de gasten zonder twijfel het beste van het spel. De rust kwam met blanken stand. Na de hervatting viel Sparta weer energiek aan en zoowaar slaagde Voormolen er in de Rotterdamsche club een 10 voorsprong te be zorgen. Lang duurde echter de vreugde niet, want kort daarop maakte W. Mijnders op fraaie wijze gelijk. Ei* kwam geen verandering meer in den stand. *T GOOIC.VB.V. 2—1. In de eerste helft was het over het gehiel een gelijk opgaande strijd, waarin 't Gooi het eerste succes veroverde door Winthorst, na een mis verstand in de Rotterdamsche verdediging. Veel vreugde genoten de Hilversummers van dezen voorsprong overigens niet, want C.V.V. scoorde eveneens tengevolge van een fout in de Gooi-verdediging door Schoone tegen 1—1. In de tweede helft was aanvankelijk C.V.V. aan bod. doch geleidelijk nam 't Gooi het initiatief over en slaagde er in door Winthorst een dubieus doelpunt te scoren, dat evenwel werd toegekend. Een en ander ontlokte aan de C.V.V.-ers wat meer agressiviteit en tot het einde dit doelpunt werd achttien minuten na de hervatting gescoord zijn de Rotter dammers in de meerderheid geweest. Tót tastbaar succes wisten de C.V.V.-ers het evenwel niét te brengen. HOCKEY. Nederlandsche Hockeybond. Uitslagen van gisteren. Competitie heeren, 3e klasse C: Kieviten II —Leiden m 0—3: V.C.L.—Strawb. II 1—2. Res. 4e klasse: Lelden VI—Victoria VI 5—3. Juniores: Leiden a—T.O.G.O. a 10—0. (Rest afgelast. Dames. Ie klasse: B.D.H.C.Hilversum 32: H.H.Y.C.—Gooi 7—2 3e klasse B: Leiden II—B.D.H.C. IV 5—1. 4e klasse A: Leiden III—H.H.Y.C. 0—3. De andere wedstrijden werden afgelast. Om den J. D. Tresllng-bekerLeiden II Cl. te Werve 43. Overzicht. DE ENGELSCHE CUP. Voor de Engelsche Cup zijn de volgende uit slagen verkregen: YorkMiddlesbrough 10 LutonManchester City 13 CharltonAston Villa 11 ArsenalPreston North End 01 SunderlandBradford 10 BrentfordManchester United 20 LiverpoolHuddersficld 01 ChesterfieldTottenham 22 DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen van de Engelsche league luiden Voor de eerste klasse: ChelseaPortsmouth 31 Derby CountyBlackpool 31 Grimsby TownBirmingham 40 Leeds UnitedW. Bromv/ich A10 Leister CityBolton Wanderers 11 En in de tweede klasse: BurnleyBarnsley 10 Coventry City—Newcastle Un1—0 SouthamptonBlackburn Rovers 10 Swansea TownNotts Forest 10 Tottenham HotspurStockport County 10 West Ham Un.Sheffield Wedn10 De Zondag heeft weinig verrassin gen en weinig belangrijke resultaten met zich mee gebracht. Vermelding verdient hier alleen de overwinning van Leiden III op Kieviten II, waardoor het eenige Leidsche elftal dat nog in degradatiegevaar verkeerde zich ook in veiligheid wist te stellen, en de onderste plaats van de afd. 3 C voorgoed afstond aan Kieviten II. Leiden II won zooals verwacht werd van te Werve, dat een klasse lager in de com- jietitie speelt, en bovendien met 10 man uitkwam. Gemakkelijk was de overwinning niet, wat wel blijkt uit het feit dat Leiden bij de rust met 21 achterstond; en een oogenblik na de rust zelfs nog met 31. Dit kwam voornamelijk door het veel te korte spel van de voorhoede, waar men elkaar onophoudelijk ln den weg liep, en waardoor tal van goede kansen verloren gingen Ook de achterhoede speelde niet zooals wij dat van haar gewend waren. Na dien grooten voorsprong