Vrijdag 11 Februari 1938 [EIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Die GRIEP-aanval wordt gestuit! akker's Abdijsiroop THIJS IJS EN DE DRIE DWERGEN ffooge RU'ndljk 51 W. J. van der Hulst, naar ffid Indië M. van den Bos geb. GebuUs. naar Den Haag, Engelenburgstr. 133 P. C. Pico n»ar Den HaaK- Dryfriemstraat 69 Mevr. de Groot, geb. H. C. P. Brunlngs en fam., naar Renkum Heelsum, Utrechtscheweg 34 P. Hazenoot, naar Renkum Heelsum. Utrechtsche wpe 34 c- Thonus en fam., naar Amster dam Apollolaan 93 J. W. Slddré, naar Leeu warden. Voorstreck 20. VertrokkenA. Dallinga, Noordwljkerhout. Havenstraat 18 M. J. Rolvers, n. Bloemendaal Bentveld. Langelaan 1 C. van Egmond, n. Nederl.-Indië A. C. M. Braat, naar Doesburg, Koepoórtstraat 1 H. J. van der Weijden, n. Arcen Missiehuis St. Paul H. A. Kok. naar Maastricht. St. Anna Klooster J. M. van Lierop. n. Nederweert. St. Jozef gesticht P. de Jong. n. Heemstede. Duinlaan 5 Graaf F. W van Limburg Stlrum. n. Rotterdam, Wester- singel. Parkhotel D. C. van der Starre en fam n. Rotterdam, Voorhaven 6 Ph. G. Mulder, n. Oegstgeest. Gest. ..Endegeest" A. y p. de Loor. n. Haarlem, Gierstraat 47 rd p M Duprée, n. Rotterdam. Heer Kerstantstr. 54a E. H, aan den Boom, n. Bergh (Gld.), St Alovsiusgesticht J. M. Caenen, n. Am sterdam. Reinier Vinkeleskade 53. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells, z. van A. Plug en A. C. Jansje, d. van A. van der LuUt en H. J Adema Gerrit Casparus, z. van C. van den Hoonaard en M. Wesseling Neeltje, d. van Th. j van Hameren en J. P. Vink Johannes, z. Tan J Barnhoorn en N. Plug. Geboren: Maria Wilhelmina Beatrix. D. van Z C. F. Hornstra en M. G. C. Versantvoort Ansjè. D. van H. Ooms en A. Plug Jacoba Cornelia Wilhelmina. D. van L. J. de Ridder en p. j. Rietmeijer Johanna. D. van J. W. Moer kerk en F. Schild. Ondertrouwd: N. J. v. Bohemen en W. M. Smit. Ondertrouwd: G. H. Heünes en W. A. Klein. Getrouwd: P. C. Heemskerk en E. I. M. Schuch. Getrouwd: T. Rijnsburger en M Tissing. Overleden: Maria Jacoba Koeleman. 25 j. geh. met C. J. W. Verhart. Overleden: Martina Hoogstraten 74 j.. geh. met. A. I. Hoogendam Martlnus van der Plas 85 j.. wed. van M. de Ridder. Met ingang van 1 Maart a^. is tot I onderwijzer aan de Chr. M.U.L.O. school I slhier benoemd de heer A. L. Broekhuyzen, le onderwijzer aan de Savomin Lobmian- school te Rotterdam. NOORDWIJK BINNEN. enthousiaste viering van het ORANJEFEEST. Planting van den Prinses Beatrixboom. Op enthousiaste wijze heeft gisteren de 'jurgerij uiting gegeven aan haar vreugde over de geboorte van Prinses Beatrix. Een loord van hulde komt de Oranjever. toe, .-oor het welslagen der feestelijkheden. Met een muzikale rondwandeling door kt dorp werden de bewoners reeds vroeg tol het feestvieren ultgenoodigd en al di rect waren velen op de been. Dit feit en de versierde straten met vlaggen en ander- ilns legden een feestelijk stempel op dezen tig. Op het keurig versierde Lindenpleln namen te half tien de Burgemeester met ttie gemeenteraadsleden, het Bestuur van 0. V. met hun dames en meerdere com- ■isieleden, om de aubade in ontvangst te nen van de honderden schoolkinderen. :-! was, een lust om de vele glunderende rclchtén te zien, volop getooid met oranje ui oe driekleur vlaggetjes en hen het eene uderlandsche lied na het ander te hoo rn zingen. Na afloop begaven de kinde- len zich naar hun scholen, waar