STADSNIEUWS LAATSTE BERICHTEN LEIPSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 2 Februari 1938 Binnenland Buitenland DAGBLADRECLAME SPORT SPREEKCEL BEURSOVERZICHT Viering van den Nationalen Feestdag. In onze stad slechts van bescheiden omvang. De festiviteiten op den Nationalen Feest dag zijn. wat onze stad betreft, beperkt ge bleven tot een parademarsch van het Leld- Sche garnizoen en het planten van een Oranjeboom in het Plantsoen. Over den marsch der militairen schreven wij reeds gisteren, dé boomplanting had in de mid daguren plaats, waarbij het aan belang stelling niet heeft ontbroken. Hiertoe droeg In niet geringe mate de omstandigheid bij, dat de opstelling van den stoet In het cen trum der stad geschiedde, n.l. voor de Stadsgehoorzaal in de Breestraat. Vooral de kop van den optocht, welke werd ge- voimd door het muziekgezelschap de Post en die zich had opgesteld ter hoogte van het Stadhuis, mocht zich in een groote be langstelling verheugen, in het bijzonder van de jeugdige leden van de Princevlag, die het wachten niet beter wisten te be korten dan door het maken van rondedan sen. Door een misverstand duurde dit wachten langer dan in de bedoeling had eelegen, zoodat de stoet zich eerst ruim een kwartier na het vastgestelde tijdstip in beweging zette. Via de floogewoerd en Kraaierstraat werd spoedig het Plantsoen bereikt, waar diverse autoriteiten, o.w. de burgemeester, wethouder, Wilbrink en de gemeente-secretaris, nir. dr. van Strijen rich reeds hadden opgesteld. Nadat de aan deze Oranje-betooging deelnemende groepen zich in een cirkel rondom de plaats van de planting hadden geschaard, werd de boom een linde in het gat gezet en dit vervolgens door de eden van het comité van uitvoering met hulp van met oranje versierde spaden edicht. Ook de burgemeester en zijn doch- rtje droegen in dien .ongewonen arbeid ij. Nadat het muziekkorps van de Post et door allen meegezongen Wilhelmus Itn gehoore had gebracht, trad mr. F. J. J. uapman naar voren om namens de com- ïssie voor waardige viering der jongste Ujde gebeurtenis in het Koninklijk Huis 'en boom aan de gemeente Leiden over i; dragen. De heer Trapman wees erop, hoe het tiatief tot deze boomplanting is uitge- -aao van de Ver. „De Princevlag", waarna et hiervoor genoemde comité het denk- cld gaarne heeft overgenomen. Wij kun- en aan dezen boom, aldus spr.. momen- Ittl nog geen naam geven, doch spr. is in overtuigd, dat hij voor de Leldsche -erij jarenlang het symbool zal zijn van ui liefde en aanhankelijkheid jegen3 het as van Oranje. Na het gemeentebestuur ïn den burgemeester dank te hebben ge- ra-voor de te dezer zake ondervonden Edewerking, verzocht hij laatstgenoem- Je de linde namens de gemeente te wil- en aanvaarden. De burgemeester aan dat verzoek gevolg etende, dankte allereerst voor de zoo juist angeboden schoone linde en merkte aarbij op, dat het moeilijk is om te weten at men bij deze gelegenheid wenschen ioet. Moet men wenschen. dat de jonge nses even voorspoedig zal opgroeien als cze linde of moet men hopen, dat de boom evengoed zal gedijen als onze Prinses? Spr. wil in de daad van heden het sym bool zien van het zaad, dat wij aan de natuur toevertrouwen en dat door God's wonderwerk zal gaan groeien en bloeien. Zoo ook bevelen wij de nieuwe Prinses in Zijne bescherming aan. Evenals deze boom zijn wortelen zal slaan ln den Nederland- schen bodem, zoo hoopt spr., dat de Prin ses ook spoedig één zal zijn met het Neder- landsche volk. De