van te Werve werd het Leiden echter te bar. Het elftal ging met meer enthousiasme spelen, en wist den achterstand om te zetten ln een gelijken stand. Tot het einde toe bleef het zeer spannend. De druk op het Te Werve doel werd steeds grooter en tenslotte werd het Leidsche overwicht uitgedrukt in een doelpunt, zoodat het einde van den strijd kwam met een 43 overwinning voor Lei den II. Bij Leiden speelde Krol een voor treffelijke rartij; de andere spelers moes ten blijkbaar eerst op temperatuur komen voor ze hun gewone spelpeil berekt had den. De wedstrijd werd gerpeeld in een uitstekende verstandhouding en onder goede leiding. Bij den wedstrijd Kieviten IILeiden III waren de Leidenaars dadelijk sterk in de meerderheid, wat Molteer en de Loos uit drukten in 3 doelpunten, zoodat de stand bij de rust reeds 30 was. Na de rust wist Leiden niet meer van haar overwicht te profiteeren door slecht schieten van de voorhoede, terwijl bovendien de verkleum de backs nog voor enkele gevaarlijke mo menten voor het Leidsche doel zorgden. Deze laatste competitiewedstrijd werd door Leiden III gemakkelijk gewonnen, mede dank zij dat het verwachte enthousiasme bij de Kieviten, bij wie immers zoo veel op het spel stond, ontbrak. Leiden VI zag ook kans weer een over winning aan de reeks toe te voegen. Maar aanvankelijk liet het zich niet zoo gunstig aanzien. Victoria zag voor de rust kans tweemaal den Leidschen keeper te pas- seeren, terwijl de Leidenaren daar geen doelpunt tegenover wisten te plaatsen. Na de rust ging het echter beter en 5 minuten na hervatting stonden de partijen weer op gelijken voet. Uit normale aanvallen scoorde Lelden daarna nog driemaal, mede dank zij het spel van den actieven linksbuiten. Victoria passeerde nog eenmaal den keeper van Leiden, waarna het eind kwam met een verdiende 53 overwinning voor de thuis club. Bij Leiden verdiende vooral liet spel van Van Wulfften Palthe vermelding. Het tweede dameselftal won, zooals ver wacht werd van B.D.H.C. IV. De Leidsche dames waren gedurende den geheelen wed strijd in de meerderheid en dank zij de schotvaardigheid van de voorhoede werd de B.D.H.C. keepster 5 maal gepasseerd. De Bloemendaal dames vertoonden een zeer zwak spel en stonden zoowel in snelheid als in techniek verre achter bij de Leidsche dames, die op een waadig besluit van hun hockey-competitie kunnen terugzien. Leiden III heeft haar competitie besloten met de verwachte nederlaag tegen H.H.Y.C. III Gezien het feit dat H.H.Y.C. kampioene is van de afdeeling kan het resultaat be vredigend genoemd worden. Het spel is dan ook goed verdeeld geweest, alleen wist de tegenpartij haar aanvallen beter in doel punten om te zetten. De gure wind en de sneeuwbuien werk ten niet gunstig op het spelpeil, maar toch heeft het aan enthousiasme niet ontbro ken. Alleen het schieten van de Leidsche dames behoeft nog wel enkele verbetering. Training Ned. Elftal. Ook Goekoop (Leiden) uitgenoodigd. Naar wij vernemen zijn 24 spelers gekozen in den ploeg, welke in verband met het aanstaand internationale seizoen, eiken Woensdagavond te Amsterdam in training zal gaan. De vol gende spelers zijn voor de gezamenlijke oefe ningen gekozen: Anjema (Togo). De Waal ("Amsterdam), Overing (Amsterdam), Stukker (B.H.M.C.), Erusse (B.H.M.C.), Van