De stervlucht naar Ypenburg - Bakker Schut gehuldigd 78 iie jaargang LEIDSCH DAGBLAD Tweede Biati FEUILLETON Het Groote Avontuur DE STERVLUCHT NAAR YPENBURG welke oorspronkelijk op den National en Feestdag gehouden zou worden, maar wegens de slechte weers omstandigheden moest worden afgelast, heeft Zaterdag doorgang gevonden. Vogels van diverse pluimage streken op Ypenburg neer. DE WINNENDE éQUIPE van de Rally e van Monte Carlo aan de grens ontvangen.; Bakker iSchut op „stormachtige" wijze gehuldigd. Jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, dr. H. Colijn en jhr. mr. C. C. J. van Reenen (v.r.n.l.) bij het teekenen der akte van geboorte-aangifte Roman uit de Tropen door FRANS DEMERS. 6) Nu volgde een lange tocht op 1000 meter hoogte boven de Middellandsche Zee. Heel aa8 hij de onbewogen watervlakte dreven wolkenbanken waar doorheen soms een setup zichtbaar was. Tegen den avond pas kwam de kust van Afrika ln het zicht en "en later landde de machine op het vlieg veld van de Senla, op enkele kilometers van ae haven van Oran. Een auto van het „Grand Htotel" bracht oe piloten en de passagiers naar de stad. u,Dr,r .hoerschte een wonderlijke drukte en 5 n kRerlei rassen door elkaar. In pe straten leek het wel een bestendige ten- jrwistelling van vervoermiddelen. De hotel- a°en kruiste ouderwetsche koetsen, be- Pannenmet muilezels, antieke auto's, ka- aiic 'hlanders die waren ingespannen, ..I®.'dodelijke soorten van karren en. d™. .trams. De gevolgde weg liep vuile hT "ïlandsche stad: een kleurige nin. met scheefgezakte, leemen wo- w °en en al de hulsgezinnen op de straat, ren er neEers, Marokkanen en Arabie- aehru r o'kaar krioelen in hun schilder- In Phinje. Vele vrouwen waren gehuld ln oen soort witte pij. Ook het gelaat was verborgen, met uit zondering van één oog. Het verwonderde Riefenberg, dat het in een Afrikaansche stad zoo druk kon zijn. Op bijna alle kruispunten stond een blanke verkeersagent, die de handen vol had om ongelukken te voorkomen. Op de voet paden van het centrum was er zooveel be weging, dat men zich in een Europeesohe hoofdstad zou hebben gewaand. Talrijke inlanders slenterden rustig tusschen de nreer zenuwachtige Europeanen. De blanke dames liepen gekleed ln lichte zomertoi- letten. Het eenige verschil met haar zusters in Europa was, dat bijna alle blootsvoets waren in sandalen, de teenen goed zicht baar. Het was moeilijk dit niet op te mer ken, want meest alle vrouwen hadden de nagels van haar teenen opvallend rood ge kleurd. Als een filmbeeld ging dit sohouwspel aan de oogen van den journalist, voorbij, zoodat hij er niet meer dan een vluchtigen indruk van kon meedragen. Lebon zat naast hem en tijdens dezen korten ontdekkingstocht had hij te kampen met een onbedaarlijke lachbui, die steeds nieuw voedsel vond bij de minste eigenaardigheid, die hem in de straten opviel. Zij bereikten tenslotte het modern uitge ruste hotel bij een pleintje met sierlijke palmboomen en toen Riefenberg zich ein delijk in zijn kamer bevond, voelde hij lust dadelijk naar bed te gaan. Iets stond in leder geval vast: voor geen geld van de wereld zou men hem overhalen nog dien avond het hotel te verlaten Zijn kennis making met Oran moest zich dan maar bepalen tot die enkele vluchtige indrukken. Na het avondmaal zou hij in allerhaast een ln het vliegtuig begonnen artikel af maken om dan eindelijk, na al die uren van sloopende spanning, eens te slapen. Maar toen het nagerecht op tafel ver scheen kreeg hij het aan den stok met den kleinen planter. Deze wou hem, het kostte wat het kostte, op sleeptouw nemen. Hij had zijn licht opgestoken bij den neger portier van het hotel en die wist hem te vertellen, dait er te Oran rijkelijk gelegen heid bestond om den nacht in aangenaam gezelschap door te brengen. Daarbij lonkte Lebon verleidelijk en duwde Riefenberg in de zij. O, zei deze, die kwestie laat mij héele- maal onverschillig. De planter