Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woerdag 2 Februari 1938 YiSSCHERIJ-BERICHTEN AGENDA Enthousiaste viering van den Nationalen Feestdag. Overal uitbundige vreugde! In vele gemeenten rond Leiden is de Nationale Feestdag op uitbundige wijze gevierd en hebben jong en oud zich vol opgetogenheid overgegeven aan het uiten van hun hooggestemd medeleven met het geluk, dat het Huis van Oranje door de geboorte van het Prinsesje Beatrix ten deel is gevallen! Wederom waren tractaties, optochten en lichtstoeten, herdenkingsdiensten in ker ken of van Oranje-vereenlgingen opge likte spelen of vreugdevuren, aubade's en défilé's voor de Raadhuizen en het afste ken van vuurwerk, aan de orde van den dag of avond, terwijl illuminatie's en ani- meerende concerten de feestelijke en dankbare stemming in niet geringe mate verhoogden In verschillende dorpen is ook gedacht aan de werkloozen en armen, wien goede gaven ten deel zijn gevallen, zoodat ook zij met dezen gedenkwaardigen dag van harte konden meeleven! Het spreekt vanzelf, dat het. overal ont zettend druk was en dat vooral het jeug dige deel der bevolking op luidruchtige wijze uiting aan de blijdschap heeft ge geven! Op den heuglijken feestavond zijn ook grepen uit het leven van Prinses Juliana voorgesteld. Bijv. door de Driehoeksmeisjes te Katwijk Zee. die de kennismaking van Prins Bemhard met Prinses Juliana tiidens de wintersport en de huwelijksplechtig heden in Stadhuis en Kerk zeer mooi in beeld brachten. Het zou ons te ver voeren een gedetail leerd verslag te geven van alle redevoerin gen, die naar aanleiding van de heuglijke geboorte gehouden zijn en waarin de groote beteekenis van dit sohoone gebeuren treffend en indrukwekkend door talrijke predikanten, voorzitters van Oranje- j vereenigingen e.a. uiteengezet is. Het is voldoende te wijzen op de groote geestdrift die overal heerschte voor het Huis van Oranje, dat in zoo sterke mate de iiefde en de eerbied bezit van gansch ons Volk. Dat allen zich in dezen dikwijls benauwenden tijd, zoo hecht scharen rond den troon van Oranje, stemt tot innige dankbaarheid en levert het bewijs, dat men de toekomst, althans in dit op zicht, zonder zorg tegemoet mag zien! De spontane Wilhelmus zangen en de vele „hoera's", uitgebracht op ons Vorsten huis en in het bijzonder op het Prinsesje Beatrix zullen nog langen tijd in de her innering van de duizenden feestgangers blijven naklinken! WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 753. Hedenmiddag 3 uur: 761. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 775.5 te Lissabon. Laagste barometerstand 724.6 te Kinn. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Krachtige tot matige Noordwestelijke tot Zuidwestelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen. Iets zachter. STORMWAARSCHTJWINGSDIENST. Geseind hedenmorgen aan alle posten: Stormsein neerhalen. Blijft op uw hoege. Afnemende en tot Zuid-West krimpende wind met afnemende bewolking en geen regen van beteekenis. De temperatuur zal iets stijgen. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De Oceaandepressie trok Noordoostwaarts en werd minder diep, een tweetal centra met standen beneden 725 njn, lagen vanmogen voor de Noorsche kust. De depressie wordt gevolgd door een rug van hooge luchtdruk, doch ver in het Noordwesten nedert reeds weer een nieuw daalgebied. In Scandinavië waaien krachtige Zuidelijke winden met sneeuw of regen. De temperatuur is aanzienlijk boven normaal, alleen plaatselijk komt nog lichte vorst voor. In Duitschland, Oost- en Midden- Europa waait het matig uit Zuidwest met plaatselijk nog regen. Op de Britsche eilanden en Frankrijk is de wind krachtig uit West tot Noordwest, ook hier valt plaatselijk nog regen. Op IJsland is de temperatuur 1 tot 4 graden onder het vriespunt, overigens komt in het ge- heele waarnemingsgebied geen vorst meer voor. behoudens dan de reeds genoemde lichte vorst in Scandinavië. De temperatuur is nog steeds in vrijwel het geheele waarnemingsgebied boven normaal. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parsij: W.Z.W., 3 gr. C.. buiig. Londen: W.. 3 gr. C.. bewolkt. Berlijn: Z. Z. W.. 3 gr. C.. bewolkt. tfice: Z.Z.W., 9 gr. C. betrokken. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 4 gr. C. '39 gr. F.). 12 uur 's midd.: 6 gr. C. (43 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Donderdag. Voorm. te 4 u. 26 min.: nam. te 16 u. 27 min. LICHT OP VOOR FIETSERS. Woensdag: 5.17 n.m. tot 7.10 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 2 Februari op: 7 uur 56: onder 19 uur 28. WINTERSPORT IN OOSTENRIJK. Semmering: Sneeuw tot in het dal, oude sneeuw 2529 c.M., poedersneeuw, nieuwe sneeuw 9—11 cM. Radstadter Tauern: Sneeuw tot in het dal, oude sneeuw 200 en hocger, poedersneeuw, nieuwe sneeuw 3034 c.M. Hofgastein: Sneeuw tot in het dal. oude sneeuw 1215 c.M., poedersneeuw, nieuwe sneeuw 1215 c.M. Kitzbüheldal: Sneeuw tot in het dal. oude sneeuw 4049 c.M., poedersneeuw, nieuwe sneeuw^ 4049 c.M. SeerêTd: Sneeuw tot in het dal. oude sneeuw 5C59 c.M., poedersneeuw, nieuwe snecuv/ 60 79 c.M. St. Anton: Sneeuw tot in het dal, oude sneeuw 1C0149 c.M., poedersneeuw, nieuwe sneeuw 25—29 c.M. AALSMEER. Stormschade. Op verschillende plaatsen alhier is door den storm groote schade veroorzaakt. Vooral kassen hebben door de vernielende kraoht van den wind geleden. Aan den AaLsmeerderweg werd een nieuw gebouwde rozenkas van pl.m. 1000 M2. totaal verwoest en een andere gedeeltelijk. In het bloemisterij-materieel blijkt de storm ditmaal veel vernield te hebben. Bijeenkomst „V.O.L.T.A.". De Ver. van Leerlingen en Oud-leerlin gen der Tuinbouwschool hield haar alg. vergadering in ..De Oude Veiling", onder voorzitterschap van den heer C. Eveleens Pzn. Na opening las de secr., de heer J. Huizinga. de notulen en het jaarverslag, welke onveranderd werden vastgesteld. Het ledental was Iets teruggeloopen en be droeg op 31 Dec. jJ. 122- en 41 donateurs. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer H. Wijma, bleek, dat de vereeniging over een batig saldo van f. 386.63 beschikte. De voorzitter dankte den penningmeester, gehoord het rapport der fin. commissie, voor zijn accu raat beheer Als bestuursleden werden herkozen de heeren J. v. Leeuwen Wz. en J. Atema. In verband met nieuwe metho den. apparaten e.d. werd het organlseeren van een stootocursus nuttig geacht. Het be stuur zal deze zaak nader onder het oog zien. Nadat gesproken was over de .situatie der Tuinbouwschool", in verband met la boratorium-onderzoek, volgden rondvraag en sluiting. Vervolgens is de Iraditioneele feestavond gehouden, waarvoor flinke belangstelling bestond. Voorzitter C. Eveleens opende, waarna gezamenlijk het Wilhelmus en het vereeni- gingslied werd gezongen. Ten tooneele werd gebracht: De Firma Jacobson en Co.". een klucht van M. Vasbinder, waarvan veel genoten is. evenals van de liedjes van een plaatselijk trio. Met een geanimeerd bal is de mooi geslaagde avond besloten. Op de nieuwe algemeene begraaf plaats werd teraaxdebesteld het stoffelijk overschot van mevr. N. WayBeen. die j.l. Vrijdag op zoo noodlottige wijze den dood vond door kolendamp-verstikking. Op den doodenakker waren veel belang stellenden om te getuigen van hun innig medeleven. Een familielid