Lommei (Togo). De Looper (Hilversum). Caviet (Gooi). Van der Veen (Nijmegen), Berghuis (Amsterdam), Spa renburg (Hilversum). Cuperus (S.C.H.C.), Van der Graaf (H.H.Y.C.). Roodenburg 'Amster dam). Schnitger (P.W.). De Roos (B.M.H.C.), Gunning (B.M.H.C.), Gallois (H.H.Y.C.). Steinz B.H.V.), Schmeink (B.M.H.C.). Bekink (Nij megen). Esser (Togo), Hagemeijer (Union), Goekoop (Leiden). De training vangt Woensdag 23 Febr. aan. ZUID-HOLLANDSCHE HOCKEYBOND. Uitslagen: Heeren, 2e klasse: H.D.S. IVAeolus II 16; H.D.S. Ill—N.O.A.D. 3—0; P.T.T.—Tempo II afgelast. Dames: Alle wedstrijden afgelast. Aangezien H.D.S. III de Rotterdammers met 3—0 de baas is gebleven staat voor onze stad- genooten de weg naar het kampioenschap open. Er moet echter van H.D.S. Ill en van Tempo II gewonnen worden. Wanneer Zuidwijck alles op alles zet zijn overwinningen m beide uit wedstrijden mogelijk. KORFBAL. Nederlandsche Korfbalbond. Uitslagen van gisteren. N.-H. I: DTV—Kattenburg 4—9; Wester - kwartlerDVD 33. Gld. I: VadaMercedes 41: Onder Ons Wilskracht 5—0; 'tOverschotje—Z.K.C. 01. Ov. I: Nails—Groen Zwart 7—1; Rlgtersbleek AKC 2—1; zwart Wit—DOS 2—5. Nrd. I: W.W.M.D.—Humes 5—1. Zd. I: Volt—Rood Wit 3—1. Z.-H. IIA: GymnasiastenSpangen 11; H.S.V. II—H.B.S. 2—3; H.K.V. H—VelOX 0—2. Overzicht. Wederom moesten in Zuid-Holland alle lste klasse wedstrijden, wegens onbespeel baarheid der terreinen, worden uitgesteld, waardoor deze afdeeling voor de zooveel- ste maal een verloren competitie-dag boekte. Ook in Noord-Holland konden eenige ontmoetingen geen doorgang vin den, doch waar de achterstand hier nihil is, wat dat minder erg. Zelfs had gisteren de beslissing kunnen vallen. Immers. D.VX>. haalde het stoute stukje uit. Westerkwar tier op eigen veld een gelijk spel af te dwingen, waardoor Blauw-Wit dus kam pioen had kunnen zijn, wanneer zij van Sportlef had gewonnen. Deze ontmoeting werd evenwel bij den stand 22 gestaakt, zoodat De Oocq van Delwijnen es. dus eerst de volgende week, wanneer zij tegen Luto in het veld moeten komien, de kroon op hun werk kunnen zetten. D. T. V. kon het tegen Kattenburg niet bolwerken en verloor met 94. De wed strijd K. Z.'Luto ging mllet door. In de Geldersche afdeeling is Z. K. C. opnieuw in de „running" gekomen, door, na zwaren strijd 't Overschotje op eigen veld een 10 nederlaag te hebben doen toekomen. Eerst vijf minuten voor het einde werd dit eenige doelpunt gescoord, zoodat het dus in Lochem wel gespannen heeft. Waar Onder Ons het Arnlhemsche Wilskracht een lesje gaf (50). hebben de Oosterbekers thans dus met ZX.C. samen de leiding. En aangezien zoowel Onder Ons als Z.K.C. ieder nog één wedstrijd te spelen hebben, is het niet uitgesloten, dat het doelgemiddelde wel eens de beslissing zou moeten brengen. Slechts wanneer beide teams falen volgenden keer, heeft het Overschotje nog een kans op den eere- tltel. De verhouding in de kopgroep luidt momenteel: Z. K. C13 8 3 2 50—28 19 Onder Ons ..13 9 1 3 40—26 19 't Overschotje 11 7 4 4124 14 In Overijsel handhaafde Rlgtersbleek zich door een bescheiden 21 overwinning op A. K. C. D. O. S. blijft haar evenwel op den voet volgen.Thans wonnen Bertelo c.s. met. 52 van Zwart Blauw. Desondanks is de positie van Rlgtersbleek ongetwijfeld zeer fraai! Naas gaf Groen-Zwart den ge nadeslag