Ruiterlijke Bekentenissen LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 8 Februari 1938 KERK- EN 5CH00LNIEUWS SPORT Lien en Frederik l\CFZf\LE\ /TUKKEN BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN VOETBAL COMPETITIESTANDEN K.N.V.B. Afd. II. res. 2de klasse A. H.V.V. II 15 9 3 3 35—22 21 H3.S. II 15 7 5 3 29—23 19 Gouda II 14 7 3 4 32—27 17 B.E.C. II 15 7 3 5 35—23 17 Quick II 15 4 8 3 30—24 16 Alphen II 15 4 6 5 28—32 14 V.U.C. II 15 4 4 7 39—36 12 A.D.O. H 15 5 1 9 33—50 11 Scheven. II 15 3 4 8 21—39 10 Olympia II 14 3 3 8 27—32 9 Afd. II res. 3de klasse A. AD.O. IV 15 13 1 1 75—29 27 U.V.S. II 13 10 1 2 54—17 21 A.S.C. II 14 7 2 5 40—41 16 H.V.V. III 13 7 1 5 32—33 15 HJB.S. IV 15 7 1 7 40—36 15 Lugd. II 14 6 2 6 39—35 14 V.U.C. IV 14 6 1 7 40—44 13 L.F.C. II 14 2 6 6 26—34 10 Alphia II 13 3 2 8 16—35 8 Laakkw. II 14 3 1 10 43—50 7 Bodegraven II 15 3 1 11 32—85 7 ZWALUWEN—ROODE DUIVELS. De Ajaxciedcn spelen niet mee. De Ajax-spelers Anderiesen. Bijl en Aukema, die morgenavond in het Stadion te Amsterdam in het Zwaluwenteam tegen de Roode Duivels zouden spelen, hebben allen voor hun plaats bedankt. Rede:» hiervan is. dat Ajax geen risico wil loopen voor den belangrijken competitie-wed strijd van a.s. Zondag tegen V.S.V. KORFBAL. LEIDSCHE KORFBALBOND. Adspiranten: kl. I: Noorderkw. IOrientis I 1—15. Kl. II: Vicus Orentis II—Zuiderkw. 3—1. Leden: kl. II: Zuiderkwartier II—Morsch- kwartier I 0—1; Fluks IV—Vicus Orientis III 0—1. Overzicht. De eerste kampioene in den L.K.B. is bekend. Door de glorieuze 15—1 overwinning op Noor derkwartier I hebben de Vicus Orientis-adspi- ranten opnieuw beslag weten te leggen op den eeretitel. In de Leden-afdeehng werden slechts twee wedstrijden gespeeld. De beide eerste klasse wedstrijden die waren vastgesteld, vonden geen doorgang. De ontmoeting Vicus Or. IIFluks III werd te elfder ure uitgesteld op verzoek van Fluks, terwijl in het treffen tusschen Algemeene II en Zuiderkwart, de Zuidwyck-bewoners slechts met 8 spelers(sters) verscheen en korf ballen dus uitgesloten was. Algemeene II boekt hierdoor niet alleen een geldboete, doch tevens twee verliespunten. De tweede klasse-wedstrijden hadden een normaal verloop. Het was hier een goede dag voor de bezoekers. Zoowel Morschkwartier als V.O. Ill won n.l. met 1—0. BOKSEN. Van Klaveren wint van Kid Tunero Zege op punten. Te Rotterdam bokste Bep van Klaveren (70.8 KG.i gisteravond voor zevenduizend toeschouwers tegen den Cubaanse hen neger Kid Tunero (71.8 K.Gover 10 ronden van 3 minuten. Tunero was enkele jaren geleden kampioen van Europa. In de eerste ronde bleef het hoofdzake lijk bil verkennen. In de tweede toonde Tunero dat hij goea ontwijken kon. Van Klaveren toon evenwel toch een goede rechtsche op den kin rail Tunero plaatsen, welke den neger deed wankelen. Vlak daarop sloeg de gong. De volgende rond was nog vrij kalm, In de vierde ronde werd het tempo iets sneller. Onze landgenoot bleek goed in con. ditie te zijn en plaatste een paar maal goede stooten terwijl Tunero geen kans kreeg, door Beo's dekking te komen. In de vijfde ronde was het gevecht zeer vinnig. Over en weer werden rake stooten geplaatst. Daarna kwam Tunero er goed in Hij nam het initiatief en raakte van Kla- veren's