Uit Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 7 Februari 1938 WEERBERICHT. AGENDA NED. JONGELINGSVERBOND. Drukbezochte bijeenkomst te Lisse. Zaterdagmiddag werd In het gebouw „Rehoboth" te Ltsse een jeugdmiddag ge houden uitgaande van het Ned. Jonge lingsverbond. Er was een groote opkomst uit de ge- htele Bloembollenstreek. Een groot aan tal vereenlgingen was onder leiding van de leiders naar Lisse getogen, ter bijwo ning van deze samenkomst. De jeugdmiddag stond onder leiding van den heer J. van den Bosch uit Sas- senheim, die het samenzijn opende met te laten zingen Ps. 103 1 en het lezen van een Schrlttgedeelte waaraan hij en kele gedachten vastknoopte. Hij wees op den ondergang van het volk Israël in de dagen van Jeremla. hetgeen ook in dezen tijd een waarschuwende stem geacht kan worden, opdat wij het niet van menschen en machthebbers verwachten maar steeds vragen wat Gods wil is ln ons leven. Na gemeenschappelijk gezang sprak de heer H. Verhaar, secretaris van het Jeugd werk in het Ned. Jongelingsverbond. Deze had al direct de volle aandacht van de jeugdige schare, door enkele jeugdher inneringen op te halen. Zooals in de sport samenwerking een eerste eisch is tot het welslagen van de match, zoo is het ook in het Ned. Jongelingsverbond. Daar Is samenwerking ook zeer noodig. Crltlek is er altijd, maar meestal van die menschen die zélf langs den kant staan. Laten wij echter zèll actief deelnemen aan de jeugd- actie. Versterken wij in de jeugdactle de vriendschapsbanden. Zoo kunnen wij ko men tot ons doel, n.l. om steeds dichter te komen bij den Heiland en elkander te zijn tot een hand en een voet op den weg des leven§. Na gemeenschappelijk gezang werd een geschiedenis verhaald, waarna eenige mooie films werden vertoond. Een slotwoord ls gesproken door den heer G. Verschoor, Rlngvoorzltter van den Ring Sassenheim en Omstreken van het Ned. Jongelingsverbond. HAARLEMMERMEER. In de plaats van den gemeente-veld wachter C. van der Maarel. de op 1 Jan. 1038 is gepenslonneerd is benoemd tot agent van politie de heer C. E, L Dijkstra, thans werkzaam als volontalr-lnspecteur in de gemeente Zandvoort. Het bestuur van den Kring Badhoeve dorp der afd. Haarlemmermeer van de N.H. ver. „Het Witte Kruis", is thans definitief samengesteld als volgt: W. Meijer, voorzit ter; mevr. R. v. d. Nadort—Ouborg, secre taresse; H. Tiggelaar, penningmeester; A. Knlbbe Dz 2e voorz.: W. N. Bakker, 2e secr. en P. Dompeling, 2e penningm. Barometerstand. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste Stand 777.0 te Hamburg. Laagste Stand 737.3 te Isafjord. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuidelijke wind. Nevelig tot licht of half bewolkt, later toenemende bewolking. Weinig of geen neer slag. Temperatuur om het vriespunt des nachts, overdag weinig verandering in temperatuur. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogeluchtdruk over Centraal- Europa hield stand en vereenigde zich met een ander machtig gebied van hoogeluchtdruk op den Oceaan. De barometer staat thans in geheel Centraal-Europa boven 775 m.M. Zij is in Scan dinavië sterk stijgende. In het hooge Noorden trekken daal- en stijggebieden van den lucht druk van West naar Oost. Op het vasteland van Europa heerscht overwegend rustig mooi winterweer, echter met in den morgen veel mist. In Scandinavië en het Oostelijk Oostzee gebied waait het krachtig uit Noordwest en ls hét weder guur en koud. In het Westen begint de barometer weer te dalen en werd het zachter met toenemende bewolking en regen van Ierland tót IJsland. Volgens de vliegtulgwaarnemlngen in Düitschland is de atmospheer op groote hoogte (boven 3000 meter) zomersch warm. Over de aardoppervlakte breidt zich een koude vochtige luchtlaag uit. Het Alpenstation op de Santis meldt prachtig weer met minus 5 graden temperatuur en nevellagen in de dalen. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: N.O. wind, 1 gr. C.P onbewolkt. Londen. O. wind, 4 gr. C., goed. Berlijn: N.N.W, wind, 3 gr. O., nevel. Nice: 5 gr. C., mooi. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 4 gr. C. (39 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 6 gr. C. (43 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Dinsdag. Voorm. te 7 u. 38 min.; nam. te 20 u. 08 min. LICHT OP VOOR FIETSERS. Maandag: 5.26 n.m. tot 7.01 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 7 *?br. op: 9 u. 49; onder 0 u. 22. Zaterdagmiddag wilde op den IJweg alhier de bestuurder van een motorrijwiel, de heer B. uit Haarlem, een vrachtauto passeeren. Hij kwam daarbij vermoedelijk ruimte te kort, met het gevolg, dat hij den grasberm inreed en de motor omsloeg. B. geraakte er gedeeltelijk onder, bleek een vrij ernstige beenkneuzing bekomen te hebben en werd per auto naar zijn woning gebracht, waar geneeskundige hulp werd ingeroepen. De Herv. Schoolver. hield haar 17de Ouderavond. De voorz. de heer J. W. Bras opende met het laten zingen van Ps. 84 3 en las eenige verzen voor uit Deut. 9, waarna hij voorging ln het gebed. Ds. de Vries las eenige verzen voor uit Matth. 3. Verder volgden zang, muziek en referaten van de heeren W. Faber, hoofd der school, de heeren Boerstoel en Dalman en mej. Lamens. De ouders bezichtigden met belangstel ling het werk van hun kinderen. Besloten werd met dankgebed door ds. de Vries en het zingen van Gez 180 1. De opkomst was goed. HILLEGOM. De Oxfordgroepbeweging. Dr. W. Mackenzie uit Amsterdam hesfc voor de afdeellng van den Nederlandschen Pro'estanten Bond een lezing gehouden waarin gesproken ls over het Vrij,zinnig Protestantisme en de be weging der Oxfordgroep De heer A. IV. Koppers t Zaterdagavond ls in den ouderdom van 45 Jaar overleden de heer A. W. Koppers, wijnhandelaar alhier, onder meer lid der St. Vlncentius-vcreeniging en van het R.K. Armbestuur der belde parochies, secretaris van de vereeniglng Tobias en tot voor kort bestuurslid der afd, van „De Hanze". De uitvaartdienst heeft Woensdag plaats in de St. Josephkerk. Uitvoering van Flora. Het kinderkoor Flora, directeur de heer J. Post, heeft Zaterdagavond een vrij goed bezochte uitvoering gegeven. Het koor van jongens en meisjes zong eerst eenige liede- ten terwijl de medewerkende arbelders- zangvereen. „De stem des Volks" zich ook liet hooren en een Haarlemsch Trio mu siceerde. Het hoofdnummer het zangspel „Sneeuw-koningln", dat uit zes bedrijven bestond en door de jongelieden van Flora met succes ls opgevoerd. Zang en spel waren zeer te waardeeren; de aanwezigen waren uiterst voldaan. KATWIJK AAN ZEE. KAT1VIJKSCHE REDDINGSBRIGADE. Propaganda-avond. De Zaal voor Frot. Belangen was geheel en al uitverkocht, wat van financieele beteekenis was voor de K.R.B.. die daar een bijeenkomst georganiseerd had. Onder de aanwezigen merkten we op de besturen van Oranjevereeniglng en van V. V. V. De eere-presidente mevr. Woldringh v. d. Hoop betrad het in groen verscholen too- neel en heette allen van harte welkom, in het bijzonder de aanwezige bevriende ver eenlgingen. De voorzitter de heer D. C. O. Boekhoven deelde mede, dat de heer A. Kuipers optre den zou als conferencier. Het eerste nummer van het programma was een prachtig tableau van een aantal meisjes ln het wit met blauwe sjerpen, die „Hollands vlag" zongen, begeleid door een strijkje onder leiding van den heer L. Haas noot. Ook het verdere gedeelte van den avond werd het musicala repertoire door dit strijkje verzorgd. Verder werd door de meisjes het K.R.B.