Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad VISSCHERIJ-BERICHTEN HOEST - INFLUENZA De Vrijdag 11 Februari 1938 BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN EMSER-WATER WEERBERICHT. OHicieele Crisispublicalies DAGBLADRECLAME AGENDA VISCHPRIJZEN IJMUIDEN, 11 Febr. Tarbot 1.34—1.14 per Kg. Tong 1.16-0.85 id.; Heibot 1.02—0.82 ld.: Griet f. 36—20 p. 50 Kg.; Groote schol f. 13—12 id.; Middel schol f. 17 —16 id.: Zetschol f. 26—22 id.; Kleine schol f. 23—8; Bot f. 8.30—4.80 id.. Schar f. 10.50— 4.70 id.; Groote schelvisch f. 23 id.; Middel schelvisch f. 21 id.; Kleinmiddel schelvisch f. 20; Kleine schelvisch f. 2013 id.; Groote gul f. 8.50 ld.; Kleine gul f. 10—8 ld.; Wijting f. 10—3.40 ld.; Kabeljauw f. 32—19 p. 125 Kg.; Vleet f. 2.10—1.65 p. stuk: Leng f. 1.70—0.55 id.; Koolvisch f. 0.54—0.18 id. Aan den afslag 3 trawlers: RO 15 met f. 2770; IJM 107 met f. 960; IJM 103 met f. 1690: 3 loggers met versche: KW 28 met f. 550; KW 18 met f. 380: SCH 130 met f. 1440; 2 Deensche kotters: E 322 met f. 410; E 19 met f. 630. GEBOREN: Albertus, Z. van W. F. Vermond en H. P. Kettenis Johannes. Z. van Ph. v. Hooven en S. de Bruin. ONDERTROUWD: M. A. Kagenaar jm. 21 j. en M. J. v. Am sterdam jd. 18 j. J. Seriier jm. 26 j. en A. C. Leupe jd. 26 J. is reeds sedert eeuwen het beste middel tegen 5944 (Ingez. Med.) Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 758. Hedenmiddag 2 uur: 772. BINNENLAND SCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 781.5 te Valentia. Laagste barometerstand 744.6 te Ingö. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Aan vankelijk nog krachtige, later afnemende Noordelijke tot Westelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt, later weer toenemende bewolking. Af nemend buiig. Koude nacht, later iets zachter. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Het gebied met snelle dalingen van den luchtdruk trok naar Zuid en Oost-Europa en werd gevolgd door even snelle stijgingen. Waar gisteren nog een gebied van hoogen luchtdruk lag, wordt thans een diepe depressie gevonden en omgekeerd wordt de plaats der depressie ingenomen door een gebied van hoo gen luchtdruk, met snel stijgende barometers. In het Noordwesten nieuwe luchtdruk dalingen. Het gebied van hoogen luchtdruk op den Oceaan ten Zuidwesten van Ierland blijft onaangetast door de snelle veranderingen aan de Oost- en Noordzijde. De koude-inval breid de zich uit over de Britsche eilanden en ge heel Centraal-Europa en heeft bijna de Fran- sche Rivièra bereikt. Het doordringen der kou de luchtmassa's gaf aanleiding tot plaatselijk zwakke regens en sneeuwval in de bergen. De Alpenstations S&ntis en Jungfrau Joch melden sneeuwstormen uit Noord met gebieden van respectievelijk min veertien en min twee-en- twintig graden, op den Santistop viel in den nacht tien centimeter sneeuw. Bij IJsland kon digt de nadering van een nieuwe depressie zich aan door storm uit Zuid. met regen en stij ging van temperatuur aan de Zuidzijde van het eiland. De luchtdrukdalingen beperken zich echter tot de Noordzijde en komen ook aan de Oostkust van Groenland voor. AALSMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Eveline, d. van J. F. Berg hoef en J. A. Eshuis; Wouterina d van D. Poortvliet en J. J. Tates; Pie ter Cornells z. van C. J. Smit en M. J. Gijse; Alida Maria Wtfnanda d. van T. J. Buskermolen en M. Roozeboom. Geboren: Adriana Hendrika, d. van P. Kuite en A. Blok; Aaltje d. van M. v. d. Zee en J. Keessen; Jan. z. van P. Joren en T. Geleyn; Catharina Elisabeth, d. van G. Rupschus en A. E. Olij; Henny, z. van P. W. Harting en M. Schippers. Gehuwd: Arie Cornells de Groot. 