maag een paar maal hard De zevende ronde was sterk in zijn voor deel. doordat van Klaveren zijn dekking minder goed verzorgde. De achtste bracht aanvankelijk lijf aan lijfwerk. waarin Tunero punten verzamel de. Daarna wist hij eenige zeer harde stoo ten op van Klaveren's gelaat te plaatsen. De neger bokste toen beheerschter dan zijn Rotterdamsche tegenstander. Ook de negende ronde was voor hem. De Rotterdammer kreeg bovendien last van een oogblessure. In de tiende werd het gelaat van den neger getroffen, maar even daarna moest van Klaveren's maag het hard ontgelden. De Rotterdammer bleek vermoeid te gera ken en bleef veel ..hangen". Tunero was het meest in het offensief en behaalde ook In deze laatste ronde de meeste punten. Vlak voor het einde deelde de neger nog een serie harde klappen uit. welke van Klaveren deed wijken en het was maar goed. dat. de gong toen tusschenbeide kwam. Van Klaveren werd winnaar op punten verklaard, /toordat hij in de eerste ronden verreweg de meeste punten had verzameld. WATERPOLO. L.Z.C. I—MAAS I. Morgenavond zal in do „Overdekte" voor de wintercompetitie gespeeld worden L.Z.C. I Maas (Rotterdam) terwijl vooraf eveneens voor de competitie gespeeld wordt L.Z.C. IIZwip (den Haag). Aanvang der wedstrijden te kwart voor tien. SCHAKEN. SCHAAKBOND v. LEIDEN EN OMSTREKEN. De competitie le klasse. In hotel „Centraal" werd gisteravond een wedstrijd voor de le klasse gespeeld tusschen twee tientallen, die beide nog een kans op de eerste plaats hadden. De uitslag luidt: G. Pels (Philidor I)—P. J. H. Willems <L.S. S.F. I, Stud) '/si W. F. SchussJ. A. Noordzij 01; J. BlokA. J. Mulder V*V;: C. J. KooremanE. G. Hoeffelman »/elh', C. HeineH. O. Thunissen 01; B. LindeyerP. W. M. Born 01; P. Herfkens (res.)A. Visser V;Vi: P. J. v. d ZeeuwC. Versélevel de Witt Hasnet '/sVt', J. Buurman—A. Blaauv; 01: W. F Wakka—C. v. d. Graaf 1—0. Totaal 3>/s6«/s. Door deze overwinning heeft het tiental der Studentenschaakclub zijn kans op de eerste plaats in de le klasse behouden, evenals Kat wijk aan Zee en Bodegraven I. die hedenavond te Bodegraven een wedstrijd moeten spelen. XI. De zwarte Lien was weg. „Caroline is verkocht", zei de directie. „Ze werd te stijf". Maar er liepen geruch ten. Geruchten over allerlei soorten karren die Lien nu moeizaam zou voortslepen, over den lijkwagen zelfs, omdat Lien zoo zwart was en tenslotte ook over den paarden- siager. Zij zou verkocht zijn aan den paar- denslager. De directie grinnikte en bleef vaag. Zij ontweek nadere verklaringen. Zij trachtte zich slechts te rechtvaardigen met de me- dedeeling. dat sommige klanten Lien zoo'n onplezierig paard vonden. Vooral de dames, zei de directie. Waarop de dames protes teerden en met de haar eigen gevoeligheid verklaarden dat zij het een afschuwelijke gedachte vonden dat Caroline naar den slager zou zijn verwezen. „Heb ik dat dan gezegd?" vroeg de directie. Intusschen bleef zij weg. Er kwam een ander paard, iets nieuws. Het heette Fre derik en wij vonden het allemaal leelijk, omdat Lien weg was. Het had dik, wollig haar en keek ons verschrikt aan. Daar had het trouwens zijn reden voor, want vol gens onzen leeraar had het altijd voor een équipage geloopen. Wij wisten niet, dat er rectie verheugd