BUITENLAND Er verschenen weer vele nieuwe postzegels [EIDSCH DAGBLAD - Vierde Biad Vrijdag 11 Februari 1938 KRUSCHEN SALTS De strijd in het Verre Oosten de algemeene toestand Maak 'n spoedig einde aan die kwellende rheumatische pijnen. vaticaansche staat Het euvel der speciale velletjes MAIKI CRISIS IN ROEMENIË. Diplomatieke besprekingen. Onverwachts is het Roemeensche kabinet Goga ten val gebracht en vervangen door een concentfatie-regeering, die buiten het parlement om het bewind zal voeren. Men eie het 4e Blad. In Frankrijk wordt dit met vreugde be boet. Rome en Berlijn spreken bcdektelijk tuin ieedwezen uit. De „Epoque" schrijft: In Roemenie heerschte een zeer sterke crisis De dicta tuur kondigde zich aan met al zijn onvoor ziene gevolgen. De koning gaf er de voor keur aan zijn toevlucht te nemen tot een kabinet der nationale unie. Dat is de beste oplossing om een eind te maken aan den bestaanden strijd en ernstige onlusten te vermijden. Men zal over dit besluit in Ber lijn en R°me teleurgesteld zijn. maar men zal zich verheugen in Parijs en Londen. Koning Carol heeft in bijzonder moeilijke omstandigheden blijk gegeven van zijn poli tiek gevoel. In de „Oeuvre" schrijft madame Tabouls over de oorzaken van Goga's val het volgen de' de Engelsche gezant te Boekarest had den koning laten weten, dat deze niet op !1 Maart voor een officieel bezoek naar Londen zou kunnen komen, indien Goga nog minister-president zou zijn. Vervolgens had Frankrijk plotseling de wapenleverin gen gestaakt, en de Russen stuurden een zoo scherpe nota over den moord op hun zaakgelastigde, Boetenko, dat de koning usland het aftreden van Goga toezegde, enslotte hebben de moeilijkheden in Duitschland diep het vertrouwen geschokt, dat de kleine landen in zijn kracht stelden. Frankrijk en Engeland, zoo besluit mad. Tabouls, behouden dus hun prestige op den Balkan. De Itallaansche ambassadeur Grandl heelt gistermiddag wederom een bezoek aan minister Eden gebracht. In Itallaansche kringen wordt verklaard, dat de besprekingen, die langer dan een uur duurden, een hartelijk karakter droe- sen Zij hadden betrekking op het geheele Eebied der Britsch-Itallaansche betrekkin- tn met inbegrip van de vraagstukken, aarmede de non-lnterventtecommissie bezig houdt. Hitler zal zich in de eerste weken van i naar Italië begeven, waar hij de gast zijn van den koning in het Quirinaal. Jn verblijf in Italië zal niet langer dan dagen duren. Van Rome, waar te zijner kite een groote militaire revue gehouden aal worden, zal Hitier een bezoek brengen zin Civita Vecchia, waar hij het werpen zin bommen door een ecadrille vliegtuigen zien zal krijgen Het tweede deël van de reis zal gewijd q aan een bezoek aan Napels en een ^schouw aldaar Vervqlgens komt een htiging van folklore te Florence en in ane. 9^9 De Poolsche pers meldt, dat Beck in aart een officieel bezoek zal gaan bren- en aan Rome op uitnoodiging van Musso- ni. Officieele kringen geven geen enkele (dedeeling omtrent deze reis. Voorts meent men. dat Beek de volgende land naar Riga, Tallinn en Stockholm zal aan voor tegenbezoeken aan de ministers in buitenlandsche zaken aldaar. BELGIË Beschouwingen over de buitenl. politiek. Spaak heeft de Kamercommissie voor tenl. zaken een uiteenzetting gegeven. Bij de debatten heeft de Katholieke Inlster van staat. Darton de Wlart, ver- ard