30 jaar en Hasina Heeren. 28 jaar. Ohdertrouwd: Cornells Vos. 28 jaar en Dirkje Berlijn. 23 jaar. Ondertrouwd: J. W. Koningen, 31 jaar en G. G. Venema, 27 jaar. Overleden: Neeltje Been, 54 jaar. echtge- noote van A. Wey; Teuntje Guurtje Offerman, 3 mnd. d. van M. W. Offerman en A. Tulp. Overleden: Maarten Eveleens, 85 jaar, wedn. van E. Buis. De coöperatie „Samenwerking" heeft onder groote belangstelling een feest- en propaganda-avond georganiseerd voor haar leden en verbruikers in gebouw „De Oude Veiling". Een woord van welkom en pro paganda werd gesproken door den pl. voor zitter der Coöperatie, den heer W. Harting. Daarna trad op het Ned. Radio-Cabaret ensemble, bestaande uit Frans Nienhuijs, Stella Seemer, Kees Pruis en Nel Nienhuijs. Van hetgeen deze artisten ten beste gaven is, getuige het steeds weer opklinksnd krachtig applaus, veel genoten. Hierna werd door een hoofdbestuurder een propa gandistisch woord gesproken. Na de pauze zijn door het Ensemble „Beelden uit de Radio" ten beste gegeven, van welker ver tolking mede veel genoten werd. Het was een mooie avond! BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Pieter van der Haven, 27 j. te Ha- zerswoude en Maartje Voorwinden, 22 j. alhier. Getrouwd: Abraham van der Laan 27 j. van Leiden en Alida W. S. van der Lelie 26 j. Loop der bevolking. Gevestigd: Emelia Polderman, gehuwd, van Zoetermeer. Vertrokken: Arendje Blyleven, dienstb., naar Hazerswoude Hendrik J. van der Does, tuin der en gezin, naar Zoeterwoude. Maas (echtge. P. Sandee). Amsterdam, Albert Cuypstr. 152, 2 hg. achter Jan C. Hartog. Amsterdam. Aalsmeerweg 113 3 hg. Frits Besancon. Amsterdam. Overtoom 221 Jacoba M. Hoogkamer. Alkemade. Nieuwe wetering p.a. J M. Korts Hendrik M. Bergman, Amster dam. Saxenburgerstr. 34 hs. Hendrikus Veen- vliet, Amsterdam, Hudsonstr. 141 1 hg. Cor nells Kaars, Amsterdam. Jasonstr. 9, 2 hg. Maaike Groeneweg. Zuidwolde, De Weide A. 13 Wed. Jacob Koeman, Amsterdam, Simon Stevinstr. 12. 1 hg. Jan D. de Vries. Amster dam, Wllhelminastr. 93 hs. Jaantje de Blools. Hoorn. Binnenluiedfjk 2 Johan W. Hamer, Amsterdam. Ch. de Bourbonstr. 58. H. Geslaagde Zanguitvoering. De Chr. Gem. Zangver. „Wijdt Hem uw lied" gaf in de Chr. Geref. Kerk te Nieuw Vennep haar tweeden zangavond met me dewerking van een mannenkwartet, een dubbel gem. kwartet en van jeugdzang. De voorzitter opende met gebed, nadat ge zongen was Ps. 33 vers en Schriftlezing Ps. 148. Het koor, zoowel als de kwartet ten gaven veel goede muziek te hooren. Er was sinds verleden jaar vooruitgang te be speuren. De voorzitter sloot dezen welge slaagden avond met gebed, nadat gezon gen was Ps. 103 vers 3. De opkomst was bevredigend. WEERBOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parjjs: N.N.W.. 3 gr. C. opklarend. Londen: N.N.W., 1 gr. C.. opklarend. Berlijn: N.N.W., sneeuwbuien. Nice: O.N.O., 11 gr. C., bewolkt. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 3 gr. C. (37 gr. F.). 