toen ik afgestapt was. „Nou ik ook niet! Ha ha! Maar binnen een week zult u hem zien galoppeeren!" Ik was tamelijk verontwaardigd. Maar een week later ging Frederik inderdaad in rechtschen galop. Het bleef evenwel een zonderling paard en toen het veertien da gen later op zijn beurt verdwenen was kon dat niemand iets schelen. „Ik heb het aan den paardenslager ver kocht", zei de directie en alleen de dames griezelden even. „Maar gisteren hoorde Ik dat die het weer verkocht heelt aan een andere manege". De dames herademden. „Nou, u begrijpt wel dat dat ook niet veel is, die manege. Het paard was heelemaal niks". De dames toonden instemming. Zij konden er niet mee overweg. „En hier heb ik nu een aardig nieuw paard: een beetje lichtgebouwd, maar net iets voor de dames. Mevrouw van Woorden, wat denkt u er van? Het heet Lancelotrare naam, als u het mij vraagt." Nu, het was een keurig lichtgeel paard. Mevrouw van Woorden vond het ook mooi. Zij besteeg het. reed het bekoorlijk en kreeg verscheidene pluimpjes. Toen zij afsteeg aas zij verrukt over Lancelot. Andere da mes stemden er na eigen ervaring mee ln. En pas veel later, toen Lancelot's reputa tie als damespaard eenmaal vast stond, lekte uit dat het Frederik was. Ze hadden hem geschoren, waardoor hij aanmerkelijk van kleur veranderde en veel mooier werd en hem een nieuwen naam gegeven. Wat Lien betrof: die had den Dood in het ge laat gezien bij den paardenslager en liep nu in die andere manege, waar de stal jongens haar denkelijk, net als de onze, „een wieg" vonden. hetgeen beduidt dat een paard erg makkelijk zit in den galop. nog équipages bestonden, maar namen dit voetstoots aan. Frederik stond inmiddels rond te kijken als de kat in het vreemde pakhuis en wist om zoo te zeggen van niets. Hij wist niet eens dat hij den hoefslag moest volgen. Hij was blijkbaar wel als rij paard gebruikt, als zijn vorige werkgever het te mooi weer vond om in zijn rijtuig te zitten, maar een manége had hij zeker nooit tevoren gezien. Draven verveelde hem hij wou telkens van het midden van „dé lange zijde" oversteken als niemand anders dat goed vond en in de caroussel schrok hij van de andere paarden, die hem wellicht plaagden. In den galop had-ie een vreemde, hobbelende actie. Ik ondervond dit alles, want hij was mij toegewezen. „Wat is dit voor jeen dier? vroeg Floris. „Het is een soort smoelezel", zei ik. mij den naam herinnerend die de eertijds be roemde Spaansche clown Busto aan zijn muilezel placht te geven. Frederik scheen dit verstaan te hebben, want toen wij „van hand veranderden" en dientengevolge van den linkschen in den rechtschen galop moesten overgaan, wei gerde hij beslist. Ik beproefde alles: het baatte niet. En aangezien ik net aan de beurt was voor de standjes evenals sommige leeraren op school, kiest onze leeraar-in-de-rijkunst zich bij voorkeur één mikpunt voor zijn verwijten stegen hoon en afkeuring in ruime mate naar mij op. Frederik bepaalde zich tot een toornigen draf. „Hij verdraait het", zei ik. „Hij verdraait niks. U rijdt hem niet". „Had u Lien maar liever gehouden". „Ja, waar is Lien?" riepen de anderen. Tenslotte was het tijd. „U krijgt hem niet in rechtschen galop, hè?" zei de di-\ De historie van Frederik moge u bewij zen dat