BUITENLAND STEGEMAN'S échte GEEDERSCHE IEIDSCH DÜGBUD Derde Blad Woensdag 2 Februari f938 De strijd in Spanje De strijd in het Verre Oosten REISBUREAU LINDEMAN N.V. VRAGENRUBRIEK THIJS IJS EN DE DRIE DWERGEN SPREEKCEL RECHTZAKEN KOUD, NAT EN HONGERIG EN DAN HEETE SNERT MET DE ALGEMEENE TOESTAND Rond den Volkenbond. Tijdens de debatten in de commissie van acht en twintig heeft de Spaansche gede legeerde. Alvarez del Vayo felle critiek uit geoefend op Duitschland. Italië en Japan, die zich naar zijn meening buiten het internationale recht hebben gesteld. Spanje, zoo verklaarde hij, voert openlijk strijd met twee autoritaire staten. Spr. verklaarde het eens te zijn met de Russi sche these, volgens welke de Volkenbond nooit universeel gedacht is. Spr. verklaarde een tegenstander te zijn van aantasting van artikel 10 of 16. De Mexicaansche gedelegeerde zette uit een. dat zijn regeering meent te handelen in overeenstemming met haar plicht als lid van den Volkenbond, wanneer zij het onder Barcelona staande Spanje moreel en mate rieel steunt. De Grieksche gedelegeerde, Polychronia- des. stelde vast. dat de commissie voorstel len moet bestudeeren en geen verklaringen in ontvangst moet nemen van afzonderlijke regeeringen over haar toekomstige Volken- bondspolitiek. Zijn regeering is van opvat ting, dat de collectieve garanties voor de onaantastbaarheid vaar iederen -staat, die lid is van den Volkenbond, voor al het andere gaan. De dringendste taak is te werken voor de overeenstemming tusschen alle naties. De Bulgaarsche gedelegeerde. Momtsji- loff. zeide, dat zijn regeering vasthoudt aan haar hervormingsvoorstellen van Oc tober 1936. Het ls echter twijfelachtig of op het oogenblik een ter hand nemen van fundamenteele hervormingen doelmatig is, vooral daar verscheidene belangrijke lan den er niet aan deelnemen. Ook deze spre ker legde den nadruk op de noodzakelijk heid van het tot stand brengen van vreed zame betrekkingen tusschen alle naties. Paul Boncour trachtte vervolgens aan te toonen, dat met alle gerechtvaardigde wenschen der verschillende staten reeds rekening is gehouden. Spr. besprak de door afzonderlijke staten uitgeoefende critiek. In het bijzonder keerde hij zich daarbij tegen het door den Zwitserschen vertegeir- woordiger uiteengezette standpunt, waarin hij tegenspraken zag. Artikel zestien is de hoeksteen van den Volkenbond. Opheffiirg zou het geheele gebouw doen instorten. Het ls zorgwekkend, dat zeer trouwe leden van den Volkenbond zoo krachtigen twijfel aan den Bond tot uitdrukking hebben ge bracht Men kan principes niet verlooche nen, teneinde zekere staten te bewegen naar den Volkenbond terug te keeren. Voorts zette Paul Boncour uiteen, dat de dwingende voorschriften van art. 16 door de praetijk reeds zoo buig zaam geworden zijn, dat men niets behoeft te veranderen en niets te in terpreteeren. Met de van verschillende kanten naar voren gebrachte vrees is dus reeds practisch rekening gehouden. Men kan in den legenwoordigen toe stand aan de economische sancties haar groote waarde niet ontnemen. Econo mische sancties ziin op zichzelf niet ondoeltreffend, het heeft den Volken bondsstaten echter aan vastberaden heid ontbroken. De Roemeensche gedelegeerde. Groets- jeskoe. sloot zich aan bij de verklaringen van Paul Boncour. Jordan (Nicuw-Zeelandi eischte in de