-lied gezongen. Mevr. C. v. Beelen—Krijgsman decla meerde eenige gedichten. De voorzitter sprak eenige waardeerende woorden tot mevr. Woldringh—v.d. Hoop en mevr. de Bruyn voor al het werk, dat deze dames voor de K.R.B. gedaan hebben. Aan haar werden bloemen aangeboden. Mevr. Wouda prees de werkzaamheid van het bestuur van de K.R.B., waaraan de bloei van deze vereeniglng, die weldra 15 Jaar zal bestaan, ls te danken. Als blijk van waardeering werd het bestuur een mand met bloemen aangeboden. Na de pauze kwam er een amusante voor dracht: „Ben kwartiertje theorie in de krijgskunde". De sergeant Dirk Vis en de soldaten A. Kuipers en Adr. Parlevliet de den de zaal telkens daveren van het lachen. De heer D. Kruyt verleende zijn welwillen de medewerking door het vertoonen van enkele lichtbeelden. De foto's van Prinses Juliana en van den burgemeester mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop met zijn echtge- noote werden met applaus begroet. Verder kwamen er boelden van het strandleven en van het werk van de K.R.B. De leden van de K.R.B. lieten door de monstraties op het tooneel zien, wat voor belangrijk werk er verricht wordt. Tot slot kwam er een prachtig tableau van meisjes die met vlammende letters lieten zien K R. B. en E.H.B.Ohierbij declameerde mevr. van Beelen—Krijgsman. Tot slot werd een verloting gehouden. De voorzitter sprak een dankwoord. Telegram aan Prinses Juliana. Door het bestuur van de Zondagsschool „Het Mosterdzaadje" is aan Prinses Juliana en Prinses Bemhard het volgende telegram verzonden De Zondagsschool „Het Mosterdzaadje" te Katwijk aan Zee ln vergadering bijeen biedt H. K. H, Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bemhard hare gelukwenschen aan bij de geboorte van Prinses Beatrix. w.g. B. Dubbelaar. voorzitter, w.g. W. van Beelen, secretaris. VisscberiJ-examens. Bij de ln de Vlsscherijschool alhier ge houden examens zijn geslaagd voor het certificaat van voldoende kennis der inter nationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee en de toepassing ervan: Henk v. d. Niet Mzn.; Jacob Schaap Czn.; Joh. Corn. Mos; Dirk van Duyn Jacobzn,; Jacob v. d. Plas Dzn.; Piet Guyt; Leen v. d. Plas; Gijs Kloos Jzn. en Corn. Hoek. Allen zijn leerlingen van den heer C. Varke- vlsser. Onfrissche verkeersstremming. Van een vrachtauto volgeladen met mest brak bij het Postkantoor een as waardoor een groot gedeelte op den drukken Rijks weg terecht kwam. Een andere auto nam de vracht over. doch het verkeer had nogal veel last van deze onfrissche barricade Jaarvergadering Chr. IVerkliedenvereen. „De Eendracht". De 54e vergadering dezer vereeniglng werd in Casa Cara gehouden. De voorzitter der heer G. Vcoys liet zingen Ps. 103 4 en ging voor in gebed. Spr. las voor den 75sten Psalm en gaf een Inleiding naar aanleiding van het voorgelezene, waarin spr. o.a. de geboorte van een Koningskind memoreerde. Dit stemt ons tot groote vreugde, aldus spreker. In 1937 heeft de vereeniging 4 leden door den dood moeten missen, waarvan één eerelld. De secretaris de heer G. v. d. Plas las de notulen en zijn jaarverslag. Uit dat van den penningmeester den heer C. Rijnsent bleek, dat in het afgeloopen jaar 80 leden uitkesring hadden genoten met een totaal bedrag aan uitgaven van f. 1786.74. De in komsten hebben bedragen f. 1381.96 zoodat er een nadeelig saldo ls van f 404.78. De kascommtssie had alle bescheiden ln beste orde