van meening te zijn. dat België de normailseerlng van zijn betrekkingen met talie onder oogen moet zien. Dit is niet tegenspraak met zijn trouw aan den olkenbond. aangezien geen sprake is van aen erkennhjg de Jure. Er is eveneens gesproken over de westie van de erkenning der Spaansche "htsche regeering. Minister Spaak heeft daaromtrent -ver- "iard. dat verschil moet worden gemaakt tusschen Italië en het rechtschc- Spanje. Ttn aanzien van het laatste land beves- We hij dat de Belgische economische be hagen er niet in gevaar zün. Voorts werd een gedachtenwisseling ge houden over de uitlegging van artikel 16 van het pact. Bil de debatten werd verschil "raakt tusschen militaire en economische cties. Men zelde. dat ieder land ten Mnzien van militaire sancties over zijn "Hen houding heeft te oordeelen Men Wgde daaraan toe. dat België niet het recht van doortocht door zijn gebied kan '«staan. DUITSCHLAND Een stroom van meest onjuiste geruchten. Uit Warschau, Londen. Bazel en Brussel kwamen gisteravond allerlei mededeelingen van geruchten over onrust in Duitschland en in het bijzonder in Duitsche garnizoens plaatsen. Te Warschau werden de berich ten uit Allenstein en Koningsbergen her haald, volgens welke de garnizoenen in die steden in openlijk verzet gekomen zouden zijn. Te Londen deden geruchten de ronde over talrijke 'arrestaties van officieren in dit gebied uit oude adellijke kringen. In het geheele Rijnland zou de politie voorts een razzia hebben ondernomen op perso nen, die bekend staan om hun sympathie voor de Rijksweer, als boven de partijen .staand instrument van landsverdediging. Een groot aantal arrestaties zou zijn ver richt en onder de gearresteerden zouden zich een aantal bekende groot-industriee- len bevinden. In de wandelgangen van het Engelsche parlement deden allerlei sensationeele ge ruchten de ronde, betreflende den toestand in Duitschland. Volgens deze geruchten, waarvan echter geen bevestiging kon wor den verkregen, zouden zich te Berlijn en elders onlusten hebben voorgedaan. Ook zouden de Belgische grens-autoriteiten maatregelen hebben getroffen teneinde eventueel alle op Belgisch grondgebied vluchtende Duitsche onderdanen onmid- delliik in verzekerde bewaring te brengen. Uit Weenen kwam een bericht van Reu ter volgens hetwelk de grens tusschen Duitschland en Opper Oostenrijk sedert Woensdagmiddag geheel zou zijn afgeslo ten. Het normale verkeer aan de Tyrool- sche grens zou zijn opgehouden, hoewel eenige personen na een nauwkeurig onder zoek de grens overschreden hebben Een onderzoek dat op verscheidene pun ten van de Duitsch-Ooslenrijksche grens is Ingesteld leverde echter op. dat het grens verkeer normaal functionneerde. Hedennacht meldde Reuter nog uit Berlijn dat men in nationaal-socialis- tische kringen in geen enkel opzicht eenigerlei onrust of revolte verwacht, hoewel toegegeven wordt, dat er eenige beweging heerscht onder officieren van het oude leger, in het bijzonder in dis tricten als Pommeren of Oost-Pruisen, waar de officieren voortkomen uit fa milies die zijn opgegroeid in de tradi ties van het oude leger. Naar Reuter meent, zouden t.z.t. de officieren die niet instemmen met het nieuwe bewind, vervangen worden. Intusschen is de situatie toch zoo danig, dat bijzondere maatregelen noo- dig schijnen te zijn, want daartoe be hoort zeker het in beslag nemen van alle Engelsche en Fransche bladen! Blijkbaar wil men het Duitsche volk geen kennis laten nemen van de di verse geruchten! Hitier zal Zondag a.s. op de zitting van den Rijksdag mededeelen, dat er op Zondag 27 Maart een plebisciet zal worden gehou den over de buitenlandsche politiek der re geering o.a. over de kolofiiale eischen, aldus wordt aan het „Hbld" gemeld. 