zij ont haald werden en tevens nog een prijsje als reiinnering meekregen. Vooral dit kinder feest wordt door groot en klein hoogelljk tewaardeerd, temeer daar de Burgemees ter en het bestuur van de Oranjevereni ging alle scholen tijdens de tractatie en de spelen bezochten In hotel Royal werd voor de leerlingen der Kleuterscholen een bios coop-voorstelling gegeven, terwijl aan de andere schoolkinderen de leuke filmvoor stelling groepsgewijze werd vertoond. Precies 1 uur trok ..Excelsior", welke zich dapper geweerd heeft, er weer op uit om de volksspelen aan te kondigen. Allereerst had een Estafetteloop plaats van 2000 M., «aaraan 5 senioren- en 2 junioren- groepen van 10 deelnamen, waarvoor iangs kt geheele parcours door het dorp gewel dig veel belangstelling bestond. Dit had een vlot en sportlef verloop. De eerstaan- èomende senlorengroep legde den afstand af !n 4.37 min. en de eerste junlorengroep ia 5.35 min., voor amateurs zeer goede prestaties. De aankomst was als volgt: le. SJ.C., groep A: 2e. S.J.C. groep B.; 3e. DOS.; 4e. Werkloozengroep: 5e. Voetbal- vereen. Noordwijk De jury bestond uit de heeren P. H. van Spanje, mr. N. Eriks en A- W. v. d. Holst. Direct hierop volgden de verdere volks delen, als tonkruien. spijkerslaan en ring steken voor meisjes en jongens. De uitsla gen hiervan zijn als volgt: Spijkerslaan voor dames: le pr. Rie Ruig- rok; 2e. M. Hoogteyling: 3e. Greta Vink; k. Jo Mink; 5e. Grietje v. d. Haak; 6e. Marie v. d. Holst; 7e. Coba v. Woersum. Tonkruien voor heeren: le pr. L. Steen- 'oorden; 2e. Jac. Steenvoordejj3e. C. Ouwehand; 4e. A. Wljnands; 5e. M. Bak ker: 6e. T. Hermans; 7e. A. v. d. Berg. Ringsteken voor meisjes: le. Ko. v. d. "las; 2e. Neeltje v. d. Haak; 3e. Bep Pas- jehier: 4e. Plorrle Llndhout: 5e. Hennle Ruigrok; 3e. Truus Mulder; 7e. Jo v. d. tlsi; 8e. Marie Caspers; 9e. Bep Zwarts; 10e «el Landman; 11e. Gijsje Overbeek; 12e. R'e Passchier; 13e. Jo v. d. Weyden; 14e. Marie Mols; 15e. Bep v. d. Plas; 16e. Marie, Duindam; 17e. Pemmle Janson; 18e. Nel Smit. Ringsteken voor jongens: le. Corn. v. d. Lee; 2e. Piet van Schie; 3e. Jac. v. d. Geest; •e Jan Schelvis; 5e. Hans Dekker; 6e. Henk steenvoorden; 7e. heep v. d. List; 8e. Jan Breiman; 9e. Corn. Mink; 10e. Leo Krol: v Martien Winters; 12e. Jac. Zuidhoek, "e afloop werden de prijzen door den voorzitter, dr. van Nlekerk, op het Linden- P'em uitgereikt, ten aanschouwe van hon- erden belangstellenden. Rr'usschcn had de muziek zich weer op- iiSÜ. en 'n optocht trokken nu het Ge meentebestuur, O.V.-bestuur en de bestu- v,an Bloembollencultuur. Holl. Bloemb. Ta kers Genootschap. Kon. Ned. Mij. v. "inbouw en Bloembollencommissie naar 'Jrbulderstraat voor het planten van Prinses Beatrixboom Bij aankomst bood Mee,2' van BBC., de heer J. C. v. d. dt 4 .een Prachtlgen beukenboom namens o'^eJeerrlglngen op Tuinbouwgebied de j JJ)evareeniglng aan, welke hierna door 'ri« ,'nderen, die evenals Prinses Bea- I i» v Jar>dari hun geboortedag vieren, M"rietje Kret, Truus Aandewiei en Duizenden hebben reeds vroeger de ver rassende werking van Akker's Abdijsiroop bij griep-aanvallen ondervonden. Door hac hoesl-siillende werking, haar zieklekiem- doodende eigenschappen, haar gunsligen invloed op de borst, keel en ademhalings organen is de bekende, vanouds geprezen hef beproefde hoest-geneesmiddell Por flacon 90 Cf., f 1.50, f. 2 40 Ovorol verkrijgbaar Hoa groot ar flacon, hoo voordeeliger hef gebruik. 