bevonden. De voorzitter dankte voor de uitgebrach te verslagen en sprak de teleurstelling uit, dat er dit Jaar een nadeelig saldo geboekt moet worden. Bij de bestuursverkiezing werden de voorz liter g. Vooys en de 2de secretaris B. van Rijn met overgroote meerderheid van stemmen herkozen. Er hadden nu besprekingen plaats aan gaande de uitkeering ln verband met den toestand der kas. De penningmeester gaf nadere toelichtingen. Verscheidene ge dachten kwamen vaar voren; ten slotte werd besloten, dat f. 200 uit de reservekas overgeboekt zullen worden naar de groote kas. Het bestuur gaf de verzekering, zoo noodig, het volgende Jaar met voorstellen te komen. Na de rondvraag werd gezongen Psalm 34 6, waarna de heer B. v. d. Bent met dankgebed sloot. Het bestuur is voor het Jaar 1938 samen gesteld als volgt: G. Vooys, 1ste voorzitter; B. v, d. Bent, 2de voorzitter; G, v. d. Plas, lste secretaris; B. van Rijn, 2de secretaris; C. Rijnsent, lste penningmeester; J. Parle vliet, 2de penningmeester. Jaarvergadering der Chr. Meisjesver. „De Vierboet". Deze vergadering werd ln de Oranjezaal van het Jeugdhuis gehouden. Mevr. H. Gerretsen—Verhagen opende, waarop een Uthurglschen dienst volgde. De secretaresse mej. J. Remmelzwaal bracht haar veTslag uit, waarin mevr. Tom- Spaanderman herdacht werd. Dank werd gebracht aan mevr. Gerretsen voor haar leiding als voorzitster. De pennlngmeesteresse mej. M. Plug bracht haar verslag uit. De Inkomsten be droegen f. 128.39, de uitgaven f. 102.39, zoo dat er een batig saldo is van f. 26. Hierna werd het verdere programma met schitterende tableaux en aardige samen spraken afgewerkt. Tot slot werd gezongen Gez. 96, waarna sluiting met dankgebed volgde. P. v. d. P. uit de Varkevlsserstraat deed bij de politie aangifte van ontvreem ding van een viertal truitjes, vermoedelijk gepleegd door een lompenkoopman. Onze plaatsgenooten mej. T. Selnstra en de heeren L. Haasnoot en G. Bezemer zijn te Lelden geslaagd voor het examen ln Bijbelsche geschiedenis aan de Chr. Kweek school te Lelden. LEIDSCHENDAM. Candidaten voor den gemeenteraad. In de gisteravond gehouden druk be zochte vergadering van de afd. van de SD.A.P. waar ook aanwezig was de gewes telijke propagandist, de heer J. Spronkers, werden na afdoening van de huishoudelijke zaken, voor de a.s. gemeenteraadsverkie zing candidaat gesteld mevr. E. Visser- v. d. Linden (aftr.) en de heeren G. Kerfchoff (aftr.)A. Visser, H. Boomans, G. Ros bergen en N. Oele. De volgorde zal nog worden vastgesteld. Gisteravond hielden de R.K. Kiesvereni gingen oud-Veur en oud-StompwiJk een gecombineerde ledenvergadering. Besloten werd ln verband met de samenvoeging van Stompwijk en Veur ook de belde vereenl gingen samen te voegen. Door de besturen zijn voor de as. raadsverkiezing candidaat gesteld de heeren L C. de Koning (aftr.), Th. J. Blokland (aftr.), A. J. Schrader (aftr.), A. Langeveld, J. de Langen (aftr,), W. G. Blonk Wzn. (aftr.), C. J. Nteuwen- broelc, Th. H, Raaphorst, F. J. Zuidwijk (aftr.), J. B. Uytenhout (aftr.), J. C. M. van Wijk (aftr.), N. J. M. Wlllemse (aftr.). De volgorde zal nog worden vastgesteld. Wegens het bereiken van den pen sioengerechtigden leeftijd zal de portier van de Ned. Spoorwegen, depot Leldschen- dam-Voorburg, de heer C. van Zanten, 27 Febr. as. den dienst verlaten. Een onbekende geefster heeft f. 50 geschonken voor een nieuw dienstgebouw voor de Ned. Herv. Kerk. LISSE. Een mooie fakkeloptocht. Onder enorme belangstelling werd Zater dagavond, begunstigd door mooi stil weder en opgeluisterd door vroolljke tonen der muziek van V.O.O.A., een fakkeloptocht gehouden aan den