een paardenkenner (of -kensterl iets anders is dan iemand die wat rijlessen gehad heeft. Tot op den huidigen dag her ken ik Mimi uitsluitend aan de lengte van haar staart, Polonius alleen aan een P" die in zijn hals is getatoueerd en Madeleine aan haar geringe afmetingen. Dat zijn on voldoende gegevens. In den paardenhan del zou ik zeker geen succes behalen. En Floris. die een bruin paard onlangs voor „Black Prince" aanzag, evenmin. „Dit is Brown Prince", zei ik. „Nee meneer, het is Sans Souci", zei de staljongen. Toen gingen we oefenen in het springen. Dat is ook erg opwindend. Wij moesten dat is te zeggen: de paarden moesten eerst stappen over een hindernis van zoo wat twintig centimeter hoog. Daarna gin- •-—r gen we er in draf over en later in galop: staande in de stijgbeugels. Het gebrek van ons staan-in-de-beugels, ook op het strand in rengalop beoefend, bleek te zijn dat wij telkens gingen zitten: ondanks onszelf gingen zitten. Zoodra het paard in een bocht kwam en even inhield zaten we. Telkens als het iets ijjn gang versnelde zaten we opnieuw. En daartus- schen door zaten we nog verscheidene ex- tra-malen. Toch schijnt niets eenvoudiger aan staan in stijgbeugels. Maar ook dat bleek alweer moeilijk. Toch leeren sommige menschen de heele paardrijderij bliksemsnel. Het zijn er wei nig, geloof ik, maar ze bestaan. Het genie is altijd uitzondering geweest. In iedere menschelijke activiteit komt het evenwel voor. Te paard stormt het na zijn vijfde les in rengalop langs het strand, wint na zijn tiende concours prijzen en zegeviert na zijn vijftiende te Longchamp. Intus schen heeft het al aan vossenjachten in Engeland deelgenomen. Het is zeer zeldzaam en bewonderens waardig. Zoowel in mannelijke als in vrou welijke editie verrijkt het de paardensport gelijk een Mozart de muziekliteratuur ver rijkte en op zijn zevende jaar al wonderen deed. Maar Mozart's wonderen zijn gecon troleerd door zijn tijdgenooten. Ik heb die vijf, tien en vijftien lessen en al die prijzen natuurlijk niet kunnen nagaan. Dat wil niet zeggen dat het niet geweldig is. BILJARTEN. K.D.O. (Leidschcndam). Bij de gisteravond gehouden jubileumswed strijden van K.D.O. won „Klein Rustoord" uit Oud-Ade met 6-^4 van T.O.P. uit Delft. DAMMEN. LEIDSCHE WERKLOOZEN DAMVEREEN. De uil-slagen van de wedstrijden voor de bor denbezetting in de 21e ronde zijn als volgt: P. LamanC. v. d. Heijden 02. H. Wurtz J. Moerkens 02. W. v. d. BlomH. v. d. Heij den 20, G. ZwanenburgD. Heymans 0—2, I. BinnendijkL. Rietkerken 02, Chr. Lange- zaalJ. de Bezemer 02 regl„ Jac. de Vink A. Singeling 20. L. Rietkerken—Joh. Swets 20. D. HeijmansL. Platteel 02, J. Moerkens W. v. d. Blom afgebr. A. B. Hoek—Chr. Lan- gezaal 20 regl.; L. Platteel—J. de Nie 0—2, J. de Bezemer—H. Wurtz afgebr. Afgebroken partijen: C. v .d. HeydenD. Hey mans 20, W. v. d. Elom—Joh. Swets 2—0, t>. HeymansJac. de Vink 02. GYMNASTIEK. Uitvoering van H.B.S. (Oegstgeest). De Leidsche Gehoorzaal was uitstekend bezet. Een prachtig bezette Gehoorzaal en in een der hoeken een spreekgestoelteZiedaar een der kenmerken van de jaarlijksche uitvoe ringen der Oegstgeester Gymnastiek-vereeni- ging, die sinds lang naar Leiden komen, omdat er in eigen gemeente geen zaal is, welke voor het