eerste plaats werk ten gunste van overeenstemming. Namens Zweden verklaarden Unden. dat de meeningsver- schillen geen betrekking hebben op het hui dige functionneeren van den Volkeirbond. maar op de vraag, of het doelmatig is het facultatieve karakter van artikel zestien uitdrukkelijk, of slechts stilzwijgend te er kennen. Vastgesteld moet worden, dat geen staat het handvest naar den tekst heeft toegepast. In dezen zin is een zekere prae tijk ontstaan. Op den duur is het echter onverdraaglijk, dat de schijn wordt ge handhaafd van verplichtingen, die in wer kelijkheid door geen lid van den Bond in acht worden genomen. In de commissie voor de hervorming van het Volkenbondspact heeft de Chineesche gedelegeerde. Wellington Koo, betoogd, dat het pact liever streng toegepast dan her zien moet worden. De Russische vertegen woordiger. Litwinof. noemde artikel 16 de zenuw van den Volkenbond. Indien dat artikel zou worden afgeschaft, zou het heele stelsel verlamd worden. Het komt er thans juist op aan artikel 16 sterk te ma ken. De agressiegolf dringt steeds verder in alle werelddeelen door en bedreigt thans ook de landen, die zich drie jaar geleden nog veilig achtten. Ook de vertegenwoordiger van Iran walde versterking van artikel 16. De Turksche gedelegeerde zeide. dat zijn regeering een hervorming niet vijandig gezind is, doch den tijd daarvoor nog niet gekomen acht. De vertegenwoordiger vair Columbia ver zette zich tegen verzwakking van het artikel. De gedelegeerden van Chili en België verklaarden, dat de commissie haar arbeid niet mag staken. i is bereid zijn vrede en zijn toekomst tegen ieder te verdedigen". De secretaris der fascistische parij heeft als commandant der Italiaansche lictoren- jeugd besloten, dat de „Ronreinsohe pa- ïadepas" 1 Maart a.s. ingevoerd zal worden bij de jonge fascisten, de leerlingen der academies en colleges enz. FRANKRIJK HET ARBEIDSSTATUUT. ITALIË. De fascistische militie bestaat 15 jaar. De vijftiende verjaardag van de fascisti sche militie is gisteren te Rome gevierd met eerbetoon voor degenen, die in Abessynië en Spanje gesneuveld zijn. Een aantal militie bataljons en legerdele- gaties defileerden met den nieuwen pa radepas langs Mussolini, die daarna onder scheidingen uitreikte en in een korte toe spraak er zijn tevredenheid over betuigde, dat de militie een gesloten massa vormt. ..Gedurende de 15 jaar van haar be staan", aldus de Duce, ..heeft hij in Libye. in Abessynië en in Spanje haar bloed ver goten en bladzijden van roem geschreven". Sprekende over den nieuwen parade pas, zeide Mussolini. ,,de tegenstanders van Italië beweren, dat deze pas de dui delijkste uiting van een zuiver milita- ristischen geest is. Dat doet Italic ge noegen, want juist daarom is de pas ingevoerd". Tenslotte wendde de Duce zich in een door de radio verspreide toespraak recht streeks tot de Italianen in Spanje met de woorden „het fascistische Italië is sterk. Het heeft veel wapenen ra nog meer man nen om ze te bedienen- Het heeft een een hoofdig commando en een gestaaiden wil. Italië eerbiedigt ieders belangen, doch het De C.S.A.R. Bij de behandeling van het nieuwe ar- beidsstatuut in de Kamea*commissle voor arbeidszaken heeft minister-president Chautemps gistermiddag verklaard, dat hij volstrekt weigert de glijdende loonschaal cp te nemen ha het