5039 (Ingez. Med.) Gerard Vink, resp. 11 en 13 jaar oud. werd geplant. Dr. Niekerk bracht dank aan de vcreenigingeri voor het aanbieden van dezen Loom, het O. V.-bestuur stelde deze daad op hoogen prijs en waar de boom in de iiteratuur het symbool draagt van eeuwig heid, hoopte spr.. dat deze boom tot vele geslachten mag spreken van de trouw aan ons Vorstenkind en ons Prinsesje Hierna droeg hij den boom aan het ge meentebestuur over. Burgemeester v. d. Mortel besteeg hierna onder applaus het spreekgestoelte en met een geestig speech- je bracht hij namens het gemeentebestuur dank voor deze attentie en sprak den wensch uit dat zoowel de oudere als de jongere inwoners den groei van dezen bcom maar ook den groei van het Prinsesje zullen mogen beleven. Met een ..Leve Prin ses Beatrix" aanvaardde het Gemeentebe stuur dezen prachtigen beukenboom. Na dat het ..Wilhelmus" had weerklonken, maakten Burgemeester, het Gemeentebe stuur, het bestuur der O. V„ de besturen der Tuinbouwvereen. en vele honderden omstanders, op de vroolijke tonen der mu ziek een rondedans om den Prinses Beatrix- ,boom. Na afloop trokken allen weer in 'muzikalen optocht naar het Lindenpleln waar de stoet werd ontbonden. Te half zeven was het weer aantreden voor den Lichtstoet. Naast een overgroote belangstelling was er door verschillende vereenigingen en particulieren veel werk van gemaakt en '.varen er mooie praalwa gens en groepen te aanschouwen. De jury, bestaande uit de dames van het O. V.-be stuur kende de volgende prijzen toe: le. Zangver. Euphonia en Meisjesver. Martha; 2e. Zangver. 't Schorre Haantje; 3e. G. Bouwhins; 4e. Roode Kruis; 5e. familie Hoogeveen; 6e. Wilhelmina School. Hierna trok de stoet met den burgemees ter en enkele raadsleden, het bestuur der O.V. en hunne dames voorop, door het dorp. Het slechte weer kon de feestvreugde niet verstoren. De stoet werd ontbonden op het Lindenpleln, waar de prijzen door den voorzitter der O. V. werden bekend ge maakt. De voorz. dankte hierna de politie politie voor de keurige regeling en de beide muziekvereenigingen Excelsior en Crescen- voor de keurige regeling en den beiden gemeester woorden van waardeering sprak tot het Bestuur der O. V. en de burgerij. Om den inmiddels ontstoken vreugde vuurboom werd op de tonen der muziek een rondedans gemaakt waaraan zoowel burge meester als oranjebestuur en hunne dames deelnamen. Noordwijk Binnen heeft op waardige en grootsche wiize feest gevierd, waaraan door de geheele burgerij ia deelgenomen. OEGSTGEEST. Loop der bevolking. Gevestigd: P. de Mcoij en gez„ bloemenhan del. Valkenburger»'. 17; J. J. H. Timmermans geb. Senecaut. Prins Hendrlkl. 8; A. Wiggen- raad geb. Schouw. Rhijng.str.weg 40; A. M. Waals geb. Kruger. Rhijng.str.weg 16: J. Riepe geb. Hendriks. Emmalaan 68; I. G. J. Smelt en vr. assuradeur. Jullanalaan 2b: P. van Root- selaar en vr.. Soembastraat 19; A. J. Wienen en vr.. Wyttenbachw. 75; M. C. Lamboo. van As- sendelftstraat 35; J. H Borger, architct, Emma laan 20: M. Ludendorff. empl. Rotograv. Mij., Rijnzlchtw 15. Vertrokken: M. Mann geb. Meijers. naar Bandoeng N.I.; H. Gerrits, naar Bandoeng N.I.; P. den Besten en gez. naar Groningen. Priese- straatweg 69a; G. van Varick naar Leiden, zyislngel 73b: I. Verhoeven naar Beverwijk, O. Haattersweg 15; A. C. Thomee naar Poor- tugaal ..Maasoord"; M. Clzek naar Craz (Oostenrijk); A. C. van Slnderen naar Haar lem. Sparrenstraat 26; J. H. M. Brunlngs naar Lelden, RUnsburgerweg 145; C. Bouwman naar Den Haag. Hoefkade 416: A. Happé naar Voorschoten, Instituut Wulllngs. Burgerlijke Stand. Overleden: A. W. Smlnk, 32 Jaar; G. van Klaveren geb. de Mooi). 