dankte voor de belangstelling. HILLEGOM. Teraardebestelling van verkeersslachtoffer. Gistermiddag is het stoffelijk overschot op de Alg. Begraafplaats ter aarde besteld van den heer W van Looy. slachtoffer van de doodelijke aanrijding op. Weerenstein. Twee bloemstukken dekten de baar De belangstelling was groot en getuigde van den diepen indruk, welken dit droeve onge. luk alom heeft verwekt. Gistermorgen is een schoorsteenbrandje uitgebroken in een woning nabij de Wee- restelnstraat. De brandweer rukte uit en heeft het vuur gebluscht zonder dat echter water gegeven behoefde te worden. De aanbesteding geschiedt alleen onder ge organiseerde aannemers. Naast de gewone sociale bepalingen voor de arbeiders, zal het uurloon bedragen 32 cent per uur, welk loon alleen wordt gehaald bij flink werken. LISSE. Beroepen. Ds. H Llgtenberg alhier heeft een beroep ontvangen naar de Geref. Gem. van Tholen. Meisje overreden. Aan de Haven werd een dochter van den hec-r H. uit de Veldstraat aangereden door een auto De ongelukkige werd opgenomen met eenige verwondingen en een hersen schudding De politie was onmiddellijk aanwezig en maakte proces-verbaal op. Twee wielrijders redden het veegc lijf. Een tweetal wielrijders stapte nabij garage Werkhoven van de fiets terwijl ach. ter hen een groote tralier naderde. De chauffeur bemerkte het afstappen te laat. De wielrijders wisten het veege Litf te red den door de fietsen in den steek te laten en op het trottoir te springen. De fietsen werden geheel verbrijzeld. NOORDWIJK AAN ZEE. Een aardige verrassing! Gisteren is door het Winkelweek-comité een 5-tal dekentjes beschikbaar gesteld voor de moeders, die het dichtst nabij het tijdstip, waarop prinses Juliana aan Haar dochtertje het leven schonk, eveneens met een baby verblijd werden. Gistermorgen is het eerste dekentje officieel door den bur gemeester, den heer J. B. V. M. J. v. d. Mortel met eenige commissieleden aan de gelukkige moeder uitgereikt. OEGSTGEEST. Morgen zal de Commissie van Samen werking voor Bijzondere Noorden In de ge meente huls aan huis een collecte houden. Deze commissie, voortzetting van het Crisis-Comité, is de plaatselijke afdeellng van het „Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden" waarvan HK.H. Prinses Juliana eere-voorzitster is. Reeds hierom zullen velen in de blijde dagen een bijdrage willen geven. Maar ook om de commissie in staat te stellen personen, door bijzondere om standigheden In moeilijkheden geraakt, de helpende hand te kunnen bieden. Reeds in 8 gevallen mocht de commissie helpen, met een totaal bedrag van f. 1900, waarvan uit de gemeente van de verschil lende instellingen f. 1125 en van het Natio naal Fonds f. 775 werd ontvangen. Maar ook de commissie zelf moet over geldmiddelen kunnen beschikken en de kas is bijna leeg. Men moge daarom in ruime mate geven! Het geld komt geheel ten bate van de Inwoners onzer gemeente. Ook kan men zijn bijdrage overschrijven op de postrekening der commissie. No. 299151. KATWIJK AAN ZEE. Onze plaatsgenoot, de heer A. den Dikken heeft een vers gemaakt getiteld „De blijde maar", getoonzet door den heer J. C. Schoneveld. De „Ouden van Dagen" ln het Gast huis in de Voorstraat zijn getracteerd op beschuit met Oranje-muisjes. LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. F. Beekman en C. M. Boer; W. C. Arkestevn en M. C. Nieuwenbroek. Overleden: J. W. H. Postma m. 2 d.; T. Vermeer geb. Mes vr. 73 jaar. Uitvoering van werken. Twee jaar geleden werd bij de behan deling van de gemeentebegrooting beslo ten over te gaan tot verbetering van den Achterweg en de dr. van Noortstraat laat ste deel. Thans is