9^9 Uit gewoonlijk goed ingelichte brdn wordt vernomen, dat von Papen, de op 4 dezer teruggeroepen gezant te Weenen, opnieuw belast zal worden met het beheer over het gezantschap aldaar. De benoeming van Kriebel, den consul- generaal te Sjanghai, tot gezant te Weenen zou later geschieden. De voormalige Oostenrijksche vicekanse- lier Hans Winkler Is te Berlijn gearresteerd. Hij was in het voorjaar van 1934 naar Duitschland uitgeweken. Sindsdien woonde hij te Berlijn als correspondent van te Bazel en Praag verschijnende dagbladen. Zijn arrestatie is niet op politieke motle ven geschied, maar om redenen, die in ver band staan met deviezenhandel. De zes minerale zouten in Kruschen balts sporen Uw ingewanden, lever en nieren aan tot krach tiger werking, waardoor Uw bloed gezuiverd wordt en de oorzaak van Uw rheumatische pijn wordt weggenomen. De pijnen zullen spoedig afnemen om tenslotte geheel te verdwijnen. STRALENDE GEZONDHEID VOOR I CENT PER OAC 5937 (Ingez. Med.) FRANKRIJK het begrootingstekort. Het arbcidsstatuiit. Naar in den Senaat door den mi nister van financiën erkend werd, zal net tekort op de begTootinq: niet; zooals geraamd vier milliard, maar acht mil liard bedragen. 9 9 hi?.5 ^?emeene federatie der werkgevers zak» t ecn buitengewone bijeenkomst in- i" ™t moderne statuut van den arbeid Jq Bekeuring uitgesproken met alles de strekking heeft tot het ver- Ktlt» en ran toepassing der sociale bofcn'tmaar tosenstand zal worden ze- We n a"es wa' tegen de autoriteit en» 'elders der ondernemingen zou in- volle-ii dezen z'n zal de federatie haar r«r»« medewerking aan parlement en nng verbenen heiiigvcridarmgren met Paschen. i„,?.ÏUs heeft besloten op den eersten 'Weken dr'e heiligverklaringen uit te kndr»S n'euwe heiligen zullen zijn: jnirtpi,™ Boboja. een Poolsch jezuit en jaatd Salvatnr de Norta, een Span- khe nrü .,iovanni Leonardi, een Italiaan- Westichter. ENGELAND De Koning dit jaar niet naar Indië. DE WERKLOOSHEID. Officieel wordt bekend gemaakt, dat de koning zijn bezoek aan Indië, dat hij in den winter van 1938 had willen brengen, heeft uitgesteld. Na overweging van de financieele en al gemeene aspecten is de koning tot de mee ning gekomen, dat het niet gerechtvaardigd zou zijn een vergrooting van lasten op de Indische middelen te doen drukken in een tijd. waarin daaraan reeds zware eischen gesteld worden in verband met de invoe ring van de provinciale autonomie. Na overleg met zijn raadgevers is de ko ning schoorvoetend tot de conclusie geko men, dat het raadzaam is te wachten, tot de algemeene vooruitzichten in de wereld meer in evenwicht komen. Bij het bekend maken van zijn besluit herhaalt de koning nogmaals, dat hij den krachtigen wensch gevoelt een bezoek aan Indië te brengen en het voornemen heeft dit te doen, zoo dra de omstandigheden dit veroorloven. Op een in het Lagerhuis gestelde vraag ten opzichte van de stijging der werkloos heid heeft de eerste minister verklaard, dat