12 uur 's mldd.: 5 gr. C. (41 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a, ZEE Voor Zaterdag. Voorm. te 12 uur 39 min. LICHT OP VOOR FIETSERS. Vrijdag: 5.33 n.m. tot 6.53 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 11 Febr. op: 13 uur 22; onder 4 uur 50. 'e ruggegraat van elk goed reclame-plan HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Johanna, d. v. J. N. J. Haze- kamp en G. Verbeek Charlotte Elizabeth, d. van J. Robijn en J. M. Schoemaker Pieter Cornelis, z. van C. Maarse en J. S. C. Maarse Cornelia Martina, d. van N. J. van Bentem en W. C. Blokker Nicolaas Petrus Johannes, z. van C. B. van Schagen en C. M. Zuurbier Cornelis Jacobus Maria, dochter van H. van der Vlugt en J. Zevenhoven Pieternella Tonny, dochter van W. F. J. Tielman en T. Barth. GeborenMarijtje. d. van L. van Breen en D. Brussen; Marius Adriaan Jan, z. van J. Fieman en M. A. Burghout; Frida Jacoba Maria. d. van G. J. Gils en C. Poel; Klaas, z. van A. den Breejen en M. VreugdenhilLucia Anna Maria, d. van P. A. Smit en A. M. Groenewegen; Cor nelia, d. van C. Plessius en A. Roos; Matthijs, z. van M. van der Flier en J. Kemp; Johan Maria, d. van C. J. van Zanten en M. Groene weg: Edward, z. van J. H. Jacobowitz en P. F. Zwep; Dignum Cornelis. z. van J. C. Marcus en C. J. Kauffman. Ondertrouwd: Maarten Witziers 25 jaar en Maria van den Bos 22 jaar; Gijsbertus H. Oudshoorn 23 jaar en Jacoba M. van der Blom 16 jaar; Thijs J. Schijff 24 jaar en Pietje van Marsbergen 19 jaar; Sijmen Beekhoven 28 jaar en Jantiene Rijkes 24 jaar; Willem F. van Andel 27 jaar en Adriana G. Sandifort 25 jaar. Gehuwd: Hendrik Onos 20 Jaar en Geertje Bax 17 jaar. Gehuwd: Nicolaas M. Smit 27 J. en Maria L. Smorenburg 26 j. Johannes Rusman 25 j. en Aaltje J. Jansen 22 j. Overleden: Martina Maria Langelaan 82 J.. wede van J. v. d. Klauw Jacobus Hendrikus Montfrooij, 6 mnd., zoon van H. J. H. Mont- frooij en J. P. A. Blok Emilie Agnes de Vries 14 j.. dochter van J. A. S. de Vries en E. M. Br enninkmeij er Levenloos geboren: kind van het vr. gesl. van G. M. J. C. Meulblok en M. A. Kamp. Overleden: Geertruida, 2 jaar, d. van L. Posthumus en P. Koning: Pieter Johannes Semé 47 jaar geh. met J. W. Zurhaar; Sara Clara Boelhouwer 49 Jaar, geh. met J. Bakker; Christina van Vliet. 69 jaar, geh. met A. Droo- ger; Gerrit Appelman. 38 jaar. geh. met J. van Bentem; Maria Speelman 62 jaar, wede van P. Struik. Loop der Bevolking. Gevestigd: Elisabeth P. Vreeken. Aalsmeerder- dijk 680 Pieter Stroomer, Stationsweg 35 Rudolphus Th. Hoogeboom, Stationsweg 33 Carolus J. A. van Dyk, Friedalaan 37 Leopol- dine Scherr, Sloterweg 153 Jacobus A. Vahl- kamp. Iepenlaan 79 Dirk F. Hoogvliet. Kruis weg 399 Gerrit A. Ferzenaar, Sloterweg 190 Theodoor J. A. Bellm, Leeuwerikstr. 30 Catharina H. Kas. Aalsmeerderdijk 595 Hen drik Bergakker, Manegelaan 10 Johanna H. Smit. Schipholweg 263 Frans Steggerda, Schipholdijk 191 Aron Noord, Leeuwerikstraat 14 Dirk van Breda. Marktlaan 16 Willi J. K. Meixner. Platenenlaan 2 George Th. Pauli. Beukenlaan 6. Gevestigd: Hendrik Kok, Nieuwemeerdijk 467; Hendrik J. C. Boschen, Nieuwemeerdijk 466; Hermanus Hendriks, Nieuwemeerdijk 497; Adriana Kulk. Corn. Sophialaan 10; Joost de Wit, Badhoevelaan 77. Johanna Wijker, Aals meerderdijk 310; Jan Altenburg, Hoofdweg 81; Wed. G. Baljet. Herm. Maria Dijklaan 20; Gijsbert C. Koorn, Badhoevelaan 3: Jaco- mijntje, Eschdoornplein 9; Jan Koetsier, Den nenlaan 34; Maria Th. den Boer, Lisserdijk 42; Hendrik Ruiter, Lijnderdijk 26; Martinus J. Persenair e. Snipstraat 8. Vertrokken: Trijntje van den Heuvel naar Nleuwer-Amstel, Handweg 49; Maria C. Lam- boo, Oegstgeest, van Asendelftstraat 35; Elisa- bet de Lorijn, naar A'dam, Emmastraat 1; Bertus J. Danens naar "s-Gravenhage, van Marumstraat 11. 