statuut. Voorts drong Chautemps aan op bespoediging der zaak en verklaarde hij, dat wanneer de Kamer een andere redactie van het statuut wenscht, de uitwerking daarvan door een andere regeering moet geschieden. Wanneer principicele meeningsver- schillen in deze aangelegenheid tus schen de commissie en de regeering aan den dag treden, zal hij in de Ka mer de kwestie van vertrouwen stellen. Aan het slot van de zitting der commis sie is een delegatie van de C. G. T. onder leiding van Jouhaux geraadpleegd. Jou- haux verklaarde, dat de vakvereeniglngen het. er niet eens mee kunnen zijn, dat de staat zich binnen het kader van de collec tieve verdragen de regeling van de betrek kingen tusschen de werkgevers en werk nemers aanmatigt. Jouhaux eischte regel matige herziening van loonen en salaris sen. in verband met schommelingen van de kosten van levensonderhoud. De Kamer heeft me't 381 tegen 161 stem men de verhooging van de tegemoetkoming der afgevaardigden van 60.000 tot 82.500 frank goedgekeurd. Gisteren zijn twee luitenants-kolonel van de reserve van het Fransche leger gear resteerd. verdacht van medeplichtigheid aan de C.S.A.R In him woningen zouden bijeenkomsten gehouden zijn. Zij worden beschuldigd van medeplichtigheid aan het onrechtmatig in voeren van wapens en het ongeoorloofd bezitten 'van springstoffen, De beide gearresteerde militairen heeten Benoit en Cachier. DE ROOKWORST MET DE FIJNE ZACHTE ROOKSMAAK 5475 (Ineez. Mcd.) ENGELAND Vragen in het Lagerhuis. Het Lagerhuis gisteren weer bijeenge komen. Minister-president Neville Chamberlain, verklaarde in antwoord op desbetreffende vragen, dat de voorstellen van liet rap port van Van Zeeland vele gecompliceerde financieele en economische en politieke vraagstukken te berde brengen. Het zal door de Britsche en andere regeeringen nauwkeurig worden bestudeerd en het zou voortijdig zijn, een verklaring af te leggen, alvorens deze studie is beëindigd. Chamberlain voegde hieraan toe. dat hij van deze gelegenheid gebruik wilde ma ken, om openlijk zijn dank te betuigen aan Van Zeeland voor de energie, waar mede hij zijn delicate en moeilijke taak heeft volbracht. Allen, die het rapport ge lezen hebben, zullen erkennen, dat Van Zeeland oprecht poogt, de economische samenwerking te herstellen. Chambei-lain sprak vervolgens de hoop uit, dat het rapport in denzelfden geest zal worden bestudeerd, als het is opgesteld. In antwoord op verdere vragen verklaar de Chamberlain, dat er geen sprake is van een alleenstaande actie van eenig land en dat de zaak samenwerking eischt. Wel kon spr. verzekeren, dat de zaak als een drin gende aangelegenheid wordt beschouwd en ongetwijfeld zal worden gevolgd doorstap pen, om samenwerking tot stand te bren gen. In antwoord op een vraag van Lansbury zeide de minister-president, dat de ver antwoordelijkheid voor een volgenden stap ligt bij de regeeringen van Frankrijk en Engeland, die Van Zeeland de opdracht hebben gegeven. VEREENIGDE STATEN De buitenlandsche politiek. In den Senaat heeft senator Borah on der verwijzing naar een verklaring van Eden in het Lagei'huis van 21 December j.l. verklaard, dat deze verklaring uiterst on gelukkig was, aangezien de wereld ertoe gebracht is te gelooven, dat Groot-Britan- nië en de Vereenigde Staten stilzwijgend een bondgenootschap hebben aangaande het opbouwen van