lachte dubbelzinnig: Ik weet wel, dat gij een beschermengel op het hart draagt, maar dat belet toeh niet. Wat bedoelt gij met die woorden, on derbrak de journalist hem op kregeligén toon. Heel deemoedig bood de ander hem zijn verontschuldigingen aan: Het gebeurde tegen mijn wil. Ik wou mij vanmorgen in het vliegtuig naar u bui gen om me voor te stellen en mijn blikken vielen op de prachtige vrouwenfoto, die gij zoo aandachtig bekeek. Ja, als ik een mooie vrouw zie, zelfs op een foto, verlies ik altijd het hoofd. Hij aarzelde even en vroeg dan fluiste rend: Uw verloofde? Uw vrouw? Riefenberg moest lachen om het komi sche gezicht, dat Lebon trok Noch het een, noch het'ander, ant woordde hij, en meende er aan toe te moe ten voegen „op dit oogenblik vermoedelijk niets anders meer dan een geraamte maar hij bedwong zich op tijd. Ik heb tot mijn groot geluk noch vrouw, noch verloofde, mijnheer Lebon, en heb er volstrekt geen behoefte' aan. Hij dronk zijn koffie leeg en drukte de hand van den planter: En nu ga ik slapen, zei hij vastbe raden. Lebon klampte zich aan hem vast en trachtte hem over te halen om tenminste m zijn gezelschap nog een cognac te ge bruiken. Morgenavond alles wat ge wilt. Nu ben ik werkelijk uitgepunt van vermoeienis. En Riefenberg keerde zich zonder meer om Terwijl hij naar de lift stapte, hoorde hij den planter nog zeuren: Het is niet aardig mij in deze vreemde stad zoo aan mijn lot over te laten. Kletsmajoor, gromde Riefenberg en rukte aan het contactknopje. Riefenberg zag den spottenden glimlach niet. waarméde Lebon hem nakeek en hoorde niet hoe deze, toen de lift zich in beweging zette, een groom aanklampte en dadelijk een taxi vroeg. Riefenberg begaf zich naar zijn kamer en zette zich dadelijk aan het werk. Een uurtje later lag een omslag met het adres van zijn blad klaar op de tafel. Op het oogenblik. dat hij gereed was om naar bed te gaan. werd op de deur ge klopt. Een hotelbediende bracht een brief. Verwonderd bekeek de journalist het om slag. Het adres van den afzender was niet vermeld. Er waren Belgische luchtpostze gels op geplakt. Terwijl hij naar een fooi zocht, vroeg hij aan den bediende hoe die brief op dit oogenblik kon aankomen. Vermoedelijk met de Fransche nacht luchtpost. antwoordde deze. Riefenberg deed de deur dicht, leunde er tegen aan en scheurde zenuwachtig de en veloppe open Het was een niet onder teekend, met de schrijfmachine getikt briefje, zooals hij er 's morgens een in zijn appartement had gevonden. Hij las: „Riefenberg, gij hebt verstandig gehan deld. Wees ook verstandig in de toekomst. Uw leven is en blijft in onze handen." Gedurende enkele oogenblikken staarde Riefenberg strak op het briefje. Hij voelde zich te suf om nog na te denken. Met een vloek keerde hij zich om en sloot de deur met het veiligheidsslot Hij keek in de badkamer, in de kasten, ónder het bed en zag of het venster goed was gesloten. Dan liet hij zich op het bed vallen, trok het licht uit en bromde: Nu mag voor mijn part de wereld ver gaanen sliep dadelijk in. IN HET LAND VAN DE VERSCHRIKKING. Om vijf uur den volgenden morgen zaten Riefenberg en de piloten reeds aan de ont bijttafel in het„Grand Hotel" te Oran. Van Lebon viel geen spoor te ontdekken. Een bediende had gedurende een kwartier op zijn deur getrommeld en dan bemerkt, dat deze niet eens was gesloten: de planter was afwezig en zijn bed onaangeroerd. De piloten meenden hem omstreeks mid dernacht in een drankgelegenheid te heb ben gezien Ja, glimlachte Riefenberg, ik kan me zoo ongeveer indenken, waar die heeft uit gehangen. (Nadruk verboden). (Wordt vervolgd). ENGELAND ZENDT MEER AMMUNITIE EN KANONNEN NAAR DE MIDDELLANDSCHE ZEE ter bestrijding van de zeerooverij. ,,Het laden van de Itinda". DE MILITAIRE SKI-WEDSTRIJDEN OP DEN MONT REVARD IN FRANKRIJK. Een afdeeling Fransche militairen in volle vaart bij de afdaling.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 5