jaarfeest voldoende ruimte biedt De gymnastiek- en athletiekvereen. ..Houdt Braef Standt" is nog jong. Zij heeft nochtans een zeer talrijken aanhang, terwijl haar leden tal om de honderd en vijftig loopt. Een jaar geleden op de vorige uitvoering kon de voorzitter, de heer H. Bouters. met voldoening vaststellen dat men de honderd gepasseerd was. Thans zoo zeide hij in zijn openingswoord is de leuze „Op naar de tweehonderd" en het bestuur heeft bereids een souvenirtje uitge loofd voor het lid dat het tweehonderdste aan brengen zal. H.B.S. is in het afgeloopen jaar toegetreden tot den Turnkring voor Leiden en Omstreken, hetgeen het peil der prestaties ten PREDIKBEURTEN. VOOR WOENSDAG 9 FEBRUARI. Alfen-aan-den-Rün Gebouw Jonathan Nam. 8 uur. ds. G. Ph. Scheers. Benthuizen Ned, Herv. Kerk: Nam. 7 uur. ds. J. C. van Apeldoorn van Leiden. Boskoop Geref. Gem.: Nam. 7 uur, ds. Stuyvenberg van Benthuizen. Katwijk-aan-Zee Zaal Chr. Prot.-BeL: Nam. 7 uur. ds. W. Bieshaar van Den Haag. Noordwijk-aan-Zee Geref. Bond Juliana - weg)Nam. halfacht, ds. Remme van Amster dam. RÜnsburg Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 uur. ds. F. J. Broeyer van Katwijk-aan-Zee. Waddingsveen Oud Geref. Gem.: Nam. 7 vuur, ds. Van der Kraats. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet terug gegeven. NED. IIERV. KERK. Beroepen: Te Enkhuizen (als hulppred.) A. M. C. Franken, cand. te Rotterdam. Bedankt: Voor Oostwold (Wk), P. Niermeyer te Garmerwolde. Aangenomen: Naar BeersJellum, L. H. Rui tenberg te Surhulsterveen. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt: Voor Ridderkerk. W. C. Lamain te Rotterdam-Zuid. VRIJE EVANG. GEM. Beroepen: Te Zeist. J. Enter, cand. en hulp pred. aldaar. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Stadskanaal, H. Zamdbergen te Drachten; te Axel (als hulpprd.). W. J. de Rui ter. cand. te Capelle a. d. IJsscl. GEBOREN: Susanna, dr. van C. v. Sonsbeek en A. H. Ranselaar Jacobus, zn. van J. Schouten en P. Kluivers Hans Abram Frans. zn. van J. v. d. Wekker en B. v. Eigen Aartje, dr. van C. J. J. Harteveld en A Boehmer Helena Alida, dr. van M. v. d. Linden en A. F. Kienjet Antonia dr. van J. A. Kulk en W. Wijnholts Wilhel mus Adrianus. zn. van P. Plug en M. Zuidhoek Johannes Bastiaan. zn. van J. B. v. Soet en M. A. Groenendijk Bertus. zn. van A. Stam en C. A. Gelderblom Maria, dr. van P. Brag- gaar en M. v. Leeuwen. GEHUWD: G. W. Horree. jm. en G. C. Buijs. jd. W. F. J. Oehl, jm. en A. M. Rodenburg, jd. OVERLEDEN: J. A. v. d. Wereld, dr.. 5 j. A. v. d. Spek— v. Wijk. vr„ 54 j. W. Smits, ongeh. m„ 56 J. P. G. Maan. m„ 69 J. goede komen zal. Reeds mocht men bij ge houden wedstrijden trouwens beslag leggen op één eerste en twee tweede prijzen! Dit resul taat geeft zeker reden tot voldoening en het is in de voornaamste plaats te danken aan de enthousiaste en kundige leiding van den heer M. de Troye. wien spr. onder applaus hartelijk, dank bracht. Omstreeks tien minuten over acht kon gis teravond den tenslotte de eigenlijke uitvoering een aanvang nemen. Ons inziens was dat te laat, in aanmerking genomen dat het beginuur op half acht was vastgesteld. H.B.S. bestaat nog slechts kort en ook in het organiseeren zal zij dus nog voortdurend aan routine winnen. Zij moge thans onze opmerking aanvaarden dat het geen veertig minuten duren mag voordat er eindelijk iets gebeuren gaat. Bekorting van den zeer langdurigen afmarsch kan in dit ver band dan tevens overwogen worden! Intusschen heeft H.B.S. daarna de toeschou wers op dikwijls aangename wijze bezig gehou den zoodat er een voortdurend contact geweest is tusschen leden en publiek. De turners en turnsters werkten met een waarlijk voorbeeld!