hun vloten. Men behoort niet toe te staan, dat dit onbeantwoord blijft. De voorzitter van de Senaatscommissie voor buitenlandsche zaken, Pittman, ver klaarde. dat de Amerikaansche politiek bleef wat zij geweest is sedert Roosevelt aan het' bewind kwam, n.l. niet-inmengir.g in zaken van andere regeeringen. Hiram Johnson viel Borah bij en bestreed verbintenissen van Amerika met buiten landsche mogendheden. Men is echter van meening, dat noch Borah, noch Johnson thans beschikken over den invloed op den Senaat, dien zij eens hebben uitgeoefend. President Roosevelt heeft in een pers conferentie gezegd, dat de buitenlandsche politiek der Vereenigde Staten den meesten thans wel duidelijk zal zijn. Zooals bekend, had de president in zijn boodschap van Vrijdag verklaard, dat Amerika den vrede wenscht, maar voorbereid moet zijn op ver dediging. Op een desbetreffende vraag ant woordde Roosevelt, dat hij niet voornemens is maatregelen betreffende het leger voor te stellen buiten degenen, die in zijn bood schap over de weermacht zijn vervat. In een conferentie met president Roose velt. hebben de afgevaardigden van de Uni ted Automobile Workers voorgesteld, dat de federale regeering onmiddellijk 130 millioen dollar ter beschikking zal stellen voor het verschaffen van werk of onmiddellijke hulp aan werklcoze arbeiders in de automobiel industrie. Ook werd den nresident in over weging gegeven een grondloon van tweedui zend dollar per jaar vast te stellen. De president zal deze zaken in studie nemen. ROEMENIË De positie der Duitschers. De onderhandelingen tusschen de regee ring en de „Volkgemeenschap der Duit schers in Roemenië zijn geëindigd. De Duitsche partij zal zich op de regeerings- lijst candidaat stellen en twaalf zetels in de Kamer en twee in den Senaat krijgen. RmÊR&°PLAN 14 dagen indfividueele reizen Vertrek eiken I|C Ey*\jkcp Vrijdag en Zaterdag hstoLAM Pri'"n v°nal 193.-(2ekl. trein) Breestraat 151 - Telef. 604 5468 (Ingez. Med.) J. A. G. te L. en A. de L. te L. Het secretariaat van het Nationale Fonds voor Bij zondere Nooden is gevestigd bij den heer Van Aggelen, Nieuwsteeg 4. D. v. d. N. te L. Het adres van den pen ningmeester van den Ned. Bond van Neder - landsche brandstoffenhandelaren is Nassau- kade 111, Amsterdam W. Het secretariaat van den Ned. Bond van Graan en Meelhandelaren is gevestigd Turf markt 3, Leiden. A. C. P. te L. Voorzoover ons bekend heeft het eten van beschuit met muisjes bij geboorte geen bijzondere beteekenis. doch is het een ge woonte, welke reeds zeer lang in zwang i6. 33. Nada/t Thijs den too verstaf diep in den kelder had gelegd, ging alles verder zooals hij het had gezegd; de kabouters zijn aan 't werk gegaan en vingen met het sloopen aanen dat zij konden sloopen was geen praatje; dat zie je nu wel op dit plaatje! De toren viel al vlug in gruis, de zolder stortte naar beneden als een kaarten huis, en, met een paar kabouter-too ver spreukenverdwenen ook salon en keuken. Alleen maar door de toovermacht dus zonder stooten, trekken, rukken ging toen het trappenhuis in duizend stukken en zoo ging 't ook met eetvertrek en voorportaal en met de kasten allemaal. Maar terwijl het dwergen groepje van den eenen hoek naar d'andre rende, lag de toovenaar nog rustig snurkend in het midden van de bende. Het torpedccrcn van het Britsche schip. Dc Britselic