het zoover ge komen dat tot uitvoering zal worden overgegaan. Vol gens het verschenen bestek zullen de vol gende werken worden verricht. Achterweg: Rioleeren en dempen van een sloot, maken van hekwerken, vermaken en maken van trottoirs, maken van bestra ting, waarvan de rijweg met klinkers. Het vervoer van de betonrioolbuizen, tegels en trottoirbanden moet vanaf fabriek ge schieden door de plaatselijke expediteurs, het lossen door personeel in werkverschaf fing. Het werk moet opgeleverd worden 120 dagen na de gunning. Dr. van Noortstraat: Rioleeren, maken van betonnen damwand, maken van be strating met klinkers. Het lossen van zand enz., moet geschieden door personeel in werkverschaffing, terwijl d't eveneens het geval is met de benoodigde klinkers, wel ker vervoer op dezelfde wijze moet plaats hebben. De oplevering moet plaats heb ben 60 dagen na aanvang der werkzaam heden. Het werk begint bi] de Meerlaan en eindigt bij de Hooge Brug. De uitvoering van beide werken moet geschieden onder toezicht van de Ned. Heide Maatschappij, met dcor den Rijks inspecteur aange- eren aroeir' uit de bij werkverschaffing toegelaten werkloozen. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit z. van P. Pauw en M. Ravens- bergen Apolonia d. van G. v. Egmond en M. de Mooy. Ondertrouwd: C. Hoogeveen J.m. 29 jaar en E. J. P. Bogaards j.d. 30 jaar. De Classicale Zendingscommissie heeft in het afgeloopen Jaar aan vrije giften en uit de zendingsbusjes totaal f325.59 ont vangen. De aanhoudende storm heeft hier groote schade toegebracht aan de bloem- bollenkassen. Op vele plaatsen zijn ramen weggeslagen en vernield. VOORHOUT. Het echtpaar W, TurnhoutKapel aan den 's-Gravendamscheweg ln onze ge meente, Is op den geboortedag van de Prinses verblijd met de geboorte van een dochter, ongeveer 12 uur na het geboorte tijdstip van ons Prinsesje. VOORSCHOTEN. Gevonden voorwerpen. Een handschoen, een hond (bouvier), een motorhandschoen, een kosteloos rij- wielbelastimgmerk. een glacé handschoen, eer. dameshandschoen, een kinderschoentje. Inlichtingen bii de politie od werkdagen tusschen 9 en 10 uur v.m. WARMOND. Vergadering „De Hanze". De afd. Warmond van de R.K. Midden standsver. „De Hanze" hield haar jaarver gadering in hotel „De Stad Rome" onder voorzitterschap van den heer F. Slager. Deze herinnerde in zijn openingswoord oa. aan de heuglijke gebeurtenis in het vorste lijk gezin. De secretaris las de notulen, die vastgesteld werden en bracht een keurig verzorgd jaarverslag uit, waaruit bleek, dat de heer F. Slager 10 Jaar den voorzitters hamer heeft gehanteerd. De geestelijke adviseur dankte den voorzitter hartelijk voor het vele en moeilijke werk, dat hij ge durende deze periode voor de vereeniging heeft gedaan. Spr. bood hem een diploma met een daarbij behoorend zilveren insigne aan. Ben hartelijk applaus bewees, dat de leden instemden met deze welverdiende hulde. Uit het verslag van den penning meester bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen f. 748,61 en de uitgaven f. 208,52, batig saldo f 540,91, De begrooting voor 1938 werd in ontvangst en uitgaaf vastgesteld lot een bedrag van f. 804.52. Hierna hield de geestelijke adviseur een lezing over de taak der bestuurders, waarin hij het doel en streven van een organisatie en de taak van de bestuursleden uiteen zette. De aftredende bestuursleden werden herkozen, terwijl als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer B. B. van Stijn, Na rondvraag volgde sluiting. werd geopend. De voorzitter de heer D. Markestein heette in heg bijzonder de afgevaardigden van zustervereen.gmgen en den heer Gordeau die het