2 hg; Eduard J. J. Potharst, naar A'dam. Adm. de Ruijterweg 465; Gerritje Maarse naar A'dam, Amstelveenscheweg 1006b; Anna Aarse, naar A'dam, Borgerstr. 175, 1 hg; Richardus Graven naar Zutfen, Markt 61a; Gerrit van den Berg naar Delft, van Bossestraat 54, 1 hg; Jacob Groot naar Landsmeer, Zuid einde, 89; Pieter C. Rus naar Haarlem, van Riebeeklaan 19; Jacobus C. Dobbelaar, naar A'dam. Aalsmeerweg 56 3 hg; Jan S. Barwegen naar A'dam. Rombout Hogerbeetsstraat 126 3 hg; Wilhelmine K. Kroes naar A'dam. Joh. Verhulststraat 94 hs; Trijntje van der Haven, naar Uiterweg 316; Roelf Kolkman naar Heem stede, Glipperweg 78; Jan F. de Mooij naar A'dam. Molenwerf 100; Maarten van Splunter naar Opperdoes, Zuiderpad 254; Johannes van der Weerdt naar A'dam, Jac. v. Lennepstraat 323. 3 hg. Vertrokken: Anna W. Goossens, Velsen, Presi dent Steinstr. 15 Maria C. Tesselaar, Haar lem. Mariastlchting Geertruida G. M. Vrak- king, Bussum, Huizerweg 8 Maria C. van der HILLEGOM. Gevonden voorwerpen. Aanwezis en te bevragen aan het bureau van politie des ïi.m. tusschen 7 en 8 uur: nummerplaat HZ 59919: heerenhandschoen; kosteloos belastinamerk aan touwtje; kin- dertasehje met inhlipssleutel; wieldop van auto; rijbewijs; muts; dameshoed; mantelceintuur; kinderhandschoen; mutsje verchroomde knop van autobagagerek; nappa dameshandschoentasch met inh.; foto's ceintuur' met speld; ceintuur; por- temonnaietje; kwitantie; reservewiel, num merplaat HZ 42855; bruine handschoen. Burgerlijke Stand. Geboren: Ludwina, d. v. J. van Deursen en M. Zomer Johannes Jozef. z. van W. van Dongen en T. C. Verhaar Geertje, d. v. K. Gort en J. J. de Leeuw Maria Johanna, d. van G. H. Coenen en M. J. van der Pouw Martina, d. v. M. Kruijff en J. M. Brussee Hendricus Wilhelmus Johannes Maria Bernhard z. van T. H. van Steijn en G. J. de Groot Margaretha Paulina, d. v. J. Vrugt en J. E. Winter Wilhelmus Leonardus. z. van L. A. J. Stroombergen en M. van Kampen Jacobus Cornells, z. van W. A. de Groot en C. Goede- mans Johannes Anthonius, z. van A. J. Stas- sen en M. Jansen Hendriks Jisk, z. van E. Nijholt en P. Zuiderhof. Ondertrouwd: C. J. van der Voorn en J. K. Smid. Getrouwd: W. de Jong en C. van der Marei N. Huizer en M. J. van der Beek. Overleden: P. J. van der Zwan. m. 71 j. W. van Looij, m., 26 J. A. M. Woldring. wede C. Wynandts, 87 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: N. MeijwaardDubbis, Leidsche- straat 182 H. P. M. Gerritsen. Brouwerlaan 17 Th. Gort en gezin. Veenenburgerlaan 35 G. G. Larsen. Hoofdstraat 214 H. den Ouden, Hoofdstraat 14 A. C. de Snoo met vr., Meer straat 224 R. Vos, Wilhelminalaan 65 M. M. P. Warmerdam, Brouwerdwarsstraat 6 K. van der Werff, Stationsweg 134 M. J. E. Nijssen, Leidschestraat 76 P. van Dijk met vr., Meerstraat 110 M. Witteman, Mariastr. 