deze hoofdzakelijk het gevolg is van seizoen invloeden en niet van zoodanigen aard was, dat andere maatregelen, dan die. welke reeds door de regeering toegepast worden, genomen zouden moeten worden. Wat dc kwestie betreft van het opstellen van plan nen voor maatregelen om in de toekomst een achteruitgang van de economische be drijvigheid tegen te gaan zelde de premier, dat men niet te veel moet vertrouwen op de mogelijkheid meer te doen met zulke plannen dan ln zekere mate bijdragen tot een vermindering van de schommelingen ln bedrijf en werkloosheid. OOSTENRIJK Verplichte diensttijd met zes maanden verlengd. In de officieele Wiener Zietung wordt een verordening van Schuschnigg gepubli ceerd welke den verplichten militairen diensttijd in Oostenrijk met zes maanden verlengt en het tijdstip der indiensttreding met een jaar vervroeg. Zoowel voor den ge- wapenden als den ongewapenden dienst wordt de diensttijd gebracht van een jaar op 18 maanden en de leeftijd voor indienst t eding wordt bepaald op 20 inplaats van 21 jaar. GRIEKENLAND Verklaring van Metaxas. In een tegenover den vertegenwoordiger van het Duitsche Nieuwsbureau afgelegde verklaring, heeft de Grieksche minister president Metaxas gezegd: „Wij zijn niet ran zins door wien dan ook de rust van het Grieksche volk te laten verstoren Wij zijn vastbesloten het aangevatte werk tot een einde te brengen en wij zullen iederen hinderpaal, van waar deze ook kome. ter zijde stellen. De koning en het Grieksche volk zün het' met ons eens. Overigens waren het slechts enkele per sonen. die probeerden de rust te verstoren en dat alleen bewijst reeds, hoezeer het Grieksche volk het werk der Grieksche regeering steunt". In het geheel zijn 23 personen verban nen. o.m Kaphandaris. Theoto Mylonas, Polyohronos, Melas en Markos. De in het buitenland verspreide beweringen, dat ver scheiden actief dienende officieren waren gearresteerd, werden zoowel door Metaxas als door minister Maniadakis met klem tegengesproken. ZUID-AFRIKA Het parlement geopend. Voor het eerst in zijn ambtsperiode heeft de gouverneur-generaal, Duncan, de zitting van het parlement geopend, de laatste zit ting voor de algemeene verkiezingen in Mei/Juni. Duncan reed met het gebruikelijke cere monieel tusschen een haag van troepen naar het parlementsgebouw. Een bijzonder heid was het. dat de gouverneur-generaal de troonrede in het1 Afrikaans voorlas, ter wijl vroeger de voorlezing in deze taal ge schiedde door den voorzitter van den Senaat, nadat de gouverneur de rede in het Engelsch had uitgesproken. In de troonrede wordt gezegd, dat de wel vaart van het land voortduurt en dat de goudmijnindustrie zich blijft uitbreiden. De eenige nieuwe wet, die in deze zitting zal worden ingediend, heeft ten doel, het lot der teringlüders onder de mijnwerkers te verbeteren De opruiming van krotwo ningen en de bouw van betere huizen vergt een bedrag van 15 millloen pond sterling, dat reeds gevoteerd is. In de maand Januari hebben de post administraties wederom niet stil gezeten. Van de gebruikelijke weldadigheidszegeLs zijn enkele nakomertjes te melden en wel van Danzig. Deze vrijstad heeft ons in den loop der jaren reeds vergast op diverse philatelistische monstertjes, doch wat zij dit keer bracht tart wel alles, wat tot dus verre daar verscheen. Men is weer eens gaan rondneuzen in