door haar met 71 te verslaan. De ploeg uit Borne is hierdoor definitief hekkeslulter geworden. W. W. M. D. bleek de kunst in het Noor den nog niet verleerd. Een 51 zege oi Hermes was het eerste succesvolle resul. taat na haar „winterslaap". In het Zuiden speelden Volt en Rood-Wit een wedstrijd van ondergeschikt belang welke met 3-1 door de thuisclub gewonnen werd. WIELRENNEN. NIEUW 3WIFT Jan Schüller wint in fraaien tyd. Onder zeer slechte weersomstandigheden werd gisteren de voorlaatste competitiewedstrijd verreden, waarbij de A. en B.-klassers 34.8 K.M. moesten rijden. Voor belde categoriën kwamen trots sneeuw en wind nog negen renners aan start, welke met hun lage versnellingen nog zeer goede tijden wisten te maken. De favoriet in deze race n.l. J. Schüller bewees wederom in dit soort wedstrijden moeilijk te kloppen te zyn en ging met bijna drie minuten voorsprong als eerste over de streep. Het verschil tusschen R. Riethoven en B. Lodewyks was echter zeer gering en bedroeg slechts 13 seconden in het voordeel van eerstgenoemde, welke nu eenmaal geen tijdry der is. J. v. d. Leest viel in dit ge zelschap zeer uit den toon. door ruim zeven minuten achter den winnaar te komen, zjjn rijden biyft nog steeds zeer ongelijkmatig, a. v. Amsterdam gaf halverwege op. A-klasse: 1. J. Schüller. 34.8 K.M. in 1 uur 19 seconde; 2. R. Riethoven, 1.3.7; 3. Alb. LodewUks 1.3.20; 4. J. v. d. Leest 1.7.20. Van de B-klasse kan nog geen tyd worden bekend gemaakt daar hier nog een protest zal worden behandeld. In de C-klasse kwamen vier renners aan den start, waarvan Henk Holswilder met bijna 2 1/2 minutt voorsprong won. Henk Noest werd goede tweede, terwyi C. Kapaan thans derde werd. Het nieuwe lid Fr. Blom bereed een veel te hooge versnelling, doch wist trots den sterken wind het traject in een lang geen slechte tijd uit te ryden. In deze categorie werd 17.4 KJ4. gereden. Uitslag: 1. H. Holswilder. 32.51; 2. H. Noest, 35.31; 3. C. Kapaan. 39.6; 4. Fr. Blom. 42.10. Hoe of de uitslag der B-klassers ook zal wor den, toch zyn nu reeds alle winnaars in de verschillende categoriën bekend en wel als volgt: A-klasse: J. v. d. Leest; B-klasse W. Geenjaar en C-klasse: H. Holswilder. A.s. Zon dag zal de laatste wedstryd der competitie worden verreden, bestaande uit een handicap wedstryd (z.g. voorgift wedstryd) waarbij de renners, die elkander inloopen, tezamen door- kunnen gaan. VAN DER VIJVER WINT TE KOPENHAGEN Op een sportgala te Kopenhagen kwam onze landgenoot v. d. Vyver gistermiddag uit tegen den Deenschen amateur-sprintkampioen Niel sen. Van der vyver won gemakkeiyk in 3 ritten. Zijn tyden waren resp. 11.2 sec.. 10,8 sec. en 11,2 sec. WATERPOLO. DE ZIJL III—H.G.A. II. Morgenavond om kwart voor tien speelt in de Overdekte De Zyi III voor de competitie van den kring Den Haag tegen H.G.A. II (Den Haag). Eerste klasse. AFDEELING I. DWS 16 12 2 2 41—20 26 Ajax 15 9 3 3 49—15 21 RFC 15 9 0 6 44—34 18 KFC 16 7 3 6 28—25 17 ADO 15 6 4 5 28—31 16 VUC 15 6 3 6 40—28 15 VSV 17 5 3 9 43—57 13 DFC 16 4 4 8 19—48 12 Excelsior 17 4 3 10 2045 11 Sparta 16 3 3 10 20—31 9 AFDEELING n. Feyenoord 16 12 1 3 46—17 25 Haarlem 15 9 2 4 39—32 20 Xerxes 16 7 4 5 56—34 18 Stormvogels 16 8 2 6 35—37 18 Blauw Wit 16 7 2 7 39—38 16 t Gooi 16 7 2 7 25—32 16 CVV 16 6 3 7 23—33 15 