Ned. Jong. Ver bond vertegenwoordigde, hartelijk welkom en merkte op. dat er vreugde is over het 80-jarig bestaan, maar ook weemoed, om dat van de oprichters niemand meer in leven is. Een oud geslacht ging en een nieuw geslacht kwam. dat de fakkel over nam. Bij alles wat in den loop der jaren ver anderde. blijft één zaak dezelfde: Gods Woord blijft bet centrale punt" Naar bui ten merken wij niet veel van het bestaan der C.J M.Vmaar naar binnen vormt zij een stüle kracht Kleine vereenigingen naar het uiterlijk, zijn zij van groot belang voor jonge menschen. die Christus willen volgen en Hem als Koning erkennen. Uit het jaarverslag van den secretaris H. OutS'hoom bleek, dat de vereeniging actief aan het Bondswerk deelneemt; het ledental liep terug van 20 tot 17. Volgens het iaarverslag van den pen ningmeester H. de Wit waren de inkomsten f.237 78 en de uitgaven f.228 99. Een afgevaardigde van den Ring Kat wijk en Omstreken wenechte de jubileeren- de vereeniging geluk Van diverse zuster- vereenigingen waren schriftelijke felicita ties binnengekomen. De voorzitter hield een causerie over: Na 80 jaren, waarbit vele interessante mo menten uit de his'orie der vereeniging werden gememoreerd. O.a, dat de C.JMV. werd opgericht door den toenmallgen pi. predikant ds. van Riin, met aanvankelijk 37 leden. De heer H. Gordeau. alg. secr van het Ned. Jong. Verbond feliciteerde de ver eeniging namens het Bondsbestuur en uitte den wensch. dat God dezen eenvoudigen, maar toch gewichtigen arbeid moge zege nen. Spr. wees er op. dat deze vereeniging ln Wassenaar tot een der oudste van ons land behoort. Het heele verschijnsel der C'nr. jongemannenivereeniging is op zijn best 9095 jaar oud. Zij zijn ontstaan in den tijd na de Fransche revolutie en Na poleon. toen de geestesgesteldheid der menschen eenzelfde beeld vertoonde als na den grooten wereldoorlog 19141918. toen eenerzijds een danswoede ontstond maar er ook waren die vroegen: „moet dit nu zóó gaan?" Aan her centrum God's Is het ont staan der C.JM.Ver te danken en thans is het werk over de geheele wereld ver spreid. Spr. herdacht ds. van Riin als iemand, die zijn tijd vér vooruit was. wat om. blijkt uit de wijze, waarop hij deze vereeniging leidde en ook. omdat reeds In 1875 door hem alhier de eerste knapenver- eeniging in ons land werd opgericht. Bii een vergelijking van den tijd der op richting met nu. Is men wél geneigd dien ouden tijd ln geestelijk opzicht beter te vinden. Wij gaan een moeilijken tijd te gemoet. Alleen hij. die zich in Christus ge borgen weer., kan rustig en onbevreesd zijn wan Christus blijft Dezelfde Spr. wenschte dat het devies van het Ned Jong. Verbond: „Ik schaam mij het Evangelie van Christus niet. want het is een kracht Gods tot zaligheid"' levenswerkelijkheid moge worden Na de opvoering van Door schade en schande, sprak dr. H J. Honders ho" slot woord. Hierna sluiting met het zingen van Gez. 96 en dankgebed. Dc bevolking in 1937. Op 1 Januari bestond de bevolking dezer ge meente uit 712 mannelijke en 9631 vrouwelijke personen, totaal 17343. Vorig Jacr resp. uit 7452 m., 9244 vr.. totaal 16696. een vermeerdering dus van 647 personen. Het aantal geboorten bedroeg 305 iv. j. 288) het aantal overlijden 194 fv. j. 190»er vestigden zich 2375 personen (v. j. 2307) en er verlieten de gemeente 1920 personen (v.J 1885). Er werden 122 huwelijken voltrok ken iv. j. 111). Op een bouwwerk aan de Prins von Wiedlaan kreeg de 28-jarige van R. een steen op het hoofd waardoor hij een ver wonding op liep Nadat hij door dr. Hubbe- ling was verbonden is hij naar zijn woning overgebracht. Mej. H. alhier gaf kennis van dief stal