burgemeester eindigde met woorden van dank aan het comité en een beroep op het publiek om deze linde in bescherming te nemen. De Postharmonie zette vervolgens een vroolijke potpourri van vaderlandsche lie deren in. waarop verscheidene hooggehoe- de heeren het voorbeeld van de jeugd volg den en een rondedansje maakten! Tot besluit werd nog een korte marsch door de stad gemaakt, waarmede de feest viering in onze stad ten einde was. Een jeugdig inwoner van Oegstgeest, Fritsje de Beer, die H. K. H Prinses Ju liana direct na de blijde gebeurtenis een mandje met lelietjes van dalen zond. ont ving reeds hedenmorgen een dankschrij ven van een der hofdames te Soestdijk. Het is gisteren bij de Nederlandsche Spoorwegen zeer druk geweest. Aan het station alhier moesten alle loketten in dienst gesteld worden: niettegenstaande aile treinen in de richting Den Haag ver sterkt waren, konden zij moeilijk alle rei zigers vervoeren en moesten velen zich met een staanplaats vergenoegen. Ook bij te rugkeer was het zeer druk, zoodat drie uitgangen in dienst gesteld moesten wor den. Van de avondretours, welke reeds van vier uur af verkrijgbaar waren, werd een druk gebruik gemaakt. Door de groote drukte kregen enkele treinen vertraging en kwam de laatste trein met 12 minuten ver traging aan. Prof. dl'. C. de Boer, alhier, is door den President der Fransche Republiek benoemd tot officier in de orde van het Legioen van Eer. De Poolsche gezant te 's-Gravenhage dr. W. Babinski, heeft aan prof. N. van Wijk alhier het ecreteeken flaurierkrans) van de Poolsche Letterkundige Academie te Warschau overhandigd. Daama hebben de Poolsche gezant en mevr. Babinski aan meerdere gedecoreerden een dejeuner aan geboden. Maandagavond a s. zal onze stadge noot prof. dr. H. Boschma in het Leidsche Volkshuis een lezing houden over „Het wonderbare leven in de diepzee", toege licht met tal van lantaamplaten. De N.V. Boek- en Steendrukkerij Eduard Ydo alhier zond ons in-Oranje-om- sïag met een afbeelding van het Paleis te Soestdijk, omgeven door de stralen van een opkomende zon, een geboortekaartje van H. K. H. Prinses Beatrix Wllhelmina Arm gard, prinses van Oranje-Nassau en van LippeBiesterfeld. Boven de namen van de prinselijke Baby staan in kleurendruk de familiewapens van het Vorstelijk Ouder paar. Een even aardige als smaakvol uit gevoerde herinnering aan dezen blijden dag. DE BOUW VAN HET MOTOR-PASSAGIER SCHIP „ORANJE". Achtersteven heden geplaatst. Gestadig vordert de bouw van de „Oranje", Et aanstaande vlaggeschip van de Stoom- aart Maatschappij „Nederland", in aan- bij de Amsterdamsche Scheepsbouw- taatschappij. Deze vordering is heden op- euw gemaskeerd door een belangrijk enblik in de constructie van het schip, de plaatsing van den achtersteven. De vorige week zijn de assendragers, die en gewicht van circa 60.000 KG. hebben, gesteld. Deze vormen het achtereinde au de uitbouwingen, waardoor dé assen zijschroeven naar bulten worden ge oord. De thans geplaatste achtersteven zal rens dienst doen als drager van de mid- enas. Aan den achtersteven aangegoten is het eraamte van een scheg, waaraan het roer ordt opgehangen. Alles te zamen heeft men hier een werk- ™k van over de 100.000 -KG. gietstaal, dat egoten is bij de Nederlandsche staalfa- nek voorh. J. N. de Muinck Keizer te uilen. als bekend, moet de „Oranje" in den ®er van 1939 gereed zijn. moordaanslag te warmenhuizen. j)e strijd in het Verre Oosten. VROUW DOOR PERSONENAUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. J~t ts de 52-jarige gehuwde vrouw n Kleef, terwijl zij plotseling den Aalster- - Eindhoven overstak, door een per il piii?' bestuurd door den heer van P De n aanser<ïien. aar h«?UW werd met ^Ane verwondingen -ar -I St Jozef-ziekenhuis overgebracht, ®J vanochtend is overleden. DGODELUk ONGEVAL TE TILBURG. Ur/™~P.n k Dn het ziekenhuis te Til- iourz Hi de 21-jarige J. van K. uit a-e vannacht op den Bredase hen L,t 4 Ar na uit eep autobus te zijn ge- e«er»„ een iolst oaeseerende auto is 2ijn .en overreden a iüe J?Je' m®i. der K.. die bii hem was s«Kch,frfJ'er aangereden, liep een ar toesteSÜ11 en €en beenbreuk op. «nd is evenwel niet ernstig. De beide Kamers der Staten Generaal vergaderen. Hedenmiddag zijn de beide Kamers der Staten Generaal, ln verband met de ge boorte van Prinses Beatrix in buitenge wone algemeene vergadering bijeen geko men. Nadat ln de Eerste Kamer de missive van den minister-president, dr. Colijn, houdende kennisgeving van de geboorte van Prinses Beatrix, was voorgelezen, hield de Voorzitter een korte rede. die hij be sloot met een driewerf hoezee' voor Prin ses Beatrix. Namens de regeering sloot dr. Colijn zich bij de woorden van den voorzitter aan. Beide redevoeringen werden staande aangehoord. Besloten wordt een telegram van geluk- wensch te verzenden aan H. M. de Ko ningin. Toen de redevoeringen werden uitge sproken bevonden behalve minister Romme alle leden van het kabinet zich aan de regeeringstafel. Tweede Kamer. Nadat ln de Tweede Kamer de betref fende missive ook was voorgelezen, sprak de voorzitter dier Kamer eveneens een rede uit, waarbij dr. Colijn zich aansloot. Achter de ministerstafel had het kabinet plaats genomen, met uitzondering van de ministers van Boeyen en Romme. De Kamer hoorde beide redevoeringen staande aan en applaudisseerde hartelijk na beëindiging der beide toespraken. De Kamer besloot, op voorstel van den voorzitter een schriftelijken gelukwensch te zenden aan H. M. de Koningin en aan de leden van Haar Huis. De Kamer was nagenoeg voltallig aan wezig, slechts de communistische fractie ontbrak geheel. Vermoedelijke dader aangehouden. In den afgeloopen nacht is te Warmen- huizen iN.H.) een moordaanslag gepleegd op de 62-jarige mevrouw Meyer, wonende aldaar. Vermoedelijk heeft men hier te doen met een wraakneming, omdat de ver moedelijke dader, die vrij spoedig gearres teerd werd. gedurende anderhalf jaar om gang had met de dochter des huizes en deze verkeering onlangs verbroken werd. Het slachtoffer, dat met een mes in de halsstreek werd bewerkt is in den loop van den nacht naar het ziekenhuis te Alkmaar overgebracht. Haar toestand is niet le vensgevaarlijk. De familie Meijer had ter gelegenheid van de feestelijkheden een paar logé's en wegens gebrek aan slaapruimte was de heer Meijer naar den zolder getrokken om daar den nacht door te brengen, terwijl mevrouw Meyer met een der logeetjes in een der bedsteden beneden sliep. In een tweede bedstede sliepen de dochter en een tweede logé. Plotseling werd de kamerdeur geopend en een onbekende man ging rechtstreeks naar de eerste bedstede en stak met een mes naar mevr. M. Op het hulpgeroep van de anderen in de kamer nam de dader de vlucht. Toevallig kwam een der zoons juist thuis en hij waarschuwde direct een dok ter en de politie. Deze laatste arresteerde daarop in een der café's te Warmenhuizen den vroegeren vriend van de dochter, zeke ren C. S uit Warmenhuizen. Hoewel deze bleef ontkennen