- gen ijver, onophoudelijk aangespoord als zij daartoe werden door den leider, en hoezeer men in de zaal meeleefde bewees het telkens her haalde applaus. Stonden nu de verrichtingen dezer vereeni- ging op zulk een bijster hoog peil? Allerminst, en ook H.B.S. zal dat niet gelooven. Zoo ooit dan geldt hier de leus dat algemeene lichaams ontwikkeling en sportieve ontspanning gaan vóór hoog opgevoerde prestaties. Bij H.B.S. zijn vele seniores, die ook op de uitvoering gaarne hun medewerking verleenen, maar van hen kan men over het algemeen geen uitzonderlijke verrichtingen meer verwachten. Niettemin was het geenszins onbevredigend. Er was een vlot heid in de afwerking der nummers, waaraan meerdere andere clubs een voorbeeld nemen kunnen, er was volmaakte discipline gedurende de vertolking (in de korte pauzen zou meer toezicht op de jongeren gewenscht zijn!) en er was een zoodanige variatie dat men voortdu rend geïnteresseerd toekijken bleef. De vrije oefening der kleinste meisjes-adspiranten was trouwens een goede inzet en het souvenirtje dat de dames T. en E. de Troye (die hierbij de lei ding hadden) van den voorzitter ontvingen, was welverdiend. Er volgde een lesje voor de jon- gens-adspirantjes, die. evenals de anderen iets soepeler, d.w.z.: minder luidruchtig, moeten leeren marcheeren. een vlotte vrije oefening der jongens B. en C. en verdienstelijk brugtur- nen van de dames en de meisjes, afd. B. Met een vrije oefening der heeren (werkende leden en seniores), een partij sabel tusschen de hee ren Van Zuylen en Dreef en een geslaagde demonstratie colonne floret eindigde het eerste gedeelte van het programma. De heeren hebben na de pauze zoowel aan het hoogrek als aan de brug gewerkt, waarna een aantrekeklijke vrije oefening der meisjes B. eC. gevolgd werd door het o.i. beste en meest geslaagde nummer van dezen avond: de knotsoefeningen der dames, dat de aandacht trok door de goede vertolking en de samen stelling der oefenstof. De demonstratie springen der jongens (B. en C.) had in zekeren zin een wedstrijd-karakter en dat verhoogde natuurlijK de interesse voor de toeschouwers, terwijl lang durig geapplaudiseerd is voor de rhytmische vertolking van „Frühlingsstimmen" (muziek van Joh. Strauss). Voor H.B.S. betrof het hier een eersten stap in de richting der moderne gymnastiek en daarmede rekening houdende mocht men tevreden zijn, al haperde het wel eens. De aardige aankleeding en de kleuren- belichting verhoogden overigens het effect. De uitvoering werd besloten met. eenige zeer mooie standen aan een toestel, dat door de leden van H.B.S. vervaardigd is naar het ont werp van den heer Anton Haselbeck, turnleider te Interlaken en voor het eerst in ons land werd gebruikt. Het bestaat uit een combinatie van ladders, welke tallooze mogelijkheden biedt en gisteravond