Llsserdljk. Een fantastische verlichting als inleiding der feesten die vandaag zijn aangevangen, heeft reeds Zaterdagavond de verlichting gebrand langs de geheele Kanaalstraat. Het was een fantastisch gezcht! Vanavond en de 3 volgende avonden zal ook de electrlsche verlichting aan de ha ven branden. De hoog opspuitende fontein zal met schijnwerpers verlicht worden, ter wijl aan het einde van de haven wederom een schitterend verlichte motorboot van de firma van der Linden domineeren. Eer. en ander zal ongetwijfeld veel kijkers trekken NOORDWIJK. Tot leden van de Bioscoopcommissie zijn door B. en W. benoemd mevr. Urlus en de heer R. J. de Groot. NOORDWIJK BINNEN. Herdenkingsavond in de Ned. Herv. Kerk. In de Ned. Hervormde Kerk werd een herdenkingsavond gehouden, uitgaan de van de Harmoniekapel „Crescendo", ter gelegenheid van de geboorte onzer Prinses. Het kerkgebouw was geheel gezet, toen te ruim 8 uur ds. Siddré opende. Vervolgens hield spr. een rede over de blijde gebeurtenis, die ons allen zoo met blijdschap vervult. Spr, gal een uiteenzet ting van den naam Beatrix. Spr. eindigde zijn rede met de woorden „Beatrix brengt geluk aan ons land". Hier na werden 2 coupletten van het Wilhelmus gezongen. Vervolgens speelde Crescendo eenige liederen. Daarna sprak de heer E. L. de Witt over de groote gave door God aan ons volk geschonken. Crescendo speelde vervolgens wederom eenige liederen en daarna sprak de heer J. Juch, directeur van de dr. Willem v. d. Berg Stichting. Spr. schetste de blijde ge beurtenis als een lente, die zich midden in den winter doorbreekt vol tintelende vroo- Hjkheid, nu aan den Oranjestam een nieuwe loot ls ontsproten. Vervolgens speelde Crescendo wederom eenige liederen "waaronder een 4-tal Oud- Hollandsche marschen en tot slot het Wil helmus. Door ds. H. J. Visser werd een slotwoord gesproken. Voor bijzondere bestemming werd door den predikant der Ned. Herv. Kerk alhier een gift van f. 100 ontvangen. NOORDWIJK AAN ZEE. Oranjefeesten in het Casino. In het Casino Ls door Noordwljk aan Zee op waardige wijze feest gevierd ter gele genheid van de geboorte van Prinses Beatrix. Het bestuur der O. V. had de be schikking over de groote zaal gekregen, waarvan een dankbaar gebruik ls ge maakt. 's Morgens zijn alle schoolkinderen de gasten geweest onder leiding van het per soneel der scholen, waar veel gezongen, gesproken en vertoond werd en waar ook de burgemeester nog even kwam kijken en enkele woorden sprak. Tenslotte zijn allen getracteerd. 'sMiddags was er toegang voor de rlj- Eere Jeugd waar de voorz. der O. V. de eer G. v. d. Lult. allen welkom heette en waar de „Echo der Duinen" een concert gaf en eenige films werden vertoond. 's Avonds was er de offlcleele feestvie ring voor de volwassenen, waar medewer king verleenden „De Echo der Duinen", „Zingt den Heer" en „Soli Deo Gloria". Spreker was mr. Diepenhorst uit Zeist en declamator de heer Feiten uit Utrecht. Alles stond op een uitstekend peil. Aan het slot spraken de burgemeester namens het Gemeentebestuur, dr. Niekerk namens de O. V. Noordwljk Binnen en ten laatste de voorzitter der O. V. de heer G. v. d. Luit. Een tweetal telegrammen met ge lukwenschen werd verzonden aan H. M. de Koningin en aan het Prinselijk Paar. De collecten ln de Ned. Herv. Kerk al hier hebben gedurende Januari opge bracht: Diaconie f. 141.15, Kerk f. 200.45, Bouwfonds f. 68.25 en Bewaarschool f.14. OEGSTGEEST. UITREIKING EENER SCHITTERENDE FEESTGAVE. Activiteit, der Oranjeverecniging. Omtrent de Inzameling der Oranjever eeniglng, ten bate van behoeftige gezinnen in onze gemeente, kunnen wij het volgende