18. Vertrokken: M M. Bakker, naar Noordwtjk, Langeveld 29 H. C. de Greef. naar Bloemen- daal, Aerdenhout. Westerlaan 33 H. Buwalda, naar Haarlem, Lange Heerenstraat 40 boven J. C. van Tol, naar Katwijk aan den Rijn, Molen- tuinweg 18. Vergadering Timotheus. De Chr. Jongelieden ver. Timotheus heeft een feestelijke jaarvergadering gehouden in de Nutszaal. Behalve de jaarverslagen stonden op het programma toespraken, voordrachten, mondorgelmuziek. opstellen, muziek, zang en declamatie bij een kamp vuur en een tableau Een groote verschei denheid dus. waardoor de gasten der ver- eendging bijzonder geboeid zijn. Op de jaarvergadering van de pluim veehouders ver. „Streven tot Verbetering" is de voorzitter de heer G. P. Kroon herkozen evenals de penningmeester de heer A. Heij. De heer A. Peters heeft bedankt, waardoor de heer B. Frijlink secretaris is geworden en de heer E. Ruigrok is benoemd om het bestuur volledig te maken. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Juliana d. van H. A. van den Anker en L. Krijgsman; Clasina d. van A. Ouwehand en A. van der Plas; Petrus Johan nes Maria z. van H. J. Fennes en C. C. Lange; Jacobus z. van C. Kujjt en P. Brouwer. Overleden: Huig de Jong, oud 94 jaar, we duwnaar v. J. van Duijn. Ondertrouwd: W. de Mol en A. van der Plas. Getrouwd: W. Houwaart en A. Plokker. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ouderavond „Otto Baron van Wassenaer van Catwyckschool". Bovengenoemde school hield haar j aar lij kschen ouderavond. Tevoren was er zoowel 's middags als 's avonds ln de school gele genheid het gemaakte werk der leerlingen te bezichtigen en met het onderwijzend personeel te spreken, waarvan een zeer druk gebruik gemaakt werd. Teeken-, hout- en handwerken mochten zich in bijzondere be langstelling verheugen. Hierna kwam men in de zaal op het Kerkplein bijeen. Ds. E. Warmolts, president der schoolvereeniging opende en wees o.a. op het groote voorrecht een Chr. school te bezitten. Het hoofd der school, de heer D. Blansjaar hield een boeiende causerie over „Onbegrepen kinderen". Eenige meisjes uit verschillende klassen droegen eenige stukjes voor en een viertal meisjes brachten een aantal versjes ten ge- hoore, welke afwsseling, getuige het ap plaus zeer in de smaak viel. Na de pauze refereerde de heer E. v. Wensveen, onderwijzer aan de school zeer onderhoudend over: De Bioscoop en onze kinderen". Hierna sloot de voorz. dezen zeer geslaag den avond met dankgebed, nadat het laat ste vers van ps. 72 gezongen was. BegTafenisvereeniging „St. Barbara". De R.K. Gagrafenisver. „St. Barbara" hield haar jaarvergadering in het Parochie huis. Na opening met gebed herdacht de INWISSELEN v. IDENTITEITSBEWIJZEN KALVEREN. De Landbouw-Crisis-Organisaties voor Noord- en Zuid-Holland deelen aan de bij haar georganiseerde veehouders mede, dat op de identiteitsbewijzen, af te geven vooi kalveren, die bij het schetsen 175 Kg. of meer wogen, een duidelijk zichtbaar stem pel Z. zal worden geplaatst. Deze identiteitsbewijzen zullen alleen ter inwisseling worden geaccepteerd indien zij worden aangeboden door dengene, te wiens name het identiteitsbewijs staat, terwijl tevens een verklaring van Keuringsdienst of Veearts moet worden ingediend, waar mede deugdelijk wordt aangetoond, dat het betreffende kalf niet meer in leven ls. Veehouders wordt derhalve aangeraden geen identiteitsbewijzen, voorzien van een stempel Z. te koopen. Identiteitsbewijzen, welke niet van dit teeken zijn voorzien, zullen daarentegen voortaan zonder eenige verklaring voor in wisseling ln aanmerking komen. Deze regeling heeft uiteraard betrekking op Identiteitsbewijzen 1938. 