69 jaar. Ondertrouwd: G. W. Schoneveld. 22 Jaar wonende te Rijnsburg en P. Postma. 22 Jaar; H. J. Hazevoet 26 Jaar. wonende te Bandar Negri N.I. en G. J. Hoogendoorn. 27 Jaar. Gevonden voorwerpen ln de maand Januari 1938: Gebreide handschoen; rozen, krans ln etui; vulpotlood; tasch met ge reedschappen muts; belastingmerk; dek zeil; vulpotlood; medaille van de B.v.l.; muziekstuk; kruis van een rozenkrans; roo de das; gratis rijwlelbelastingmerk; kln- derarmbandje; belastingmerk; tochtdeken. Inlichtingen bij de politie van des v.m. 8 u. tot des nam. 10 uur, doch niet per telefoon. RIJNSBURG. Loop der Bevolking- Vertrokken; P. de Mooy en gezin naar Oegst geest A. de Mooy naar den Haag D. van Heyst naar Tienhoven D. den Heyer en ge zin naar Oegstgeest M. P. Mooten naar Lel den. Tot tijdelijk onderwijzer aan de Juliana-school Is benoemd mej. M. Llnd hout te Noordwijk, thans kweekelinge met akte aan die school. De inning van het havengeld voor 1938 is na inschrijving gegund aan de heeren Driebergen en Van Muyen. Het dames-comité dat de laatste Jaren een z.g.n. Vrouwenavond heeft ge organiseerd, heeft besloten dezen winter een dergelijken avond te houden. SASSENHEIM. Mooie uitvoering van D.O.S. De Chi'. aymnastiekver. D OS. gaf haar 17en openbaren turnavond onder leiding van den heer P. Nievaart uit Leiden, die zeer geslaagd is. De avond stond onder leiding van den heer A. G J. C. van Breda. In het afwer ken der oefeningen is doze vereeniging onder de zeer bekwame leiding van den heer Nievaart zeer vooruitgegaan Als steeds dwong de opmarsch bewonde ring af en al werd door den voorzitter geklaagd aan een tekort aan leden in eenige onderafdeelingen, toch maakte deze opmarsch een massalen indruk. Ben lenlgheidsoefenónig uitgevoerd door de damesafdeeling en genaamd de „Prinses Beatrix-oefening" viel buitengewoon in den smaak. De oefeningen aan het hoogirek door heeren gaven blijk van durf en moed en de oefeningen stonden op hoog peil. Spe ciaal de leider gaf eenige schitterende kunststukjes te zien. De lenighieidsoefening en de scringriet oefening van de meisjes verdienen in het •bijzonder een woord van hulde. Een kijkje op een oefenavond van de jongens stelde het publiek zeer cp prijs. De rhythmische oefening met begelei ding van miuziek, uitgevoerd door een acht tal dames was een prachtig slot Wil deden slechts enkele grepen uit heft zeer uitgebreide programma hoewel wij aan de andere oefeningen geen tekort wen- schen te doen. Wil felicltseren DO.S me' di', succes en roepen haar van har'e een „tot weerziens' toe! Vergadering Ned. Chr. Vrouwenbond. De afd Sassenheim van den Ned. Chr vergadering onder leiding van de presidente Vrouwenbond hield In „Concordia" een jaarvergadering onder leiding van mevr. Westerbeek-Klljn. die de geboorte van Prinses Beatrix herdacht Op haar voorstel werd besloten een telegram naar het Prinselijk Paar te zenden Door mevr. van der Molen werd het onderwerp „Orpa en Ruth" behandeld Na de pauze sprak de heer W. v. d. Berg over Moeders en groóte gezinnen" Belde inleidingen werden met veel aandacht ge volgd. Dank