regeeruie. die den aan val op de „Endymion" door een onbe kende duikboot als een ernstig incident beschouwt, overweegt welke stappen moeten worden ondernomen. Men wijst er op, dat voor het eerst sedert de overeenkomst van Nyon een Britsch schip tot zinken is gebracht. Dc Britsche regeering heeft nooit er kend, dat Franco het recht zou hebben tot blokkade van de Spaansche kust, daar hem nooit de i-echten van oorlog, voerende zijn toegekend. In het Lagerhuis heeft Duff Cooper den aanval op de „Endymton" bevestigd Het schip werd tot zin/ken gebracht op 32 kilo meter afstand van den weg, welke door de overeenkomst van Nyon ls voorgeschreven. Duff Cooper verklaarde er zeker van te zijn, dat allen met hem deze daad ran zeerooveri.1 zouden veroordeelen. Maat regelen zijn reeds genomen, om de Brit sche patrouille te versterken. Volgen; de laatste berichten, ziln bij den ondergang van de ..Endymion" negen men. schen. ow. de kapitein en een vrouw, om het leven gekomen. Slechts vier opvarenden werden gered. Vier Britsche torpedobootjagers zoeken naar de duikboot, die het schip getorpe deerd heeft. De naam van den Zweedschen waarnemer, die om het leven kwatn, is Larsson. De Spaansche ambassade te Londen heeft een verklaring ln de Britsche pers gepubliceerd, waarin wordt gezegd, dat de Soaasche regeering ontkent, dat de vloot van Franco over onderzeeërs beschikt, aan gezien bij het uitbreken van den burger, oorlog alle onderzeeërs in handen van de regeering zijn gebleven. Men herinnert evenwel aan de verklaring van Quelpo de Llano oo 9 Sept. 1937, dat de rechtsohen vier onderzeeërs hadden gekocht. In de verklaring wordt hieraan toege voegd, dat het toch voor de geheele wereld duidelijk is, dat de onderzeeërs, die dierge lijke daden van zeeroof begaan ln de Middellandsche Zee, Italiaansche schepen moeten zijn. De Spaansche regeering is verwonderd, dat de buitenlandsche inmen ging ten gunste van de rechitschen ln der gelijke mate wordt toegestaan, dat belang rijke vlooteenheden ter besohikkine worden gesteld. De Spaansche ambassadeur te Londen heeft op het Foreign Office een nota over handigd, waai'in wordt geprotesteerd tegen de hernieuwde hulp ter zee van de Itali aansche regeering aan Franco Hierdoor worden de internationale overeenkomsten geschonden. De Spaansche regeering be schuldigt Italië, de torpedojagers „Aquila" en ..Falco" aan Franco te hebben gegeven, de schepen voeren thans den naam „Ve- lasco Ceuta" en „Velasco Melilla". Evenzoo ziin de torpedojagers .Allessandro Powerio" en „Guelielmo Pepe". alsmede de Italiaan sche onderzeeërs „Mola" en ,San Jurjo" aan Franco gegeven. De beide onderzeeërs liggen te Soller (Majorca). Op de Italiaansche legatie werd mede gedeeld. dat niets bekend is omtrent een gift von vie.- torpedojagers en twee onder zeeërs door de Italiaansche regeering aan Franco. Bovendien geeft Rome een ontkenning, dat een Italiaansche duik/boot de schul dige zou zijn. Geen Italiaansche duikboot heeft de territoriale wateren verlaten. Men ziet: de oude strijd omtrent de nationaliteit herleeft! Eden zal heden de ambassadeurs van Franlkiijik en Italië ontvangen. Trouwens, Grandi is gisteren reeds bij Eden geweest. /CHEEP/ TJUNCINl Mij. Nederland CHR. HUYGENS, uitreis, 1 Febr. te Singapore MOENA, uitreis, 31 Jan. van Belawan SINGKEP, thuisreis, pas. 31 Jan. Ouessant. Kon. Paketv. MU- BONTEKOE. 