5958 Breestraat 35 a: Demonstratie Smyrna-know, werk. 2—6 uur nam. Den Burcht: Spr. majoor C. v. d. Vecht ova de Pyramide van Gizeh. 8 uur nam. SchouwburgAbonnementsvoorstelling Naar 't U lijkt". 8 1/4 uur nam. Katwy k-a a n-Z e e (Casa Cara)Spr. <k v. d. Minne, 7 1/2 uur nam. Oegstgeest (Irene): Ned. Chr. Vrouwen- bond. Spr. ds. Wieringa 8uur nam. Zaterdag. N. RUn 19: Ver. voor Volkscultuur. 8 u. natn. Maandag. Rehoboth: Chr. Hist. Vrouwengroep. Spr mevr. v. Amstel en prof. de Zwaan. 8 uur nanl Donderdag. Stadszaal: Uitvoering van „Nieuw Brunhilde" 8 uur nam. voorzitter, de pastoor de onlangs door droeve omstandigheden overleden aanspre ker. wijlen de heer G. de Lange. Voor zijn zielerust werd gebeden. De secr. de heer W. Caspers las notulen en een uitgebreid jaar verslag, welk verslag nog eens deed uitko men het mooie werk van naastenliefde, het begraven der overleden medeleden. Het financieel verslag van den penningmeester, den heer M. J. Alkemade wees een batig saldo aan van f. 75.90. De rekening werd nagezien door de heeren F. J. Luyten en W. Tulen en in orde bevonden. Den pen ningmeester werd dank gezegd voor zijn werk. Besloten werd de contributie te laten als in 1937. De aftr. bestuursleden de hee ren W. Caspers en M. J. Alkemade werden herkozen. In een hierna gehouden bestuursverga dering is, mede in verband met de uitslag eener stemming in de ledenvergadering, besloten, tot 1ste aanspreker te benoemen de heer M. C. Moerel. KATWIJK AAN ZEE. Bij de politie werd aangifte gedaan van heft feit. dat uit baldadigheid straat lantaarnlampen op de Meerburgkade zijn stukgegooid Bii de politie werd aangifte gedaan van het feit. dat ten nadeele van van R. uit de Ann astraat vermoedelijk door een lorrenikoopman een blauw jongensjekkertje en een zwarte kous zijn ontvreemd. LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. den Hartog, gcb. Post, z.; N. den Baars. geb. de Bruyn, d. Bevallen: P. M. van Meizen geb. Vermeer, z. Overleden: P. van der Togt m. 61 Jaar. Een welkome gave. Aan ruim 100 armlastige gezinnen is, in verband met de geboorte van Prinses Beatrix, een half pond krentenbrood per hoofd verstrekt. De kosten zijn bestreken uit het bedrag van f. 90 gevoteerd door den raad, welk bedrag anders voor versiering en verlichting zou zijn besteed. Voor een aantal genoodigden w.o. pastoor Kammers. de beide kapelaans, ds. Vermet en Boukema, dr. van der Stam, raadsleden en oud-raadsleden van Veur. hebben de kinderen van de hoogste klassen der R.K., Chr. en openbare school, uitge zonderd de openbare school aan den West- vlletweg, welke zich van deelneming heeft onthouden, opgevoerd „Oranje bloeit weer" een spel met zang. Na enkele toepasseijke zangnummers had de opvoering plaats, onder leiding van den heer Klooster, onderwijzer aan de R.K. Jongensschool. Het geheel had een vrij vlot verloop. De R.K. Jeugdharmonie de Kol- ping Boys luisterden den avond verder op. LISSE. HET SLOT DER ORANJEFEESTEN. Een prachtig besluit. Het vierdaagsche volksfeest is weer ten einde gekomen! Deze laatste middag mag wel een schitterend sluitstuk genaemd wor den ln de lange rij der feestelijkheden. Na dat des morgens verschillende volksspelen voor jongeren waren gehouden in het H.B. G.