van haar portemonnale met inhoud uit de tasoh van haar rijwiel, welke zij in de Crocusstraat had neergezet. Hedenavond van 89 uur zal een dank- en bedestond in de Dorpskerk (Plein) worden gehouden. Voorgangers ziin ds. Ten Kate en dr. Honders. De zitplaat sen zijn vrij. Medewerking wordt verleend door een zangkoor. WASSENAAR. HET 80-JARIG BESTAAN DER C.JM.V. Een waardige herdenking. De Chr. Jonge Mannenver „Dient den Heer? me; Blijdschap" vierde he.a- 80?:e laarfeest in bet gebouw voor Chr Belangen Met het zingen van Ps. 19 5 en gebed ZEVENHOVEN. Toen de storm hier 's nachts op het hevigst woedde, moesten verscheidene vlag gen het afleggen. De nieuwe stok van den toren der Herv. Kerk, brak finaal af en het doek werd aan flarden gescheurd. Van het watergemaal van den landbouwer B. S. sloeg een wiek af. ZOETERWOUDE. De Commissie van Samenwerking voor Bijzondere Nooden in deze gemeente heeft te kampen met financieele moeilijkheden en zoekt naar middelen om te komen tot stijving van de kas Een welkome gelegen heid daartoe meende zij te vinden in het feit, dat geheel Nederland en dus ook de gemeente Zoeterwoude in feeststemming verkeert, in verband met de Blijde Ge boorte in het Vorstelijk Gezin. Ter viering dezer Blijde Gebeurtenis heeft de Commissie gemeend een Oranje avond te organlseeren en wel op Vrijdag 4 Februari a.s. in het Patronaatsgebouw op het Dorp en op Dinsdag 8 Febrhari a.s. in het Gymnastieklokaal aan den Hooge Rijn dijk. Voor het welslagen van dezen avond, tot bijwoning waarvan alle autoriteiten zijn uitgenoodigd, verleenen o.a. hun me dewerking de Sint Jansfanfare, de Chr. Gemengde Zangvereeniglng het zang koortje „Onder Ons" van den Hoogen Rijn dijk, de tooneelclu'b van den R.K. Vrouwen bond en „The Melody Makers", terwijl voorts zal spreken mr H. F. H. Donders, advocaat en procureur te Leiden. De aanvang ls gesteld op 7'/? uur nam-, terwijl alleen personen boven de 16 jaar worden toegelaten. HEDEN. Gem. Gods W. de Zwfjgerkerk)Samenkomst le 8 uur nam. „In den Vergulden Turk": Ledenverg. 3 Octo- ber-Ver. 8«/j uur nam. Jeruël: Bidstond te 101/2 uur voorm. Nomateg (le Binnenvestgr. 21): Bijbellezing M. Heymans. 8 uur nam. Prediker: Maranatha-conferentie o. 1. v. fa Vasseur. 3 en 8 uur nam. Rehoboth: Geref. Bond: Spr. ds. v. d. Heuvel. 8 uur nam. Stadszaal: Filmvoorstelling Chr. Wfjkver. „Levendaal". 3 en 8V4 uur nam. Steertschuur 4: Bazaar Doopsgez. Gem. 101/2- r2. 2 1/2-5 en 7 1/2-10 uur. Volkshuis: Bachconccrt o.l.v. Johs. Röntgen, 8i/j uur nam. K a t w ij k-a a n-Z e e (Casa Cara)Spr. de hr. Schoonderbeek van Ede. 71/2 uur nam. Donderdag. H. Morschweg 12: Bijbellezing ds. Locher, 8 uur nam. Jeruël: Bidstond te 101/2 uur voorm. Prediker: Maranatha-conferentie o. 1. v. ds, Vasseur. 3 en 8 uur nam. Stadszaal: „Sursum Corda". Requiem en Can- ticum Canticorum. 8 uur nam. Volkshuis: Cursus prof. dr. S. T. Bok. 81/4 uur nam. K a t w Ij k-a a n-Z e e (Casa Cara): Geref. Bond. Spr. ds. v. d. Heuvel. 7 1/2 uur nam. Vrijdag. JeruëlBidstond te 10 1/2 uur voorm. Leger des Hells: Filmvoorstelling te 5 en 8 uur nam. Prediker: Maranatha-conferentie o. 1. v. ds. Vasseur. 3 en 8 uur nam. Royal: Hutspotclub. Spr. mevr. Baker—Nort, 6 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags. Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 91/*11 uur voorm. 's DonderdagsInst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr. 22). Inenting tegen diphterie. 3«/2 uur 's middags precies. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 u. nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „De heerscher". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31. 