30 Jan. van Durban naar Tulear BARENTSZ, 30 Jan. van Durban naar Lorenzo Marques SA- WAHLOENTO. 29 Jan. van Batavia te Reunion. HollandAmerika Lijn SPAARNDAM, 30 Jan. van Houston te New Orleans DELFT- DIJK, Pacific Kust n. R'dam, 31 Jan. te Southampton. VOLENDAM. 1 Febr. van New York te R'dam. HollandAustralië Lyn AAGTEKERK, thuisreis, 31 Jan. te Londen HEEMSKERK thuisreis. 31 Jan. te Hamburg. Holland—Afrika Lijn SPRINGFONTEIN. 1 Febr. van A'dam via Antwerpen n. Z. Afrika. HollandO. Azië Lyn MEERKERK, thuis reis, 30 Jan. te Kobe. Kon. Ned. Stoomb. Mij. ULYSSES, R'dam naar Lissabon, pass. 31 Jïm Bevezier JUNO R'dam n. Tunis. pass. 31 Jan. Bevezier BENNEKOM. uitreis, pas. 31 Jan. Bevezier EUTERPE. A'dam n. Bordeaux, pass. 31 Jan. Dungeness CALYPSO, 30 Jan. van W. Indië te New York FAUffA, R'dam naar Genua, pass. 31 Jan. Ouessant. HollandWest.-Afrika Lijn AMSTELKERK, uitreis, pass. 30 Jan. Dungeness. Mij. Oceaan POLYPHEMUS, 31 Jan. van A'dam te Londen. Rolt. Lloyd KOTA NOPAN, thuisreis, pass. 31 Jan. Aden. HollandBritsch Indië Lijn STREEFKERK, thuisreis. 1 Febr. van Colombo. Halcyon Lijn STAD ZAANDAM, 31 Jan. van Setubal. RotterdamZ. Amerika Lijn AL HEN A thuisreis, 30 Jan. van Montevideo. Diverse Stoomvaartbericliten BERKEL, 31 Jan. van R'dam te Daker OOTMARSUM, 31 Jan. v. St. Vincent n. B. Aires ALDE- RAMIN. 31 Jan. van Kilkenaes n. R'dam KATWIJK. Sevilla n. A'dam. pass. 1 Febr. Finisterre ST. ANNALAND. 29 Jan. van Stettin n. Delfzijl ZAAN. 31 Jan. van R'dam te Libreville ROTTERDAM. 30 Jan. van Talara te B. Aires Roads PETRO- Interpellatie in den Japansehen Landdag. Een vooraanstaand lid der Mlnselto- I partij, Nakasjlma, heeft den minister van buitenlandsche zaken, Hirota, in den Landdag geïnterpelleerd over de politiek ten opzichte van China. In zijn antwoord zette Hirota uiteen, I dat de vier bekende vredesvoorwaarden het leidende beginsel voor de reorganisa tie der Japansch-Chineesche betrekkingen I vormen. De regeering is niet voornemem nog andere voorwaarden te stellen. Zij streeft naar het sluiten van een econo misch verdrag met geheel China. Zij wenscht, dat China de onredelijk I hooge tarieven verlaagt om tot een weder- keering tarief te komen. Verder ls de re- geering voornemens van het bewind var. I Tsjang Kal Sjek schadevergoeding te eischen om te voorkomen, dat het onge lukkige incident van thans zich herhaalt. I Hirota liet doorschemeren, dat het de be- doeling is in China een nieuw regime in te stellen, dat de kosten van het verblijl I der Japansche troepen zal dragen. De minister van oorlog, Soegijama, ver klaarde, dat een verblijf van een sterke I troepenmacht voor geruimen tijd noodig is, om toezicht te houden op het nakomen der verschillende overeenkomsten, Hij wei gerde echter, de grens aan te geven voo: het gebied, dat men voornemens is te be- zetten, omdat deze maata-egel in nauwver- band staat met de militaire plannen. De lnterpellant gaf er zijn ontevreden heid over te kennen, dat het programma I Voor Noord-Chana, waarbij het leger he: I middelpunt vormt, in eere hersteld is. Hi] stelde de organisatie van een speciale ma- cliinerie voor. Hirota zeide trog. dat de I mogendheden het nieuwe bewind in Chin I zeker zullen erkennen, indien dat het eer-1 traal bewind wordt. De sleutel-industries:. I in