-gebouw werd des middags in het „Ho- baho"-gebouw een behendigheidswedstrijd gehouden voor automobilisten. Er was ge weldige belangstelling. Meer dan 3000 toe schouwers waren in het reusachtige ge bouw aanwezig om dezen Interessanten wedstrijd gade te slaan. De loods was prac- tlsch Ingedeeld, zoodat alles een goed en ordelijk verloop kon hebben. Aan den behendigheidswedstrijd namen 32 personen deel. Op het proefveld was een groot aantal hindemissen opgesteld. Het werd den automobilisten niet gemakkelijk gemaakt. Het was dan ook zeer Interessant om dezen wedstrijd gade te slaan. Er is veel genoten! Een Interessant intermezzo was het, toen de „Ford uit de oude doos" aan den start verscheen met een zeer illuster ge zelschap, gekleed met lange jas en hoogen hoed De hooge gasten waren schier onher kenbaar. Al knetterend en knallend reed het „oude Ford je pp hooge pooten" het veld binnen onder een oorverdoovend lawaai! Er ontstond een uitbundige hilariteit onder het publiek. Onder het rijden verloor het Ford je vele onderdeelen welke over het veld verspreid kwamen te liggen. Het mooi ste was wel het moment toen een wlelrljd ster in ouderwetsche kleederdracht door het oude Fordje werd aangereden. Daarbij werd door een dokter en verpleegster dc eerste hulp verleend. Zelfs de politie-agent op de autoped was spoedig op de „plaats des onheils"! De politie-agent werd om zijn figuur spoedig herkend en bleek voor de schooljeugd een heel goede bekende! Het v/as een interessante attractie, die uit stekend ten uitvoer gebracht werd. De uitslag van den wedstrijd was als volgt: le pr. A. J v. d. Lans, 2e pr. K. Op- pelaar, 3e pr. K. Wijnhout. m Een v/oord van lof is zeker op zijn plaats aan het adres van de volijverige afdeeling der E.H.B.O. die bij alle feestelijkheden tegenwoordig was en eenige keeren hulp DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkuudli Bureau. 9'/r—11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 u. nam. 's DonderdagsInst. voor Praeventleve Ge neeskunde (lste Blnnenvestgr. 22). Inentiiu tegen dlphterle. 3'/, uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze, i-s uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam' „De modelechtgenoot". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 2—7 uur door], voorstellim en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestraat 31. 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Het leven van Emlle Zola". Zondag van 2-7 uur doorloopende voorstelling, Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam: „Men gaf hem een geweer". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon- dag doorl. voorstelling 2—7 uur en 8.15 uur. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam. „De familie van mijn vrouw". Zon_ag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 i Woensdag en Zaterdagnam. te 21/2 uur. De avond-, nacht en Zondagdlenst de apotheken wordt van Zaterdag 5 t.m. VrUdag 11 Febr. a.s. waargenomen door de apotheksn P. du Crolx, Rapenburg 99, Tel. 807 en J. Doedens, Wilhelmlnapark 8, Oegstgeest, Tel. 214 De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacb! geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Ei; der Menschheld", echter van nam. 8 uur tó voorm. 