8 uur nam, Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Moederlied". Zondag van 2-7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „De vlucht voor het huwelijk". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling 2—7 uur en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam. „De Jantjes". &cn...~g van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 21/2 uur. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van Zaterdag 29 Januari t/rn Vrijdag 4 Febr. a.s. waargenomen door de apotheken: C. B. Duyster, N. Rijn 17, tel. 523 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. idem: Zetschol f. 47—27 idem: Kleinschol f. 30 —14 Idem: Bot f. 14.50—10 idem; Schar f. 14- 9 idem: Groote schelvisch f. 3621 Idem: Mid del schelvlsch f. 33—30 idem; Kleinmiddel schelvisch f. 30—21 idem; Kleine schelvisch f. 20—15 idem: Groote gul f. 15 idem; Kleine gul f. 16.50—7 idem: Wijting f. 11.50—7.20 idem: Kabeljauw f. 54—29.50 per 125 K.G.; Vleet f. 2.75 1.70 per stuk; Leng f. 2.150.70 idem; Rog f. 24 per koop. J Jumbo's f. 8.80—6.80; Groote schelvisch f. 11.50—8.90; Middel schelvisch f. 13.009^0: Kleinmiddel schelvisch f. 13.009.50; Kleine schelvisch f. 12.50—11.00; Roodbaars f. 7.50- 6.50; Groote gul f. 6.60—4.70: Kleine gul f. 650 —4.80 per 50 K.G.; Kabeljauw f. 23—13 per 125 K.G.: Heilbot 98—76 cent per K.G. Aan den afslag 8 trawlers: IJM. 46 met f. 2580; IJM. 98 met f. 4670; IJM. 12 (gedeelte lijke laciing) 1600 manden met f. 8840: IJM. 147 met f. 2260; IJM. 432 met f. 1300; IJM. 107 met f. 1500: IJM. 87 met f. 1420; IJM. 95 met f. 2260- 4 loggers met versche visch: K.W. 52 met f. 480. K.W. 27 met f. 380; K.W. 60 met f. 690: K.W. 144 met f. 600. MOOIE REIS VAN DE „ERIN". (Van onzen correspondent). De „Erin" is van een reis uit de Barentszee teruggekeerd met een vangst van 2300 manden visch. Hedenmorgen zijn 1600 manden verkocht, die ruim f. 8800 opbrachten. De rest van de lading komt morgen aan den afslag. Waarschijnlijk zal de „Erin" totaal on geveer f. 12000 besommen. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 2 Febr. Tarbot 1.4G—0.90 ct. per K.G. Tong 1.16—0.85 ct. per K.G Heilbot 0.94—0.72 ct. pei K.G.: Griet f. 37—22 per 50 K.G.; Groote schol f. 17.50—14.50 idem; Middel schol f. 24—17.50 VERBETERDE VISCHKEURING TE IJMUIDEN. (Van onzen correspondent). Tot nu toe geschiedde de keuring van visch in den Rijksvischafslag te IJmuiden door perso neel van 't Staatsvisscherij havenbedrijf, die een aanstelling als keurmeester hadden van den keuringsdienst van waren te Haarlem. De keu ring berustte derhalve niet op wetenschappe lijke basis, waardoor in gevallen waarin de ree der zich bij afkeuring van visch niet wenschta neer te leggen, in het laboratorium te Saarlen» een wetenschappelijk onderzoek werd ingesteia. Dit leidde tot tijdverlies en om dit te voOT" komen is op initiatief van den heer C. Outt directeur van het Staatsvisscherij havenb,edriji te IJmuiden in den vischafslag een eenvoiKUJ laboratorium ingericht, waar door een aan den keuringsdienst te Haarlem verbonden deskunflj de visch met wetenschappelijke hulpmiddel"1 onderzocht kan worden. „LEENTJE ELIZABETH" WORDT „PRINSES BEATRIX". (Van onzen correpsondent). Dc stoomtrawler „Leentje Elizabeth" IJM die onlangs in andere handen is overgegaan. door den nieuwen eigenaar onder den naa» „Prinses Beatrix" in de vaart worden gebracn DE OMZET IN DEN RIJKSVISCHAFSLAG TE IJMUIDEN. (Van onzen correspondent). Dc omzet in den Rfj ksvischaf slag tc IJ^K? in Januari j.l. bedroeg f. 600.749 tegen f.50i in dezelfde maand van het vorige jaar. 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6