achtte de burgemeester, de heer H. Nolet, die het onderzoek leidde, vanmorgen toen hij S. aan een langdurig verhoor onderwierp, genoeg termen aan wezig om hem in arrest te houden. S. in vanmiddag naar het huis van bewa ring te Alkmaar overgebracht. DOODELIJKE VAL TE NIJMEGEN. Vanochtend vond men in de vroegte aan den ingang van een der oude hulzen aan de Lange Baan 13 te Nijmegen het lijk van den 58-jarigen ongehuwden V., die daar alleen een kamer bewoont. De man ls vermoedelijk, thuiskomende van de trap gevallen en dood beneden aan de trap blijven liggen. De pohtie stelt een onderzoek in. Egyptische Kamer ontbonden De koning van Egypte heeft een de creet geteekend, waarbij de Kamer van Afgevaardigden wordt ontbonden. EEN SPECIALE TREIN VOOR HITLER'S BEZOEK AAN ITALIË. Op zijn reis door Oostenrijk naar Italië zal rijkskanselier Hitier gezeten zijn in een weelderigen, specialen trein, .beschermd tegen kogels en bomscherven. In spoorweg- kringen verklaart men, dat Hitler's trein de nieuwste vinding der Duitsohe weten schap is. Men gelooft, dat ambtenaren van de Duitsche geheime politie binnenkort naar Rome zullen vertrekken om van te voren regelingen te treffen, en dat Hitiers be zoek verwacht kan worden tegen het eind van Maart of in het begin van April. JAPAN EN HET ANTI-COMMUNISTISCHE VERDRAG. De „Tokio Nitsjl Nitsji" meldt, dat het ministerie van binnenlandsohe zaken op grond van het anti-komintempact besloten heeft vertegenwoordigers naar Berlijn en Rome te zenden voor het verzamelen van de ervaringen, die men in Duitschland en Italië ten aanzien van de communistische agitatie heeft opgedaan. Bovendien moeten de vertegenwoordigers de Duitsche en Ita- llaansche autoriteiten inlichten over de maatregelen, welke Japan in den strijd tegen het communisme genomen heeft. Het blad meldt verder, dat de minister van binnenlandsche zaken met zijn collega van buitenlandsche zaken onderhandelt over het zenden van Japansche vertegen woordigers naar eenige plaatsen in de Ver- eenigde Staten, o m. San Francisco, omdat, aldus wordt verklaard, de communistische drijvers in Japan hun materiaal voor een deel vla Amerika krijgen. In het ministerie van Justitie zou een controle-afdeeiing worden ingesteld, die toezicht zou moeten uitoefenen op menschen, die het land bin nen willen komen. WONING UITGEBRAND TE HEUSDEN. Gisteravond om tien uur is door onbe kende ooi-zaak brand uitgebroken ln een dubbele bovenwoning gelegen aan den Wal ie Heusden. Door den feilen wind aange wakkerd tastte het vuur spoedig het ge- htele pand aan, dat totaal uitbrandde. Van den inboedel van de woning, bewoond door den heer J. Verhey, Is niets gered. De heer Verhey. was evenals de eigenaar van het huis, de heer K. A. van Rijswijk uit Den Haag, verzekerd. Een belendende opslag plaats van hout kon behouden blijven, doch kreeg veel waterschade. AARDBEVING GEREGISTREERD. Het observatorium te Jena in Duitsch- iand en dat te Milaan hebben gisteravond een buitengewoon krachtige aardbeving, welker haard meer dan 8300 K.M. verwij derd was, geregistreerd. De beving hield verscheidene uren aan en was zóó krachtig, dat de golven verscheidene malen den af stand om den aardbol hebben afgelegd. Uit de registratie meent men te kunnen opmaken, dat de haard in het Noordelijk deel van den Stillen Oceaan (Alaska) ge legen was. BLOEDIGE INCIDENTEN .AAN DE MEXICAANSCHE GRENS. Aan de Mexicaansche. grens ls een ge vecht ontstaan tusschen regeeringstroepen en