op eenvoudige, doch niet temin doeltreffende en succesvolle wijze door den heer De Troye aangewend was. Oefenin gen worden intusschen aan dit enorme toestel niet gedaan, het is uitsluitend voor standen bestemd De muzikale illustratie op dezen avond werd verzorgd door het Leidsch Chr. Muziekgezel schap „Symphonia" onder leiding van den heer Plu. dat wij gaarne in overweging geven een volgend maal den opmarsch voor de diverse nummers even te begeleiden. Bij „Frühlings stimmen" zat mevr. Jonkers aan de piano. Zij kreeg als dank voor haar werk een mand bloemen. HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING. Voor de deze maand aanvangende naai- kookcursussen, georganiseerd door de Commi«u inzake Huishoudelijke Voorlichting, voor d» vrouwen van werkloozen en huisvrouwen, vfa gezinnen door de tijdsomstandigheden zijn ge. troffen, hebben zich ruim honderd cursist» aangemeld, waarvan er voorloopig vijl èa tachtig aan de cursussen kunnen deelnemen De lessen worden gegeven in de vakschol» Galgewater 1 en Rapenburg 23 en in het Volks, huis Apothekersdijk 33. Naast den steun, welken de commissie van ge. meentewege mocht ontvangen, is er groote be hoefte aan geldelijken steun van de velen, d'? willen mede helpen om de nooden dezer tijden en in het bijzonder die der huisvrouwen in de gezinnen der werkloozen te Leiden te helpen verlichten. Helpt de commissie en stort uw bijdrajj op gironummer 320408 Penningmeesters Commissie inzake Huishoudelijke Voor lichting Rynsburgerweg 9, Leiden, of zendt uw gift aan mevr. M. C. van Oerle-Nippa aan hetzelfde adres. NABETRACHTING OP DEN NAAM BEATRIX In dezen mooien naam past de klemtoon ultj stekend op de eerste lettergreep „Be", ofschoon de Romeinen in „Beatus" en „beare" de „a*| betoonden. Weten wij het dan beter dan zit' Stellig niet, maar het is een feit. dat zij „beo', dat is: „ik maak gelukkig" met den klemtoon op „be" uitspraken, en dat bovendien die „be'l de wortel van het woord is. waar de „a" reeds bjj den uitgang behoort. Het „goede" en .ge-1 lukkige" vindt in die eerste lettergreep zijn uitdrukking. Dit weze voldoende om er dén nadruk op te blijven leggen! Hoogachtend, M. LU, acad. dlpL VOOR WOENSDAG 9 FEBRUARI. Hilversum I. 1875 en 415.5 M. VARA-üit- zending 10.00—10.20 voorm. en 7 30-30) VPRO. 8.00 Gram.muziek 9.30 Keuken- praatje 10.00 Morgenwijding 10.20 Va* arbeiders in de Continu-bedrijven lij) Causerie „Bestrijding van de werkloosheid 12.00 Gram.muziek 12.30 VARA-Orkest I.15—1.45 Gram.muziek 2.00 Kniples 2» Voor de vrouw 3.00 Voor de kinderen 540 Gram.muziek 7.00 Zang 7.30 Cyclus „Orj werk en ons geloof" 8.00 Herhaling SOS-Be- richten ANP., VARA-Varla. Gram.muziek - 8.20 De Ramblers. C. Steyn's accordeon-Orkes; „The Four Blue Stars" en solisten 10.00 Be richten ANP 10.05 VARA-Orkest 11.Oó- 12.00: Gram.muziek. Hilversum II. 301.5 M. NCRV-Uitzen 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaar. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde ruuzitl: (gr.pl.) 8.30 Gram.muziek 9.30 Gelukwen- schen 9.45 Gram.muziek 10.30 Morgen dienst 11.00 Gram.muziek 11.15 Sopraan en piano 12.00 Berichten 12.15 Gram.