vermelden: Onmiddellijk na het bekend worden van de geboorte van Prinses Beatrix heeft een groot aantal dames en heeren door het aanbieden van lijsten gelden bijeengeza meld teneinde ook de behoeftige gezinnen ln de feestvreugde te laten deelen. Dat deze opzet van het bestuur der Oranjever. vol komen is geslaagd, moge blijken uit het feit dat in een bijeenkomst der collectan ten de ingezamelde gelden zijn afgedragen, ln totaal f. 719.88. De voorzitter van de O.V. de heer C. P. J. Paardekooper, heeft zijn groote voldoening uitgesproken over dit succes, waartoe èn het tijdstip waarop de collecte werd gehouden èn de groote acti viteit der dames en heeren collectanten ln groote mate hebben bijgedragen, Thans kan aan ongeveer 220 gezinnen een feestgave ln natura worden aangeboden, bestaande uit vleesch, vet en worst, en wel ln zooda nige hoeveelheid, dat met recht van een feestgave kan worden gesproken. Na het afdragen der gelden sprak de heer Egglnk namens de aanwezigen een woord van waardeering voor de activiteit van het bestuur der O.V. en voor het sym pathieke denkbeeld om onzen minder be deelden medeburgers een feestgave te ver strekken. H*j wenschte de O.V. geluk met liet resultaat. De voorzitter merkte op, dat het Ingeza melde bedrag ten volle zal worden besteed voor de behoeftige gezinnen. Zaterdagmiddag heeft de uitreiking plaats gehad en het was een lust voor het oog de geweldige hoeveelheid etenswaren te mogen aanschouwen. Er was hier niet minder dan 740 pond vleesch, 200 K G. worst en 110 KG. vet ln pakketten van diverse grootte bijeen. Het grootste pakket bevatte 4 worsten van 1 pond, 6 pond vleesch en 1 K G. vet. Het kleinste bevatte 2 pond vleesch en 2'/t ons vet. Bij elk pak ket was gevoegd een kaartje met oranje- schetsje waarop vermeld; „Feestgave ter gelegenheid van de ge boorte van Prinses Beatrix Wïlhelmlna Armgard. Oranjevereeniglng Oegstgeest." RIJNSBURG, Een lade-lichter. In een onbewaakt oogenblik werd Zater dagavond ln den winkel van den heer C. v. D. aan de Kerkstraat de lade gelicht en een bedrag van ruim f. 15 ontvreemd. VOORSCHOTEN. Uitvoering van De Jonge Lofstem. Onder groo'e belangstelling gaf het kin derkoor „De Jonge Lofstem" een uit voering in het gebouw van Christelijke Belangen De voorzitter opende en 6prak een kort welkomstwoord tot de bescherm vrouwe jonkvrouwe L. H. baronesse Schim. HEDEN. Den Burcht: Uitvoering „Kunst en Genoe gen". 8 1/4 uur nam. Jeruël: Maranatha-conferentie, 8 uur nam. Prediker: Geref. Bond. Spr. ds. J. R. Cuperus 8 uur nam. Stadszaal: Uitvoering Gymnastiekver. H.Bs te 7 1/2 uur nam. VrUz. Chr. Federatiehuls. Gerecht 10: Bijeen- komst Leidsche Esperantistenver. „Pacen". Volkshuis: Spr. prof. Boschma over het leven in de diepzee. 8*/* uur nam. Dinsdag. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 u. n.m. Katwijk a. Zee (Du Rhin)Bijbellezing J. Siegelaar, 8 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9»/*11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 u„ nam. 'sDonderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (lste Binnenvestgr. 22). Inenting tegen diphterle. 3»/t uur 's middags precies. 'sVrijdag6: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „De modelechtgenoot". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur. Zondag van 2—7 uur doorL voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31. 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Meer dan secretaresse". Zondag van 2-7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „De raadselachtige Mr. Moto". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag door], voorstelling 27 uur en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam* „De Jantjes". zoiiuag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 21/2 uur. De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 5 t.m. Vrijdag 11 Febr. a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix. Rapenburg 99, Tel. 807 en J, Doedens, Wllhelmlnapark 8, Oegstgeest, Tel. 274. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. melpenninck van der Oije en den bescherm heer W. A A. J. baron Schimmelpenninck van der Oije. Verder deelde de voorzitter mee, dat „De Lofstem" niet kon medewerken door faml- Ueomstandigheden van den directeur, den heer Aart Smlnk. Bii het eerste optreden van het kinder koor. onder leiding van mej. Riek Meye- rin/k te Katwijk aan den Rijn. trof ons de rust en orde. die er onder de kinderen heerechte tijden* hom opstelling od het podium Er werd zuiver gezongen, terwijl ook de goede uitspraak opviel. Daarna zong mej. Riek Meyeriruk, begeleid door den heer Han Zirkzee, Leiden, (piano). Z11 oogstte een dankbaar applaus. De heer Han Zirkzee vergastte vervolgens de aanwezigen met enkele pianosoli. Velrvolgiens zong het kinderkoor no? enkele nummers oa„ De Kleppermarsch" van Annie Frank, die gebiseerd moest worden. Aan mej. Riek Meyerink werd na dit nummer door de kinderen een mand bloemen aangeboden Van de nummers na de pauze, gezongen door het kinderkoor noemen wij inzonder heid nog „Vogeltje fuit-fuit" van Hendr. van Tusschenbrock. „De Loifstem" heeft tot besluit tw«e nummers gezongen onder leiding van rne.1. Riek Meyerirug Do heer J. s. Greidanus sprak een slot woord en eindigde met dankgebed. Naar aanleiding van het bericht over de versiering aan de hulzen in het St. Nicolaaspark verzoekt men ons te willen vermelden, dat deze versiering door de be woners zelf is vervaardigd en een uiting van blijdschap was ter gelegenheid van de geboorte van Prinses Betrax. Burgemeester Berkhout, vergezeld van een bestuurslid van de Kon. Wllhelmina- Vereeniglng, hebben de verlichting en ver slering bezichtigd. WASSENAAR. Met ingang van 1 April as. Is tot dirigent van de muziekver. „Excelsior" al hier benoemd, de heer H. van Vessem, on der-kapelmeester van de Kon. Mil Kapel te Den Haag. Ten nadeele van D. alhier, werd een fiets ontvreemd die hij voor een perceel langs den Rijksstraatweg had neergezet. Op den Rijksstraatweg hoek Lange Kerkdam kwamen twee wielrijdsters met elkaar in botsing. Hierbij viel de 20-j. mej. P. uit Den Haag zoodanig, dat zij een en kel brak. Nadat dr. Hubbellng haar eerste hulp had verleend, is zij per auto naar huis overgebracht. ZOETERWOUDE. Oranjeavond voor Bijzondere Nooden. Gisteravond werd in het Patronaatsge bouw aan den Schenkelweg een Oranje avond gehouden ten bate van het Comité voor Bijzondere Nooden, waaraan mede werking verleenden: de St. Jansfanfare.' de Chr. Gemengde Zangver. „Zingt d?n Heere"; The Melody Makers; de heer NIC. van Rijt, humorist en een dames tooneel- clubje van den R.K. Vrouwenbond. De bijeenkomst werd geopend door den voorzitter van het comité, burgemeester Wap, De St. Jansfare zette daarna het Wil helmus ln dat door de aanwezigen werfl medegezongen. Na nog een pittlgen marsen trad de Chr. Zangvereeniging op met een drietal liederen, die onder leiding van emlnenten directeur, keurig werden voerd. Mr. Donders hield een gloedvolle rede over Oranje vreugde en Bijzondere Nooden. Ten behoeve van de kas werd een col lecte gehouden die f. 75 opleverde. De verloting en de speldjesverkoop bractvj ten ongeveer evenveel op. Burgemeesw» Wap sprak een slotwoord. 2-2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6