zij de ijverige propaganda-com- missle konden tien nieuwe leden geboekt worden. De a.s. Narcissrntentoonstellina. Voor de as. Dinsdag door prof. dr. E. van Slogteren te openen speciale Narcissen, tentoonstelling bestaat groote belangstel ling. Ruim 500 verschillende soorten, wo. vele nieuwe en zeldzame, zullen geëxposeerd worden. Behalve de wisselbekers, zijn nog de vol gende prijzen toegezegd: Hobaho te Lisse, zilveren plaquette. Coöp. Veilingsvereeni- ging „Hillegam" verguld zilveren medaille, H.B.G. Llsse, zilveren beker. Vereen „De Narcis" groote medaille. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes, z. van G. van der Lult en van G. M. van der Zwaan. Geboren: Maria Elisabeth, D. van J J Rus- man en C. J. Remmerswaal Maria Johanna Aletta, D. van H. A. Molkenboer en E. C. M. Kiebert Johannes Anthonlus. Z van C M Hulskamp en H. J. Smulders. Ondertrouwd: N. J. van Bohemen 24 j. en W M. Smit 25 j. GetrouwdA. J. van Duijn oud 29 jaren en A Bosman, oud 22 Jagen. Overleden: A. Paschler. oud één Jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. C. J. van der Wiel. Rijksstraat weg 180. van Amsterdam M. L G Snlers J P. Gouverneurlaan 42. van Venlo J. M. Mun- nlk. Zuilhoffstraat 15. van Lisse A. W. B. Geurtsen, Hoofdstraat 82. van Gendrlngen M. de Kwaastenlet, Zuiderstraat 7. van Hlllegom N. van den Bosch. Rijksstraatweg 26 van Den Haag. Gevestigd: E. Beneke, van Haarlem B. M. Geurtzen, van Gendrlngen H. Berbee en ge zin van Noordwilk A. Bosman van Lelden Vertrokken: P. Bij en gezin naar Leiden B. van der Wallen en gezin naar Wassenaar H. de Lange naar Haarlem H. HUzelendoorn naar Wassenaar A. M. A. Juffermans naar Boxmeer J. van Duijvenbode naar Haarlem Vertrokken: A. Buurman, naar Leiderdorp A. van Blezen en gezin, naar Hillegom W. van den Bosch, naar Utrecht J P H A Wuesten. naar Valkenburg (L.). VALKENBURG. Filmavond der Oranjever. „Wilhelmina". De Oranjever. „Wilhelmina" organiseer de voor de leden een filmavond ter feeste lijke herdenking van de geboorte van prin ses Beatrix. De voorzitter, de heer S M Poot, opende met een hartelijk welkom. Na het zingen van een couplet van het Oude- Wllhelmus. werd het programma tot groo te voldoening der leden afgewerkt. Met het zingen van een 2e couplet van het Wilhel mus werd gesloten. Jaarverg. N.C.L.B. De voorzitter, de heer P. J. v. Duin open de met het lezen van Ps. 103 en gebed. De secretaris en de penningmeester brachten hun verslagen uit. Het batig saldo is f. 20.82 Aan voorschot werd ontvangen van de werkloozenkas van het hoofdbestuur f. 2890 en uitgekeerd f. 2864,10 over Dec. 1936— Mei 1937. De voorzitter deelde mede. dat In Aug. een bloemendag voor het T.B.C.-fonds ge houden zal worden. Hij dankte den Burge meester voor de beschikbaarstelling van het ontspanningslokaalDe aftr. bestuurs leden werden herkozen. Het bestuur bestaat uit: B. J. v. Duin, voorz., M. de Mooy. secr., B. Zwaan, pennlngm. en de heeren S. Sloot weg, D. Doldersum. H. Imthorn Jz. en A. v. Dijk algem. adj. De heer Vink van Katwijk declameerde zeer verdienstelijk enkele stukken. Daar de projectielamp van den heer W. v. Beelen van Katwijk defect raakte, kan hij de be loofde lantaarnplaatjes niet vertoonen. Maar hij beloofde, dat uitstel geen afstel zou zijn De heer B. v. d. Bent van Katwijk sloot op de gebruikelijke wijze. De opbrengst van de collecten ln de Herv. Kerk bedroeg ln Januari voor de Dlac. f. 67.43'/:; voor de Kerk f. 102.41'/:; ln de bussen f. 12.88 en de mnd. coll. f. 11.38'/:. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Maria Geertruida, D. van N. Th. van Schie en W. Ooyendjjk Adrianus Ignatius. Z. van A. W. Deutekom en H. J. Plukker Op 31 Januari geboren: Maria Bea trix Petronella Theresla. D. van W. J. Turen- hout en M. P. Kapel. Loop der bevolking. Gevestigd: A. van Dam van Heythulzen A. M. Fockens van idem J. C. Eddes van Idem L. A. M. v. Kuyk van Eindhoven J. H. Th. P. Luan van Roterdam H. J. Heiman van Lel den M. J. Willemsen van idem J. P. Mat- thijssen van Bergen op Zoom H. J. Brand van Heythulzen V. J. M. Busse van idem A. C. Pennings van Noordwljkerhout j. j. Seeuwen van Nederweert L. Spee v. Idem E. C. J. Zwinkels van Naaldwijk. Vertrokken: P. C. M. v. d. Bosch naar Blels- wljk G. A. M. Dehue naar 's Gravenhage M. J A. Dehu naar idem A. C. v. d. Hoef naar Hoogland W. H. M. Johennlnk naar Hen gelo L. H. M. v. Well naar Zoetermeer C. C. v. Velzen naar Noordwljkerhout J. R. Mulders naar Heythulzen K. F. Hazen naar idem H. A. A. Sparldans naar Idem G. L. Olyslagers naar idem F. A. Nleuwendljk naai Idem A. Th. J. van Dijk naar Venlo H. A. Wllderink naar Heythulzen J. A. C. Overgaag naar Amsterdam H. v. d. Boogaard naar Heythulzen M. M. Koene naar EiJsden (L) C. A. M. Kortekaas naar 's Gravenhage-Loos- duinen. Een mooie wegverbetering. Thans zijn ook de werkzaamheden aan het rijwielpad aan den 's-Gravendamsche weg geëindigd en is deze geheel voor het verkeer vrij gesteld. In aanmerking geno men dat men nu van het slot „Teilingen" af te Sassenheim tot aan het station Noordwljkerhout een breed trottoir heeft verkregen, is dit voor dezen provincialen weg een groote verbetering. De collecten in de Ned. Herv. Ge meente alhier, hebben over Januari opge bracht voor de Kerk f. 44.02'/» en voor de Diaconie f. 22.04'/:. VOORSCHOTEN. Een binnenbrand. Gistermiddag heeft op dc Oranjekade in perceel no. 57 een binnenbrand plaats gehad in de voorkamer. De oorzaak was dat er geen vuursteenen plaat onder de haard was aangebracht; door de hitte was de houten vloer in brand geraakt. Door het wegnemen van de haard en voorts met emmers water is de brand ge- bluscht. De brandweer, die was uitgenikt, heeft geen dienst gedaan. Bijeenkomst Ned. Chr. Vrouwenbond. In het gebouw vcor Ohr. Belangen aan óe Wijngaardenlaan vergaderde de afd. van den Ned. Chr. Vrouwenbond onder lei ding van mevr. A. N. Steenwinkel-Looman, presidente. Mevr. C. A. W. Kammsraat-Bekker, uit Den Haag, lid van het hoofdbestuur heeft een lezing over „Waarom ten ik lid van den N. C. V. B." Spr. behandelde de organisatie der clubs, waarop zij er op wees, dat de protestant- sche vrouwen uiteen gingen daar waar kerkmuren scheiden. Dit bleef zoo tot in 1919, toen in beginsel besloten werd tot de oprichting van den bond van christen vrouwen. Het doel was voorlichting der vrouw op maatschappelijk en sociaal ter rein. Zij schetste het werk van den bend in de afdeelingen. hoe daar veel gedaan kan worden in het gezin, bij ziekte van de mouw. bij werklcosheid van den man enz. De bond heeft een taak. tegenover die genen. die op alle terreinen des levens Gods Woord verachten en wekte daarom elk lid op, om propagandiste te zijn van de vereeniging. Tijdens de pauze wekte de secretaresse, mevr. M. E. de Boer-Koning. de leden op om zooveel