HBS 16 5 3 8 39—48 13 DHC 15 2 5 7 27—48 9 Hermes 16 3 2 11 29—48 8 AFDEELING III. Heracles 15 11 2 2 40—14 24 Go Ahead 15 8 4 3 32—22 20 Enschede 15 7 4 4 40—26 18 Tubantia 15 7 4 4 32—26 18 AGOVV 15 5 6 4 23—20 16 Wageningen 15 5 3 7 34—35 13 ZAC 15 6 1 8 21—28 13 NEC 15 5 2 8 24—34 12 Hengelo 15 2 6 7 17—33 10 PEC 15 2 2 10 1440 6 AFDEELING IV. PSV 16 10 3 3 49—23 23 BW 16 9 3 4 34—27 21 NAC 14 7 3 4 30—19 17 Juliana 16 7 2 6 34—34 16 Longa 15 6 3 6 26—29 16 MVV 17 6 4 7 34—46 16 Willem II 16 6 3 7 25—35 15 Eindhoven 16 5 4 7 32—34 14 Roermond 14 5 2 7 29—38 12 NOAD 15 5 1 9 32—44 11 Bleyerheide 15 3 3 9 24—32 9 AFDEELING V. Be Quick 14 11 2 1 41—13 24 GVAV 13 8 3 2 46—15 19 Veendam 14 8 2 4 39—19 18 Achilles 14 6 4 4 36—32 16 Leeuwarden 13 5 4 4 32—25 14 HSC 14 7 0 7 27—31 14 Sneek 14 5 1 8 19—38 11 Velocitas 14 4 1 9 13—26 9 Heerenveen 14 3 2 9 28—48 8 Hoogezand 14 2 1 10 18—42 5 Tweede klasse. TWEEDE KLASSE A. HVV 15 11 2 2 41—13 24 Emma 14 9 3 2 39—15 21 DCL 15 8 2 5 26—18 18 Hollandiaan 15 7 4 4 4341 18 UVS 15 4 6 5 33—32 14 VDL 15 6 2 7 33—47 12 Neptunus 12 4 2 6 26—25 10 Quick 14 3 4 7 26—31 10 BEC 15 2 5 8 22—41 9 Hoek v. Holland 14 3 2 9 23—49 8 TWEEDE KLASSE B. Overmaas 15 9 3 3 30—14 21 SVV 16 10 1 5 47—23 21 Gouda 15 8 4 3 33—20 20 UW 16 8 2 6 36—24 18 Unitas 13 7 1 5 35—29 15 ODS 16 6 2 8 25—27 14 Sliedrecht 15 5 2 8 30—42 13 Hercules 15 5 2 8 2553 12 Vriendenschaar 14 4 2 8 22—26 10 Derde klasse. DERDE KLASSE A. BMT Scheveningen ONA Postduiven Hillinen RVC Hlllegom Tonegido Lugdunum ASC Celeritas 14 11 15 10 15 9 15 5 15 6 14 6 16 6 15 5 13 3 15 2 15 2 1 51—27 2i 1 38—16 21 4 42—27 2ü 4 26—21 16 6 36—34 15 6 34—33 14 7 35—35 14 7 29-33 13 8 26-37 8 9 34—56 8 11 25—57 DERDE KLASSE C. Martinit Laakkwartier Olympia De Musschen DHS St. Volharden VFC voc Bodegraven St. Hoogér 16 12 15 11 16 10 18 6 16 6 16 5 13 5 14 4 13 3 14 1 5825 25 46-33 24 51—31 21 40—41 16 4144 14 34—37 14 31-25 a 7 35—40 A 9 23—49 7 11 2061 4 Rouwkoop SSDS HDV GSV DVS Roodenburg Bosk. Boys Tona Vierde klasse. VIERDE KLASSE A. 12 7 3 12 5 6 12 11 10 12 11 10 2 26—18 17 1 29—19 16 1 37—23 16 2 44—20 14 3 18—16 11 2949 7 17-32 6 9 10—35 1 VIERDE KLASSE B. Kranenburg VDS Archipel Alphia LDWS Zw. Blauw Or. Blaufr SEP Duno Vogel 16 13 15 15 13 15 15 16 15 17 44 -23 21 2 40—22 20 4 45—24 20 4 43—29 19 2 37—16 18 5 4429 6 45—48 IS 10 1847 10 10 3045 16 20-83 VIERDE KLASSE C. Alphen 15 3 1 11 31—48 7 LFC 16 13 1 BTC 15 11 2 Te Werve 14 9 3 DSO 14 8 2 Ma astraat 15 6 1 SOA 13 5 1 De Jagers 11 4 1 VVD 15 4 1 Ooievaars 14 3 1 WIK 15 1 3 Afd. n, res. HVV II 16 9 3 Gouda II 15 8 3 HBS II 15 7 5 Quick II 16 5 8 BEC II 16 7 3 VUC II 16 5 4 Alphen II 16 4 6 ADO II 15 5 1 Scheveningen II 15 3 4 Olympia II 14 3 3 Afd. II. res. ADO IV 16 14 1 UVS II 14 11 1 ASC II 15 8 2 HBS IV 16 8 1 HVV III 14 8 1 Lugdunum II 14 6 2 VUC IV 14 6 1 Alphia II 14 4 2 LFC II 15 2 6 Laakkwartier II 14 3 1 Bodegraven II 16 3 1 2 53-30 Tl 2 51-31 2 2 6544 31 4 43-3. 1| 9 3648 1» 7 31—40 11 6 27-33 0 10 35-52 9 10 34-47 J 11 31—56 S 2de klasse 4 36-36 31 4 34-26 9 3 29-23 9 3 3H< 6 36_« 7 41-37 6 29-27 9 33-50 J 8 21-39 IJ 8 27-32 9 76-30 29 O»-1® 44—4^ 4239 33-35 j 3935 40— 1 2 5 7 5 6 8 20—36 jj 7 29-36 10 43-50 12 35-89 2—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10