deze oude Hanze-stad en deed een greep uit de versieringen van diverse antieke fontei nen e.d. Om deze beel den trok men een stuntelige omlijsting en daama stelde men eenige kleurencombina ties vast, waarvoor geen goed woord kan over schieten. Het resultaat is een stelletje etiketten geschikt voor lucifers doosjes of een reclame voor zeeppoeder of iets dergelijks. In deze onmogelijke uitvoering versche nen dan de toeslagzegels 5+5 pfennig vio let (madonna met kind); 10+5 bruinlila (Mereurius); 15+5 ultramarijn en bruin geel (Gouden ridder); 25+10 blauwgroen en groen (Neptunus); 40+25 pfennig kar mijn en blauw (St. George met draak). In de opsomming der vorige maand meldde ik de twee toeslagzegels, die Danzig uitgaf tot steun van het Danziger Dorf te Maagdenburg. Deze zegels zijn thans ook verschenen op een apart velletje, met het opschrift „Danziger Leistungsschau 1937". Bulgarije. Om even die velletjes af te handelen. Bulgarije doet ook aan deze nieuwe mode VEREENIGDE STATEN Verhooging werkloozensteun met 250 millloen. President Roosevelt heeft een spe ciale boodschap tot het congres ge richt, waarin hij het congres vraagt, het bedrag van den werkloozensteun te verhoogen met 250 millioen dollar, ln verband met de vermeerdering van de werkloosheid in den laatsten tijd. Naar Roosevelt mededeelt, is gebleken, dat de laatste drie maanden ongeveer drie millloen personen hun betrekking bij par ticuliere ondernemers hebben verloren. Het thans gevraagde bedrag zal bijna geheel besteed worden voor de industrleele centra, ln het bijzonder voor de steden, waar automobielindustrieën gevestigd zijn, aangezien daar, volgens een recente schat ting, meer dan 70 procent van de arbei ders in de automobielindustrie geheel of gedeeltelUk zonder werk zijn. Roosevelt zegt in zijn boodschap ten slotte nog. dat op het oogenblik bijna twee millloen werkloozen door de regeering ge steund worden. Men schat, dat door de nieuwe uitgave voor werkloozensteun het begrootingstekort aan het einde van het begrootingsjaar zal zijn gestegen tot 1.544 millioen dollar, tegen een tekort van 2.811 millloen in het voorgaande jaar. Het totaal aantal werkloozen wordt op 13 millioen geschat en hun aantal neemt nog steeds toe. zoodat het alle ramingen en begrootingen voor 1938 en 1939 dreigt te overschrijden, daar deze ramingen steun den op het vertrouwen, dat het zakenleven zich zou herstellen en de werkloozen dooi de particuliere nijverheid in dienst gesteld zouden worden. De ware kunstenaar moet werken, als hij inspiratie krijgt. Aanslagen te Sjanghai. De kantoren van het blad Kwamenpao te Sjanghai, zijn aanzienlijk beschadigd door een boim. De bomwerper ontkwam. De eigenaars waren Chineezen, die echter als pro-Japansch te boek stonden. De bom was blijkbaar bedoeld voor den Amerikaanschen uitgever van dat orgaan, zekeren Mills, de een dreigbrief had ge kregen. gelijkluidend met den dreigbrief, ontvangen door Cumine van het blad Wen- wei-pao, waarop reeds een aannslag was gepleegd. Bii die ontploffing waren drie Chinee sche employé's van de Wenweipao gekwetst van wie één ernstig. Van het gebouw, waar in de kantoren gevestigd waren, wapperde de Britsche vlag Cumine had het gebouw enkele minuten tevoren verlaten. Des mid dags had hij van de z.g. Vereeniglng voor de Waarheid, een anti-Japansche terroris tenbende. de