mogelijk deel te nemen aan den Vrouwen-Wereld gebedsdag op 4 Maart aanstaande. Na de pauze zong een dameskoortje enkele liederen, waarna een bespreking op de lezing volgde. Mevr. Kammeraat-Bekker sloot met dankgebed. Auto met goederen uitgebrand. Vannacht omstreeks een uur is van den heer N. C. v. d. G. aan den Veurscheweg een houten garage verbrand naast zijn woning, waarin zijn auto stond, geladen met manu facturen ter waarde van f. 800 a f. 900. De brandweer heeft met één straal op de wa terleiding den brand gebluscht De goede ren waren verzekerd. De vermoedelijke oor zaak is kortsluiting. 476e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 17de IUst Trekking van Vrijdag 11 Februari 1938 Hooge Prijzen 76 met premie 3000.—. 100 515 17338. Prijzen van 70.— 173 817 1171 2891 2898 3091 3109 3151 4135 5984 6855 7755 7799 8147 8852 10246 10435 11205 11534 11909 12000 12336 12617 12877 12985 13181 13449 14692 14809 15329 15863 16501 16832 17522 17611 17869 Nieten 388 463 751 859 899 1101 1480 1531 1542 1828 3210 3320 3579 3680 3974 4900 4951 5530 5561 5960 5979 6584 7192 7508 7583 7648 7944 8248 8752 8800 9056 9144 9480 9836 10040 10325 10680 10865 11480 11701 11773 12697 12807 12808 12983 14362 15280 15987 16228 16780 16807 17009 17396 17525 19366 20206 20239 20241 20387 20779 20835 Verbeteringen: 5e klasse 16e lijst: 19064 met f70.— m. z. 19061 met f 70. WARMOND. Burgerlijke Stand. GeborenPetrus Hendricus Wilhelmus. Z. van P. L. v. d. Kerkhof en J. Th. Ammerlaan Dirkje. D. van D. J. Verkalk en G. van Beek Catharina Jannie Beatrix, D. van L. C. Schip pers en M. L. Dietz Leendert. Z. van L. de Man en H. C. Hakkenberg. Gehuwd: W. J. v. d. Kroft 33 j. en G. A. v. d. Tol 30 j. G. H. de Wilde 26 j. en Cl. W. Hekker 26 J. Overleden: Arlje van Wykmoud 54 J., gehuwd met W. J. v. d. Spek. WASSENAAR. Loop der Bevolking. Gevestigd: L. Balteszak, v. Bommellaan 4: M. Bolten. Zijllaan 19; A. H. J. L. Busquet en vrouw. Jonkerlaan 25; H. G. de Cock. Kerk straat 85; M. Dempewolf, L. van Koot 25: A. H. den Duijn. v. Z. v. Nijeveltstraat 140; C. Getz. Zijdeweg 16; C. N. J. Grimbergen. Lang straat 35; A. H. J. Hansen. Oostdorperweg 2; M. L. Zurloh. geb. Heidoorn. Houtlaan 10; J. Hofstra en vrouw. Hoflaan 17; M. G. M. Hof- stra. Hoflaan 17; P. Hulsbos en gez.. Lindelaan 2; H. Hijzelendoom, Rijksstraatweg 276; W. M. Jongbloed en gez., v. Z. v. Nijeveltstraat 18a; M. Th. van Kins, Cornells de Wittstraat 27; G. Kool en gez.. Rijksstraatweg 823; H. M. A. Gips. geb. Lange. Raaphórstlaan 17b; H. Vink- 1 hguyzen, geb. v. d. Loo en gez., v. Z. v. Nijevelt straat 32: G. B. Mol. Langstraat 22; J. H. Ogilvie. L. van Koot 33; P. Oomens, Witten- burgerweg 40; N. Pols. Schoolstraat 12; M. P. Remmerswaal. Havenplein 19; W. Roepman, L. van Koot 4; J. M. Rijke en gez., Oostdor perweg 2; S. Schmitt. Wittenburgerweg 170: C. E. Segers, Araweg 3; J. J. H. van Slooten, Havenstraat 13; K. Strohmeier, v. d. Doeslaan I 1; B. H. J. Strötbaum, Rijksstraatweg 538; G. A. Volman, Kamp Waalsdorp; H. C. M. B. Wie- gerinck, kamp Waalsdorp. Barakkenkamp; A. K. W. Willems. Wittenburgerweg 38; H. van Zanten. Julianaweg 6. Vertrokken: J. J. de Klou. n. Rotterdam, v. Malsumstraat 95; J. P. Prinsen Geerligs, n. Den Haag. P^uwenlaan 23; A. E. van Son. n. Schiedam. Geervlietstraat 29: Wed. M. F. Mac- kay geb. Boon. n. Den Haag. Parkflat Marlot, flat 19; L. M. Schoonen. n. Ginneken, Prins