wapensmokkelaars, waarbij vier perso nen zijn gedood. Een groote hoeveelheid gesmokkelde munitie werd in beslag ge nomen. Volgens onbevestigde berichten zijn in een vuurgevecht bij Ramirez 18 per sonen omgekomen. In sommige politieke kringen brengt men dezen wapensmokkel in Verband met de nog vage geruch ten eener opkomende revolutionnaire be weging in Mexico. ROOSEVELT EN DE KLEINE BEDRIJVEN. President Roosevelt heeft onthuld, dat zijn regeeringsambtenaren bezig zijn de methoden te bestudeeren om de „little business" werkkapitaal te verschaffen. Voorts deelde hij mede. dat hij binnenkort in een conferentie met een groep zaken- leiders de spoorwegwetgeving zal bespre ken. Een Chineesch beroep op Duitschland. De Chineesche ambassadeur te Berlijn, Tsjeng Tien Fong, schrijft in het door de Kwo-min-tang uitgegeven tijdschrift „New China" o.a. het volgende: Het Chineesche volk rekent op de sym pathie van Duitschland in zijn strijd voor zijn nationaal bestaan. Het Chineesche volk is met het Duitsche volk verbonden door nauwe economische en cultureele be trekkingen. Bij opbouwend werk der af geloopen jaren, heeft China altijd den steun ontvangen van de Duitsche weten schap en van de Duitsche industrie. De vriendschap tusschen belde volkeren is inniger geworden. Van Chineesche zijde wordt geen moeite gespaard om goede be trekkingen met Duitschland te onderhou den. Het is daarom de oprechte en wettige hoop van de Chlneezen. dat hun Duitsche vrienden hen in hun taak zullen helpen. Het Japansche offensief langs den spoorweg Tientsin-Poekan. Het Japansche offensief langs het zui delijk gedeelte van den spoorweg Tientsin- Poekau is ihans in vollen gang. De Chi neesche stellingen worden hevig onder vuur genomen door de luchtmacht en het geschut der oprukkende Japanners. De Chineezen hebben de spoorbrug over de Hwairi ten zuiden van Pengfoe vernield. Chineesche versterkingen worden in aller ijl uit Soetsjaufoe naar Pengfoe gezonden. Een Japansche afdeeling heeft de stad Fengjang. 27 K.M. van Pengfoe bezet, vol gens mededeellngen uit Japansche bron. Huis van Chineesch ambtenaar verzegeld. Zes Japansche polttie-beambten hebben te Sjanghai een huis, toebehoorende aan generaal Woe-Teh-Tsjen, vroeger burge meester van Sjanghai en thans gouver neur van Kwangtoeng. verzegeld. Dit huis ligt op Chineesch gebied en is particulier eigendom van Woe. Men vreest thans in Chineesche kringen, dat dit een voorspel beteekent tot de verbeurdverklaring van alle bezittingen der ambtenaren van de centrale regeering. DORP DOOR AARDVERSCHUIVING BEDREIGD. In het dal van de Bobbio (Italië), waar sedert 1936 verscheidene dorpen door een grondbeweging worden bedreigd, is het ge steente na een periode van rust weer aan het schuiven geraakt. Meer dan vijftig huizen in een der dorpen moesten reeds ontruimd worden. DE STRIJD TUSSCHEN DE VAK ORGANISATIES IN AMERIKA. De breuk tusschen de American Fede ration of Labor, de organisatie van Green, en het Committee of Industrial Organi sation, de organisatie van Lewis, is giste ren nog verscherpt, toen de Amerikaan- sche mijnwerkersbond, de kern der C.I.O.. uit zijn statuten elke betrekking met de A.F.O.L. schrapte. Cf oncentreer op het krachtigste reclame-middel AUTOMOBILISME!. nederlandsche rallye-rijders in ons land terug. Naar wij vernemen zullen de Nederlandsche deelnemers aan de Rallye Monte Carlo Zater dagochtend a.s. in ons land terugkeeren. Zij arriveeren om elf uur aan de grens te Fern- hout. waar de winnaars