Noord-China worden gecontroleerd, doei I ln de andere takken van nijverheid blijl) de vrijheid van onderneming gehand-1 haafd. Tenslotte deelde de minister vai oorlog mede, dat plannen voor een unifon I spoorwegstelsel op het vasteland in studk I zijn. Van het front. Van het front is weinig nieuws. De Chl- neezen beweren voor Tsining te staan, da; de Japanners zouden willen ontruimen. Gisteren hebben 41 Japansche bommen werpers, die ln zeven groepen vlogen, de I spoorwegverbinding tusschen Kanton en I Honkong hevig gebombardeerd. Door tien-1 tallen bommen werden de sporen tusschen I Kanton en Kauloen, alsmede tusschen I Kanton en Hankau opgeblazen en de te-1 legraaf- en telefoonleidingen vernield. I Twaalf op groote hoogte vliegende macbl-l nes bestookten de N.W. buitenwijken vai.| Kanton. Een van de oude leden van de Kwo-mn- tang Loe-tsoe, heeft verklaard, dat teger.- stand blijven bieden het eenige midde-1 voor China is om China te redden. Indien I China vrede Zou vragen, dan zou Japan df I controle verlangen over het Chineesent I leger en de Chineesche economie en Japan I zou China op dusdanige wijze aderlater, I dat het er nooit meer bovenop zou kornet I DE NATIONALE FEESTDAG. Een lezer spreekt zijn teleurstelling uit o«r I de bescheiden viering vand en Nationalen Feest-I dag in onze stad on wijst op de wenschelijkliew I om bij komende feestdagen de organisatie f" festiviteiten toe te vertrouwen aan 3 October-Vereeniging, een lichaam, dat W' I wezen heeft daartoe in staat te zijn. I In dit verband willen wij er nogmaals op i wijzen, dat de organisatie van feestelijkheden i aanmerkelijk gemakkelijker geweest zou w* I wanneer de nationale feestdag niet direct was j gevolgd op den dag der blijde geboorte. - Een andere lezer verwondert er zich over, dij I gisteravond niet opnieuw in de muzieKtem I nabij de Steenstraat is geconcerteerd. Jul.1 doordat het licht in de tent brandde, I gisteravond velen staan wachten, totdat I kwart voor negen het licht werd gedoofd men begreep, dat er niet zou worden gemusi- r ceerd. HAAGSCHE RECHTBANK. Diefstal in een logement I Terzake van diefstal van een portemon-l aaaie uit de jas van een mede-koathuu-1 bewoner aaia de Jan Vossen-steeg te Leiden. I heeft terecht gestaan de 57-jarige koop-1 man A. v. d. R. uit Leiden. I De officier had tegeaa hem zés maano gevangenisstraf geëischt. I De rechtbank heeft hem veroordeeld vier maanden gevangenisstraf. Geld verduistc^ I In dienst bij een firma te Den HMft I had de loopjongen G. G. uit Leiden, O I aan diefstal schpldig gemaakt. Hu I eeaa aantal kwitaaaties hanen, doch het s er van droeg hij aoiet af. Tegen verdachte, die reeds driemaal vea-oordeeld, vroeg de officier zes maann gevangenisstraf. De rechtbank heelt concorm den eisch veroordeeld. NELLA. 30 Jan. van Tarakan te Manilla; APOLLONIA, 30 Jan. van ConstaigI Alexandrlë WINTERSWIJK, naar w more, was 31 Jan. 10 uur 40 v.m. 20ü I N. van Malin Head ALUDRA, I Aires, was 30 Jan. 9 uur 25 n.m. 60 I Z. van Lands End WINSUM, Rosa Dunston, pass. 31 Jan. Dover J I Johanna, naar Cardiff, pass. 31 Jan,mvon- f Island STOLWIJK. Antwerpen n. J» I ne, pass. 30 Jan. Dover EEM. P^p«qj£. I Dungeness naar Dakar ZONN& I R'dam naar Kaapstad, pass. 31 Jan^)rP ti1 geness BOEKELO, 31 Jan. van Marseille. 3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10