Alexanderlaan 12: C. J. Erens. n. Den Haag, Stadhoudersplein 56; S. M. Hoek. n. Den Haag, Atjehstraat 54; Wed. W. C. Verwoerdt, geb. Rusche en gez., n. Den Haag. Torenstraat 162: J. Franse, n. Rotterdam. Mathenesserdijk 430; G. C. Schaap en gez., n. Katwijk. Kamper foeliestraat 35; L. Visscher en gez.. n. Hille gom. Wegenbouw; J. W. M. v. d. Wall. n. Lei den, Rijnsburgerweg 189; P. J. A. Huibers. n. Bussum, Huizerweg 46; H. Stoppacher, n. Oos tenrijk; M. E. v. d. Kleij, n. Voorschoten, Dui venvoorden 4; J. Z. Douwes. n. Soerabaya; A. J. v. d. Bergh, n. Overschie, Prof. Bolkstraat 26; P. Ardon, n. Miinster, Westfalen; Wed. Heyman. geb. jkvr. L. F. J. J. de Girard de Mieiet van Coehoorn, n. Den Haag, Brono- volaan 5; H. M. Stegman, n. Den Haag, v. Aer- senstraat 286; J. H. C. Kater en vrouw, n. Den I Haag. Weissenbruchstraat 334; J. Razoux Kühr, n. Italië: M. Knorr, n. Den Haag. Adelheid- 1 straat 95: D. J. M. v. d. Barselaar. n. Megen, Gymnasium .,St. Anthonius"; A. Th. Remmers- waal. n. Apeldoorn. Kweekweg 2; G. J. M. Raaphorst, n. Oegstgeest, Abtspoelweg 19; C. R. Bos en gez.. n. Buitenzorg (N.O.I.); J. F. Grim- melt, n. Overschie. Rotterd. Rijweg 108; M. W. Schoop, n. St. Augustin (Did.»: A. M. Slui, n. Middelburg. Bellinkstraat 37; Th. J .Gerfcrts, 1 geb. Walters, n. Den Haag. Middelburgs*he- straat 71: E. P. de Monchy en vrouw. n. Den Haag, Koninginnegracht 61; M. J. E. J. den Ouden. geb. Hodes, n. Baarle-Nassau. Stations straat 59a. Burgerlijke Stand. Geboren: Hildegonda Wilhelmina Henriette, d. van A. G. Bakker en M. W. A. Drabbe; Beatrix Bernardina Maria. d. van M. A. v. d. Meulen en A. C. Jansen; Judith, d. van T. Vis ser en A. van Hoven; Johannes Wouterus z. van W. J. Wensveen en J. H. Knijner.burg; Elisabeth Johanna, d. van J. P. H. Paar^ekoo- per en E. J. Lange. Overleden: Elisabeth Hofmeister, oud 49 jaar, ongeh.; Antje Ferwerda, oud 57 jaar. echtge- noote van P. v. d. Lans: George Jan van Nievelt, oud 70 jaar. echtgenoot van H. M. van Renesse. Ondertrouwd: J. A. van Beeck Calkoen en J. T. Leemburggen: N. v. Leeuwen en J. P. Vogels: J. T. Parlevliet en H. Jullens; K. H. Bosman en A. A. Ubbens; J. A. Schelles en R. de Borst, Getrouwd: J. C. Margadant en L. T. Koiter. Wassenaar's Dam-Genootschap. Deze vereeniging hield een alg. leden vergadering onder voorzitterschap van den heer W. F. Slieker. Nadat deze er op gewe zen had. dat de vereeniging kerngezond is, wees de secr. de heer Delfos er op. dat de 41. En nu begon er in 't paleis een feest, zocals er nog slechts zelden was geweest: er werd door kokS, vol vlijt, een groote maaltijd toebereid en ook begon men spoedig al te dansen, waarbij Thijs IJs omhangen werd met kransen. De koning had de kroon weer op zijn hoofd gezet en wj had vreeselijk veel pret, zoodat hij heel vaak in een lachbui raakte en zeer verheugde kreten slaakte, en zoo gir.g 't ook met het prinsesje en den prins. Maar Thijsje was toch niet van zins, hoe vrcolijk allen nu ook zongen, daneten. lachten, om Sim en Diokis en oom Brom nog lar.g op hem te laten wachten. Hij kreeg eerst, van den koning, nog 'n fraai horloge als belooning en hij beloofde, dat hij nog eens op visite kwam, waarna hij toen van allen afscheid nam Dit avontuurtje eindigde dus goed. en nu zie je op 't plaatje hoe Thijs IJs zich ijlings huiswaarts spoedt. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7