-! muziek 12.45 Kwintetconcert 2.30 Vote jeugdige postzegelverzamelaars 3.00 Fries-) programma 3.30 Gram.muziek 4.00 Orgel spel 4.45 Felicitaties 5.00 Voor jongens ea meisjes 5.45 Gram.muziek 6.00 Land- ea tuinbouwhalfuur 6.30 Taalles en Caused: over het Binnenaanvaringsreglement 7.W Berichten 7.15 Declamatie en Gram.rauzk' 7.45 Reportage 8.00 Berichten ANP. Her haling SOS-Berichten 8.15 Zangavond van de Nederlandsche Vereeniging voor den Volks zang 9.15 Causerie „De Wederkomst dei Heeren (IV)" 9.45 Gram.muziek 10.00 Be richten ANP 10.05 Dampraatje 10.20 Pis* novoordracht 10.45 Gymnastiekles 11.00— 12.00 Gram.muziek. Na afloop: Schriftlezing. Droitwich, 1500 M. 11.2011.50 Orgelspel - 12.05 Orgelconcert 12.35 BBC-Northern Or kest 1.352.20 Dansmuziek (gr.pl.) 32J BBC-Schotsch Orkest 4.05 Gram.muziek - 4.20—5.10 Vesper 5.20 Gram.muziek 5.0 Henry Hall en zijn Orkest 6.20 Berichten 6.40 Landbouwpraatje 7.00 Cello en piano 7.35 BBC-Variété-Orkest en solist - 320 Declamatie 8.35 BBC-Symphonie-Orkest ra. m.v. solisten. Philharmonisch Koor en Jon genskoor (Om 9.15 Berichten) 10.35 Ja" Payne en zijn Band 11.20 Joe Loss en zijn Band 11.5012.20 Jazzmuziek (gr.pl Radio-Paris, 1648 M. 7.50. 8.55. 10.40 en II.20 Gram.muziek 12.40 Bailly-Orkest en zang 3.05 Pianovoordracht 3.20 Zang - 4.20 Kwartetconcert 5.20 Cantrelle-Orke^t - 8.50 Kamermuziek 9.20 Variété-programma - 10.5011.05: Gram.muziek. Keulen, 456 M. 5.50 Het Rheinische Lan- desorkest 7.50 SA-Orkest 11.20 Omroep* kleinorkest 12.35 Kurt Rehfeld's Kapel Stuttgarter Volksmusik en solisten 1.35 Me- lotrio. citherduo en solisten 3.50 Gram.mui 4.30 Fluit en cembalo 5.00 Pianovoor- dracht 6.30 Gram.muziek 7.05 BerlijnsdV Omroeporkest en Leipziger Symphonic-Orkeit 8.20 Rijkszending: Vroolijk programma - 9.5011.20 Dans- en Amusementsorkest. Man- dolinie-orkest en solist. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Grant- muziek 12.50 Omroepkleinorkest 1-502-^ Gram.muziek 5.20 Zang 6.50 Gram.muziek 7.20 Blaaskwintet 8.20 Relais VARA-Pro-, gramma 10.00 Gram.muziek 10.30: Folklo ristisch programma 10.5011.20 Gram.' muziek. 484 M.: 12.20 Gram.muziek 12.50 L. Dar cv I Orkest 1.50—2.20 en 5.20 Gram.muziek - 6.35 Omroepdansorkest 6.55 Pianoduetten - 7.35 Gram.muziek 8.20 Omroepsvmphonie* orkest 10.00 Omroepdansorkest 1030 ea 10.4511.20 Gram.muziek. Deutschlandsender, 1571 M. 6.30 F^jJ Kauffmann's orkest 7.20 Berichten Jaro Michalek's orkest en solisten Rijkszending: Vroolijk programma Gram.muziek 9.20 Berichten 9.50 WW"- kauf-Trio 10.05 Scheepsweerbericht 10 —11.20 Otto Kermbach's orkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EV DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. 7.3) 8.25: 8.50 Voor Woensdag 9 Februari, lste Programma: lederen dag van 824 "kV- Avro. Vara, enz. - 2de Programma: lederen dag van 8—-*1 Kro, Ncrv, enz. 3e Programma: 8.00 Keulen P„ D't Parijs R. 9.40 Diversen 10.40 Parijs 11.20 Droitwich 11.50 Keulen 13.20 Vj- sel VI.) 14.20 Diversen 15.05 ParUSJ 15.20 London Reg. 15.50 Keulen - i.1' Parijs R. 18.20 Keulen 20.20 London 21.20 Parijs R. 21.50 Keulen 23i" u*-- 4e Programma: 8.00 Brussel (VI.) 9* ö.uu Jörussei V1' rvdt» Diversen 10.35 London Reg. 12 35 A wich 13.35 London Reg. 15.20 Dro'1*" 18.40 London Reg. 19.00 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 4-3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 12