waarschuwing ontvangen, dat hiem hetzelfde lot wachte als dat van den Chineeschen hoofdredacteur, wiens afge kapt hoofd men Maandag 1.1 in de Fran sche concessie had gevonden. Een later bericht uit Sjanghai wekt mede den indruk, dat men hier te doen heeft met een terroristenbende, die woedt tegen lieden, die pro-Japansch zün. In de Fransche concessie heeft men thans voor de derde maal het van de romp gescheiden hoofd van een Chinees gevon den. Wederom wus er een papier aan be vestigd. met de woorden: „dit is een waar schuwing voor pro-Japansche elementen". Een vijfde deel van China door Japanners bezet. Volgens een voorzichtige raming hebben de Japanners thans meer dan 818.000 verk. mülen van het Chineesche grondbezit d.i. 1/5 deel bezet Ongeveer een derde der Chineesche bevolking n.l. 125.717 000 per sonen zün door den oorlog getroffen meer dan 60 millioen menschen zijn gevlucht. Een boodschap van Tsjang Kai Sjek aan de boycot-conferentie. Het verluidt, dat Tsjang Kai Sjek een telegram zal zenden aan de internationale boycot-conferentie, welke morgen te Londen zal worden geopend Daze conferentie is, zooals men weet. ge organiseerd ten behoeve van een wereld- vredescampagne. Men verwacht, dat Tsjang Kai Sjek in zijn boodschap zal aandringen op de goedkeuring van concrete en doel treffende maatregelen. Wang Tsjing Wei. de voorzitter van den cemtralen politieken raad van de Kwomin- tang. en Wang Tsjoeng Hoe, de minister van buitenlandsche zaken van China, zul len korte radiotoespraken houden, waarin zü de opvatting van China nopens de con ferentie van Londen zullen uiteenzetten. Buitcnlandsch legioen in China. De Times meldt uit Peiplng dat het hoofdkwartier van generaal Teroetsji cü- fers heeft vernomen omtrent het veelbe sproken buitenlandsche legioen in China. Verklaard wordt, dat het bestaat uit 315 Sovjet-Russen. 152 Amerikanen. 124 Fran- schen. 55 Britten en viif anderen Hiervan zün ongeveer 550 vliegluigbestuurders of deelnemers aan de luchtverdediging. Naar men zegt. betaal* de Chineesche regeering premies ran 1000 pond tot 2000 pond voor ieder omlaaggeschoten Japansch vliegtuig en extra-uitkeeringen aan de families der om het leven gekomen leden van dit legioen Tot nu toe zün drie bui'en. landers gedood en een gewond Keizerlijke amnestie in Japan. Vandaag Is in Japan een keizerhjke am nestie afgekondigd waardoor 300.000 Japan- neezen onder wie 150 000 politieke delinquen ten. in hun volle burgerrechten hersteld geworden. mede; de koning, in uniform van opper bevelhebber van het leger, prijkt op een dergelijk stukje, gedrukt ln de waarde 2 lewa en in blauwviolet. Zwitsersche kinderzegels. Het 25-jarig bestaan der Zwitsersche kinderzegels bracht iets dergelüks: de 20 en 30 rappen, jongens- resp meisjeskopje, werden naast elkander gedrukt en de zegel- rand werd in zilver voorzien van „1912 1937 Pro Juventute". Albanië's onafhankelijkheid. Dan' vergastte Albdnië ons op iets soort gelijks, doch vóór ik daarvan een beschrij ving geef, vertel ik u eerst het een en ander over de serie frankeerzegels, die dit landje uitgaf ter gele genheid van zijn 25- jarige onafhankelijk- j heidDit stel bestaat uit negen waarden, waarvoor drie verschil lende teekeningen wer den benut: Albaneesche adelaar op een rots; gesneuvelde soldaat, be schermd door de landsvlag; het strijdros van