van den sterrifc, de equipe G. Bakker Schut en de overige automo bilisten gehuldigd zullen worden. Vervolgens zal het gezelschap zich naar Breda begeven, waar een lunch zal plaats vinden in het Zuid- Hollandsch Koffiehuis op het Marktplein. veilig verkeer. Een lezer dringt bij de autoriteiten in het be lang van een veiliger verkeer aan op het ver beteren van het uitzicht op het kruispunt Le vendaal—Korevaarstraat door slooping van het hoekpand. Het van het Levendaal komende verkeer heeft momenteel niet het minste uit zicht naar rechts, waardoor herhaaldelijk ge vaarlijke situaties ontstaan. Ik was er het eerste. Op de wereld ja, maar niet hier! AMSTERDAM, 2 Februari. Door den Britschen minister van financiën, Sir John Simon, is verklaard, dat de Britschc regeering heeft besloten, grootere vrijheid te geven met betrekking tot het verstrekken van leeningen aan het buitenland. Dit beteekent niet. dat het Britsche kapitaal evenals voorheen voor alle doeleinden voor buitenlandsche cre- dietnemers beschikbaar mag wofden gesteld, doch wel, dat ten aanzien van liet internatio nale kapitaalverkeer een stap in de goede richting is gedaan. Door de totaal onbereken bare toestanden in den na-oorlogstijd ontstaan, door het. in gebreke blijven van een lange reeks van landen en door de onzekerheid op mone tair gebied, was het ui ticenen van gelden naar het buitenland een zeer riskante onderneming geworden. En terecht meende de Britsche regeering. dat het aanbeveling verdiende, het geld in eigen land te houden. De autarkie-ge- dachte en de politiek, welke ten doel had den rentevoet tot een laag peil naar beneden te drukken, teneinde daardoor de credietverlee- ning in de eigen landen te vergemakkelijken, waren aan deze meening niet vreemd. Boven dien was kapitaalverbod geboden met het oog op de veiligheid van het eigen ruilmiddel. Het feit, dat de Britsche regeering thans onder be paalde voorwaarden credietverstrekking aan het buitenland weer toestaat, vormt het bewijs, dat men te Londen de positie van het Britsche pond weer zoo sterk acht. dat kapitaalafgifte tot op zekere hoogte de munteenheid niet kan verzwakken. Op het oogenblik is de interna tionale politieke toestand nog te veel gespan nen. en zijn de economische verhoudingen in de meeste landen nog te onzeker, dan dat crediet- verleening op groote schaal door Engeland kan worden verwacht. En bovendien behoudt de Britsche regeering zich het recht voor. indien het haar gewenscht voorkomt, voor het uitlee- nen van gelden aan vreemde landen een stokje te steken. Dit neemt echter niet weg. dat door de thans genomen beslissirg een poging in het werk wordt gesteld, om met het afbreken van de verschillende barrières, welke aan het in ternationale goederenverkeer in den weg staan, een aanvang te maken. De middagbeurs. In de situatie op de Amsterdamsche effecten beurs was niet veel verandering gekomen. De handel was kalm en groote koersverschillen vie len niet te constateeren. Nieuwe gezichtspunten hadden zich dan ook niet geopend. Weliswaar had zich in Wallstreet een klein herstel baan gebroken, doch de verbetering aldaar was niet van dien aard, dat de Amsterdamsche markt hier direct een flinke stimulans aan kon ont- leenen. De berichten omtrent den toestand in Amerika op zichzelf maken nog allerminst een pleizierigen indruk. Hoewel de Amerikaansche fondsen zich conform de koersbeweging in Amerika op een lichtelijk verhoogd niveau plaatsten, werd onder beurstijd toch een bene