8 uur alleen Voor spoedrecepten. verleende. Steeds waren de E.HB.O.-'en op hun post en paraat! De Ingezetenen zijn zeer dankbaar voor al het werk dat het Oranje-comité heelt verricht tot het organiseeren van een (eest dat in onze gemeente een recht national feest geworden ls! Jaarfeest Geref. J.V. „Timotheus". Donderdagavond hield de Jongel -Ver. op G.G. „Timoheus" in gebouw „Rehobotii' haar jaarfeest onder leiding van den Eere- Voorzitter dr. Th. Ruys Jr., die wees op ie onderscheidenheid van gaven, ln welke c derscheldenheld echter juist weer een gro te eenheid gevormd wordt. Daarin betoos! God ons Zijn wijs beleid. Laat bij leder bet streven gevonden mogen worden om eilan der tot een hand en een voet te zijn. Sp:. hoopte, dat God ook ln dit Jaar Zijn zes® over het Jeugdwerk gebieden moge. De secretaris gaf een jaarverslag op rijd ten beste. Door C. de Jong werd een gedicht voorgedragen waarna D. v. Turenhout es inleiding sprak over „Het genade-w- bond", waarop een bespreking volgde. C. de Jong behandelde het onderwerp „Souvereinitelt ln eigen Kring", waarop eveneens een bespreking volgde. De avond werd afgewisseld door zang o voordrachten, terwijl afgevaardigden b® gelukwenschen overbradhen. Nog sprak een afgevaardigde van Kerkeraad. waarna met gemeenschappen gezang besloten werd. Loop der Bevolking. Gevestigd: mej. W. Tol. van Heemstede H«' reweg 303 A. W. Schoone. van Velsen. Julian» straat 78. Gevestigd: W. M. Sprengers, Kapelstraat Mej. W. M. van den Oetelaar, Halfweg 31. F. Schouten. Kanaalstraat 227; Mej. A. Rorn®. Heereweg 361Wed. J. de Jong en gezin, ai- naalstraat 117. „„.„mi- Vertrokken: Mej. W. C. Does, na_ar Hfflew»; C. van Leeuwen, naar Velsen; S. W. Hogernuir naar Haarlem. Vertrokken: H. J. J. van der Voort, naar Voor hout D. Visser n. Dordrecht Mej. M- Warmerdam n. Hillegom Mej. J. M- n. Sassenheim Mej. N. Dubbis. n. Hillegom Mej. J. W. van der Meij n. Eindhoven - J. Kaak. n. Haarlem Mej. B. van Gerven Noordwijk H. M. A. Opgelder n. Kampen. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus Cornelis z. van.A Reeuwijk en van M. J. van der Voort; wunn mus Joseph, z. van W. J. van der Lans en v<\ J. van der Slot; Adriana Elisabeth, d. van J. van der Tang en A. E. Krieger. Geboren; Bartholomeus Petrus, zoon van J. Wassenaar en van J. M. A. van Vliet. Ondertrouwd: G. van der Ploeg en A- Opzeeland. Overleden: Hugo van Graven, wed. van Berg, 83 jaar. NOORDWIJK. Gevonden. Handschoen, handbeschermer muts, portemonnale met in!h. en njwi belastingmerk. Inlichtingen worden uitsluitend strekt des Woensdags en Zaterdags van tot 13 uur ten politlebureele te Noorawu Binnen. Loop der bevolking. Gevestigd: F. Schoen, E. de Grootstf. W, W. Bos en fam., Douzastr. 4 e vin- Benten, Langeveld 17 N. P. C. Mieloo. kenlaan 23. j - Gevestigd: W. M. Vermunt. Langevelflf» A. J. Wassenaar en fam.. Heilige Geest»» J. Ammeraal, Weteringkade 30. Vertrokken: J. M. I. Temple Murray' Londen, Walpolestreet 31 G. de Vrue Bergschen hoek, Bergweg 12 A. aii Bergschen hoek, Bergweg ïz d, ju man. geb. Voogt, naar Den Haag. Hoenw Ljjé A. Leópold. naar Heemstede, Zantvoon 11 H. Berbee en fam. naar Sassennewj^ de«lp.an 25 P. van Sprang.' naar Zoeter 2-2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6