den nationalen held Skanderberg, welk paard slechts gedeeltelijk zichtbaar is en waaromheen de vlag golft. Aan deze teeke- ning is een kleine legende verbonden, in houdende. dat Skanderberg ln zijn ster vensuur voorspelde, dat. wanneer de onaf hankelijkheidsoorlog tegen de Turken zou losbarsten, zijn trouwe, viervoetige strijd makker uit het graf zou opstaan en, dra gende de vlag van het vrüe Albanië, over het slagveld zou draven, den vijar.d tege moet. De serie, welke met zorg is gedrukt, om vat de waarden 1 qind donkerviolet, 2 donkerbruin, 5 groen, 10 sepia, 15 rose, 25 blauw, 50 grijsgroen, 1 franc violet en 2 francs bruinrood. Zonder speciale zegelvelletjes gaat het tegenwoordig niet meer en dus verschenen in de drie genoemde teekeningen boven- diende 20 qind lila, 30 bruingroen en 40 rood. netjes naast elkander gedrukt op een velletje met toelichtenden tekst. Panama. Tot welke zotte dingen de hedendaag- sche philatelie kan komen bewüst de repu bliek Panama opnieuw. Lach niet lezer, doch het 25-jarig bestaan der brandweer in de landshooïdstad was gereede aanleiding tot het uitgeven van zes speciale fran keer- en drie luchtpostzegels waarop o.a. diverse kopstukken van het Panameesche brandweercorps zijn afgebeeld. Rusland. Ook Rusland gaf, ter gelegenheid van een luchtvaartteotonstelling een speciaal vel letje uit, waarop vier exemplaren van het afgebeelde 1-roebel zegel zijn gedrukt. In de overige landen. Van de verdere nieuwgeborenen noem ik u nog de volgende: Egypte 5, 15 en 20 mil- lièmes. weergevende het „heilig oog", uit gegeven ter gelegenheid van het te Cairo gehou den oogheel kundige con gres, Ierland 2 en 3 pence, ter gelegen heid van de in werking treding der nieuwe grondwet en weergevende de Iersche maagd, verdiept ln de lectuur van dit staatsstuk. Monaco, di verse opdrukken .Postes" en waarde op de zoogenaamde Recouvrement-zegels: 10 cen times. 1530, 20—30, 25—60, 30, 40—60, 5060. 651 franc. 851 franc. 1 franc, 2 fr. 152 francs, 2 fr. 252 francs en 2 fr. 502 francs. Zuid-Rhodesia, frankeer zegels met het portret van koning George VI. dertien waarden, gaande van 1 penny tot 5 shilling. POSTILION. (Nadruk verboden). WE3TLAND. 10 Februari. Coöp. Centr. Westi. Snijbloemenveiling. Azalea 60 c. tot f. 1.85; Clivia 55—65 c.; Cineraria 22—31 c.; Hortensia 60—95 c.: Calla 15—36 c.: Ka- lanchoe 23—27 c.; Aloë 22—37 c.; Primula 8—21 c.; Bromelia 1727 c.. alles per pot; Copland 1218 c.; Bartigon 25—29 e.: Will. Pitt 2526 c.: Murillo 16—19 c.; Gele Prins 19 c.; Prins van Oostenrijk 1425 c.; Mr. v. d. Hoeff 1926 c.; Mozart 19 c.; Freesia 1216 c.; Plumosa 2832 c.; Sprengerie '2427 c., alles per bos. NIEUWVEEN. 10 Febr Aanvoer 1143 kip eleren 2 803.75. 30 eendeieren 2 50 per 100 VOORHOUT, 10 Februari Aanvoer: slachtkonijnen van f. 0.80—1.55; halfwas van f. 0.400.50; kippen tot f. 0.65; alles per stuk. ZEVENHOVEN 10 Febr Aangevoerd 2135 eieren. Kipeieren 3 10—3 50. kulkeneie en 2 75—3 00 per 100 stuks. Bananen 20 ct. per 5 stuks. Jaffa's 10 ct. eer 2 s'uks ZOETERMEER. 10 Februari. Eierveillng. Aanvoer 10.090 stuks. Pdijskippeneieren f. 3.504.50; Heneieren f. 3.05—3.45; een deneieren f2.853.25 per 100 stuks. BODEGRAVEN. 10 Febr Aanvoer 11203 klpeieren wit 3—3 40 bruin 3 40—3 70 eend eleren 2 80—3.20 pe- 100 stuks. 34

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 15