den waartsche richting gevolgd. De omzetten waren daarbij klein, voornamelijk de Staalaan- deelen en Anaconda's zorgden voor eenige afwis seling. Op de locale markt was de stemming aanvan kelijk prijshoudend, doch het duurde niet lang of de tendens werd weifelend. Op vrijwel alle af- deelingen liepen de koersen onder beurstijd naar beneden. Koninklijken, die eenige procenten hooger werden ingezet, zagen zich later op den middag een gedeelte van de oorspronkelijk be haalde koerswinst ontgaan. De Amerikaansche petroleumaandeelen waren niet of niet noe menswaardig veranderd. r Industrieelen vertoonden eenzelfde beeld. De Philipsaandeelen werden hooger ingezet, doch konden zich niet handhaven en verloren tijdens de middaguren een vijftal punten. Unilevers waren prijshoudend. A.K.U.'s waren iets beter gedisponeerd. De Fokkeraandeelen worden iets hooger afgedaan. De Rubberfondsen werden meerendeels op het vorige peil verhandeld. Amsterdam Rubbers die oorspronkelijk prijshoudend waren, zakten later op den middag enkele procenten in. meer wegens gebrek aan kooplust dan aan groot aan bod. Tabakken waren zoo goed als onveranderd, alleen Senembah's werden eenige procenten hooger genoteerd. De Scheepvaartmarkt was stil. Suikerfondsen waren veronachtzaamd. Op de beleggingsmarkt bestond wederom een vaste stemming voor de Ned. Staatspapieren. De nieuwste 3—31/2 pCt. Nederlandsche Staats- obligatiën waren zoo goed als ongewijzigd, doch desniettemin goed prijshoudend. De 3 pCt .- obligatiën 1937 stegen tot in de onmiddellijke nabijheid van den parikoers. Ook de Oude Schuld was goed gedisponeerd. Integraleeren monteerden tot 86 pCt. Ook de oude 3 pCt.- obligatiën kwamen in de directe omgeving van den parikoers. Voor Fransche obligatiën was de stemming veel verbeterd. Ook Brazilianen waren beter gedisponeerd. WISSELKOERSEN. Londen 8.97. Berlijn 72.27 1/2. Parijs 5.88. Brussel 30.33. Zwitserland 41.51. Kopenha gen 40.05. Stockholm 46.25. Oslo 45.07 1/2. New-York 1.791/8. Praag 6.30. Oostenr. Bankpapier 33.85. Lire Bankpapier 7.20. Prolongatie */tPart. disc. 1/8. Dag geld 1/4. Registermarken 37 7/8. Crediet Sperr- marken 101/4. Effectensperrmarken 9l/s. Reismarken 511/*. Bankpapier 35l MA1KT k EE RICHTEN AMSTERDAM, 2 Febr. Veemarkt. Aan gevoerd 184 vette kalveren. Prijs le kw. 80—86, 2e 70—78, 3e 60—68 p. K.G. levend gewicht. 60 nucht. kalveren, 712 p. st. 140 varkens. Vleeschvarkens. wegende van 90—110 K.G. 70—71, zware 69—70, vette 6869 p. K.G. slachtgewicht. RLJNSBURG. 1 Februari. Bloemenveiling:. Tulpen per bos: Copland 1827 c.; Barti- gon 43—54; Pieron 22—26; Rose Copland 38 —44; Max Ha velaar 20—24; Prins van Oos tenrijk 25—28: Gele Prins 2528; Cou- ronne d'Or 29—38; La Reine 1418: Mu- rillo 3442: El Toreador 22—31: King of the Yellow 2024; Schlegel 22—26; Fred Moore 1822. Narcissen: Victoria 2226 c.; Golden Spur 1518; Ornatus 810. Groentenveiling, 1 Februari. Roode kool f.45; Gele kool f. 1.502; Groene kool f.2—3.20 per 100 kg.; Kroten f. 0.70—0.80: Waschpeen f.0.600.90 per kist: Boeren kool f. 0.120 18 per 6 kg.: Knolselderie f. 2—3.50; Uien f. 5—6.50 per 50 kg. RIJPWETERING, 1 Febr. Veiling R.P.V. Aanvoer 2600 eieren. Prijzen: kipeieren f. 2.804 per 100; eendeieren f. 3.103.50 per 100; 10 konijnen f. 0.401.30 per stuk; 1 haan f. 0.72; kaas f 0.56 per KG. WOERDEN. 2 Febr. Kaasmarkt. Aanvoer 55 partijen. Met rijksmerk le kw. f 2627. Idem 2e f. 2425. Handel matig. 3—1

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 3